Kılıçdaroğlu Grup Toplantısında Konuştu:
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, toplumun, medyanın büyük baskı altında tutulduğunu savundu.
Tarih: 14.3.2017 15:49:06

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, toplumun, medyanın büyük baskı altında tutulduğunu savundu.

 

Seslerinin çıkmaması, salı günleri yapılan grup toplantılarının engellenmesi için özel çaba harcandığını öne süren Kılıçdaroğlu, baskılardan yılmayacaklarını, ülkenin bekası, çocukların geleceği için mücadele ettiklerini belirtti.

 

Kemal Kılıçdaroğlu, "Cebimizi düşünmüyoruz, vatandaşın cebini düşünüyoruz. Dolayısıyla bize yönelik baskılar vız gelir tırıs gider, hiç önemli değil. Adım adım, cadde cadde, sokak sokak gezeceğiz, anlatacağız." dedi.

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bugünün Tıp Bayramı olduğuna işaret ederek, sağlık çalışanlarının bayramını kutladı. Kılıçdaroğlu, 14 Mart 1919´da Tıbbiyeli Hikmet´in, İstanbul´un işgalini protesto için tıbbiyelileri organize ettiğini, düşman askerlerinin Marmara´da gemileriyle beklediğini, Tıbbıyeli Hikmet´in bunun mücadelesini verdiğini anlattı.

 

O tarihten sonra kutlanan her Tıp Bayramı´nın, bu ülkenin bekası için verilen mücadeleyi kendilerine hatırlattığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, Tıbbiyeli Hikmet´in, Sivas Kongresi´ne katıldığını, mandanın tatışıldığı ortamda kürsüye çıkıp, Atatürk´e, "Biz mandaya karşıyız, siz mandayı savunursanız size de karşı oluruz." dediğini aktardı.

 

Adapazarı´nda geçen hafta 5 bin kadınla bir araya geldiğini, daha sonra mağdur aileleriyle görüştüğünü, burada büyük insanlık dramlarının yaşandığını savunan Kılıçdaroğlu, bunlardan bir örnek vermek istediğini belirterek, 15 Temmuz´dan sonra bir askerin gözaltına alınıp tutuklandığını, lojmandan çıkarıldığını, eşinin 13 yaşındaki çocuğuyla yatalak babasının yanına gittiğini vurguladı.

 

Kılıçdaroğlu, kadının, yatalak babası için evde bakım hizmetlerinden yararlanmak amacıyla başvuruda bulunduğunu ancak evde bakım parası alamadığını kaydetti.

 

Böyle bir devleti kabul etmediklerini, sosyal devletten yana olduklarını bildiren Kılıçdaroğlu, insan haklarını sonuna kadar savunacaklarını, her zaman mazlumun yanında durmaya devam edeceklerini ifade etti.

 

Güvenpark´ta terör nedeniyle hayatını kaybedenlerin ailelerinin dün bir araya geldiğini anlatan Kılıçdaroğlu, ailelerin, ölenlerin neden şehit, yaralıların neden gazi ilan edilmediğini sorduğunu aktardı.

 

Ülkenin terörden büyük acılar çektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, bütün annelere, "Hangi şehidimiz, nerede şehit olduysa olsun herkese eşit muamele yapılacaktır. Bütün şehitler bütün gaziler bizimdir, ayırımı kaldırmaya kararlıyız." diye seslendi.

 

İktidar sahiplerinin devletin imkanlarıyla halk oylamasına yönelik "Evet" kampanyası yürüttüklerini savunan Kılıçdaroğlu, "Devletin uçağıyla, forsuyla, arabasıyla, makam arabasıyla evet propagandası yapıyorlar. Bir de dönüp, ´Biz mağduruz´ diyorlar. Asıl mağdur biziz. Siz bizim paramızla bizim aleyhimize propaganda yapıyorsunuz." diye konuştu.

 

Meclisin 2008 yılında çıkardığı kanunla yurt dışı seçmenlere yönelik düzenlemeler yapıldığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, kanunda "Yurt dışında ve yurt dışı temsilciliklerde seçim propagandası yapılamaz" ifadesinin bulunduğuna işaret etti.

 

Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Devletin uçağıyla gidiyorlar, açıkça suç işliyorlar, kanunu bir tarafa bırakıyorlar, çıkardıkları kanuna uymuyorlar ve propaganda yapıyorlar. Bir de diyorlar ki ´Biz mağduruz´. Allah aşkına, kim mağdur? Emin olun, inanarak söylüyorum, referandumda ´Evet´ oyu çıkmasını en çok bu Avrupalılar istiyor. Niye böyle bir krize imkan veriyorlar? Gazetelerinde manşet atıyorlar, ´Hayır oyu kullanın´ diye. Ne demektir bu? ´Evet oyu kullanının´ demektir."

 

Bu tür krizlerde tarihe bakmak gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, bir tarih dergisinde yer alan yazıdan bölümler okudu.

 

Yazıda, Osmanlı´da Meclisi Mebusan´ın kapatılmasıyla ilgili 13 Şubat 1878´de Alman Devlet Adamı Prens Bismarck´ın "Ne iyi ettiniz de parlamentoyu bertaraf ettiniz. Sizin gibi tek milleten ibaret olmayan devletlerde, parlamentonun faydasından ziyade zararı olur." dediğinin yer aldığını aktaran Kılıçdaroğlu, bunun parlamentoya olan yaklaşımı açıkça ortaya koyduğunu kaydetti.

 

Kılıçdaroğlu, "Bu anayasa değişikliği ile bir kişiyi ele geçirdiğinizde devleti ele geçireceksiniz. Bir kişiyi ikna ettiğinizde Türkiye Cumhuriyeti Devleti´ni ele geçireceksiniz. Yıllar yılı bu hayal peşinde olanlar var. Aynı tuzak hazırlanıyor." değerlendirmesinde bulundu.

 

Anayasa değişikliği ile iktidarın çocukları için de gelecek hazırladığını ileri süren Kılıçdaroğlu, seçilme yaşının 18´e indirilmesine yönelik düzenlemeye değindi.

 

Kılıçdaroğlu, "18 yaşında çocuklarına milletvekilliği verecekler. Ömür boyu askerlikten muaf tutacaklar. İki yıl milletvekilliği yaparsa ballı emeklilik aylığına hak kazanacaklar. Bunu da havuz medyasının bazı yazarları ´Kılıçdaroğlu yanlış söylüyor´ diye yazıyorlar. Açarsın bakarsın kanuna, doğru mu söylüyoruz yanlış mı söylüyoruz. Bu kadar ballı bir kaymağı manavın oğluna verirler mi? Bakkalın oğluna verirler mi? Vermezler. Kendi çocukları için yapıyorlar." diye konuştu.

 

Anayasa değişikliği ile bir kişiye parlamentoyu fesih yetkisi verildiğini de ileri sürerek, bu düzenlemeyi eleştiren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

 

"Sandığa giderken düşüneceğiz. 1 Mart tezkeresini kimse unutmasın. 1 Mart tezkeresinde bir hükümet ikna edildi ama parlamentoda görüşülürken, TBMM ikna edilemedi. Meclisin bu kadar önemi vardır. Şimdi Meclisi işlevsiz hale getiriyorlar, yetkilerini elinden alıyorlar. ´Bütün yetkileri bir kişiye verelim´ diyorlar. Tarihte yaşadığımız bütün olumsuzlukları yeniden yaşamayalım. O olumsuzlukları aşmak için büyük bedeller ödedik, yeniden bedeller ödemeyelim."

 

Kılıçdaroğlu, Hollanda ile yaşanan diplomatik krize ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.

 

Hollanda ve Almanya ile bir kriz yaşandığını, bunu ilk duyduğunda çok üzüldüğünü belirten Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti´nin bir bakanının, havada geri döndürüldüğünü, bir bakanının Hollanda´dan sınır dışı edildiğini anımsattı. Bir bakanın sınır dışı edilmesini asla kabul etmediklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti´nin bu kadar rencide edilmediğini ifade etti.

 

Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"İlk tepkimiz şu olmuştu: Diğer dış politikada yaşanan olumsuzluklar gibi bir tabloyu yaşamayalım. Ne gerekiyorsa yapın sonuna kadar arkanızda olacağız. Hollanda ile olan ilişkilerin tamamını askıya alın. Osmanlı döneminde bile bu kadar rencide olmamıştık. Bugün açıklamaları oldu, ´yaptırım uyguluyoruz, Hollanda Büyükelçisi Türkiye´ye gelmeyecekmiş.´ Zaten burada değil ki. Sen kendi büyükelçini çektin mi, niye çekmiyorsun? Neden sert önlemler almıyorsun? Milleti gaza getiriyorsun, arkadan ´Önlem aldık´ diyorsun ve milleti kandırdığını sanıyorsun. Ne gerekiyorsa, yapacaksın kardeşim. Sen rencide olmayabilirsin ama ben rencide oluyorum. Ben bu ülkenin çıkarlarını savunmak zorundayım. Her türlü yaptırımın uygulanması lazım."

 

"Dışişleri Bakanı, ´Yaptırımımız çok ağır olur´ diyor. Hangi ağır yaptırımı uyguladılar? Ekonomi Bakanı, ´Ekonomik yaptırım uygulanması söz konusu değil´, Sayın Cumhurbaşkanı, ´Sen bunun bedelini ödeyeceksin´ diyor. " diyen Kemal Kılıçdaroğlu, eleştirilerine şöyle devam etti:

 

"Nasıl ödeyecekler merak ediyorum. Lafa gelince tamam, okkalı laflar var, işe gelince ortada bir şey yok. Ya diline hakim olacaksın, büyük söz söylemeyeceksin ama büyük lokma yutabilirsin. Ya da bu tür boş laflarla millete gaza getirmeyeceksin. Neden gaza getiriyorlar; çünkü referandum var. ´Acaba buradan bir şey koparabilir miyiz, vatandaşı evete ikna edebilir miyiz.´ Bunun arayışı içindeler?"

 

Kılıçdaroğlu, bu hükümetler döneminde örnekler vereceğini belirterek, dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı´nın, 4 Aralık 2012´de resmi heyetle Irak´a gitmek istediğini ancak Irak hükümetinin izin vermeyerek, bakanın uçağının geri döndüğünü, Kayseri´ye inmek zorunda kaldığını anımsattı.

 

Kemal Kılıçdaroğlu, milletin ayağa kalkmadığını, gazetelerin boy boy haber yapmadığını çünkü referandum olmadığını kaydetti.

 

Kuzey Irak´ta, Süleymaniye´de 4 Temmuz 2003´te 11 Türk askerinin başına çuval geçirildiğini ancak hükümetten tepki gelmediğini öne süren Kılıçdaroğlu, "Bu ülkenin askerinin başına çuval geçiriliyor tık yok. Niçin, referandum yok. Şimdi asarız, keseriz dönemi." diye konuştu.

 

Kılıçdaroğlu, Avrupa ülkelerinin parlamentolarında, sözde soykırımının kabul edildiğini, gösteriler yapıldığını, Fransa Büyükelçiliğine yüründüğünü ancak daha sonra dönemin Tarım Bakanı´nın, Fransa tarımına katkılarından dolayı şövalye madalyası aldığını anımsattı.

 

Kılıçdaroğlu, buna da bir tepki gösterilmediğini çünkü referandumun olmadığını ifade etti.

 

Kemal Kılıçdaroğlu, "Danimarka´da sevgili Peygamberimizin karikatürü yapıldı, kıyamet koptu. Türk hükümeti, ne yaptı, sessiz kalan Danimarka Başbakanı NATO Genel Sekreteri olurken, olumlu oy kullandı. O dönem referandum yoktu, şimdi aslan kesiliyorlar. " dedi.

 

Gazze´ye giderken açık denizde 9 vatandaşın İsrail askerleri tarafından şehit edildiğini anımsatan Kılıçdaroğlu, dönemin Başbakanı´nın, "Ben varken İsrail ile normalleşme olmaz", "Gazze ablukası kalkmadan İsrail hükümetiyle bir araya gelemeyiz." dediğini ancak ablukanın kalkmadığını, İsrail ile normalleşme olduğunu belirtti.

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

 

"Bunu söyleyen adamlar aynı yerlerinde duruyorlar. Milleti o dönem gaza getirdiler, o dönem seçimler vardı. Şimdi bir köşede duruyorlar, 20 milyon dolara Türkiye´nin itibarını sattılar. Söyledikleri hiçbir sözün arkasında durmadılar. 12 Nisan 2004´te Rauf Denktaş, Türkiye´ye gelip Kıbrıs ile ilgili miting yapmak istiyor. Dönemin Başbakanı, ´Yapılacak bir şey varsa buyur Kıbrıs´ta yap, niçin Türkiye´de miting yapıyorsunuz, ne anlatacaksan Kıbrıs´ta anlat. 22 Haziran 2012´de Rus uçağı angajman kurallarına uymadığı için düşürüldü. Kıyameti kopardılar. Sayın Cumhurbaşkanı, ´Aynı ihlal bugün yapılsa aynı karşılığı vereceğiz. Türkiye, Rusya´dan özür dilemeyecek´ diyor. Sonra Putin´in ayağına gittiler, bir özür mektubu gönderdiler. Rusya ile barıştılar. Türkiye´nin itibarı ne oldu?

 

İlk kez biz bu hükümetler döneminde toprak kaybına uğradık. Bunu Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri Kurmay Albay Ümit Yalım söylüyor. 1934 tarihli İngiliz haritası ve 1951 tarihli Amerikan haritasında Egedeki Bulamaç adası, 12 ada deniz sınırının dışında ve Türkiye´ye ait olduğu açıkça gösteriliyor. Şimdi Bulamaç adasında Yunanistan bayrağı dalgalanıyor. Sesini çıkaran var mı hayır. ´Mümbiç, Rakka´ya giriyoruz...´ Girdiler mi hayır. ´Almanya´ya gideceğim. Almazsanız içeriye kıyameti koparırım...´ Git kardeşim niye konuşuyorsun. Almanya almazsa hep beraber kavgasını verelim. Lafa gelince laf çok işe gelince olmuyor. İsrail´de hoparlörle ezanın okunması yasaklandı, itiraz eden biziz. Ankara´daki beyler dut yemiş bülbül gibiler. ´Kimse Türkiye´nin gücünü test etmesin´ diyorlardı. Allah aşkına Türkiye´nin gücünü test etmeyen kim kaldı. İtibarı bu kadar zedelenen başka bir dönem olmadı."

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, dış politikada az ve öz konuşulması, dile hakim olunması gerektiğini hatırlatarak, dış politikanın ayrı bir dili olduğuna işaret etti.

 

O dilden sapılmaması gerektiğini, dış politikanın milli olması gerektiğini anlatan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

 

"Dış politikada iktidar, muhalefet olmaz. Hollanda bir şey yaptıysa, iktidar ve muhalefet mücadele ediyor, hükümetin arkasında duruyor, gereğinin yapılmasını istiyor. Ama ortada bir şey yok. Dış politikada hata yaparsanız fatura sanayiciye, esnafa, turizmciye, otelciye çıkar. Ortadoğu´yu kana buladık, Libya´ya kadar uzandık Türkiye´nin itibarını sarstık, şimdi sıra geldi Avrupa´ya. Avrupa ile kavga ediyoruz. Çok açık ve net Sayın Binali Yıldırım´a bir çağrıda bulunuyorum. Krizin yaşandığı gün Hollanda Başbakanı ile 8 kez telefonla konuştuğunuz ifade edildi. 8 kez telefonda neyi konuştunuz bunu merak ediyorum. Umarım gizli değildir. Çıkın millete anlatın. Bunu bilmek zorundayız. "

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BALBAY´DAN TÜBİTAK ÇIKIŞI:
BALBAY´DAN TÜBİTAK ÇIKIŞI:
"FRANSA TÜBİTAK´LA İLİŞKİSİNİ KESTİ, BİLİME DE FRANSIZIZ" “BİLGİNİN, BİLİMİN, AKLIN ADI KUMPASIN İNTİKAMIN ADI  MI OLDU?”
CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel açıkladı: Türk Eximbank´ta 8 milyar liralık FETÖ batığı!
CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel açıkladı: Türk Eximbank´ta 8 milyar liralık FETÖ batığı!
İhracatçılar ile yurt dışında faaliyet gösteren yatırımcıların en önemli destekçilerinden olan Türk Eximbank´ın ihracatçılara kullandırdığı kredilerden 1.9 milyar dolar, sigortalamadan da 351 milyon dolar alacağın tahsilatı, firmaların FETÖ bağlantısı nedeniyle riske girdi. Verilen bu krediler için alınan teminat mektupları da Bank Asya´dan olunca Eximbank alacaklarını tahsil edemez noktaya geldi.
ZEYNEP ALTIOK HAYIRCI ÖĞRENCİLERİ CEZAEVİNDE ZİYARET ETTİ
ZEYNEP ALTIOK HAYIRCI ÖĞRENCİLERİ CEZAEVİNDE ZİYARET ETTİ
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, YSK´yı protesto ettikleri için tutuklanan gençleri ziyaret etti. Gençlerin aktardıklarını kamuoyuyla paylaşan Altıok, gençlerin morallerinin yüksek olduğunu söyledi. 
BALBAY VİKİPEDİ´YE ERİŞİM YASAĞINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI
BALBAY VİKİPEDİ´YE ERİŞİM YASAĞINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI
CHP İzmir Milletvekili Milli Eğitim Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi Mustafa Ali Balbay uluslararası internet ansiklopedisi Vikipedi´ye erişim yasağını Meclis gündemine taşıdı. Balbay Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan´ın yanıtlaması istemiyle TBMM başkanlığına vermiş olduğu soru önergesinde, ifade özgürlüğüne müdahale edilerek, vatandaşların haber alma ve bilgi edinme hakkının engellendiğini söyledi.
BALBAY YGS SONUÇLARI İÇİN MEB VE ÖSYM´Yİ SUÇLADI
BALBAY YGS SONUÇLARI İÇİN MEB VE ÖSYM´Yİ SUÇLADI
CHP İzmir milletvekili ve Millî Eğitim Komisyonu üyesi Mustafa Ali Balbay 2017 yılı YGS sonuçlarını değerlendirdi. Balbay, ‘2 milyon 162 bin öğrencimizin girdiği sınavda YGS-1´de 773 bin 322 gencimiz, YGS-2´de 762 bin 359 gencimiz ancak 180 barajını geçti. Başarı oranı yüzde 30´larda. Matematikte 40 sorudan 4 ortalama doğru yapabiliyoruz. Buna bir de 38 binlerdeki 0 çeken öğrencilerimizi eklersek, iktidarın daha gelecek veremediği gençliğimize 18 yaşında milletvekilliği vermesinin kocaman bir yalan olduğunu görürüz. Bu sonucu çocuklarımızın başarısızlığı olarak göremeyiz. Bu sonuç, AKP iktidarının 6 bakan, ondan fazla sınav sistemi, sınav giriş şartları değişiklikleri ve eğitimi müftülük, cemaat işbirliği ile götürmesinin sonucudur.”
CHP´Lİ GÖK´TEN ERDOĞAN´A TEK ADAM YANITI:
CHP´Lİ GÖK´TEN ERDOĞAN´A TEK ADAM YANITI:
Atatürk ve İsmet İnönü´nün, tek adam olmadıklarını ifade eden Gök, "Ne Atatürk ne de İsmet İnönü, tek adam değildir. Her ikisi de adam gibi adamdırlar. Tarihinizi iyi okuyun Sayın Cumhurbaşkanı." dedi.
CHP´Lİ TORUN: “TEK ADAM DÜZENİ TEK TİP MUHTAR İSTİYOR”
CHP´Lİ TORUN: “TEK ADAM DÜZENİ TEK TİP MUHTAR İSTİYOR”
CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun Nevşehir´de “Referandumda Niçin Hayır” konulu toplantıya dinleyici olarak katılan muhtarlar hakkında soruşturma başlatılmasını eleştirdi. Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun; “Bu uygulama başkanlık düzeninde muhtarlarımıza biçilen rolü en açık biçimde ortaya koyuyor. Tek Adam düzeni tek tip muhtar istiyor; dinleyen ama ses çıkarmayan, görüş belirtmeyen ve hatta muhalif görüşleri dinlemesine bile izin verilmeyen tek tip muhtar düzeni.” dedi.
CHP´Lİ KARADENİZ: MİLLETİMİZLE, BÖLÜNMEYECEĞİMİZİ ‘HAYIR´ DİYEREK HAYKIRIYORUZ
CHP´Lİ KARADENİZ: MİLLETİMİZLE, BÖLÜNMEYECEĞİMİZİ ‘HAYIR´ DİYEREK HAYKIRIYORUZ
CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, anayasa değişikliğinin Türkiye´yi bölünmeye götürecek bir değişiklik olduğunu belirterek, “Birlik ve beraberlik içerisinde, milletimizle, bölünmeyeceğimizi ‘hayır´ diyerek haykırıyoruz” dedi.
Kılıçdaroğlu: Demokrasiden yana mı, tek adam rejiminden yana mı?
Kılıçdaroğlu: Demokrasiden yana mı, tek adam rejiminden yana mı?
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, BURSA ŞOFÖRLER VE SERVİS ODALARI TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ
CHP´Lİ SAĞLAR: ETÜT MERKEZLERİNİ NEDEN KAPATACAKSINIZ?
CHP´Lİ SAĞLAR: ETÜT MERKEZLERİNİ NEDEN KAPATACAKSINIZ?
Etüt merkezlerinin kapatılmasını isteyen zihniyet, ilkokul çağındaki çocukları merdiven altı, dini eğitim verenlere mi teslim edecek?
CHP´Lİ ARSLAN:“ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİYLE TAM BAĞIMLI YARGI OLUŞUYOR”
CHP´Lİ ARSLAN:“ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİYLE TAM BAĞIMLI YARGI OLUŞUYOR”
CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, anayasa değişikliğinin devleti tümüyle çökertmek için yazıldığını, cumhuriyetimizi ve demokrasimizi askıya alacağını, rejimi değiştirerek kendilerine göre bir rejim oluşturacağını, bir partinin ve tek adamın egemenliğinin millet egemenliğinin üzerine çıkartılmak istendiğini şu sözlerle iddia etti:
CHP SÖZCÜSÜ SELİN SAYEK BÖKE: KAMU BANKALARI, SARAY DÜZENİNİN KEYFİYETİNE KURBAN EDİLİYOR
CHP SÖZCÜSÜ SELİN SAYEK BÖKE: KAMU BANKALARI, SARAY DÜZENİNİN KEYFİYETİNE KURBAN EDİLİYOR
KAMU BANKALARININ YASAL OLARAK MART SONUNA KADAR YAPMAK ZORUNDA OLDUĞU GENEL KURULLARI, REFERANDUM SONRASINA ERTELENDİ - SON 2,5 - 3 YILDIR YAŞADIĞIMIZ FİİLİ BAŞKANLIK DÜZENİ, KURALSIZLIK VE KEYFİ YÖNETİM ANLAYIŞIYLA TÜRKİYE EKONOMİSİNİ İSTİKRARSIZLAŞTIRIYOR
CHP´Lİ SINDIR AKP´YE İSYAN ETTİ; BÖYLE TARAFSIZLIK OLMAZ!
CHP´Lİ SINDIR AKP´YE İSYAN ETTİ; BÖYLE TARAFSIZLIK OLMAZ!
CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Cumhurbaşkanın devlet tüm imkanlarıyla evet kampanyası yaptığını söyledi.
BALBAY: “ DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN”
BALBAY: “ DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN”
CHP İzmir Milletvekili Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Mustafa Ali Balbay, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Gününü kutladı. Balbay İnsanlık tarihinin yaklaşık 2500 yıllık hikâye anlatıcısı olan tiyatronun, insanları bir arada tutmanın en içten, en yalın ve en evrensel aracı olduğunu söyledi.
TRT personel alım sınavlarında torpil iddiaları
TRT personel alım sınavlarında torpil iddiaları
Bakan Berat Albayrak referans oldu, TRT´de işe başladı
CHP İZMİR MİLLETVEKİLLERİ KENTTEKİ 33 STK ZİYARETİNİ TAMAMLADI
CHP İZMİR MİLLETVEKİLLERİ KENTTEKİ 33 STK ZİYARETİNİ TAMAMLADI
CHP İzmir Milletvekilleri HAYIR çıkmaması durumunda meslek odaları ve diğer sivil toplum kuruluşlarının etkinliklerinin tümüyle ortadan kalkacağını söyledi ve HAYIR´a destek istediler.
CHP Genel Sekreteri Sındır, “Böyle tarafsızlık olmaz!”
CHP Genel Sekreteri Sındır, “Böyle tarafsızlık olmaz!”
CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Cumhurbaşkanın devlet tüm imkanlarıyla evet kampanyası yaptığını söyledi.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT TORUN: ‘BU ANAYASA TÜRKİYE´Yİ BÖLÜNMEYE GÖTÜRÜR´
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEYİT TORUN: ‘BU ANAYASA TÜRKİYE´Yİ BÖLÜNMEYE GÖTÜRÜR´
İlçelerde referandum çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, Kumru´da Anayasa maddelerini vatandaşlara teker teker anlattı.
GÜRSEL TEKİN, BAŞBAKAN YILDIRIM´A SERT ÇIKTI: CHP´DE GENEL BAŞKAN ATAMA İLE GELMEZ, KOVULARAK GİTMEZ
GÜRSEL TEKİN, BAŞBAKAN YILDIRIM´A SERT ÇIKTI: CHP´DE GENEL BAŞKAN ATAMA İLE GELMEZ, KOVULARAK GİTMEZ
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Başbakan Binali Yıldırım´ın CHP´ye yönelik eleştirilerini yanıtlarken, ´´Sayın Başbakan bizi kendi partisindeki çakallarla karıştırmasın. CHP´de Genel Başkan atama ile gelmez, o yüzden de onlarda olduğu gibi kovularak gitmez. Çakalların önüne atılmaz´´ dedi.
CHP MİLLETVEKİLLERİ UŞAK´TA “HAYIR” ÇALIŞMASI YAPTI
CHP MİLLETVEKİLLERİ UŞAK´TA “HAYIR” ÇALIŞMASI YAPTI
CHP Milletvekilleri, referandum çalışmaları kapsamında Uşak´ı ziyaret ederek bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. İstanbul Milletvekili Eren Erdem, Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ve Uşak Milletvekili Özkan Yalım ile CHP Uşak İl Başkanı Ali Karaoba ve ilçe başkanlarının katıldığı etkinliklere partililer ve halk tarafından yoğun ilgi gösterildi. ?
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI CANKURTARAN:  “BAŞKANLIKLA YÖNETİLEN ÜLKELER FAKİRLİKTE DEPAR ATIYOR!
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI CANKURTARAN: “BAŞKANLIKLA YÖNETİLEN ÜLKELER FAKİRLİKTE DEPAR ATIYOR!
“BAŞKANLIK, DEVLET BABA´YI ÖLDÜRECEK!” “BAŞKANLIK´LA DEVLET BABA GİDECEK, AYRIMCI BABA GELECEK!”
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BUDAK: PARTİLİ BAŞKANIN SEÇTİĞİ HAKİMLERLE MAHKEMELERDEN ADALET DEĞİL ZULÜM ÇIKAR
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BUDAK: PARTİLİ BAŞKANIN SEÇTİĞİ HAKİMLERLE MAHKEMELERDEN ADALET DEĞİL ZULÜM ÇIKAR
İNGİLTERE EVET´İ DESTEKLİYOR” -“HERKESLE KAVGA EDEN CUMHURBAŞKANI NEDEN ‘EYY İNGİLTERE´ DEMİYOR”
KILIÇDAROĞLU, SİVRİHİSAR´A KONUŞTU
KILIÇDAROĞLU, SİVRİHİSAR´A KONUŞTU
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Çocuklarımıza güzel, huzurlu bir Türkiye bırakmak istiyoruz. Kimsenin kimliğinden, yaşam tarzından, inancından ötürü ötekileştirilmediği, herkesin birlikte kardeşçe yaşayacağı bir Türkiye özlemi içinde gideceğiz ve oyumuzu kullanacağız. Kullanacağınız her “Hayır” oyunun bu ülkenin geleceğine, bu ülkenin barışına, bu ülkenin demokrasisine, bu ülkenin huzuruna katkı yaptığını sakın unutmayın. Vereceğiniz her oy bu ülkenin hayrına olacaktır” dedi.
BÖKE VE ZEYNEP ALTIOK AKATLI ´DAN "İHRAÇ EDİLEN AKADEMİSYENLER, ÇÖLLEŞTİRİLEN ÜNİVERSİTELER" RAPORU
BÖKE VE ZEYNEP ALTIOK AKATLI ´DAN "İHRAÇ EDİLEN AKADEMİSYENLER, ÇÖLLEŞTİRİLEN ÜNİVERSİTELER" RAPORU
AKADEMİSYENLER İÇİN YOL HARİTASI” AKADEMİSYENLERLE BİRLİKTE BELİRLENECEK
CHP´Lİ AKSÜNGER: SEÇMEN MÜSTERİH OLSUN, SANDIĞA GİTSİN, SEÇİM SİSTEMİMİZ VE BİZ HAZIRIZ
CHP´Lİ AKSÜNGER: SEÇMEN MÜSTERİH OLSUN, SANDIĞA GİTSİN, SEÇİM SİSTEMİMİZ VE BİZ HAZIRIZ
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, basın mensupları için düzenlediği kahvaltılı toplantıda, toplumdaki “oylar çalınacak, sandığa müdahale edilecek” algısının mutlaka kırılması gerektiğine dikkat çekti; “Bu algı kırılırsa katılım artar. Yüzde 85-86 düzeyinde katılımla bu teklif kesinlikle reddedilir” dedi.
CHP´Lİ AĞBABA´DAN BOZDAĞ´A: "BU KADAR AÇIK YALAN, SİZİN İÇİN BİLE FAZLASIYLA AŞAĞI BİR HAREKET"
CHP´Lİ AĞBABA´DAN BOZDAĞ´A: "BU KADAR AÇIK YALAN, SİZİN İÇİN BİLE FAZLASIYLA AŞAĞI BİR HAREKET"
Adalet Bakanı belli ki ar ve haya kavramlarını da askıya almış.
CHP´Lİ YARKADAŞ: ´TARİH SİZİ UTANÇLA ANACAK´
CHP´Lİ YARKADAŞ: ´TARİH SİZİ UTANÇLA ANACAK´
"Yeşil sahalar, EVET´çilerin adaletsizliği yüzünden kararıyor..."
KILIÇDAROĞLU DİYARBAKIR´DA "HALK BULUŞMASI"NDA KONUŞTU
KILIÇDAROĞLU DİYARBAKIR´DA "HALK BULUŞMASI"NDA KONUŞTU
BAŞKANLIK SİSTEMİYLE YOLSUZLUK MEŞRULAŞTIRILIYOR
BALBAY İZMİR, BURSA, ÇANAKKALE´DEN SONRA ERZURUM VE ARTVİN´DE
BALBAY İZMİR, BURSA, ÇANAKKALE´DEN SONRA ERZURUM VE ARTVİN´DE
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay, referandum çalışmalarını İzmir´e yaklaşık 1.600 km uzaktaki Anadolu topraklarında Erzurum ve Artvin Yusufeli´nde sürdürdü. Balbay, “Vatanın dört bir yanında HAYIR´lı bir gelecek istiyoruz. Bu iktidar ülkemiz içinde ve dışında yeterince düşman üretti. Maharet düşman üretmek değil, dost kazanmaktır. Tek adamcı bu değişiklik ile daha çok düşman ve düşmana savunmasız bir ülke hazırlıyorlar. Buna ülkemizin yedi bölge 81 ilinde HAYIR demeliyiz” diye konuştu.
Varlık Fonu´na devredilen Eti Maden yabancılara mı satılacak?
Varlık Fonu´na devredilen Eti Maden yabancılara mı satılacak?
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, dünya rezervlerinin yarısı ülkemizde bulunan bor madeninin özelleştirileceği yönündeki iddiaları Meclis gündemine taşıdı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak´ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren CHP´li Sertel, “Şubat ayında Varlık Fonu´na devredilen ve dünyada bir numaralı bor madeni işleticisi olan Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü´nün özelleştirilmesi, işletme devir hakkı yoluyla satılması veya teminat gösterilerek kredi kullanılması gündeminizde var mı” diye sordu.
CHP´Lİ YARKADAŞ: BU FOTOĞRAF DEVLETİN İFLASIDIR
CHP´Lİ YARKADAŞ: BU FOTOĞRAF DEVLETİN İFLASIDIR
Yarkadaş, polislerin EVET propagandası yapan gazeteleri dağıtmasına tepki gösterdi.
AĞBABA: "VALİ VE KAYMAKAMLAR DA PARTİ ÜYESİ YAPILACAK MI?"
AĞBABA: "VALİ VE KAYMAKAMLAR DA PARTİ ÜYESİ YAPILACAK MI?"
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, "Evet" kampanyası yürüten vali ve kaymakamları Meclis gündemine taşıdı.
Veli Ağbaba, Halkın vergileriyle alınan ve vatandaşa hizmet için kullanılması gereken belediye araçları “Evet” kampanyası için kullanılmaktadır.
Veli Ağbaba, Halkın vergileriyle alınan ve vatandaşa hizmet için kullanılması gereken belediye araçları “Evet” kampanyası için kullanılmaktadır.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, iktidar partisinin Devletin tüm imkanları ile "Evet" kampanyası yapmasını Meclis gündemine taşıdı.
CHP´Lİ VEKİLDEN BAKAN ÇELİK´E SUDAN SORUSU:
CHP´Lİ VEKİLDEN BAKAN ÇELİK´E SUDAN SORUSU:
ÜLKEMİZDE TARIM ARAZİLERİ DURURKEN, AFRİKA´DAN ARAZİ KİRALAMAK NEDEN?
CHP´Lİ SERTEL; KÖYLÜ PERİŞAN!
CHP´Lİ SERTEL; KÖYLÜ PERİŞAN!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, referandum çalışmalarına Ödemiş ve köylerinde devam etti. CHP İlçe Başkanı Nazan Dönmez´le birlikte ilçe merkezinin yanı sıra Horzum, Çamyayla ve Gönlünce köylerinde “Hayır” çalışması yapan Atila Sertel, rejim değişikliğinin sakıncalarını anlattı, evet çıkması halinde vatandaşın, köylünün en önemlisi de ülkenin içine düşeceği zorlukları vatandaşlara örneklerle aktardı.
ROMAN VEKİLİN İSYANI!
ROMAN VEKİLİN İSYANI!
ROMANLARIN BU KOŞULLARDA YAŞAMAYA MECBUR BIRAKILMASI KABUL EDİLEMEZ!
CHP´Lİ SAĞLAR´DAN BAŞBAKAN´A SORU: ADİL ÖKSÜZ MİT ELEMANI MIDIR?
CHP´Lİ SAĞLAR´DAN BAŞBAKAN´A SORU: ADİL ÖKSÜZ MİT ELEMANI MIDIR?
CHP Mersin Milletvekili D.Fikri Sağlar´ın Başbakan Binali YILDIRIM tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle TBMM Başkanlığı´na verdiği soru önergesi şöyle:
İZMİR AKŞENER´İ BEKLİYOR
İZMİR AKŞENER´İ BEKLİYOR
KOCAOĞLU´NUN DA KATILMASI BEKLENİYOR
CHP´Lİ KARADENİZ: TEK ADAM REJİMİ ÇALIŞMA HAYATINA TEHDİTDİR
CHP´Lİ KARADENİZ: TEK ADAM REJİMİ ÇALIŞMA HAYATINA TEHDİTDİR
CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, referandum çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Tekstil çalışanlarını ziyaret eden Karadeniz, “Çalışma hayatı ve çalışanlar için tek adam rejimi en büyük tehditlerden biridir” dedi.
BALBAY BİR DE TAKSİ ŞOFÖRÜ OLARAK ANLATTI: “FRENSİZ ARACA BİNER MİSİNİZ?”
BALBAY BİR DE TAKSİ ŞOFÖRÜ OLARAK ANLATTI: “FRENSİZ ARACA BİNER MİSİNİZ?”
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay, referandum çalışmalarını değişik yöntemlerle sürdürüyor. Taksi şoförü olarak İzmir´de trafiğe çıkan Balbay müşteriye sorduğu, "frensiz araca biner misiniz" sorusuna, "binmem, canımı sokakta bulmadım" karşılığını aldı.
Zeynep Altıok Bergama ve Foça´daydı
Zeynep Altıok Bergama ve Foça´daydı
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok referandum çalışmaları kapsamında Bergama ve Foça´ya iki günlük çıkarma yaptı.
KREDİ KARTIYLA İNTERNET ALIŞVERİŞİNDE REKOR KIRILDI
KREDİ KARTIYLA İNTERNET ALIŞVERİŞİNDE REKOR KIRILDI
Türkiye´de kredi kartıyla yapılan ödemeler her geçen yıl artarak devam ediyor. İnternetten yapılan ödeme tutarı, geçtiğimiz yıl bir önceki yıla kıyasla yüzde 24,6 artarak 68 milyar 883 milyon liraya yükseldi.
CHP´li Çam: ‘İradeni tek adamcılara, saltanatçılara teslim etme!´
CHP´li Çam: ‘İradeni tek adamcılara, saltanatçılara teslim etme!´
İzmir´i mahalle mahalle, köy köy gezen CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, 16 Nisan´daki Anayasa Referandumu için herkesi vicdanlarının sesini dinlemeye davet ederek, “İradeni tek adamcılara, saltanatçılara teslim etme” dedi.
CHP´Lİ NECATİ YILMAZ: "YOKSULUN TEK TAŞINMAZ MÜLKÜ MEZAR YERİ"
CHP´Lİ NECATİ YILMAZ: "YOKSULUN TEK TAŞINMAZ MÜLKÜ MEZAR YERİ"
CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, TOKİ´yle ilgili araştırma komisyonu kurulmasını istedi. Yoksullara ve alt gelir grubuna yönelik konut ihtiyacının karşılanması ve plansız yapılaşmaya çözüm üretmek için kurulan TOKİ´nin, kentleri ranta, denetimsizliğe ve özel şirketlerin tekeline teslim eden bir yapıya dönüştüğünü vurgulayan Yılmaz, yaşanan sorunların ve mağduriyetlerin belirlenmesi gerektiğine dikkat çekti.
CHP´Lİ SARIHAN; “REFERANDUMUN  BUGÜNE DEK İŞLENEN SUÇLARA KILIF  OLMASI AMAÇLANIYOR”
CHP´Lİ SARIHAN; “REFERANDUMUN BUGÜNE DEK İŞLENEN SUÇLARA KILIF OLMASI AMAÇLANIYOR”
CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan HALK TV´de Semra Topçu´nun sunduğu Güne Başlarken programında yaklaşan referanduma ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 KILIÇDAROĞLU, KONYA´DA İŞ DÜNYASI VE STK TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ
KILIÇDAROĞLU, KONYA´DA İŞ DÜNYASI VE STK TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bütün yetkileri bir kişiye veriyoruz, çıkaracak bir kararname Ali´ye mi kızdı, mal varlığı var değil mi? Ali´nin mal varlığına el koydum bitti. Adalet, hak, hukuk? Hiçbirisi yok. Sendikacılar var, öyle yetkiler veriyoruz ki ekonomik ve sosyal haklarla ilgili her türlü kararname çıkartma yetkisine sahip. Şu kararnameyi çıkarabilir, kıdem tazminatı kalkmıştır, bitti. İşçiler diyecek ki aman bizim kıdem tazminatımız kaldıracak bir kişi, Ali kaldırmaz da, Veli gelir kaldırır" dedi.
BALBAY´DAN ZAFER İŞARETİNE REFERANDUM YORUMU: EN AZ İKİ KİŞİYİ HAYIR´A İKNA EDİN
BALBAY´DAN ZAFER İŞARETİNE REFERANDUM YORUMU: EN AZ İKİ KİŞİYİ HAYIR´A İKNA EDİN
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay 16 Nisan Anayasa referandumuna ilişkin saha çalışmalarını büyük bir hızla sürdürüyor. İzmir´in yanı sıra Bursa ve Çanakkale´de toplumun tüm kesimi ile bir araya gelen Balbay, “Toplantılarımızda getirilen Tek Adam merkezli rejim değişikliğine ilişkin zafer işaretine referandum anlamı yükledik. Zafer işaretini yaparak herkesin en az iki kişiyi HAYIR´a ikna etmesi sözünü alıyoruz” dedi.
AKP´LİLER REFERANDUM ÇALIŞMALARINI SOSYAL MEDYADA CHP´YE HAKARET EDEREK YAPIYOR.
AKP´LİLER REFERANDUM ÇALIŞMALARINI SOSYAL MEDYADA CHP´YE HAKARET EDEREK YAPIYOR.
AKP Çiğli Belediye Meclis Üyesi Fuat Çankaya, Sosyal medyadaki hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na yönelik çok ağır hakaret içeren paylaşımda bulundu.
KILIÇDAROĞLU SAMSUN MERKEZ´DE KONUŞTU
KILIÇDAROĞLU SAMSUN MERKEZ´DE KONUŞTU
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “80 milyonu freni olmayan bir otobüse, bir uçağa, bir trene bindireceğiz. Ne olduğu belli olmayan dipsiz bir kuyuya doğru Türkiye´yi götüreceğiz. Buna izin verecek miyiz?” dedi.
CHP´Lİ AĞBABA´DAN AKP´Lİ SOYLU´YA: "ARSIZLIĞIN EN DİP NOKTASI"
CHP´Lİ AĞBABA´DAN AKP´Lİ SOYLU´YA: "ARSIZLIĞIN EN DİP NOKTASI"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´nun CHP´ye yönelik söylemlerine yazılı olarak cevap verdi. "Birazcık ar, haya, namus sahibi ise bu konu hakkında daha fazla konuşmamasını öneriyorum." diyen Ağbaba, "Gerçekleri unutturmak için, tarihi tersine çevirmek için arkası gelmez yalan ve iftiralarla partimizi suçluyor" ifadelerini kullandı.
TAYFUN TALİPOĞLU VEFAT ETTİ!
TAYFUN TALİPOĞLU VEFAT ETTİ!
Gazeteci Tayfun Talipoğlu saat 01.00 sıralarında evinde fenalaşarak yere yığıldı. Evde bulunan bir arkadaşının haber vermesi üzerine gelen sağlık ekipleri Talipoğlu´na ilk müdahaleyi evinde yaptı. Talipoğlu, daha sonra ambulansla Katip Çelebi Üniversitesi Hastanesi´ne kaldırdı. Talipoğlu, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 55 yaşında hayatını kaybetti.
İzmir Hava Durumu
Bugün
Fırtına
30°
18°
Cumartesi
Fırtına
27°
19°
Pazar
Sağanak
29°
20°
Pazartesi
Parçalı bulutlu
30°
19°
DOLAR
4.7028
EURO
5.5133
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İki düşman arasında öyle konuş ki, barıştıklarında utanmayasın.

SADİ
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları