KILIÇDAROĞLU HATAY MİTİNGİNDE
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:Hatay mitinginde hükumete yüklendi.
Tarih: 19.3.2019 04:34:40

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:
-“Konuşuyor diyor. Konuşacağım! Esnafın, çiftçinin, işçinin, sanayicinin, kim alın teri döküyorsa tamamının hakkını savunacağım. Alın terini savunacağım, emeği savunacağım, kazananı savunacağım. Beyefendi de rahatsız oluyor. İstediğin kadar rahatsız ol. Ben bu ülkede herkesin hakkını savunacağım. Bu yetkiyibu hakkı bize kültürümüz, inancımız verdibabalarımız, dedelerimiz verdi. Biz mazlumun yanındayız, zulme karşıyız. Hiçbir gücün önünde diz çökmeyiz, onurumuzla yaşarız, onurumuzla konuşuruz, onurumuzla mücadele ederiz ve kimseye eyvallah demeyiz” dedi.
Genel Başkan Kılıçdaroğlu, Hatay Mitinginde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Hatay Sporu şampiyonluğa taşıyacağız hep beraber değil mi? Efendim Hatay´da sizlere hitap etme fırsatı verdiğiniz için hepinize şükran borçluyum, sağ olun, var olun diyorum. Güzel bir sohbet gerçekleştireceğiz.
Ülkenin içinde bulunduğu durumu ben de biliyorum, siz de biliyorsunuz. Ama bütün zorlukları aşmasını bilen bir ülkeyiz biz. Bugün 18 Mart, Çanakkale Zaferinin 104. yılı. Çanakkale Zaferi ne demektir? Bir ulusun, bir milletin, yedi düvelin önünde diz çökmediği zafer demektir. Çanakkale Zaferi Mustafa Kemal´in başarısını ilk kez tescil ettirdiği bir zafer demektir. Çanakkale Zaferi Milli Kurtuluş Savaşının önsözü demektir.Ve bugün aynı zamanda Şehitleri Anma Günüdür. Biz bütün şehitlerimizi, bütün şehit yakınlarımızı ve bütün gazilerimizi şükranla, rahmetle, sevgiyle, dostlukla anarız. Biz bu ülke için her yerde ve her zaman gerekirse seve seve canımızı feda ederiz. O nedenle Türkiye´yi cennet gibi bir ülke yapmak isteriz. Beraber yaşamak için, birlikte yaşamak için, hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimsenin kimliğini, hiç kimsenin yaşam tarzını, hiç kimsenin inancını sorgulamadan… İnsan Allah´ın yarattığı en değerli varlıktır ve bizim başımızın üstünde yeri vardır felsefesiyle ve kültürüyle hareket ederiz. Tekrar hepiniz hoş geldiniz diyorum.
Efendim hepimizin sorunları var, en çok da çiftçilerin. Biliyorsunuz saraydan bir zat gelmiş burada açıklama yapmış: “Efendim Hatay´a 6 baraj yaptık, 3 tanesini de yapacağız.”  Sordum Başkana “6 baraj gerçekten yapıldı mı?” “Baraj yok ki. Baraj yok ki 6 baraj yapılsın” dedi. Adamın Türkiye´den haberi yok, pes vallahi! Bir danışmanı da mı yok? Nasıl olsa ben atarım diyor millet de inanır.
Damat diyor ya “Dört gidiş, dört geliş aya yol yaptık desek millet inanır.” Ama benim bildiğim Hataylılar buna inanmaz, kusura bakmasın. Kim inanır biliyorum ama Hataylılar inanmaz.
Amik Ovasını su basmış herhalde onu kendi yaptığı baraj sanıyor, Allah´ın verdiği su kardeşim senin baraj falan yaptığın yok. Bu neyi gösteriyor? Türkiye´nin gerçeklerinden ne kadar uzak olduklarını gösteriyor. Neyi yapıp yapmadıklarını bilmiyorlar.
Hatay´da çiftçi gerçekten perişan. Sadece Hatay´da değil, Adana´da da aynı şey var. Gidin Trakya´da da aynı şey var, Uşak´ta da aynı şey var, Diyarbakır´da da aynı şey var.Çiftçi perişan. Şimdi gübre alacaksınız yüzde 100 zam geldi, ilaç alacaksınız yüzde 100 zam geldi, su kullanacaksınız zamlı, ne alırsanız zamlı. Sonra niye pahalı satıyorsun diye pazardaki esnafı, haldeki esnafı terörist ilan edeceksiniz, pes vallahi! Aklım almıyor bunu, gerçekten aklım almıyor. Kinle, nefretle bir toplumu yönetemezsiniz.
Bir toplum sevgiyle yönetilir, bir toplum ilgiyle yönetilir, bir toplum deneyimle, birikimle yönetilir. Bir toplum ayrıştırılmaz, kaynaştırılır. Bir toplumda bir kişi açsa, bir kişi yoksulsa o toplumun diğer kesiminin rahatsız olması lazım. Herkesin karnının doyduğu bir Türkiye güzel bir Türkiye´dir. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye güzel bir Türkiye´dir. Güzel Türkiye´yi hep beraber birlikte inşa edeceğiz, kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle birlikte güzel Türkiye´yi inşa edeceğiz.
Ve sizlere şunu söylemek isterim. Çiftçi perişan dedim doğrudur. Sadece 2018 yılında Yunanistan´dan 113 milyon dolarlık pamuk aldık. 13 milyon dolarlık da tütün aldık. Allah aşkına, bu memlekette tütün ekecek yer kalmadı mı, pamuk ekecek yer kalmadı mı? Varsa niye dışarıdan alıyoruz? Bu soruyu soracağız. Nerede? Sandıkta soracağız.Demokratik hakkımızı kullanacağız. Gideceğiz diyeceğiz ki, “Arkadaş Amik ovası duruyor, sular altında duruyor. Kaç yıldır ülkeyi yönetiyorsun, memleketi kaç yıldır yönetiyorsun? 17 yıldır yönetiyorsun. Bir de geliyorsun buraya 6 baraj yaptık diyorsun.” Pes vallahi! İftira atarak, insanları kutuplaştırarak, kavga ortamı yaratarak memleketi yöneteceğini sanıyor. Buna izin vermeyeceğiz. Hangi partiden olursak olalım, hangi siyasi görüşten olursak olalım dostluğumuzu, beraberliğimizi asla bozmayalım. Bu şanlı bayrağın altında hep beraber huzur içinde yaşayalım.
Geçmişte sandığa gidip AK Partiye oy veren kardeşlerim var. Bugüne kadar hiç kimseye neden şu partiye oy verdin veya vermedin diye özel bir suçlama yapmadım. Herkesin tercihi benim başımın üstünedir. Ama sandığa gidip geçmişte AK Partiye oy veren kardeşlerimin oturup düşünmesi lazım, ya arkadaş demesi lazım yukarıya, yani yukarıdakilere; ya arkadaş 17 yıldır ben seni omuzlarımda taşıyorum, 17 yıl dedin ki tek başıma iktidar olacağım, 17 yıldır tek başına iktidar oldun. 17 yıldır istediğim kanunu çıkaracağım dedin istediğin kanunu çıkardın. 17 yıldır bizden vergi istedin, 17 yıldır vergi ödüyor herkes. Herkes diyorum, çocuk doğduğu andan itibaren vergi verir. Hanımlar musluğu evde açarlar 5 çeşit vergi öderler, elektrik düğmesine basarlar 4 çeşit vergi öderler. Bir tek bu teneffüs ettiğimiz havada şimdilik vergi yok. İleride ne yaparlar onu da bilmiyorum? Ama yok onun dışında her şeyde vergi var, ama laf aramızda kimse duymasın kürkten vergiyi sıfırladılar. Beyler akşam giderken eve hanımlara birer tane kürk alın. Diyeceksiniz ki, kürk alacak paramız yok bu kürkte niye vergiyi sıfırladılar? Saray sosyetesinin kürke ihtiyacı var onun için onun sıfır olması lazım. Çiftçiye vergi var, esnafa vergi var, sanayiciye vergi var, asgari ücretliye vergi var, hayatın her alanında vergi var, kürkte vergi sıfır. Düşünün… Kim düşünecek? Geçmişte özellikle AK Partiye oy veren değerli kardeşlerim düşünecek. Ben vergi veriyorsam onlar niye vermiyorlar? Benim çocuğum işsiz, damat beyin bir eli yağda, bir eli balda. Sen damadını koruyorsan ben de çocuğumu korumak zorundayım demesi lazım. AK Partiye oy veren her kardeşim bunu söyleyeceksin: “Sen damadını korudun, damadına her türlü imkanı verdin, bir eli yağda, bir eli balda benim çocuğum işsiz. Niye benim çocuğum işsiz?”
8 milyona yaklaştı işsiz sayısı. Son bir yılda işsiz kalanların sayısı 1 milyon 11 bin kişi. 1 milyon kişinin işsiz kalması ne demektir? 1 milyon eve para girmemesi demektir. 1 milyon evde babanın çocuğu okula giderken harçlık verememesi demektir. 1 milyon evde tencerenin kaynamaması demektir. 1 milyon evde huzurun ve bereketin olmaması demektir. Saraydakiler bunu biliyorlar mı? İşsizliğin ne olduğunu biliyorlar mı, yoksulluğun ne olduğunu biliyorlar mı? Bir çocuğun yatağa aç girmesinin bir anne açısından ne kadar acı olduğunu biliyorlar mı? Onlar ejder meyveli yemekler-adını bilmiyorum bir sürü yiyecek var adını bilmediğimiz-kilosu 4 bin liralık çaylarla beslenip gidiyorlar. Ama sizin derdinizi bilmiyorlar. Sarayla halkı ayırmamız lazım ve herkesin bu konuda oturup yeniden düşünmesi lazım. Dolayısıyla geçmişte AK Partiye oy veren kardeşlerim şunu söyleyecekler: “Her şeyi verdim kardeşim, ne istediysen ben sana verdim, ama sen bu memleketi 17 yılın sonunda milleti soğan kuyruğuna sokacak hale nasıl getirdin?” Bu sorunun sorulması lazım. 17 yıl ne istedilerse verdiler, 17 yılın sonunda memleket geldi soğan kuyruğuna girdi, patates kuyruğuna girdi. Bu soruyu geçmişte AK Partiye oy veren her kardeşim kendisine sorsun, benim isteğim budur. Sandığa giderken bir vicdan sorgulaması yapsın.
Ülkücü kardeşlerim de burada. Ülkücü kardeşlerime bir şey söylemek isterim, sadece bir şey. Bir memleketin silah fabrikaları o memleketin onurudur, o memleketin gururudur, o memleketin namusudur. Eğer bir iktidar kalkar kendi silah fabrikasının, yani Tank Palet Fabrikasının, yani Sakarya´daki Tank Palet Fabrikasının, yani değeri 20 milyar dolarlık olan bir fabrikanın en büyük hissesini, yüzde 49.9´unu Katar ordusuna pazarlarsa ben onlara milliyetçi demem, ben onlara ülkücü demem. Tank Palet Fabrikasını yabancı orduya vereceksin bunu asla kabul etmem. O nedenle milliyetçilik başımın üstüne, ülkücülük başımın üstüne eyvallah. Kim bu bayrağa sahipse, kim vatanını seviyorsa, kim silah fabrikalarının yabancı bir orduya satılmasına karşıysa işte o milliyetçidir, işte o ülkücüdür, işte onun benim başımın üstende yeri vardır.
Ben bunu söylediğim zaman Erdoğan diyor ki, “Bak Bay Kemal konuşuyor.” Bay Kemal konuşacak. Niye konuşmayacak? Bay Kemal olmak kolay mı?
Bay Kemal olmak için, her şeyden önce namuslu adam olmak lazım. Bay Kemal olmak için,  malı götürmemek lazım. Bay Kemal olmak için, kul hakkı yememek lazım. Bay Kemal olmak için, dürüst adam olmak lazım. Bay Kemal olmak için, siyasete girdiğin gün malvarlığını açıklamak lazım. Bay Kemal olmak için, çocuğunu bedelli askerliğe göndermemek lazım. Bay Kemal olmak için, Beyt-ülmal´e el uzatmamak lazım. Bay Kemal olmak için, bir çocuk yatağa aç giriyorsa o akşam evde huzur içinde yatmamak lazım. Bay Kemal olmak kolay değil, zor bir şeydir Bay Kemal olmak.
“Konuşuyor” diyor. Konuşacağım! Esnafın hakkını savunacağım, çiftçinin hakkını savunacağım, işçinin hakkını savunacağım, sanayicinin hakkını savunacağım. Kim alın teri döküyorsa tamamının hakkını savunacağım, alın terini savunacağım, emeği savunacağım, kazananı savunacağım. Beyefendi de rahatsız oluyor. İstediğin kadar rahatsız ol. Ben bu ülkede herkesin hakkını savunacağım. Bu yetkiyi bize kim verdi, bu hakkı bize kim verdi? Bu hakkı bize kültürümüz verdi. Bu hakkı bize inancımız verdi, bu hakkı bize babalarımız, dedelerimiz verdi. Biz mazlumun yanındayız, zulme karşıyız. Hiçbir gücün önünde diz çökmeyiz, onurumuzla yaşarız, onurumuzla konuşuruz, onurumuzla mücadele ederiz ve kimseye eyvallah demeyiz. Bizim düşüncemiz de budur.
Merkezde iki belediye başkan adayımız var. İbrahim Başkan gelir misin şöyle. Efendim Defne´de genç bir arkadaşımız, sizlere hizmet edecek bir arkadaşımız, sizleri seven bir arkadaşımız, sizlere hizmet etmekten gurur duyacak olan bir arkadaşımız. Onu seviyor musunuz? O da sizleri seviyor, ben de sizleri seviyorum, sizlere inanıyorum, sizlere güveniyorum, size hizmet etmekten ayrıca gurur ve onur duyuyorum. Bir başka Başkanımız daha var, Hikmet Başkan. O da Antakya´ya hizmet verecek, o da mücadele ediyor. Onun da hedefi Büyükşehir Belediye Başkanıyla birlikte Antakya´yı, Hatay´ı bir dünya markasına dönüştürmek, bunun mücadelesini verecek. Ve tabi Antakya Büyükşehir Belediye Başkanımız var, Başkan buyursunlar, Hanımefendi siz de. Çoğu büyükşehir belediyesinin yapmadığı çok güzel şeyler yaptı. EXPO´yu getirdi, göreceksiniz, turistler nasıl yağıyor göreceksiniz. “Gastronomi şehri olduk” diyor, buranın mutfağını biliyorum zaten, mutfağının ne kadar güzel olduğunu da biliyorum.
Dolayısıyla Hatay´ı bir dünya markası haline dönüştürmek hem kolaydır, hem zordur. Kolaydır bunun bütün altyapısı vardır tarihi, kültürü, renkli insanları her şeyi vardır. Zorluğu, bütün baskılara rağmen bütün bu güzellikleri dünyaya tanıtmaktır. O baskıları yok etti, baskılara karşı direndi ve Hatay´ı bir dünya markası yaptı, yapmaya da devam edecektir. Biz ona güveniyoruz, onu seviyoruz. Lütfü Başkanı da seviyor musunuz? Çok teşekkür ederim, sağ olun var olun.
İşin özetine geliyorum, sonuna geliyorum. Daha Hatay Sporla ilgili de yapacağı çok şey var,  onu da söyledi zaten. Lütfü Başkanın bir başka özelliği bütün vatandaşları kaynaştırmasıdır. Bütün vatandaşların ortak belediye başkanı olmasıdır. Hiçbir vatandaşını kimliğinden, inancından, yaşam tarzından ötürü ötekileştirmemesidir. Dolayısıyla Hatay´ı bir barış kenti, bir barış adası yapmasıdır. Hatay tarihi derinliği olan bir güzel kentimizdir ve o kentte belediye başkanlığı yapmak da gerçekten de bir ayrıcalıktır. Bu ayrıcalığı siz yaşıyorsunuz,  arada biz de geliyoruz künefe yemeye ve biz de yaşıyoruz.
Dolayısıyla Hatay´ı, Hataylıları seviyorum. Sizlere inanıyorum, sizlere güveniyorum. Belediye Başkanlarımı size emanet ediyorum, sizleri de Allah´a emanet ediyorum.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KILIÇDAROĞLU HATAY MİTİNGİNDE
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KILIÇDAROĞLU, HABER KANALLARININ ANKARA TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ
KILIÇDAROĞLU, HABER KANALLARININ ANKARA TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, beraberinde Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak ve Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan´la JW Marriott Otel´de haber kanallarının Ankara Temsilcileriyle bir araya geldi.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AYKUT ERDOĞDU: ÜLKENİN GELECEĞİNİ ÇALIYORLAR
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AYKUT ERDOĞDU: ÜLKENİN GELECEĞİNİ ÇALIYORLAR
CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, TÜİK tarafından resmi işsiz sayısının 4 milyon 668 bin olarak açıklandığını belirterek, geniş tanımlı işsiz sayısının 8 milyon 344 bin olduğunu söyledi.
BÜYÜKÇEKMECE İDDİALARI TBMM GÜNDEMİNDE
BÜYÜKÇEKMECE İDDİALARI TBMM GÜNDEMİNDE
İstanbul´da Büyükçekmece üzerinden seçim sonuçlarının iptal edilmeye çalışıldığını iddia eden CHP İstanbul Milletvekili ve 3. Bölge Seçim koordinatörü Özgür Karabat, AKP´nin Büyükçekmece iddialarını TBMM´ye sunduğu yazılı bir soru önergesi ile İçişleri Bakanlığı´na sordu.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ FAİK ÖZTRAK, KURUMLAR ÇALIŞMAZSA AÇ KURTLARA GÜN DOĞAR
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ FAİK ÖZTRAK, KURUMLAR ÇALIŞMAZSA AÇ KURTLARA GÜN DOĞAR
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi´nde düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:
KILIÇDAROĞLU´NDAN YÜKSEK SEÇİM KURULU´NA ÇAĞRI
KILIÇDAROĞLU´NDAN YÜKSEK SEÇİM KURULU´NA ÇAĞRI
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bugün Yüksek Seçim Kurulu tekrar toplanıyor, 7 madde halinde Yüksek Seçim Kurulunu göreve çağıracağım. Bu 7 madde bizim demokrasi tarihimizin de önemli maddeleri olacaktır." dedi.
CHP´li  Kani Beko, AKP, işçinin, yoksulun, emeklinin, çiftçinin, memurun, emeği ile geçinenlerin geleceğine, elinde avucunda kalmış son kuruşa göz dikmiş! Yedirmeyiz…
CHP´li Kani Beko, AKP, işçinin, yoksulun, emeklinin, çiftçinin, memurun, emeği ile geçinenlerin geleceğine, elinde avucunda kalmış son kuruşa göz dikmiş! Yedirmeyiz…
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Hazine ve Maliye Bakanının ´Yeni Ekonomi Programı Yapısal Dönüşüm Adımları 2019´ başlıklı açıklamasında yer alan kıdem tazminatına ve Bireysel Emeklilik Sistemine ilişkin açıklamalara tepki gösterdi.
CHP´li Karabat´tan Anadolu Ajansı Başkanına İstifa Çağrısı!
CHP´li Karabat´tan Anadolu Ajansı Başkanına İstifa Çağrısı!
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat 2019 Yerel Seçimlerinde saatlerce veri paylaşımını durduran Anadolu Ajansı hakkında Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay´ın yanıtlaması istemiyle yazılı bir önerge verdi. /
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT TORUN: “EKONOMİ, İSTİHDAM VE ŞEFFAFLIK ÖNCELİKLERİMİZ”
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT TORUN: “EKONOMİ, İSTİHDAM VE ŞEFFAFLIK ÖNCELİKLERİMİZ”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, yerel seçimlerin CHP açısından başarıyla tamamlandığını bildirdi ve “CHP´li belediyelerin öncelikle gerçekleştirmesi gereken faaliyetleri ve genel yaklaşımları” açıkladı.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MUHARREM ERKEK´İN BASIN AÇIKLAMASI
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MUHARREM ERKEK´İN BASIN AÇIKLAMASI
Biraz önce AK Parti Sayın Genel Başkan Yardımcısının açıklamalarını hep birlikte dinledik. Biz öncelikle AK Partiyi biraz ciddiyete davet ediyoruz. Bu çok önemli. Zaten Türkiye hak etmediği bir tabloyla karşı karşıya ve bunun sorumlusu da ülkeyi yönetenler.
CHP´Lİ BAKAN: ‘MAĞLUBİYETİ HAZMETMELERİNİ TAVSİYE EDİYORUM´
CHP´Lİ BAKAN: ‘MAĞLUBİYETİ HAZMETMELERİNİ TAVSİYE EDİYORUM´
Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur hakkında ‘Cumhurbaşkanı´na hakaret´ iddiasıyla İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma başlatıldı.
CHP´li Sertel´den İsmail Uygur´a hakaret edenlere cevap
CHP´li Sertel´den İsmail Uygur´a hakaret edenlere cevap
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur´a sahip çıktı. Sertel, “Kaybetmenin sinir bozukluğu ile Torbalı Belediye Başkanımıza kötü söz eden AKP Milletvekillerinin dillerine ayar vermesini istiyorum” dedi.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AĞBABA, SEÇİM GÜNÜ AA´DA YAŞANANLARI SORDU
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AĞBABA, SEÇİM GÜNÜ AA´DA YAŞANANLARI SORDU
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli AĞBABA, 31 Mart Pazar akşamı, seçim verilerinin akışını durduran Anadolu Ajansı´nda yaşananları, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay´a sordu.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AYKUT ERDOĞDU: “MUTFAK YANGINI SÜRÜYOR
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AYKUT ERDOĞDU: “MUTFAK YANGINI SÜRÜYOR
ANKARA – CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, Mart ayı TÜFE enflasyonu yüzde 19.75 olarak gerçekleşirken, gıdada yıllık enflasyonun yüzde 30´a dayandığını belirterek, “Mutfak yangını sürüyor, gıda enflasyonu durdurulamıyor” dedi.
CHP İzmir Milletvekili Serter: "Demokrasi kazandı, halk kazandı”
CHP İzmir Milletvekili Serter: "Demokrasi kazandı, halk kazandı”
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Bedri Serter, 31 Mart mahalli idareler genel seçim sonuçlarını değerlendirdi.
İYİ PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ AĞIRALİOĞLU´NUN BASIN AÇIKLAMASI
İYİ PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ AĞIRALİOĞLU´NUN BASIN AÇIKLAMASI
İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi süresince alın teri döktüklerini ifade ederek, sonuçların hayırlı olmasını diledi.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TORUN: İMAMOĞLU KAZANDI, ADALET VE HUZUR KAZANDI!
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TORUN: İMAMOĞLU KAZANDI, ADALET VE HUZUR KAZANDI!
Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun “İstanbul´da seçimi Ekrem İmamoğlu kazanmıştır ama Binali Yıldırım kaybetmemiştir, Erdoğan ve onun temsil ettiği her şeyi tek başına yönetme ihtirası kaybetmiştir” dedi. Seyit Torun “seçmen gidişattan memnun olmadığını değişim istediğini yüksek sesle dile getirmiştir” diye konuştu. Torun yaptığı yazılı açıklamada “CHP, kendi yetiştirdiği ilçe belediye başkanları ile girdiği büyükşehirlerde seçimleri kazanmıştır, demokrasi, adalet ve huzur talebi kazanmıştır” ifadelerini kullandı.
CHP GENEL BAŞKANI YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ FAİK ÖZTRAK: SANDIKTA ALDIĞIMIZI MASA BAŞINDA VERMEYİZ
CHP GENEL BAŞKANI YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ FAİK ÖZTRAK: SANDIKTA ALDIĞIMIZI MASA BAŞINDA VERMEYİZ
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, beraberinde CHP Genel Başkan Yardımcıları Muharrem Erkek ve Onursal Adıgüzel ile yaptığı basın toplantısında şöyle konuştu:
CHP´li Kılıç, " ´Beka sorunu´ değil, ´zeka sorunu´ var"
CHP´li Kılıç, " ´Beka sorunu´ değil, ´zeka sorunu´ var"
CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, çarşı, pazardaki yangını unutturmak için ´beka sorunu´ diye tutturduklarını belirterek, "´Beka sorunu´ değil, ´zeka sorunu´ var" dedi.
CHP´Lİ ÖZGÜR ÖZEL, MARMARİS´TEN SESLENDİ
CHP´Lİ ÖZGÜR ÖZEL, MARMARİS´TEN SESLENDİ
CHP Grup Başkan vekili Özgür Özel: “Türkiye´nin Beka sorununu, 1923´te Mustafa Kemal Atatürk bitirdi. Ülkemizde beka sorunu olursa işgalcilerin altına halı serenler değil, Atatürkçüler gerekli cevabı verir!..”
CHP İzmir Milletvekili Sertel 3600 ek gösterge sözünü hatırlattı:  “Sözünüzü tutun, adaletsizliği giderin”
CHP İzmir Milletvekili Sertel 3600 ek gösterge sözünü hatırlattı: “Sözünüzü tutun, adaletsizliği giderin”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın 24 Haziran Genel Seçimleri öncesi verdiği “3600 ek göstergeyi çıkaracağız, adaletsizliği gidereceğiz” sözünü hatırlatarak, “Polislere, öğretmenlere, hemşire ve din görevlilerine genel seçimler öncesi 3600 ek gösterge sözü verilmişti. Verilen sözün üzerinden neredeyse bir yıl geçti. Verilen sözü tutan da yok gündeme getiren de yok” dedi.
CHP GENEL BAŞKAN KOORDİNATÖR BAŞDANIŞMANI TOPRAK; YASA TANIMAYAN TRT, AK PARTİ YAYIN ORGANI OLDU!
CHP GENEL BAŞKAN KOORDİNATÖR BAŞDANIŞMANI TOPRAK; YASA TANIMAYAN TRT, AK PARTİ YAYIN ORGANI OLDU!
CHP Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, kamu yayın kurumu TRT´nin yasa gereği olan yükümlüklerine rağmen iktidar emrinde tek yanlı ve tek sesli yayıncılık anlayışını sürdürerek, muhalefetin söz hakkını yok saydığını halkın parasıyla, halka rağmen, halka karşı yayıncılık yaptığını söyledi.
CHP´li Sındır, “42 milyon dönüm verimli arazi ekilip, biçilmiyor”
CHP´li Sındır, “42 milyon dönüm verimli arazi ekilip, biçilmiyor”
Yerel seçimlere sayılı günler kala ziyaretlerini hızlandıran CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Çiğli´de ve Bayındır´da partisinin belediye başkan adayları için vatandaşlardan oy istedi, sandığa gidin çağrısında bulundu.
CHP´li Sındır, “Emeğin kenti 5 yıl sonra yeniden emin ellere geçecek!”
CHP´li Sındır, “Emeğin kenti 5 yıl sonra yeniden emin ellere geçecek!”
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Aliağa´da vatandaşlarla buluştu, esnaf ziyareti gerçekleştirdi.
CHP BİLİM PLATFORMU´NDAN “SARAYIN YANLIŞ GÖÇMEN POLİTİKASININ FATURASINI VATANDAŞ ÖDÜYOR” BAŞLIKLI POLİTİKA NOTU
CHP BİLİM PLATFORMU´NDAN “SARAYIN YANLIŞ GÖÇMEN POLİTİKASININ FATURASINI VATANDAŞ ÖDÜYOR” BAŞLIKLI POLİTİKA NOTU
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Fethi Açıkel´in başkanlığındaki CHP Bilim Platformu tarafından Türkiye´nin gündeminde önemli yer tutan Suriyeli göçmenlerle ilgili “Sarayın Yanlış Göçmen Politikasının Faturasını Vatandaş Ödüyor” başlıklı bir politika notu hazırlandı.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ FAİK ÖZTRAK, ÖNCEDEN TÜRKİYE SEBZE SATIP FABRİKA YAPARDI, ŞİMDİ FABRİKA SATIP SOĞAN PATATES ALIYORLAR
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ FAİK ÖZTRAK, ÖNCEDEN TÜRKİYE SEBZE SATIP FABRİKA YAPARDI, ŞİMDİ FABRİKA SATIP SOĞAN PATATES ALIYORLAR
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi´nde düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:Bunlar başa geçmeden önce dışarıya meyve, sebze satıp fabrika yapardık, şimdi bunlar fabrika satıp dışarıdan soğan-patates alıyor. Bununla da yetinmiyorlar, milli harp sanayimizin göz bebeği tank-palet fabrikasını Katar ordusuna peşkeş çekiyorlar. Türkiye bu kötü yönetimi hak etmiyor.
CHP´li Sertel Tire-Belevi yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi
CHP´li Sertel Tire-Belevi yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi
Dar ve virajlı olması nedeniyle çok sayıda kişinin ölümünde neden olan Tire – Belevi yolunu TBMM´de sıklıkla gündeme getiren CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, yolun yapım çalışmalarını yerinde inceledi.
CHP´li Sındır, “Esnaf kepenk kapatıyor”
CHP´li Sındır, “Esnaf kepenk kapatıyor”
Yerel seçimlere yönelik çalışmalarına aralıksız devam eden CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Beydağ, Dikili ve Selçuk´ta Cumhuriyet Halk Partisi adayları için sokağa indi, kahvehane toplantılarında ve esnaf ziyaretlerinde vatandaşlarından oy istedi.
CHP´li Sertel: Vatandaş ayın sonunu değil ayın onunu dahi getiremiyor
CHP´li Sertel: Vatandaş ayın sonunu değil ayın onunu dahi getiremiyor
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, Türkiye ekonomisinin bitirilme noktasına götürüldüğünü belirterek, “Vatandaş, bırakın ayın sonunu ayın onunu dahi getiremiyor. Kibir iktidarı ise aldığı oyların arasına sığınarak vatandaşın sorunlarına kör, sağır, dilsiz kalıyor” dedi.
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, ülkenin beka sorunu değil, vatandaşın cebindeki yetersiz bakiye sorunu
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, ülkenin beka sorunu değil, vatandaşın cebindeki yetersiz bakiye sorunu
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM´de düzenlediği basın toplantısında 8 Mart´ta kadınların yürümesinin, bütün dünyada serbestken, bir tek İstanbul´da yasak olduğunu savundu.
Sındır, “Meydanlara çıkıp nasıl oy istiyorlar?”
Sındır, “Meydanlara çıkıp nasıl oy istiyorlar?”
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ve Bornova Belediye Başkan Adayı Mustafa İduğ Işıkkent seçim ofisi açılışında vatandaşlara seslendi.
Bölünmez Çankırı´dan 17 Mart mesajı
Bölünmez Çankırı´dan 17 Mart mesajı
AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Cumhur İttifakı´nın 17 Mart´ta yapacağı ilk ortak mitingin İzmir´de yapılacağına dikkat çekerek, “15 Temmuz sonrasında göstermiş olduğumuz güçlü duruşu bütün dünyaya 17 Mart´ta İzmir´den tekrar göstereceğiz” dedi
Binali Yıldırım´a Cevap "Tasarruf Saraydan Başlasın"
Binali Yıldırım´a Cevap "Tasarruf Saraydan Başlasın"
CHP İstanbul Milletvekili ve 3. Bölge Seçim Koordinatörü Özgür Karabat, AKP´nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım´ın dün Büyükçekmece´de yaptığı açıklamalar üzerine bir basın açıklaması yayınladı. Binali Yıldırım´ın CHP´li Büyükçekmece belediyesi hakkında gerçeği yansıtmayan açıklamalar yaptığını söyledi.
Ödemiş ipeğini canlandıracağız & Bölünmez Çankırı´dan Ödemiş ipeğine destek
Ödemiş ipeğini canlandıracağız & Bölünmez Çankırı´dan Ödemiş ipeğine destek
AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, ´Becerikli Kınalı Eller İpek Böceği Üretimini Canlandırıyor Projesi´ kapsamında ilk etapta 30 kişiyle projeye başladıklarını, projenin sonunda ise Ödemiş ipeğini canlandıracaklarını söyledi
CHP´li Beko, okul kantini çıkmazını sordu
CHP´li Beko, okul kantini çıkmazını sordu
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Kani Beko, Hazine ve Maliye Bakanının yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde ailelerin kanayan yarası haline gelen okul kantinlerinin durumunu Meclis gündemine taşıdı.
“İZMİRLİLER HER ŞEYİN FARKINDA, TAYYİP BEY MÜSTERİH OLSUN!”
“İZMİRLİLER HER ŞEYİN FARKINDA, TAYYİP BEY MÜSTERİH OLSUN!”
CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, katıldığı yerel bir televizyon programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
AKP´NİN SAĞLIKTA YAPTIĞI ‘DEVRİM´: PREFABRİK POLİKLİNİK!
AKP´NİN SAĞLIKTA YAPTIĞI ‘DEVRİM´: PREFABRİK POLİKLİNİK!
Sağlık Bakanlığı´nın 150 yatak kapasiteli, modern ve dijital alt yapıya sahip hastane vaadi prefabrik poliklinik ile sonuçlandı. 2019 Yılı Yatırım Programı´na göre 2 bin TL ödenek ayrılan Karşıyaka Devlet Hastanesi´nin bulunduğu alana prefabrik konuldu. ...
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Yoksulluk, yolsuzluk, işsizlik ve sefaletin "diz boyu"
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Yoksulluk, yolsuzluk, işsizlik ve sefaletin "diz boyu"
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin TBMM Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, hayatını kaybeden eski Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü´ye Allah´tan rahmet, ailesine başsağlığı diledi.
İzmir Milletvekili Murat Çepni´ye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´nın 5 Ay Sonra Gönderdiği Cevap
İzmir Milletvekili Murat Çepni´ye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´nın 5 Ay Sonra Gönderdiği Cevap
Foça ile ilgili soru önergesine 5 ay sonra cevap geldi....
154 mevcut Belediye Başkanı Demokrat Parti Listelerinde yer alacak
154 mevcut Belediye Başkanı Demokrat Parti Listelerinde yer alacak
Demokrat Parti Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek ve İlçelerinde yeniden aday gösterilmeyen bir çok Belediye Başkanına 31 Mart yerel seçimlerinde adaylık noktasında teklif götürdüğü iddia edildi.
Münir Bezmez ilk Ankara Seyahatini GENÇLERLE BİRLİKTE YAPTI
Münir Bezmez ilk Ankara Seyahatini GENÇLERLE BİRLİKTE YAPTI
AK Parti´nin 11 maddelik 31 Mart 2019 Türkiye Yerel Seçimleri Manifestosu bugün (31 Ocak 2019) Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.
CHP´li vekil Serter “SMA hastaları artık ilaca ulaşabilecek”
CHP´li vekil Serter “SMA hastaları artık ilaca ulaşabilecek”
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Bedri Serter, SMA hastalarının yaşadığı ilaç sıkıntısının nihayet sona ermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. SMA hastası ailelerle beraber ilaç sorununu gündeme getirerek yarattıkları farkındalığın sonucunu aldıklarını söyleyen Serter, “Dün gece resmi gazetede yayınlanan bir kararla tip 2 ve tip 3 hastalarının da ilaca ulaşması devlet güvencesine alındı” dedi.
Ceyda Bölünmez Çankırı´dan Ülkü Grup´a ziyaret
Ceyda Bölünmez Çankırı´dan Ülkü Grup´a ziyaret
AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Menderes´te yeni yerine taşınan Ülkü Grup´a ziyarette bulundu.
CHP´li Serter ve Avukat Türkbay´dan seçim usulsüzlüğüne müdahale
CHP´li Serter ve Avukat Türkbay´dan seçim usulsüzlüğüne müdahale
Foça´ya üç aylığına gönderilen kursiyer askerlerin seçmen yazılmasına itiraz eden CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter ve CHP Konak Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Mehmet Türkbay, ilçeye gönderilen uzman kursiyerler ile ilçenin seçmen yapısına müdahaleyi ortaya çıkardı.
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MEVLÜT UYSAL´IN DÜNKÜ SEÇİM GEZİSİNDE VATANDAŞLARA METRO VE METROBÜS VAADİNDE BULUNMASININ ARDINDAN; CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ÖZGÜR KARABAT, KONUYLA İLGİLİ BİR AÇIKLAMA YAPTI.
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MEVLÜT UYSAL´IN DÜNKÜ SEÇİM GEZİSİNDE VATANDAŞLARA METRO VE METROBÜS VAADİNDE BULUNMASININ ARDINDAN; CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ÖZGÜR KARABAT, KONUYLA İLGİLİ BİR AÇIKLAMA YAPTI.
Geçtiğimiz dönemde, AKP´li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, görevden alınıp yerine Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt uysal getirilmişti. Uysal şimdi de Büyükçekmece Belediye başkanlığına aday! Uysal, dün katıldığı bir seçim programında vatandaşlara metro ve metrobüs vaadinde bulundu. Uysalın bu açıklaması üzerine bir basın açıklaması yapan CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat: “16 yıldır yapamadıklarınızı şimdi nasıl yapacaksınız?” diye sordu.
CHP´li İnal, “Son gün 17 Ocak, seçmen listelerini kontrol edelim!”
CHP´li İnal, “Son gün 17 Ocak, seçmen listelerini kontrol edelim!”
CHP Bornova Belediye Başkan Aday Adayı Ethem İnal, kayıtlı bulunduğu Kızılay Mahallesi muhtarlığına giderek seçmen listesini kontrol etti, 17 Ocak´ta askıdan indirilecek olan listelerin kontrol edilmesi için hemşerilerine çağrıda bulundu.
CHP´li Karabat Sarı Basın Kartı Düzenlemesini TBMM Gündemine Taşıdı
CHP´li Karabat Sarı Basın Kartı Düzenlemesini TBMM Gündemine Taşıdı
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat Sarı Basın Kartı Yönetmeliğinin değiştirilmesi hakkında yazılı bir soru önergesi verdi.
Millet bahçelerinin maliyeti 4 milyarı bulacak
Millet bahçelerinin maliyeti 4 milyarı bulacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçim vaadi olarak sunulan Millet Bahçelerinin TOKİ´ye maliyeti belli oldu. CHP İzmir Milletvekili ve KİT Komisyonu üyesi Atila Sertel, KİT Komisyonu toplantısında Millet Bahçelerinin maliyetini sordu. TOKİ Başkanı Ömer Bulut ilk etapta yapılması planlanan 25 Millet Bahçesinin tahmini maliyetinin 1 milyar 200 milyon lira olduğunu açıkladı. 81 ile yapılacak millet bahçelerinin toplam maliyeti ise yaklaşık 4 milyar (eski parayla 4 katrilyon) olacak.
Serter´den iktidara sel tepkisi:  ”İzmir´i ölüm yollarına mahkum ettiniz”
Serter´den iktidara sel tepkisi: ”İzmir´i ölüm yollarına mahkum ettiniz”
CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, İzmir´de dün yağan yağmurlardan sonra ortaya çıkan sel felaketi ve buna bağlı olarak karayollarının çökmesine sert tepki gösterdi.
ÜNİVERSİTEYE ‘MİLLET BAHÇESİ´ TBMM GÜNDEMİNDE
ÜNİVERSİTEYE ‘MİLLET BAHÇESİ´ TBMM GÜNDEMİNDE
CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Ege Üniversitesi´nin 290 bin metrekarelik ormanlık alanına yapılacak ‘millet bahçesi´ projesini TBMM gündemine taşıdı.
CHP´li Sındır, “yerel seçimler milat olacak!”
CHP´li Sındır, “yerel seçimler milat olacak!”
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Pir Sultan Abdal Derneği Bornova Şubesinin düzenlediği kahvaltıda hemşerileriyle buluştu, yaklaşan yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
CHP´li Beko, Seferihisar ve Urla balık çiftliklerini sordu:  Bu resmen hukuksuzluktur!
CHP´li Beko, Seferihisar ve Urla balık çiftliklerini sordu: Bu resmen hukuksuzluktur!
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İzmir´in Seferihisar ve Urla ilçelerinde mahkeme tarafından verilen iptal kararlarına rağmen sürdürülen ve yapılmak istenen balık çiftliklerini Çevre ve Şehircilik Bakanına “Neden mahkeme iptallerine rağmen yeni ÇED kararları verilmekte ısrar ediliyor” diye sordu ve “Bu resmen hukuksuzluktur” yorumunu yaptı.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İnsan öldüğü zaman üç şey hariç ameli kesilir: Sadaka-i cariye, faydalanılan ilim, salih evlat.

Hz. Muhammed
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları