ÖLÇER BOYUNUN ÖLÇÜSÜNÜ ALDI.
Ölçer'in adaylığı düştü:
Tarih: 21.02.2014 20:54:09 / okunma / 0 yorum

İlçe Seçim Kurulu İlçe Başkanı olduğu halde meclis listesine yazılan CHP Bayraklı İlçe Başkanı Levent Ölçer'in adaylığını düşürdü. Ölçer’in 11 Aralık ve 13 Ocak’ta ilçe başkanları toplantısına katıldığına dair imzaları itiraz dilekçesinde gerekçe olarak sunulmuştu. Öte yandan İl Başkanlığı'nın kurula savunma yazısında şok bir ifade ortaya çıktı.

 

CHP’de krize neden olan Bayraklı'da İlçe Başkanı Levent Ölçer’in istifa etmeden meclis üyeliği listesine yazılmasına yapılan itiraz haklı bulundu ve İlçe Seçim Kurulu tarafından alınan kararla adaylığı düşürüldü.

Parti üyeleri Ölçer’in Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı gereği 1 Aralık’tan önce istifa etmesi gerektiğini ifade ederken Bayraklı İlçe Seçim Kurulu’na itiraz dilekçesini vermişti. Ölçer başta olmak üzere Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın tersine çevirmek istediği olumsuz manzarada son noktayı seçim kurulu koydu.

 

İKİ TOPLANTIDA İMZASI VAR
Ölçer’in aleyhine olan iki önemli belge bulunuyordu. İtiraz edenlerin de başvuru sırasında seçim kuruluna verdikleri belgeler ilçe başkanları toplantısına ait... Ölçer’in İl Başkanlığı tarafından 11 Aralık ve 13 Ocak tarihinde iki ilçe başkanlığı toplantısının hazirun listesinde imzası bulunuyor. Toplantıya katıldığına dair kendisine ayrılan bölüme imza atan Ölçer’in elini kolunu bağlayan iki önemli belgenin tarihi 1 Aralık’tan sonra geliyor. İtiraz dilekçesine giren bu belgeler Ölçer’in adaylığının düşürülmesine neden oldu.

 

Levent Ölçer, Bayraklı aday adayı Kerim Özer'i 8 Aralık 2013'te ilçe başkanı olarak makamından kabul etmişti.

DOSYALARI ALDI
Ölçer’i zor durumda bırakan bir diğer mesele ise belediye başkan aday adaylarından başvuruları almasıydı... İlçe Başkanlığı’ndan istifa etmesi gereken tarih olan 1 Aralık’tan sonra aday adaylarından müracaat dosyası kabul eden Ölçer’in onlarca çekilmiş fotoğrafı bulunuyordu. Başvuru dosyasının altına imza atan Ölçer’in aynı zamanda çeşitli ziyaretlerde yaptığı açıklamalar, ilçenin sorunları ve parti meseleleri ile ilgili de onlarca demeci, değerlendirmesi de yer almıştı. Seçim kurulunun istediği bilgiler arasına bunlar da girmişti.

İSTİFAYI UNUTMUŞ!
Bayraklı İlçe Seçim Kurulu’nun CHP İzmir İl Başkanlığı’na gönderdiği yazıda Ölçer’in durumu sorulmuştu. İl Başkanı Ali Engin imzalı cevap yazısında Ölçer’in 1 Aralık’tan önce istifa ettiği fakat bu kararı il başkanlığına bildirmeyi unuttuğu ifade edildi. Seçim Kurulu’nun kararında da yer alan ek belgedeki ifadelerde ayrıca “Levent Ölçer il başkanlığının hiçbir toplantısına katılmamış, parti faaliyetlerine gelmemiştir” ifadelerine yer verildi. İl Başkanı Engin’in seçim kuruluna yazdığı yazı Ölçer’i kurtarmaya yetmedi.  

KARABAĞ’DAN BASKI İDDİASI
Geçtiğimiz aylarda bir gurup ilçe başkanının yer aldığı Ankara ziyaretine katılan İlçe Başkanı Levent Ölçer’e tepki gösteren Belediye Başkanı Hasan Karabağ, başta İlçe Sekreteri Cemalettin Alper ve belediyeden maaş alan ilçe yöneticileri vasıtasıyla istifaya çağırmıştı. Alper yaptığı açıklamada, Ölçer’in Ankara ziyaretinin kendilerine danışılmadan yapıldığını dile getirmişti. O dönem araları açılan Karabağ ve Ölçer ikilisi meclis listelerinin yazıldığı zamanlardan itibaren bir araya geldi. Ölçer’i listesinin ikinci sırasına yazan Karabağ, seçim kurulundan olumsuz karar çıkmaması için yoğun çaba sarf etti. İl Başkanı Ali Engin başta olmak üzere il yönetimine baskı yaptığı iddia edilen Karabağ’ın Ölçer’i ısrarla listesinde tutmak istemesi partideki kafaların karışmasına neden olmuştu.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: olcerin_adayligi_dustu_
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BAYRAKLI  TURİZM KENTİ OLUYOR
BAYRAKLI TURİZM KENTİ OLUYOR
İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu`nda (İEKKK) İzmir Alsancak Limanı`nın yük limanı olarak korunması konusunda görüş birliğine varıldı.
Bayraklı’da muhteşem Cumhuriyet Bayramı kutlaması
Bayraklı’da muhteşem Cumhuriyet Bayramı kutlaması
Bayraklı Belediyesi tarafından Smyrna Meydanı’nda düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlaması uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek görüntülerin altına imza atıldı. Saatler 19.23’ü gösterdiğinde 1923 kişi aynı anda zeybek oynadı ardından da bir araya gelerek1923 rakamını oluşturdu.
YAĞCI, ATBAŞ’I TEBRİK ETTİ
YAĞCI, ATBAŞ’I TEBRİK ETTİ
AK Parti Bayraklı Belediye Meclis Üyesi İsmail Yağcı, Kars İli Merkez Köyleri Sosyal Kültürel ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Mustafa Atbaş’ı tebrik etti.
TEK LİSTE İLE ATBAŞ BAŞKAN!
TEK LİSTE İLE ATBAŞ BAŞKAN!
İZMİR – Bayraklı’da bulunan, Kars İli Merkez Köyleri Sosyal Kültürel ve Yardımlaşma Derneğinde 4üncü olağan kongresi yapıldı.
Ertuğrul Sivrioğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutladı.
Ertuğrul Sivrioğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutladı.
İşçi Partili Ertuğrul Sivrioğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle açıklamalarda bulundu.
Salih Demir, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutladı.
Salih Demir, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutladı.
CHP eski İl Genel Meclis Üyesi Salih Demir, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.
Ak partili Murat Pervane, 29 Ekim Cumhuriyet  Bayramını Kutladı.
Ak partili Murat Pervane, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutladı.
Ak partili Murat Pervane, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Mehmet Toptaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutladı
Mehmet Toptaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutladı
2014 Yılı yerel seçimlerinde MHP’den Bayraklı Belediye Başkan Adayı olan Mehmet Toptaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı Kutlama mesajı yayımladı.
Mimar Kara Ege, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutladı.
Mimar Kara Ege, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutladı.
Mimar Kara Ege, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Hakkı Atila, ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutladı.
Hakkı Atila, ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutladı.
Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Atila, ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ için kutlama mesajı yayımladı.
BAYRAKLI BELEDİYE BAŞKANI HASAN KARABAĞ,“Biz onlardan farklıyız”
BAYRAKLI BELEDİYE BAŞKANI HASAN KARABAĞ,“Biz onlardan farklıyız”
“Bir gün onlar da pişman olur”
GÖNÜLLERE TAHT KURAN SİYASETÇİLER
GÖNÜLLERE TAHT KURAN SİYASETÇİLER
www.dokuzeylülgazetesi.com un tarafsız olarak yapmış olduğu Gönüllere Taht Kuran Siyasetçiler araştırma haberinde, Bayraklı’da 3 siyasetçinin isimlerinin önde çıkması Bayraklı halkının unutulmayanları oldu.
Bayraklı’da temizlenmeyen çöpler, Yangına sebep oldu.
Bayraklı’da temizlenmeyen çöpler, Yangına sebep oldu.
İZMİR – Bayraklı İlçesinin Emek mahallesinde toplanmayan çöpler yüzünden, dün gece saat 20 sularında yangın çıktı.
Nene Hatun Kız Misafirhanesi  Kendi evleri gibi…
Nene Hatun Kız Misafirhanesi Kendi evleri gibi…
Bayraklı Belediyesi tarafından 2011 yılında hizmete açılan Nene Hatun Kız Misafirhanesi öğrencilere kendi evlerindeki konforu aratmıyor. 100’e yakın öğrenci iki, dört ve altı kişilik odalarda rahatlıkla kalırken, etüt merkezlerinde de ders çalışabiliyor. İlçeye ikinci kız misafirhanesi kazandırmak için harekete geçtiklerini müjdeleyen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, çalışmaların sürdüğünü belirtti.
KANAYAN ELİM DEĞİL YÜREĞİM, ŞİİR KİTABI TANITILDI
KANAYAN ELİM DEĞİL YÜREĞİM, ŞİİR KİTABI TANITILDI
Bayraklılı iş adamı Numan Çelik Kanayan Elim Değil Yüreğim ŞİİR Kitabını, www.dokuzeylülgazetesi.com a yaptığı bir açıklama ile sevenlerine tanıttı.
Başkan Karabağ site sakinleri ile yerinde bir araya geliyor
Başkan Karabağ site sakinleri ile yerinde bir araya geliyor
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Manavkuyu Mahallesi’ndeki 2. Halil Atilla Sitesi sakinleri ile bir araya geldi. Vatandaşların öneri ve şikayetlerini yerinde dinleyen Başkan Karabağ, “Sizlere layık olabilmek için gece-gündüz çalışıyoruz. Boş bulduğumuz alanlara yeşil alan, kültür merkezleri yapıyoruz. Bornova ve Karşıyaka’dan ayrılarak bize bağlanan bazı mahaller ilk başta bize gelmek istemedi. Yeni kurulan bir belediyeydik. Ancak şimdi görüyorum herkes Bayraklı’da oturmaktan memnun” dedi.
AK Partili Bilici; Başkanın yüzü sermaye ve ihalelere dönük.
AK Partili Bilici; Başkanın yüzü sermaye ve ihalelere dönük.
Başkan Karabağ`ı çok sert eleştirdi.
Başkan Karabağ: Bayraklı Belediyesi’nin 2015 bütçesi 162 milyon lira
Başkan Karabağ: Bayraklı Belediyesi’nin 2015 bütçesi 162 milyon lira
Bayraklı Belediyesi’nin 2015 bütçesi 162 milyon lira olarak belirlendi. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, ayakları yer basan ve örnek alınacak bir bütçe hazırladıklarını belirterek, “Kurulduğumuz günden bu yana insan odaklı çalışıyoruz. Bütçenin önemli bölümü sosyal projeler için harcıyoruz. Bu dönemde de yatırımlarımız devam edecek” dedi.
Karabağ’dan “özel” penaltı
Karabağ’dan “özel” penaltı
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, eşi Bahriye Karabağ’la birlikte hizmete açılan Doğançay Spor Tesisinde oynanan ilk resmi maçı birlikte izledi. Maç sonrası penaltı noktasından kaleye şut çeken Başkan Karabağ’a eşi Bahriye Karabağ sürpriz yaparak kaleye geçti. Bahriye Karabağ’ın bu sırada gösterdiği başarılı performans alkış aldı.
Başkan Karabağ, gençleri dinliyor
Başkan Karabağ, gençleri dinliyor
Bayraklı Belediyesi bünyesinde kurulan gençlik masası üyeleri Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ile Dünya Barış Anıtı’nda bir araya geldi.
Bayraklı Belediyesi’nden “alo cenaze” hattı
Bayraklı Belediyesi’nden “alo cenaze” hattı
Acılı gününüzde de yanınızdayız
YILDIZ SPORCULAR ÇIKACAK!
YILDIZ SPORCULAR ÇIKACAK!
İzmir Manisalılar Derneği Spora da büyük önem veriyor. İzmir Genç Manisalılar Spor Kulübü ile Bayraklı’da gençleri spora yöneltiyoruz, gençlerimize karşı daha sağlıklı yarınlar için hizmetlerimiz devam edecek.
Bayraklı Belediyesi`nden, 4  yılda bin aileye psikolojik destek
Bayraklı Belediyesi`nden, 4 yılda bin aileye psikolojik destek
Bayraklı Belediyesi Kadın Danışma Merkezi son 4 yılda yaklaşık bin aileye ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti verdi. Vatandaşlar hukuki konularla ilgili adli makamlara yönlendirilirken, 45 dakikalık terapi sonucu yüzlerce ailenin problemleri giderildi. Merkeze 2011 yılında 58, 2012 yılında 89, 2013 yılında 247 kişi başvururken, bu sayı 2014 yılının ilk 6 ayında 571 olarak kaydedildi.
Mahalleli Sopalarla  Nöbet Tutmaya Başladı
Mahalleli Sopalarla Nöbet Tutmaya Başladı
İzmir`de Kobani eylemi yapan grup, Erzurum ve Karslıların olduğu mahalleyi taşladı. Polisi yardıma çağıran mahalleli, yardım gelmeyince sopalarla nöbet tutmaya başladı.
Bayraklı Belediyesinin Hizmetleri Dökülüyor
Bayraklı Belediyesinin Hizmetleri Dökülüyor
Merdivene Çıkmak İçin Merdiven Lazım
Bir Türlü Bitmeyen, Bayraklı Belediyesinin Hizmet Binası İnşaatı Yeniden Başlıyor
Bir Türlü Bitmeyen, Bayraklı Belediyesinin Hizmet Binası İnşaatı Yeniden Başlıyor
Kamu İhale Kurumu (KİK) tarafından iptal edilen Bayraklı Belediyesi yeni hizmet binası inşaatı ihalesi yeniden yapıldı. İhaleyi kazanan firma önümüzdeki birkaç gün içerisinde inşaata kaldığı yerden devam edecek. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “İlçemize yakışan bir hizmet binası olacak. Bir aksilik olmazsa 2015’in sonunda yeni binamıza taşınmış olacağız” dedi.
YÜZDE 9 ZAM OH NE GÜZEL...!
YÜZDE 9 ZAM OH NE GÜZEL...!
Doğal gaz ve elektriğe aybaşında yüzde 9 zam yapıldı. Çevreme bakıyorum, insanlardan hiç tepki yok. Ellerinde gazete duraklarda bekleyenler, vapurda, otobüste gazetede zam haberini okudukları halde yüzlerinde hiçbir olumsuz ifade belirmeyen kitlelere ne denir?
AK Partili Murat Pervane Kurban Bayramını Kutladı.
AK Partili Murat Pervane Kurban Bayramını Kutladı.
Pervane, Kurban Bayramı münasebeti ile bir kutlama mesajı yayımladı.
Bayraklı`da Öğretmen Tayinlerine Tepki
Bayraklı`da Öğretmen Tayinlerine Tepki
İzmir`in Bayraklı İlçesi`nde, Osmangazi İlkokulu`ndaki iki öğretmenin başka okullara tayin edilmelerine tepki gösterildi.
Salih Demir, Kurban Bayramını Kutladı.
Salih Demir, Kurban Bayramını Kutladı.
Salih Demir, Kurban Bayramını Kutladı.
İzmir
Parçalı bulutlu
Bugün
17 / 8 °C
Güneşli
Pazar
18 / 7 °C
Güneşli
Pazartesi
17 / 6 °C
YUSUF BİLDİRİCİ
YUSUF BİLDİRİCİ
AZİZ BEYİN DSP SIKINTISI
Oya Biçici
Oya Biçici
Cumhuriyetimizin 91. Yaşını kutlayacağımız 29 Ekime çok yaklaştık. Bu sene diyorum ki; hepimiz her zamankinden daha coşkulu kutlayalım Cumhuriyetimizi.
Yasemin Çin
Yasemin Çin
İslâm dininin ana/temel/TEK kaynağı Allah`ın son ilahi Kitabı KUR`AN,
Mufit Demirkol
Mufit Demirkol
İstanbul, Üsküdar ilçesi,Validebağ semtinde yapılması istenen camii inşaatı için ağaçların kesilmesine karşı çıkan mahalle sakinlerinin mücadelesi günlerce devam etmektedir. Amaç, yeşilin katledilmesine engel olmakla birlikte, bence camii yapılmasına da
Hasan Ali Ferger
Hasan Ali Ferger
5 YILDA İNŞAATLARDA KAÇ KİŞİ ÖLDÜ?
Dr. M. Galip Baysan
Dr. M. Galip Baysan
Son yazımızda sizlere ABD’den gelen bir mesaja göre günümüz yöneticilerimizin 2015 seçimlerini yine kazanmaları halinde yeni Osmanlı dönemini nasıl yeniden kuracaklarını öğrenmiştik.
Hasan Korkutan
Hasan Korkutan
Gazeteci-Yazar Hasan Korkutan, ülkedeki iç karışıklıklara değinerek bu yangının herkesi yakacağını söyledi. Genç yazar, ana muhalefet partisi genel başkanı Kılıçdaroğlu`nu sert bir dille eleştirdi. İşte Hasan Korkutan`ın o sözleri:
Alpar Sayın
Alpar Sayın
Zaman boyutunun neresindeyiz,
MEHMET TOPTAŞ
MEHMET TOPTAŞ
TARAFIM HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ
KEMAL GÜNEK
KEMAL GÜNEK
1 MAYIS' LA İŞÇİ'NİN GAZINI ALAN KAPİTALİST SENDİKACILAR.
ŞEYMA YİĞİT
ŞEYMA YİĞİT
KONUŞAN SATIRLARDIR CUMHURİYET
Enez Talip
Enez Talip
HER DERDE DEVA MI BU ANTİBİYOTİKLER?
Muzaffer DÖNMEZ
Muzaffer DÖNMEZ
İğneyi Kendine Sok,Çuvaldızı Ne Yaparsan Yap!
Mustafa FURKAN NUR
Mustafa FURKAN NUR
NEREYE GİDİYORUZ ?
Aydın Demirkan
Aydın Demirkan
Ruhumu Arıyorum Gecede; Karanlık Bile Yitmiş
Gökhan ÇOBAN
Gökhan ÇOBAN
Türkiye` nin Franchising` i
Nurullah AYDIN
Nurullah AYDIN
Aşama aşama zihinsel sürüleştirme virüsü yayma yöntemleri uygulanmaktadır.
MÜSLÜM ÜNVER
MÜSLÜM ÜNVER
DOLAR
2,2208
EURO
2,7830
ALTIN
83,54
BIST
80.580
 
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1648 Sultan İbrahim`in halli sonrasında, IV. Mehmet tahta çıkarıldı.
1924 Güneydoğu`da sınırda, Nasturi ayaklanması baş gösterdi.
1985 deneme3
2014 deneme 1
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
04:52 06:29 12:05 14:59 17:23 18:47
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Biyografi
Tüm Biyografiler