HERKES KENDİ İŞİNİ YAPSIN!
Sevgili okurlarım bu son yazımda sizlere Bayraklı siyasetinde yükselen siyasetçi Latif Aydemir´den bahsetmek istedim.
Tarih: 4.11.2018 17:45:09
YUSUF BİLDİRİCİ

Sevgili okurlarım bu son yazımda sizlere Bayraklı siyasetinde yükselen siyasetçi Latif Aydemir´den bahsetmek istedim. Hani bir fıkra vardır, kahvede oyun oynayanlara seyircilerden biri çok karışırmış, şunu at, bunu atma diye…Oyuncular adama demişler ya. Karışmadan oturursan sana bir öküz vereceğiz. Oyun başlamış yarım saat, bir saat, iki saat, seyirci dayanamamış, öküz sizin olsun. At şu papazı demiş. Fıkradaki gibi Bayraklılı siyasetçilerin yanlışlarını dillendirmeye başlayınca, hatırlarını kıramayacağım kişileri devreye sokarak bazı siyasilere yazmamam söylendi. Ben de o hatırlı abi ve ağabeylerime şöyle bir yanıt verdim fıkradaki gibi öküz sizin olsun benim işime karışmayın…

Sivri yazılar yazmayacaktım. Ama olmadı. Bayraklı´da özellikle AK Partide siyaset yapıyormuş gibi görünen, her seçimde kaybeden, yenilgiye doymayan, hata üstüne hata yapanların Bayraklı siyasetinden ellerini çekmedikleri sürece tek, tek yazacağım. 
Site benim, gazete benim, kalem benim. Sıkı durun yanlış yapan Bayraklılı mevta siyasetçiler bu sefer yazmakla kalmayacağım. O yanlış Siyasetçiler için kamuoyu oluşturacağım. Şimdiye kadar kimsenin yanlışını araştırmamıştım. Ama bundan sonra, araştırmacı gazeteciliğe de soyundum.
Bu bağlamda geçen yerel seçimlerde nasıl ithal meclis üyesi getirdiklerini ithal meclis üyesinden para aldıkların, partinin en çalışkan yöneticisini meclis üyeliği sıralamalarında nasıl 31 e kapak yapıldığını yazmıştım.
Yerel seçimler akabinde Bayraklı Sevdalısıyım diyerek Belediye Başkan Aday Adaylığına soyunup daha sonra Meclis Üyeliğine fit olanları mı dersiniz daha neler neler…

Ak Partide Aday adaylarının ilk seçim yerleri Temayül, Adayların gazlarının alındığı yer. Temayülde birici çıkabilmek için toplarsın mahalle başkanlarını Partili delegeleri verirsin bir akşam yemeği olur biter, sonra bakarsın ne göresin ki son sıradan aday olmuşsun sonra “Adalet sadece bu Partinin tabelasında var” diye partiye verirsin veriştirirsin sanki hak etmiş gibi daha sonra bir daha ki seçimlere kadar ortalıkta görünmez sesin bile çıkmaz olursun!.. Soruyorum, sizin yaptığınız siyaset mi?

SİYASETTE MERDİVEN OLMAK

Şimdi sizlere bu yazımda merdivenden bahsedeceğim.
Tabii ki, Şair Ahmet Haşim´in, ağır, ağır çıkacaksın o merdivenleri diye başladığı o meşhur Merdiven şiiriyle anlattığı merdiven´i değil. Bu merdiven siyaset merdiveni. Merdiveni ağır, ağır çıkmak tabiri bürokraside, siyasette, iş aleminde her zaman olumlu görülür.
Zirveye ulaşanda, her basamağı hazmede, hazmede çıktı, diye de teşvik ve takdir görür. Ya o merdiveni çok çabuk çıkmak isteyen uyanıklar bir anda iner ve yere çakılır.
Kimileri de birilerini çıkarır merdivene ve daha sonra işi bitince çekiverir merdiveni ayaklarının altından kafası üzerine düşünce, garibim nasıl çıktığını, nasıl indiğini anlayamaz bile…
Kimileri ise, kendisine ait olmayan merdiveni kendisinin sanmış. Kimini kendince çıkarmış yukarı, kimini de, merdiven benim, kimi istersem çıkarır, kimi istersem indiririm diye kendince yaptığı uygulama ile ithal ettiği meclis üyesi adayını BİRİNCİ sıraya, Partinin en başarılı meclis üyesi adayını 31 inci sıraya nasılda kapak yaptım diyen o geri zekalının yanında hiç mi danışmanı akıl hocaları yoktu?..
Daha sonra birde ne baksın ki, merdiven elinden kaçırıvermiş, şimdi soruyorum, nerede o omuz verip çıkarttıkların? Eeee insan hata üstüne hata yaparsa daha sonra yolda yürürken bile selam verecek adam bulamaz…
Ömründe merdiven çıkmayan, merdiven basamakları yerine asansör kullanan, ne bilsin merdivenin inceliğini.
Merdiven demenin sabır, gayret, azim demek, beklemeyi bilmek, hazmetmek, bir basamağı sindirmeden, kendini hazır hissetmeden, ikinci basamağa çıkmamak demek olduğunu unutmamak lazım. Yaşamımız boyunca hep bir merdiven vardır.

Şimdi asıl gelelim konumuza: Bayraklımızda merdiven basamaklarını ağır, ağır çıkan her basamağında izi olan Bayraklımızın değerli siyaset adamı Latif Aydemir´in yükselişi birilerini o kadar çok rahatsız etmişe benziyor ki adaylık için önünü kesmeye çalışmaktalar. Neymiş efendin tahsili Üniversite değilmiş, Belediye Başkanlığı yapamazmış, O geri zekalılar her halde Hükümet Kadın filmini hiç izlememişler. Akılları sıra uyanıklık edip, kendilerini ön plana getirmek için çabalaya dursunlar. Bayraklı halkı kimin ne olduğunu çok iyi biliyor.
Önümüzde bir seçim var. CHP´nin Bayraklı´da çok güçlü olduğunu bilmeyen ve umursamayan Ak Partiliymiş gibi görünen siyasetçiler, şimdi dillerine Latif Aydemir´i dolamışlar bu seçimde de nasıl olurda önünü keseriz diye.. Yanlış anlaşılmasın, tabiî ki kendine güvenen, güvenmeyip çıkar hesapları yapanlarda olacaktır. Onlara da sözümüz yok!.. Sözüm ince hesaplar yaparak, karalama yöntemleri ile siyaset yapmaya çalışanlara, sözüm Belediye Başkanı Adayı olup ta Meclis Üyeliğine fit olanlara. İşte örnek görmek istiyorsanız alın size adam gibi Aday Adayı HAKKI ATİLA, duruşunu kişiliğini bozmadan ‘HAKKIN ADAMI´ sıfatına nail olmuş bir kişilik gerçek partili gerçek siyasetçi hani derlerya ya göründüğün gibi ol, yada olduğun gibi görün..

NEDEN MÜTEAHHİT´TEN ADAY OLMASIN

Eğitimde, Sağlıkta, Organizasyonlarda, Düğün Salonlarıyla, AVM´leriyle İnşaat Müteahhitliğiyle, Bayraklı ve Bornova´daki İzmir´imize karşı birçok yatırımlarıyla yüzlerce insana iş istihdamı yaratan kişi Belediye Başkanlığı Adaylığını çoktan hak etmiş olmuyor mu? Şimdi soruyorum Bayraklı halkına “yukarıda tariflerini verdiklerimin aday olması doğal görülecekse şayet, “Latif Aydemir” neden olmasın, olmayacaksa şayet onlarda merdivene çıkmak için Latif Aydemir´den yardım da istememeliler.

Geçmiş dönemden bazıları Bayraklı´da siyasette yer almak için, var gücüyle kendini ballandıra, ballandıra halka yutturmaya çalışıyor. Biz Bayraklı´lılar olarak, artık o makamlara layık olmayan kişilere “MERDİVEN” görevi olmaktan kurtulmamız gerek. Bundan sonra hangi siyasi partiden olursa olsun basamak görevini Bayraklı´ya en iyi hizmet verebilecek kişilere vermeliyiz. Şimdi bu yazmış olduğum yazıyı kimse Sayın Latif Aydemir yazdırmış gibi bir düşünceye girmesin, Latif Aydemir ile yaklaşık 2 yıldır bir araya gelmişliğim yoktur. Tüm bu yazdıklarımı siz Bayraklı halkının çıkarları için yazmaya çalışıyorum bıkmadan, yılmadan, takip ediyorum, YALAKA olmadan adam gibi gazeteci olarak sizleri doğru haberlerle aydınlatmaya karar verdim. İsteyen inanır isteyen inanmaz kendileri bilir..
Biz yazacağımızı yazalım da, anlayan biri elbette çıkar.
Ayrıca da, Bayraklı´lı hemşehrilerimiz merdiven olmaktan kurtulur diye..

Yusuf Bildirici

 
 
 
Anahtar Kelimeler: HERKES, KENDİ, İŞİNİ, YAPSIN
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
GEMİDEN SONRA; SANDAL KEYFİ (08 Şubat 2019 - Cuma)
SİYASET MODASI (05 Ocak 2019 - Cumartesi)
İZMİR´DEN KIZ ALMAK MI? (28 Kasım 2018 - Çarşamba)
AK PARTİ´NİN BAYRAKLI´DA SON ŞANSI (22 Kasım 2018 - Perşembe)
CHP ve İZMİR (04 Ekim 2018 - Perşembe)
ASIL SUÇLU BAŞKAN KARABAĞ. (21 Ağustos 2018 - Salı)
BEN O ESKİ CHP Yİ ÖZLEDİM. (10 Ağustos 2018 - Cuma)
PARTİ Mİ GENEL BAŞKAN MI?? (08 Ağustos 2018 - Çarşamba)
CHP´DE KOLTUK KORKUSU TAVAN YAPTI. (28 Temmuz 2018 - Cumartesi)
Biz o ateşi çok iyi biliriz.. (25 Temmuz 2018 - Çarşamba)
CHP GENEL MERKEZİNE UYARI! (25 Temmuz 2018 - Çarşamba)
GÜN; İNCE´YE SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR! (14 Temmuz 2018 - Cumartesi)
DERSİMLİ KEMAL YOLCU! (10 Temmuz 2018 - Salı)
İZMİR´DE DEĞİŞİM İSTİYOR! (07 Temmuz 2018 - Cumartesi)
KILIÇDAROĞLU HATA ÜSTÜNE HATA YAPTI!.. (02 Temmuz 2018 - Pazartesi)
ÖNCE PARTİ İÇİ “ADALET” (01 Temmuz 2018 - Pazar)
YİNE AYNI SENARYO (14 Ocak 2017 - Cumartesi)
2017 ‘Umut´ Yılı Olsun… (31 Aralık 2016 - Cumartesi)
Sözüm ona Konteynır faresine; (05 Eylül 2016 - Pazartesi)
UNUTMAYIN Kİ ADALET HERKESE LAZIM (01 Eylül 2016 - Perşembe)
KUTLAMA NE ZAMAN? (13 Ocak 2016 - Çarşamba)
TARAFIM (20 Eylül 2015 - Pazar)
Be hey gafil sen kimsin ki!.. (25 Ağustos 2015 - Salı)
HAYDİ, BEYLER İSTİFAYA (11 Haziran 2015 - Perşembe)
AKP İZMİR’DE SEÇİM ALAMAZ (14 Nisan 2015 - Salı)
AZİZ BEYİN DSP SIKINTISI (26 Ekim 2014 - Pazar)
AMAÇ, TÜRKİYE’Yİ ATEŞE ATMAK! (13 Ekim 2014 - Pazartesi)
CHP`DE KİM KİMİ YENECEK 2? (22 Ağustos 2014 - Cuma)
PKK’YA DA YASAK GELECEK Mİ? (09 Temmuz 2014 - Çarşamba)
Seçim bitti kavgası bitmedi. (06 Nisan 2014 - Pazar)
BAYRAKLI’NIN SİYASET ‘MEVTA’LARI… (03 Kasım 2013 - Pazar)
BAYRAKLI FIRILDAKLARI (25 Ekim 2013 - Cuma)
SİZ KİMSİNİZ? (19 Eylül 2013 - Perşembe)
HERKES İÇİN CHP ! (28 Temmuz 2013 - Pazar)
YA O MERDİVENDEN DÜŞERSEN (08 Temmuz 2013 - Pazartesi)
MENFAATÇİLER ve YALAKALAR (08 Temmuz 2013 - Pazartesi)
BAYRAKLI'NIN DUAYENLERİ. (08 Temmuz 2013 - Pazartesi)
CHP'DE KİM KİMİ YENECEK ? (08 Temmuz 2013 - Pazartesi)
Sayfa:
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kırk küpü yerden göğe dizseler, ortadan birini çekeler, var sen seyreyle gümbürtüyü…

Yunus Emre
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları