BAŞKAN İMAMOĞLU: “CEMEVLERİ KONUSU KAPANMIŞ DEĞİL”
BAŞKAN İMAMOĞLU: “CEMEVLERİ KONUSU KAPANMIŞ DEĞİL”
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün akşam saatlerinde, CHP İstanbul milletvekilleriyle bir araya gelerek, yaklaşık 7 aylık yönetim süreciyle ilgili bilgiler paylaştı. İmamoğlu, bilgilendirme toplantısının büyük bölümünü, olası İstanbul depremine ayırdı. İmamoğlu, merkez üssü Elazığ Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki can alan depremden yaklaşık 2 saat önce şu cümleleri kurdu: “Yerelin bu tür konularda merkez olması değerli. Ama devletin birtakım uygulamaları, AKOM´a karşı İstanbul´da AFAD´ı başka bir boyuta taşıması, oradaki bürokratik kanalların bence çok verimli işlememesi, bizim yaptığımız birtakım planlamalara da katılma konusunda sanki siyasi bir meseleymiş gibi çekimser davranılması, bizim davet edilmememiz gibi komik durumları zaten yaşadınız. Ama bu konuyu önemsiyoruz. Mobil uygulamamızı harekete geçiriyoruz. Şu an kentsel dönüşümle ilgili yapı stokunun mevcut durumunu analizle ilgili çalışmalarımızı yürütüyoruz. 50 pilot binada, farklı uygulamaları deniyoruz. Çok yakın zamanda da 2 tane büyük deprem toplanma alanı ve eğitim parkını hizmete açacağız. Bir de İstanbul´un toplanma alanlarını çok gerçekçi ve uygulamalarla eşleşen bir halde, alt yapısı hazırlanmış haliyle yakın zamanda İstanbul´la paylaşacağımızı da şimdiden belirtelim.”
İBB, ELAZIĞ´DA 158 PERSONEL 23 ARAÇLA ÇALIŞMALARA KATILIYOR
İBB, ELAZIĞ´DA 158 PERSONEL 23 ARAÇLA ÇALIŞMALARA KATILIYOR
İBB, dün akşam saatlerinde Elazığ´ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle teyakkuza geçti. AFAD´da koordinasyon toplantısına katılan Başkan Ekrem İmamoğlu´nun talimatıyla Elazığ´a 158 personel ve 23 araçtan oluşan arama kurtarma ve yardım ekipleri gönderildi. Arama kurtarma ekibi şehirde çalışmalara başladı. Gece boyunca süren çalışmalarda 2 vatandaş yaralı olarak göçük altından çıkartıldı.
BAŞKAN İMAMOĞLU, ELAZIĞ´DA: “DEPREM BÖLGESİNDE BULUNAN ŞEHİRLERİMİZİN BAŞKA HİÇBİR ÖNCELİĞİ YOK”
BAŞKAN İMAMOĞLU, ELAZIĞ´DA: “DEPREM BÖLGESİNDE BULUNAN ŞEHİRLERİMİZİN BAŞKA HİÇBİR ÖNCELİĞİ YOK”
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte, depremin vurduğu Elazığ´da incelemelerde bulundu, vatandaşların acısını paylaştı. Basın mensuplarına açıklama yapan İmamoğlu, duygularını, “Bu haberleri alınca çok üzülüyoruz. Ama bir başka boyutu var: Üzülmek değil de bizim esasen, çok hissetmediğimiz günlerde ne yaptığımız çok önemli. Deprem, her ne kadar gerçeğimiz olsa da çok hızlı unutabiliyoruz. Bunu unutmamak adına, hepimiz sorumluyuz. Hepimiz, sorumluluk sahibi makamlardayız. Belli ki konu, sadece İstanbul değil; bugün Elazığ´dayız. Yarın Ege´de olabiliriz. Deprem bölgesinde bulunan şehirlerimizin başka hiçbir önceliği yok” sözleriyle dile getirdi. “Görüyorum ki, ülkemizin, devletimizin, bütün kamu kurumlarının arama-kurtarma ekipleri, burada gönül gönüle, el ele hizmet ediyorlar” diyen İmamoğlu, “Bu aşamasındaki bu birlikteliğimiz çok doğru. Ama bu birlikteliğimiz, afet dışında da elde etmemiz gereken bir birliktelik atmosferi” şeklinde konuştu.
GÖZTEPE-BEŞİKTAŞ MAÇI NEDENİYLE ESHOT SEFERLERİNE GEÇİCİ DÜZENLEME
GÖZTEPE-BEŞİKTAŞ MAÇI NEDENİYLE ESHOT SEFERLERİNE GEÇİCİ DÜZENLEME
Güzelyalı´daki Göztepe Gürsel Aksel Stadı´nın açılışı nedeniyle 26 Ocak Pazar günü bölgede bazı yollar kapatılacak. Bu yolları kullanan belediye otobüslerinin güzergâhları da değiştirilecek.
TANK PALET AYM´YE TAŞINDI
TANK PALET AYM´YE TAŞINDI
Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Sakarya Tank-Palet Fabrikası´nın özelleştirilmesinin iptali istemiyle Danıştay´da açtığı davanın reddedilmesinin ardından bu kez başvurusunu Anayasa Mahkemesine taşıdı.
BAĞIMSIZ TÜRKİYE`MİZ
Bir anlaşılmaz ve açılması çok zor yün yumağına benzeyen ülkemizin değerleri ve bu değerlere verdiğimiz önem, ülkemiz tarihinde onarılması çok güç sonuçlar doğurmuştur. Hatalar zinciri günümüze kadar devam etmektedir.
Tarih: 8.11.2014 20:41:35
Mufit Demirkol

Bir anlaşılmaz ve açılması çok zor yün yumağına benzeyen ülkemizin değerleri ve bu değerlere verdiğimiz  önem, ülkemiz tarihinde onarılması çok güç sonuçlar doğurmuştur. Hatalar zinciri günümüze kadar devam etmektedir.

            Biz ülke olarak bu hatalar zinciri ile bağlı olduğumuzu aklımızdan çıkaramadığımız gibi,hiç bir ders almadan yaşamaya çalışmaktayız.

            Türkiye neden bağımsız olamamaktadır?

            Büyük Atatürk`ün 10 Kasım 1938 de aramızdan ayrılması ile bağımsızlık bitmiştir.Türkiye milletce bu tarihten sonra bağımsız bir ülke olmaktan çıkıp, hatalar zinciri ile hem iç hem de dış politikamızda emperyalist güçlerin emir ve yönetimine boyun eğmek zorunda  bırakılmıştır.

            1938 den evvel, savaş sonrası kalkınmada ki çabaların, eğitim eksikliğimiz ile birlikte derin yaralar almamıza karşın, ulu önderimiz Atatürk sayesinde emperyalist güçlere karşı  başımız dik, vakur görünüşümüzle yurdumuz çok büyük hamleler yapmıştır.

            Öncelikle demokrasiye ve çağdaş medeniyetler seviyesine erişebilmenin arzusu ile üstün çabalar karşısında, fabrikalar açılmış, sanayi atılımının yanı sıra ziraate önem verilerek kendi kendine yeten bir ülke konumuna gelmeyi başarmıştır.

            Ya 1938 den sonra;

            Merhum İsmet İnönü`nün cumhurreisi olarak geçen zaman içerisinde vergilerin artırılarak, sanayimizin  baltalanmasına sebep olmuştur. İnönü zamanında halkların asimlasyonu başlamıştır.

            Çeşitli etnik mozaik oluşturan yurdumuz insanı arasında ayrımcılık duygusu bu tarihlerde filizlenmiştir. Daha sonra, büyük bir çoğunlukla 1950 yılında iktidara gelen demokrat partinin dışa açılımı ile sanayimizde ve bayındırlık alanın da gelişmeler başlamıştır.  Nato üyeliğimiz  ile beraber kalkınma  başlayarak, yollar , fabrikalar inşaasına başlanılmıştır.

            İşte tam bu sıralar Türkiye resmen Amerika bağımlısı olmuştur. Önce “marshall “ yardımı adı altında ordumuz modernleştirilmiş, Amerikan emperyalizmine esir olmuştur.

            Türkiye artık borçlu, eğitimsiz geri kalmış bir ülke sıfatını kazanmıştır. İşte tam bu sıralarda vatan sever,  bağımsızlık isteyen gençlerimiz (aralarında uzun yıllar CHP genel başkanlığı yapmış olan Deniz Baykal, Adnan Menderes`in boğazına sarılarak “demokrasi istiyoruz” demişti.) yer yer ayaklanmaya başlamıştır. Bu ayaklanmalar sonucunda 1960 askeri ihtilali yapılmıştır. İktidar partisinin üst düzey yöneticileri asılmıştır.

            Askeri idarenin ardından demokrasiye geçiş süreci başlatılmış, gene hatalar zinciri,asimilasyon çabaları, ayrımcılık hareketleri devam etmiştir. Gençlik “sağcı” ve “solcu” olarak ikiye ayrılmıştır. Ne gariptir ki, her iki  kolun da  istekleri, amaçları aynı olmuştur. Her iki kanatın tek istediği sadece bu ülkenin bağımsızlığıdır. Ama ne yazıktır kı Amerikan emperyalizmi bu isteklere karşı çıkmıştır.  Yurdumuzun bağımsızlığına izin verilmemiştir. “Sağ” ve “sol” kanatların biri biri ile çatışmalarına göz yumulmuş, gencecik sadece “vatanım” diye inleyen fidanlarımız asılarak idam edilmiştir.

            1964 senesinde Adıyaman da yüksek kalitede bulunan petrolün depolanabilinecek yerlerin bulunmayıp kazılan çukurlarda depo edilmesini şahsen yaşayan biriyim. Bir sabah patlamalarla yataklarımızdan fırlayıp, petrol sahasına gittiğimizde karşılaştığımız olay, yurdumun bağımsız olmadığını, Amerikan uşağı olduğunu anlamamı  sağlamıştı. Açılan tüm kuyular dinamitlenmiş, beton dökülerek kapatılmıştı.

            Ve bu gün yaşadığımız, ayrımcı  hareketlerin kök saldığı  o günlerin oluşmasında sadece tek bir suçlu vardır. Alevi, Sünni, Ermeni, Yahudi,Kürt, Laz, Boşnak, Türk diye biribirimize düşman eden tek suçlu Amerika ve ona yataklık eden siyasilerimizdir.

            Kayıp ettiğimiz  binlerce evlatlarımız, yaptığımız hatalarımızın bileşkesi olan zincirimiz artık ayaklarımıza değil boğazımıza geçirilmiştir.

            Amerika, bizim birlikteliğimize, tek yumruk olmamıza karşıdır.Bizim kalkınmamızı, münhasır devletler seviyesine çıkıp, dünya devleri ile yarışmamızı istemez. Amerikan ekonomisi, savaşa bağlıdır. Savaş,Amerikanın geçim kaynağıdır.

            İçinde bulunduğumuz bu günlerde, bizleri acılara sokan tüm olaylar,kazalar bizim gerekli eğitimi alamamış olmamızdan kaynaklanmaktadır.

            İnşaatlarda ve maden ocaklarında hatta trafik kazalarında kaybettiklerimiz, bizim cahilliğimizden kaynaklanmaktadır. Amerikan emperyalizmi bizim eğitim almamızı da istemez. İşte bu yüzdendir ki, onun taşeronu konumunda olan iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisini desteklemektedir. Çünkü bu yönetim, “ılımlı İslam Cumhuriyeti” hayallerinin gerçekleşmesine çalışmaktadır.

            Laik olmayan bir cumhuriyet yönetimi asla medeni devletler ile yarışamaz. Birlikci olmayan , insanlarımızı inançlarına, ırklarına göre ayıranların idaresinde ülkemiz kaybetmeye, bağımlı olmaya mahkumdur.

            İşte bu yüzdendir ki büyük Önderimiz, kurtarıcımız Mustafa Kemal Atatürk,bu yaşadığımız günleri çok önceden görerek bu ulusu “TÜRK GENÇLİĞİNE BIRAKMIŞTIR”

            Ölümünün 76 . yılında onu şükranla ve utançla anıyorum..

Anahtar Kelimeler: BAĞIMSIZ, TÜRKİYE`MİZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
ŞEHİTLERİMİZ, CANLARIMIZ.. (16 Ocak 2020 - Perşembe)
“ATATÜRK”, DİYOR Kİ…. (04 Ocak 2020 - Cumartesi)
VATAN HAİNLİĞİ NEDİR? (23 Aralık 2019 - Pazartesi)
EŞİTLİK (07 Aralık 2019 - Cumartesi)
NATO – TÜRKİYE İLİŞKİLERİ (17 Kasım 2019 - Pazar)
ATA´MIZI ANLAMAK (10 Kasım 2019 - Pazar)
SURİYE İLE SINIRIMIZ,, (14 Ekim 2019 - Pazartesi)
PETROL´ÜN YURDUMUZDA Kİ YERİ VE ÖNEMİ (13 Temmuz 2019 - Cumartesi)
BİR BAYRAM GÜNÜ..(!) (05 Haziran 2019 - Çarşamba)
NATO VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ (31 Mayıs 2019 - Cuma)
ATATÜRK VE ŞERİAT (19 Mayıs 2019 - Pazar)
ATATÜRK VE ŞERİAT (19 Mayıs 2019 - Pazar)
DAKKİKA BİR, GOL BİR,, (08 Mayıs 2019 - Çarşamba)
TERSLİKLERLE DOLU OLAN YAŞAMIMIZ (02 Mayıs 2019 - Perşembe)
TERÖR NEDEN SONA ERMİYOR.? (08 Nisan 2019 - Pazartesi)
İŞSİZLİK (18 Şubat 2019 - Pazartesi)
BU VATAN TOPRAKLARINDA KÜRT OLMAK.. (12 Ocak 2019 - Cumartesi)
2018 DE CEVAP BULAMADIĞIM SORULAR (01 Ocak 2019 - Salı)
FRANSA´DA Kİ GÖSTERİLER (12 Aralık 2018 - Çarşamba)
ATATÜRK´ CÜ OLMAK NEDİR? (25 Kasım 2018 - Pazar)
GÜN BATIMI (19 Temmuz 2018 - Perşembe)
YENİ TÜRKİYE (11 Temmuz 2018 - Çarşamba)
Bir seçimin ardından,, (04 Temmuz 2018 - Çarşamba)
İNANÇLARA SAYĞI (23 Ocak 2017 - Pazartesi)
HİLAFETİN GERİ DÖNÜŞÜ (16 Ocak 2017 - Pazartesi)
DEVLETİMİZİN EMPERYALİST OYUNU (03 Ocak 2017 - Salı)
HARP TAZMİNATI (06 Haziran 2016 - Pazartesi)
CUMHURİYETİMİZ (29 Mayıs 2016 - Pazar)
AKP´NİN BAYRAK YARIŞI (08 Mayıs 2016 - Pazar)
OYUN İÇİNDE OYUN (04 Mayıs 2016 - Çarşamba)
TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI (29 Mart 2016 - Salı)
DOKUNULMAZLIK KALKABİLİR Mİ? (19 Mart 2016 - Cumartesi)
TERÖR / TERÖRİST (18 Mart 2016 - Cuma)
30 AĞUSTOS 1922 – 2015 (30 Ağustos 2015 - Pazar)
HER GÜNÜMÜZ, “17 AĞUSTOS” OLMASIN.. (18 Ağustos 2015 - Salı)
BARIŞ (!) İÇİN OYNANAN OYUN (10 Ağustos 2015 - Pazartesi)
İNANCA SAYGI (!) (10 Mayıs 2015 - Pazar)
İŞ,MAHALLE KAVGASINA DÖNDÜ (13 Nisan 2015 - Pazartesi)
TARİH VE TEKERRÜR (06 Nisan 2015 - Pazartesi)
NELER OLUYOR? (16 Şubat 2015 - Pazartesi)
MİNARE VE KILIF (08 Şubat 2015 - Pazar)
EKONOMİNİN YALAN PAZARI (01 Şubat 2015 - Pazar)
YAŞAR KEMAL (19 Ocak 2015 - Pazartesi)
DEVLETİN DERİNİ; DERİN DEVLET (14 Aralık 2014 - Pazar)
ACI ÇEKMEK (13 Ekim 2014 - Pazartesi)
Sayfa:
DOLAR
5.9288
EURO
6.5473
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Dünyada iki yüzlü olanlar, kıyamet günü ateşten iki yüzlü olarak gelirler.

Hz. Muhammed
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları