AYVALIK HALKI, KARAKOÇ BARAJI´LA DOĞA TALANINA TOPYEKÜN KARŞI!
AYVALIK HALKI, KARAKOÇ BARAJI´LA DOĞA TALANINA TOPYEKÜN KARŞI!
Ayvalık´ta Karakoç barajı projesine karşı, Karakoç köprüsünde basın açıklaması düzenlendi. 18 Ocak Cumartesi Günü saat 15.00´da yapılan açıklamaya, Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, Kent Konseyi Başkanı Halil Çoşkun, Atatürkçü Düşünce Derneği Ayvalık Şubesi üyeleri, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ayvalık Şubesi üyeleri, Ayvalık Çevre Derneği üyeleri, Giritliler Derneği üyeleri, Ayvalık Tabiat Platformu üyeleri, siyasi parti temsilcileri ilçe ve köy muhtarları ile çok sayıda köylü katıldı.
İBB, AÇIK VERİ PORTALINI HİZMETE SUNDU
İBB, AÇIK VERİ PORTALINI HİZMETE SUNDU
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu´nun “Zirve 2020”de açılacağını duyurduğu “İBB Açık Veri Portalı” hizmete sunuldu. https://data.ibb.gov.tr internet adresinden ulaşılabilen portal, bilgiye kolay ulaşım ve analiz imkanı ile kamuda şeffaflık vaat ediyor.
RAHŞAN ECEVİT, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
RAHŞAN ECEVİT, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
Vefat eden eski Başbakan Bülent Ecevit´in eşi Rahşan Ecevit, son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile eski TBMM ve CHP genel başkanları, Ekrem İmamoğlu başta olmak üzere çok sayıda belediye başkanı ve milletvekilleri katıldı.
ARAMA KURTARMA EKİBİ GÖNDERDİ
ARAMA KURTARMA EKİBİ GÖNDERDİ
İBB Su Altı Arama Kurtarma Ekibi, 2 haftadır kendisinden haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku´yu arama çalışmalarına katılmak üzere Tunceli´ye gitti.
BAŞKAN İMAMOĞLU´NDAN KANAL İSTANBUL ÇAĞRISI: “BU YANLIŞTAN SİZ DÖNÜN; MİLLET DÖNDÜRMESİN”
BAŞKAN İMAMOĞLU´NDAN KANAL İSTANBUL ÇAĞRISI: “BU YANLIŞTAN SİZ DÖNÜN; MİLLET DÖNDÜRMESİN”
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti´nin düzenlediği ve Genel Başkan Meral Akşener´in de dinleyici olarak katıldığı “Kanal İstanbul Paneli”nde konuştu. Açık çağrı yaptığını belirten İmamoğlu, “Buradan herkese, Ankara´daki bütün yetkililere, bütün İstanbullular adına onların vicdanına sesleniyorum: Gelin aklı, bilimi deneyin. Gelin bir daha düşünün. Bakın bu yanlıştan siz dönün. Bu millet, sizi bu yanlıştan döndürmesin. Vicdanınızın sesine kulak verin. Bu insanların feryadına kulak verin. Ve bu eşsiz şehre, geri dönüşü olmayan bir ihanete kalkışmayın. Çünkü bu şehir, hepimize, geçmişimizden bize emanet edilen bu şehir, geleceğe aynı sağlıklı şekilde emanet edilsin diye teslim edildi. Umarım bunu sağlayacağız ve sizin bu şehre, bu büyük kötülüğü yapmanıza fırsat tanımayacağız” dedi.
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BU YIL 152 OTOBÜS ALACAK
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BU YIL 152 OTOBÜS ALACAK
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi oybirliğiyle toplu taşıma için 52 yeni otobüs daha alınmasına karar verdi. Böylelikle bu yıl toplu taşımaya dahil edilecek otobüs sayısı 152´ye çıktı.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KARACA: İSTANBUL KANALI, ASRIN HUKUKSUZLUĞUDUR
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KARACA: İSTANBUL KANALI, ASRIN HUKUKSUZLUĞUDUR
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Kanal İstanbul ÇED Raporu´nun onaylanmasını değerlendirdi.
“MİLLİ GÖRÜŞ” BİRLİĞİNİN YURDUMUZDA Kİ ETKİSİ,.
Toplumsal hareketleri başlatan nedenler, bu hareketlerin oluşumu, gelişimi, yayılması ve değişimi, hareketlerin kendilerine müntesip toplaması, bu kişilerin organize edilmesi, harekete her türlü maddi ve manevi kaynağın sağlanabilmesi, hareketin etki kapa
Tarih: 30.11.2019 23:15:49
Mufit Demirkol

Toplumsal hareketleri başlatan nedenler, bu hareketlerin oluşumu, gelişimi, yayılması ve değişimi, hareketlerin kendilerine müntesip toplaması, bu kişilerin organize edilmesi, harekete her türlü maddi ve manevi kaynağın sağlanabilmesi, hareketin etki kapasitesi ve benzeri özellikler sosyoloji ve siyaset biliminin ilgisini çeken konular olmuştur. Bu konulara cevap arayan toplumsal hareket teorisyenleri farklı kuramlar geliştirmişlerdir.

             Fikirlerin doğru bir çerçeve içerisinde hedef kitleye sunulması toplumsal hareketlerin başarı oranını artırmaktadır. Milli Görüş hareketi ilk çerçevesini toplumsal destek bulabileceği bir alana oturtarak hızlı bir büyüme gerçekleştirmiştir. 1990´lardan itibaren bu çerçevenin yeniden düzenlenmesi gerekmiş, ancak hareket bunu başaramamış, 2000´lerden itibaren küçülme ve dağılma sürecine girmiştir.

            Buna karşın hareketin bir uzantısı olarak Adalet ve Kalkınma Partisi çerçeve değişimi kısmını başarıyla tamamlamış ve kimliğini muhafazakar demokratlık çerçevesi etrafında kurmuştur.

             Bu şekilde toplumsal desteğini artırarak hızlı bir büyüme trendi yakalamıştır.

            Necmettin Erbakan´ ın önce Almanya da başlıyarak tüm avrupa ülkelerinde yaşayan Türklere hitap eden, zaman zaman da bu azınlıklardan maddi yardımda alan bu birliğin esas amacı ne idi? Bu birliğe dahil olan önemli isimler ve bu önemli kişilerin ettikleri “milli birlik” yemini nedir.? Avrupa da toplanan yardım paraları nerededir? İstanbul, Kanlıca da ki,Fatih Erbakan´ın milyon dolarlar ödeyerek aldığı yalı bu paralarla mı alınmıştır.?

            Milli Görüş Hareketi dini, siyasi, sosyal ve ekonomik bir harekettir. Prof. Dr. Necmettin Erbakan bu hareketin kurucusu ve en önemli temsilcisidir.

            Milli Görüş Hareketi “Yeniden Büyük Türkiye” ideali çerçevesinde, önceliğini ahlak ve maneviyat temellerine dayandırarak güçlü bir Türkiye oluşturmayı hedefler. Bu büyüme ideali, Batının kapitalist, sömürgeci ve faiz temelli ekonomi politikalarını ve dolayısı ile Batıcılığı reddederek yola koyulur. Bu harekete göre, Türkiye´yi hem maddi hem de manevi alanda kalkındıracak milli bir şuurun oluşturulması da ancak Milli Görüş ile mümkün olabilecektir.

            Milli Görüşe göre, Türk milleti iki yüzyıldır dış güçler ve onların yerli ortakları tarafından milli şuuru yok edilerek kendisine yabancı kılınmaya çalışılmıştır. Bu çerçevede Milli Görüşün ana gayesi “milletimizin manevi ve maddi sahada kalkınarak saadet ve selamete erişmesidir” AK Parti de kendisine “Milli Görüş” gibi bir taban oluşturmaya çalışmaktadır. Erdoğan´ın parti genel başkanlığı sırasında yaptığı “davamız” vurgulu konuşmalar bunun bir göstergesi sayılabilir.

            Doğrudan Milli Görüş hareketine mensup olmamakla birlikte bu harekete yakın duran ve destek veren vakıf, dernek ve kuruluşlar da mevcuttur. Bunların arasında ticaret alanında MÜSİAD, insani yardım hususunda İHH İnsani Yardım Vakfı ve insan hakları örgütlenmesinde MAZLUM-DER gibi kuruluşlar zikredilebilir.

            MİLLİ GÖRÜŞ YEMİNİ;

            Milletimizin Saadet ve Selameti için, Yaşanabilir, Bir Türkiye için, Yeniden Büyük Türkiye yi kurmak için, Yeni Bir Dünyayı kurmak için, İslam Birliğini tesis için, Hakkın hâkimiyeti için, Milli Görüş ün iktidara gelmesi için, bütün gücümle çalışacağıma söz veriyorum!

            Bu yeminde dikkat çekilmesi gereken yer,” İSLAM BİRLİĞİNİ TESİS İÇİN” noktasıdır.

            Özetle, bu birliğin esas amacının ne olduğu böylelikle belirtilmiş olmaktadır.İslam birliğinin tesisi..Ve Hakkın hakimiyeti, bu birliğin ana temelidir.

            Bu gün, iktidar olan AKP ve kurucuları olanlar ve yakinen bildiğimiz bazı isimler, bu yemini edenlerdir. Recep Tayyip Erdoğan, Ali Babacan, Bülent Arınç, Melih Gökçek, Egemen Bağış, Nabi Avcı, Kemal Unakıtan, Zafer Çağlayan, Cemil Çiçek…

            Türkiye Cumhuriyeti asla bir İslam Cumhuriyeti olmayacaktır. Atatürk´ün gösterdiği medeniyetler seviyesinden ve ilkelerinden şaşılmadan, bu cumhuriyetimiz ilelebet yaşayacaktır.

 

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
ŞEHİTLERİMİZ, CANLARIMIZ.. (16 Ocak 2020 - Perşembe)
“ATATÜRK”, DİYOR Kİ…. (04 Ocak 2020 - Cumartesi)
VATAN HAİNLİĞİ NEDİR? (23 Aralık 2019 - Pazartesi)
EŞİTLİK (07 Aralık 2019 - Cumartesi)
NATO – TÜRKİYE İLİŞKİLERİ (17 Kasım 2019 - Pazar)
ATA´MIZI ANLAMAK (10 Kasım 2019 - Pazar)
SURİYE İLE SINIRIMIZ,, (14 Ekim 2019 - Pazartesi)
PETROL´ÜN YURDUMUZDA Kİ YERİ VE ÖNEMİ (13 Temmuz 2019 - Cumartesi)
BİR BAYRAM GÜNÜ..(!) (05 Haziran 2019 - Çarşamba)
NATO VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ (31 Mayıs 2019 - Cuma)
ATATÜRK VE ŞERİAT (19 Mayıs 2019 - Pazar)
ATATÜRK VE ŞERİAT (19 Mayıs 2019 - Pazar)
DAKKİKA BİR, GOL BİR,, (08 Mayıs 2019 - Çarşamba)
TERSLİKLERLE DOLU OLAN YAŞAMIMIZ (02 Mayıs 2019 - Perşembe)
TERÖR NEDEN SONA ERMİYOR.? (08 Nisan 2019 - Pazartesi)
İŞSİZLİK (18 Şubat 2019 - Pazartesi)
BU VATAN TOPRAKLARINDA KÜRT OLMAK.. (12 Ocak 2019 - Cumartesi)
2018 DE CEVAP BULAMADIĞIM SORULAR (01 Ocak 2019 - Salı)
FRANSA´DA Kİ GÖSTERİLER (12 Aralık 2018 - Çarşamba)
ATATÜRK´ CÜ OLMAK NEDİR? (25 Kasım 2018 - Pazar)
GÜN BATIMI (19 Temmuz 2018 - Perşembe)
YENİ TÜRKİYE (11 Temmuz 2018 - Çarşamba)
Bir seçimin ardından,, (04 Temmuz 2018 - Çarşamba)
İNANÇLARA SAYĞI (23 Ocak 2017 - Pazartesi)
HİLAFETİN GERİ DÖNÜŞÜ (16 Ocak 2017 - Pazartesi)
DEVLETİMİZİN EMPERYALİST OYUNU (03 Ocak 2017 - Salı)
HARP TAZMİNATI (06 Haziran 2016 - Pazartesi)
CUMHURİYETİMİZ (29 Mayıs 2016 - Pazar)
AKP´NİN BAYRAK YARIŞI (08 Mayıs 2016 - Pazar)
OYUN İÇİNDE OYUN (04 Mayıs 2016 - Çarşamba)
TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI (29 Mart 2016 - Salı)
DOKUNULMAZLIK KALKABİLİR Mİ? (19 Mart 2016 - Cumartesi)
TERÖR / TERÖRİST (18 Mart 2016 - Cuma)
30 AĞUSTOS 1922 – 2015 (30 Ağustos 2015 - Pazar)
HER GÜNÜMÜZ, “17 AĞUSTOS” OLMASIN.. (18 Ağustos 2015 - Salı)
BARIŞ (!) İÇİN OYNANAN OYUN (10 Ağustos 2015 - Pazartesi)
İNANCA SAYGI (!) (10 Mayıs 2015 - Pazar)
İŞ,MAHALLE KAVGASINA DÖNDÜ (13 Nisan 2015 - Pazartesi)
TARİH VE TEKERRÜR (06 Nisan 2015 - Pazartesi)
NELER OLUYOR? (16 Şubat 2015 - Pazartesi)
MİNARE VE KILIF (08 Şubat 2015 - Pazar)
EKONOMİNİN YALAN PAZARI (01 Şubat 2015 - Pazar)
YAŞAR KEMAL (19 Ocak 2015 - Pazartesi)
DEVLETİN DERİNİ; DERİN DEVLET (14 Aralık 2014 - Pazar)
BAĞIMSIZ TÜRKİYE`MİZ (08 Kasım 2014 - Cumartesi)
ACI ÇEKMEK (13 Ekim 2014 - Pazartesi)
Sayfa:
DOLAR
5.8564
EURO
6.5172
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Katı taş olsan, mermer kesilsen bile bir gönül sahibine ulaştın mı inci olursun."

MEVLANA (R.A)
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları