YILDIRIM: ÇILGIN BİR BAŞKAN OLACAĞIM
Radyo Trafik İzmir´de yayınlanan “Adaylar Trafikte” programına konuk olan İYİ Parti Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Mehmet Yıldırım, çılgın bir belediye başkanı olacağını söyledi. Yıldırım, Karşıyaka´da trafik ve otopark sorununun öncelikli konuların başında geldiğini belirterek, bu yöndeki projelerini anlattı.
Tarih: 26.2.2019 12:05:35

Radyo Trafik İzmir´de yayınlanan “Adaylar Trafikte” programına konuk olan İYİ Parti Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Mehmet Yıldırım, çılgın bir belediye başkanı olacağını söyledi. Yıldırım, Karşıyaka´da trafik ve otopark sorununun öncelikli konuların başında geldiğini belirterek, bu yöndeki projelerini anlattı.

Radyo Trafik İzmir, 31 Mart yerel seçimleri öncesi belediye başkan adaylarını ağırlamaya devam ediyor. “Adaylar Trafikte” programında Esra Balkanlı´nın sorularını yanıtlayan İYİ Parti Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Mehmet Yıldırım, Karşıyaka´nın mevcut sorunlarının yanı sıra bu sorunları gidermek için hazırladığı projelerinden bahsetti. “Çılgın projelerim yok ama çılgın bir başkan olacağım.” ifadesini kullanan Yıldırım, Karşıyakalılarla birlikte yol alacağını bildirdi.

“KARŞIYAKA İÇİN UĞRAŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

35 senedir Karşıyaka´da siyaset yaptığını kaydeden Mehmet Yıldırım, “Bütün siyasi faaliyetlerimin merkezinde hep Karşıyaka vardı. Her daim Karşıyaka için uğraştık ve uğraşmaya devam edeceğiz. Karşıyaka´nın eğitiminden sağlığına kadar birçok kuruma yatırım yaptık. Karşıyaka´da kazandığımızı Karşıyaka için harcama hevesinde olan insanlarız.” dedi.

“KARŞIYAKA İZMİR´İN ÇÖPLÜĞÜ OLMAK İSTEMİYOR”

İYİ Parti Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Yıldırım, Karşıyaka´nın en büyük sorunlarının başında Yamanlar Dağı´na yapılması planlanan çöp tesisi geldiğini belirterek, “Yamanlar Dağı´na bir çöp tesisi yapmak isteyen bir Aziz Kocaoğlu vardı, çok şükür bu dönem aday değil. Karşıyaka İzmir´in çöplüğü olmak istemiyor artık. Mücadelemizi 2012 senesinden beri sürdürüyoruz. Aziz Bey çok kararlıydı, çevreci dostlarımızla, akademisyenlerle birlikte hazırladığımız bilimsel raporlarla hep engelledik. Uğraşmaya devam edeceğiz, Yamanlar Dağı´na çöp tesisi yaptırmayacağız. Buraya çöp tesisi yapmak vicdansızlık olur. Menemen-Manisa yolundaki taş ocaklarının olduğu bölge çöp tesisi için uygun bir bölgedir, burası düşünülebilir. Bunu düşünmek bizim işimiz değil ama Yamanlar Dağı´na çöp tesisi yaptırmamak bizim işimiz.” ifadelerini kullandı.

“ARTIK ZAMANI GELDİ”

İzmir deyince ilk akla gelen ilçenin Karşıyaka olduğunun altını çizen Mehmet Yıldırım, “Karşıyaka´nın adı çok büyük ama yerel yönetimlerde hep mağdur kalmıştır. Bugüne kadar yapılan yatırımlar hep örselendi, ama bundan sonra bunlar olmayacak çünkü Karşıyaka´nın artık Karşıyakalı bir başkan tarafından yönetilme zamanı geldi.” diye konuştu.

“ÇÖZMEK BİZİM İŞİMİZ”

Yıldırım, Karşıyaka´nın en büyük sorunlarından biri olan stadyum konusunda da çarpıcı ifadeler kullandı:

“Karşıyaka´da halkın kullanabileceği otelimiz, sosyal tesisimiz, meydanlarımız, üniversitemiz, stadımız yok. Yerel yöneticilerimiz stadyum konusunda hep engel oldular. Göztepe´nin stadı bitmek üzere, bizim daha temelimiz atılmadı, engellemeler de devam ediyor. 106 yıllık kulübün stadı yok! Yapılacak düzenlemelerle yeni stadyum mevcut yerine yapılabilir. Otopark sorunu da trafik sorunu da yaratmaz, biz çözeriz. Çözmek bizim işimiz…”

OTOPARK VE TRAFİK SORUNU

Karşıyaka´da genel olarak otopark ve trafik sorunu olduğunu vurgulayan ve bu konudan kendisinin de şikayetçi olduğunu kaydeden İYİ Parti Karşıyaka Belediye Başkan Adayı Mehmet Yıldırım, “Otoparklar konusu çok derin bir konu. Orta vadede otopark ve trafik sorununu çözmek için Karşıyaka´nın merkezinde olan kamu alanlarını şehrin biraz daha dışına almak gibi bir düşüncemiz var. Belediye binasını ve devlet kurumlarını Anadolu Caddesi´nin üst tarafına yapacağımız kamu kampüsüne taşımak istiyoruz. Dolmuş duraklarını çarşıdan kaldırmalıyız. Katlı pazar yerinin yanındaki alana taşımayı düşünüyoruz. Ring sistemiyle yoğun dolmuş trafiğini ortadan kaldıracağız. Mevcut dolmuş duraklarının ve taşınan kamu binalarının altını otopark yapıp, üstünü de büyük bir meydan olarak düşünüyoruz. Karşıyaka´nın bir meydanı bile yok! İstasyon binasıyla, hamamıyla tarihi dokusunu koruyarak yapacağımız çalışmayla bölgeye turistik bir değer kazandıracağız. Bu düzenlemeye çok hevesliyiz. Böylece trafik de rahatlayacak.” dedi.

“ÇILGIN BİR BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM”

Otoparklar konusunda projelerin yanı sıra büyükşehir belediyesine açacağı davalardan söz eden Yıldırım, açıklamalarına şöyle devam etti:

“Ben çılgın bir belediye başkanı olacağım. Çılgın projelerim olmayacak çünkü kendim çılgın olacağım. Benim belediyemin hukuk birimi, halkın kamusal hakkını savunmak için büyükşehir belediyesine otopark bedelleri karşılığını almak üzere dava açacak. Kazanmaktan öte dikkat çekmek için yapmak istiyorum. İnşallah o davaları kazanmış oluruz, diğer belediyelere de emsal teşkil eder. Kazandıktan sonra otoparklar ücretsiz olacak.”

“KARŞIYAKA TRAMVAYINA BOŞUNA PARA HARCANDI”

Mehmet Yıldırım, Karşıyaka´da geçtiğimiz yıl hizmete giren tramvayın gereksiz olduğu düşüncesinde… “İzmir´in denize paralel taşımaya ihtiyacı yok.” diyen Yıldırım, “957 ilçe içerisinde devlet hastanesi olmayan tek ilçeyiz! Aynı zamanda stadyumu olmayan bir ilçeyiz ama 500 milyon liraya yapılan bir tramvayımız var. Tramvayın güzergahı yanlıştı... Yeni Girne´den sahile doğru yapılacak bir tramvayın başımızın üstünde yeri var. Bu trafiği rahatlatırdı. Denize paralel tramvay yapılması keyfidir. Küçük
gemilerle dilenci vapuru gibi denizden taşımacılık yapılabilirdi. Sormadan tramvay yaptılar.” şeklinde konuştu.

Bu konuda çözümlerinin de olduğunun altını çizen İYİ Parti Karşıyaka Belediye Başkan Adayı, “1 Nisan sabahı güneş Karşıyaka´dan doğarsa, ki doğacak; bizim faytonlarımız elektrikli olacak, sahil boyunca traktör römorkundan oluşturulmuş tren modeli bir sistem yapmak istiyoruz. Bostanlı Deresi´nde kanal tekneleri çalıştırmak istiyorum. Hem trafiği rahatlatmak, hem Karşıyaka´yı yeniden çekim merkezi haline getirmek için projelerimiz var. Bunları yaparken de Karşıyaka halkının görüşü alınacak.” dedi.

“AZİZ KOCAOĞLU İLE VİZYONLARIMIZ BİRLEŞMEDİ”

Yıldırım, Radyo Trafik İzmir dinleyenlerinin sahil hattındaki düzenlemeye ilişkin eleştirileri üzerine ise şunları söyledi:

“Ben de çocukluğumdaki Karşıyaka sahilini istiyorum. Karşıyakalı olmayan Karşıyakalılar yüzünden bütün değerlerimizi kaybettik. Sahilde yapılan düzenlemeler Karşıyakalıların istediği düzeyde değil. Yasemin Kafe´de oturduğumda önceden denizi görüyordum, şimdi göremiyorum. Aziz Kocaoğlu ile vizyonlarımız uyuşmadı, anlaşamadık. Tunç Soyer´i takip ediyorum, yaptığı işlerin düzgün olduğuna inanıyorum. Tunç Bey ile çok uyumlu bir birliktelik çıkaracağımıza inanıyorum. Tunç Soyer´in de onayı ve desteğiyle sahilde küçük kafeteryalar düşünüyorum. Halkın gevreğini, boyozunu uygun fiyata yediği, belediyenin işlettiği alanlar düşünüyorum. Yazın kullanılabilen, taburelere oturulup çay içilebilen mekanlar, düzenlemeler yapmak istiyoruz.”

EĞİTİM PİSTİ PROJESİ

Karşıyaka´da sürücü kurslarının sahipsiz olduğundan ve sığınacak bir yerleri olmadığından bahseden Mehmet Yıldırım, “Onlara sözümdür; Örnekköy´de daha önce stat olarak düşünülen 70 dönümlük alanda sınav pisti yapmak istiyoruz. Sürücü kurslarının duayen ismi rahmetli Emin Sular´ın ismini de burada yaşatacağız.” şeklinde konuştu.

“YETER Kİ KARŞIYAKALI İSTESİN”

Son olarak Karşıyaka´da sosyal tesis eksikliğinden dert yanan Yıldırım, “Sosyal tesislerimiz yok, kaliteli bir düğün salonumuz yok. Örnekköy´de belediye şantiyesinin olduğu alanda göletvari sosyal tesisler inşa etmek istiyoruz. Daha da ileriye gidip, bundan sonra açılacak alkollü mekanların da bu alanın çevresinde toplanmasını istiyorum. Eğlencenin, dinlencenin adresi tek bir yerde toplanmalı. Bütün projelerimizi Karşıyakalılara sorarak yapacağız. Şimdiki yöneticiler, kendisini halka değil yöneticilerine karşı sorumlu hissediyor. "Ben yaptım oldu" anlayışıyla çalışıyorlar. Biz Karşıyakalılarla birlikte yol alacağız. Yeter ki Karşıyakalı istesin, yeter ki gönül birliğimiz olsun.” ifadeleriyle sözlerini tamamladı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: YILDIRIM ÇILGIN BAŞKAN OLACAĞIM
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İzmir Barosu´ndan Kanada Başbakanı ve Kanada Barolarına Kaz Dağları Mektubu!
İzmir Barosu´ndan Kanada Başbakanı ve Kanada Barolarına Kaz Dağları Mektubu!
İzmir Barosu, Kaz Dağları´nda Kanadalı madencilik şirketi Alamos tarafından sürdürülen ve kamuoyu tarafından büyük tepki ile karşılanan altıncılık faaliyetine karşı birlikte mücadele etmek için Kanada baroları ve hukuk örgütleri ile başta Kanada Başbakanı Justin Trudeau olmak üzere siyasi parti temsilciliklerine birer mektup gönderdi.
CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız´dan AK Parti İlçe Başkanına cevap
CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız´dan AK Parti İlçe Başkanına cevap
CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, AKP İlçe Başkanı İrfan Doğruca´nın gerçekleri çarpıttığını ve Karabağlar´dan haberi olmadığını söyledi
Mültecilere Yönelik Ayrımcı ve Nefret Odaklı Söylem ve Politikaları Kınıyoruz
Mültecilere Yönelik Ayrımcı ve Nefret Odaklı Söylem ve Politikaları Kınıyoruz
Dünyada ve yakın coğrafyamızda yaşanan savaş, iç karışıklık, iklim değişikliği ve ağır insan hakları ihlalleri milyonlarca insanı yerinden etmiş, bununla beraber yeni yurt arayışları bu insanları her geçen gün kaçtıkları zulümden daha tehlikeli bir ortamda yaşamaya mecbur bırakmıştır.
Çeşmelilere Yunanistan vize kolaylığı!
Çeşmelilere Yunanistan vize kolaylığı!
Yunanistan İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran´ı makamında ziyaret etti. Başkan Oran´ın Çeşme´de 75 bin civarında yazlık ev olduğunu ve yazlık ev sahiplerinin yüzde 65´inin İzmirli olduğunu dile getirmesi üzerine Başkonsolos Papoulia, Çeşme´de yazlık ev satın almış olan tapu sahiplerine vize kolaylığı gösterileceğini söyledi.
Memleket Meselesi
Memleket Meselesi
SGK İzmir İl Müdürlüğü Özel Kalem Birimi Koordinesiyle şehit yakını ve gazi ziyaretlerine bu kez Torbalı İlçesinde devam edildi.
ALİAĞA´DAKİ MESLEK ODALARI´NDAN HAMPTON BY HİLTON ALİAĞA OTELİ İLE İNDİRİM ANLAŞMASI
ALİAĞA´DAKİ MESLEK ODALARI´NDAN HAMPTON BY HİLTON ALİAĞA OTELİ İLE İNDİRİM ANLAŞMASI
Aliağa Ticaret Odası, İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi, Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Aliağa Şoförler ve Otomobilciler Odası ile Hampton By Hilton Aliağa Oteli arasında indirim protokolü imzalandı.
İZMİR BAROSU:Mesele Bina Değil, Eğitim
İZMİR BAROSU:Mesele Bina Değil, Eğitim
Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü, Güzel Sanatlar Fakültesi binasını, Tınaztepe Kampüsünde rektörlük binası olarak planlanan ve yapılan binaya taşıma kararı almıştır.
BUCA METRO HATTI PROJESİ TBBM GÜNDEMİNDE!
BUCA METRO HATTI PROJESİ TBBM GÜNDEMİNDE!
CHP İzmir Milletvekili ve Çevre Komisyonu Sözcüsü Murat Bakan, İzmir Büyükşehir Belediyesi´nin kendi imkanlarıyla yapacağı Buca Metro hattı projesi için Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından 18 aydır verilmeyen onayı TBBM gündemine taşıdı. İzmir´in para değil onay istediğini belirten CHP´li Bakan, “18 aydır onaylanmayan proje İzmir´e her 1 dolar için yaklaşık 2 TL zarar ettirdi” dedi.
Egeli öğrencilerden TÜBİTAK ödüllerinde önemli başarı
Egeli öğrencilerden TÜBİTAK ödüllerinde önemli başarı
Ege Üniversitesi (EÜ) Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölümü öğrencileri sağlık kategorisindeki çalışmalarıyla TÜBİTAK Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarında birincilik ve üçüncülük ödülü aldı. EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak´ı ziyaret eden öğrenciler, çalışmalarıyla ilgili bilgi verip mutluluklarını paylaştı.
Katarlı yatırımcı bekliyoruz”
Katarlı yatırımcı bekliyoruz”
Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Ege Şubesi, Türkiye´nin Katar ile ilişkilerini değerlendirmek üzere bu alanda araştırma gerçekleştiren GENAR Başkanı İhsan Aktaş´ı konuk etti. Toplantıda konuşan TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Can Yavaş, İzmir´e daha çok Katar´lı yatırımcı beklediklerini söyledi.
Demokrasi zaferinin üçüncü yıl dönümü EÜ´de dolu dolu kutlanacak
Demokrasi zaferinin üçüncü yıl dönümü EÜ´de dolu dolu kutlanacak
Ege Üniversitesi´nde; Türk milletinin demokrasiye olan inancı ve bağlılığının gelecek nesillere aktarmak amacıyla “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri” gerçekleştirilecek. Demokrasi zaferinin üçüncü yıl dönümü sebebiyle Ege Üniversitesi´nde düzenlenecek olan etkinliklerde şehitler yâd edilecek, gazilere minnet ve şükranlar sunulacak.
EBSO Meclis Başkanı Esen OSBÜK yönetiminde
EBSO Meclis Başkanı Esen OSBÜK yönetiminde
Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK)´ün Yönetim Kurulu Üyeliği´ne seçilen Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclis Başkanı ve Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Salih Esen, “Son derece demokratik bir ortamda gerçekleştirilen ve 2 liste halinde gidilen seçimlerde üyelerimizin teveccühüyle yönetime geldik. Organize Sanayi Bölgeleri ülke kalkınmasının en önemli unsurlardan biri. Ancak bununla birlikte sorunları da o denli çok. Sorunları ve çözümleri biliyoruz” dedi.
İzmir Fransız Kültür Merkezi´nden yaz programı
İzmir Fransız Kültür Merkezi´nden yaz programı
İzmir Fransız Kültür Merkezi yaz ayları için kurs programını yenileyerek kısa ve yoğun Fransızca kursları ve eğlenceli yaz atölyeleri düzenlemeye başladı.
EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Tarım Şurası Yürütme Kurulu´na seçildi
EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Tarım Şurası Yürütme Kurulu´na seçildi
Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Tarım ve Orman Bakanlığının kısa orta ve uzun dönem stratejilerinin belirlenmesine katkı sağlamak amacıyla yapılacak olan Tarım Şurası Yürütme Kurulu´na seçildi
EUKAM´a  “Onkoloji Araştırma Birincilik Ödülü”
EUKAM´a “Onkoloji Araştırma Birincilik Ödülü”
Ege Üniversitesi(EÜ) Kanserle Savaş Uygulama ve Araştırma Merkezi (EUKAM) 2018 yılında çalıştığı olgu sayısı ile “İzmir Kanser Veri Tabanı”na en yüksek katkıyı sağladı.
SGK İzmir, 301 Madenci Şehitlerini de Unutmadı
SGK İzmir, 301 Madenci Şehitlerini de Unutmadı
İzmir Valiliğine bağlı Sgk İzmir il Müdürü Ekrem Gülcemal´in destekleriyle devam eden şehit aileleri ziyaretleri büyük özveri ve hassasiyetle devam ediyor..Cuma günü yapılan şehit yakını ziyaretlerinde Soma 301 faciasının şehitleri de unutulmadı..
ALOSBİ İTFAİYE TEŞKİLATI İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM ATTI
ALOSBİ İTFAİYE TEŞKİLATI İÇİN ÖNEMLİ BİR ADIM ATTI
Yatırımlarına ve çalışmalarına her gün bir yenisini ekleyen ALOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Tezcan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Deniz Gündüz, Yönetim Kurulu Üyesi Akın Dalan, Fatih Aracı ve Bölge Müdürü Harun Ardıç´ın; İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile yaptıkları görüşmede Aliağa Organize Sanayi Bölgesi´ndeki ilk itfaiye teşkilatının kurulacağının müjdesi verildi. Görüşmede yapılacak olan birçok yeni proje hakkında konuşuldu. Yeni konutlar ve itfaiye teşkilatı kurulması konularında iş birliği yapılması için mutabakat sağlandı.
YORGANCILAR: İLK HEDEFİMİZ TOPLUMSAL HUZUR VE BİRLİKTELİK OLSUN
YORGANCILAR: İLK HEDEFİMİZ TOPLUMSAL HUZUR VE BİRLİKTELİK OLSUN
Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Türkiye ekonomisinin bugün içinde bulunduğu durumdan kurtulmasının toplumsal huzur ve birliktelikten geçtiğini belirterek. “ Biz huzur ve birlikteliği sağlayamadığımız müddetçe başarılı olma imkanımız yok. Yatırımcı, huzurlu ve mutlu olmayan bir toplumda yatırım yapmak istemez ” dedi.
EBSO ve ESBAŞ Sürdürülebilir bir Çevre için Elele Verdi
EBSO ve ESBAŞ Sürdürülebilir bir Çevre için Elele Verdi
Ege Bölgesi Sanayi Odası-EBSO ve Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş.-ESBAŞ işbirliğinde Sanayi ve Çevre Bilgilendirme Toplantısı düzenledi.
İGC´den kınama: Gazetecilerin fişlenmesi kabul edilemez
İGC´den kınama: Gazetecilerin fişlenmesi kabul edilemez
Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı SETA´nın ‘Uluslararası Medya Organlarının Türkiye Uzantıları Raporu´ açık bir fişleme, hedef gösterme belgesidir.
İZTO´dan Büyükşehir´e “İzmir Dosyası”
İZTO´dan Büyükşehir´e “İzmir Dosyası”
İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, İZTO Meclis ve Komite Üyeleri ile birlikte ziyaret ettiği İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer´e 76 sayfalık “İzmir Dosyası” sundu. 2 ana başlıktan oluşan dosyada İZTO´ya bağlı 79 meslek komitesinden gelen sorun, öneri ve talepler ile İzmir´in çözüm bekleyen önemli konularına ilişkin İzmir Ticaret Odası´nın önerileri yer aldı. İZTO heyetinin aktardığı tüm öneri ve talepleri tek tek dinleyen ve not alan Başkan Soyer “Kentimiz adına çok verimli bir toplantı yaptık. Biz bu dosyayı enine boyuna çalışacağız. Her sorunun çözümü vardır ve biz bu çözümleri ortak akılla bulacağız. Temmuz ayı sonundan itibaren bu taleplere çok hızlı çözümler üreteceğiz” dedi.
ÇOCUKLAR! AGORA ALIŞVERİŞ MERKEZİ´NDE YAZ OKULU BAŞLIYOR…
ÇOCUKLAR! AGORA ALIŞVERİŞ MERKEZİ´NDE YAZ OKULU BAŞLIYOR…
İzmirlilerin en gözde mekânı haline gelen Agora Alışveriş Merkezi´nde Yaz Okulu, 8 Temmuz´da başlıyor. Çocukların yaz tatillerini eğlenceli ve öğretici etkinliklerle geçirebilecekleri Yaz Okulu´nda, çocuklar el becerilerini geliştirebilecek, eğlenirken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaklar. Agora Yaz Okulu, 8 Temmuz -9 Ağustos tarihleri arası hafta içi her gün 14.00-17.00 saatleri arasında çocukların güzel vakit geçirmelerine imkân sağlayacak.
KARABURUN, 25´İNCİ KEZ “ÜTOPYA”NIN PEŞİNDE
KARABURUN, 25´İNCİ KEZ “ÜTOPYA”NIN PEŞİNDE
Karaburun´un Belediyesi´nin desteği ile geleneksel hale gelen Ütopyalar Toplantısı, “Savaş ve Emek Ütopyaları” ana teması ile 3-7 Temmuz 2019 tarihleri arasında 25´inci kez gerçekleştirilecek.
Çeşme Altın Yunus, lezzet düşkünlerini Antakya ve Gaziantep lezzetleri ile buluşturuyor.
Çeşme Altın Yunus, lezzet düşkünlerini Antakya ve Gaziantep lezzetleri ile buluşturuyor.
Her yaz birbirinden farklı etkinliklerle misafirlerinin tatillerine renk katan Çeşme Altın Yunus bu yaz, Antakya ve Gaziantep mutfaklarının yer aldığı “Chef Talk” gastronomi haftası etkinliğine imza atacak. Şef Gülşen Sökmen ve Şef Doğa Çitçi imzalı birbirinden lezzetli yemekler, eşsiz manzarası ile Baküs Luna Lounge´ta ay ışığı altında lezzet tutkunları ile buluşacak.
Prof. Dr.  Bilge, “Sempozyum, Türkiye´ de ilk olma özelliği taşıyor”
Prof. Dr. Bilge, “Sempozyum, Türkiye´ de ilk olma özelliği taşıyor”
Ege Üniversitesi(EÜ) Hemşirelik Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı ve İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Bornova Türkan Özilhan Devlet Hastanesi işbirliğiyle Türkiye´de ilki gerçekleştirilen “Kronik Hastalıklarda Ruhsal Bakım: Hastaneden Eve” sempozyumu gerçekleştirildi.
ÇEŞME´YE YOĞUN TALEP VAR
ÇEŞME´YE YOĞUN TALEP VAR
Tatil beldeleri başta olmak üzere, Denize kıyısı olan şehirlerdeki gayrimenkullere olan ilginin, özellikle Temmuz aylarında arttığını söyleyen TÜGEM İzmir Yönetim Kurul Üyesi İnşaat Yüksek Mühendisi Hakan Akıncı, ‘Son iki yıldır İstanbul, Ankara ve Bursa´dan İzmir´e gelip yerleşme hareketliliği var. Özellikle Çeşme´deki satılık ve kiralık yazlık konutlarda ise yerli ve yabancı yatırımcıların yoğun ilgi gösterdiğini gözlemliyoruz´ dedi
Çeşme ilçesindeki 40 senelik sorunu AİHM çözdü
Çeşme ilçesindeki 40 senelik sorunu AİHM çözdü
İzmir ilinin Çeşme ilçesi içerisinde yer alan bir arsayla alakalı 40 senedir devam eden ´‘imar´´ problemini AİHM çözdü. Arsa sahibinin avukatlığını yapan Alperen Cihan Çetinkaya´nın, ‘´´Belediye, müvekkilime ait arsayı ne kullanmasına izin veriyor, ne ise kamulaştırma bedelinin ödemesini´´´ şeklinde yaptığı başvurusunu yerinde bulmuş olan AİHM, ´‘mülkiyet hakkının ihlali´´ şeklinde vurgu yaptı.
İzmir Türkiye´nin Yıldızı Olmalıdır
İzmir Türkiye´nin Yıldızı Olmalıdır
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanı Veysel Şahin “İzmir kabuk değiştirmesi ve mevcut potansiyeliyle patlama yapması gereken bir şehir. Türkiye´nin yıldızı olması gereken bir şehir önü açılmalı” diye konuştu.
EÜ Ziraat Fakültesi 60.  Dönem Mezunlarını Sektöre Uğurladı
EÜ Ziraat Fakültesi 60. Dönem Mezunlarını Sektöre Uğurladı
Ege Üniversitesi (EÜ) Ziraat Fakültesi 2018-2019 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, EÜ Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi´nde gerçekleştirildi. Törene, Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Canan Fisun Abay, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nedim Koşum, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Banu Yücel ile akademisyenler, mezun olan öğrenciler ve aileleri katıldı.
Foçalı Sanatçılardan Duyarlı Etkinlik
Foçalı Sanatçılardan Duyarlı Etkinlik
Foça´nın en şirin adalarından biri olan İncir Adası´nı işleten ve halk arasında Kedi Ferdi lakabı ile tanınan Ferdi Kırcalı geçtiğimiz aylarda kötü bir kaza geçirmiş ve felç kalmıştı.Halen Akçay´da özel bir bakımevi´nde tedavisi süren Ferdi Kırcalı´nın bakım masraflarına yardım edebilmek adına Foça´da yaşayan sanatçılar konuya duyarsız kalmadı.
Menemen Ticaret Odası Bakırçay Üniversitesi ile işbirliği yapacak
Menemen Ticaret Odası Bakırçay Üniversitesi ile işbirliği yapacak
Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Süsoy, üniversite-sanayi işbirliği kapsamında Bakırçay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Berktaş´ı ziyaret etti. Görüşmede üniversitenin Menemen´e sağlayacağı katkılar konuşulurken, iki kurum arasında işbirliği ve ortak projeler geliştirilmesi kararı da alındı.
Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar´dan Yangınla İlgili İlk Açıklama
Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar´dan Yangınla İlgili İlk Açıklama
İlçemizin tatil beldesi Özdere´nin Cumhuriyet mahallesinde saat 22.30 sularında çıkan yangına Menderes Belediyesi ekipleri olarak ilk müdahaleyi gerçekleştirdik.
Germiyan´daki taş ocağı için 6. kez yargıya gidiliyor
Germiyan´daki taş ocağı için 6. kez yargıya gidiliyor
Çeşme Kent Konseyi tarafından Germiyan Mahallesi´nde düzenlenen toplantıda, baraj havzası yakınındaki taş ocağı için bir kez daha yargıya gidilmesi için hazırlık yapılırken, Çeşme´nin çevre sorunları da masaya yatırıldı.
İZMİR SEV´İN 3 ÖĞRENCİSİ  TAM PUANLA LGS ŞAMPİYONU OLDU
İZMİR SEV´İN 3 ÖĞRENCİSİ TAM PUANLA LGS ŞAMPİYONU OLDU
Bu yıl Liseye Geçiş Sınavı´nda (LGS) 3 şampiyon İzmir´den çıktı. LGS sonuçlarına göre İzmir SEV Ortaokulu´nda eğitim gören 8. Sınıf öğrencileri Dilce Göksoy, Dora Aslan ve Duygu Erbayraktar tam puan alarak Türkiye şampiyonları arasına girerek İzmir´in gururu oldular.
YORGANCILAR:  “SANAYİCİYE YÜKLENMEYİN”
YORGANCILAR: “SANAYİCİYE YÜKLENMEYİN”
Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar kur, faiz, enflasyonla birlikte artan finansman maliyeti ve artan hammadde fiyatlarına, elektriğe yapılan son zam da eklenince üretimi sürdürmenin ne kadar zor olduğunun iyice ortaya çıktığını belirtti. Başkan Yorgancılar “Bütçe ile ilgili bir sorun yaşanıyorsa, bu yük sanayicinin üstüne yüklenmesin. Kamu harcamaları açısından bir seferberlik ilan edilebilir. Ülke ekonomisini iyileştirecek olan, sürekliliği sağlayacak olan üretimdir, üreticidir. Bir düzenlemeye gidilmesini umuyoruz” diye konuştu.
FOÇA KENT KONSEYİNE KADIN BAŞKAN
FOÇA KENT KONSEYİNE KADIN BAŞKAN
Foça Kent Konseyi Seçimli olağan Genel Kurulu 28 Haziran 2019 Cuma Günü yapıldı. 2011 yılında kurulan Foça Kent Konseyi´nin en çok katılımlı Genel Kurulu olarak gerçekleşen toplantıdan Özlem Duvan Temizel ilk kadın başkan olarak çıktı.
FRBAL´DAN BİR KİTAP BİN ETKİNLİK
FRBAL´DAN BİR KİTAP BİN ETKİNLİK
FRBAL öğrencileri “Bir Kitap Bin Etkinlik” e Twinning projesi ile Türk ve Dünya klasiklerinden okudukları kitaplarla yıl boyunca birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirdi. Etkinliklerde kendi potansiyellerinin farkına varan öğrenciler, yaratıcılıklarını harekete geçirdi.
24 Haziran Günü ‘Ay Yıldız Var Göğsümüzde´ etkinliğine davet
24 Haziran Günü ‘Ay Yıldız Var Göğsümüzde´ etkinliğine davet
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün, Haziran 1926 tarihinde Kaf Sin Kaf´ı ikinci kez ziyaret ettiği nedeniyle bu yıl 24 Haziran Pazartesi günü, Karşıyaka Belediyesi ile 1912 Karşıyaka Derneği ortaklaşa bir etkinlik düzenledi.
EÜ Eğitim Fakültesi 2018-2019 eğitim öğretim yılı mezunlarını uğurladı
EÜ Eğitim Fakültesi 2018-2019 eğitim öğretim yılı mezunlarını uğurladı
Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Törene, Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hülya Yılmaz, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Ege´de “Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programı” Düzenlenecek
Ege´de “Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programı” Düzenlenecek
Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü tarafından “Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifika Programı” düzenlenecek. Eğitimi Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Tolga Çelik verecek.
TGS İzmir Şubesi Başkanı Hüner:  ´´Köklerinde iyilik olanlara çağrı yapıyoruz´´
TGS İzmir Şubesi Başkanı Hüner: ´´Köklerinde iyilik olanlara çağrı yapıyoruz´´
İZMİR - Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) İzmir Şubesi Başkanı Halil İbrahim Hüner, kök hücre bağışı konusunda toplumsal duyarlılığı artırmak adına TGS Genel Merkezi´nin eş zamanlı olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Diyarbakır´da bir günlük ‘´kan ve kök hücre bağışı kampanyası´´ düzenlediğini söyledi.
İzmir Barosu, Mülteci Politikamızın Yeniden Şekillendirilmesi Gerekmektedir
İzmir Barosu, Mülteci Politikamızın Yeniden Şekillendirilmesi Gerekmektedir
Bugün Dünya Mülteci Günü. Dünyada her geçen gün sayısı gittikçe artmakta olan zorunlu nüfus hareketleri, milyonlarca sivilin olağan hayatlarını geri dönülmez biçimde etkiliyor.
Karşıyaka´dan İstanbul´a ‘İmamoğlu´ çıkarması
Karşıyaka´dan İstanbul´a ‘İmamoğlu´ çıkarması
Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, 23 Haziran´da tekrarlanacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Ekrem İmamoğlu´na destek vermek için İstanbul´a gitti. Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte üç gün boyunca İstanbul´un farklı ilçelerinde gerçekleşen saha çalışmalarına; CHP Milletvekilleri Mehmet Göker, Umut Çakırözer, Ayhan Barut ile PM Üyesi Pınar Uzun da katıldı.
Anne Adayları için Türkiye´de Bir İlk!
Anne Adayları için Türkiye´de Bir İlk!
Salihli Can Hastanesi, Sağlık Bakanlığı ‘Anne Dostu Hastane´ programı kapsamında belirlenen kriterleri karşılayarak, ‘Anne Dostu Hastane´ unvanını almaya hak kazanan ilk özel hastane oldu. Böylelikle sağlık hizmetlerinde 3 önemli kalite belgesini; ‘Anne, Bebek ve Yenidoğan Bebek Dostu´ hastane ünvanlarının hepsini alan ilk özel hastane de oldu.
İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi 139. Dönem mezunlarını verdi
İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi 139. Dönem mezunlarını verdi
İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi 139. yıl mezunlarını okul bahçesinde düzenlediği kep töreniyle yeni hayatlarına uğurladı. Duygusal anların yaşandığı gecede öğretmenler, yıllarca ders anlattıkları öğrencilerine bu kez de diplomalarını verdiler.
PASTACILAR İZMİR´DE BULUŞACAK
PASTACILAR İZMİR´DE BULUŞACAK
İzmir, uluslararası çapta bir büyük organizasyona hazırlanıyor. Eylül ayında gerçekleştirilecek etkinlikte dünyanın pastacısı İzmir´de buluşacak. Meslek örgütlerinin tümünün birlikte gerçekleştireceği etkinlik Kültürpark´ta düzenlenecek.
AKP´Lİ GÖRMEZ´DEN CHP´Lİ  UYGUR´A ÇOK TARTIŞILACAK YANIT
AKP´Lİ GÖRMEZ´DEN CHP´Lİ UYGUR´A ÇOK TARTIŞILACAK YANIT
“Afişlerle yalan söylüyor, belgelerle cevap veriyorum. Kimin döneminde ne harcanmış açıklıyorum vatandaşımız gerçeği öğrensin” dedi.
Ekmas Group, Altay ve Bisan´dan Babalar Günü etkinliği
Ekmas Group, Altay ve Bisan´dan Babalar Günü etkinliği
Gayrimenkul, otomotiv, inşaat, turizm ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren Ekmas Group sponsorluğunda, İzmir´in köklü spor kulüplerinden Altay ve Türkiye´nin önde gelen bisiklet firmalarından Bisan katılımıyla gerçekleşen Babalar Günü etkinliği açık hava partisiyle kutlandı.
Üniversite öğrencileri “Gelecek toprakta, toprağımız emin ellerde” dedi
Üniversite öğrencileri “Gelecek toprakta, toprağımız emin ellerde” dedi
İzmir Ticaret Borsası´nın “Gelecek toprakta, toprağımız emin ellerde” sloganıyla çocuklara tarımı ve doğayı sevdirmeyi amaçlayan projesi “Toprak ve Çocuk”programı kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Film Tasarımı Bölümü Canlandırma Filmi Tasarımı Ana Sanat Dalı öğrencilerine yönelik olarak “Tarım, Doğa ve Çocuk Temalı Animasyon Filmi ve Senaryosu” yarışması düzenlendi...
Çocuklar için İzmir Kültür Turizmi Haritası Balçova Rotary Kulübü´nün İzmir´e armağanı
Çocuklar için İzmir Kültür Turizmi Haritası Balçova Rotary Kulübü´nün İzmir´e armağanı
Balçova Rotary Kulübü, kültür bilincini oluşturma, geliştirme ve kalıcılığını sağlamaya yönelik çalışmalarına devam ediyor. 80. Yıl Orhangazi İlköğretim Okulu 3D sınıfı öğrencileri ve İstek İzmir Okulları´nın ortak çalışması olan İzmir Kültür Turizmi Haritası, İzmir Mimarlar Merkezi´nde yapılan tanıtım toplantısı ile hayata geçirildi. İzmir Kültür Haritası sergisini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de ziyaret etti.
İzmir´de Rusça Konuşan Yabancı Uyruklu Vatandaşların Sayısı 30 Bine Ulaştı
İzmir´de Rusça Konuşan Yabancı Uyruklu Vatandaşların Sayısı 30 Bine Ulaştı
Türkiye´de en fazla iç göçü alan İzmir´e, yurt dışından da yoğun talep var. Evlilik veya yeni bir yaşam için, Rusça konuşan ülkelerden gelip, İzmir´e yerleşenlerin sayısının TÜİK verilerine göre 30 bine yaklaştığını söyleyen Rota Gayrimenkul´ün Ukrayna kökenli Danışmanı Daryna Bochok, ‘İzmir´in iklimi, yaşam kültürü ve ekonomisi, Rusça konuşan ülkelerde yaşayanlar için, oldukça cazip bir hayat sunuyor´ dedi
DOLAR
5.7096
EURO
6.3359
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Dünyada bir garip veya bir yolcuymuş gibi yaşa

Hz. Muhammed
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları