CHP´li Beko, "Tamamınız gelse, ne Çeşme´yi, ne de İzmir´i alamaz"
CHP´li Beko, "Tamamınız gelse, ne Çeşme´yi, ne de İzmir´i alamaz"
DİSK eski Genel Başkanı, CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, " Devlet Bahçeli, vekillerin tamamını getirse, Recep Tayyip Erdoğan Çeşme´ye gelse, ne Çeşme´yi, ne de İzmir´i teslim alamaz" dedi.
Tapular Kılıçdaroğlu´ndan
Tapular Kılıçdaroğlu´ndan
40 yıllık rüya gerçek oldu, Maltepeliler tapularına kavuştu
SABAH GAZETESİNİN CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE İLGİLİ YALAN HABER YAPTIĞI KARARA BAĞLANDI
SABAH GAZETESİNİN CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE İLGİLİ YALAN HABER YAPTIĞI KARARA BAĞLANDI
Cumhuriyet Halk Partisi Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada Sabah Gazetesi´nin MİT tırları olarak bilinen olayla ilgili, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun söz konusu dosyayı dönemin Zaman Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ekrem Dumanlı´dan aldığı yönündeki haberi hakkında görülen davada, Sabah Gazetesi´nin yalan haber yaptığı karara bağlanırken, gazetenin Kılıçdaroğlu´na 1 TL tazminat ödemeye mahkum edildiği bilgisi paylaşıldı.
MUHARREM İNCE SEFERİHİSAR´DA HALKA SESLENDİ: “TÜRKİYE, İZMİR´E BENZEDİĞİ ZAMAN MUTLU OLACAK”
MUHARREM İNCE SEFERİHİSAR´DA HALKA SESLENDİ: “TÜRKİYE, İZMİR´E BENZEDİĞİ ZAMAN MUTLU OLACAK”
Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerinde Cumhurbaşkanı Adayı olan Muharrem İnce Seferihisar´da halkla buluştu. Millet İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer ve Seferihisar Başkan Adayı İsmail Yetişkin´in de eşlik ettiği mitingde, Tunç Soyer, “10 yıl canla başla çalıştık. Birçok kısıt, yokluk içinde Seferihisar´ı bir Dünya markası yaptık. Şimdi aynı şeyi İzmir için yapacağız. İzmir´i bir Dünya kenti haline getireceğiz. Bunun heyecanı, coşkusu içindeyim” dedi.
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ´NDEN TBMM BAŞKANI YILDIRIM´A FAHRİ DOKTORA...
Üsküdar Üniversitesi´nin 2018-2019 Akademik Yılı Açılışı ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım´a Fahri Doktora Takdim Töreni, üniversitenin Altunizade yerleşkesinde gerçekleştirildi.
Tarih: 27.10.2018 09:23:51

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, bugün artık bilgiyi üreten, bilgiye sahip olan, geliştiren, hayatın içine sokan toplumların iki adım önde gittiğini belirterek, "Bu toplumlar gelişmiş toplumlar sınıfına dahil oluyor. Bilginin yeni düşünme biçimleri getirdiğini, yerleşik anlayışları da temelinden sarstığını ifade etmek isterim. Bu nedenle içinde bulunduğumuz çağın adı bilgi çağı, toplumun adı bilgi toplumudur." dedi. 

Üsküdar Üniversitesi´nin 2018-2019 Akademik Yılı Açılışı ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım´a Fahri Doktora Takdim Töreni, üniversitenin Altunizade yerleşkesinde gerçekleştirildi. 

Törende, Yıldırım´a fahri doktora takdimi, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan tarafından yapıldı. 

Yıldırım, törende cübbe giymesinin ardından yaptığı konuşmada, öğrenmenin yaşının olmadığını belirterek, "Okumayı bıraktığınız an yaşlandınız demektir. İster 60, ister 20 yaşında olun okumak insanı genç tutar. Onun için gençler okuyacağız. Daha çok okuyacağız." diye konuştu. 

Okumanın insanları bir anlamda törpülediğini, kavgacı kimliğini tamamen ortadan kaldırdığını dile getiren Yıldırım, okumanın her şeyi karşılıklı anlayışla halletmenin daha doğru olduğu noktasına getirdiğini aktardı. 

TBMM Başkanı Yıldırım, İngiltere´de bir yılda 6 bin 500 kişinin intihar ettiğini bu nedenle ülkede bakanlık kurulduğunu anlatarak, "Ölümler her yerde var sebepleri farklı. Kimi yoksulluktan, yokluktan, anarşiden, terörden hayatını kaybediyor, kimisi de maalesef yalnızlıktan, bunalımdan hayatını kaybediyor ama sonuç değişmiyor." diye konuştu. 

Bugün Türkiye´de 206 üniversite bulunduğunu, bu sayısının 2002´de 76 olduğunu aktaran Yıldırım, bunlardan 129´unun devlet, 72´sinin vakıf, 5´in de vakıf meslek yüksek okulu olduğunu anlattı. 

Yıldırım, İstanbul´un bir dünya şehri olduğu kadar, aynı zamanda bir üniversite şehri de olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

"İstanbul´un nüfusunun yüzde 10´u kadarı üniversite öğrencisi. 13´ü devlet, 44´ü vakıf, 4´ü de vakıf meslek yüksek okulundan oluşan, toplam 61 üniversitemizde bu öğrenciler eğitimlerini görüyorlar. Üniversite öğrencilerinin Türkiye genelinde beşte biri İstanbul´daki üniversitelerde bulunuyor. Bu durum İstanbul´un ekonomik, sosyal, kültürel hayatının yanında, tarihi birikiminin de doğal sonucudur. Esasen ülkemizdeki üniversitelerin atası da İstanbul´dur. Bugün İstanbul Üniversitesi´nin kitabesine baktığımızda 1453 yazdığını görürüz. İstanbul Teknik Üniversitesi, benim de okuduğum üniversitenin kuruluş yılı 1773´tür. Burada gençler bir hususu da sizlerle paylaşmak istiyorum. Zannedilir ki ilk üniversiteyi Batılılar kurmuştur. 1088´de kurulan Bologna Üniversitesi´nin dünyada açılan ilk üniversite olduğu söylenir. Bu kocaman bir yalandır. Ondan 229 yıl önce Tunus´un Kayrevan şehrinde Müslümanlar ilk üniversiteyi kurmuştur. Dolayısıyla Orta Çağ bizim medeniyemizde yoktur. Orta Çağ, Batı´da icat edilmiş bir kavramdır. Onların Orta Çağ dediği dönemde bilimin, hikmetin zirve yaptığı bir İslam dünyası vardı. İbn-i Rüştler, Farabiler, Ali Kuşçular, Mirza Uluğ Beyler hepsi Batı dünyasının ilham aldığı pozitif ve diğer bilim dallarının temellerini atmıştır. Yunan filozoflarına öncülük, rehberlik etmişlerdir." 

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Üsküdar Üniversitesi´nin genç bir üniversite olduğunu, 2011´de kurulduğunu ifade ederek, akademik kadrosuna bakıldığında da ülkenin sahasında söz sahibi değerli akademisyenlerin ders verdiğini söyledi. 

Temelleri 1999´da NP Grup tarafından atılan Üsküdar Üniversitesi´nde 19 binin üzerinde gencin eğitim gördüğünü, aldıkları formasyon eğitimiyle istikbalin umudu haline geldiklerini ifade eden Yıldırım, "Çünkü Üsküdar Üniversitesi, gerçekleri arayan pozitif bilimlerle iyi, güzel ve doğruyu arayan sosyal bilimleri buluşturan bir üniversitedir. Arkadaşlarımız üniversitenin Türkiye´nin ilk davranış ve sağlık temalı üniversitesi olduğunu söylediler bana." diye konuştu. 

Yıldırım, çağın ihtisaslaşma çağı olduğunu vurgulayarak, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"Günümüzde her alanda, her konuda iyi olmak mümkün değil. ´Her işi yaparım ağabey´ dönemi artık tarihte kalmıştır. İnsanlar ve kurumlar artık belirledikleri alanlarda referans gösterilecek işler yapmaya yöneliyorlar. Üsküdar Üniversitesi´nin de bu çerçevede nöroloji, psikiyatri, psikoloji birlikteliğini gerçekleştirerek, teşhisten tedaviye çok disiplinli yaklaşımı Türkiye´ye taşımaya çalıştığını görüyoruz. Bu yönüyle diğer üniversitelerden ayrılan bir üniversite olduğunu da söyleyebilirim. Bu arada sağlık bilimlerini klasik alandan bilgisayar tabanlı gerçeğe taşımaya çalıştığı da bir gerçek. Üniversitenin bu vasfının psikoloji ve davranışsal sağlık bilimlerine ilgi duyan gençlerimize iyi hitap ettiğini söyleyebilirim. Evren, şehir manasına gelen üniversite yerelden evrensele ulaşmanın kapısıdır. Evreni bir bütün olarak kabul eder, insanlığın birikimlerinden yararlanarak farklı inanç, düşünüş ve yorumlarla yeni bir senteze ulaşmaya çalışır. Bu noktada ideolojik, doğmatik davranmamak çok önemlidir. Bilgiyi sistematik şekilde üretmek, akademik düşünceyi öğretip, analiz gücünü elde etmek için üniversitelere ihtiyaç olduğu aşikar. Farklılıkları zenginlik olarak görüp, iletişim ve istişare kültürünü geliştirerek, demokrasiyi olgunlaştırmak için yine üniversitelere ihtiyacımız var. Bu manada sağlık, mühendislik, sosyal bilimler gibi sahalarda, bilgi ve değer üreten üniversiteler insanlık ailesine çok büyük katkı sağlıyor. 

Bugün artık bilgiyi üreten, bilgiye sahip olan, geliştiren, hayatın içine sokan toplumlar iki adım önde gidiyor. Gelişmiş toplumlar sınıfına dahil oluyor. Bilginin yeni düşünme biçimleri getirdiğini, yerleşik anlayışları da temelinden sarstığını ifade etmek isterim. Bu nedenle içinde bulunduğumuz çağın adı bilgi bilgi çağı, toplumun adı bilgi toplumudur." 

Cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllarda Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün de rehberlik ettiği alfabe okur yazarlığında 95 yılın geride bırakıldığını ve bu noktada alfabe okur yazarlığında yüzde yüze yaklaşıldığını vurgulayan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Yüzde 100 olmadık ancak iş bitti mi? Bitmedi. Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde önümüze bilgisayar okur-yazarlığı diye bir alan çıktı. Şimdi alfabe okur yazarı olmak yetmiyor. Bilgisayar okur-yazarı da olmak gerekiyor. Günlük hayatımızı tamamen kuşatan bilgisayar ve internet üzerinden seyahat, devlet, işimizle gücümüzle olan bütün konuları artık cep telefonundan, internetten yapmak zorunda kalıyoruz. Eğer bilgisayar üzerinden işlem yapamıyorsanız oldu okur-yazar değilsiniz. Onun için AB bilgisayar okur-yazarlığında, diğer adıyla bilgi toplumu hedeflerinde yüzde 70´lere geldi, daha ileri götüremiyor. Niye? Yaşlı nüfus bilgisayar çağının dışında. Onları bilgi toplumunun içine dahil etmek için çok özel projeler geliştiriyorlar. Sırf yaşlı kesime yönelik özel bilgisayarlar, telefonlar üretiyorlar. Gelişmelerin toplumun bütün kesimlerini kuşatması lazım. Eğer bir kesim işin dışında kalırsa o toplumda adaletsizlik olur, huzursuzluk olur, sorunlar büyür gider. Yaşadığımız sorunların esasında sebepleri, görünümleri farklı farklı olsa da işin özü tektir. Adaletli yönetim, adil paylaşım. Bu gerçekleşmediği zaman toplumlarda hastalıklar ya terör ya da yalnızlık ve yoksulluk şeklinde nüksediyor veya bencillik şeklinde önümüze çıkıyor." 

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "Özellikle son 15 yılda ülkemizin uyguladığı dış politika ve bölgemize ve dünya meselelerine karşı özgün tutumumuz belirli emperyal hedefleri olanların hoşuna gitmedi, canını sıktı. Değişik formatlarda üzerimize geliyorlar." dedi. 

Üsküdar Üniversitesi´nin 2018-2019 Akademik Yılı Açılışı ve Fahri Doktora Takdim Töreni´nde konuşan Yıldırım, Türkiye´nin ekonomide, sanayide yoğun bir bilgi üretimine ve uzmanlığa ihtiyacı olduğunu, aksi halde rekabet edemeyeceğini söyledi. 

Yıldırım, 150-200 yıllık geçmişi olan ve bununla övünen şirketlerin bulunduğunu ancak gelinen noktada bunun öneminin kalmadığını belirterek, şöyle konuştu: 

"20 yıllık şirketler 10 kat ciroya ulaşıyor. 10 kat daha az insan çalıştırıyor. Twitter, Google gibi şirketlerin mazisine bakın, 20 sene. Ama bugün anlı şanlı geleneksel şirketlerden 10 kat daha fazla ciroları var. Niye? Değişim. Geleneksel üretimden değişen teknolojiye geçiş bunlara bu kadar fark oluşturdu. Genç nüfusumuz bizim en büyük kaynağımız. Bunu göremeyenler var. Bakın petrol, doğal gaz mutlak üstünlüktür ama bunların bir ömrü var. Bizim mukayeseli üstünlüğümüz var. Nedir mukayeseli üstünlük? Genç nüfus. Bunu kullanabilirsek mutlak üstünlüğü olan ülkelerden çok büyük fark oluştururuz. Gençlik hem bugünümüz hem geleceğimizdir. 81 milyon nüfusumuzun üçte biri 24 yaş altında. Eğer gençlerimizi nitelikli hale getirip geleceğe tam donanımlı hazırlarsak yarının dünyasındaki yerimiz hedeflerimize uygun bir şekilde gelişecek ve en iyiler arasında yerimizi alacağız." 

Türkiye´nin bugün bazı sıkıntılar yaşadığını ifade eden Yıldırım, İbn-i Haldun´un "Coğrafya kaderdir" sözünü hatırlatarak sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Bu coğrafya bizim kaderimiz, kaderden kaçılmaz. O halde bu coğrafyada ayakta kalabilmek büyük bir başarıdır. Türkiye ile neden uğraşıyorlar gençler? Eğer Türkiye edilgen bir ülke olsa bölgesel konular ve dünya meselelerinde ´Benim de bir fikrim, söyleyeceğim sözüm var´ demese Türkiye´ye kimse bulaşmaz. Ama biz öyle demiyoruz, diyemeyiz. Taşıdığımız sorumluluğumuz gereği diyemeyiz. Bu topraklar, Avrupa ile Asya´nın lafta değil fiziki olarak da birleştiği yer. Boğaz iki kıtayı birbirinden ayırıyor. Sürekli bu topraklarda bizim ecdadımız medeniyetlerin çatışmaması, uzlaşması için büyük bir gayret göstermiştir." 

Gençlerin yarına dair asla umutsuz olmamalarını isteyen Yıldırım, gençlerin ideallerini, hedeflerini, aklın, bilginin rehberliğinde verimliliğe dönüştüreceklerini dile getirdi. 

TBMM Başkanı Yıldırım, Türkiye´nin son yıllarda yaptığı çalışmalara değinerek sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Özellikle son 15 yılda ülkemizin uyguladığı dış politika ve bölgemize ve dünya meselelerine karşı özgün tutumumuz belirli emperyal hedefleri olanların hoşuna gitmedi, canını sıktı. Değişik formatlarda üzerimize geliyorlar. Ya iç karışıklık çıkarmak gibi bir yol deniyorlar ya da toplumsal barışı zedeleyecek birtakım projeler deniyorlar. Olmadı yargı üzerinden darbe yapmaya kalkıyorlar. O olmadı fiziki darbe yapmaya kalkıyorlar. Bunları yaşadık. Gezi olaylarını, Ergenekon´u, Balyoz´u, 17-25 Aralık´ı ve nihayet 15 Temmuz´u beraber yaşadık. Onlarla muvaffak olamadılar, şimdi ekonomi üzerinden bir çalışma olduğu malum. Bunu biliyoruz. Sıkıntılarımız olduğunu da biliyoruz ama bu ülke bu sıkıntıların üstesinden gelir. Birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi bozanlara asla prim vermeyeceğiz. Hükümetimiz Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gerekli tedbirleri alıyor. Bu sıkıntıların da üstünden geleceğiz." 

Birkaç gün sonra, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün destansı mücadelelerle kurup gençlere emanet ettiği cumhuriyetin yıl dönümü olduğunu dile getiren Yıldırım, kendilerinin de bu emanetin hakkını vererek Türkiye´ye dünyaca takdir gören eserler kazandırdıklarını söyledi. 

Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, hızlı tren gibi çalışmalardan bahseden Yıldırım, şunları aktardı: 

"´Bunlardan bize ne, bunlar karın mı doyurur?´ diyenler olabilir. Evet karın doyurur. Eğer yolunuz olmazsa bir yere gidemezsiniz, seyahat de ticaret de yapamazsınız. İhracat da yapamazsınız, ekonominiz de büyümez. Türkiye 2002 yılında ben bakan olarak göreve başladığımda dünyada altyapı gelişmişlik düzeyi bakımından 194 ülke arasında 39. sıradaydı. Görevi bıraktığımda 9. sıradaydı. 12 yılda 39´dan 9. sıraya geldik. Altyapı olarak ilk on ülke arasına girdik. Başka hedeflerimiz var. Ekonomik büyüklük, sağlık, güvenlik gibi alanlarda da aynı hedefleri gerçekleştireceğiz. İşte kuruluş yıl dönümünde dünyanın en büyük havalimanının da açılışını yapacağız. Bütün etaplar tamamlandığında yılda 200 milyon yolcuya hitap edecek. Şu anda en büyük havalimanının yıllık yolcu kapasitesi 80 milyon. Bizim açacağımız ilk etap 90 milyon. Türkiye´ye bu yakışır mı? Elbette yakışır." 

Türkiye´nin ekonomik olarak çok iyi bir noktaya geldiği dönemde yaşanan olaylara da değinen Yıldırım, "Yeni havalimanının temelini attığımız, IMF ile yolumuzu ayırdığımız, faizlerin Osmanlı döneminden bile daha aşağıya yani 4,6´ya gerilediği gün Gezi Olayları başladı. Bu bir tesadüf olabilir mi gençler? Bunun üzerine çalışmanızı, düşünmenizi istiyorum. Oyun büyük ama bizim gençlerimiz var, geleceğimiz var. İstikbali de inşa edeceğiz. ´Gençler apolitik´ diyenler yanıldılar. Bunu siz 15 Temmuz´da gösterdiniz. Alçak FETÖ´cülerin harekete geçtiği o gece Cumhurbaşkanımızın o geceki çağrısı ve bizim hükümet olarak kararlı duruşumuz sonucunda genci, yaşlısı, kadını, erkeği herkes sokaklarda, meydanlardaydı. Alçaklara geçit vermedik. Al renkli ay yıldızlı bayrağımız inmedi, ezanlarımız dinmedi. Alçaklara da derslerini verdik." diye konuştu. 

Gençlere üniversite öğrenimi ve sonrası için tavsiyelerde bulunan Yıldırım, üniversite mezunu olmanın devlette iş garantisi anlamına gelmediğini belirtti. 

"Üniversite mezunu oldu, hala ataması yapılmadı" gibi bir düşünce tarzının doğru olmadığını savunan Yıldırım, "29 milyon çalışanımız var hepsi devlette işe başlasa kimse 1 kuruş maaş alamaz. Devlet ihtiyacı kadar olanı alacak. Üniversite bize analitik düşünme yeteneği kazandıracak. Bize analiz, kabiliyet kazandıracak ve bizim ufkumuzu genişletecek. Ondan sonra istediğimiz işi yapalım." dedi. 

Öğrencilere dil öğrenmeleri konusunda tavsiyelerde bulunan Yıldırım, üniversitelerde bilimsel veri oluşturmaya yönelik deneysel çalışmaların mutlaka yapılması gerektiğini dile getirdi. 

Yıldırım, Türkiye´de referans verilen araştırmaların pek çoğuna bakıldığında Batılı üniversitelerin ya da araştırma kuruluşlarının isminin görüldüğünü aktararak, "Özellikle sosyal araştırmaların, kanaat oluşturmaya yönelik yönlendirmeye matuf çalışmalar olduğunu ifade etmek isterim. Batı ile Doğu´nun buluşma noktası olan modern ile geleneği bünyesinde yaşatan bir medeniyetten beslenen üniversitelerimizin bilgi, veri üretimi noktasında öncü olmaları kaçınılmazdır." diye konuştu. 

Yıldırım, 600 yıllık bir medeniyet mirasına sahip olunduğunu, bu medeniyete ait olan pek çok şeyin günümüzde yabancılardan tekrar öğrenilmeye çalışıldığını ifade ederek, mimariden sanata kadar birçok alanda mirasa sahip çıkılamadığı için bu noktada örnekler olduğunu belirtti. 

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Biz sıradan bir millet değiliz. Üç kıtada, 7 denizde hükmeden 619 yıl bir cihan devleti Osmanlı´nın varisiyiz. Bugün de dünyaya söyleyecek sözümüz var. Bu yüzden Cumhurbaşkanımız ne diyor? Birleşmiş Milletler Genel Kurulu´nda, bu güvenlik konseyinin yapısının bugün dünyanın sorunlarına çözüm üretmekten çok uzak olduğunu ifade ederken ´Dünya 5´ten büyüktür´ diyor. Bu 5 hikayesi nereden geldi, bu hakkı onlara kim verdi? İkinci cihan harbinden sonra bir daha dünyada savaş çıkmasın diye o savaşın galipleri öyle bir sistem kurdu. Niye? ´Biz savaşı önleyelim, bu yetkiyi alalım, önüne gelen bir maceraya kapılmasın...´ Belki o günlerde doğrudur ama bugün savaş çıkaran bir yapıya dönüştü. Niye? Rekabet. Güç sahibi ülkelerin rekabetinden milyonlarca mazlum, mağdur insan hayatını kaybetti. Dolayısıyla bu yapı artık küresel, bölgesel barışa, huzura hizmet etmekten ziyade, bölgesel itilafların, anlaşmazlıkların, terörün daha da azmasına dolaylı olarak vesile oluyor." 

Birleşmiş Milletlerin verdiği bazı kararlardan örnekler sunan Yıldırım, "Siz bir ülke hakkında 200 tane karar alırsınız birine uymazsa bir şey yapmazsanız, bir başka ülke hakkında bir karar alıp o da ´yapmıyorum´ derse tepesine çökerseniz hiçbir ülkeden Birleşmiş Milletler´e saygı bekleyemezsiniz. Kimi kast ettiğimi biliyorsunuz. İsrail. Yıllardan beri Filistin´i yok etmek için bütün uluslararası kuralları, etik değerleri çiğniyor. Birleşmiş Milletler de her seferinde ikaz ediyor ama hamisi var ´Ben razı değilim´ diyor ve hiç bir müeyyide uygulamadı. Bir yerde Rohingyalı Müslümanlar etnik temizlikten geçiriliyor, yerlerinden, yurtlarından ediliyor, karar alınmıyor. Orada da beş biraderlerden birisi ´Ben razı değilim´ diyor. İnsan ölüyor kardeşim, insanlık yok oluyor, sen neye razı olmuyorsun? Onun için mutlaka bu sistemin küresel barış üretmesi için gözden geçirilmesi gerekiyor. Haklı olarak da Cumhurbaşkanımız bunu her platformda ifade ediyor." şeklinde konuştu. 

Binali Yıldırım, bu nedenle yeniden hakkı, hikmeti, ahlakı, adaleti, hürriyeti üstün tutup, insanlığa değer veren, veri üreten bir medeniyet olmak mecburiyetinde olunduğunu ifade etti. 

Yıldırım, TBMM olarak, üniversitelerin bilim üretmek için ihtiyacı olan gerekli şartları hazırlamaya yönelik birçok adım attığını, daha da ihtiyaç olursa bunların da yerine getirileceğini aktardı. 

TBMM Başkanı Yıldırım´ın konuşması öncesi Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, törenin açılış konuşmasını yaptı ve akademik yılın ilk dersini verdi. 

Ardından "Akademik Yükselme Cübbe Giyme Merasimi" gerçekleştirildi. Törende doktor öğretim üyeliği, doçentlik ve profesörlük unvanı alan hocalara yeni cübbeleri takdim edildi. 

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan´ın, fahri doktora gerekçesini okumasının ardından Rektör Tarhan, Yıldırım´a Fahri Doktora unvanını takdim etti. Rektör Tarhan, ayrıca Meclis Başkanı Yıldırım´a "Üsküdar Üniversitesi Hisseden İnsan Heykeli" ve tablo hediye etti.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SABAH GAZETESİNİN CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE İLGİLİ YALAN HABER YAPTIĞI KARARA BAĞLANDI
SABAH GAZETESİNİN CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE İLGİLİ YALAN HABER YAPTIĞI KARARA BAĞLANDI
Cumhuriyet Halk Partisi Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada Sabah Gazetesi´nin MİT tırları olarak bilinen olayla ilgili, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun söz konusu dosyayı dönemin Zaman Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ekrem Dumanlı´dan aldığı yönündeki haberi hakkında görülen davada, Sabah Gazetesi´nin yalan haber yaptığı karara bağlanırken, gazetenin Kılıçdaroğlu´na 1 TL tazminat ödemeye mahkum edildiği bilgisi paylaşıldı.
CHP, YENİ ZELANDA´YA HEYET GÖNDERİYOR
CHP, YENİ ZELANDA´YA HEYET GÖNDERİYOR
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Yeni Zelanda´daki iki camiye yapılan terör saldırısını incelemek ve mağdur ailelerle görüşmek üzere, CHP´den bir milletvekili heyetinin bu ülkeye gideceğini bildirdi.
CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel´den Cumhurbaşkanı´na çağrı:
CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel´den Cumhurbaşkanı´na çağrı:
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, 15 Mayıs 1919´da düşmana ilk kurşunu sıkarak Kurtuluş Savaşı´nın fitilini ateşleyen Şehit Gazeteci Hasan Tahsin´in 100´cü yıl anmasının Cumhurbaşkanlığı tarafından resmi tören kapsamına alınması gerektiğini söyledi.
“Yasalara Uymayın” Diyen Bakana Soru Sormak Yasak!
“Yasalara Uymayın” Diyen Bakana Soru Sormak Yasak!
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat´ın Kasım ayında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında verdiği bir yazılı soru önergesi TBMM İçtüzüğü´nün 96. Maddesine dayanılarak işleme alınmadan milletvekiline iade edildi.
TBMM GENEL KURULU...
TBMM GENEL KURULU...
TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Levent Gök başkanlığında toplandı.
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU..
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU..
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, ekonomi alanında düzenlemeler de içeren Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülmeye başlandı.
Kılıçdaroğlu, "Bir eli yağda, bir eli balda sosyete damat var. O, işsizlik, yoksulluk nedir bilir mi?
Kılıçdaroğlu, "Bir eli yağda, bir eli balda sosyete damat var. O, işsizlik, yoksulluk nedir bilir mi?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, uzman er ve uzman onbaşıya verilen hakların, sözleşmeli er ve erbaşlara da sağlanmasını istedi.
Hasta Tutsak Mendük KILIÇ için Adalet Bakanlığı´nın Cevabı
Hasta Tutsak Mendük KILIÇ için Adalet Bakanlığı´nın Cevabı
Maltepe 1 No´lu L Tipi Cezaevinde kalmakta olan ağır hasta tutsak Mendük KILIÇ, İzmir Milletvekili Murat ÇEPNİ´ye gönderdiği 20-09-2018 tarihli mektubunda hastalıklarının tedavisi için Adalet Bakanlığı´na gerekli girişimlerde bulunulmasını istemiştir.
5 SURİYELİ İŞÇİ ANKARA´DA YANARAK HAYATINI KAYBETTİ!
5 SURİYELİ İŞÇİ ANKARA´DA YANARAK HAYATINI KAYBETTİ!
5 Suriyeli işçinin Ankara´da yanarak hayatını kaybettiği vahim olayı Türkiye Büyük Millet Meclisi´ne taşıyan CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, “Bu kaza, ihmal değil cinayettir. Bu işyerlerinde denetimleri kimler nasıl yapıyor, gerçek sorumluların hesap vermesini bekliyoruz” diye konuştu.
1-mayıs_HKP.jpg HKP, Anayasayı İhlal Suçu işleyen Binali Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulundu
1-mayıs_HKP.jpg HKP, Anayasayı İhlal Suçu işleyen Binali Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulundu
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, AKP İstanbul Büyükşehir belediye Başkanı adayının Binali YILDIRIM olduğu açıklanmıştır. Ancak anayasanın açık hükmüne karşın TBMM Başkanı sıfatını taşıyan Binali YILDIRIM, Meclis Başkanlığı görevinden istifa etmemiş, etmeyeceğini de defalarca belirtmiştir. Bu durum açıkça anayasaya, yasalara aykırıdır.
7 Haziran seçimlerinde memur sayıldığı gerekçesi ile adaylığı düşürülen Atila Sertel´den YSK´ya çağrı:
7 Haziran seçimlerinde memur sayıldığı gerekçesi ile adaylığı düşürülen Atila Sertel´den YSK´ya çağrı:
“Meclis Başkanı Binali Yıldırım görevinden istifa etmezse ne yapacaksınız?”
CHP´li Sındır, “Kirli ve harcamalarıyla haram
CHP´li Sındır, “Kirli ve harcamalarıyla haram
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanun Tasarısı görüşmelerinde CHP adına konuştu, tasarıya onay vermediklerini söyledi.
SP´li Hazırbulan 2019 Bütçesini değerlendirdi - Bütçenin aslan payı faiz lobisine
SP´li Hazırbulan 2019 Bütçesini değerlendirdi - Bütçenin aslan payı faiz lobisine
Saadet Partisi İzmir İl Başkanı Zekeriya Hazırbulan, bütçenin bir hükümetin ekonomi anlayışının, yönetme becerisinin ve halka yakınlığının önemli bir göstergesi olduğunu söyledi. Partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında 2019 bütçesinin hedeflerini ve dağılımını değerlendirdi.
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Hükümet kendi eliyle insan yaşamını tehlikeye atıyor
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Hükümet kendi eliyle insan yaşamını tehlikeye atıyor
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, imar barışını Meclis gündemine taşıdı. Beko, Çevre ve Şehircilik Bakanının yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde deprem gerçeğine dikkat çekti ve kaçak yapıların denetim olmadan ruhsatlandığı yasa ile hükümetin kendi eliyle insanların yaşamlarını tehlike atıp atmadığını sordu.
CHP Milletvekillerinden istifa çağrısı:
CHP Milletvekillerinden istifa çağrısı:
“Ulaştırma Bakanı ve TCDD Genel Müdürü istifa etmeli”
CHP´li Sındır, “Faize 117, Bütün Belediyelere sadece 93 Milyar TL!”
CHP´li Sındır, “Faize 117, Bütün Belediyelere sadece 93 Milyar TL!”
CHP İzmir Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Kamil Okyay Sındır 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ile 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı görüşmelerinde AKP iktidarına yüklendi.
KİT KOMİSYONU...
KİT KOMİSYONU...
AK PARTİ Aydın Milletvekili Mustafa Savaş başkanlığında toplanan TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonunda, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası AŞ, Tasfiye Halinde (TH) Kalkınma Yatırım Menkul Değerler AŞ ile Arıcak Turizm ve Ticaret AŞ´nin 2015-2016 yılı hesapları görüşüldü.
CHP´li Karabat, TBMM´de görüşülmekte olan Çevre Kanunu hakkında Genel Kurul´da söz alarak çeşitli açıklamalarda bulundu.
CHP´li Karabat, TBMM´de görüşülmekte olan Çevre Kanunu hakkında Genel Kurul´da söz alarak çeşitli açıklamalarda bulundu.
Çevre konusunun AKP döneminde sıklıkla tartışma konusu olduğunu belirten Karabat, bu durumun uygulanan politikalardan kaynaklandığını iddia etti.
TBMM Genel Kurulu Başkanvekili Mustafa Şentop başkanlığında toplandı.
TBMM Genel Kurulu Başkanvekili Mustafa Şentop başkanlığında toplandı.
TBMM Genel Kurulu´nda CHP, HDP ve İYİ Parti´nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi.
KİT Komisyonu´nda Ankara ve İzmir tartışması yaşandı
KİT Komisyonu´nda Ankara ve İzmir tartışması yaşandı
Kamu İktisadi Teşebbüsleri Üst Komisyon toplantısında TCDD eski Genel Müdürü ve 27. Dönem AKP Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman ile CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel arasında İzmir ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri üzerinden yerel yönetim tartışması yaşandı.
CHP´li Sertel MHP´ye af vaadini hatırlattı:  “Sözünüzü yerine getirmezseniz aldığınız oylar helal değildir”
CHP´li Sertel MHP´ye af vaadini hatırlattı: “Sözünüzü yerine getirmezseniz aldığınız oylar helal değildir”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, mahkum eşleri ve yakınlarıyla birlikte Meclis´te basın toplantısı düzenledi. CHP İzmir Milletvekili Sertel, MHP´nin seçimden önce verdiği af sözünü hatırlatarak, “En kötü şey insanların umudu ile oynamaktır. Mahkum yakınları MHP´ye inanarak oylarını onlara verdi. İnsanların oylarını almak için oy dolandırıcılığı yaptılar. Meclis´e girmek için verdiğiniz sözü yerine getirmeyecekseniz aldığınız oylar helal değildir” dedi.
19. ULUSAL ÇOCUK FORUMU...
19. ULUSAL ÇOCUK FORUMU...
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile UNICEF Türkiye iş birliğinde gerçekleştirilen 19. Ulusal Çocuk Forumu töreni, TBMM Konferans Salonu´nda düzenlendi.
2019 YILI BÜTÇESİ PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU´NDA
2019 YILI BÜTÇESİ PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU´NDA
Plan ve Bütçe Komisyonu´nda, Adalet Bakanlığının 2019 yılı bütçesinin görüşmelerine başlandı.
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Ortak dil, ortak kültür
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Ortak dil, ortak kültür
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Kıbrıs Adası´nda 35 yıl önce bağımsızlığını ilan eden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti´nin o günden bugüne kadar adada halkının refahı ve mutluluğu için büyük bir mücadele içerisinde olduğunu belirterek, "Her türlü kısıtlamalara ve haksızlıklara rağmen var olma mücadelesini sürdürüyor. Bizim amacımız ve beklentimiz Birleşmiş Milletler kararları doğrultusunda adanın adil bir yönetişim şekliyle Güney Kıbrıs-Kuzey Kıbrıs arasında müşterek bir çözümün bulunmasıdır." dedi.
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, TBMM´de devam eden bütçe görüşmeleri kapsamında Dışişleri Bakanlığı bütçesi hakkında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda bir konuşma yaptı.
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, TBMM´de devam eden bütçe görüşmeleri kapsamında Dışişleri Bakanlığı bütçesi hakkında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda bir konuşma yaptı.
24 Haziran seçimlerinden sonra yaşanan sitem değişiklerinin bazı bakanlıkları atıl hale getirdiğini belirten Karabat, Cumhurbaşkanlığının Dışişleri Başdanışmanlığı, Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu ile Dışişleri Bakanlığı arasında nasıl bir ilişki olduğunun belli olmadığını, Dışişleri Bakanlığı ve onun bürokratları dururken Cumhurbaşkanlığında bu konuyla ilgili bir kurul oluşturulmasını anlamakta zorlandıklarını ifade etti.
Meclis´te İzmir tartışması yaşandı  “Biri yerdi diğeri övdü!”
Meclis´te İzmir tartışması yaşandı “Biri yerdi diğeri övdü!”
Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde Sağlıkla ilgili kanun teklifinin görüşüldüğü birleşimde İzmir tartışması yaşandı. MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu söz alarak İzmir´le ilgili bir konuşma yaptı ve İzmir´in yerel yönetim anlayışını eleştirdi. İzmir´de yerel ve merkezi yönetiminin yaklaşımından dolayı raylı sistem, altyapı, kentsel dönüşüm gibi birçok sorunun kronik hale geldiğini öne süren Osmanağaoğlu´na cevap CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel´den geldi.
CHP´li Beko´dan esnafı sevindirecek kanun teklifi
CHP´li Beko´dan esnafı sevindirecek kanun teklifi
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, sahip olduğu tek aracı ile işlerini yürüten borçlunun kullandığı bu taşıtının haciz edilmemesi için İcra ve İflas Kanununda değişiklik yapılması hakkında kanun teklifi verdi.
CHP Milletvekilleri MARTEK eski Genel Müdürü Orhan Çömlek hakkında suç duyurusunda bulundu
CHP Milletvekilleri MARTEK eski Genel Müdürü Orhan Çömlek hakkında suç duyurusunda bulundu
Cumhuriyet Halk Partisi´nin Kamu İktisadi Teşebbüsü (KİT) Üyesi dokuz milletvekili, TÜBİTAK bünyesinde faaliyet gösteren Marmara Teknokent (MARTEK)´in önceki Genel Müdürü Orhan Çömlek hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
CHP´li Karabat´tan  Diyanet´in bütçesi hakkında çarpıcı açıklama
CHP´li Karabat´tan Diyanet´in bütçesi hakkında çarpıcı açıklama
CHP İstanbul Milletvekili Özgür KARABAT, görüşülmekte olan Bütçe Kanunu ve Diyanet İşleri Başkanlığı Bütçesi hakkında TBMM´de bir basın toplantısı düzenledi.
CHP´li Sertel TÜRKSAT´ın televizyonlardan aldığı ücretleri gündeme getirdi
CHP´li Sertel TÜRKSAT´ın televizyonlardan aldığı ücretleri gündeme getirdi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, TÜRKSAT hesaplarının görüşüldüğü Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Üst Kurul toplantısında televizyonlardan dolar üzerinden alınan uydu kiralarının TL´ye çevrilmesini ve düşürülmesini gündeme bir kez daha getirdi.
HDP´li Hakkı Saruhan Oluç, "Bizim, CHP ile herhangi bir resmi görüşmemiz yoktur.
HDP´li Hakkı Saruhan Oluç, "Bizim, CHP ile herhangi bir resmi görüşmemiz yoktur.
HDP Sözcüsü, İstanbul Milletvekili Hakkı Saruhan Oluç, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Plan ve Bütçe Komisyonunda, 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi´nin görüşmelerine önümüzdeki hafta başlanacağını anımsattı.
CHP´li Öztürk Yılmaz, "31 Mart´ta genel merkezin önünde insanlarımızın ağlamasını istemiyorum. "
CHP´li Öztürk Yılmaz, "31 Mart´ta genel merkezin önünde insanlarımızın ağlamasını istemiyorum. "
CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, CHP Parti Meclisinde, 105 ilçe ve belde belediye başkanını belirleme tasarrufunda bulunanların, belirttikleri görüşlere önem vermeyenlerin, "dediğim dedik" diyenlerin, başarısızlık halinde sorumluluğu üstlenip istifa etmesi gerektiğini belirterek, "31 Mart´ta genel merkezin önünde insanlarımızın ağlamasını istemiyorum. " dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, "16 yıllık AK Parti iktidarında eğitim alanında yaşanan sorunları bakanın ağzından duymak bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir."
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, "16 yıllık AK Parti iktidarında eğitim alanında yaşanan sorunları bakanın ağzından duymak bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir."
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un, eğitim sistemine ilişkin açıklamalarını değerlendirdi.
HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, "Ağrı´ya doğalgaz getireceğini iddia edenler halkı tezeğe mahkum etti."
HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, "Ağrı´ya doğalgaz getireceğini iddia edenler halkı tezeğe mahkum etti."
HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, HDP Ağrı Milletvekili Abdullah Koç ile Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Ağrı´nın sorunlarına değindi.
CHP´Lİ TANAL, AVUKAT CÜBBESİ İLE BASIN TOPLANTISI YAPTI.
CHP´Lİ TANAL, AVUKAT CÜBBESİ İLE BASIN TOPLANTISI YAPTI.
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, 2015 yılında uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi´nin cenazesine katıldığı için hedef gösterildiğini iddia ederek, "Tahir Elçi´nin cenazesini, terörist cenazesi olarak göstermek suretiyle bir algı oluşturulmuş ve onurumuz, kişiliğimiz rencide edilmiştir." dedi.
MHP ORDU MİLLETVEKİLİ ENGİNYURT´UN BASIN TOPLANTISI..
MHP ORDU MİLLETVEKİLİ ENGİNYURT´UN BASIN TOPLANTISI..
MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın açıkladığı, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) fındık fiyatlarına müdahale kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Savunma sanayimizi tahkim etmek için büyük adımlar attık”
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Savunma sanayimizi tahkim etmek için büyük adımlar attık”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi sözleşmeli astsubay mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, “Ülkemizin caydırıcılığını en üst seviyeye taşımadan, bulunduğu bölgede barış ve emniyet içinde yaşaması mümkün değildir. Bizler bu anlayışla son 16 yılda savunma sanayimizi tahkim etmek için çok büyük adımlar attık. Göreve geldiğimizde yüzde 20´lerde olan yerlilik oranımızı yüzde 65´lere çıkardık” dedi.
Fox TV ekibine getirilen yasak kabul edilemez
Fox TV ekibine getirilen yasak kabul edilemez
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli´nin ihalesiz et alımı konusundaki iddialarla ilgili kendisine soru yönelten Fox Tv muhabirine "ıvır zıvır işlerle uğraşmayın, yaptığınız gazetecilik değil, maskaralık" şeklinde yanıt vermesinin ardından oluşan tepkiler üzerine özür dilemesi beklenirken ekibin toplantıdan çıkarılmasını kınıyoruz.
Halkın Kurtuluş Partisi, R. Tayyip Erdoğan ve Kaşıkçı Cinayetiyle İlgili Tüm Suudi ve Türk Zanlılar Hakkında SUÇ Duyurusunda Bulundu.
Halkın Kurtuluş Partisi, R. Tayyip Erdoğan ve Kaşıkçı Cinayetiyle İlgili Tüm Suudi ve Türk Zanlılar Hakkında SUÇ Duyurusunda Bulundu.
Bilindiği gibi Washington Post Gazetesi´nde de yazılar yazan Suudi Arabistan vatandaşı Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim 2018 Salı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan´ın İstanbul Başkonsolosluğu´na gittikten sonra kendisinden bir daha haber alınamamıştı.
Tarım ve Orman Bakanlığına 10 bin 511 kişi alınacağı açıklanmıştı
Tarım ve Orman Bakanlığına 10 bin 511 kişi alınacağı açıklanmıştı
Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Aksu´dan 8.5 aydır atama bekleyenlere: “Biraz daha bekleyecekler”
CHP´Lİ BEKO, İŞSİZLİK FONUNU İŞÇİ DIŞINDA HER ŞEYE HARCIYORLAR
CHP´Lİ BEKO, İŞSİZLİK FONUNU İŞÇİ DIŞINDA HER ŞEYE HARCIYORLAR
CHP´li Beko, farklı ilçelerde işçilere seslendi: Yanınızda olmayan partiye oy vermeyin!
CHP´li  Aydın Özer, Devlet vatandaşa ucuz sebze ve meyve satmak istiyorsa öncelikle süpermarketleri denetlemek zorunda.
CHP´li Aydın Özer, Devlet vatandaşa ucuz sebze ve meyve satmak istiyorsa öncelikle süpermarketleri denetlemek zorunda.
CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, maliyetlerdeki artışlarının sebze ve meyve fiyatlarının yükselmesine neden olduğunu söyledi.
CHP´li Özgür Ceylan, Çin, Romanya, Tayland, Pakistan, İran pirinci yetmezmiş gibi çiftçinin can suyunu kesecek yeni bir ithalat kararı yayınlandı.
CHP´li Özgür Ceylan, Çin, Romanya, Tayland, Pakistan, İran pirinci yetmezmiş gibi çiftçinin can suyunu kesecek yeni bir ithalat kararı yayınlandı.
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis´te düzenlediği basın toplantısında, çeltik üreticisinin sorunlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
EYT´liler için konuştu:
EYT´liler için konuştu:
“Emeklilikte yaşa takılanlar yok, AKP´nin emeklilikte yaşa taktığı kişiler var” Atila Sertel: Suriyeliler´e bütçe var, işçiye, emekliye, köylüye yok!
CHP´li Emine Gülizar EMECAN´dan Basın Açıklaması
CHP´li Emine Gülizar EMECAN´dan Basın Açıklaması
Uzun süreden beri Anadolu Ajansı çalışanlarının yaşadıkları, istifa, zorla emeklilik, düşük maaşla çalışmaya zorlama gibi baskılara ilişkin, sizlerin ve kamuoyunun bilgilendirilmesi ve çalışanların seslerinin duyurulması amacıyla böyle bir basın açıklamasını yapma gereği duydum.
Muharrem İnce´den Erdoğan´a İş Bankası tepkisi.
Muharrem İnce´den Erdoğan´a İş Bankası tepkisi.
Herkesi Anayasal hakları olan mülk edinme ve miras bırakma hakkına sahip çıkmaya çağırıyorum. Malınız, mülkünüz ve bunları sonradan gelenlere bırakma hakkınız tehdit altındadır.
CHP´li Muharrem İnce´den Erdoğan´a Teşekkür cevabı..
CHP´li Muharrem İnce´den Erdoğan´a Teşekkür cevabı..
“Bu teşekkür casus denilen rahibin bağımsız yargı kararıyla değil ABD´nin isteği ve Tayyip Erdoğan´ın yardımıyla serbest kaldığını göstermektedir.”
CEZAEVİNDE BULUNAN 3. HAVALİMANI İNŞAATI İŞÇİLERİNDEN MEKTUP VAR!
CEZAEVİNDE BULUNAN 3. HAVALİMANI İNŞAATI İŞÇİLERİNDEN MEKTUP VAR!
SENDİKAL FAALİYET SUÇ DEĞİL HAKTIR!
CHP´Lİ KARABAT, “AKP, BİR BANKANIN DAHA ÜZERİNE ÇÖKTÜ!”
CHP´Lİ KARABAT, “AKP, BİR BANKANIN DAHA ÜZERİNE ÇÖKTÜ!”
“Türkiye Kalkınma Bankası Kanunu, bankaya özel düzenlemeler ve istisnalar içeriyor. En önemlisi de bankayı denetleyen mekanizmaları, kanunları devredışı bırakıyor. AKP iktidarı öteden beri denetlemeden, yasalardan öcü gibi korkuyor! Madem temiz bir iş yapıyorsunuz neden denetlenmekten korkuyorsunuz.
Muharrem İnce´den Erdoğan´a; İsmet Paşa´nın tırnağının paresi olamaz!
Muharrem İnce´den Erdoğan´a; İsmet Paşa´nın tırnağının paresi olamaz!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın Kurtuluş Savaşı kahramanı ve Türkiye Cumhuriyeti´nin ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü hakkında paylaştığı fotoğrafa tepki olarak CHP´nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce sosyal medya hesabından “Tarihi “keşke Yunan galip gelseydi” diyenlerden öğrenen Tayyip Erdoğan Garp Cephesi Kumandanı, Milli Mücedele ve Lozan Kahramanı İsmet Paşa´nın tırnağının paresi olamaz!” paylaşımında bulundu.
CHP´Lİ BAKAN´ İMAR AFFINDAN DOĞAN HAKLAR NEDEN UYGULANMIYOR?
CHP´Lİ BAKAN´ İMAR AFFINDAN DOĞAN HAKLAR NEDEN UYGULANMIYOR?
İzmir´in Karabağlar ilçesinde imar affından doğan hakların uygulanmamasını TBMM gündemine taşıyan CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, “İmar affı kanunu yürürlükten kalkmadan bölge halkının sorununu çözecek misiniz?” diye sordu.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Cahillerle girdiğim her tartışmayı kaybetmişimdir.

İMAM-I AZAM (R.A)
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları