ÖLÇER BOYUNUN ÖLÇÜSÜNÜ ALDI.
Ölçer'in adaylığı düştü:
Tarih: 21.02.2014 20:54:09

İlçe Seçim Kurulu İlçe Başkanı olduğu halde meclis listesine yazılan CHP Bayraklı İlçe Başkanı Levent Ölçer'in adaylığını düşürdü. Ölçer’in 11 Aralık ve 13 Ocak’ta ilçe başkanları toplantısına katıldığına dair imzaları itiraz dilekçesinde gerekçe olarak sunulmuştu. Öte yandan İl Başkanlığı'nın kurula savunma yazısında şok bir ifade ortaya çıktı.

 

CHP’de krize neden olan Bayraklı'da İlçe Başkanı Levent Ölçer’in istifa etmeden meclis üyeliği listesine yazılmasına yapılan itiraz haklı bulundu ve İlçe Seçim Kurulu tarafından alınan kararla adaylığı düşürüldü.

Parti üyeleri Ölçer’in Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı gereği 1 Aralık’tan önce istifa etmesi gerektiğini ifade ederken Bayraklı İlçe Seçim Kurulu’na itiraz dilekçesini vermişti. Ölçer başta olmak üzere Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın tersine çevirmek istediği olumsuz manzarada son noktayı seçim kurulu koydu.

 

İKİ TOPLANTIDA İMZASI VAR
Ölçer’in aleyhine olan iki önemli belge bulunuyordu. İtiraz edenlerin de başvuru sırasında seçim kuruluna verdikleri belgeler ilçe başkanları toplantısına ait... Ölçer’in İl Başkanlığı tarafından 11 Aralık ve 13 Ocak tarihinde iki ilçe başkanlığı toplantısının hazirun listesinde imzası bulunuyor. Toplantıya katıldığına dair kendisine ayrılan bölüme imza atan Ölçer’in elini kolunu bağlayan iki önemli belgenin tarihi 1 Aralık’tan sonra geliyor. İtiraz dilekçesine giren bu belgeler Ölçer’in adaylığının düşürülmesine neden oldu.

 

Levent Ölçer, Bayraklı aday adayı Kerim Özer'i 8 Aralık 2013'te ilçe başkanı olarak makamından kabul etmişti.

DOSYALARI ALDI
Ölçer’i zor durumda bırakan bir diğer mesele ise belediye başkan aday adaylarından başvuruları almasıydı... İlçe Başkanlığı’ndan istifa etmesi gereken tarih olan 1 Aralık’tan sonra aday adaylarından müracaat dosyası kabul eden Ölçer’in onlarca çekilmiş fotoğrafı bulunuyordu. Başvuru dosyasının altına imza atan Ölçer’in aynı zamanda çeşitli ziyaretlerde yaptığı açıklamalar, ilçenin sorunları ve parti meseleleri ile ilgili de onlarca demeci, değerlendirmesi de yer almıştı. Seçim kurulunun istediği bilgiler arasına bunlar da girmişti.

İSTİFAYI UNUTMUŞ!
Bayraklı İlçe Seçim Kurulu’nun CHP İzmir İl Başkanlığı’na gönderdiği yazıda Ölçer’in durumu sorulmuştu. İl Başkanı Ali Engin imzalı cevap yazısında Ölçer’in 1 Aralık’tan önce istifa ettiği fakat bu kararı il başkanlığına bildirmeyi unuttuğu ifade edildi. Seçim Kurulu’nun kararında da yer alan ek belgedeki ifadelerde ayrıca “Levent Ölçer il başkanlığının hiçbir toplantısına katılmamış, parti faaliyetlerine gelmemiştir” ifadelerine yer verildi. İl Başkanı Engin’in seçim kuruluna yazdığı yazı Ölçer’i kurtarmaya yetmedi.  

KARABAĞ’DAN BASKI İDDİASI
Geçtiğimiz aylarda bir gurup ilçe başkanının yer aldığı Ankara ziyaretine katılan İlçe Başkanı Levent Ölçer’e tepki gösteren Belediye Başkanı Hasan Karabağ, başta İlçe Sekreteri Cemalettin Alper ve belediyeden maaş alan ilçe yöneticileri vasıtasıyla istifaya çağırmıştı. Alper yaptığı açıklamada, Ölçer’in Ankara ziyaretinin kendilerine danışılmadan yapıldığını dile getirmişti. O dönem araları açılan Karabağ ve Ölçer ikilisi meclis listelerinin yazıldığı zamanlardan itibaren bir araya geldi. Ölçer’i listesinin ikinci sırasına yazan Karabağ, seçim kurulundan olumsuz karar çıkmaması için yoğun çaba sarf etti. İl Başkanı Ali Engin başta olmak üzere il yönetimine baskı yaptığı iddia edilen Karabağ’ın Ölçer’i ısrarla listesinde tutmak istemesi partideki kafaların karışmasına neden olmuştu.

 Kaynak:

Anahtar Kelimeler: olcerin_adayligi_dustu_
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bayraklı`da her şey çocuklar için
Bayraklı`da her şey çocuklar için
Eğitime yaptığı katkılarla adından söz ettiren Bayraklı Belediyesi`nin katkılarıyla Ömer Özkan İlkokulu`na yapılan konferans salonunun açılışını Belediye Başkanı Hasan Karabağ gerçekleştirdi. Karabağ, "İlçemizdeki okullarımızın ihtiyaçlarını gücümüz yettiği kadar karşılamaya çalışıyoruz. Her şey geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için" dedi.
Bayraklı Halkı Onu İlçe Başkanı Görmek İstiyor…
Bayraklı Halkı Onu İlçe Başkanı Görmek İstiyor…
Bayraklı’ya ilçe başkanlığı yapabilecek kişilerden biri olan, genç siyasetçi Murat Pervane’ye yoğun ilgi gösteriliyor.
Bayraklı’da okullar yeni sezona hazır
Bayraklı’da okullar yeni sezona hazır
Kurulduğu günden itibaren kültürden sanata, sosyal projelerden yatırımlara kadar farklı alanlarda başarıyla yoluna emin adımlarla devam eden Bayraklı Belediyesi, eğitime katkılarını da sürdürüyor. Bu kapsamda ilçedeki okullar temizlendi, birçoğunun iç ve dış boyaları yapıldı ve bahçeleri demir korkuluklarla düzenlendi. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Öğrencilerimizin daha iyi koşullarda eğitim görmesi için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz” dedi.
Bayraklı Belediyesi’nden anlamlı karar
Bayraklı Belediyesi’nden anlamlı karar
Spor salonuna "Mustafa Kemal Atatürk" ismi verildi
AYDIN ŞENGÜL’E UYARI!
AYDIN ŞENGÜL’E UYARI!
Bayraklı’dan elini çek
Toptaş; “Benim MHP’liliğimden şüphem yok!
Toptaş; “Benim MHP’liliğimden şüphem yok!
2009 ve 2014 Yılında MHP’den Bayraklı Belediye Başkan Adayı seçilen Mehmet Toptaş’tan sert açıklamalar.
Bayraklı’da 1923 kişi aynı anda Zeybek oynayacak
Bayraklı’da 1923 kişi aynı anda Zeybek oynayacak
Bayraklı Belediyesi, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında muhteşem bir gösteriye hazırlanıyor. Uzun yıllar akıllarda kalmaya aday olacak etkinlikte, 29 Ekim`de saatler 19.23’ü gösterdiğinde 1923 kişi aynı anda zeybek oynayarak bir rekorun altına imza atacak. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Etkinliğimize tüm İzmirlileri bekliyoruz” dedi.
AK PARTİLİ MURAT PERVANE İLE RÖPORTAJ
AK PARTİLİ MURAT PERVANE İLE RÖPORTAJ
Gazetemiz www.dokuzeylülgazetesi.com un yapmış olduğu araştırma haberde “Bayraklı AK Partide İlçe Başkanı kim olsun” araştırma haberimizde öne çıkan isimlerden biri olan, Murat Pervane ile yapmış olduğumuz röportajda kendisine İlçe Başkanlığı ile ilgili sorular sorduk…
Bayraklı`da kamulaştırmaya 16 milyon lira
Bayraklı`da kamulaştırmaya 16 milyon lira
Kurulduğu 2009 yılından bu yana ilkleri başaran Bayraklı Belediyesi, 5.5 yılda yaklaşık 17 milyon liralık kamulaştırma yaparak büyük bir başarıya imza attı. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “İlçe belediyelerinin bütçeleri düşünüldüğünde bu rakam oldukça yüksektir. Halkımızın yararına olacak her türlü proje için kamulaştırma çalışmaları yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Bayrak Belediyesi deprem konusunda farkındalık yaratıyor
Bayrak Belediyesi deprem konusunda farkındalık yaratıyor
İzmir’de ilk kez deprem etüd merkezi birimi kurarak vatandaşlara hizmet veren Bayraklı Belediyesi, deprem gerçeğini unutturmuyor. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, gerçekleştirdikleri deprem çalıştayının bilim çevrelerinde memnuniyet yarattığını belirterek, “En yakın zamanda çalıştayın ikincisini daha geniş katılımlı gerçekleştireceğiz. Yurtdışından konunun uzmanlarını davet edeceğiz. Deprem konusunda farkındalık yaratmak istiyoruz” dedi.
Mimar Kara Ege, 9 Eylül’ü Kutladı.
Mimar Kara Ege, 9 Eylül’ü Kutladı.
Mimar Kara Ege, İzmir`in Düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıldönümü dolayısıyla anlamlı bir mesaj yayımladı.
HAKKI ATİLA, İZMİR BİZİM CANIMIZDIR
HAKKI ATİLA, İZMİR BİZİM CANIMIZDIR
Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Atila, İzmir`in Düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü dolayısıyla anlamlı bir mesaj yayımladı.
Bayraklı Belediyesi’nden yakıt tasarrufu
Bayraklı Belediyesi’nden yakıt tasarrufu
Bayraklı Belediyesi yakıtta tasarrufa gidiyor. Hayata geçirilen projeye göre, belediye bünyesindeki her araca ‘yakıt kartı’ verildi. Böylece hangi araçla ne kadar kilometre yapıldığı ve yakıt harcandığı kayıt altına alınmaya başlandı. Ayrıca her müdürlüğe yakıt kotası getirilerek tasarruf sağlanması planlandı. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, kamu kaynaklarını doğru bir şekilde kullandıklarını belirterek, bunun için son teknolojiyi tercih ettiklerini söyledi.
Bayraklı Belediyesi fuarın “yıldızı” oldu
Bayraklı Belediyesi fuarın “yıldızı” oldu
Bu yıl kapılarını 83’üncü kez açan İzmir Enternasyonal Fuarı`nda (İEF) düzenlediği etkinliklerle farkını bir kez daha ortaya koyan Bayraklı Belediyesi, fuar boyunca ziyaretçi akınına uğradı. İç stantta belediye çalışmalarının tanıtıldığı dış stantta ise İzmir`in sevilen yüzü Mikrop Hikmet ve sürpriz sanatçılarla muhteşem eğlencelere imza atan Bayraklı Belediyesi, ziyaretçilerden tam not aldı.
Bayraklı ve Bornova`ya "Kestirme" Viyadük
Bayraklı ve Bornova`ya "Kestirme" Viyadük
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bayraklı ve Bornova`nın Karşıyaka ile Konak bağlantısını rahatlatacak "Adnan Kahveci Köprülü Kavşağı" için 17 Eylül`de yapım ihalesi yapıyor.
Bayraklı`da her şey yarınlar için
Bayraklı`da her şey yarınlar için
Kurulduğu günden itibaren sosyal ve kültürel projelere ayrı bir önem veren Bayraklı Belediyesi, semt merkezlerindeki minik kursiyerlere yönelik geziler düzenlemeye devam ediyor. Bu kapsamda Adalet Mahallesi`ndeki kursiyerler, “sanatsal ve kültürel değerleri tanıma” etkinliği kapsamında Zübeyde Hanım Anı Evi’ni ziyaret etti, kabrine çiçek bıraktı.
AK PARTİ BAYRAKLI`DA SÜPRİZ İSİM “MURAT PERVANE”
AK PARTİ BAYRAKLI`DA SÜPRİZ İSİM “MURAT PERVANE”
AK Parti Bayraklı İlçe Başkanı Yakup Gülcan’ın 2014 yerel seçimlerindeki başarısızlığından dolayı görevden alınmasıyla, İlçe başkanlığına talip sürpriz isimlerde gündeme geldi.
Bayraklı’da dostluk kazandı
Bayraklı’da dostluk kazandı
Bayraklı Belediyesi`nin, personel ile dayanışmayı artırmak, sosyal bağları güçlendirmek amacıyla bu yıl üçüncüsünü düzenlediği birimler arası "Başkanlık Futbol Turnuvası", renkli görüntülere sahne oldu. 8 takımın katıldığı ve kıyasıya mücadelelerin yaşandığı turnuvada şampiyonluğu Temizlik İşleri Müdürlüğü kazandı. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, spora ve sporcuya destek vermeye devam edeceklerini söyledi.
MHP’Lİ TOPTAŞ’TAN KARABAĞ’A JET YANIT!
MHP’Lİ TOPTAŞ’TAN KARABAĞ’A JET YANIT!
Doğru ihale yapılsaydı şimdiye yüz defa biterdi. Karabağ’ın deniz manzarası sevdası Bayraklı halkını mağdur etmiştir.
BAYRAKLI BELEDİYESİ HİZMET BİNASI KALDIĞI YERDEN DEVAM EDECEK
BAYRAKLI BELEDİYESİ HİZMET BİNASI KALDIĞI YERDEN DEVAM EDECEK
Kamu İhale Kurumu (KİK) tarafından iptal edilen Bayraklı Belediyesi yeni hizmet binası inşaatı kaldığı yerden devam etmeye hazırlanıyor. Bayraklı’nın parlayan bir yıldız olduğunun kanıtı olacak olan yeni hizmet binası, deniz seviyesinin 17 metre altından başlıyor olması nedeniyle de İzmir`de ilk olma özelliği taşıyor. Hizmet binası ödeneğinin bittiği için inşaatın yapımına ara verildiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Hizmet binası bedelinin Bayraklı Belediyesi ile ilgisi yoktur. Paranın da bittiği yok! Büyükşehir ve iller bankası otomatik olarak ödemeyi yapıyor. KİK’in yaptığı iptali birileri bize mal etmeye çalışıyor” dedi
MHP’Lİ TOPTAŞ, KARABAĞ’I ÇOK SERT ELEŞTİRDİ.
MHP’Lİ TOPTAŞ, KARABAĞ’I ÇOK SERT ELEŞTİRDİ.
ONDAN OLSA OLSA KALDIRIM MÜHENDİSİ OLUR…
Şener Akdemir PM adaylığını açıkladı.
Şener Akdemir PM adaylığını açıkladı.
SÖZ ÖRGÜTTE, SIRA GENÇLİKTE
Bayraklı’dan barış mesajları
Bayraklı’dan barış mesajları
Bayraklı Belediyesi Dünya Barış gününü Murat Dalkılıç konseriyle kutladı. Binlerce kişi Dalkılıç’ın şarkılarına coşkuyla eşlik edip doyasıya eğlendi.
BAŞKAN KARABAĞ`DAN FUAR ZİYARETİ
BAŞKAN KARABAĞ`DAN FUAR ZİYARETİ
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, 83. İzmir Enternasyonal Fuarı’ndaki, Bayraklı Belediyesi stantlarını gezdi. 2 No’lu holdeki iç ve Montrö kapısı girişindeki dış stantlarını ziyaret eden Karabağ, vatandaşların büyük ilgi gösterdiği Mikrop Hikmet ile şarkı söyledi, dans edip, hediyeler dağıttı.
İzmir
Güneşli
Bugün
30 / 17 °C
Fırtına
Çarşamba
28 / 17 °C
Güneşli
Perşembe
28 / 16 °C
DOLAR
2,2110
EURO
2,8610
ALTIN
87,66
BIST
77.975
 
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1648 Sultan İbrahim`in halli sonrasında, IV. Mehmet tahta çıkarıldı.
1924 Güneydoğu`da sınırda, Nasturi ayaklanması baş gösterdi.
1985 deneme3
2014 deneme 1
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:08 06:45 13:16 16:47 19:29 20:53
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Biyografi
Tüm Biyografiler