SREBRENİTSA SOYKIRIMI´NDA HAYATINI KAYBEDENLER, KARTAL´DA ANILDI
Kartal Belediyesi, 11 Temmuz 1995´de Yugoslavya iç savaşı sırasında Sırp ordusunun Srebrenica´yı işgal ederek genç, yaşlı, çocuk, kadın, erkek demeden 8
Tarih: 11.7.2018 18:38:19

Kartal Belediyesi, 11 Temmuz 1995´de Yugoslavya iç savaşı sırasında Sırp ordusunun Srebrenica´yı işgal ederek genç, yaşlı, çocuk, kadın, erkek demeden 8 binin üzerinde canı katledişinin 23. yılı için anma programı düzenledi. Programa; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Cengiz Türkmen, Kartal Belediyesi Başkan Danışmanı Gülcemal Fidan, Bosna Sancak Akademik Kültür ve Tarih Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Elmas Orak,  Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhammet Sancaktar, İstanbul Anadolu Yakası Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Erdoğan Erden, Kartal Belediyesi Birim Müdürleri, Kartal Belediyesi personeli, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

 

Kartal Belediyesi, Bosna Sancak Akademik Kültür ve Tarih Vakfı ile Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği´nin birlikte hazırladığı program, Kartal Meydanı´nda yer alan Srebrenica Boşnak Soykırımı Anıtı´na çelenk konulması ile başladı. Anma programı, saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı´nın okunması, Srebrenica´da katledilenler ve tüm şehitler için dua edilmesi ve basın bildirisinin okunmasıyla devam etti. , Bosna Sancak Akademik Kültür ve Tarih Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Elmas Orak yaptığı konuşmada: “Sayın İstanbullular,  Srebrenica Soykırım Anıtı´na ev sahipliği yapan değerli Kartal halkı, sevgili Srebrenica ve Bosnalı dostlar, sayın basın mensupları… Bugün burada Srebrenica Boşnak Soykırım Anıtı´nın önünde; Sırp ordusu ve Çetnik çeteleri tarafından hunharca şehit edilen en az 8372 masum Srebrenicalı anaların, babaların, kardeşlerin, kızların ve oğullarının hatırası önünde saygı ile eğilmek ve içten dualarımızla onların ruhlarını sessizce okşamak üzere toplanmış bulunuyoruz. Bugün, Birleşmiş Milletler Üyesi ve bağımsız bir ülke olan Bosna-Hersek Cumhuriyeti´nin komşuları;  Sırbistan ve Karadağ tarafından yok edilmek üzere saldırıya uğradığı savaş sırasında, Birleşmiş Milletler´in koruması altındaki bir bölgede 2. Dünya Savaşından bu yana Avrupa´da işlenen en büyük insanlık suçunun yani Srebrenica´daki Boşnak Soykırımının 23. yıl dönümüdür. Srebrenica´daki Boşnak Soykırımı, 1992-1995 yılları arasında, Bosna-Hersek Cumhuriyeti´nin dış saldırı ve işgalle uğradığı savaş sırasında, tüm Bosna sathında, Boşnaklar üzerinde işlenen savaş suçları ve soykırımlarının dehşetini adeta sembolleştiren Birleşmiş Milletler ve bu minvalde yaşanan katliam Avrupa insanlık tarihinin en karanlık olaylarından biridir. Srebrenica katliamını, 23. yılında büyük bir hüzünle anıyoruz. Soykırım bir insanlık suçudur, insanlık bir daha bunları yaşamamalıdır. Soykırım Anıtı´nın Kartal Meydanı´nda açılışını gerçekleştirerek şehitlerimizin unutulmamasını sağlayan, onların anılarını yaşatan ve bu programın düzenlenmesinde emeği geçen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz´e ve anma etkinliğine katılan herkese çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Decozone´da yılın sergisi
Decozone´da yılın sergisi
Bayyurt Şirketler Topluluğu bünyesinde yer alan yapı ve dekorasyon merkezi Decozone, Türkiye´nin yetenekli ve seçkin genç sanatçıların sergisine ev sahipliği yapacak.
MARMARİS´TE EGE AKDENİZ MUTFAKLI BİR AVRUPALI
MARMARİS´TE EGE AKDENİZ MUTFAKLI BİR AVRUPALI
Avusturya´nın Viyana kentinde yaşayan İstanbullu Koçoğlu çifti; son 30 yıldır her yıl tatile geldikleri Marmaris´e yerleşerek, Ege ve Akdeniz´e özgü yöresel ev yemeklerinin sunulduğu, ETAP Restaurant´ı açtı.
Usta tiyatroculara emek ödülü
Usta tiyatroculara emek ödülü
Maltepe Belediyesi tarafından ilki düzenlenen Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında, duayen tiyatrocu Emin Olcay´a “Yaşam Boyu Başarı” ve Maltepe´yle bütünleşen “Mahallenin Muhtarları” dizisi ile tanınan oyuncu Cihat Tamer başta olmak üzere 6 tiyatrocuya da, emek ödülü verildi.
KARTAL BELEDİYESİ, ÜNLÜ HALK OZANI NEŞET ERTAŞ´I ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE ANIYOR
KARTAL BELEDİYESİ, ÜNLÜ HALK OZANI NEŞET ERTAŞ´I ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE ANIYOR
Abdallık geleneğinin son büyük temsilcisi Neşet Ertaş, ölümünün 6. yılında Kartal´da anılacak. Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen anma programı 25 Eylül Salı günü saat 20.30´da Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilecek. Neşet Ertaş´ı Anma Gecesi´nde Türk Halk Müziği sanatçısı İsmail Altunsaray da sazıyla ve sesiyle Ertaş´ın türkülerini seslendirecek.
KARTAL BELEDİYESİ´NDEN YAS-I MUHARREM ANMASI
KARTAL BELEDİYESİ´NDEN YAS-I MUHARREM ANMASI
Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, insanlık tarihinin gönül sızlatan zulümlerinden birinin yıl dönümünde, Kerbela hüznüne ve Muharrem Yası Anma etkinliğine ev sahipliği yapıyor.
Maltepe´de Tapu Zamanı
Maltepe´de Tapu Zamanı
İstanbul Maltepe´de, Gülsuyu, Gülensu ve Başıbüyük mahallelerinin 40 yıldır çözüm bekleyen imar planları İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi´nde oy birliğiyle kabul edildi. 1/1000 ölçekli planların kabul edilmesiyle, tapu önündeki son viraj da aşıldı. Belediye Başkanı Ali Kılıç, planda emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Plan, tüm Maltepelilere hayırlı olsun” dedi.
Güler Teyzenin Yüzünü Belediye Güldürdü
Güler Teyzenin Yüzünü Belediye Güldürdü
Maltepe Belediyesi, hediye ettiği tekerlekli sandalye ile 3.5 yıldır yürüyemeyen 67 yaşındaki Güler Albeni´nin yüzünü güldürdü.
BAŞKAN ALTINOK ÖZ GENÇ ÇİFTLERİN MUTLULUĞUNA ORTAK OLDU
BAŞKAN ALTINOK ÖZ GENÇ ÇİFTLERİN MUTLULUĞUNA ORTAK OLDU
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz; Berat Şengül-Beyza Bayram, Tansu Turnalar -Aziz Ülger, Nazlı Begüm Kulumbur-Barbaros Kınay çiftlerinin nikâhlarını kıyarak mutluluklarına ortak oldu.
KARTAL ESKİ KAYMAKAMI CEMİL AKSAK´TAN BAŞKAN ALTINOK ÖZ´E ZİYARET
KARTAL ESKİ KAYMAKAMI CEMİL AKSAK´TAN BAŞKAN ALTINOK ÖZ´E ZİYARET
2014 yılından geçtiğimiz günlere kadar Kartal´da Kaymakamlık görevinde bulunan ve Eylül ayı itibariyle de Kocaeli-Derince´ye atanan Kaymakam Cemil Aksak, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz´ü makamında ziyaret etti.
BAŞKOMUTAN CADDESİ´NİN ALT YAPISI TAMAMEN YENİLENİYOR
BAŞKOMUTAN CADDESİ´NİN ALT YAPISI TAMAMEN YENİLENİYOR
Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Kartal Karlıktepe Mahallesi´nde bulunan Başkomutan Caddesi´ni Spor Caddesi´ne bağlayacak yeni yol açma çalışması, hızla devam ediyor.
Maltepe´de tiyatro zamanı
Maltepe´de tiyatro zamanı
Maltepe Uluslararası Tiyatro Festivali, 5 ülkeden ve Türkiye´nin 7 bölgesinden 23 ekibi, tiyatro sahnesinde buluşturuyor.
KARTAL BELEDİYESİ´NİN 14 KREŞİ NANO HİJYEN UYGULAMASI İLE DEZENFEKTE EDİLDİ
KARTAL BELEDİYESİ´NİN 14 KREŞİ NANO HİJYEN UYGULAMASI İLE DEZENFEKTE EDİLDİ
Kartal Belediyesi´ne bağlı 14 kreş, bulaşıcı hastalıkların oluşması, gelişmesi ve vücuda girmeden, salgın hale gelmeden engellenmesi amacıyla nano teknolojiyle üretilen, Sağlık Bakanlığı ve TSE onaylı, çevre dostu anti bakteriyel yöntemle dezenfekte edildi.
BAŞKAN ALTINOK ÖZ, BİLNET OKULLARI KARTAL KAMPÜSÜ´NÜN AÇILIŞINA KATILDI
BAŞKAN ALTINOK ÖZ, BİLNET OKULLARI KARTAL KAMPÜSÜ´NÜN AÇILIŞINA KATILDI
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Bilnet Okulları´nın Kartal Kampüsü´nün açılışına katıldı. Açılış törenine, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz´ün yanı sıra; Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, Kartal Kaymakam Vekili Metin Kubilay ve Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Rıza Aka katıldı.
Kaliteli eğitimin adresi İTÜ GVO
Kaliteli eğitimin adresi İTÜ GVO
İzmir´de 5 yıdır İTÜ bayrağını dalgalandıran İTÜ GVO´da ilk ders zili çaldı
Eker Manisalı Muhtarları dinledi
Eker Manisalı Muhtarları dinledi
Manisa´nın Selendi ilçesinde 56 mahalle muhtarı ile buluşan DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker, talepleri dinledi. Bölgedeki çalışmaları anlatan DSİ 2. Bölge Müdürü “İstenen projeler yasal standartlara uygun ise hemen düğmeye basarız” dedi.
MARMARİS CHP GENÇLERİ SEÇİM DÜĞÜNÜNE HAZIRLANIYORLAR
MARMARİS CHP GENÇLERİ SEÇİM DÜĞÜNÜNE HAZIRLANIYORLAR
CHP´li Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Kaplan´ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar gündemden düşmezken, Marmaris sakinleri gülümsüyor, özellikle CHP´lilerden gelen tepkiler her geçen gün büyüyor!..
Uşak Fuarı Yüzleri Güldürdü Çiftçi Bayram Yaptı
Uşak Fuarı Yüzleri Güldürdü Çiftçi Bayram Yaptı
Uşak 4. Ege Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı´nda stant açan 160 firma, çiftlik ekipmanları ve teknolojileri, genetik alanındaki son yenilikler ve yem sektöründeki gelişmeleri üreticiyle buluşturdu. 4 gün boyunca ziyaretçi ağırlayan fuarda özellikle traktör, tarım makinaları ve yem sanayi sektörlerine ilgi yoğun oldu. Uşak Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Sezer bu yıl katılımın yüksek olduğu görkemli bir fuar yapıldığını dile getirerek her yıl ticari hacmin artığını söyledi. Sezer “ Fuar kavramı bundan 4 yıl önce başka bir anlam taşıyordu. Ama şimdi daha iyi anlaşıldı. Firmalar Uşaklıları tanıdı. Fuar Uşak ticaretine hareketlilik getirdi” dedi.
Uşak´ın güzelleri büyüledi
Uşak´ın güzelleri büyüledi
Uşak Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuar´nda güzeller podyuma çıktı. En güzel teke ve koçun seçildiği yarışma nefes kesen mücadeleye sahne oldu. 40 yıldır ailesiyle yörük çadırında yaşan Ahmet Şahin´in tekesi ile Ali Avcı´nın koçu şampiyon oldu. İki üretici de en büyük sorunlarının sürülere saldıran kurtlar olduğunu söyledi.
Manisa´ya Hayırlı olsun.. Toygarlı 1.5 yılda tamamlandı
Manisa´ya Hayırlı olsun.. Toygarlı 1.5 yılda tamamlandı
Türkiye´nin üzüm başkenti Alaşehir´e bir baraj daha geliyor. 2017 baharında inşasına başlanan Toygarlı Barajı 1,5 yılda bitirildi. Barajda su tutulmaya başlandı. Sulama şebekesi inşa edilir edilmez 1290 dekar arazi can suyu ile buluşacak
BAŞKAN ALTINOK ÖZ PİR SULTAN ABDAL´I ANMA VE KÜLTÜR FESTİVALİ´NE KATILDI
BAŞKAN ALTINOK ÖZ PİR SULTAN ABDAL´I ANMA VE KÜLTÜR FESTİVALİ´NE KATILDI
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Pir Sultan Abdal Derneği tarafından 5´incisi düzenlenen, Pir Sultan Abdal´ı Anma ve Kültür Festivali´ne katıldı.
KARTAL BELEDİYESİ 7-14 YAŞ ÜCRETSİZ HALK OYUNLARI KURS KAYITLARI BAŞLADI
KARTAL BELEDİYESİ 7-14 YAŞ ÜCRETSİZ HALK OYUNLARI KURS KAYITLARI BAŞLADI
Kartal Belediyesi´nin düzenlediği 7-14 yaş arası Ücretsiz Halk Oyunları Kursu´na kayıtlar başladı. Halk oyunlarına ilgi duyan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen Kartallı çocukların yeteneklerinin keşfedilmesi ve gelişimini amaçlayan kursta eğitim almak isteyenler, Kartal Belediyesi Sahil Bina´nın 5. katından müracaatlarını gerçekleştirebilirler.
Uşak Fuarı 6 Eylül´de kapılarını açacak
Uşak Fuarı 6 Eylül´de kapılarını açacak
Uşak Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı, 6 Eylül 2018´de kapılarını ziyaretçilerine açacak. Büyük ve küçükbaş hayvanların ve son teknoloji tarım araçlarının sergileneceği fuarda ziyaretçiler etkinliklerle dolu 4 gün geçirecek.
ANTALYA OSB DOLARA “DUR” DEDİ
ANTALYA OSB DOLARA “DUR” DEDİ
Antalya OSB Müteşebbis Heyeti, son günlerde rekor artış gösteren dolar kuruna karşı, sanayicisine büyük destek sağlayacak bir önlem aldı. Sabit kur uygulamasına geçilen Antalya OSB´de, dolar kuru 3,77 TL´ye sabitlendi.
ATV Projesine ortak mısınız?
ATV Projesine ortak mısınız?
Gebze Belediyesi Meclis Üyesi Fahrettin Bostan, Mermercilerle ilgili Gebze kamuoyu adına sordu.
TED DENİZLİ KOLEJİ YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIR
TED DENİZLİ KOLEJİ YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIR
Eğitim alanında Türkiye´nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Türk Eğitim Derneği´nin Denizli´deki meşalesi TED Denizli Koleji 2018 – 2019 eğitim öğretim yılına “Hizmet İçi Seminer Programı” ile başladı.
ANTALYA İÇİN ÜRETİYORLAR
ANTALYA İÇİN ÜRETİYORLAR
Üretim atölyelerini verimli hale getiren Muratpaşa Belediyesi´nin Park Bahçeler Müdürlüğü ahşap atölyesi, kent mobilyaları üretimini sürdürüyor.
Bayramda çocukların yüzü Aile Sigortası ile güldü
Bayramda çocukların yüzü Aile Sigortası ile güldü
Maltepe Belediyesi tarafından yoksullukla mücadele kapsamında hayata geçirilen “Aile Sigortası” Kurban Bayramı´nda da Maltepelilerin yüzünü güldürdü. Bayram öncesi Halkkart ile alışveriş yapan kadınlar, çocuklarını da unutmadı. Halkkart sayesinde bayramlıklarını alan çocukların mutluluğu ise gözlerinden okundu.
Uşak Fuarı için geri sayım başladı Başkan Cahan: “Çiftçimizin yanındayız”
Uşak Fuarı için geri sayım başladı Başkan Cahan: “Çiftçimizin yanındayız”
50 bin çiftçinin bulunduğu Uşak, tarım ve hayvancılık teknolojileri sektörüne ev sahipliği yapacak. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, bu yıl 4. sü düzenlenecek Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı´nın üreticilerin bilgi ve becerilerini artıracağını belirterek “Bu fuarlar alıcı ile satıcının bir araya geldiği fırsat zamanlarıdır. Bu fırsatları iyi değerlendirerek biz de üzerimize düşen her işi en iyi şekilde yapmak için uğraşıyoruz. Zaten devletimiz tarıma büyük destekler sağlıyor. Biz de belediye olarak imkanlarımız dahilinde çiftçimizin her zaman yanındayız” dedi.
Salihlili öğrencilere İTB desteği
Salihlili öğrencilere İTB desteği
Salihli Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği ile İzmir Ticaret Borsası (İTB), İzmir´de okuyan Salihlili öğrencilerin gelecek hayallerine gönülden destek verdi.
MUĞLA TURİZMİ EYLÜL´DE DÜNYAYA AÇILIYOR!
MUĞLA TURİZMİ EYLÜL´DE DÜNYAYA AÇILIYOR!
2018 Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) 10. Yarışı Türkiye Rallisi, 13 -16 Eylül tarihleri arasında Marmaris merkezli olmak üzere, Muğla´da gerçekleşecek.
Kurban Bayramı´nda mezarlıklara ücretsiz ring seferi
Kurban Bayramı´nda mezarlıklara ücretsiz ring seferi
Maltepe Belediyesi, arife günü ve Kurban Bayramı´nın ilk günü mezarlıklara ücretsiz ring seferi düzenleyecek.
MURATPAŞA VEZNELERİ ARİFE GÜNÜ DE AÇIK
MURATPAŞA VEZNELERİ ARİFE GÜNÜ DE AÇIK
Muratpaşa Belediyesi, veznelerini; son başvuru tarihi 27 Ağustos 2018 olan 7143 sayılı Vergi Affı´ndan yararlanmak isteyen, mükelleflere kolay sağlamak amacıyla arefe günü de açık tutacak.
ŞİFALI SUYLA KARIŞIK TURKUAZ SULARDA DENİZ KEYFİ
ŞİFALI SUYLA KARIŞIK TURKUAZ SULARDA DENİZ KEYFİ
Marmaris´in dünyaca ünlü turistik beldesi İçmeler´de Mavi ile Yeşil´in biri birine karıştığı Turkuaz tonlardaki deniziyle, TURKUAZ Beach Café Restaurant hizmete girdi.
45 Marka ile 45 Park
45 Marka ile 45 Park
45 Marka ile Manisa´nın yepyeni alışveriş merkezi KIRKBEŞPARK gıda ve eğlence sektörünü tek bir çatı altında buluşturmaya hazırlanıyor. 8 Eylül de büyük bir coşku ile resmi açılışını yapmaya hazırlanan beş yüz kişiye istihdam sağlanacak alışveriş merkezinde Migros´un açılışı ile bazı firmalar faaliyete geçti.
Maltepe´de nikah bereketi
Maltepe´de nikah bereketi
Maltepe´de 08.08.2018´de nikâhlarını kıydırmak isteyen çiftler, belediyenin evlendirme dairesine akın etti.
KARTAL BELEDİYESİ, “İMAR BARIŞI BİLGİLENDİRME MASASI” KURDU
KARTAL BELEDİYESİ, “İMAR BARIŞI BİLGİLENDİRME MASASI” KURDU
Kartal Belediyesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yürüttüğü çalışma kapsamında belediyenin giriş katında, ilçe halkına danışmanlık ve teknik destek hizmeti sağlaması amacıyla “İmar Barışı Masası” kurdu.
Mikail Aslan´dan Anadolu ezgileri
Mikail Aslan´dan Anadolu ezgileri
Maltepe´de yankılandı. Uzun yıllardır Almanya´da yaşayan Aslan, konser bitiminde ayakta alkışlandı.
KARTAL´IN DUVARLARI RENKLENDİ
KARTAL´IN DUVARLARI RENKLENDİ
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz´ün öncülüğünde; Kartal´da mahalleliler ile tasarımcıları bir araya getirerek program ve projelerle ilçedeki yaşam kalitesinin artırılmasını amaçlayan TAK (Tasarım Araştırma Katılım) Kartal, kentin güzelliğini ortaya çıkaran bir etkinliğe daha imza attı. Çalışma kapsamında Cevizli Mahallesi´nde bulunan Necip Fazıl Kısakürek Parkı´nın soğuk görünümlü duvarları, çocukların hayal dünyasına yakışır şekilde rengârenk boyandı.
ANTALYA OSB´DEN SANAYİCİLERE GELECEĞİN YOL HARİTASI
ANTALYA OSB´DEN SANAYİCİLERE GELECEĞİN YOL HARİTASI
Antalya Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi, Bölge firmalarını geleceğe doğru bir şekilde hazırlamak için önemli bir çalışma başlattı. Geleceğin Meslekleri Projesi adı altında başlatılan çalışma kapsamında, sektörlerin ve iş gücünün geleceği, akademisyenler tarafından araştırılıp Bölge sanayicisine bilimsel bir yol haritası hazırlanacak.
Hem Uşak hem Türkiye kazanacak
Hem Uşak hem Türkiye kazanacak
Son 15 yılda Uşak´a tam 6 milyar liralık yatırım yaparak şehrin vizyonunu değiştiren DSİ Genel Müdürlüğü sadece Eşmeli üreticiler için “5 Baraj 7 Gölet “ projesi geliştirdi. Projeler tamamlandığında bölge üreticisinin cebine ortalama her yıl “28 milyon” lira daha fazla girecek.
KARTAL BELEDİYESİ GENÇ ÇİFTİN MUTLULUĞUNA ORTAK OLDU
KARTAL BELEDİYESİ GENÇ ÇİFTİN MUTLULUĞUNA ORTAK OLDU
Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkoparan, Ezgi Güven ve Muhammed Özdemir çiftinin nikâhını kıyarak mutluluklarına ortak oldu.
Rusya´nın Türk starı Adil Karaca Bodrum´u salladı
Rusya´nın Türk starı Adil Karaca Bodrum´u salladı
Adil Karaca, Türkiye´de çocukluğundan beri aradığı başarıyı Rusya´da bulan bir isim! Şarkısı Rus müzik listelerinde bir numaraya yükselip Sibirya´da bile konser verecek kadar ünlü üstelik. Ama onun içindeki ateş Türkiye´de de aynı başarıyı yakalamak istiyor.
15 bin Maltepeli kadın İstanbul Boğazı´yla buluştu
15 bin Maltepeli kadın İstanbul Boğazı´yla buluştu
Maltepe Belediyesi´nin kadınlar için 4 yıldır yaz mevsiminde ücretsiz düzenlediği tekne turlarına bu yıl, 18 mahalleden 15 bin kadın katıldı.
MARMARİS BASININA İLK KUTLAMA ACAR ÜNLÜ´DEN
MARMARİS BASININA İLK KUTLAMA ACAR ÜNLÜ´DEN
Aslında basına sansür hiç bitmedi Türkiye´de, ne Osmanlı zamanında ne de Cumhuriyet Döneminde…
KARTAL BELEDİYESİ VE TÜM YEREL-SEN SENDİKASI ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
KARTAL BELEDİYESİ VE TÜM YEREL-SEN SENDİKASI ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
Kartal Belediyesi ve Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası ( Tüm Yerel-Sen) arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Kartal Belediyesi ve Birleşik Kamu İş´e bağlı Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası ( Tüm Yerel-Sen) arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi (TİS) düzenlenen törenle imzalandı. Sözleşme kapsamında sosyal haklar ile ilgili iyileştirmeler de yapıldı.
MARMARİS CHP´DE KONGRE 13 AĞUSTOS´TA
MARMARİS CHP´DE KONGRE 13 AĞUSTOS´TA
Yaklaşık 330 Kongre Delegesi bulunan CHP Marmaris İlçe Başkanlığı, 13 Ağustos´ta olağanüstü kongresini yapacak! Marmaris CHP´de; beklenmedik bir
 %100 ELEKTRİKLİ OTOMOBİL İLE ÇEVRE HİZMETİ
%100 ELEKTRİKLİ OTOMOBİL İLE ÇEVRE HİZMETİ
Çevre konusundaki yenilikçi ve doğa dostu fikirleriyle ödüllü projelere imza atan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz´ün öncülüğündeki Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, %100 elektrikli otomobil hizmetiyle bir ilke daha imza attı.
MARMARİS CHP OLAĞANÜSTÜ KONGREYE GİDİYOR
MARMARİS CHP OLAĞANÜSTÜ KONGREYE GİDİYOR
Marmaris CHP´de; beklenmedik bir şekilde gerçekleşen istifalar sonucu düşen Acar Ünlü başkanlığındaki ilçe yönetim kurulu yerine, Asım Geniş başkanlığında kayyum heyeti atandı.
AÇIK DERS” SERİSİNİN İKİNCİSİ BAYRAM DEMİRKOL PARKI´NDA GERÇEKLEŞECEK
AÇIK DERS” SERİSİNİN İKİNCİSİ BAYRAM DEMİRKOL PARKI´NDA GERÇEKLEŞECEK
Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü´nün ev sahipliğinde Boğaziçi Üniversitesi ´Açık Ders´leri, Yakacık Bayram Demirkol Parkı´nda bulunan amfi tiyatroda verilmeye devam ediyor.
Yaz okulunda eğlenip, öğreniyorlar
Yaz okulunda eğlenip, öğreniyorlar
Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen yaz okuluna katılan 7-13 yaş arasındaki minikler, eğlenceli atölyeler, dersler, dans ve spor etkinlikleriyle eğlenerek, öğreniyorlar.
Muratpaşa Belediyesinden mavi bayrak atağı.
Muratpaşa Belediyesinden mavi bayrak atağı.
Muratpaşa Belediyesi hizmette sınır tanımıyor. Mavi bayraklı İnciraltı, Engelsiz Kafe, Erdal İnönü Kent Parkı ve Erenkuş plajlarından sonra Antalya´ya yeni Mavi Bayraklı plajlar kazandırmak için düğmeye bastı. 4 yeni falez plajı için başvuru yaptı.
İzmir Hava Durumu
Bugün
Güneşli
33°
18°
Perşembe
Güneşli
32°
18°
Cuma
Güneşli
31°
19°
Cumartesi
Güneşli
30°
19°
DOLAR
6.3635
EURO
7.4387
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çıkacağım merdivene sabırı merdiven yaparım.

Mevlana
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları