ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ´NDEN TBMM BAŞKANI YILDIRIM´A FAHRİ DOKTORA...
Üsküdar Üniversitesi´nin 2018-2019 Akademik Yılı Açılışı ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım´a Fahri Doktora Takdim Töreni, üniversitenin Altunizade yerleşkesinde gerçekleştirildi.
Tarih: 27.10.2018 09:23:51

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, bugün artık bilgiyi üreten, bilgiye sahip olan, geliştiren, hayatın içine sokan toplumların iki adım önde gittiğini belirterek, "Bu toplumlar gelişmiş toplumlar sınıfına dahil oluyor. Bilginin yeni düşünme biçimleri getirdiğini, yerleşik anlayışları da temelinden sarstığını ifade etmek isterim. Bu nedenle içinde bulunduğumuz çağın adı bilgi çağı, toplumun adı bilgi toplumudur." dedi. 

Üsküdar Üniversitesi´nin 2018-2019 Akademik Yılı Açılışı ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım´a Fahri Doktora Takdim Töreni, üniversitenin Altunizade yerleşkesinde gerçekleştirildi. 

Törende, Yıldırım´a fahri doktora takdimi, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan tarafından yapıldı. 

Yıldırım, törende cübbe giymesinin ardından yaptığı konuşmada, öğrenmenin yaşının olmadığını belirterek, "Okumayı bıraktığınız an yaşlandınız demektir. İster 60, ister 20 yaşında olun okumak insanı genç tutar. Onun için gençler okuyacağız. Daha çok okuyacağız." diye konuştu. 

Okumanın insanları bir anlamda törpülediğini, kavgacı kimliğini tamamen ortadan kaldırdığını dile getiren Yıldırım, okumanın her şeyi karşılıklı anlayışla halletmenin daha doğru olduğu noktasına getirdiğini aktardı. 

TBMM Başkanı Yıldırım, İngiltere´de bir yılda 6 bin 500 kişinin intihar ettiğini bu nedenle ülkede bakanlık kurulduğunu anlatarak, "Ölümler her yerde var sebepleri farklı. Kimi yoksulluktan, yokluktan, anarşiden, terörden hayatını kaybediyor, kimisi de maalesef yalnızlıktan, bunalımdan hayatını kaybediyor ama sonuç değişmiyor." diye konuştu. 

Bugün Türkiye´de 206 üniversite bulunduğunu, bu sayısının 2002´de 76 olduğunu aktaran Yıldırım, bunlardan 129´unun devlet, 72´sinin vakıf, 5´in de vakıf meslek yüksek okulu olduğunu anlattı. 

Yıldırım, İstanbul´un bir dünya şehri olduğu kadar, aynı zamanda bir üniversite şehri de olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

"İstanbul´un nüfusunun yüzde 10´u kadarı üniversite öğrencisi. 13´ü devlet, 44´ü vakıf, 4´ü de vakıf meslek yüksek okulundan oluşan, toplam 61 üniversitemizde bu öğrenciler eğitimlerini görüyorlar. Üniversite öğrencilerinin Türkiye genelinde beşte biri İstanbul´daki üniversitelerde bulunuyor. Bu durum İstanbul´un ekonomik, sosyal, kültürel hayatının yanında, tarihi birikiminin de doğal sonucudur. Esasen ülkemizdeki üniversitelerin atası da İstanbul´dur. Bugün İstanbul Üniversitesi´nin kitabesine baktığımızda 1453 yazdığını görürüz. İstanbul Teknik Üniversitesi, benim de okuduğum üniversitenin kuruluş yılı 1773´tür. Burada gençler bir hususu da sizlerle paylaşmak istiyorum. Zannedilir ki ilk üniversiteyi Batılılar kurmuştur. 1088´de kurulan Bologna Üniversitesi´nin dünyada açılan ilk üniversite olduğu söylenir. Bu kocaman bir yalandır. Ondan 229 yıl önce Tunus´un Kayrevan şehrinde Müslümanlar ilk üniversiteyi kurmuştur. Dolayısıyla Orta Çağ bizim medeniyemizde yoktur. Orta Çağ, Batı´da icat edilmiş bir kavramdır. Onların Orta Çağ dediği dönemde bilimin, hikmetin zirve yaptığı bir İslam dünyası vardı. İbn-i Rüştler, Farabiler, Ali Kuşçular, Mirza Uluğ Beyler hepsi Batı dünyasının ilham aldığı pozitif ve diğer bilim dallarının temellerini atmıştır. Yunan filozoflarına öncülük, rehberlik etmişlerdir." 

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Üsküdar Üniversitesi´nin genç bir üniversite olduğunu, 2011´de kurulduğunu ifade ederek, akademik kadrosuna bakıldığında da ülkenin sahasında söz sahibi değerli akademisyenlerin ders verdiğini söyledi. 

Temelleri 1999´da NP Grup tarafından atılan Üsküdar Üniversitesi´nde 19 binin üzerinde gencin eğitim gördüğünü, aldıkları formasyon eğitimiyle istikbalin umudu haline geldiklerini ifade eden Yıldırım, "Çünkü Üsküdar Üniversitesi, gerçekleri arayan pozitif bilimlerle iyi, güzel ve doğruyu arayan sosyal bilimleri buluşturan bir üniversitedir. Arkadaşlarımız üniversitenin Türkiye´nin ilk davranış ve sağlık temalı üniversitesi olduğunu söylediler bana." diye konuştu. 

Yıldırım, çağın ihtisaslaşma çağı olduğunu vurgulayarak, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"Günümüzde her alanda, her konuda iyi olmak mümkün değil. ´Her işi yaparım ağabey´ dönemi artık tarihte kalmıştır. İnsanlar ve kurumlar artık belirledikleri alanlarda referans gösterilecek işler yapmaya yöneliyorlar. Üsküdar Üniversitesi´nin de bu çerçevede nöroloji, psikiyatri, psikoloji birlikteliğini gerçekleştirerek, teşhisten tedaviye çok disiplinli yaklaşımı Türkiye´ye taşımaya çalıştığını görüyoruz. Bu yönüyle diğer üniversitelerden ayrılan bir üniversite olduğunu da söyleyebilirim. Bu arada sağlık bilimlerini klasik alandan bilgisayar tabanlı gerçeğe taşımaya çalıştığı da bir gerçek. Üniversitenin bu vasfının psikoloji ve davranışsal sağlık bilimlerine ilgi duyan gençlerimize iyi hitap ettiğini söyleyebilirim. Evren, şehir manasına gelen üniversite yerelden evrensele ulaşmanın kapısıdır. Evreni bir bütün olarak kabul eder, insanlığın birikimlerinden yararlanarak farklı inanç, düşünüş ve yorumlarla yeni bir senteze ulaşmaya çalışır. Bu noktada ideolojik, doğmatik davranmamak çok önemlidir. Bilgiyi sistematik şekilde üretmek, akademik düşünceyi öğretip, analiz gücünü elde etmek için üniversitelere ihtiyaç olduğu aşikar. Farklılıkları zenginlik olarak görüp, iletişim ve istişare kültürünü geliştirerek, demokrasiyi olgunlaştırmak için yine üniversitelere ihtiyacımız var. Bu manada sağlık, mühendislik, sosyal bilimler gibi sahalarda, bilgi ve değer üreten üniversiteler insanlık ailesine çok büyük katkı sağlıyor. 

Bugün artık bilgiyi üreten, bilgiye sahip olan, geliştiren, hayatın içine sokan toplumlar iki adım önde gidiyor. Gelişmiş toplumlar sınıfına dahil oluyor. Bilginin yeni düşünme biçimleri getirdiğini, yerleşik anlayışları da temelinden sarstığını ifade etmek isterim. Bu nedenle içinde bulunduğumuz çağın adı bilgi bilgi çağı, toplumun adı bilgi toplumudur." 

Cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllarda Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün de rehberlik ettiği alfabe okur yazarlığında 95 yılın geride bırakıldığını ve bu noktada alfabe okur yazarlığında yüzde yüze yaklaşıldığını vurgulayan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Yüzde 100 olmadık ancak iş bitti mi? Bitmedi. Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde önümüze bilgisayar okur-yazarlığı diye bir alan çıktı. Şimdi alfabe okur yazarı olmak yetmiyor. Bilgisayar okur-yazarı da olmak gerekiyor. Günlük hayatımızı tamamen kuşatan bilgisayar ve internet üzerinden seyahat, devlet, işimizle gücümüzle olan bütün konuları artık cep telefonundan, internetten yapmak zorunda kalıyoruz. Eğer bilgisayar üzerinden işlem yapamıyorsanız oldu okur-yazar değilsiniz. Onun için AB bilgisayar okur-yazarlığında, diğer adıyla bilgi toplumu hedeflerinde yüzde 70´lere geldi, daha ileri götüremiyor. Niye? Yaşlı nüfus bilgisayar çağının dışında. Onları bilgi toplumunun içine dahil etmek için çok özel projeler geliştiriyorlar. Sırf yaşlı kesime yönelik özel bilgisayarlar, telefonlar üretiyorlar. Gelişmelerin toplumun bütün kesimlerini kuşatması lazım. Eğer bir kesim işin dışında kalırsa o toplumda adaletsizlik olur, huzursuzluk olur, sorunlar büyür gider. Yaşadığımız sorunların esasında sebepleri, görünümleri farklı farklı olsa da işin özü tektir. Adaletli yönetim, adil paylaşım. Bu gerçekleşmediği zaman toplumlarda hastalıklar ya terör ya da yalnızlık ve yoksulluk şeklinde nüksediyor veya bencillik şeklinde önümüze çıkıyor." 

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "Özellikle son 15 yılda ülkemizin uyguladığı dış politika ve bölgemize ve dünya meselelerine karşı özgün tutumumuz belirli emperyal hedefleri olanların hoşuna gitmedi, canını sıktı. Değişik formatlarda üzerimize geliyorlar." dedi. 

Üsküdar Üniversitesi´nin 2018-2019 Akademik Yılı Açılışı ve Fahri Doktora Takdim Töreni´nde konuşan Yıldırım, Türkiye´nin ekonomide, sanayide yoğun bir bilgi üretimine ve uzmanlığa ihtiyacı olduğunu, aksi halde rekabet edemeyeceğini söyledi. 

Yıldırım, 150-200 yıllık geçmişi olan ve bununla övünen şirketlerin bulunduğunu ancak gelinen noktada bunun öneminin kalmadığını belirterek, şöyle konuştu: 

"20 yıllık şirketler 10 kat ciroya ulaşıyor. 10 kat daha az insan çalıştırıyor. Twitter, Google gibi şirketlerin mazisine bakın, 20 sene. Ama bugün anlı şanlı geleneksel şirketlerden 10 kat daha fazla ciroları var. Niye? Değişim. Geleneksel üretimden değişen teknolojiye geçiş bunlara bu kadar fark oluşturdu. Genç nüfusumuz bizim en büyük kaynağımız. Bunu göremeyenler var. Bakın petrol, doğal gaz mutlak üstünlüktür ama bunların bir ömrü var. Bizim mukayeseli üstünlüğümüz var. Nedir mukayeseli üstünlük? Genç nüfus. Bunu kullanabilirsek mutlak üstünlüğü olan ülkelerden çok büyük fark oluştururuz. Gençlik hem bugünümüz hem geleceğimizdir. 81 milyon nüfusumuzun üçte biri 24 yaş altında. Eğer gençlerimizi nitelikli hale getirip geleceğe tam donanımlı hazırlarsak yarının dünyasındaki yerimiz hedeflerimize uygun bir şekilde gelişecek ve en iyiler arasında yerimizi alacağız." 

Türkiye´nin bugün bazı sıkıntılar yaşadığını ifade eden Yıldırım, İbn-i Haldun´un "Coğrafya kaderdir" sözünü hatırlatarak sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Bu coğrafya bizim kaderimiz, kaderden kaçılmaz. O halde bu coğrafyada ayakta kalabilmek büyük bir başarıdır. Türkiye ile neden uğraşıyorlar gençler? Eğer Türkiye edilgen bir ülke olsa bölgesel konular ve dünya meselelerinde ´Benim de bir fikrim, söyleyeceğim sözüm var´ demese Türkiye´ye kimse bulaşmaz. Ama biz öyle demiyoruz, diyemeyiz. Taşıdığımız sorumluluğumuz gereği diyemeyiz. Bu topraklar, Avrupa ile Asya´nın lafta değil fiziki olarak da birleştiği yer. Boğaz iki kıtayı birbirinden ayırıyor. Sürekli bu topraklarda bizim ecdadımız medeniyetlerin çatışmaması, uzlaşması için büyük bir gayret göstermiştir." 

Gençlerin yarına dair asla umutsuz olmamalarını isteyen Yıldırım, gençlerin ideallerini, hedeflerini, aklın, bilginin rehberliğinde verimliliğe dönüştüreceklerini dile getirdi. 

TBMM Başkanı Yıldırım, Türkiye´nin son yıllarda yaptığı çalışmalara değinerek sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Özellikle son 15 yılda ülkemizin uyguladığı dış politika ve bölgemize ve dünya meselelerine karşı özgün tutumumuz belirli emperyal hedefleri olanların hoşuna gitmedi, canını sıktı. Değişik formatlarda üzerimize geliyorlar. Ya iç karışıklık çıkarmak gibi bir yol deniyorlar ya da toplumsal barışı zedeleyecek birtakım projeler deniyorlar. Olmadı yargı üzerinden darbe yapmaya kalkıyorlar. O olmadı fiziki darbe yapmaya kalkıyorlar. Bunları yaşadık. Gezi olaylarını, Ergenekon´u, Balyoz´u, 17-25 Aralık´ı ve nihayet 15 Temmuz´u beraber yaşadık. Onlarla muvaffak olamadılar, şimdi ekonomi üzerinden bir çalışma olduğu malum. Bunu biliyoruz. Sıkıntılarımız olduğunu da biliyoruz ama bu ülke bu sıkıntıların üstesinden gelir. Birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi bozanlara asla prim vermeyeceğiz. Hükümetimiz Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gerekli tedbirleri alıyor. Bu sıkıntıların da üstünden geleceğiz." 

Birkaç gün sonra, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün destansı mücadelelerle kurup gençlere emanet ettiği cumhuriyetin yıl dönümü olduğunu dile getiren Yıldırım, kendilerinin de bu emanetin hakkını vererek Türkiye´ye dünyaca takdir gören eserler kazandırdıklarını söyledi. 

Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, hızlı tren gibi çalışmalardan bahseden Yıldırım, şunları aktardı: 

"´Bunlardan bize ne, bunlar karın mı doyurur?´ diyenler olabilir. Evet karın doyurur. Eğer yolunuz olmazsa bir yere gidemezsiniz, seyahat de ticaret de yapamazsınız. İhracat da yapamazsınız, ekonominiz de büyümez. Türkiye 2002 yılında ben bakan olarak göreve başladığımda dünyada altyapı gelişmişlik düzeyi bakımından 194 ülke arasında 39. sıradaydı. Görevi bıraktığımda 9. sıradaydı. 12 yılda 39´dan 9. sıraya geldik. Altyapı olarak ilk on ülke arasına girdik. Başka hedeflerimiz var. Ekonomik büyüklük, sağlık, güvenlik gibi alanlarda da aynı hedefleri gerçekleştireceğiz. İşte kuruluş yıl dönümünde dünyanın en büyük havalimanının da açılışını yapacağız. Bütün etaplar tamamlandığında yılda 200 milyon yolcuya hitap edecek. Şu anda en büyük havalimanının yıllık yolcu kapasitesi 80 milyon. Bizim açacağımız ilk etap 90 milyon. Türkiye´ye bu yakışır mı? Elbette yakışır." 

Türkiye´nin ekonomik olarak çok iyi bir noktaya geldiği dönemde yaşanan olaylara da değinen Yıldırım, "Yeni havalimanının temelini attığımız, IMF ile yolumuzu ayırdığımız, faizlerin Osmanlı döneminden bile daha aşağıya yani 4,6´ya gerilediği gün Gezi Olayları başladı. Bu bir tesadüf olabilir mi gençler? Bunun üzerine çalışmanızı, düşünmenizi istiyorum. Oyun büyük ama bizim gençlerimiz var, geleceğimiz var. İstikbali de inşa edeceğiz. ´Gençler apolitik´ diyenler yanıldılar. Bunu siz 15 Temmuz´da gösterdiniz. Alçak FETÖ´cülerin harekete geçtiği o gece Cumhurbaşkanımızın o geceki çağrısı ve bizim hükümet olarak kararlı duruşumuz sonucunda genci, yaşlısı, kadını, erkeği herkes sokaklarda, meydanlardaydı. Alçaklara geçit vermedik. Al renkli ay yıldızlı bayrağımız inmedi, ezanlarımız dinmedi. Alçaklara da derslerini verdik." diye konuştu. 

Gençlere üniversite öğrenimi ve sonrası için tavsiyelerde bulunan Yıldırım, üniversite mezunu olmanın devlette iş garantisi anlamına gelmediğini belirtti. 

"Üniversite mezunu oldu, hala ataması yapılmadı" gibi bir düşünce tarzının doğru olmadığını savunan Yıldırım, "29 milyon çalışanımız var hepsi devlette işe başlasa kimse 1 kuruş maaş alamaz. Devlet ihtiyacı kadar olanı alacak. Üniversite bize analitik düşünme yeteneği kazandıracak. Bize analiz, kabiliyet kazandıracak ve bizim ufkumuzu genişletecek. Ondan sonra istediğimiz işi yapalım." dedi. 

Öğrencilere dil öğrenmeleri konusunda tavsiyelerde bulunan Yıldırım, üniversitelerde bilimsel veri oluşturmaya yönelik deneysel çalışmaların mutlaka yapılması gerektiğini dile getirdi. 

Yıldırım, Türkiye´de referans verilen araştırmaların pek çoğuna bakıldığında Batılı üniversitelerin ya da araştırma kuruluşlarının isminin görüldüğünü aktararak, "Özellikle sosyal araştırmaların, kanaat oluşturmaya yönelik yönlendirmeye matuf çalışmalar olduğunu ifade etmek isterim. Batı ile Doğu´nun buluşma noktası olan modern ile geleneği bünyesinde yaşatan bir medeniyetten beslenen üniversitelerimizin bilgi, veri üretimi noktasında öncü olmaları kaçınılmazdır." diye konuştu. 

Yıldırım, 600 yıllık bir medeniyet mirasına sahip olunduğunu, bu medeniyete ait olan pek çok şeyin günümüzde yabancılardan tekrar öğrenilmeye çalışıldığını ifade ederek, mimariden sanata kadar birçok alanda mirasa sahip çıkılamadığı için bu noktada örnekler olduğunu belirtti. 

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Biz sıradan bir millet değiliz. Üç kıtada, 7 denizde hükmeden 619 yıl bir cihan devleti Osmanlı´nın varisiyiz. Bugün de dünyaya söyleyecek sözümüz var. Bu yüzden Cumhurbaşkanımız ne diyor? Birleşmiş Milletler Genel Kurulu´nda, bu güvenlik konseyinin yapısının bugün dünyanın sorunlarına çözüm üretmekten çok uzak olduğunu ifade ederken ´Dünya 5´ten büyüktür´ diyor. Bu 5 hikayesi nereden geldi, bu hakkı onlara kim verdi? İkinci cihan harbinden sonra bir daha dünyada savaş çıkmasın diye o savaşın galipleri öyle bir sistem kurdu. Niye? ´Biz savaşı önleyelim, bu yetkiyi alalım, önüne gelen bir maceraya kapılmasın...´ Belki o günlerde doğrudur ama bugün savaş çıkaran bir yapıya dönüştü. Niye? Rekabet. Güç sahibi ülkelerin rekabetinden milyonlarca mazlum, mağdur insan hayatını kaybetti. Dolayısıyla bu yapı artık küresel, bölgesel barışa, huzura hizmet etmekten ziyade, bölgesel itilafların, anlaşmazlıkların, terörün daha da azmasına dolaylı olarak vesile oluyor." 

Birleşmiş Milletlerin verdiği bazı kararlardan örnekler sunan Yıldırım, "Siz bir ülke hakkında 200 tane karar alırsınız birine uymazsa bir şey yapmazsanız, bir başka ülke hakkında bir karar alıp o da ´yapmıyorum´ derse tepesine çökerseniz hiçbir ülkeden Birleşmiş Milletler´e saygı bekleyemezsiniz. Kimi kast ettiğimi biliyorsunuz. İsrail. Yıllardan beri Filistin´i yok etmek için bütün uluslararası kuralları, etik değerleri çiğniyor. Birleşmiş Milletler de her seferinde ikaz ediyor ama hamisi var ´Ben razı değilim´ diyor ve hiç bir müeyyide uygulamadı. Bir yerde Rohingyalı Müslümanlar etnik temizlikten geçiriliyor, yerlerinden, yurtlarından ediliyor, karar alınmıyor. Orada da beş biraderlerden birisi ´Ben razı değilim´ diyor. İnsan ölüyor kardeşim, insanlık yok oluyor, sen neye razı olmuyorsun? Onun için mutlaka bu sistemin küresel barış üretmesi için gözden geçirilmesi gerekiyor. Haklı olarak da Cumhurbaşkanımız bunu her platformda ifade ediyor." şeklinde konuştu. 

Binali Yıldırım, bu nedenle yeniden hakkı, hikmeti, ahlakı, adaleti, hürriyeti üstün tutup, insanlığa değer veren, veri üreten bir medeniyet olmak mecburiyetinde olunduğunu ifade etti. 

Yıldırım, TBMM olarak, üniversitelerin bilim üretmek için ihtiyacı olan gerekli şartları hazırlamaya yönelik birçok adım attığını, daha da ihtiyaç olursa bunların da yerine getirileceğini aktardı. 

TBMM Başkanı Yıldırım´ın konuşması öncesi Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, törenin açılış konuşmasını yaptı ve akademik yılın ilk dersini verdi. 

Ardından "Akademik Yükselme Cübbe Giyme Merasimi" gerçekleştirildi. Törende doktor öğretim üyeliği, doçentlik ve profesörlük unvanı alan hocalara yeni cübbeleri takdim edildi. 

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan´ın, fahri doktora gerekçesini okumasının ardından Rektör Tarhan, Yıldırım´a Fahri Doktora unvanını takdim etti. Rektör Tarhan, ayrıca Meclis Başkanı Yıldırım´a "Üsküdar Üniversitesi Hisseden İnsan Heykeli" ve tablo hediye etti.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, TBMM´de devam eden bütçe görüşmeleri kapsamında Dışişleri Bakanlığı bütçesi hakkında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda bir konuşma yaptı.
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, TBMM´de devam eden bütçe görüşmeleri kapsamında Dışişleri Bakanlığı bütçesi hakkında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda bir konuşma yaptı.
24 Haziran seçimlerinden sonra yaşanan sitem değişiklerinin bazı bakanlıkları atıl hale getirdiğini belirten Karabat, Cumhurbaşkanlığının Dışişleri Başdanışmanlığı, Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu ile Dışişleri Bakanlığı arasında nasıl bir ilişki olduğunun belli olmadığını, Dışişleri Bakanlığı ve onun bürokratları dururken Cumhurbaşkanlığında bu konuyla ilgili bir kurul oluşturulmasını anlamakta zorlandıklarını ifade etti.
Meclis´te İzmir tartışması yaşandı  “Biri yerdi diğeri övdü!”
Meclis´te İzmir tartışması yaşandı “Biri yerdi diğeri övdü!”
Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde Sağlıkla ilgili kanun teklifinin görüşüldüğü birleşimde İzmir tartışması yaşandı. MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu söz alarak İzmir´le ilgili bir konuşma yaptı ve İzmir´in yerel yönetim anlayışını eleştirdi. İzmir´de yerel ve merkezi yönetiminin yaklaşımından dolayı raylı sistem, altyapı, kentsel dönüşüm gibi birçok sorunun kronik hale geldiğini öne süren Osmanağaoğlu´na cevap CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel´den geldi.
CHP´li Beko´dan esnafı sevindirecek kanun teklifi
CHP´li Beko´dan esnafı sevindirecek kanun teklifi
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, sahip olduğu tek aracı ile işlerini yürüten borçlunun kullandığı bu taşıtının haciz edilmemesi için İcra ve İflas Kanununda değişiklik yapılması hakkında kanun teklifi verdi.
CHP Milletvekilleri MARTEK eski Genel Müdürü Orhan Çömlek hakkında suç duyurusunda bulundu
CHP Milletvekilleri MARTEK eski Genel Müdürü Orhan Çömlek hakkında suç duyurusunda bulundu
Cumhuriyet Halk Partisi´nin Kamu İktisadi Teşebbüsü (KİT) Üyesi dokuz milletvekili, TÜBİTAK bünyesinde faaliyet gösteren Marmara Teknokent (MARTEK)´in önceki Genel Müdürü Orhan Çömlek hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
CHP´li Karabat´tan  Diyanet´in bütçesi hakkında çarpıcı açıklama
CHP´li Karabat´tan Diyanet´in bütçesi hakkında çarpıcı açıklama
CHP İstanbul Milletvekili Özgür KARABAT, görüşülmekte olan Bütçe Kanunu ve Diyanet İşleri Başkanlığı Bütçesi hakkında TBMM´de bir basın toplantısı düzenledi.
CHP´li Sertel TÜRKSAT´ın televizyonlardan aldığı ücretleri gündeme getirdi
CHP´li Sertel TÜRKSAT´ın televizyonlardan aldığı ücretleri gündeme getirdi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, TÜRKSAT hesaplarının görüşüldüğü Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Üst Kurul toplantısında televizyonlardan dolar üzerinden alınan uydu kiralarının TL´ye çevrilmesini ve düşürülmesini gündeme bir kez daha getirdi.
HDP´li Hakkı Saruhan Oluç, "Bizim, CHP ile herhangi bir resmi görüşmemiz yoktur.
HDP´li Hakkı Saruhan Oluç, "Bizim, CHP ile herhangi bir resmi görüşmemiz yoktur.
HDP Sözcüsü, İstanbul Milletvekili Hakkı Saruhan Oluç, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Plan ve Bütçe Komisyonunda, 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi´nin görüşmelerine önümüzdeki hafta başlanacağını anımsattı.
CHP´li Öztürk Yılmaz, "31 Mart´ta genel merkezin önünde insanlarımızın ağlamasını istemiyorum. "
CHP´li Öztürk Yılmaz, "31 Mart´ta genel merkezin önünde insanlarımızın ağlamasını istemiyorum. "
CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, CHP Parti Meclisinde, 105 ilçe ve belde belediye başkanını belirleme tasarrufunda bulunanların, belirttikleri görüşlere önem vermeyenlerin, "dediğim dedik" diyenlerin, başarısızlık halinde sorumluluğu üstlenip istifa etmesi gerektiğini belirterek, "31 Mart´ta genel merkezin önünde insanlarımızın ağlamasını istemiyorum. " dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, "16 yıllık AK Parti iktidarında eğitim alanında yaşanan sorunları bakanın ağzından duymak bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir."
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, "16 yıllık AK Parti iktidarında eğitim alanında yaşanan sorunları bakanın ağzından duymak bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir."
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un, eğitim sistemine ilişkin açıklamalarını değerlendirdi.
HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, "Ağrı´ya doğalgaz getireceğini iddia edenler halkı tezeğe mahkum etti."
HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, "Ağrı´ya doğalgaz getireceğini iddia edenler halkı tezeğe mahkum etti."
HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, HDP Ağrı Milletvekili Abdullah Koç ile Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Ağrı´nın sorunlarına değindi.
CHP´Lİ TANAL, AVUKAT CÜBBESİ İLE BASIN TOPLANTISI YAPTI.
CHP´Lİ TANAL, AVUKAT CÜBBESİ İLE BASIN TOPLANTISI YAPTI.
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, 2015 yılında uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi´nin cenazesine katıldığı için hedef gösterildiğini iddia ederek, "Tahir Elçi´nin cenazesini, terörist cenazesi olarak göstermek suretiyle bir algı oluşturulmuş ve onurumuz, kişiliğimiz rencide edilmiştir." dedi.
MHP ORDU MİLLETVEKİLİ ENGİNYURT´UN BASIN TOPLANTISI..
MHP ORDU MİLLETVEKİLİ ENGİNYURT´UN BASIN TOPLANTISI..
MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın açıkladığı, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) fındık fiyatlarına müdahale kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Savunma sanayimizi tahkim etmek için büyük adımlar attık”
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Savunma sanayimizi tahkim etmek için büyük adımlar attık”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi sözleşmeli astsubay mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, “Ülkemizin caydırıcılığını en üst seviyeye taşımadan, bulunduğu bölgede barış ve emniyet içinde yaşaması mümkün değildir. Bizler bu anlayışla son 16 yılda savunma sanayimizi tahkim etmek için çok büyük adımlar attık. Göreve geldiğimizde yüzde 20´lerde olan yerlilik oranımızı yüzde 65´lere çıkardık” dedi.
Fox TV ekibine getirilen yasak kabul edilemez
Fox TV ekibine getirilen yasak kabul edilemez
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli´nin ihalesiz et alımı konusundaki iddialarla ilgili kendisine soru yönelten Fox Tv muhabirine "ıvır zıvır işlerle uğraşmayın, yaptığınız gazetecilik değil, maskaralık" şeklinde yanıt vermesinin ardından oluşan tepkiler üzerine özür dilemesi beklenirken ekibin toplantıdan çıkarılmasını kınıyoruz.
Halkın Kurtuluş Partisi, R. Tayyip Erdoğan ve Kaşıkçı Cinayetiyle İlgili Tüm Suudi ve Türk Zanlılar Hakkında SUÇ Duyurusunda Bulundu.
Halkın Kurtuluş Partisi, R. Tayyip Erdoğan ve Kaşıkçı Cinayetiyle İlgili Tüm Suudi ve Türk Zanlılar Hakkında SUÇ Duyurusunda Bulundu.
Bilindiği gibi Washington Post Gazetesi´nde de yazılar yazan Suudi Arabistan vatandaşı Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim 2018 Salı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan´ın İstanbul Başkonsolosluğu´na gittikten sonra kendisinden bir daha haber alınamamıştı.
Tarım ve Orman Bakanlığına 10 bin 511 kişi alınacağı açıklanmıştı
Tarım ve Orman Bakanlığına 10 bin 511 kişi alınacağı açıklanmıştı
Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Aksu´dan 8.5 aydır atama bekleyenlere: “Biraz daha bekleyecekler”
CHP´Lİ BEKO, İŞSİZLİK FONUNU İŞÇİ DIŞINDA HER ŞEYE HARCIYORLAR
CHP´Lİ BEKO, İŞSİZLİK FONUNU İŞÇİ DIŞINDA HER ŞEYE HARCIYORLAR
CHP´li Beko, farklı ilçelerde işçilere seslendi: Yanınızda olmayan partiye oy vermeyin!
CHP´li  Aydın Özer, Devlet vatandaşa ucuz sebze ve meyve satmak istiyorsa öncelikle süpermarketleri denetlemek zorunda.
CHP´li Aydın Özer, Devlet vatandaşa ucuz sebze ve meyve satmak istiyorsa öncelikle süpermarketleri denetlemek zorunda.
CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, maliyetlerdeki artışlarının sebze ve meyve fiyatlarının yükselmesine neden olduğunu söyledi.
CHP´li Özgür Ceylan, Çin, Romanya, Tayland, Pakistan, İran pirinci yetmezmiş gibi çiftçinin can suyunu kesecek yeni bir ithalat kararı yayınlandı.
CHP´li Özgür Ceylan, Çin, Romanya, Tayland, Pakistan, İran pirinci yetmezmiş gibi çiftçinin can suyunu kesecek yeni bir ithalat kararı yayınlandı.
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis´te düzenlediği basın toplantısında, çeltik üreticisinin sorunlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
EYT´liler için konuştu:
EYT´liler için konuştu:
“Emeklilikte yaşa takılanlar yok, AKP´nin emeklilikte yaşa taktığı kişiler var” Atila Sertel: Suriyeliler´e bütçe var, işçiye, emekliye, köylüye yok!
CHP´li Emine Gülizar EMECAN´dan Basın Açıklaması
CHP´li Emine Gülizar EMECAN´dan Basın Açıklaması
Uzun süreden beri Anadolu Ajansı çalışanlarının yaşadıkları, istifa, zorla emeklilik, düşük maaşla çalışmaya zorlama gibi baskılara ilişkin, sizlerin ve kamuoyunun bilgilendirilmesi ve çalışanların seslerinin duyurulması amacıyla böyle bir basın açıklamasını yapma gereği duydum.
Muharrem İnce´den Erdoğan´a İş Bankası tepkisi.
Muharrem İnce´den Erdoğan´a İş Bankası tepkisi.
Herkesi Anayasal hakları olan mülk edinme ve miras bırakma hakkına sahip çıkmaya çağırıyorum. Malınız, mülkünüz ve bunları sonradan gelenlere bırakma hakkınız tehdit altındadır.
CHP´li Muharrem İnce´den Erdoğan´a Teşekkür cevabı..
CHP´li Muharrem İnce´den Erdoğan´a Teşekkür cevabı..
“Bu teşekkür casus denilen rahibin bağımsız yargı kararıyla değil ABD´nin isteği ve Tayyip Erdoğan´ın yardımıyla serbest kaldığını göstermektedir.”
CEZAEVİNDE BULUNAN 3. HAVALİMANI İNŞAATI İŞÇİLERİNDEN MEKTUP VAR!
CEZAEVİNDE BULUNAN 3. HAVALİMANI İNŞAATI İŞÇİLERİNDEN MEKTUP VAR!
SENDİKAL FAALİYET SUÇ DEĞİL HAKTIR!
CHP´Lİ KARABAT, “AKP, BİR BANKANIN DAHA ÜZERİNE ÇÖKTÜ!”
CHP´Lİ KARABAT, “AKP, BİR BANKANIN DAHA ÜZERİNE ÇÖKTÜ!”
“Türkiye Kalkınma Bankası Kanunu, bankaya özel düzenlemeler ve istisnalar içeriyor. En önemlisi de bankayı denetleyen mekanizmaları, kanunları devredışı bırakıyor. AKP iktidarı öteden beri denetlemeden, yasalardan öcü gibi korkuyor! Madem temiz bir iş yapıyorsunuz neden denetlenmekten korkuyorsunuz.
Muharrem İnce´den Erdoğan´a; İsmet Paşa´nın tırnağının paresi olamaz!
Muharrem İnce´den Erdoğan´a; İsmet Paşa´nın tırnağının paresi olamaz!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın Kurtuluş Savaşı kahramanı ve Türkiye Cumhuriyeti´nin ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü hakkında paylaştığı fotoğrafa tepki olarak CHP´nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce sosyal medya hesabından “Tarihi “keşke Yunan galip gelseydi” diyenlerden öğrenen Tayyip Erdoğan Garp Cephesi Kumandanı, Milli Mücedele ve Lozan Kahramanı İsmet Paşa´nın tırnağının paresi olamaz!” paylaşımında bulundu.
CHP´Lİ BAKAN´ İMAR AFFINDAN DOĞAN HAKLAR NEDEN UYGULANMIYOR?
CHP´Lİ BAKAN´ İMAR AFFINDAN DOĞAN HAKLAR NEDEN UYGULANMIYOR?
İzmir´in Karabağlar ilçesinde imar affından doğan hakların uygulanmamasını TBMM gündemine taşıyan CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, “İmar affı kanunu yürürlükten kalkmadan bölge halkının sorununu çözecek misiniz?” diye sordu.
HGS cezaları Meclis gündeminde
HGS cezaları Meclis gündeminde
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, HGS bakiyesinde ücret olmasına karşın, ücretin bakiyeden düşmeyerek sürücülere kesilen cezaları Meclis gündemine taşıdı.
CHP´li Sertel, yerel basının sorunlarını Meclis´e taşıdı
CHP´li Sertel, yerel basının sorunlarını Meclis´e taşıdı
CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, yerel basının sorunlarını aktarmak amacıyla Meclis´te basın toplantısı düzenledi.
CHP´li Muharrem İnce; “IMF´e borç vereceğiz diye dayılanmaktan, IMF´den yardım dilemeye geçiş”
CHP´li Muharrem İnce; “IMF´e borç vereceğiz diye dayılanmaktan, IMF´den yardım dilemeye geçiş”
24 Haziran seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce AKP iktidarını kötü giden ekonomi üzerinden eleştiri yağmuruna tuttu.
“İşsizlik Fonu´nun yağmalanmasına, Parababalarına peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz!”
“İşsizlik Fonu´nun yağmalanmasına, Parababalarına peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz!”
Ankara Sanayi Odası (ASO) ekonomideki kriz nedeniyle işçi ücretlerinin 6 ay süreyle İşsizlik Sigortası Fonu´ndan ödenmesi çağrısına HKP´den sert tepki geldi. HKP, “İşsizlik Fonu´nun yağmalanmasına, Parababalarına peşkeş çekilmesine izin vermeyeceğiz!” başlıklı bir açıklama yayınladı.
Cemil Can´dan bomba gibi bir yazı daha; DOMATES!
Cemil Can´dan bomba gibi bir yazı daha; DOMATES!
Gazeteler yazıyor:
Gör, nasıl yeniden yaratılırım, Namuslu, genç ellerinle.
Gör, nasıl yeniden yaratılırım, Namuslu, genç ellerinle.
24 Haziran seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce çöpten kağıt toplayan gencin çöp hararı üzerinde Muharrem İnce yazısına Ahmed Arif´in şiiri ile AKP hükümetine gönderme yaptı.
Türkiye ekonomisinin 3 yıllık yeni yol haritasını oluşturacak olan Yeni Ekonomi Programı (YEP) açıklandı.
Türkiye ekonomisinin 3 yıllık yeni yol haritasını oluşturacak olan Yeni Ekonomi Programı (YEP) açıklandı.
Türkiye ekonomisinin 3 yıllık yeni yol haritasını oluşturacak olan Yeni Ekonomi Programı (YEP) açıklandı. YEP içinde vergi ile ilgili oldukça önemli tespit ve değerlendirmeler yer aldı.
CHP´li Muharrem İnce´den AKP´li Cumhurbaşkanı Erdoğan´a “KRİZ” Yanıtı.
CHP´li Muharrem İnce´den AKP´li Cumhurbaşkanı Erdoğan´a “KRİZ” Yanıtı.
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan´ın 24 Haziran seçimlerinde rakibi olan CHP´nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın “bizde kriz yok” açıklamasına sosyal medya hesabından cevap verdi.
MUHARREM İNCE´DEN ERDOĞAN´A “NE SATTINIZ?”
MUHARREM İNCE´DEN ERDOĞAN´A “NE SATTINIZ?”
Erdoğan eski tacir. Hiçbir şeyin bedava olmadığını iyi bilir.
CHP´Lİ BAKAN SORDU, SARAY ‘TAVSİYE´ VERDİ
CHP´Lİ BAKAN SORDU, SARAY ‘TAVSİYE´ VERDİ
KAPATILAN BAŞBAKANLIK´A AİT BİNALARIN AKIBETİ GİZLENİYOR
Muharrem İnce; Ders başı yapan tüm çocuklarımın gözlerinden öperim.
Muharrem İnce; Ders başı yapan tüm çocuklarımın gözlerinden öperim.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, 2018–2019 yeni eğitim ve öğretim yılı nedeniyle sosyal medyadan bir kutlama mesajı yayınladı.
İnce´den Erdoğan´a; Sarayperestler, simdi de Ucakperest olmuş,
İnce´den Erdoğan´a; Sarayperestler, simdi de Ucakperest olmuş,
Halk arasında sevilen ve Sosyal medya hesabından takip edilme rekorları kıran Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan´ın CHP´nin İş Bankasındaki yönetim hakkına el konulması söylemlerine sosyal medya hesabından sert yanıt verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Ralli Şampiyonası ödül törenine katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Ralli Şampiyonası ödül törenine katıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Ralli Şampiyonası´nın (WRC) 10. ayağı olan Türkiye Rallisi´nin finalini izledi ve dereceye girenlere kupalarını verdi.
MUHARREM İNCE: ‘ONLAR VATANA DÜŞMAN´
MUHARREM İNCE: ‘ONLAR VATANA DÜŞMAN´
3. Havalimanı projesinde de onlarca işçinin hayatını kaybetmesi sonucu kamuoyu gündemine düşen gözaltılar ve işten atılmalarla ilgili eyleme CHP´nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce sosyal medyadan Nazım Hikmet şiirli paylaşımı ile İşçilere destek verdi.
Muharrem İnce; En Çok Yakan Araba ‘Market Arabası´
Muharrem İnce; En Çok Yakan Araba ‘Market Arabası´
CHP´nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Ülkede yaşanan döviz krizinden sonra pahalanan gıda maddelerini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla en çok yakan arabanın market arabası olduğunu duyurdu.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “KATİLLERİ KAHRAMAN İLAN EDENLERİN BİZE VEREBİLECEKLERİ TARİH DERSİ YOKTUR”
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “KATİLLERİ KAHRAMAN İLAN EDENLERİN BİZE VEREBİLECEKLERİ TARİH DERSİ YOKTUR”
Bakü´nün kurtuluşunun 100. yıl dönümü töreninde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye olarak bağımsızlığının ilk dönemlerinden başlayarak Azerbaycan´a elimizden gelen her türlü desteği verdik. Bugün Türkiye, Azerbaycan´ın sadece siyasi ve askerî değil aynı zamanda ticari, ekonomik, kültürel ve diğer bütün alanlarda en önemli ortağı konumundadır” dedi.
MUHARREM İNCE: TEK ADAMLA SİMGELEŞEN KÖTÜ YÖNETİM
MUHARREM İNCE: TEK ADAMLA SİMGELEŞEN KÖTÜ YÖNETİM
Cumhuriyet Halk Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Kötü giden ekonomi üzerinden hükümete Vedat Türkali´nin eseri ile sosyal medya hesabından seslendi.
ABD´nin İran´a Yönelik Yaptırımları Türk İş Dünyasını Tedirgin Ediyor
ABD´nin İran´a Yönelik Yaptırımları Türk İş Dünyasını Tedirgin Ediyor
ABD´nin İran´a yaptırımları, iş dünyasını tedirgin ediyor. Orta Asya ile Körfez´e ulaşımda ana transit ülke olan İran´a yönelik uygulanan yaptırımların ikinci aşaması başlamadan önce konuyu masaya yatıran EGİAD iş dünyası, acil önlemlere ilişkin değerlendirmede bulundu. İran ile ticaret yapan işadamı Hasan Çelebioğlu´nun da katıldığı “Son Gelişmeler Işığında İran” başlıklı toplantıda ABD yaptırımları ve sonuçları tartışıldı.
KAHROLSUN EMPERYALİZM!..
KAHROLSUN EMPERYALİZM!..
Rusya, 25 gemi ve 30 uçakla Doğu Akdeniz´deki tatbikatını bitirdikten sonra, 11-15 Eylül tarihleri arasında; 36 bin tank ve binden fazla savaş uçağıyla Vostok 2018 tatbikatını yapacak.
Muharrem İnce´nin 9 Eylül Mesajı Sosyal Medyayı Salladı
Muharrem İnce´nin 9 Eylül Mesajı Sosyal Medyayı Salladı
CHP´nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce sosyal medya hesabından Cumhuriyet Halk Partisinin Kuruluşunun 95. Yılı mesajı yayınladı.
AKP, işçinin alın terine de gözünü dikti!
AKP, işçinin alın terine de gözünü dikti!
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, iki bakana sunduğu soru önergeleri ile ‘İşsizlik Sigorta Fonunu´ Meclis gündemine taşıdı. Fonun hazinenin ‘tek hesap´ sistemine devrildiğini ve yasaya göre “Fon gelirleri işsizler haricinde hiçbir maksat için kullanılamaz” hükmüne rağmen kamuya açık hale getirildiğini belirten CHP´li Beko, “Bu işçinin hakkını çalarak yapılan apaçık bir soygundur. Hazinenin açığını işçinin alın terinin ürünü olan fon kapatacak!” dedi.
FOÇA´DAKİ FELAKET TBMM GÜNDEMİNDE!
FOÇA´DAKİ FELAKET TBMM GÜNDEMİNDE!
TBMM Çevre Komisyonu Üyesi CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Foça´daki çevre faciasını meclis gündemine taşıdı.
ANADOLU ADALET SARAYI´NDA YENİ ADLİ YILIN AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI
ANADOLU ADALET SARAYI´NDA YENİ ADLİ YILIN AÇILIŞ TÖRENİ YAPILDI
Kartal´da bulunan Anadolu Adalet Sarayı´nda yeni adli yılın başlaması nedeniyle tören düzenlendi. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz´ü temsilen Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt ve Başkan Danışmanı Gülcemal Fidan´ın da davetliler arasında yer aldığı tören ile yeni adli yılın başlaması kutlandı. Törene, Anadolu Adalet Sarayı Başsavcısı İsmail Uçar, İstanbul Adalet Komisyonu Başkanı Bekir Altun, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Av. Hüsnü Yeşilyurt, Kartal Belediyesi Başkan Danışmanı Gülcemal Fidan ve çok sayıda adliye personeli katıldı. Törende konuşan Başsavcı İsmail Uçar, "Anadolu Adliyesi olarak yeni yargı yılı içerisinde hem adaleti tecelli ettirmeye hem de bu isabetli kararları alırken hızlı davranmaya gayret edeceğiz. Zira geciken adalet, adalet değildir." dedi.
Sorun Brezilya´dan da Amerika kıtasından da Büyük
Sorun Brezilya´dan da Amerika kıtasından da Büyük
Her Kurban Bayramı öncesi, her İTHAL-ET öncesi, bıkmadan usanmadan söyledik. Her fırsatta kamuoyunu bilgilendirmek ve yetkililere sesimizi duyurmak için uğraştık.
İzmir Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
20°
13°
Salı
Fırtına
20°
16°
Çarşamba
Fırtına
17°
12°
Perşembe
Güneşli
15°
10°
DOLAR
5.3412
EURO
6.0565
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Başkasını düzeltmeniz için, önce kendinizi düzeltiniz!

HZ.ÖMER (R.A)
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları