İZMİR´İN YENİ FERİBOTUNA FETHİ SEKİN´İN ADI VERİLECEK
İZMİR´İN YENİ FERİBOTUNA FETHİ SEKİN´İN ADI VERİLECEK
İzmir´de bu yıl içinde sefere başlayacak iki arabalı feribottan birinin adı Şehit Fethi Sekin olacak.
CHP´Lİ BEKO: TAŞERON İŞÇİLERİN DURUMU ANAYASA´YA AYKIRI
CHP´Lİ BEKO: TAŞERON İŞÇİLERİN DURUMU ANAYASA´YA AYKIRI
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, 750 bine yakın taşeron işçinin haklarını Meclis´te gündeme getirdi. 1 milyon işçiye kadro vereceğiz diyen iktidarın sadece 250 bin işçiye kadro verip geri kalan 750 bin işçiyi açlığa mahkum ettiğini savunan Beko, “Asgari ücretle çalışan, sadece 4+4 zam oranı verilen, aldıkları maaşlarda ikramiye ve sosyal hakları olmayan bu işçi kardeşlerime uygulanan bu eşitsizlik Anayasa´ya aykırı bir durumdur” dedi.
BAŞKAN İMAMOĞLU´NDAN UKOME TEPKİSİ: "BURASI İSTANBUL, SİZİN OYUNCAĞINIZ DEĞİL"
BAŞKAN İMAMOĞLU´NDAN UKOME TEPKİSİ: "BURASI İSTANBUL, SİZİN OYUNCAĞINIZ DEĞİL"
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer Belediyesi ziyareti sırasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı. İmamoğlu, Resmi Gazete´de yayınlanan ve UKOME´ye bazı bakanlıklardan temsilcilerin katılımına olanak sağlayan düzenlemeyle ilgili soruya, "Güne göre, siyasi hesaba göre, siyasi iktidarın o günkü psikolojisine göre kanun hazırlamak dünyanın hiçbir yerinde yok. Dünyanın hiçbir aklı başında yöneticisinin, yönetiminin böyle bir hamle yapma ihtimali bile yok. Bu şaşırmışlık. Şaşkınlık. Yani oyuncağı elinden alınmış bir çocuk ağlar ya; öyle bir durum. Burası sizin oyuncağınız değil. Burası İstanbul. Kadim bir kent. Bugün Ekrem var, yarın başka birisi var, dün başka birisi vardı. Yani buna saygı duyup, birbirimize sarılsak, birbirimizle iyi geçinsek, güzel işler üretsek, konuşsak, ortak akılla işler üretsek… Hayatınız siyaset mi? Hayatınız siyasi partiler mi? Hayatınız siyasi liderler mi? Benim hayatım; 16 milyon insan. Sizin de hayatınız, 83 milyon insan olsun; partiniz, siyasi egonuz değil" yanıtını verdi.
Sağlıklı Bir Görünüm İçin Cilt Bakımı
Derimiz, aslında en fazla önem göstermemiz gereken organımızdır. Tabii ki yüz bölgesindeki derinin zaman içerisinde aşındığı ve yorgunluğa bağlı olarak kırışıklıklarla karşılaştığı görülmektedir.
Tarih: 18.11.2019 12:37:01

Derimiz, aslında en fazla önem göstermemiz gereken organımızdır. Tabii ki yüz bölgesindeki derinin zaman içerisinde aşındığı ve yorgunluğa bağlı olarak kırışıklıklarla karşılaştığı görülmektedir. Dolayısıyla insanların belirli aralıklarla cilt bakımı yaptırmaları ve bu bölgedeki problemleri kısa süre içerisinde çözmeleri gerekmektedir. Bilhassa yeni teknikler sayesinde cilt bakımı kolaylaştığı için düzenli olarak cilt bakımı yaptırmanın avantajlı olacağını söylemek mümkündür. Sonuç olarak sağlıklı bir görünüm ve ışıl ışıl parlayan bir cilde kavuşmak için cilt bakımının önemini belirtmek tekrardan doğru olacaktır.  

Cilt Bakımı Hangi Tekniklerle, Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı için tek bir teknikten bahsetmek mümkün değildir. Daha doğrusu kişilerin yüz tipine, yaşına ve cildindeki problemlere dayalı olarak doktor tarafından en isabetli teknik tercih edilmektedir. Genellikle kimyasal peeling, lazer peeling ve bunlarla birlikte özel solüsyon uygulamalarının yapıldığını da söylemek mümkündür.

Cilt bakımı demin de bahsedildiği üzere uzman doktor tarafından yapılmaktadır. Ciltteki problemleri gidermek adına hazırlanan özel solüsyon bazı tekniklerle cilde yedirilmekte ve özel cihazlar sayesinde cildin istenen görünüme kavuşması sağlanmaktadır. Dolayısıyla cilt bakımı Ankara ‘da ve Türkiye´deki diğer illerde çok başarılı sonuçlar vermektedir. Ülkemizdeki gerek kadın gerekse de erkeklerin cilt bakımı yaptırarak kırışıklıklardan kurtulma fırsatına sahip olduklarını söylemek mümkündür.

Cilt Bakımı Yaptırmanın Avantajları Neler

Cilt bakımı yaptırmanın aslında pek çok avantajı bulunmaktadır. Öncelikle cilt bakımı sayesinde cilt yüzeyindeki renk dengesizliklerinden kurtulmak mümkündür. Aynı zamanda siyah noktalara ve lekelere de yine cilt bakımı sayesinde elveda diyebileceğinizi söylemek gerekmektedir. Yine ciltte oluşan kırışıklıklar, oyuklar ve çatlaklar da bakım sayesinde eski, pürüzsüz haline gelmektedir.

Cilt bakımı Ankara genellikle birkaç seanslık bir uygulamadır. Tabii ki ilk seanstan itibaren etki almak mümkün olsa da istenilen sonuç birkaç seans neticesinde ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla belirlenen periyodlarda cilt bakımı yaptırmanın gerektiğini söylemek mümkündür. Son olarak yaşlılığa bağlı olarak ortaya çıkan cilt problemlerinde ya da güneş ışınlarının zararlı etkileri sebebiyle oluşan sorunlarda cilt bakımının etkili olduğunu tekrar edebiliriz.

Cilt Bakımı Yaptırmanın Zararı Var mı

Cilt bakımı kimyasal peeling vb. tekniklerle yapılabilmektedir. Tabii ki burada kişilerin akıllarına gelen ilk şey cilt bakımı yaptırmanın herhangi bir zararının bulunup bulunmadığıdır. Ancak uzman doktor tarafından gerçekleştirilen işlemlerde zarardan bahsetmek mümkün değildir. Yani doğru kişiler tarafından cilt bakımı yapılırsa bir sıkıntının çıkmayacağını paylaşmak doğru olacaktır. İşlemin yapıldığı gün ciltte hafif kızarıklıklar ve sızlamalar olsa da hastayı rahatsız edecek bir durum söz konusu olmamaktadır.

Cilt bakımı mutlaka cilt tipine göre tercih edilmelidir. Yani her teknik ile her cildi tedavi etmenin doğru olmayacağını ifade edebiliriz. Dolayısıyla siz de cilt analizinizi yaptırdıktan sonra uzman doktorunuz ile görüşüp en doğru tedaviyi bulabilirsiniz. Bu hususta merak ettiğiniz bilgilere www.drbuketyildirim.com sitesinden ulaşabileceğinizi de aktarmalıyız.

Cilt Bakımından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Kadavradan Yeni Bir Ameliyat Tekniği Tanımlayan Egeli Bilim İnsanları, Prototip Ürün Geliştirdiler”
“Kadavradan Yeni Bir Ameliyat Tekniği Tanımlayan Egeli Bilim İnsanları, Prototip Ürün Geliştirdiler”
Ege Üniversiteli bilim insanları multidisipliner bir çalışma ile kadavra üzerinde yeni bir ameliyat tekniğini tanımlayarak, ameliyat için kullanılacak ürünün prototiplerini oluşturdular.
Hastalık ve virüslerden balık tüketerek korunun
Hastalık ve virüslerden balık tüketerek korunun
Hastalıklar ve virüsler insan sağlığını tehdit ederken, uzmanlar bağışıklık sistemini güçlendirmenin ve hastalıklarla baş etmenin en etkili yolunun haftada iki gün balık yemekten geçtiğini söylüyor.
Ege´de 8 Yaşındaki Erkek Hastaya Başarılı Robotik Operasyon
Ege´de 8 Yaşındaki Erkek Hastaya Başarılı Robotik Operasyon
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde, Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emre Divarcı ve ekibi, Robotik Cerrahi ile 8 yaşında bir erkek çocuğun karın içinden kist ve tümör çıkardı.
“Öldüren virüsle ilgili söylentiler ve gerçekler”
“Öldüren virüsle ilgili söylentiler ve gerçekler”
Çin´den tüm Dünyayı yayılan ve bugüne kadar 800´den fazla kişinin ölümüne neden olan Corona Virüs, Bornova Belediyesi´nin düzenlediği panelle masaya yatırılacak.
Cemil Has Medikal: Korona virüs bize yerli malının önemini gösterdi
Cemil Has Medikal: Korona virüs bize yerli malının önemini gösterdi
Çin´de çıkan ve hızla yayılan Korona virüs tüm dünyayı etkiledi. Salgın nedeniyle Çin´den ithal edilen ürünlerin temininde sorunlar yaşanıyor. Birçok firma getirttiği ürünlerin muadilini aramaya başladı. Cemil Has Medikal Genel Müdürü Cemil Has, krizi fırsata çevirmenin öneminden bahsetti.
Üretra Darlığında Kalıcı Çözüm: Doku Nakli
Üretra Darlığında Kalıcı Çözüm: Doku Nakli
Ciddi bir sağlık problemi olan üretra darlığı hakkında detaylı bilgi veren Doç. Dr. Ozan Bozkurt, tedavi seçeneklerinin çeşitliliğinden bahsetti.
Egeli akademisyen, ağız içi yumuşak doku nakli için yeni cihaz ve cerrahi yöntemini literatüre kazandırdı
Egeli akademisyen, ağız içi yumuşak doku nakli için yeni cihaz ve cerrahi yöntemini literatüre kazandırdı
Ege Üniversitesi (EÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nejat Nizam, oldukça zor bir tedavi yöntemi olan ağız içi yumuşak doku naklini kolaylaştırmak için geliştirdiği cihaz ve cerrahi yöntemi, literatüre kazandırdı. Çalışmalarından dolayı Doç. Dr. Nizam´ı tebrik eden EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, yeni cihaz ve cerrahi yöntemle ilgili bilgi aldı. Rektör Budak, ürünün Almanya´da üretildiğini ve dünyada satışa sunulduğunu söyledi.
KORONAVİRÜSÜ MASAYA YATIRILIYOR
KORONAVİRÜSÜ MASAYA YATIRILIYOR
Çin´den başlayıp, tüm dünya ülkelerini alarma geçiren Koronavirüs mercek altına alınıyor. “Koronavirüs nedir, nasıl teşhis edilir? Tedavisi var mıdır? Hastalıktan korunma yolları nelerdir?” konuları bilim insanlarınca tartışılacak.
Dizlerde kireçlenme şikâyeti olanlar dikkat!
Dizlerde kireçlenme şikâyeti olanlar dikkat!
İzmir Türk Anneler Derneği´nin her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği üyeleri bilgilendirme toplantısında Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Mustafa Ayas diz kireçlenmesi hakkında bilgi verdi.
EÜ´de  “Manyetik Rezonans Akciğer Görüntüleme” Konferansı
EÜ´de “Manyetik Rezonans Akciğer Görüntüleme” Konferansı
Ege Üniversitesi Merkezi Araştırma Test ve Analiz Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGE- MATAL) tarafından “Manyetik Rezonans Akciğer Görüntüleme” konferansı düzenlenecek. Konferansı, Oxford Üniversitesinden ayrılarak TÜBİTAK´ın Tersine Beyin Göçü Programı ile Ege Üniversitesine dönüş yapan Dr. Özkan Doğanay verecek. Ege Üniversitesi EGE-MATAL Konferans Salonu´nda yapılacak olan etkinlik 14 Şubat tarihinde saat 15.00´te başlayacak
HER 10 ERKEK, 20 KIZ ÇOCUKTAN BİRİSİ TÜTÜN ÜRÜNÜ KULLANIYOR
HER 10 ERKEK, 20 KIZ ÇOCUKTAN BİRİSİ TÜTÜN ÜRÜNÜ KULLANIYOR
9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü. Tütün ve ürünleri; neden oldukları önemli sağlık sorunlarına ve her yıl yüzbinlerce erken ölüme yol açmasına rağmen tüketilmeye devam ediyor. Oysa bırakmak mümkün. Uzmanlar, bu günün sigarayı bırakmanın mümkün olduğunu anlatmak ve bunun toplumdaki tüm bireylerin sağlığı için ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak için önemli bir fırsat olduğunu dile getirdiler.
Mide botoksu ile ameliyatsız zayıflamak mümkün
Mide botoksu ile ameliyatsız zayıflamak mümkün
Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hidayet Çatal obezite ile mücadelede mide botoksunun önemli bir uygulama olduğunu belirterek ameliyatsız zayıflamanın mümkün olduğunu söyledi.
Doç. Dr. Caner,  “Erken teşhis ve doğru tedavi ile pek çok kanser türü başarıyla tedavi edilebiliyor”
Doç. Dr. Caner, “Erken teşhis ve doğru tedavi ile pek çok kanser türü başarıyla tedavi edilebiliyor”
Doç. Dr. Ayşe Caner, “Ülkemizde ‘Kanserde Erken Teşhis´ Programları ile meme, kalın bağırsak ve rahim ağzı kanserleri için taramalar yürütülmektedir. Bu taramalar, Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezleri, Toplum Sağlığı ve Aile Sağlığı Merkezlerinde ücretsiz olarak yapılmaktadır”
Obezite Ameliyatı Ömrü Uzatıyor / Basın Bülteni
Obezite Ameliyatı Ömrü Uzatıyor / Basın Bülteni
Yeni bir araştırma; obezite ameliyatı olan hastaların inme geçirme olasılıklarının önemli ölçüde azaldığını ve buna bağlı olarak ameliyat olmayan hastalardan daha uzun yaşadıklarını ortaya koydu
Kanserle mücadelede en etkili yöntem; Kanser konusunda toplumda farkındalık sağlanması ve toplum bilincinin oluşturulması”
Kanserle mücadelede en etkili yöntem; Kanser konusunda toplumda farkındalık sağlanması ve toplum bilincinin oluşturulması”
Kanserle mücadelede en etkili yöntem; Kanser konusunda toplumda farkındalık sağlanması ve toplum bilincinin oluşturulması” İzmir sağlık müdürü M.Burak Öztop 4 Şubat Dünya Kanser Günü nedeni ile açıklama yaptı.
Prof. Dr. Kamer, “Ergen genç erişkin tümörlerinde son 10 yılda yüzde 25 artış mevcut”
Prof. Dr. Kamer, “Ergen genç erişkin tümörlerinde son 10 yılda yüzde 25 artış mevcut”
Prof. Dr. Kamer, “Tüm kanserlerin yüzde beşi ergen ve genç erişkin çağ dediğimiz 16- 26 yaş grubunda ortaya çıkmaktadır. Her yıl ülkemizde 10 bin 500 genç farklı tümör tanılarıyla tedavi olmak durumunda kalmaktadır”
Koronavirüs sebepli ölümlerin yüzde 99´u Çin´de gerçekleşti
Koronavirüs sebepli ölümlerin yüzde 99´u Çin´de gerçekleşti
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde çalışanlara yönelik Koronavirüs´ün klinik bulguları ve korunma yolları hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
EÜ´de “1. Sağlıkta Yapay Zeka Sempozyumu”
EÜ´de “1. Sağlıkta Yapay Zeka Sempozyumu”
Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi ile EÜ Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü işbirliğinde “1. Sağlıkta Yapay Zeka Sempozyumu” düzenlenecek. Sempozyum kapsamında ülkemizin farklı üniversitelerinden bilim insanları “Medikal Yapay Zeka”, “Tanı Yönetimi Olarak Yapay Zeka”, “Radyoloji ve Klinikte Yapay Zeka Uygulamaları”, “Endüstri Yaklaşımı”, “Sağlık Metinlerinde Yapay Zeka Uygulamaları” ve “Sağlık Verilerinde Yapay Zeka Uygulamaları” ana başlıklarında sunumlar yapacak.
DEÜ YENİ KORONA VİRÜS HAKKINDA BİLGİLENDİRDİ
DEÜ YENİ KORONA VİRÜS HAKKINDA BİLGİLENDİRDİ
Dokuz Eylül Üniversitesi Uygulama Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Komitesi düzenlediği toplantıda Korona Virüs salgını ile ilgili acil durum planı oluşturdu. Toplantı hakkında bilgi veren Başhekim Prof. Dr. Semih Küçükgüçlü, hastane personeli ve öğrencilere yönelik eğitimler planladıklarını, korona virüs şüphesiyle hastaneye başvuran bir hastanın izole edilerek izleneceğini, KBRN Ünitesinin 10 gün içerisinde devreye alınmasıyla daha etkili bir dekontaminasyon ve izolasyon sağlanabileceğini söyledi.
ÇENE ESTETİĞİ İLE YAŞAM KALİTESİ ARTIYOR
ÇENE ESTETİĞİ İLE YAŞAM KALİTESİ ARTIYOR
Şüphesiz herkes estetik bir yüze ve gülümserken rahatça gösterebileceği dişlere sahip olmak ister. Fakat bu konuda her birey yeterince şanslı değildir. Günümüzde şiddetli çene ve yüz problemi olan hastalara ortognatik cerrahi önerilmektedir. Prof. Dr. Tancan Uysal, “Ortognatik Cerrahiyi”, şiddetli iskeletsel probleme sahip vakalarda kişilerin yüz, çene ve dişlerinin düzgün olması için yapılan ortodonti-cerrahi işbirliği tedavisi olarak tanımlayarak, hastalara önerilerde bulundu.
SAĞLIK-SEN´DEN SINAV AÇIKLAMASI
SAĞLIK-SEN´DEN SINAV AÇIKLAMASI
Sağlık-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Özdemir, sendika olarak yapmış oldukları girişimlerin sonuç vermeye devam ettiğini hatırlatarak, sağlık çalışanları için görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yapılacağını duyurdu.
SÜREKLİ YORGUNLUK HALİNE VEYA TANSİYON ATAKLARINA DİKKAT
SÜREKLİ YORGUNLUK HALİNE VEYA TANSİYON ATAKLARINA DİKKAT
Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Ömer Demir, sağlığımız için büyük önem taşıyan böbrek üstü bezinde gerçekleşen problemlerin, sürekli olarak hissedilen stres ve yorgunluk halinin veya hipertansiyon ataklarının kaynağı olabileceğini belirtti. Böbrek üstü bezinde oluşabilecek tümörlere nasıl müdahale edildiği hakkında bilgiler verdi.
“Koronavirüsün şu an Türkiye´de yayılması söz konusu değil”
“Koronavirüsün şu an Türkiye´de yayılması söz konusu değil”
Türkiye´de bu virüse sahip kimse olmadığı için şu an hastalığın yayılmasının söz konusu olmadığını belirten Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Ecegül Bengi, Koronovirüse ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
ERKEKLERDE GENİTAL ESTETİK TALEPLERİ ARTIYOR!
ERKEKLERDE GENİTAL ESTETİK TALEPLERİ ARTIYOR!
Üroloji ve Androloji Uzmanı Op. Dr. Evren Işık, Türkiye´de son yıllarda penis estetiğine olan talebin arttığını açıkladı. Dr. Işık, penis estetiği operasyonlarında kullanılan cerrahi teknik ve teknolojinin gelişmesinin bu artışta önemli rol oynadığını söyledi.
YENİ CORONA VİRÜSÜYLE İLGİLİ ORTAK AÇIKLAMA
YENİ CORONA VİRÜSÜYLE İLGİLİ ORTAK AÇIKLAMA
İzmir Tabip Odası, Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği(KLİMUD) ve Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti (TMC) tarafından Yeni Corona Virüsüyle ilgili olarak ortak bir açıklama yapılmıştır.
İZMİR İL SAĞLIK MÜDÜRÜ OP. DR. M. BURAK ÖZTOP: KORONA VİRÜSÜ ŞÜPHESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
İZMİR İL SAĞLIK MÜDÜRÜ OP. DR. M. BURAK ÖZTOP: KORONA VİRÜSÜ ŞÜPHESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
S.B.Ü. İzmir Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesine korona virüsü şüphesiyle bir hastanın getirilmesi üzerine açıklama yapan İzmir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. M. Burak Öztop, hastanın sadece tedbir amaçlı gözlem altında tutulduğunu belirterek, “Kimsenin panik yapmasına gerek yok” dedi.
Her yıl 650 bin kişi gribe bağlı solunum hastalıklarından ÖLÜYOR
Her yıl 650 bin kişi gribe bağlı solunum hastalıklarından ÖLÜYOR
1918´de “İspanyol Gribi”nden 30 milyon insan hayatını kaybetti. Ülkemizde bu sene hızla yayılan grip virüsü aşıya karşı direncini artırıyor. Ve tablo korkunç
LAPAROSKOPİK CERRAHİ İLE İYİLEŞME SÜRECİ HIZLANIYOR
LAPAROSKOPİK CERRAHİ İLE İYİLEŞME SÜRECİ HIZLANIYOR
Teknolojinin gelişmesiyle beraber cerrahi alanındaki uygulamalarda da olumlu gelişmeler yaşanıyor. Bunlardan biri de laparoskopik ameliyatlar. Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Ömer Demir, laparoskopik yöntemlerle yapılan ameliyatların hastaya sağladığı ayrıcalıklar hakkında bilgi verdi.
GRİP, ERKEN DOĞUM YAPTIRDI.
GRİP, ERKEN DOĞUM YAPTIRDI.
Milletvekili danışmanı olan Eylem Koç, gebeliğinin son haftalarında yakalandığı gribin tedavisi için gittiği İzmir Özel Can Hastanesi´nde 37 haftalık, 4 günlükken doğum yaptı. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.İrfan Özer, annenin ateş yüksekliği ve solunum zorluğunun bebeğin kalp atım ritmini bozduğunu tespit ederek, anne ve bebeği sağlıkla birbirine kavuşturdu.
ÖZDEMİR: MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK
ÖZDEMİR: MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK
Sağlık-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, Sağlık-Sen olarak sağlık çalışanlarının ekonomik ve özlük haklarının daha iyi seviyeye çıkarılması için mücadele ettiklerini açıkladı.
YABANCI HASTALAR TÜRK HEKİMLERE EMENET
YABANCI HASTALAR TÜRK HEKİMLERE EMENET
İzmir Özel Medifema Hastanesi dünyanın her yerinden hasta kabul etmeye devam ediyor. İzmir Özel Medifema Hastanesi Obezite ve Metabolik Cerrahi Bölümünden Op. Dr. Hidayet Çatal´ın operasyonla 3 gün içerisinde sağlığına kavuşan obezite hastası Leila Choupani (40) taburcu olarak Kanada´ya döndü.
Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Ömer Demir, Hematüri Neyin Habercisi?
Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Ömer Demir, Hematüri Neyin Habercisi?
Çoğu insanın ilk karşılaştığında önemsemediği bir durum olan hematüri (idrarda kan görülmesi), birçok hastalığın habercisi olabiliyor. Özellikle idrar yolu enfeksiyonu sanıldığı için önemsenmeyen bu hastalık, böbrek taşından mesane kanserine kadar ciddi hastalıklara da neden olabiliyor. Konuyla ilgili detayları Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Ömer Demir anlattı.
İzmir İl Kanser Danışma Kurulu Toplandı
İzmir İl Kanser Danışma Kurulu Toplandı
İzmir´de kanser çalışmalarının etkin yürütülebilmesi için; kanser kayıt, erken teşhis, tarama, kanser kontrol, epidemiyolojik araştırma ve benzeri konularda İl Sağlık Müdürlüğüne görüş bildirmek, eğitim programlarına öneri ve katkı sağlamak üzere “İl Kanser Danışma Kurulu” İzmir Vali Yardımcısı Ahmet Ali Barış başkanlığında toplandı.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AÇIKEL: AKP SAĞLIKTA ŞİDDETE GÖZ YUMARAK HALK SAĞLIĞINI TEHLİKEYE ATIYOR
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AÇIKEL: AKP SAĞLIKTA ŞİDDETE GÖZ YUMARAK HALK SAĞLIĞINI TEHLİKEYE ATIYOR
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Fethi Açıkel başkanlığındaki CHP Bilim Platformu tarafından son dönemde artan hekime ve sağlık personellerine yönelik şiddet olaylarıyla ilgili Politika Notu hazırlandı.
Şoförlere ´Uyku Apnesi Taraması Yapılsın´ Önerisi
Şoförlere ´Uyku Apnesi Taraması Yapılsın´ Önerisi
Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Merda Erdemir Işık, Türkiye´deki uzun yol şoförlerinin ´Obstrüktif Uyku Apne Sendromu´ hastalığı taramasından geçirilip, tanı alanların tedavi edilmesi gerektiği uyarısında bulundu. Dr. Işık, "Tanı almayan uyku apneli her şöfor, ölümlü trafik kazalarına yol açabilir" dedi.
DOÇ. YENİAY KADINLARA SESLENDİ  “LÜTFEN KONTROLDEN VE HEKİMİNİZE BAŞVURMAKTAN KORKMAYIN.”
DOÇ. YENİAY KADINLARA SESLENDİ “LÜTFEN KONTROLDEN VE HEKİMİNİZE BAŞVURMAKTAN KORKMAYIN.”
Ege Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Levent Yeniay “Meme kanserinin çok önemli bir hastalık olduğunu, kadınlarımızdan en önemli beklentimiz bu hastalıktan korkmadan, bilinçlenmeyi sürdürmeleri. Lütfen kontrolden ve hekiminize başvurmaktan korkmayın” dedi.
Ağrısız Acısız Buz Lazer Epilasyon İzmir´de
Ağrısız Acısız Buz Lazer Epilasyon İzmir´de
Lazer epilasyon yaptırıldığı sırada temel amaç kılı üretmekte olan kök hücrelerinin fonksiyonlarında azalma olmasını sağlamaktır. Kılın yapısında da bulunmakta olan ve kıla siyah rengini veren melanin maddesi lazer ışını sayesinde emilir ve yüksek ısı verilmesiyle de kılın üretiminde görevli olan kök hücreleri hasar alır. Lazer epilasyon İzmir işlemi yerine getirildiği noktada bu kök hücreleri firmamız tarafından kullanılan son teknoloji lazer cihazlarıyla tahribata uğratılır ve kıl sorunundan kurtulmanıza yardımcı olunur.
Antidepresanların Cinsel Yan Etkilerini Azaltmanın Formülü
Antidepresanların Cinsel Yan Etkilerini Azaltmanın Formülü
Üroloji ve Androloji Uzmanı Op. Dr. Evren Işık, son dönemlerde antidepresan ilaç kullanımının çok yaygınlaştığını, buna bağlı olarak da cinsel istek kaybı ve sertleşme bozukluğu yaşatan çok fazla hastayla karşılaştığını belirterek, antidepresanların kontrolsüz bir şekilde kullanıldığında cinsel yan etkilere yol açabildiğini, ilacın bu tür yan etkilerini azaltacak ya da önleyecek tedavi yöntemleri olduğunu söyledi.
Zürih´ten Medifema´ya tedavi için gelecekler
Zürih´ten Medifema´ya tedavi için gelecekler
İzmir Özel Medifema Hastanesi, İsviçre´nin Zürih kentinde Türk yatırımcılara ait Medipark Kliniği ile sağlık turizmi kapsamında işbirliği protokolü yaptı.
Retina Yırtıklarına Yapıştırıcılı Çözüm
Retina Yırtıklarına Yapıştırıcılı Çözüm
İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdinç Aydın´ın yaptığı çalışma, retina yırtılmasında biyolojik yapıştırıcıların çözüm olabileceğini gösterdi.
İzmir de, 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin Kuruluşunun 25. Yılı Törenle Kutlandı
İzmir de, 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin Kuruluşunun 25. Yılı Törenle Kutlandı
İzmir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, 112´nin 25. kuruluş yıl dönümünü dolayısıyla Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi Helikopter Pist Alanında tören düzenlendi. Törene İzmir Vali Yardımcısı Fatih Kızıltoprak, İzmir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. M. Burak Öztop ile sağlık yöneticileri ve 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde görev yapan personeller katıldı.
İdeal Güzellik Kalıpları Ergenleri Tehdit Ediyor
İdeal Güzellik Kalıpları Ergenleri Tehdit Ediyor
Medyanın dikte ettiği ideal güzellik kalıplarına uymadıklarını düşünen ergenlik dönemindeki kişilerde oluşan beden memnuniyetsizliğinin yeme bozukluğuna yol açabileceğini açıklayan Psikiyatri Uzmanı Dr. Sevcan Sarı Sönmez, bu durumu tersine çevirebilmek için önleyici programlar geliştirilmesi gerektiğini vurguladı.
İzmirli doktor, "2019 Yılının En Başarılı Doktoru" oldu
İzmirli doktor, "2019 Yılının En Başarılı Doktoru" oldu
"5. Mood Ödülleri" törenle ödüller sahiplerini bulurken, sanat ve spor camiasından ünlü isimlerin katıldığı gecede Op. Dr. Evren Işık ‘2019 Yılının En Başarılı Doktoru´ seçildi.
Iraklı Beyin Cerrahlarına EÜ Tıp Fakültesi´nde canlı yayınla ameliyat eğitimi verildi
Iraklı Beyin Cerrahlarına EÜ Tıp Fakültesi´nde canlı yayınla ameliyat eğitimi verildi
Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi´nde gerçekleştirilen “Turkish Iraqi Spine Meeting- Türk Irak Omurga Buluşması” programı kapsamında yapılan ameliyatlar Ege Üniversitesi Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGEMM) tarafından canlı yayınlandı.
İzmir Özel Can Hastanesi Diş Hekimi İrem Çimen,  “Güzel bir gülümseme her şeyi değiştirir”
İzmir Özel Can Hastanesi Diş Hekimi İrem Çimen, “Güzel bir gülümseme her şeyi değiştirir”
22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Günü kapsamında bilgi veren İzmir Özel Can Hastanesi Diş Hekimi İrem Çimen, günümüzde diş ve diş etlerine bağlı gülüş estetiğinin gittikçe önem kazandığını belirtti. Diş Hekimi Çimen, sağlıksız diş yapılarının kişileri gülmekten alıkoyduğunu belirterek, “Güzel bir gülümseme her şeyi değiştirir” diye konuştu.
Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Ömer Demir Açıkladı: Obezite Ürolojik Hastalıkları Tetikliyor
Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Ömer Demir Açıkladı: Obezite Ürolojik Hastalıkları Tetikliyor
Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Ömer Demir obezitenin, insanların yaşam kalitesini düşüren ve gün geçtikçe artan bir sağlık sorunu olduğunu, eskiye göre küresel anlamda daha fazla kişiyi etkilediğini söyledi. Sıklıkla hipertansiyon, şeker, kalp hastalıkları gibi ciddi rahatsızlıklara yol açtığı bilinen obezitenin, ürolojik rahatsızlıkları da tetikleyen en büyük etkenlerden biri olduğu ve tedavi edilmezse bu anlamda ciddi problemlere yol açacağını belirtti.
Göz kapağı estetiğinin incelikleri
Göz kapağı estetiğinin incelikleri
Türkiye´nin estetik operasyonlar konusunda çok geliştiğini ve yurt dışından talep görmeye başladığını belirten Estrella Estetik Danışmanlık merkezinden Plastik, Rekonsrüktif ve Estetik cerrahı uzmanı operatör Doktor Mehmet Kaya göz kapağı estetiği hakkında bilgi verdi. Göz kapağı estetiğinin sadece estetik açıdan değil görme fonksiyonu içinde önemli olduğunu söyleyen Doktor Mehmet Kaya, göz kapağı estetiğinin en çok arz edilen ve uygulanan tedavilerden biri haline geldiğini belirtti.
Dr. MEHMET KAYA´ dan Göz kapağı estetiğinin incelikleri
Dr. MEHMET KAYA´ dan Göz kapağı estetiğinin incelikleri
Türkiye´nin estetik operasyonlar konusunda çok geliştiğini ve yurt dışından talep görmeye başladığını belirten Estrella Estetik Danışmanlık merkezinden Plastik, Rekonsrüktif ve Estetik cerrahı uzmanı operatör Doktor Mehmet Kaya göz kapağı estetiği hakkında bilgi verdi. Göz kapağı estetiğinin sadece estetik açıdan değil görme fonksiyonu içinde önemli olduğunu söyleyen Doktor Mehmet Kaya, göz kapağı estetiğinin en çok arz edilen ve uygulanan tedavilerden biri haline geldiğini belirtti.
Türkiye´de bilimsel Diş Hekimliği eğitiminin başlamasının 111. yılı kutlanıyor.  .
Türkiye´de bilimsel Diş Hekimliği eğitiminin başlamasının 111. yılı kutlanıyor. .
Ülkemizde 22 Kasım Diş Hekimliği Günü, içinde bulunduğumuz hafta ise Ağız Diş Sağlığı Haftası olarak kutlanıyor. İzmir Dişhekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Sütpideler Türkiye´de bilimsel Diş Hekimliği eğitiminin başlamasının 111. Yılı, 22 Kasım Diş Hekimliği Günü ve Ağız Diş Sağlığı Haftası ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Diyabet Hastalarına Altın Değerinde Öğütler
Diyabet Hastalarına Altın Değerinde Öğütler
Dünya Diyabet Günü nedeniyle bir açıklama yapan Dahiliye Uzmanı Dr. Cüneyt Hayretdağ, ülkemizde sıklığı giderek artan Tip 2 diyabet hastalığının organ kayıplarına yol açabildiğini belirterek, "Uzman kontrolünde, sağlık beslenme kurallarına uyarak bu hastalıkla sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz" dedi.
İzmir´de Rekor  Sağlık çalışanlarına  tek Seferde 6.852 TL promosyon
İzmir´de Rekor Sağlık çalışanlarına tek Seferde 6.852 TL promosyon
İzmir İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 2. ve 3. Basamak sağlık kurumlarında çalışan 24.125 personele 5 yıllık süre için tek seferde 6.852 TL. banka promosyonu ödenmek üzere anlaşma sağlandı. 15 Şubat 2020 tarihinde ödenecek promosyon tutarının aylık bazda hesaplandığında bu rakamın Türkiye rekoru olduğu bildirildi.
DOLAR
6.0824
EURO
6.5654
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kadınları okutunuz, kadını okutmayan millet yükselemez…

Hacı Bektaşı Veli
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları