Roman çiftçiler Ankara´da buluştu
AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, tarım politikalarıyla ilgili bilgilendirme yapmak amacıyla Roman çiftçilerle bir araya geldi. Bekle, “Türkiye´nin tarımda iş gücünün önemli bir kısmını Roman çiftçilerimiz yükleniyor” dedi
Tarih: 2.12.2019 23:24:43

AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, Roman vatandaşların tarım politikalarına yönelik çalışmaları için Tarım Gıda ve Ormancılık Bakanlığının ilgili bürokratları ile bilgilendirme toplantısında bir araya geldi. Ankara´da, Edirne, Düzce, İzmir, Kocaeli´nden gelen Roman sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çiftçilere yönelik gerçekleşen toplantıya TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı-IPARD Yönetim Otoritesi Başkanı Dr. Muhammed Adak, Milli Emlak Genel Müdürlüğü Kira Dairesi Başkanı Nihat Bağcı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) uzmanları ve ilgili daire başkanları katıldı. Toplantıda, Roman çiftçilerin sahada yaşadıkları sorunlara yönelik çözüm önerileri için kısa ve uzun vadede yapılacak faaliyetlerin strateji çalışmalarına başlanmasına karar verildi.

 

“Projeleri konuştuk”

 

Tarımsal işletmelerde küçük, orta ve büyük ölçekli işletme faaliyetleri planlanırken Roman vatandaşlara yönelik tarım projeleri için bir araya geldiklerini belirten Bekle, “Roman üreticimizin ve girişimcimizin her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha güçlü şekilde gösteriyoruz. Bu toplantıyla ilgili talebimizi Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli´ye ilettiğimizde memnuniyetini dile getirerek hemen gerekli talimatları verdi ve bugün burada bir araya geldik. Bizleri yalnız bırakmayan Prof. Dr. Yunus Kılıç´a, Mehmet Akif Yılmaz´a, Muhammed Adak´a, Nihat Bağcı´ya ve bakanlık yetkililerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

“Her zaman yanlarındayız”

 

 AK Parti´nin tarıma verdiği destekleri anlatarak bu desteğin devam edeceğini vurgulayan  Bekle, “Çiftçilerimizin örgütlenmesi ve bilinçlendirilmesi, tarımsal ve hayvansal üretimin planlanması, tarımsal desteklemelerin etkin şekilde yönetilmesi dendiğinde Roman çiftçilerimizin içinde olmadığı bir sistem düşünülemez. Türkiye´nin tarımda iş gücünün önemli bir kısmını Roman çiftçilerimiz yükleniyor. İktidarımız boyunca verdiğimiz destekler ile her zaman çiftçilerimizin yanında olduk. Bundan sonra da şüphesiz çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Kadın girişimcilerimiz başta olmak üzere çiftçilerimize yaptığımız bu çalışmanın hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

“Tarımla bağları güçlenecek”

 

Tarımsal üretimde verimliliği artırmak için, tarımsal uygulamaların teşvik edilerek yaygınlaşmasını sağlamak üzere TBMM´de çatısı altında çalışmalar yürüttüklerini dile getiren Tarım Orman ve Köyişleri Komisyon Başkanı Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç ise, “Tüm ilgili kurum ve kuruluşlarla etkin işbirliği yapılarak tohumdan sofraya çiftçilerimizin yanındayız. İlk defa gerçekleşen bu toplantıda, Roman kardeşlerimizin tarımla olan bağlarını güçlendirmek ve onları doğru yönlendirmeyi hedefliyoruz. Gıda ve tarım alanlarında işbirliğini ortak bir temelde geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla her zaman sahip olduğumuz bilgi birikimimizi paylaşmak önem arz etmiştir” dedi.

 

Tarım ve Orman Bakanlığı bütçesinin yarıdan fazlasının destekleme ödemelerine tahsis edildiğini belirten Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ise bu destekleri almak için çiftçinin doğru bilgilendirmesi ve yönlendirmesinin önemine dikkat çekti. Yılmaz, İl Müdürlükleri tarafından yapılacak çalışmaların önemine işaret ederek konu ile ilgili Çok Paydaşlı Platformlarla işbirliği içinde Roman vatandaşların tarım alanında harcadıkları emeğin, çalışmanın desteklenmesi gerektiğini ifade etti.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Roman çiftçiler Ankara buluştu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü Faaliyetleri devam ediyor
5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü Faaliyetleri devam ediyor
Aktiffelsefe Alsancak GEA Arama Kurtarma, Ekoloji ve Sosyal Kampanyalar ekibi gönüllüleri 5 Aralık Dünya Gönüllülük Günü´nü Ödemiş´te bir köy okulunda öğrenim gören küçük öğrenciler ile kutladı.
CHP´Lİ BAKAN; ‘BU VAHŞETE SEYİRCİ KALINAMAZ´
CHP´Lİ BAKAN; ‘BU VAHŞETE SEYİRCİ KALINAMAZ´
TBMM Çevre Komisyonu CHP Sözcüsü İzmir Milletvekili Murat Bakan, Bulduk Barajı´ndaki balık ölümlerini meclis gündemine taşıdı, “Bu bir katliam” dedi.
ANNELER ÖZEL ÇOCUKLARI İÇİN OYNADI
ANNELER ÖZEL ÇOCUKLARI İÇİN OYNADI
Karşıyaka´daki anneler Engelliler Günü kapsamında engelli çocukları için oyun oynadı.
Kuşlar masallarla dile gelecek
Kuşlar masallarla dile gelecek
Barışın, aşkın, yuvanın, ruhun, bilgeliğin, tekamülün, gecenin, sabahın, yardımın, yaşamın, ölümün, tutsaklığın, özgürlüğün, av´ın, muhabbetin, baharın, güzelliğin, şansın simgesi KUŞLAR masallarda yaşıyor.
Bolluk Bereket Festivali, bu yıl ‘´Barış´´a kucak açıyor…
Bolluk Bereket Festivali, bu yıl ‘´Barış´´a kucak açıyor…
Kişisel gelişim dünyasındaki pek çok eğitim, uygulama, çalışma ve yeniliği tanıtma, İzmir halkıyla buluşturma fikriyle yola çıkan BOLLUK BEREKET FESTİVALİ, 7-8 Aralık 2019 tarihlerinde İzmir´de gerçekleştiriliyor.
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Cibuti 2. Abdülhamid Han Camii´nde hutbe irad etti
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Cibuti 2. Abdülhamid Han Camii´nde hutbe irad etti
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfınca yaptırılan ve bugün resmi açılışı gerçekleştirilen Cibuti 2. Abdülhamid Han Camii´nde Cibutili Müslümanlara hutbe irad etti, Cuma Namazı kıldırdı
Türkiye´nin hac kontenjanı 83 bin 430´a yükseltildi
Türkiye´nin hac kontenjanı 83 bin 430´a yükseltildi
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Muhammed Salih bin Tahir Benten ile 2020 yılı Hac Protokolü´nü imzaladı. Protokolde Türkiye için belirlenen hac kontenjanı 3 bin 430 kişi arttırılarak, 83 bin 430´a yükseltildi
Evinizin mutfağı açıldı
Evinizin mutfağı açıldı
Yeme içme sektöründe İzmir´in İtalyan´ı olarak bilinen Murano´s, yeni markasını "Evinizin Mutfağı" sloganıyla Point Bornova´da "Brasseire by Murano´s" adıyla açtı. Türk, İtalyan, Fransız mutfağını kapsayan Brasseire by Murano´s, kapısını sadece lezzet düşkünlerine değil yatırımcılara da açtı.
İslam: Siyaseti kaba bir menfaat ilişkisinden çıkaralım
İslam: Siyaseti kaba bir menfaat ilişkisinden çıkaralım
Saadet Partisi (SP) İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam, “Siyaset sadece kaba bir menfaat ilişkisinden çıkartılıp adil, prensiplere ve ilkelere dayalı bir siyaset ortaya konduğunda inanın bu ülkenin önü açılacaktır" dedi.
Girit ve Giritlilerin fotoğraf Sergisi
Girit ve Giritlilerin fotoğraf Sergisi
Buca Kasaplar Meydanında bulunan ´Göç ve mübadele anı evi´de, İzmirli Kolleksiyoner Mert Rüstem´in koleksiyonundan kaçırılmaması gereken, Girit ve Giritliler fotoğraflarını görebilirsiniz.
YENİ YIL HEDİYELİKLERİ BOSPA´DAN
YENİ YIL HEDİYELİKLERİ BOSPA´DAN
Hediyeleşmeye önem verenlerin beklediği “İzmir Hediye Fest 2019” Yeni Yıl Hediyelik Eşya Alışveriş Günleri 27-31 Aralık tarihlerinde Bostanlı Pazarında gerçekleşecek. Festival katılımcıları yılın son 5 gününde büyük indirimlerle Efsane Günleri yapma kararı aldı. Organizasyon Genel Koordinatörü Dilek Erbey, geniş ürün yelpazesi ve hesaplı fiyatların ziyaretçileri mutlu edeceğini söyledi.
Hayata Enerji Katan Aydem ´den Maratona Destek
Hayata Enerji Katan Aydem ´den Maratona Destek
4. Uluslararası Bodrun Ultra Maratonu, 22-23 Kasım tarihleri arasında, yaklaşık 900 sporcunun katılımıyla Bodrum´da gerçekleşti. Aydem, sporun birleştirici ve bütünleştirici gücüne olan inancıyla maratona sponsor oldu. Aydem Enerji Takımı üyeleri, maratonda farkındalık sağlamak üzere İzmir Koruyucu Aile Derneği (İZKAD) üyeleriyle beraber “Adımların Bir Çocuğa Aile Olsun” sloganı eşliğinde koştu.
Başarılarla dolu 74 yıl...
Başarılarla dolu 74 yıl...
Gıda ve boya sanayiinin öncüsü Yaşar Topluluğu, 74. Kuruluş Yıldönümünü yurt içi ve yurt dışında görev yapan yöneticileriyle Çeşme Altın Yunus Otel´de kutladı.
ROTARY´DE GÜNDEM İLETİŞİM VE İTİBAR YÖNETİMİ…
ROTARY´DE GÜNDEM İLETİŞİM VE İTİBAR YÖNETİMİ…
Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu Bursa Osmangazi Rotary Kulübü, Bursa Kuzey Yıldızı Rotary Kulübü ve Bursa Halkla İlişkiler Derneği iş birliği ile Tarihi Ördekli Kültür Merkezi´nde “İletişim ve İtibar Yönetimi” semineri düzenledi.
TEMA´dan toprağımıza sahip çıkalım çağrısı
TEMA´dan toprağımıza sahip çıkalım çağrısı
TEMA Vakfı İzmir İl Temsilciliği erozyonla mücadele haftası kapsamında Karşıyaka Çarşısı´nda stant açtı. Çalışmaya ´genç tema´lar da katılarak çarpıcı mesajlar verdi.
Emine Erdoğan, Geleceği Yazan Kadınlar Ödül Töreni´ne katıldı
Emine Erdoğan, Geleceği Yazan Kadınlar Ödül Töreni´ne katıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan, Turkcell ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından hayata geçirilen "Geleceği Yazan Kadınlar" projesi kapsamında Küçükyalı Plaza´da düzenlenen Geleceği Yazan Kadınlar Ödül Töreni´ne katıldı.
Derin Fikirler´de Finale Doğru
Derin Fikirler´de Finale Doğru
Deri sektöründe katma değerli ürünlerin ortaya çıkması amacıyla yenilikçi ve vizyoner deri mühendisleri ile tasarımcıların yarıştığı Deri´n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması´nda final yolunda son düzlüğe girildi. Geçtiğimiz günlerde belirlenen 10 finalist, bu yıl “eksiotuz” teması ile yarışacakları Deri´n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması Finali öncesi “workshop” etkinliğinde çalışmalarını sergiledi.
HER ŞEYİN BAŞI EĞİTİM, EĞİTİMİN BAŞI ÖĞRETMENDİR.
HER ŞEYİN BAŞI EĞİTİM, EĞİTİMİN BAŞI ÖĞRETMENDİR.
“Mustafa Kemal Atatürk´ün Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanını kabul ettiği (24 Kasım 1928) tarihi öğretmenler günü olarak kutlamak, 1981 yılından beri resmileşmiştir. Bu yıldan başlayarak “kutlandığımız” süre içinde mesleki itibarımız sürekli erozyona uğratılmıştır.
Sanayiciler, Zorluklara Rağmen Üretimden Vazgeçmiyor
Sanayiciler, Zorluklara Rağmen Üretimden Vazgeçmiyor
TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Can Yavaş, zorlu bir süreçten geçen Türkiye ekonomisinin çıkışının üretmekten geçtiğini belirterek, “Türk sanayicisi gerektiğinde küllerinden de doğmasını bilir. Yeter ki kendisine engel çıkarılmasın” dedi.
EŞİT,ÖZGÜR, ŞİDDETSİZ BİR DÜNYA İÇİN GAZETECİLER VAR!
EŞİT,ÖZGÜR, ŞİDDETSİZ BİR DÜNYA İÇİN GAZETECİLER VAR!
Kim, nerede, ne, ne zaman, neden, nasıl! Gazetecinin hayati soruları bunlar, 5N 1K! Her gün yaptığımız haberlerde bu sorulara dikkat ederken, haberin meslek etiğine uygunluğu için bir kriter daha var: Eşitsizliğe, şiddete, ayrımcılığa, nefret söylemine, ötekileştirmeye maruz kalan kadın ve LGBTİ+´lar için de sorumluluklarımız var…
Demir-Çelik Sektöründe İlklerin Öncüsü
Demir-Çelik Sektöründe İlklerin Öncüsü
Kocaer Haddecilik San. Ve Tic. A.Ş. 2015 yılında Bakanlık tarafından onaylanan, sektöründe ilk Ar-Ge Merkezi ile 2018 yılındaki faaliyetleri çerçevesinde başarısına hız kesmeden devam etmektedir. 2017 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından takdim edilen Verimlilik Proje Ödülleri´nde Büyük Ölçekli İşletmeler kategorisinde birincilik ödülü ile demir-çelik sektöründe ilk ve tek ödülün sahibi olan KOCAER, 7. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödülleri kapsamında iki kategoride birden ödüle layık görülmüştür.
LİSELİLERDEN ‘ŞEHİRDE TARIM´A ÖRNEK PROJE
LİSELİLERDEN ‘ŞEHİRDE TARIM´A ÖRNEK PROJE
İzmir Amerikan Koleji´nin 141 yıllık tarihi kampüsündeki asırlık 151 zeytin ağacının bahçeye dökülen zeytinleri için proje geliştiren öğrenciler, zeytin hasadı düzenledi. Topladıkları zeytinleri TARİŞ Tepeköy Tesisleri´ne gönderen öğrenciler, üretilen zeytinyağından elde edecekleri gelirle hem bahçedeki zeytinlikleri güçlendirecekler hem de okulun burs fonuna destek olacaklar
TÜRK BİLİM ADAMI DÜNYA LİSTESİNDE
TÜRK BİLİM ADAMI DÜNYA LİSTESİNDE
34 yaşında profesör olarak Türkiye´nin en genç profesörlerinden biri olan Prof. Dr. Tancan Uysal, bilimsel yayınlarıyla dünya listesine girdi. Dünya genelinde 30 binden fazla diş hekimi arasında yapılan sıralamada Prof. Dr. Tancan Uysal, dünya 20´ncisi oldu. İlk 100´de Türk üniversitelerinden listeye giren akademisyen olmadı.
MOTOSİKLETLİ KURYELER ÖRGÜTLENİYOR!
MOTOSİKLETLİ KURYELER ÖRGÜTLENİYOR!
Motosikletli kuryelerin yaşadığı problemler Radyo Trafik İzmir´de masaya yatırıldı. Sipariş yetiştirme çabası, trafikte yaşanan zorluklar, özlük haklarındaki eksiklikler ve kuryelerin talepleri “MotoKask” programında konuşuldu. Federasyon ve dernek çatıları altında toplanan motosikletli kuryeler için önümüzdeki yıl meslek odası kurulacağı bildirildi.
Küçükler ara tatillerini EÜ Gözlemevi´nde değerlendiriyor
Küçükler ara tatillerini EÜ Gözlemevi´nde değerlendiriyor
Ege Üniversitesi(EÜ) Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Milli Eğitim Bakanlığı´nın ortak yürüttüğü “Astronomi Çocuk Kampı- Oyunlarla Uzayı Öğreniyorum” etkinliği, EÜ Gözlemevi´nde gerçekleştirildi. İlköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin katıldığı etkinlikte öğrenciler, hem bilgi edinip hem de uygulama yaparak ara tatillerini değerlendirme fırsatı buldu.
GEÇEN YIL GÜNLÜK ORTALAMA 3 SAAT 34 DAKİKA TELEVİZYON İZLEDİK
GEÇEN YIL GÜNLÜK ORTALAMA 3 SAAT 34 DAKİKA TELEVİZYON İZLEDİK
Dünyada yaşanan dijitalleşme ile birlikte televizyon izleme oranları da düşerken, geçen yıl günde 3 saat 34 dakika televizyon izlediğimiz ortaya çıktı. Bu rakam 2006 yılında ise 5 saat 8 dakika olarak kaydedildi.
KARŞIYAKA KAYMAKAMI ALİ RIZA ÇALIŞIR´IN MUTLU GÜNÜ
KARŞIYAKA KAYMAKAMI ALİ RIZA ÇALIŞIR´IN MUTLU GÜNÜ
Karşıyaka Kaymakamı Ali Rıza Çalışır´ın kızı Dr. Esra Çalışır Karşıyaka´da görkemli bir tören ile evlendi.
Prematüre bebekler Medifema´da buluştu
Prematüre bebekler Medifema´da buluştu
İzmir Özel Medifema Hastanesi, Dünya Prematüre Günü dolayısı ile geleneksel prematüre bebekler buluşması etkinliği yaptı.
GENÇLER ATA´NIN HUZURUNDA BULUŞTU
GENÇLER ATA´NIN HUZURUNDA BULUŞTU
Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu üyeleri 10 Kasım Atatürk´ü anma etkinlikleri kapsamında ilköğretim ve lise öğrencileriyle birlikte Anıtkabir´i ziyaret etti. Bu yıl 17. si gerçekleşen etkinlikte 275 genç Ata´nın huzurunda bir araya geldi.
Ünlü DJ Her Cana Bir Sahip Programına Konuk Oldu
Ünlü DJ Her Cana Bir Sahip Programına Konuk Oldu
Medya 24 Tv ekranlarında ünlü astrolog Binnur Sormageç´in sunduğu, Türkiye´nin tek hayvan haklarını koruyan “Her cana bir sahip” adlı programın bu haftaki konuğu Türkiye´nin son dönemlerde en çok konuşulan DJ´lerinden Mahmut Görgen´di
“Metruk” evler fotoğrafseverlerle buluştu
“Metruk” evler fotoğrafseverlerle buluştu
Esen Özay´ın İzmir´in Tire ilçesindeki terk edilmiş yapıları fotoğrafladığı “Metruk” isimli fotoğraf sergisi, 16 Kasım Cumartesi günü açıldı.
ÜRETTİLER, KAZANDILAR, BAĞIŞLADILAR
ÜRETTİLER, KAZANDILAR, BAĞIŞLADILAR
Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları öğrencileri tarımsal üretim ürünlerinin satışından kazandıkları para ile ihtiyaç sahibi okulun bilgisayarlarını satın alarak armağan ettiler
TÜRKİYE´DE İLKLERİN MARKASI PINAR SU VE İÇECEK İLE VEGAN YAŞA!
TÜRKİYE´DE İLKLERİN MARKASI PINAR SU VE İÇECEK İLE VEGAN YAŞA!
Yenilikçi yaklaşımıyla, ilklerin markası Pınar Su ve İçecek, Türkiye´nin ilk vegan sertifakalı içeceklerini Türkiye Vegan Derneği´nin evsahipliğindeki Dünya Vegan Günü 2019 etkinliğinde tanıttı.
Geri dönüşüm çağrısı "Çöpü evde ayrıştırana ucuz ulaşım"
Geri dönüşüm çağrısı "Çöpü evde ayrıştırana ucuz ulaşım"
Ege Plastik Sanayicileri Dayanışma Derneği Başkanı Şener Gençer, İzmir´de her ay ekonomik değeri 1.5 milyar lirayı bulan 6 milyon ton evsel atığın geri dönüşüme kazandırılmadan toprağa gömüldüğünü söyledi. Evsel atıkların çöpe atılmadan önce evde ayrıştılması için yerel yönetimlere çağrı yapan Gençler, “Bir kampanya yapalım, çöpünü ayrıştıran İzmirli otobüse, metroya, tramvaya daha ucuz binsin. Bunu da yine İzmirim Kart aracalığıyla çok rahat yapabiliriz. Böylece Türkiye´ye örnek oluruz” dedi.
Prof. Dr. Kamuran Elbeyoğlu  “TOPLUM 5.0´DA ORTAK VAROLUŞUN SIRRINA ERİLMELİ”
Prof. Dr. Kamuran Elbeyoğlu “TOPLUM 5.0´DA ORTAK VAROLUŞUN SIRRINA ERİLMELİ”
İkinci Uluslararası Kadın Felsefeciler Kongresi Muğla´da yapıldı. Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşen organizasyonda önemli isimler sunumlarını gerçekleştirdi. Uzun dönem ABD´de çalışmalar gerçekleştiren Toros Üniversitesi Öğretim Üyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Uzmanı Prof. Dr. Kamuran Elbeyoğlu Toplum 5.0´da doğanın bütün bileşenleriyle ortak varoluşu oluşturmanın etik bir temelini bulmanın mümkün olduğunu söyledi.
Hedef yeşil ve mavi büyüme
Hedef yeşil ve mavi büyüme
Ege Ekonomik Forum´da “AR-GE, Yenilik ve Akıllı Uzmanlaşma” konulu oturuma katılan İzmir Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mehmet Yavuz, 2020 ve sonrası hedeflerini anlatırken, “Yeşil ve mavi büyüme” kavramlarını gündeme taşıyacaklarını açıkladı. Dr. Yavuz, “Bu kavramlar, daha az kaynak kullanarak, çevreye daha saygılı şekilde, kaynakların gelecek nesle de ait olduğu bilinciyle kaliteli büyümemizi sağlayacak” dedi. Dr. Yavuz, 2020´nin ilk çeyreğinde akıllı uzmanlaşma strateji çalışmalarını başlatmak istediklerini de vurguladı.
“Atatürk, evrensel bir liderdi”
“Atatürk, evrensel bir liderdi”
Ege Üniversitesi (EÜ) tarafından düzenlenen Cumhuriyet ve Atatürk Günleri kapsamında EÜ Su Ürünleri Fakültesi ve Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliğinde “Atatürk´ün Cumhuriyet Düşüncesi” ve “Atatürk´ün Vefatı ve Anıtkabir” paneli gerçekleştirildi. EÜ Su Ürünleri Fakültesi Binbir Gıda Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen programa, EÜ Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Uğur Sunlu, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Tolga Dinçer, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
Egeli 509 ihracatçının başına yeşil pasaport kondu
Egeli 509 ihracatçının başına yeşil pasaport kondu
Türk ihracatçılarına seyahat özgürlüğü sağlayan hususi damgalı pasaport olarak bilinen yeşil pasaporttan yıllık 1 milyon dolar üzeri ihracatçılar yararlanabiliyor iken, bu alt limit 500 bin dolara düşürüldü. Konuyla ilgili karar, 11 Kasım 2019 tarihli Resmi Gazete´de yayınlanarak yürürlüğe girdi.
Hasan Türkmen´in Adı Ömür Boyu Yaşayacak
Hasan Türkmen´in Adı Ömür Boyu Yaşayacak
Geçtiğimiz yıl elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz Kemalpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Türkmen´in oğlu Merhum Hasan Türkmen anısına yaptırılan Kuran Kursunun temel atma töreni bugün gerçekleştirildi.
Doğal Sabunlar ile Cildinizi Arındırın
Doğal Sabunlar ile Cildinizi Arındırın
Herkes genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak ister. Bu sebeple de çeşitli cilt bakım rutinleri gerçekleştirir. Cilt bakımının ise en önemli adımı temizliktir. Gün içerisine maruz kalınan birçok faktörden dolayı cilt kirlenir ve gözenekler tıkanır. Böylece ciltte siyah nokta, sivilce gibi cilt problemi oluşur. Bu durumu önlemek adına her gün cildi düzenli bir şekilde temizlemek gerekir.
Tarihi sevdiren üç sihirli tarihçi
Tarihi sevdiren üç sihirli tarihçi
Sihirli Tarih Eğitim Organizasyonu´nun Yüksek Oda´daki etkinliğinde tarih öğretmenleri Pınar Sözer Tonga, Nesrin Aslan, Esra Uluz, Tarihi Sevdirme Yöntemleri semineri verdi
ECE SÜEREN OK İLE "WELLBEING" ATÖLYE ÇALIŞMASI
ECE SÜEREN OK İLE "WELLBEING" ATÖLYE ÇALIŞMASI
Sosyal ve iş hayatımda dengeli ve iyi hissederek yaşamak istiyorum ama zorlanıyorum mu diyorsunuz? İlk adımı atın ve harekete geçin, Bright Visions Academy tarafından düzenlenen yeni nesil ‘Wellbeing´ atölyesini deneyimleyin!
“Orman Gönüllüleri” buluştu…
“Orman Gönüllüleri” buluştu…
Ege Orman Vakfı Gönüllüleri, sezonun ilk toplantısında, Menderes-Oğlananası´nda bulunan Ege Orman Vakfı Zeytinliği´nde bir araya geldi.
BTM´DEN 14 YENİLİKÇİ PROJE
BTM´DEN 14 YENİLİKÇİ PROJE
45 yıllık başarılı ve köklü bir şirket olan BTM, dünya markası olma yolunda adımlarını güvenle atarken AR-GE merkeziyle de sektöre örnek oluyor.
Sahne Tozu Tiyatrosu Oyuncuları Komik Para Oyununda “Maskemi Takarım; Farkındalık Yaratırım” Dedi
Sahne Tozu Tiyatrosu Oyuncuları Komik Para Oyununda “Maskemi Takarım; Farkındalık Yaratırım” Dedi
LÖSEV´in öncü olduğu 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası´nda çocukların fiziki ve sosyal hayatlarında yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek ve onlara destek olmak amacı ile hafta boyunca "MASKEMİ TAKARIM; FARKINDALIK YARATIRIM" diyerek yapılan etkinliklere Sahne Tozu Tiyatrosu da katıldı.
ÇOBAN ATEŞİ HAREKETİ GENEL BAŞKANI SERDAROĞLU ESKİŞEHİR´DEN İKTİDARA YÜKLENDİ
ÇOBAN ATEŞİ HAREKETİ GENEL BAŞKANI SERDAROĞLU ESKİŞEHİR´DEN İKTİDARA YÜKLENDİ
Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu yurt içi gezilerine Eskişehir ile devam etti.Odunpazarı Kent Konseyinin düzenlediği toplantıda bir konuşma yapan Serdaroğlu 18 yılda cumhuriyetin bütün eserlerinin satıldığını belirterek,”Ordu çökertildi, yargı çökertildi. Erdoğan Anayasaya aykırı bir emir verse,bu emir anayasaya aykırıdır diyecek, ne bir komutan kaldı, ne emniyet müdürü,ne yargı,bir tek Türk Milliyeti kaldı,ifadelerini kullandı.
BTM AR-GE İLE FARK YARATIYOR
BTM AR-GE İLE FARK YARATIYOR
45 yıllık başarılı ve köklü bir şirket olan BTM, dünya markası olma yolunda adımlarını güvenle atarken AR-GE merkeziyle de sektöre örnek oluyor.
Aydem ve Gediz Elektrik´ten Meme Kanseri Duyarlılığı
Aydem ve Gediz Elektrik´ten Meme Kanseri Duyarlılığı
Aydem ve Gediz Elektrik, Dünya Sağlık Örgütü tarafından Meme Kanseri Farkındalık Ayı olarak kabul edilen ekim ayında, hem çalışanları hem de toplumun her kesiminde farkındalığı artıracak faaliyetlere imza attı.
3 KASIM TEK SAĞLIK GÜNÜ
3 KASIM TEK SAĞLIK GÜNÜ
Küreselleşme kavramı ile yerel, bölgesel ve ulusal kavramlarının ötesinde birliktelikler görülmeye başlamıştır. Özellikle bu süreç ile dünyanın bir ucunda görülen hastalıkların hızlıca yayılmasının yanında, bir salgını önlemeye yönelik tedavi protokollerinin tüm dünyada hızlıca uygulanması gibi çalışmalar yapılmaktadır.
SOCAR Türkiye´de üst düzey iki atama yapıldı
SOCAR Türkiye´de üst düzey iki atama yapıldı
1 Kasım 2019 itibarıyla entegrasyon sürecini tamamlayan SOCAR Türkiye´de iki yeni başkanlık oluşturuldu. SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanlığı görevine Anar Mammadov, SOCAR Türkiye Operasyonel Mükemmelik Başkanlığı görevine de Mesut İlter getirildi.
ORYANTİRİNGCİLER TINAZTEPE YERLEŞKESİNDE TER DÖKTÜ
ORYANTİRİNGCİLER TINAZTEPE YERLEŞKESİNDE TER DÖKTÜ
Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü, vize haftasına yaklaşırken öğrencilerin üzerindeki stresi atmaları için oryantiring yarışması düzenledi. Tınaztepe Yerleşkesi´nde çizilen rotada öğrenciler hem stres attı hem de yön bulma yeteneğini geliştirdi.
DOLAR
5.7479
EURO
6.3805
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Zaman Gösterdi ki: Cennet ucuz değil Cehennem dahi lüzumsuz değil..

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları