MUHTEŞEM KUTLAMA
Seferihisar´ın kurtuluşunda Mazhar Fuat Özkan eşliğinde binlerce kişi tek yürek oldu. Şarkılara büyük bir coşkuyla eşlik eden Seferihisarlılar, ellerindeki Türk Bayraklarıyla muhteşem görüntüler yarattı. Gecede konuşan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Cumhuriyet ortak paydası etrafında kenetlenmek ve gücümüzün kapasitesini %100´e çıkartmak zorundayız. Çok daha zor koşullarda, Milleti tek yumruk olarak toplamış Mustafa kemal Atatürk´ün yolundan gitmeliyiz çünkü onun ışığı bugünkü karanlığı da aydınlatıyor” dedi.
Tarih: 12.9.2018 14:47:08

İlçenin 96. Kurtuluş yıldönümünde Seferihisar Belediyesi´nin hazırladığı kurtuluş programına on binin üzerinde vatandaş katıldı. İzzet Gül Stadyumu´nda düzenlenen kutlama öncesi programa katılanlara Türk Bayrağı dağıtıldı. Gece DJ Ersin´in şovuyla başladı. Dj Ersin eşliğinde çalınan şarkılar eğlenceyi doruğa çıkardı.

Dj Ersin´in ardından sahneye Türk Pop- Rock Müziği´nin efsane grubu Mazhar Fuat Özkan (MFÖ) sahneye çıktı. Ele Güne Karşı isimli şarkılarıyla sahneye çıkan grup, unutulmaz şarkılarını seyircilerle birlikte söyledi.

 

Gecede Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer bir konuşma gerçekleştirdi. Çocuk Belediye Başkanı Selin Ada´yla birlikte sahneye çıkan Başkan Soyer, Başkan Soyer, Seferihisar´daki değişimden başlayarak Türkiye´nin içinde bulunduğu ekonomik ve siyasi zorluklar ve çözümlerine ilişkin  açıklamalar yaptı.

 

Seferihisar´ı Hep İstiridye Kabuğu İçinde Bir İnceye Benzetirdim

2009 da Belediye Başkanı seçildiğim gün, istiridye kabuğu içinde inciye benzettiğim Seferihisar´ın güzelliklerini ortaya çıkartmanın büyük heyecanını yaşıyordum. Bugün, o hedefin büyük ölçüde gerçekleşmiş olduğunu görüyorum, hep birlikte görüyoruz. İzlediğimiz film, Seferihisar´da hep birlikte  nelerin  başarıldığını gösterdi. 

 

Türkiye´nin En Çok Değerlenen Yeri Olduk

Bina ve arsaların metrekare satış fiyatları 9 yıl içinde 9-10 misli artış gösterdi. 2010 yılında emlak vergisi beyanında bulunan bina sayısı 19.634 iken bugün 37.063´e,  arsa sayısı 9.020 den  23.946 ya çıktı. Seferihisar, çeşitli kurumların her yıl yaptığı  gayrimenkul değer artış sıralamalarında sadece İzmir´de değil Türkiye´nin genelinde de en çok değer artışı gösteren  ilçe oldu. Seferihisar´ın toplam değeri 9 yılda 9-10 kat arttı. Evet,  bu değer artışı, muazzam bir göç ve yapılaşma hızıyla baş başa bıraktı bizi. 2010 yılında 20li rakamlarla ifade edilebilecek emlakçı sayısı 200´llerin üzerine, müteahhit sayısı 30-40´lı rakamlardan 400´lü rakamlara çıktı.

 

Seferihisar Yepyeni Ufuklara Yelken Açacak

Nüfus, 10 yıl içinde ikiye katlandı, Seferihisar´a bir Seferihisar daha eklendi.

Bu hızlı büyüme, eskiden bilmediğimiz yeni sorunlarla karşılaşmamıza yol açtı. Seferihisar Belediyesi olarak  bir yandan bu sorunlara çözüm üretirken, bir yandan da Seferihisar´ın gelecek on yıllarını kurtaracak vizyon projeleri üretmeye devam ediyoruz. Bu sorunların hepsini aşıyoruz, aşacak güce sahibiz ve Seferihisar yepyeni ufuklara yelken açacak.  Çünkü, Seferihisar, kabuğunu kırdı ve göz kamaştıran güzelliği herkes tarafından görünür hale geldi. Çünkü bu büyüme sadece inşaat ve gayrimenkul sektörleriyle sınırlı kalmadı, tarım ve turizmde de rakamlar yükseldi.  Seferihisar, lavanta ve karakılçık buğdayıyla tanıştı. 50 yıllık mandalina, coğrafi işaretle buluştu, mandalina, pestile, lokuma, mandalina kurusuna dönüştü.Sadece karakılçık buğdayı 500 dönüm üzerinde araziye dikildi, ekmek oldu, aş oldu, iş oldu. Bacasız sanayi, turizmin kapasitesi 1.500 yataktan 7.000 lere çıktı. Onlarca, pansiyon, butik otel, agro turizmin, ekolojik turizmin en güzel tesisleri, memleketimizi bir cazibe merkezine dönüştürdü. Bu nedenlerle bu yolculuk hiç kuşkusuz sürecek ve Seferihisarlılar çok daha aydınlık bir gelecek görecek.10 yıl önce, herkesin işini, aşını büyüteceğiz demiştim. Çok çalıştık, emek verdik, sözümüzü tuttuk, sofralardaki ekmeği büyüttük. Helal olsun Seferihisar´ın güzel insanlarına.

 

Kapımızda Savaş, Mutfakta Yangın Var

Bugün size Seferihisar´dan ziyade memleket meseleleri ile ilgili birkaç husustan söz etmek istiyorum. Bugün ülkemiz, siyasi ve ekonomik büyük zorluklarla yüz yüze.  Metropol araştırma şirketinin ağustos2018 raporuna göre, nüfusun büyük çoğunluğu Türkiye´nin kötüye gittiğini düşünüyor. Kapımızda savaş, mutfakta yangın, içimizi karartıyor, moralleri bozuyor. Bu kötüye gidişin panzehiri, en güçlü sermayemiz olan Cumhuriyete ve onun kurumlarına, kültürüne tarihine ve erdemlerine elbirliğiyle sımsıkı sarılmaktır.

 

Cumhuriyet´in Ortak Paydasında Kenetlenmeliyiz

Yakın tarihimizde Türkiye´yi Ortadoğu coğrafyasından ayıran şey Cumhuriyet olmuştur. Mustafa Kemal ve Atalarımızın bize bıraktığı bu miras bizi yoksulluktan, savaştan ve cahillikten koruyan bir zırh olmuştur hep. Bugün bu miras eriyip yok olma, avuçlarımızdan kayıp gitme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Hovarda mirasyedi olmak istemiyorsak, rehavetten kurtulmalı, mirasın paydaşları ve sahipleri olarak aklımızı başımıza toplamalıyız. Yüz yüze olduğumuz sorunları gücümüzün yarısını kullanarak çözemeyiz. Siyasi ayrışmanın yarattığı “biz – onlar”, “bizimkiler-onlarınkiler”  bölünmesini hep birlikte çözmeye çalışmazsak hepimiz bu sorunların altında kalacağız. Cumhuriyet ortak paydası etrafında kenetlenmek ve gücümüzün kapasitesini %100´e çıkartmak zorundayız. Çok daha zor koşullarda, Milleti tek yumruk olarak toplamış Mustafa kemal Atatürk´ün yolundan gitmeliyiz çünkü onun ışığı bugünkü karanlığı da aydınlatıyor.

 

Hiç Kimse Bir Diğerinden Daha Fazla Bu Memleketin Sahibi Değildir

Bu vatan hepimizin ve her birimiz bu vatanın asli evlatlarıyız.  Birbirimizi dışlamadan, farklılıklarımızı zenginlik olarak görerek, aynı bu statta olduğu gibi kol kola, omuz omuza olmalıyız. Varlığını Cumhuriyete borçlu olan kim varsa, önce onu ve onun kurumlarını, kültürünü, erdemlerini, demokrasiyi korumak zorunda olduğunu ve kol kola girmeden koruma mücadelesinin kazanılamayacağını anlamak zorundadır. Kısacası, Cumhuriyeti korumanın kendi varlığımızı sürdürme meselesi haline geldiği zamanlardan geçiyoruz. Ortak ve güçlü bir Cumhuriyet Cephesinden başka çaremiz kalmamıştır. Bu cepheyi kurmak için, öncelikle kimsenin kimseyi küçümseme ya da görüşlerinden dolayı aşağılama, dışlama hakkı olmadığını kabul etmeliyiz. Asla unutmamalıyız ki, hiç kimse bir diğerinden daha fazla bu memleketin sahibi değildir. Ne bir profesör dağdaki bir çobandan daha fazla ne milliyetçiler ya da muhafazakarlar, solculardan daha fazla bu memleket üzerinde söz sahibidir.

Bu topraklar hepimizin, yüzlerce yıldır olduğu gibi bir arada yaşamaya devam edeceğiz.

 

Hatt-ı Müdafaa Yoktur, Sath_ı Müdafaa Vardır

Seferihisar´da yarattığımız uyum, bir arada yaşama kültürü, farklılıklara tahammül etme ve hoşgörüyle yaklaşma becerisinin tüm ülkeye örnek olmasını sağlamak zorundayız. Aynı Seferihisar´da olduğu gibi, daha kolay, daha mutlu bir hayatın; cumhuriyetin demokrasinin araçları kullanılarak yaratılabileceğini, yani hukuka saygılı, daha şeffaf, daha katılımcı, daha adil, daha özgür bir toplumla mümkün olabileceğini tüm Türkiye´ye göstermeliyiz.Yani, Mesele sadece Seferihisar değil, tüm vatandır ve bizler Seferihisar´a  sahip çıkarak, memlekete örnek olacağız, öncü olacağız. Çünkü, Seferihisarlı olmak sıradan bir şey değildir. Seferihisarlı olmak bir ayrıcalıktır, öncülüktür ve bir gurur vesilesidir. Onun için “Hatt-ı müdafaa yoktur, sath_ı müdafaa vardır. O Satıh bütün vatandır” demeye devam ediyoruz.

 Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MUHTEŞEM KUTLAMA
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kaymakam Yücel´e duygusal veda
Kaymakam Yücel´e duygusal veda
Son çıkan kararname ile Kuşadası Kaymakamlığı´na atanan, Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, yeni görev yerine duygusal bir veda töreni ile uğurlandı. Karşıyaka Belediyesi, ilçe protokolünü, Kaymakam Yücel için yemekte buluşturdu. Başkan Akpınar “5 yıl boyunca uyum içinde çalıştık. Hizmetleriniz için teşekkür ederiz” dedi.
Karşıyaka harekete geçiyor
Karşıyaka harekete geçiyor
Türkiye´deki ilk ve tek ‘Aktif Şehir´ Karşıyaka, peş peşe kutlanacak Avrupa Hareketlilik Haftası ve Avrupa Spor Haftası boyunca birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Organizasyonlarda, arabaya alternatif ulaşım araçları ve bisiklet kullanımı teşvik edilirken, aktif ve hareketli yaşamın önemine ilişkin farkındalık yaratılacak.
On binler Kavacık Üzüm Festivali´nde buluştu
On binler Kavacık Üzüm Festivali´nde buluştu
Karabağlar Belediyesi´nin, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği Kavacık Üzüm Festivali, bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Festival nedeniyle İzmir´in farklı bölgelerinden on binlerce insan Kavacık´a akın etti, köy meydanı doldu taştı. Üzüm yarışması ve ödül töreni ile a renklenen festival, halk oyunu ve konserle sona erdi.
BUCALI DANIŞANLARA ÇOK YÖNLÜ DESTEK
BUCALI DANIŞANLARA ÇOK YÖNLÜ DESTEK
Bucalıların sosyolojik, psikolojik ve hukuki sorunlarında yanında olan Buca Belediyesi Özgecan Aslan Kadın Danışma Merkezi, bireysel görüşmelerin yanında genel seminerlerle de danışanlarına destek veriyor. Her hafta başka bir konuyu irdeleyerek danışanlarıyla paylaşan Merkezin bu haftaki konusu, geri döndürülemeyecek kayıplar karşısında yaşanan bir durum olan Yas dönemi ve etkileriydi. Merkez uzmanları yas döneminde yaşanabilecek duygu durumlarından, evrelerini danışanlarıyla paylaşıp, yol gösterdi.
Dünya Çöp Toplama Günü´nde Bornova farkı
Dünya Çöp Toplama Günü´nde Bornova farkı
Temiz çevre duyarlılığını arttırmak için düzenlediği ‘Bahar Temizliği´ kampanyasıyla örnek olan Bornova Belediyesi şimdi de ‘Dünya Çöp Toplama Günü´nde Bornovalıları yaşadıkları ilçeyi temizlemek için buluşturdu. Cumhuriyet Meydanı´nda toplanan Bornovalılar, Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanlarıyla birlikte sokakları tertemiz yaptı.
Konak´ta ücretsiz kursları kaçırmayın
Konak´ta ücretsiz kursları kaçırmayın
Konak Belediyesi´nin her yıl binlerce yetişkin ve çocuğa yönelik düzenlediği ücretsiz kültür/sanat kurslarına ön kayıtlar başladı. Kurslardan faydalanmak isteyenler 28 Eylül´e kadar belediyenin Güzelyalı Nazım Hikmet, Eşrefpaşa Selahattin Akçiçek ve Alsancak Türkan Saylan kültür merkezlerine giderek başvuru yapabilecek.
Bornova´nın parkları yenileniyor
Bornova´nın parkları yenileniyor
Bornova Belediyesi, bir yandan ilçeye yeni parklar kazandırıp yeşil alanları arttırırken bir yandan da mevcut parkları yenilemeye devam ediyor. İnönü Mahallesi 1006 Sokak´taki park da bu kapsamda yenilenerek vatandaşların kullanımına sunuldu. İlçedeki park sayısını 2018 yılı sonuna kadar 541´e çıkarmayı hedefleyen Bornova Belediyesi, toplam yeşil alan miktarını da 4 milyon 124 bin metrekareye çıkaracak. Bornova´da kişi başına 9.34 metrekare yeşil alan düşüyor.
Bornova´dan Kaymakam Gündoğan´a vefa
Bornova´dan Kaymakam Gündoğan´a vefa
Bornova Belediyesi, Bornova Kaymakamlığı´ndan Bursa Vali Yardımcılığı´na atanan Mustafa Gündoğan için veda gecesi düzenledi. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila´nın yanısıra Bornova Belediye Meclis Üyeleri ve muhtarların da katıldığı Dramalılar Köşkü´ndeki gecede vefa örneği gösterildi.
Karşıyaka´nın ilk ‘Edebiyat Ödülü´ sahibini buldu
Karşıyaka´nın ilk ‘Edebiyat Ödülü´ sahibini buldu
Karşıyaka Belediyesi Edebiyat Ödülleri kapsamında bu yıl ilk kez verilen ‘Samim Kocagöz Roman Ödülü´nün kazananı belli oldu. Türk edebiyatının seçkin isimlerinden oluşan jüri tarafından, Gönül Çatalcalı´nın ‘Eşiktekiler´ adlı eseri ödüle layık görüldü. Çatalcalı, düzenlenen törenle ödülünü aldı.
FOÇA´DA SANAT COŞTURDU
FOÇA´DA SANAT COŞTURDU
‘‘XI. Uluslararası Foça Kültür Sanat ve Balıkçılık Festivali´´ kapsamında düzenlenen ‘edebiyat´ etkinlikleri, sanatseverleri memnun etti.
Başkan Uğurlu´dan yeni eğitim öğretim yılı mesajı
Başkan Uğurlu´dan yeni eğitim öğretim yılı mesajı
Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu 17 Eylül´de başlayacak olan 2018-2019 eğitim-öğretim yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Başkan Uğurlu´dan şehit ailesine ziyaret
Başkan Uğurlu´dan şehit ailesine ziyaret
Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, şehit Uzman Çavuş Ramazan Salbaş´ın ailesini ziyaret etti.
Bornova´da moloz kirliliğine randevulu çözüm
Bornova´da moloz kirliliğine randevulu çözüm
Bornova Belediyesi´nin ev tadilatlarında ortaya çıkan molozların kolayca bertaraf edilmesini sağlamak ve çevre kirliliğinin önüne geçmek için başlattığı “Randevulu Moloz Sistemi” büyük ilgi görüyor. Yeni sistemle evinde tadilat yapacak vatandaşlar önceden randevu alıp, evlerinin önüne bırakılan konteynere moloz çuvallarını koyuyor, Bornova Belediyesi ekipleri de vinçli sistemle kaldırılarak kamyon arkasına yerleştirilen konteyneri belirlenen bölgelere taşıyor.
Başkan Piriştina´dan temizlik hareketine anlamlı destek
Başkan Piriştina´dan temizlik hareketine anlamlı destek
15 Eylül 2018 Dünya Temizlik Günü´nde 150 ülkeden milyonlarca gönüllü, küresel atık problemine karşı toplanıp 1 günde dünyayı temizlemek üzere güçlerini birleştirmek için bir araya geldi. Bu anlamlı harekete destek veren Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, süpürge ve küreğini alıp Buca Kent konseyi üyeleriyle birlikte Buca İstasyonunu temizledi.
Kavacık Üzüm Festivali´ne coşkulu başlangıç
Kavacık Üzüm Festivali´ne coşkulu başlangıç
Karabağlar Belediyesi tarafından her yıl Eylül ayında düzenlenen Kavacık Üzüm Festivali coşkulu başladı; renkli görüntülere sahne oldu. Festival iki gün sürecek.
Ödemiş Belediyesi´nden Personele İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi
Ödemiş Belediyesi´nden Personele İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi
Ödemiş Belediyesi bünyesinde çalışan kadrolu işçi statüsündeki personele, iş sağlığı ve güvenliği konusunda eğitim verildi.
Karşıyaka´da temizlik seferberliği
Karşıyaka´da temizlik seferberliği
Önce kendi kapılarının önünü temizlediler!
Dikili´de kurtuluş coşkusu gün boyu sürdü
Dikili´de kurtuluş coşkusu gün boyu sürdü
Dikili´nin kurtuluş günü 14 Eylül, kentte Dikili Belediyesi´nin hem gündüz hem de gece düzenlendiği tören ve etkinlikler çerçevesinde coşkuyla kutlandı. Bayraktepe´de açılan dev Türk bayrağı, fener alayı ve kurtuluş konserleri tarihi günün coşkusunu zirveye çıkardı.
Urla´nın köylerinde kurtuluş coşkusu
Urla´nın köylerinde kurtuluş coşkusu
Urla´nın batı köylerinden olan Barbaros, Zeytinler, Zeytineli ve Uzunkuyu´nun düşman işgalinden kurtuluşlarının 96. Yıldönümü Köy Meydanı´nda kutlandı.
87.İEF´de 12 D ile teknolojiyi yakaladılar
87.İEF´de 12 D ile teknolojiyi yakaladılar
87´nci kez kapılarını açan İzmir Enternasyonal Fuarı´nın en dikkat çeken standı 12 D film teknolojisini çocukların ziyaretine açan Buca Belediyesi standı oldu. Bu yıl teknoloji temasıyla açılan Fuara, 12 D film aracıyla katılan Buca Belediyesi, Bucacım maskotlarıyla da ziyaretçilere keyifli anlar yaşattı. Fuar standını ziyaret eden Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, hediyeler dağıtıp fuar katılımcılarıyla bol bol sohbet etti.
Efes Antik Kenti´nde bir başyapıt sahnelendi
Efes Antik Kenti´nde bir başyapıt sahnelendi
Uluslararası Efes Opera ve Bale Günleri Tosca´yı sanatseverlerle buluşturdu
MUHARREM AYI ORUÇ AÇMA GÜNÜ´NE BAŞKAN ATİLA DA KATILDI
MUHARREM AYI ORUÇ AÇMA GÜNÜ´NE BAŞKAN ATİLA DA KATILDI
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Alevi Kültür Dernekleri Bornova Şubesi´nin Pınarbaşı Kültür Merkezi ve Cemevi´nde canların düzenlediği oruç lokmalarına eşlik etti.
Yeşil İklim, Yeşil Belediye projesi tamamlandı
Yeşil İklim, Yeşil Belediye projesi tamamlandı
Yeşil Düşünce Derneği ve Bornova Belediyesi´nin ortak yürüttüğü “Yeşil İklim, Yeşil Belediye” projesinin son toplantısı Bornova Belediyesi´nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Bornova Belediyesi Kent Arşivi Müzesi Dramalılar Köşkü´nde yapılan toplantıda proje sonuçları sunulurken, iklim değişikliği ve yerel yönetimlerle ilgili de bilgi verildi.
Buca´nın Yeni Girişimcileri Sertifikalarını Aldı
Buca´nın Yeni Girişimcileri Sertifikalarını Aldı
Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, işsizliğin en büyük sorun olduğu ülkemizde girişimcilere destek olmak amacıyla, KOSGEB işbirliğiyle gerçekleştirilen ´Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi´ni tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını dağıttı. Sertifikalarını alan kursiyerlere seslenen Başkan Piriştina, “ Sizleri istihdam yaratacak emek mücadelenizde de yalnız bırakmayacak, desteğimiz arkanızda” dedi.
Başkan Sesli Gece Mesaisinde
Başkan Sesli Gece Mesaisinde
Bayındır´ın Ergenli Mahallesi dün akşamüzeri yağan kuvvetli sağanak yağış sonrası derenin getirdiği toprak ile kanal ve köprülerin tıkanması sonucu taşkın yaşadı. Olayın haber alınması ile mahalleye giden Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli tüm gece boyunca çalışmaları yerinde takip ederek, gerekenin yapılması için talimatlar verdi.
Karşıyaka´nın ‘Yaz Okulları´na renkli final
Karşıyaka´nın ‘Yaz Okulları´na renkli final
Yaz Okulları ile çocuklara dolu dolu bir tatil yaşatan Karşıyaka Belediyesi, sezonu coşkulu bir törenle kapattı. Birbirinden renkli gösterilerin sergilendiği törende, öğrencilere katılım belgeleri de verildi.
Bornova Günleri başlıyor
Bornova Günleri başlıyor
Mustafa Kemal Atatürk´ün Bornova´da olduğu ve Türkiye´nin geleceği ile ilgili görüşmeler yaptığı 16-17 Eylül 1922´in yıldönümü “Bornova Günleri” adı ile yaşatılacak. Geleneksel hale getirilmesi planlanan kutlamalar bu yıl 17 Eylül´de başlayarak 2 gün sürecek.
Urla Belediyesi yaz dönemi kurslarını bitirdi
Urla Belediyesi yaz dönemi kurslarını bitirdi
Urla Belediyesi tarafından Urla merkez ve köylerde çocuklara yönelik düzenlenen kurslar sona erdi. Kurslara katılan çocuklara törenle madalya verildi.
Ödemiş´teki TOKİ Konutlarında Çalışmalar Hızlandı
Ödemiş´teki TOKİ Konutlarında Çalışmalar Hızlandı
Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem´in girişimleriyle TOKİ tarafından ilçede yapılacak konutlar için çalışmalar hızlandı. Ahrandı tepesi batı eteklerinde yapılacak 500 konut için şantiye kuruldu.
87. İEF´de Karşıyaka Coşkusu
87. İEF´de Karşıyaka Coşkusu
Karşıyaka Belediyesi, Atatürk, Annesi ve Kadın Hakları Anıtı ile Evrensel Çocuk Müzesi ve Eğitim Kampüsü temasıyla 87. İzmir Enternasyonal Fuarı´nın en dikkat çeken standı olmayı başardı. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, meclis üyeleri ve muhtarlar da standı ziyaret etti.
Dikili kurtuluş günü coşkusuna hazır
Dikili kurtuluş günü coşkusuna hazır
14 Eylül Dikili´nin kurtuluş günü, 96´ncı yılında büyük bir coşku ve heyecanla kutlanacak. Dikili Belediyesi öncülüğünde düzenlenecek olan tören ve etkinlikler kentte tam bir "bayram rüzgârı" estirecek.
Karabağlar Belediyesi´nden ilçedeki okullara 5 milyon liralık destek
Karabağlar Belediyesi´nden ilçedeki okullara 5 milyon liralık destek
Karabağlar Belediyesi, ilçedeki öğrencilerin daha iyi fiziki ortama sahip okullarda eğitim alması için her yıl yaptığı boya, bakım ve onarım çalışmalarına bu yıl da tüm hızıyla devam ediyor. Başkan Selvitopu göreve geldiği süreçten bu zamana kadar yaklaşık 5 milyon TL´lik bir kaynak okullar için kullanıldı.
BUCALI GENÇLERE 2.MUHTEŞEM  MERKEZ
BUCALI GENÇLERE 2.MUHTEŞEM MERKEZ
Buca Belediyesi, Buca´ya üniversite gençliğinin içinden çıkmak istemeyeceği bir Gençlik Merkezi daha kazandırdı. Türk siyasetinin duayen isimlerinden Devlet Eski Bakanı ve Buca Belediyesi Eski Başkanı Işılay Saygın´ın isminin verildiği, içerisinde çamaşırhaneden kütüphaneye, dinlenme alanlarından satranç ünitelerine kadar gençlerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlenen Işılay Saygın Gençlik Merkezi, düzenlenen coşkulu törenle açıldı. Törene katılan Işılay Saygın, kendi yaşadığı ilçede ismimi taşıyan böylesi bir tesis olmasından onur duyduğunu söylerken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Buca için büyük önem taşıyan projeler hakkında müjdeli haberler verdi. Açılış töreninde Başkan Kocaoğlu´nu küçük doğum günü sürprizi de bekliyordu.
Şehit Pilot Yüzbaşı Mehmet Karaman´ın ismi Atatürk Mahallesi´nde ölümsüzleşecek
Şehit Pilot Yüzbaşı Mehmet Karaman´ın ismi Atatürk Mahallesi´nde ölümsüzleşecek
Şehidimizin ismi sosyal tesislerde yaşayacak
Karşıyaka´da ödül günü
Karşıyaka´da ödül günü
Karşıyaka Belediyesi Edebiyat Ödülleri kapsamında bu yıl ilk kez verilen ‘Samim Kocagöz Roman Ödülü´ne, Gönül Çatalcalı´nın ‘Eşiktekiler´ adlı eseri layık görüldü. Anlamlı ödül, 14 Eylül´de törenle Çatalcalı´ya takdim edilecek.
MEBGEM´den Başkan Şahin´e teşekkür ziyareti
MEBGEM´den Başkan Şahin´e teşekkür ziyareti
TEŞEKKÜRLER BAŞKANIM..! Menemen Belediyesi Gençlik Eğitim Kurs Merkezi (MEBGEM)´nde eğitim görüp girdikleri Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liseye Geçiş Sınavı (LGS)´nda başarılı olan öğrenciler, velileriyle birlikte Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin´e teşekkür ziyaretinde bulundu.
KARBEM´li annenin büyük başarısı
KARBEM´li annenin büyük başarısı
Azmetti, yılmadı, başardı… İki çocuk annesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği´ni kazandı
FESTİVAL FOÇA´DA ‘‘KULAĞIM KARADENİZ´DE´´
FESTİVAL FOÇA´DA ‘‘KULAĞIM KARADENİZ´DE´´
Kemal Anadol, Foça´da düzenlenen söyleşi ve imza etkinliğine katıldı…
Fuar ziyaretçilerine Atatürk pulu hediye edildi
Fuar ziyaretçilerine Atatürk pulu hediye edildi
Konak Belediyesi ile PTT arasında yapılan protokol kapsamında Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün çok özel fotoğraflarından tasarlanan posta pulları ilk kez İzmir Fuarı´nı ziyaret edenlere armağan edildi.
Zeytin Park yakında hizmette
Zeytin Park yakında hizmette
İzmir Büyükşehir Belediyesi´nin doğal yapısını bozmadan, yenilikçi ve modern tasarımlarla mesire ve piknik alanına dönüştürdüğü Zafer Mahallesi´ndeki 30 bin metrekarelik alandaki çalışmalarda sona gelindi. İBB Genel Sekreteri Buğra Gökçe ile Başkan Şenol parktaki çalışmaları inceledi
SANATA SAYGI
SANATA SAYGI
Foça Belediyesi, vefat etmeden önceki son yıllarını kentlerinde geçiren Büyük Usta Ressam Avni Arbaş´a olan saygılarını ‘‘Avni Arbaş Heykeli´´ ile ifade etti.
BELGEM´de yeni dönem başladı
BELGEM´de yeni dönem başladı
2017-2018 kurs döneminde hem LGS´de hem de YKS´de başarılı sonuçlar elde ederek yüzlerce öğrenciyi istedikleri lise ve üniversitelere yerleştiren BELGEM´de yeni dönem eğitimleri başladı.
FESTİVAL ‘BOCCİA´SI
FESTİVAL ‘BOCCİA´SI
‘‘XI. Uluslararası Foça Kültür Sanat ve Balıkçılık Festivali´´ kapsamında Engelsiz Yaşam Sportif Faaliyetleri adıyla ‘‘Boccia´´ gösterileri yapıldı.
CLUB MED FOÇA NOSTALJİSİ
CLUB MED FOÇA NOSTALJİSİ
XI. Uluslararası Foça Kültür Sanat ve Balıkçılık Festivali kapsamında açılan “Dünden Bugüne Fotoğraflarda; Foça Tatil Köyü-Club Med” isimli sergi, nostalji rüzgarı estirdi…
İlk armağanları belediyeden
İlk armağanları belediyeden
“Hoş geldin Bebek” hizmeti sayesinde hayata yeni katılan bebeklere ilk hediyeleri Konak Belediyesi´nce veriliyor.
Gaziemir´in kurtuluşuna oynadılar
Gaziemir´in kurtuluşuna oynadılar
Gaziemir´in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümünde Gaziemir Belediyesi´nin düzenlediği Gaziemir´in Kurtuluşu Futbol Turnuvası´nda 6-14 yaş aralığındaki minik sporcular mücadele etti
Ata Anı Evi´ne yoğun ilgi
Ata Anı Evi´ne yoğun ilgi
Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Genel Başkanlığı görevine yeni seçilen CHP eski Milletvekili Prof. Dr. Süheyl Batum, Belkahve Ata Anı Evi´ni ziyaret etti. ADD´nin İzmir´deki şubelerinden üyeler de Batumla birlikte Ata Anı Evi´ndeydi. Batum, Ata Evi gibi önemli bir mekanı ülkeye kazandıran Bornova Belediyesi´ne teşekkür etti.
Kavacık Üzüm Festivali başlıyor
Kavacık Üzüm Festivali başlıyor
Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu göreve geldiğinden bu yana her yıl düzenlenen “Kavacık Üzüm Festivali” bu yıl 15-16 Eylül tarihleri arasında Kavacık Köy Meydanı´nda yapılacak.
Kurtuluş Kahramanları Unutulmadı
Kurtuluş Kahramanları Unutulmadı
Karşıyaka Belediyesi, İzmir´in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümünde, Gazeteci- Yazar Yaşar Aksoy´u Karşıyakalılarla buluşturdu. İzmir´in Kurtuluşu ve Tam Bağımsızlık konulu söyleşiye yaklaşık 300 kişi katıldı. Aksoy, kurtuluş savaşı zamanında yaşananları ve bağımsızlık mücadelesindeki kahramanlık hikayelerini paylaştı.
ATA´NIN GÖLGESİNDE BİR EĞİTİM YUVASI
ATA´NIN GÖLGESİNDE BİR EĞİTİM YUVASI
Buca Belediyesi, Buca´ya bir eğitim yuvası daha kazandırdı. Buca´nın hatta İzmir´in simgeleri arasında yer alan Türkiye´nin en büyük, dünyanınsa 10. büyük rölyef maskı olan Atatürk Maskı´nın bakım ve onarım çalışmalarını tamamlayan Buca Belediyesi, maskın hemen altında, içerisinde kütüphane, sergi ve eğitim bölümlerinin yer aldığı “ Atatürk Eğitim Atölyesi”ni coşkulu törenle hizmete açtı. Atatürk´ün ilke ve devrimlerini yaşatıp, gelecek kuşaklara aktarabilmek için düzenlenen Atatürk Eğitim Atölyesi, etkileyici sergileri ve Kurtuluş Savaşı mücadelesini anlatan bölümleriyle 7´den 70´e tüm vatandaşları bekliyor.
FOÇA´YI FESTİVAL SEVİNCİ SARDI
FOÇA´YI FESTİVAL SEVİNCİ SARDI
‘‘XI. Uluslararası Foça Kültür Sanat ve Balıkçılık Festivali´´ sabah ve öğle saatlerindeki düzenlenen etkinliklerle başladı.
İzmir Hava Durumu
Bugün
Güneşli
33°
18°
Perşembe
Güneşli
32°
18°
Cuma
Güneşli
31°
19°
Cumartesi
Güneşli
30°
19°
DOLAR
6.3635
EURO
7.4387
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bircok insan mutluluğu burnunun üstünde unuttuğu gözlük gibi etrafta arar.

Konfüçyus
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları