MESUT ERGİN´İ ALTINOVA´DA BİNLER KARŞILADI
Demokrat Parti Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin Altınova´da yapacağı miting için Altınova´ya giderken yolda ki vatandaşların sevgi seli ile karşılaştı. Altınova girişinde yüzlerce araç ve motorla karşılanan Ergin´e miting alanına giderken apartmanlardan ve yolda yürüyen vatandaşların ilgisinden ve sevgi gösterilerinden miting alanına zor ulaştı.
Tarih: 24.3.2019 15:05:26

Demokrat Parti Ayvalık Belediye Başkanı Adayı Mesut Ergin23 Mart Cumartesi akşamı Altınova´da düzenlenen mitingdeydi. Altınova´nın tarım ve hayvancılıkla geçimini sağladığını, köylü pazarı ve hayvan pazarı kurulması gerektiğini anlatan Mesut Ergin, başta tarımsal üretimle uğraşanlar vatandaşlar olmak üzere, üreten herkesle kooperatif çatısı altında buluşulması gerektiğini söyledi. Kendisi hakkında “seçimden sonra parti değiştirecek, AKP´ye geçecek” yönündeki iddialara da cevap veren Mesut Ergin, “Bizim yolumuz Mustafa Kemal´in yoludur. Bunlar hizmet üretemeyenlerin işi gücü bırakıp dedikodu ürettiklerinin bir örneğidir, bu alçakça yalandan vazgeçin, kul hakkı yemek günahtır, günahıma girmeyin” dedi.  

 

Mesut Ergin´in Altınova mitinginde halka hitaben yaptığı konuşmanın tam metni ise,

 

“Merhaba Altınova, merhaba Altınovalılar, merhaba Ayvalıklı hemşerilerim, merhaba! Görüşmeyeli nasılsınız?

 

Nasıl, memnun musunuz yeni düzenden, belediyenizden, rahat rahat görülüyor mu işleriniz, her istediğinizde Belediyenize ulaşabiliyor musunuz? Önceki gelişimde de Altınova´da sizlere söz vermiştim. Bu sözümün arkasındayım. Seçildikten sonra haftanın en az bir günü Altınova´da Belediyede olacağım. Siz Altınovalı kardeşlerimle Altınova´nın Belediye hizmet binasında sizleri dinleyeceğiz, yerinde sorunları tespit edeceğiz ve bu sorunları sizle birlikte çözeceğiz.

 

Ben toplantılarımda hep Ayvalık´ın daha iyi bir yönetimi hak ettiğini vurguluyorum. Haksız mıyım? Siz Ayvalıklı hemşerilerim havası, sokakları, denizi daha temiz bir Ayvalık´ı hak etmiyor musunuz? Daha adil, daha şeffaf, hesap veren, güler yüzlü, her ihtiyacınız olduğunda yanında bulacağınız, ulaşabileceğiniz hatta ulaşmanıza bile gerek kalmadan mahalle evleri ile hizmeti evinize kadar getiren bir Belediyeyi hak etmiyor musunuz?

 

Elbette ediyorsunuz. Ayvalık´ta yaşayan hemşerilerim her şeyin en iyisini hak ediyor. Onun için, hep söylediğim gibi bizim kaybedecek bir dakikamız bile yok. Onun için biz tüm zamanımızı sizlere nasıl hizmet edeceğiz onu planlamak, hazırlık yapmak, bunları sizlere anlatmak için uğraşıyoruz.

 

Ancak sosyal medyada, Facebook´ta falan sahte isimli iftiracılar, sabahtan akşama koro halinde Mesut Ergin´e saldırıyor. Bizleri seven dostlarımız “Allah aşkına şunların ağzının payını ver” diyorlar. Bu çamur at izi kalsın diyen iftiracı korosunun istediği de bu zaten. Bizi de kendi bataklıklarına çekmeye çalışıyorlar. Bu oyuna gelmeyiz. Herkes bildiği işi yapsın. Bizim işimiz emek vermek, hizmet vermek, dertleri çözmek. Onların işi de yalan üretmek, çamur atmak. Ancak unutmasınlar “o çamur ilk onu atanın eline bulaşır.” Ama bunlar daha da abarttı bu işi. Çamurları sadece ellerine bulaşmakla kalmadı. Yüzlerine de bulaştırdılar.

 

Biz,“Altınova´da çiftçi kardeşlerimin de hayvancılık ile uğraşan kardeşlerimin de çok ciddi sorunları var.

En basitinden, hayvancılığın bu kadar yaygın olduğu “Altınovamızın en acil ihtiyaçlarından biri HAYVAN PAZARIDIR, GÖREVE GELDİĞİMİZ İLK YILIN İÇİNDE ALTINOVAYA BİR HAYVAN PAZARI KAZANDIRACAĞIZ” diyoruz.

 

Onlar Mesut Ergin parti değiştirecek diyor.

 

Biz büyük kurtarıcı Atatürk´ün dediği gibi “köylümüz, çiftçimiz memleketin efendisidir” “Onun için tarımda uğraşan hemşerilerimize başta kooperatifçilik olmak üzere Belediye olarak her türlü desteği vereceğiz” diyoruz.

 

Onlar Mesut Ergin başka partiye gitti diyor.

 

Biz “bu memlekete hizmet edecek hayırlı her işin takipçisi ve destekçisi olacağız. Bu memlekette bir taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun. Bizden önce yapılan her güzel işin takipçisi olacağız. Gıda OSB olarak planlanan projenin içine Tarımı da katıp GIDA VE TARIM OSB´Sİ YAPACAĞIZ” diyoruz.

 

Onlar Mesut Ergin´in Büyükşehir adayı kim diyor. Cevap vermeyeceğiz bunlara dedim ama bu kadarını bari söyleyeyim. Mesut Ergin DP Ayvalık Belediye Başkanı adayıdır. Mesut Ergin´in Büyükşehir adayı olamaz. Partilerin adayı olur. Demokrat Partinin Büyük şehir adayı da belli, diğer ittifakların adayı da bu ittifakları hangi partilerin desteklediği de. Mesut Ergin Halk ittifakının adayıdır. Mesut Ergin´i destekleyenlerin ilk sloganı neydi: “Sağ sol yok, sen ben yok, sevdamız da derdimiz de Ayvalık değil miydi?”  Şunu bari anlayın artık, Mesut Ergin´in işi gücü Ayvalık. Gördünüz değil mi gene boş işlerle zamanımızı çaldılar. Onun için biz işimize bakalım.

 

“Biz Altınova´ya da bir köylü pazarı kazandıralım diyoruz, biz Altınova´ya Modern bir Kapalı Pazar Kazandıralım diyoruz, biz neden Altınova´da da bir mesire alanı olmasın? diyoruz, gençlerin rahatça spor yapabilecekleri içinde kapalı spor salonu da olan bir kompleks Altınova´ya yakışmaz mı? diyoruz, biz çevre yolunu da kapsayacak şekilde Altınova´da ticareti daha geniş bir alana yayıp ekonomiyi nasıl daha da büyütürüz diye kafa yoruyoruz”

 

Onlar “Mesut Ergin´in ideolojisi ne?” diyor. Her yerde söyledim burada bir kere daha söylüyorum. Boş laflarla havanda su dövmeye çalışanlar kulaklarını iyi açıp dinlesin: Benim ideolojim Kemalizm´dir,

Benim çizgim, Laik, Sosyal, Hukuk devleti olan Cumhuriyetimizin kazanımlarını daha da ileriye taşıyacak uygarlık çizgisidir, benim yolum Mustafa Kemal Atatürk´ün yoludur.

Benim anlayışım sosyal Belediyeciliktir.

 

Biz, “Altınova Ayvalık´ta tarım ve hayvancılığın merkezidir. Ama bu yetmez. Altınova aynı zamanda aynı Cunda gibi, tıpkı Sarımsaklı gibi Turizmin de gözdesi olabilecek bir coğrafyadır. Geçtiğimiz dönemlerde yapımına başlanan Sahil yürüyüş yolu Karakoç deresine kadar olan bölümü de tamamlanmalı, bu bölgede oluşturulacak kafe ve mekanlar, kum adası çevre düzenlemeleri ve daha nicesi ile turizmde de yol almalı” diyoruz.

 

Onlar bize bölmeyin diyor. Biz bölmeye değil kangren olmuş sorunları çözmeye geliyoruz. Ama çok şükür çaldı, çaldırdı diyemiyorlar, yapamaz diyemiyorlar, onun için öyle söyledim havanda su dövüyorlar.

 

Neyse biz işimize bakacağız. Ayvalık için, Altınova için bugünden itibaren daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz, bunu da hep beraber yapacağız. Zaten bugün bu yüzden buradayız. Altınova, Ayvalık dünya cenneti, sizce de daha iyi yönetilmeyi hak etmiyor mu?

 

Onun için eskilere gitmeyeceğim, hiç. Hep önümüze bakacağız. Bugünden tezi yok gündemim hep Ayvalık olacak. Benim Yolum Atatürk´ün yoludur. Ne diyor Büyük Atatürk: “Vatanını en çok seven Ona en çok hizmet edendir.”  Ben Altınova´yı, Ayvalık´ımızı çok seviyorum ve işte sırf bu yüzden adayım. Sizlere, bu memlekete daha iyi hizmet etmek için bu göreve talibim.

 

Bugün Cunda´dan belki 50 kişi aradı. Broşür dağıtan partili kadınlar, “Mesut Ergin seçildikten 6 ay sonra AKP´ye gidecek” yalanını yayıyorlarmış. Bu alçakça yalandan vazgeçin. 5 yıldır belediye yönetiyorsunuz, her türlü bilge belge elinizde Mesut Ergin´in tek bir usulsüzlüğü varsa açıklayın.  Diye biliyorsanız deyin, alçakça yalandan vazgeçin. Kul hakkı yemek günahtır, günahıma girmeyin. Hiç mi Allah korkusu yok sizde? “AKP´ye gidecek” yalanından vazgeçin.

 

Sözü daha fazla uzatmayacağım. Biliyorum bu sıralar tarla işleri, hayvan bakım işleri çok sıkı, hepiniz bağdan bahçeden koşup geldiniz. Allah hepinizden razı olsun. Nasıl olsa Çarşamba gecesi gene bir arada olacağız. O zaman daha uzun uzadıya dertleşiriz. 

 

Hepinize çok teşekkür ederim. Sağ olun var olun, Allaha emanet olun.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                           


Anahtar Kelimeler: MESUT ERGİN ALTINOVA BİNLER KARŞILADI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İzmir´in Boyoz´u Dünya Kupası´nda
İzmir´in Boyoz´u Dünya Kupası´nda
Global marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen İzmir Boyoz´u, Amerika ile başlayan ve sonrasında Avrupa´da 6 ülkeye ulaşan “Smyrna Boyoz” ihracat yolculuğunu, Katar ve Kuveyt ile sürdürecek. Mim Grup Ceo´su Musa Turan “Boyoz, tüm dünyanın vazgeçilmezi olacak” dedi.
1000 ROTARYEN ATA´NIN HUZURUNDA
1000 ROTARYEN ATA´NIN HUZURUNDA
Uluslararası Rotary´nin Ankara, İstanbul ve İzmir´deki üç bölge federasyonuna bağlı Bin 27 Rotaryen Anıtkabir´i ziyaret etti.
Leyleklere Yeni Yuva Projesi 10 Yaşında, 13 bin leyleğe yuva oluyor
Leyleklere Yeni Yuva Projesi 10 Yaşında, 13 bin leyleğe yuva oluyor
Doğayı ve doğal hayatı koruma bilinciyle 2009 yılında başlatılan ve oluşturduğu farkındalıkla birçok ödül alarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından örnek gösterilen “Leyleklere Yeni Yuva” Projesi, 10. yılında leylekleri yuvalandırmaya devam ediyor.
Nets Vadi´de detoks kampları başlıyor
Nets Vadi´de detoks kampları başlıyor
İzmir´in Bornova ilçesindeki Kayadibi´nde konumlanan ve yeni hizmete açılan Nets Vadi Detoks Merkezi, arınmak ve kent hayatının stresinden kurtulmak isteyenlere yönelik özel detoks kamplarına başlıyor.
CHP´Lİ BAKAN´DAN ÇAĞRI: YAŞAM 2 DAKİKADA TÜKENMESİN!
CHP´Lİ BAKAN´DAN ÇAĞRI: YAŞAM 2 DAKİKADA TÜKENMESİN!
Çevre Komisyonu Üyesi ve Sözcüsü CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, tek kullanımlık plastik ürünlerin Türkiye´de yasaklanması konusunu TBMM gündemine taşıdı. Bakan, “Tek kullanımlık plastikler yasaklansın, yaşam 2 dakikada tükenmesin” dedi.
PALMİYE KIRMIZI BÖCEĞİ İLE MÜCADELE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
PALMİYE KIRMIZI BÖCEĞİ İLE MÜCADELE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
İzmir´de 2006 yılında ithal edilen palmiye ağaçlarında ortaya çıkan ve o tarihten bu yana İzmir´de 2006 yılında ithal edilen palmiye ağaçlarında ortaya çıkan ve o tarihten bu yana mücadelesi hassasiyetle devam eden Palmiye Kırmızı böceği ile ilgili İzmir Tarım ve Orman Müdürlüğü´nde bir toplantı gerçekleşti.
IEN SENTEZ TOPLANTISI´NA EĞİTİM ANILARI DAMGA VURDU
IEN SENTEZ TOPLANTISI´NA EĞİTİM ANILARI DAMGA VURDU
Eğitim sektörü paydaşları arasında iki yıldır sürdürülebilir iletişimin arttırılması, eğitim modellerinin paylaşılması, ortak projeler geliştirilebilmesi amacı ile gerçekleştirilen İzmir Educators Network (IEN) SENTEZ toplantısına “Eğitim Anıları” damgasını vurdu.
ROTARY´DE YENİ DÖNEM BAŞLADI
ROTARY´DE YENİ DÖNEM BAŞLADI
Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu´nda2019-2020 dönemi başladı. İzmir´in Tarihi Havagazı Fabrikası´nda düzenlenen törenle Rotary2018-2019 DönemBaşkanı Alaeddin Demircioğlu görevi yeni dönem Federasyon Başkanı Fatih Akçiçek´e teslim etti.
ONLAR ARTIK BİRER SAĞLIK NEFERİ…
ONLAR ARTIK BİRER SAĞLIK NEFERİ…
İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi 2018 – 2019 Öğretim Yılı mezunları için düzenlenen törende mutluluk ve hüzün aynı anda yaşandı.
Açıkta Satılan gıdalar ne kadar güvenli?
Açıkta Satılan gıdalar ne kadar güvenli?
Gıda fiyatlarında son 16 yılın en yüksek artışının yaşandığı bir dönemdeyiz. Daha birkaç gün önce motorine 23 kuruş, kuru çaya yüzde 15 ve şekere yüzde 16 zam yapıldı. Motorine gelen zam tarlada yetiştirilen ürünlerin maliyetini arttıracak. Çay ve şekerse yaz kış ülkemizde en çok tüketilen gıda maddeleri arasında. Önümüzdeki günlerde yeni zamların geleceği tahmin ediliyor.
“Küresel Bağış Projesi” görme engellilere ışık olacak
“Küresel Bağış Projesi” görme engellilere ışık olacak
İstanbul Maslak Rotary Kulübü ve Fransa´daki Valenciennes Rotary kardeş kulübünün işbirliği ile başlatılan “Küresel Bağış Projesi” kapsamında, Uluslararası Rotary Vakfı ile yurtiçi ve dışından onlarca Rotary Kulübü´nün bağışlarıyla finansmanı sağlanan iki adet Braille (kabartma yazı baskı makinesi) Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı´na teslim edildi.
EN ÇOK HABER TAKİP EDEN ÜLKELER BELLİ OLDU
EN ÇOK HABER TAKİP EDEN ÜLKELER BELLİ OLDU
Dünyada en çok haber takip eden ülkeler belli olurken, Türkiye bu listenin üçüncü sırasında yer aldı. Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, haber okumaya yönelik yapılan araştırma istatistiklerini inceledi.
HKP´den Binali Yıldırım hakkında suç duyurusu
HKP´den Binali Yıldırım hakkında suç duyurusu
Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), AKP´nin İstanbul adayı Binalı Yıldırım hakkında seçim çalışmalarında devletin kiraladığı aracı kullanmasından dolayı suç duyurusunda bulundu.
İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı Heyeti İMAMOĞLU´na destek için İstanbul´da.
İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı Heyeti İMAMOĞLU´na destek için İstanbul´da.
Millet ittifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İMAMOĞLU´na destek olmak amacı ile İstanbul´a giden İYİ PARTİ İzmir İl Başkanı Hüsmen KIRKPINAR başkanlığında İl Yöneticileri ve İlçe Başkanlarından oluşan heyet çalışmalarına hızla devam ediyor.
SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YOLA ÇIKTILAR ULUSLARARASI DOSTLUKLAR KURDULAR
SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YOLA ÇIKTILAR ULUSLARARASI DOSTLUKLAR KURDULAR
İzmir´in Foça İlçesi´nde bulunan Bedia Midilli İlkokulu öğretmen ve öğrencileri sağlıklı yaşam için doğru beslenme ve sporun hayata geçirilmesi için yaptıkları ve koordinasyonunu üstlendikleri Avrupa Birliği (AB) Erasmus projesini başarıyla tamamladılar. 5 ülkede 2 binin üzerinde öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen projenin sıkı dostluklar kuran paydaşları Foça´da düzenlenen final programıyla birbirlerine veda ederken duygulandılar.
TÜRKİYE DOĞAL GAZ İTHALATINDA DÜNYA ALTINCISI
TÜRKİYE DOĞAL GAZ İTHALATINDA DÜNYA ALTINCISI
Türkiye doğal gaz ithalatında 216 ülke arasından 6. sıraya yerleşirken, 55 milyar 130 milyon metreküp ithal ettiği görüldü.
Yorglass Bilgi Teknolojileri Direktörü ‘‘100 Fark Yaratan Lider´´ arasına girdi
Yorglass Bilgi Teknolojileri Direktörü ‘‘100 Fark Yaratan Lider´´ arasına girdi
Yorglass´ın Bilgi Teknolojileri Direktörü Hakan Uçar, International Data Corporation tarafından düzenlenen 2019 IDC Leader kitabında ‘‘100 Fark Yaratan Lider´´ arasında yerini aldı.
Rıdvan Şükür. “Dünyadaki Çölleşme ve kuraklık bizim İçin büyük tehdit”
Rıdvan Şükür. “Dünyadaki Çölleşme ve kuraklık bizim İçin büyük tehdit”
Dağcı ve doğa sporcusu Rıdvan Şükür, 17 Haziran Dünya Çölleşme ve kuraklıkla mücadele günü nedeniyle yaptığı açıklamada, günümüzde yaşanan kuraklık ve iklim değişikleri nedeniyle Anadolu topraklarının yakında çölleşme tehlikesiyle ile karşı karşıya olduğunu söyledi.
Genç iletişimciler için “Avrupa Birliği Yaz Okulu Projesi” sona erdi
Genç iletişimciler için “Avrupa Birliği Yaz Okulu Projesi” sona erdi
Ege Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen Jean Monnet Modülü “İletişimciler için Avrupa Medyası ve Avrupa Birliği” EU-TALK Projesi Yaz Okulu Programı sona erdi. Program, Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Öğr. Üyesi Doç. Dr. Huriye Toker, koordinatörlüğünde gerçekleştirildi. 43 genç iletişimcinin katıldığı eğitimler interaktif bir ortamda yapıldı.
Diyarbakırlı çocuklar SunExpress ile Antalya´da
Diyarbakırlı çocuklar SunExpress ile Antalya´da
Türk Hava Yolları ile Lufthansa´nın ortak kuruluşu SunExpress, kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında Diyarbakır´da düzenlediği “Benim Tatilim” temalı resim yarışmasını kazanan 17 Diyarbakırlı çocuk hayallerini gerçekleştirmek üzere Antalya´ya geldi.
Bu yıl ilk kez 7 Haziran günü Dünya Gıda Güvenliği Günü olarak kutlanıyor.
Bu yıl ilk kez 7 Haziran günü Dünya Gıda Güvenliği Günü olarak kutlanıyor.
Dünya Gıda Güvenliği Günü; dünyada herkesin güvenli ve kaliteli beslenmeye hakkının olduğundan yola çıkarak belirlenmiştir. Amaç; gıda kaynaklı risklerin önlenmesi, gıda güvenliğinin sağlanması ve gıdaya erişimin düzenlenmesi konularına dikkat çekmek ve sağlıklı gıdaya ulaşımı sürdürülebilir kılmaktır.
Hayatınızı nefesinizin yönettiğini biliyor musunuz? “Nefesiniz mucizeniz olsun”
Hayatınızı nefesinizin yönettiğini biliyor musunuz? “Nefesiniz mucizeniz olsun”
Her gün düşünmeden yapmaya devam edilen alışkanlıklar gibi nefesin de bir davranış biçimi olduğunu söyleyen Nefes ve Yaşam Koçu İkbal Kaya, doğru nefes konusunda tavsiyelerde bulundu.
EİB´nin yeşil pasaportlu ihracatçı sayısı bini aştı
EİB´nin yeşil pasaportlu ihracatçı sayısı bini aştı
Türk ihracatçılarına seyahat özgürlüğü sağlayan yeşil pasaporta sahip olan Ege İhracatçı Birlikleri üyesi ihracatçı sayısı bin 17´ye yükseldi.
Genç frankofonlar kamera başında
Genç frankofonlar kamera başında
Üniversiteli ve liseli 50 öğrenci, Türkiye Fransız Kültür Merkezi´nin ve İzmir Fransızca Öğretmenleri Derneği´nin (APFIZ) desteğiyle büyük bir video röportaj projesi hazırladı. Proje kapsamında, her eğitim kurumunda bir öğretmen rehberliğinde öğrenciler, Fransızca ve frankofoni ile özel bağı olan bir Türk ile röportaj gerçekleştirdi.
Suriyeli gençlerin mesleki eğitimine BAYOSB desteği
Suriyeli gençlerin mesleki eğitimine BAYOSB desteği
Türkiye´de 12 ilde uygulanan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından gerçekleştirilen Mahirler Eller Projesi kapsamında Suriyeli gençler Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi´nde de (BAYOSB) eğitim aldı. Suriyeli gençlerin meslek sahibi olarak iş gücüne katılmalarını sağlamak amacıyla yürütülen proje ile 41 kişi BAYOSB Mesleki Eğitim Merkezi´ndeki eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını aldı.
TGS İzmir Şubesi:´´Cumhuriyet Gazetesi İzmir Bürosunda dört çalışanın işine son verilmesi kabul edilemez´´
TGS İzmir Şubesi:´´Cumhuriyet Gazetesi İzmir Bürosunda dört çalışanın işine son verilmesi kabul edilemez´´
İZMİR- Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu, ´´Cumhuriyet Gazetesi İzmir Bürosu´nda ikisi TGS üyesi dört çalışanın işlerine son verilmesinin kabul edilemez´´ olduğunu bildirdi.
Devlet Kurumlarında Yerlilik ve Millilik Göz Ardı Ediliyor!
Devlet Kurumlarında Yerlilik ve Millilik Göz Ardı Ediliyor!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın her fırsatta vurguladığı yerlilik ve millilik, devlet kurumlarında karşılık bulmuyor. 1978 yılından bu yana İzmir´de faaliyet gösteren ve alanında dünyanın sayılı firmalarından olan Elektral A.Ş ürünleri kritik öneme sahip kurumlar tarafından göz ardı ediliyor.
Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı´ndan  Arkeolojik Kazılara Bir Destek Daha...
Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı´ndan Arkeolojik Kazılara Bir Destek Daha...
Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı İdare Heyeti Başkan Yardımcısı Feyhan Yaşar: “Türkiye, kültürel anlamda çok zengin bir ülke. Çatalhöyük´e verdiğimiz destek ile bir kazı alanında daha tarihimize ışık tutacağımız için heyecanlıyız”.
Bakırçay´a mercek altında: “ Bereketi  bol olsun”
Bakırçay´a mercek altında: “ Bereketi bol olsun”
İzmir tarımının kalbi Bakırçay mercek altında. Yaklaşan sulama sezonunun sorunsuz geçmesini hedefleyen DSİ bölgedeki çalışmalarını hızlandırırken; Bölge Müdürü Ali Fuat Eker projelerin son durumunu tek tek inceledi. Bölgedeki DSİ ekiplere “eksikleri tamamlayın talımatı” verdi.
İhracat okulu açılacak
İhracat okulu açılacak
2019´da istihdam ve ihracata ağırlık veren Torbalı Ticaret Odası, Dış Ticaret Birimi firmaların ihracat oranını artırmayı hedefliyor. Onur Belgesi takdim töreninde üyeler ile bir araya gelen TTO Başkanı Olgun “Sıkıntılı süreçte firmalarımız ihracat ile nefes alacaktır” dedi.
KÜLTÜREL İSTİHDAMIN YÜZDE 50´SİNİ ERKEKLER YÜZDE 50´SİNİ KADINLAR OLUŞTURDU
KÜLTÜREL İSTİHDAMIN YÜZDE 50´SİNİ ERKEKLER YÜZDE 50´SİNİ KADINLAR OLUŞTURDU
2018 yılında kültürel istihdam sayısı 648 bin kişi olurken, bunun yüzde 50´sini erkeklerin diğer yüzde 50´lik kısmını ise kadınların oluşturduğu görüldü.
TED DENİZLİ KOLEJİ MATEMATİK´TE 51 ÜLKE ARASINDA 5. OLDU
TED DENİZLİ KOLEJİ MATEMATİK´TE 51 ÜLKE ARASINDA 5. OLDU
2003 yılından beri dünya çapında online olarak düzenlenen Purple Comet Math Meet yarışmasıa katılan TED Denizli Koleji Ortaokul ve Lise öğrencileri 5. olarak “Honorable Mention” Ödülüne layık görüldü.
Eker´den “Kelebek” Müjdesi: “6 ay sonra tamamlanacak”
Eker´den “Kelebek” Müjdesi: “6 ay sonra tamamlanacak”
Manisalı üreticilere müjde. 24 bin 270 dekar araziyi can suyu ile buluşturacak Ahmetli Kelebek Barajı 2019 sonunda tamamlanıyor. Yüzde 75´i bitirilen projenin son durumunu yerinde inceleyen DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker, inşaatın yaz aylarında hızlanacağını belirtti. “Hedefimiz 6 ay içinde barajı tamamlayarak su tutmak” dedi.
Uzakdoğu´da Poyraz rüzgarı esti
Uzakdoğu´da Poyraz rüzgarı esti
Türkiye zeytinyağı sektörünün önemli temsilcilerinden Poyraz Zeytinyağları, 21-25 Mayıs tarihlerinde Güney Kore´de düzenlenen Seoul Food & Hotel Fuarı´nda yer aldı. Uzakdoğu catering ve perakende sektörünün önemli ithalatçılarıyla bir araya gelen Poyraz temsilcileri yeni ihracat bağlantıları kurdu.
FİLİZNUR´UN HEDEFİ ALTAY ARMASIYLA 2020 PARALİMPİK OYUNLARI
FİLİZNUR´UN HEDEFİ ALTAY ARMASIYLA 2020 PARALİMPİK OYUNLARI
Engelleri spor ve anne sevgisi ile yenen İzmirli jimnastikçi Filiznur İmer, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları´nda Türkiye´yi Altay formasıyla temsil etmeyi hedefliyor.
ÜNLÜ MENAJER EBRU KÜÇÜKAKAR´A OYUNCULARINDAN SÜPRİZ DOĞUM GÜNÜ...
ÜNLÜ MENAJER EBRU KÜÇÜKAKAR´A OYUNCULARINDAN SÜPRİZ DOĞUM GÜNÜ...
Ünlülerin Menajeri Ebru Küçükakar´a geçtiğimiz günlerde Kadıköy Tiyatro Kılçık´ta oyuncuları süpriz doğum günü partisi düzenledi. Süpriz karşısında çok şaşıran Ebru Küçükakar, "Yaşadığım mutluluk, tarifsiz sevenlerimiz ve bizi düşünenlerimiz hayatımızdan hiç eksik olmasın" sözleriyle mutluluğunu dile getirdi.
Milli Mücadele´nin 100´üncü yılı panelle anlatıldı
Milli Mücadele´nin 100´üncü yılı panelle anlatıldı
Milli Mücadele´nin fitilinin ateşlendiği, Atatürk´ün Samsun´a çıkışının 100´üncü yılı etkinlikleri kapsamında, Konak Belediyesi´nin destekleriyle, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak İlçe Başkanlığı ‘Kurtuluştan Kurtuluşa Milli Mücadele Tarihi´ konulu panel düzenlendi.
TYF100.Yıl Atatürk Kupası Optimist Yarışları´nda ödüller sahiplerini buldu
TYF100.Yıl Atatürk Kupası Optimist Yarışları´nda ödüller sahiplerini buldu
16-21 Mayıs tarihleri arasında Samsun Yelken Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen TYF 100.Yıl Atatürk Kupası Optimist Yarışları ödül töreni ile sona erdi.
Yorglass mühendislik fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi
Yorglass mühendislik fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi
Türkiye´de cam sektörünün en önemli oyuncularından Yorglass, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri için 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´na özel "Bugün Camcı Oldum" etkinliği düzenledi. Üretim tesislerini gezerek cam üretim süreci hakkında detaylı bilgi alan mühendislik öğrencileri, liderlerle bir araya gelerek gelecek hedeflerini de konuşma şansı yakaladı.
Yelkenciler 19 Mayıs Atatürk´ü Anma,  Gençlik ve Spor Bayramı´nı kutladı
Yelkenciler 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nı kutladı
Samsun´da düzenlenen TYF 100.Yıl Atatürk Kupası Optimist Yarışları´nda 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak´ın konuşmasının ardından yelkenciler Samsun Yelken Kulübü tarafından deniz üzerinde hazırlanan 1919 yazısının etrafında tur attılar. Daha sonra Mustafa Kemal Atatürk´ün Milli mücadeleyi başlatmak amacıyla Samsun´a ilk adımı attığı Tütün İskelesi´nin bulunduğu limana geçen optimist sporcuları denizde görsel bir şölen gerçekleştirdiler.
3. Çevre ve Geri Dönüşüm Proje Yarışması Sergisi Açıldı
3. Çevre ve Geri Dönüşüm Proje Yarışması Sergisi Açıldı
Ödemiş Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 100. Yıl kutlama etkinlikleri kapsamında 3.Çevre ve Geri Dönüşüm konulu proje yarışması ve sergisinin açılışını gerçekleştirdi.
Serter´den 100. yıl köşesi
Serter´den 100. yıl köşesi
CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, milli mücadelenin fitilinin ateşlendiği Atatürk´ün Samsun´a çıkışının 100. yılı anısına ofisine hazırladığı Atatürk Köşesi´nden yaptığı açıklama ile 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nı kutladı.
Mobil Tır´ın Yeni Rotası İzmir
Mobil Tır´ın Yeni Rotası İzmir
Tarım alanında sağladığı finansal katkının yanı sıra sosyal sorumluluk vizyonu çerçevesinde sektöre katkı sunmak hedefi ile çalışan DenizBank, ilk elden sağlık, finans ve yetiştiricilik eğitim hizmeti veren mobil tırı ile Türkiye´yi dolaşmaya devam ediyor.
10. Yılda da Organik Ürünlerle Devam
10. Yılda da Organik Ürünlerle Devam
Ekoloji 2019 Fuarı bu yıl 10. kez kapılarını ziyaretçilere açtı. İlk yılından itibaren aralıksız her sene katılım göstererek sektöre ve fuara destek olan İncir Evi, standı ile fuarda bu yıl yine göz doldurdu.
Bölünmez Çankırı´dan 19 Mayıs mesajı
Bölünmez Çankırı´dan 19 Mayıs mesajı
AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bölünmez Çankırı, mesajında gençliğin gelecek olduğunu ve geleceğin gençlerin ellerinde olduğunu belirtti
   CHP MV. AHMET KAYA: MİLLİ MÜCADELEMİZİN 100. YILI; 19 MAYIS ATATÜRK´Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.
CHP MV. AHMET KAYA: MİLLİ MÜCADELEMİZİN 100. YILI; 19 MAYIS ATATÜRK´Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.
Başta gençlerimiz olmak üzere tüm yurttaşlarımızın, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı´nı kutluyor; Milli Mücadelemizin ve Cumhuriyetimizin mimarı Büyük Önder Atatürk´ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyorum.
MİLLETVEKİLİ BEKLE´DEN 19 MAYIS MESAJI
MİLLETVEKİLİ BEKLE´DEN 19 MAYIS MESAJI
AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı
Ünlü isimler 19 Mayıs´ı böyle kutladı
Ünlü isimler 19 Mayıs´ı böyle kutladı
Aralarında Ebru Gündeş, Demet Akalın, Yonca Evcimik ve Mahmut Görgen gibi isimlerin yer aldığı ünlüler 19 Mayıs Atatürk´ü Anma ve Gençlik Bayramı´yla ilgili paylaşımlar yaptılar..
RAFET EL ROMAN´DAN AVRUPALI TÜRK iŞ ADAMLARIYLA TÜRK FUTBOLUNA BÜYÜK DESTEK
RAFET EL ROMAN´DAN AVRUPALI TÜRK iŞ ADAMLARIYLA TÜRK FUTBOLUNA BÜYÜK DESTEK
Avrupanın önde gelen iş adamları, siyaset spor ve sanat dünyası türk futbolunun gücünü başarısını arttırmak, genç futbolcu nesilleri daha iyi teşvik etmek yetiştirmek, avrupadaki 400 den fazla türk futbol takımlarını, futbol derneklerini, destelemek için ATFF Avrupa Türk Futbol Federasyonu nu Almanya Frankfurt Şehirinde kurduklarını bir basın bülteniyle duyurdular
Ev Hanımlığından Girişimciliğe Uzanan Başarı Hikâyesi
Ev Hanımlığından Girişimciliğe Uzanan Başarı Hikâyesi
Ev hanımı Müge Cücü´nün yaptığı tasarımlar ve yarattığı marka ile konsept tasarım dükkanları tarafından çokça aranan markalar arasına girdi. Cücü, markasını oğluna oyuncaklar yapmaya başlaması sayesinde oluşturduğunu söyledi.
İngiltere Büyükelçiliği´nden EGSD´ye Brexit ziyareti
İngiltere Büyükelçiliği´nden EGSD´ye Brexit ziyareti
Avrupa Birliği ile anlaşmalı ayrılma görüşmelerini sürdüren İngiltere, özellikle İngiltere´ye ihracat yapan sektörlere süreç hakkında bilgi vermek için, İngiltere Büyükelçiliği nezdinde Ege Giyim Sanayicileri Derneği´ne (EGSD) ziyaret gerçekleştirildi.
DOLAR
5.7046
EURO
6.3197
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çıkacağım merdivene sabırı merdiven yaparım.

Mevlana
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları