CHP´li Serdar Sandal, belgelerle açıkladı.
CHP´li Serdar Sandal, belgelerle açıkladı.
Adalet bu partinin sadece adında var. Adalet olmayan yerde çöküntü başlar. Seçimde AKP için çalışmayacağım´ diyen Ali Aslan ve partisindeki abileri CHP´yi karalamaya çalışıyorlar.
BAĞIMSIZ ADAY İBRAHİM DEMİR´İN SEÇİM AFİŞLERİ BÜYÜK YANKI YARATTI.
BAĞIMSIZ ADAY İBRAHİM DEMİR´İN SEÇİM AFİŞLERİ BÜYÜK YANKI YARATTI.
İzmir Büyükşehir Bağımsız Belediye Başkan Adayı İbrahim Demir´in afişleri İzmir gündeminde günün konusu oldu.
İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MÜSAVAT DERVİŞOĞLU: FATİH GÜRBÜZ İYİ PARTİ´NİN DE ADAYIDIR
İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MÜSAVAT DERVİŞOĞLU: FATİH GÜRBÜZ İYİ PARTİ´NİN DE ADAYIDIR
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar´la birilkte Foça Belediye Başkan Adayı Fatih Gürbüz´e destek olmak için Millet İttifakı´nın Foça´daki seçim çalışmalarına katıldı. Müsavat Dervişoğlu´nun Foça ziyareti, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu´nun Foça´ya yaptığı veda ziyaretiyle aynı güne denk gelince, İzmir siyasetinin iki başat aktörü omuz omuza seçim çalışması yaptı.
"CHP´Lİ SANDAL´DAN BAYRAKLI´YA ESKİŞEHİR MODELİ"
"CHP´Lİ SANDAL´DAN BAYRAKLI´YA ESKİŞEHİR MODELİ"
CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı Serdar Sandal, Bornova ve Laka derelerini Eskişehir´deki Porsuk Çayı gibi yapacaklarını açıkladı. Bayraklı´nın bu iki deresini, etrafında birçok sosyal tesisin bulunduğu, içinde teknelerin dolaştığı bir cazibe merkezi haline dönüştüreceklerini kaydeden Sandal “Dünyanın birçok yerinden kruvaziyer gemilerle gelen turistler, küçük teknelerle Smyrna Meydanı´na gelip, oradan 8 bin yıllık Smyrna höyüğünü ve kuracağımız müzeyi ziyaret edecek, derelerimizin etrafındaki sosyal donatı alanlarında vakit geçirecek” dedi.
SAYIN ALİ ASLAN: BELEDİYE ÇALIŞANLARIMIZI SAKIN DÜŞÜNME İŞÇİLERİMİZ CHP BELEDİYESİ GÜVENCESİNDE.
SAYIN ALİ ASLAN: BELEDİYE ÇALIŞANLARIMIZI SAKIN DÜŞÜNME İŞÇİLERİMİZ CHP BELEDİYESİ GÜVENCESİNDE.
AKP´nin Cumhur ittifakı adayı Ali Aslan, sosyal medya hesabından Bayraklı´daki işsizlik ve Bayraklı Belediyesi işçileri üzerinden sözde pirim yapmaya çalışıyor..
AKP ADAYI ALİ ASLAN PAZAR YAPACAKMIŞ
Sevgili okurlarım bu son yazımda Bayraklımızın Cumhur ittifakı adayı Sayın Ali Aslan seçim çalışmaları kapsamında yaptığı Pazar ziyareti ile ESNAF ve vatandaşlardan oy istemiş.
Tarih: 5.3.2019 03:17:18
YUSUF BİLDİRİCİ

Sevgili okurlarım bu son yazımda Bayraklımızın Cumhur ittifakı adayı Sayın Ali Aslan seçim çalışmaları kapsamında yaptığı Pazar ziyareti ile ESNAF ve vatandaşlardan oy istemiş.
Bayraklımızın Özkanlar pazaryerinde esnaf ziyaretlerinde bulunan Sayın AKP´li Aslan mensubu olduğu partisinin seyyar tanzim satış araçları ile pazarcı esnafına rakip olduğunu her halde unutmuş olmalı ki bir de pazarcılara Pazar yapma müjdesi vermiş, hem esnafa rakip olacaksınız hem de Pazar yapacaksınız ne güzel değil mi?
Pazaryerlerini gezip de esnaf ve vatandaşların alım gücünün ne kadar kötüye gittiğini görmezden gelerek tek kelime bile etmeyen Ali Aslan´ınki de Tıpki AKP milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar´ın "BİZE OY VERİN ALLAH SİZDEN HESAP SORMAZ" sözleri gibi bir aldatmacadan başka bir şey değil..
Pazaryeri yapacağınızın sözünü verene kadar bir kez olsun esnaf ve vatandaşın durumunu sordunuz mu? Kim düşünür ki esnaf ve vatandaşı yandaş müteahhitlere ihale yöntemleri kazanç sağlamaktan başka nedir bu?
Adalet ve Kalkınma Partisi adayı Sayın Aslan asgari ücretli vatandaş zamlar altında ezim ezim ezilirken birazda etiketlerden konuşsanız iyi olmaz mı? 17 yılda ne kadar kalkınmışız bir öğrensek.. Kendinize gelince Adaletten dem vuracaksınız vatandaşa gelince masal anlatacaksınız öylemi?
Kendinize demişken ufak bir hatırlatma yapayım 2007 yılında ne demiştiniz? Hatırladınız mı? Baya bir uzun zaman oldu belki unutmuş olabilirsiniz diye düşünürken bir den aklıma geldi unutmadığınız hani şu Milliyet Gazetesine 2007 yılında içinizi dökmüştünüz ya!..
“AKP´de milletvekili aday listeleri ehliyet, sadakat ve liyakata göre hazırlanmadı. Genel merkez aday yoklamasını dikkate almadı. Adamı olanlar üst ve orta sıralara yerleşti. Adamı olmayana haksızlık yapıldı. Teşkilatın her noktasında aktif görev aldım. Adamı olan işini halletti MADDİ imkansızlıklara rağmen her türlü etkinliği gerçekleştirdik... Adaletten kopulmamalı. Bu partinin sadece adında adalet var. Adalet olmayan yerde çöküntü başlar. Seçimde AKP için çalışmayacağım. Oyumu vereceğim ama başkalarını vermeleri için ikna etmeyeceğim. Böyle yerde çöküntü başlar” o gün aynen buları söylemiştiniz. O gün bunları söyleyen bir kişi bugün nasıl olurda bu partiye oy istemeye yüzü olur.
Onun için diyorum ki Aslan yürekli başkan adayımız Sayı Ali Aslan Bey 2007 yılında kendin için nasıl isyan edip içini döktüysen bugün de bir kıyak yap esnaf ve vatandaş için şu pazarlardaki ve marketlerdeki fiyatlarla ilgili bir bomba patlat görelim seni. Fazla bir şey söylemene gerek yok sadece kötüye giden ekonomiyi, asgari ücretli işçiyi, emekliyi, esnafı, çiftçiyi konuş ki bu ülke ne kadar kalkınmış adalet yerini bulsun..

NE GARİP DEĞİL Mİ?

Sayın Aslan, artık vatandaş gözünü açtı: Bir yıl önce pazardan 1 tl ye aldığı kışlık sebze pırasayı bu yıl 6-7 liraya almak zorunda kaldı. Soğan, Patates ona keza her şey el yakıyor cep yakıyor. Kimsenin kazancında gözümüz yok, sizin durumunuz malumun çok iyi ya yanınızda çalıştırdığınız işçilerinizin geçim durumları nedir hiç sordunuz mu?

Ülkenin ekonomisi Allah bullak olmuş milletin alım gücü düşmüş geçen yıla göre bir ayda dört defa pazarda harcadığı parayı bu yıl bir haftada fazlasıyla ödeyerek geçinme sıkıntısı yaşarken Sayın Aslan´a zamlar hiç kor mu, çünkü onun için zam söz konusu bile değil.. Vatandaşların satın alma miktarları 2-3 kilodan yarım kiloya, hatta 250 grama kadar geriledi. Artık fileler dolmuyor. Pazar alışverişleri neredeyse 2-3 parça sebze-meyveden ibaret. Sayın Aslan, sizce geçim sıkıntısı nedir biliyor musunuz?. Benim anlayamadığım tek şey, Bayraklı Belediye Başkanı Sayın Hasan Karabağ´ın geçtiğimiz aylar içerisinde bir konuşmasında şöyle demişti. Belediye Başkanı maaşı 10 BİN lira her ay milyonlarca para kazananların ne işi var belediye başkanlığında evet çok da doğru bir söz; Sayın Aslan bende size soruyorum, bu seçimin size maliyeti en az 3-5 milyona mal olacak, yani cebinizden eski paraya göre 5 trilyon para çıkacak belediye başkanlığı adaylığında ne işiniz var? Bir taraftan bağlı bulunduğunuz siyasi partiniz seyyar tanzim satış yerleri oluşturarak pazarcısıyla rekabet edecek, sizde pazarcılara pazaryeri yapmayı hedefleyeceksiniz. Ben bir türlü anlamış değilim, ne garip değil mi?

SLOGANINIZ DA “DEĞİŞİM” DEMİŞSİNİZ

Yıllardır değişim değişim diyen sizler değil miydiniz?
Evet, iyi bakın nasıl değiştik!
Vatandaşların satın alma miktarları 2-3 kilodan yarım kiloya, hatta 250 grama kadar geriledi. Artık fileler dolmuyor. Pazar alışverişleri neredeyse 2-3 parça sebze-meyveden ibaret sebze fiyatlarındaki aşırı zamlar dar gelirlilerin mutfağını da hayatını da vurmuş durumda.. Bu ülkeyi seyyar tanzim satış kuyruklarına muhtaç eden senin mensubu olduğun “AKP” değil mi? Seçimlerden sonra yeni hal yasası ile halcilerin ortadan kaldırılacağını düşünüyorum. Evet, Sayın Aslan biz Bayraklı halkı olarak, sizden ne pazaryeri nede değişim istiyoruz. Bu ülkeyi teslim aldığınız 2002 yılına geri getirin yeter. Biz 2002 de kendi kendimize yeten ülkeydik. Biliyorum ki her gelen gideni aratıyormuş sizde öyle yaptınız. Şimdi merak ediyorum, bu söylediklerimi neye bağlayacaksınız?.. 


Gazeteci: Yusuf Bildirici

Anahtar Kelimeler: ADAYI, ASLAN, PAZAR, YAPACAKMIŞ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
GEMİDEN SONRA; SANDAL KEYFİ (08 Şubat 2019 - Cuma)
SİYASET MODASI (05 Ocak 2019 - Cumartesi)
İZMİR´DEN KIZ ALMAK MI? (28 Kasım 2018 - Çarşamba)
AK PARTİ´NİN BAYRAKLI´DA SON ŞANSI (22 Kasım 2018 - Perşembe)
HERKES KENDİ İŞİNİ YAPSIN! (04 Kasım 2018 - Pazar)
CHP ve İZMİR (04 Ekim 2018 - Perşembe)
ASIL SUÇLU BAŞKAN KARABAĞ. (21 Ağustos 2018 - Salı)
BEN O ESKİ CHP Yİ ÖZLEDİM. (10 Ağustos 2018 - Cuma)
PARTİ Mİ GENEL BAŞKAN MI?? (08 Ağustos 2018 - Çarşamba)
CHP´DE KOLTUK KORKUSU TAVAN YAPTI. (28 Temmuz 2018 - Cumartesi)
Biz o ateşi çok iyi biliriz.. (25 Temmuz 2018 - Çarşamba)
CHP GENEL MERKEZİNE UYARI! (25 Temmuz 2018 - Çarşamba)
GÜN; İNCE´YE SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR! (14 Temmuz 2018 - Cumartesi)
DERSİMLİ KEMAL YOLCU! (10 Temmuz 2018 - Salı)
İZMİR´DE DEĞİŞİM İSTİYOR! (07 Temmuz 2018 - Cumartesi)
KILIÇDAROĞLU HATA ÜSTÜNE HATA YAPTI!.. (02 Temmuz 2018 - Pazartesi)
ÖNCE PARTİ İÇİ “ADALET” (01 Temmuz 2018 - Pazar)
YİNE AYNI SENARYO (14 Ocak 2017 - Cumartesi)
2017 ‘Umut´ Yılı Olsun… (31 Aralık 2016 - Cumartesi)
Sözüm ona Konteynır faresine; (05 Eylül 2016 - Pazartesi)
UNUTMAYIN Kİ ADALET HERKESE LAZIM (01 Eylül 2016 - Perşembe)
KUTLAMA NE ZAMAN? (13 Ocak 2016 - Çarşamba)
TARAFIM (20 Eylül 2015 - Pazar)
Be hey gafil sen kimsin ki!.. (25 Ağustos 2015 - Salı)
HAYDİ, BEYLER İSTİFAYA (11 Haziran 2015 - Perşembe)
AKP İZMİR’DE SEÇİM ALAMAZ (14 Nisan 2015 - Salı)
AZİZ BEYİN DSP SIKINTISI (26 Ekim 2014 - Pazar)
AMAÇ, TÜRKİYE’Yİ ATEŞE ATMAK! (13 Ekim 2014 - Pazartesi)
CHP`DE KİM KİMİ YENECEK 2? (22 Ağustos 2014 - Cuma)
PKK’YA DA YASAK GELECEK Mİ? (09 Temmuz 2014 - Çarşamba)
Seçim bitti kavgası bitmedi. (06 Nisan 2014 - Pazar)
BAYRAKLI’NIN SİYASET ‘MEVTA’LARI… (03 Kasım 2013 - Pazar)
BAYRAKLI FIRILDAKLARI (25 Ekim 2013 - Cuma)
SİZ KİMSİNİZ? (19 Eylül 2013 - Perşembe)
HERKES İÇİN CHP ! (28 Temmuz 2013 - Pazar)
YA O MERDİVENDEN DÜŞERSEN (08 Temmuz 2013 - Pazartesi)
MENFAATÇİLER ve YALAKALAR (08 Temmuz 2013 - Pazartesi)
BAYRAKLI'NIN DUAYENLERİ. (08 Temmuz 2013 - Pazartesi)
CHP'DE KİM KİMİ YENECEK ? (08 Temmuz 2013 - Pazartesi)
Sayfa:
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Başkasını düzeltmeniz için, önce kendinizi düzeltiniz!

HZ.ÖMER (R.A)
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları