Kılıçdaroğlu Grup Toplantısında Konuştu:
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, toplumun, medyanın büyük baskı altında tutulduğunu savundu.
Tarih: 14.3.2017 15:49:06

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, toplumun, medyanın büyük baskı altında tutulduğunu savundu.

 

Seslerinin çıkmaması, salı günleri yapılan grup toplantılarının engellenmesi için özel çaba harcandığını öne süren Kılıçdaroğlu, baskılardan yılmayacaklarını, ülkenin bekası, çocukların geleceği için mücadele ettiklerini belirtti.

 

Kemal Kılıçdaroğlu, "Cebimizi düşünmüyoruz, vatandaşın cebini düşünüyoruz. Dolayısıyla bize yönelik baskılar vız gelir tırıs gider, hiç önemli değil. Adım adım, cadde cadde, sokak sokak gezeceğiz, anlatacağız." dedi.

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bugünün Tıp Bayramı olduğuna işaret ederek, sağlık çalışanlarının bayramını kutladı. Kılıçdaroğlu, 14 Mart 1919´da Tıbbiyeli Hikmet´in, İstanbul´un işgalini protesto için tıbbiyelileri organize ettiğini, düşman askerlerinin Marmara´da gemileriyle beklediğini, Tıbbıyeli Hikmet´in bunun mücadelesini verdiğini anlattı.

 

O tarihten sonra kutlanan her Tıp Bayramı´nın, bu ülkenin bekası için verilen mücadeleyi kendilerine hatırlattığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, Tıbbiyeli Hikmet´in, Sivas Kongresi´ne katıldığını, mandanın tatışıldığı ortamda kürsüye çıkıp, Atatürk´e, "Biz mandaya karşıyız, siz mandayı savunursanız size de karşı oluruz." dediğini aktardı.

 

Adapazarı´nda geçen hafta 5 bin kadınla bir araya geldiğini, daha sonra mağdur aileleriyle görüştüğünü, burada büyük insanlık dramlarının yaşandığını savunan Kılıçdaroğlu, bunlardan bir örnek vermek istediğini belirterek, 15 Temmuz´dan sonra bir askerin gözaltına alınıp tutuklandığını, lojmandan çıkarıldığını, eşinin 13 yaşındaki çocuğuyla yatalak babasının yanına gittiğini vurguladı.

 

Kılıçdaroğlu, kadının, yatalak babası için evde bakım hizmetlerinden yararlanmak amacıyla başvuruda bulunduğunu ancak evde bakım parası alamadığını kaydetti.

 

Böyle bir devleti kabul etmediklerini, sosyal devletten yana olduklarını bildiren Kılıçdaroğlu, insan haklarını sonuna kadar savunacaklarını, her zaman mazlumun yanında durmaya devam edeceklerini ifade etti.

 

Güvenpark´ta terör nedeniyle hayatını kaybedenlerin ailelerinin dün bir araya geldiğini anlatan Kılıçdaroğlu, ailelerin, ölenlerin neden şehit, yaralıların neden gazi ilan edilmediğini sorduğunu aktardı.

 

Ülkenin terörden büyük acılar çektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, bütün annelere, "Hangi şehidimiz, nerede şehit olduysa olsun herkese eşit muamele yapılacaktır. Bütün şehitler bütün gaziler bizimdir, ayırımı kaldırmaya kararlıyız." diye seslendi.

 

İktidar sahiplerinin devletin imkanlarıyla halk oylamasına yönelik "Evet" kampanyası yürüttüklerini savunan Kılıçdaroğlu, "Devletin uçağıyla, forsuyla, arabasıyla, makam arabasıyla evet propagandası yapıyorlar. Bir de dönüp, ´Biz mağduruz´ diyorlar. Asıl mağdur biziz. Siz bizim paramızla bizim aleyhimize propaganda yapıyorsunuz." diye konuştu.

 

Meclisin 2008 yılında çıkardığı kanunla yurt dışı seçmenlere yönelik düzenlemeler yapıldığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, kanunda "Yurt dışında ve yurt dışı temsilciliklerde seçim propagandası yapılamaz" ifadesinin bulunduğuna işaret etti.

 

Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Devletin uçağıyla gidiyorlar, açıkça suç işliyorlar, kanunu bir tarafa bırakıyorlar, çıkardıkları kanuna uymuyorlar ve propaganda yapıyorlar. Bir de diyorlar ki ´Biz mağduruz´. Allah aşkına, kim mağdur? Emin olun, inanarak söylüyorum, referandumda ´Evet´ oyu çıkmasını en çok bu Avrupalılar istiyor. Niye böyle bir krize imkan veriyorlar? Gazetelerinde manşet atıyorlar, ´Hayır oyu kullanın´ diye. Ne demektir bu? ´Evet oyu kullanının´ demektir."

 

Bu tür krizlerde tarihe bakmak gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, bir tarih dergisinde yer alan yazıdan bölümler okudu.

 

Yazıda, Osmanlı´da Meclisi Mebusan´ın kapatılmasıyla ilgili 13 Şubat 1878´de Alman Devlet Adamı Prens Bismarck´ın "Ne iyi ettiniz de parlamentoyu bertaraf ettiniz. Sizin gibi tek milleten ibaret olmayan devletlerde, parlamentonun faydasından ziyade zararı olur." dediğinin yer aldığını aktaran Kılıçdaroğlu, bunun parlamentoya olan yaklaşımı açıkça ortaya koyduğunu kaydetti.

 

Kılıçdaroğlu, "Bu anayasa değişikliği ile bir kişiyi ele geçirdiğinizde devleti ele geçireceksiniz. Bir kişiyi ikna ettiğinizde Türkiye Cumhuriyeti Devleti´ni ele geçireceksiniz. Yıllar yılı bu hayal peşinde olanlar var. Aynı tuzak hazırlanıyor." değerlendirmesinde bulundu.

 

Anayasa değişikliği ile iktidarın çocukları için de gelecek hazırladığını ileri süren Kılıçdaroğlu, seçilme yaşının 18´e indirilmesine yönelik düzenlemeye değindi.

 

Kılıçdaroğlu, "18 yaşında çocuklarına milletvekilliği verecekler. Ömür boyu askerlikten muaf tutacaklar. İki yıl milletvekilliği yaparsa ballı emeklilik aylığına hak kazanacaklar. Bunu da havuz medyasının bazı yazarları ´Kılıçdaroğlu yanlış söylüyor´ diye yazıyorlar. Açarsın bakarsın kanuna, doğru mu söylüyoruz yanlış mı söylüyoruz. Bu kadar ballı bir kaymağı manavın oğluna verirler mi? Bakkalın oğluna verirler mi? Vermezler. Kendi çocukları için yapıyorlar." diye konuştu.

 

Anayasa değişikliği ile bir kişiye parlamentoyu fesih yetkisi verildiğini de ileri sürerek, bu düzenlemeyi eleştiren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

 

"Sandığa giderken düşüneceğiz. 1 Mart tezkeresini kimse unutmasın. 1 Mart tezkeresinde bir hükümet ikna edildi ama parlamentoda görüşülürken, TBMM ikna edilemedi. Meclisin bu kadar önemi vardır. Şimdi Meclisi işlevsiz hale getiriyorlar, yetkilerini elinden alıyorlar. ´Bütün yetkileri bir kişiye verelim´ diyorlar. Tarihte yaşadığımız bütün olumsuzlukları yeniden yaşamayalım. O olumsuzlukları aşmak için büyük bedeller ödedik, yeniden bedeller ödemeyelim."

 

Kılıçdaroğlu, Hollanda ile yaşanan diplomatik krize ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.

 

Hollanda ve Almanya ile bir kriz yaşandığını, bunu ilk duyduğunda çok üzüldüğünü belirten Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti´nin bir bakanının, havada geri döndürüldüğünü, bir bakanının Hollanda´dan sınır dışı edildiğini anımsattı. Bir bakanın sınır dışı edilmesini asla kabul etmediklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti´nin bu kadar rencide edilmediğini ifade etti.

 

Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"İlk tepkimiz şu olmuştu: Diğer dış politikada yaşanan olumsuzluklar gibi bir tabloyu yaşamayalım. Ne gerekiyorsa yapın sonuna kadar arkanızda olacağız. Hollanda ile olan ilişkilerin tamamını askıya alın. Osmanlı döneminde bile bu kadar rencide olmamıştık. Bugün açıklamaları oldu, ´yaptırım uyguluyoruz, Hollanda Büyükelçisi Türkiye´ye gelmeyecekmiş.´ Zaten burada değil ki. Sen kendi büyükelçini çektin mi, niye çekmiyorsun? Neden sert önlemler almıyorsun? Milleti gaza getiriyorsun, arkadan ´Önlem aldık´ diyorsun ve milleti kandırdığını sanıyorsun. Ne gerekiyorsa, yapacaksın kardeşim. Sen rencide olmayabilirsin ama ben rencide oluyorum. Ben bu ülkenin çıkarlarını savunmak zorundayım. Her türlü yaptırımın uygulanması lazım."

 

"Dışişleri Bakanı, ´Yaptırımımız çok ağır olur´ diyor. Hangi ağır yaptırımı uyguladılar? Ekonomi Bakanı, ´Ekonomik yaptırım uygulanması söz konusu değil´, Sayın Cumhurbaşkanı, ´Sen bunun bedelini ödeyeceksin´ diyor. " diyen Kemal Kılıçdaroğlu, eleştirilerine şöyle devam etti:

 

"Nasıl ödeyecekler merak ediyorum. Lafa gelince tamam, okkalı laflar var, işe gelince ortada bir şey yok. Ya diline hakim olacaksın, büyük söz söylemeyeceksin ama büyük lokma yutabilirsin. Ya da bu tür boş laflarla millete gaza getirmeyeceksin. Neden gaza getiriyorlar; çünkü referandum var. ´Acaba buradan bir şey koparabilir miyiz, vatandaşı evete ikna edebilir miyiz.´ Bunun arayışı içindeler?"

 

Kılıçdaroğlu, bu hükümetler döneminde örnekler vereceğini belirterek, dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı´nın, 4 Aralık 2012´de resmi heyetle Irak´a gitmek istediğini ancak Irak hükümetinin izin vermeyerek, bakanın uçağının geri döndüğünü, Kayseri´ye inmek zorunda kaldığını anımsattı.

 

Kemal Kılıçdaroğlu, milletin ayağa kalkmadığını, gazetelerin boy boy haber yapmadığını çünkü referandum olmadığını kaydetti.

 

Kuzey Irak´ta, Süleymaniye´de 4 Temmuz 2003´te 11 Türk askerinin başına çuval geçirildiğini ancak hükümetten tepki gelmediğini öne süren Kılıçdaroğlu, "Bu ülkenin askerinin başına çuval geçiriliyor tık yok. Niçin, referandum yok. Şimdi asarız, keseriz dönemi." diye konuştu.

 

Kılıçdaroğlu, Avrupa ülkelerinin parlamentolarında, sözde soykırımının kabul edildiğini, gösteriler yapıldığını, Fransa Büyükelçiliğine yüründüğünü ancak daha sonra dönemin Tarım Bakanı´nın, Fransa tarımına katkılarından dolayı şövalye madalyası aldığını anımsattı.

 

Kılıçdaroğlu, buna da bir tepki gösterilmediğini çünkü referandumun olmadığını ifade etti.

 

Kemal Kılıçdaroğlu, "Danimarka´da sevgili Peygamberimizin karikatürü yapıldı, kıyamet koptu. Türk hükümeti, ne yaptı, sessiz kalan Danimarka Başbakanı NATO Genel Sekreteri olurken, olumlu oy kullandı. O dönem referandum yoktu, şimdi aslan kesiliyorlar. " dedi.

 

Gazze´ye giderken açık denizde 9 vatandaşın İsrail askerleri tarafından şehit edildiğini anımsatan Kılıçdaroğlu, dönemin Başbakanı´nın, "Ben varken İsrail ile normalleşme olmaz", "Gazze ablukası kalkmadan İsrail hükümetiyle bir araya gelemeyiz." dediğini ancak ablukanın kalkmadığını, İsrail ile normalleşme olduğunu belirtti.

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:

 

"Bunu söyleyen adamlar aynı yerlerinde duruyorlar. Milleti o dönem gaza getirdiler, o dönem seçimler vardı. Şimdi bir köşede duruyorlar, 20 milyon dolara Türkiye´nin itibarını sattılar. Söyledikleri hiçbir sözün arkasında durmadılar. 12 Nisan 2004´te Rauf Denktaş, Türkiye´ye gelip Kıbrıs ile ilgili miting yapmak istiyor. Dönemin Başbakanı, ´Yapılacak bir şey varsa buyur Kıbrıs´ta yap, niçin Türkiye´de miting yapıyorsunuz, ne anlatacaksan Kıbrıs´ta anlat. 22 Haziran 2012´de Rus uçağı angajman kurallarına uymadığı için düşürüldü. Kıyameti kopardılar. Sayın Cumhurbaşkanı, ´Aynı ihlal bugün yapılsa aynı karşılığı vereceğiz. Türkiye, Rusya´dan özür dilemeyecek´ diyor. Sonra Putin´in ayağına gittiler, bir özür mektubu gönderdiler. Rusya ile barıştılar. Türkiye´nin itibarı ne oldu?

 

İlk kez biz bu hükümetler döneminde toprak kaybına uğradık. Bunu Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri Kurmay Albay Ümit Yalım söylüyor. 1934 tarihli İngiliz haritası ve 1951 tarihli Amerikan haritasında Egedeki Bulamaç adası, 12 ada deniz sınırının dışında ve Türkiye´ye ait olduğu açıkça gösteriliyor. Şimdi Bulamaç adasında Yunanistan bayrağı dalgalanıyor. Sesini çıkaran var mı hayır. ´Mümbiç, Rakka´ya giriyoruz...´ Girdiler mi hayır. ´Almanya´ya gideceğim. Almazsanız içeriye kıyameti koparırım...´ Git kardeşim niye konuşuyorsun. Almanya almazsa hep beraber kavgasını verelim. Lafa gelince laf çok işe gelince olmuyor. İsrail´de hoparlörle ezanın okunması yasaklandı, itiraz eden biziz. Ankara´daki beyler dut yemiş bülbül gibiler. ´Kimse Türkiye´nin gücünü test etmesin´ diyorlardı. Allah aşkına Türkiye´nin gücünü test etmeyen kim kaldı. İtibarı bu kadar zedelenen başka bir dönem olmadı."

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, dış politikada az ve öz konuşulması, dile hakim olunması gerektiğini hatırlatarak, dış politikanın ayrı bir dili olduğuna işaret etti.

 

O dilden sapılmaması gerektiğini, dış politikanın milli olması gerektiğini anlatan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

 

"Dış politikada iktidar, muhalefet olmaz. Hollanda bir şey yaptıysa, iktidar ve muhalefet mücadele ediyor, hükümetin arkasında duruyor, gereğinin yapılmasını istiyor. Ama ortada bir şey yok. Dış politikada hata yaparsanız fatura sanayiciye, esnafa, turizmciye, otelciye çıkar. Ortadoğu´yu kana buladık, Libya´ya kadar uzandık Türkiye´nin itibarını sarstık, şimdi sıra geldi Avrupa´ya. Avrupa ile kavga ediyoruz. Çok açık ve net Sayın Binali Yıldırım´a bir çağrıda bulunuyorum. Krizin yaşandığı gün Hollanda Başbakanı ile 8 kez telefonla konuştuğunuz ifade edildi. 8 kez telefonda neyi konuştunuz bunu merak ediyorum. Umarım gizli değildir. Çıkın millete anlatın. Bunu bilmek zorundayız. "Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BALBAY BİR DE TAKSİ ŞOFÖRÜ OLARAK ANLATTI: “FRENSİZ ARACA BİNER MİSİNİZ?”
BALBAY BİR DE TAKSİ ŞOFÖRÜ OLARAK ANLATTI: “FRENSİZ ARACA BİNER MİSİNİZ?”
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay, referandum çalışmalarını değişik yöntemlerle sürdürüyor. Taksi şoförü olarak İzmir´de trafiğe çıkan Balbay müşteriye sorduğu, "frensiz araca biner misiniz" sorusuna, "binmem, canımı sokakta bulmadım" karşılığını aldı.
Zeynep Altıok Bergama ve Foça´daydı
Zeynep Altıok Bergama ve Foça´daydı
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok referandum çalışmaları kapsamında Bergama ve Foça´ya iki günlük çıkarma yaptı.
KREDİ KARTIYLA İNTERNET ALIŞVERİŞİNDE REKOR KIRILDI
KREDİ KARTIYLA İNTERNET ALIŞVERİŞİNDE REKOR KIRILDI
Türkiye´de kredi kartıyla yapılan ödemeler her geçen yıl artarak devam ediyor. İnternetten yapılan ödeme tutarı, geçtiğimiz yıl bir önceki yıla kıyasla yüzde 24,6 artarak 68 milyar 883 milyon liraya yükseldi.
CHP´li Çam: ‘İradeni tek adamcılara, saltanatçılara teslim etme!´
CHP´li Çam: ‘İradeni tek adamcılara, saltanatçılara teslim etme!´
İzmir´i mahalle mahalle, köy köy gezen CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, 16 Nisan´daki Anayasa Referandumu için herkesi vicdanlarının sesini dinlemeye davet ederek, “İradeni tek adamcılara, saltanatçılara teslim etme” dedi.
CHP´Lİ NECATİ YILMAZ: "YOKSULUN TEK TAŞINMAZ MÜLKÜ MEZAR YERİ"
CHP´Lİ NECATİ YILMAZ: "YOKSULUN TEK TAŞINMAZ MÜLKÜ MEZAR YERİ"
CHP Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, TOKİ´yle ilgili araştırma komisyonu kurulmasını istedi. Yoksullara ve alt gelir grubuna yönelik konut ihtiyacının karşılanması ve plansız yapılaşmaya çözüm üretmek için kurulan TOKİ´nin, kentleri ranta, denetimsizliğe ve özel şirketlerin tekeline teslim eden bir yapıya dönüştüğünü vurgulayan Yılmaz, yaşanan sorunların ve mağduriyetlerin belirlenmesi gerektiğine dikkat çekti.
CHP´Lİ SARIHAN; “REFERANDUMUN  BUGÜNE DEK İŞLENEN SUÇLARA KILIF  OLMASI AMAÇLANIYOR”
CHP´Lİ SARIHAN; “REFERANDUMUN BUGÜNE DEK İŞLENEN SUÇLARA KILIF OLMASI AMAÇLANIYOR”
CHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan HALK TV´de Semra Topçu´nun sunduğu Güne Başlarken programında yaklaşan referanduma ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 KILIÇDAROĞLU, KONYA´DA İŞ DÜNYASI VE STK TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ
KILIÇDAROĞLU, KONYA´DA İŞ DÜNYASI VE STK TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bütün yetkileri bir kişiye veriyoruz, çıkaracak bir kararname Ali´ye mi kızdı, mal varlığı var değil mi? Ali´nin mal varlığına el koydum bitti. Adalet, hak, hukuk? Hiçbirisi yok. Sendikacılar var, öyle yetkiler veriyoruz ki ekonomik ve sosyal haklarla ilgili her türlü kararname çıkartma yetkisine sahip. Şu kararnameyi çıkarabilir, kıdem tazminatı kalkmıştır, bitti. İşçiler diyecek ki aman bizim kıdem tazminatımız kaldıracak bir kişi, Ali kaldırmaz da, Veli gelir kaldırır" dedi.
BALBAY´DAN ZAFER İŞARETİNE REFERANDUM YORUMU: EN AZ İKİ KİŞİYİ HAYIR´A İKNA EDİN
BALBAY´DAN ZAFER İŞARETİNE REFERANDUM YORUMU: EN AZ İKİ KİŞİYİ HAYIR´A İKNA EDİN
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay 16 Nisan Anayasa referandumuna ilişkin saha çalışmalarını büyük bir hızla sürdürüyor. İzmir´in yanı sıra Bursa ve Çanakkale´de toplumun tüm kesimi ile bir araya gelen Balbay, “Toplantılarımızda getirilen Tek Adam merkezli rejim değişikliğine ilişkin zafer işaretine referandum anlamı yükledik. Zafer işaretini yaparak herkesin en az iki kişiyi HAYIR´a ikna etmesi sözünü alıyoruz” dedi.
AKP´LİLER REFERANDUM ÇALIŞMALARINI SOSYAL MEDYADA CHP´YE HAKARET EDEREK YAPIYOR.
AKP´LİLER REFERANDUM ÇALIŞMALARINI SOSYAL MEDYADA CHP´YE HAKARET EDEREK YAPIYOR.
AKP Çiğli Belediye Meclis Üyesi Fuat Çankaya, Sosyal medyadaki hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na yönelik çok ağır hakaret içeren paylaşımda bulundu.
KILIÇDAROĞLU SAMSUN MERKEZ´DE KONUŞTU
KILIÇDAROĞLU SAMSUN MERKEZ´DE KONUŞTU
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “80 milyonu freni olmayan bir otobüse, bir uçağa, bir trene bindireceğiz. Ne olduğu belli olmayan dipsiz bir kuyuya doğru Türkiye´yi götüreceğiz. Buna izin verecek miyiz?” dedi.
CHP´Lİ AĞBABA´DAN AKP´Lİ SOYLU´YA: "ARSIZLIĞIN EN DİP NOKTASI"
CHP´Lİ AĞBABA´DAN AKP´Lİ SOYLU´YA: "ARSIZLIĞIN EN DİP NOKTASI"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´nun CHP´ye yönelik söylemlerine yazılı olarak cevap verdi. "Birazcık ar, haya, namus sahibi ise bu konu hakkında daha fazla konuşmamasını öneriyorum." diyen Ağbaba, "Gerçekleri unutturmak için, tarihi tersine çevirmek için arkası gelmez yalan ve iftiralarla partimizi suçluyor" ifadelerini kullandı.
TAYFUN TALİPOĞLU VEFAT ETTİ!
TAYFUN TALİPOĞLU VEFAT ETTİ!
Gazeteci Tayfun Talipoğlu saat 01.00 sıralarında evinde fenalaşarak yere yığıldı. Evde bulunan bir arkadaşının haber vermesi üzerine gelen sağlık ekipleri Talipoğlu´na ilk müdahaleyi evinde yaptı. Talipoğlu, daha sonra ambulansla Katip Çelebi Üniversitesi Hastanesi´ne kaldırdı. Talipoğlu, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 55 yaşında hayatını kaybetti.
Şehit Mansur Aydın´ın adı Siirt´te yaşayacak
Şehit Mansur Aydın´ın adı Siirt´te yaşayacak
Ailesi İzmir´de yaşayan ve 25 yıl önce şehit olan Astsubay Mansur Aydın için Siirt´te anıt yaptırıldı. Siirt İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevliyken 9 Eylül 1992´de Tillo ilçesinde PKK´lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Aydın anısına Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı girişinde yaptırılan anıt törenle açıldı.
CHP´Lİ ÖZTRAK: BAŞKANLIK 10 MİLYAR DOLARI BUHAR ETTİ
CHP´Lİ ÖZTRAK: BAŞKANLIK 10 MİLYAR DOLARI BUHAR ETTİ
Başkanlık tartışmalarının Türkiye´ye faturası ağır oldu. 2016´nın Ekim ayından bu yana süren Başkanlık tartışmaları ekonomide belirsizliği artırdı. Ülkenin ihtiyat akçesi olan Merkez Bankası rezervleri son beş ayda 10 milyar dolar eridi.
CHP Tunceli Milletvekili Gürsel EROL,HOLLANDA GEZİSİ SİYASİ PROVOKASYONDUR
CHP Tunceli Milletvekili Gürsel EROL,HOLLANDA GEZİSİ SİYASİ PROVOKASYONDUR
CHP Tunceli Milletvekili Gürsel EROL, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül SAYAN KAYA´nın Hollanda gezisinin resmi program haricinde olduğunu ve bunun siyasi provokasyon amacı taşıdığını iddia etti.
CHP´Lİ AĞBABA: "HOLLANDA IRKÇILARI İLE AKP ARASINDA KAZAN-KAZAN İLİŞKİSİ VAR"
CHP´Lİ AĞBABA: "HOLLANDA IRKÇILARI İLE AKP ARASINDA KAZAN-KAZAN İLİŞKİSİ VAR"
CHP Göç ve Göçmen Sorunlarını İnceleme Komisyonu Sözcüsü Veli Ağbaba, hükümet yetkililerinin Hollanda krizi sonrası mülteci anlaşmasını iptal etme ifadeleri üzerine yazılı bir basın açıklaması yaptı. Ülkemizdeki sığınmacıların bir tehdit unsuru olarak kullanılmasının insan haklarına aykırı olduğunu ifade eden Ağbaba, hükümetin bu faşizan tutumunu eleştirdi.
KARADENİZ´DEN BAŞBAKAN´A ‘ÖRTÜLÜ´ SORUSU
KARADENİZ´DEN BAŞBAKAN´A ‘ÖRTÜLÜ´ SORUSU
CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Başbakan Binali Yıldırım´ın yazılı yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi vererek, örtülü ödenekteki artışın nedenini sordu. Örtülü ödenek harcamalarının 2017 yılının ilk iki ayında rekor kırdığını belirten CHP Milletvekili Barış Karadeniz, soru önergesinde örtülü ödeneğin 5018 Sayılı Kamu Malî Yönetimi ve Kontrol Kanunu 24´üncü maddesi ile düzenlendiğini, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve ailelerinin kişisel harcamaları ile siyasi partilerin idare, propaganda ve seçim ihtiyaçlarında kullanamayacağını hatırlattı.
CHP´Lİ BAKAN SAHADA: KÖY KÖY UMUDU ÖRÜYORUZ!
CHP´Lİ BAKAN SAHADA: KÖY KÖY UMUDU ÖRÜYORUZ!
CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, İzmir´deki referandum çalışmalarına hazırladığı köy programı ile başladı.
CHP´Lİ KARABIYIK: YURT AÇMA GÖREVİ ISRARLA CEMAAT VE VAKIFLARA BIRAKILIYOR!
CHP´Lİ KARABIYIK: YURT AÇMA GÖREVİ ISRARLA CEMAAT VE VAKIFLARA BIRAKILIYOR!
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, ortaokul öğrencilerinin dernek, vakıflar ve şahısların açtığı özel yurtlarda kalmasının önünü açacak yeni yönetmelikle ilgili sert tepki gösterdi.
KILIÇDAROĞLU, DENİZLİ´DE KONUŞTU
KILIÇDAROĞLU, DENİZLİ´DE KONUŞTU
"Bu süreçte bir destan yazmalıyız, hepimiz 80 milyon bir demokrasi destanı yazmalıyız, demokrasiye sahip çıkmalıyız"
CHP´Lİ AĞBABA: "AKP BAHÇELİ İLE BARZANİ´Yİ BİR HALAYDA BULUŞTURDU"
CHP´Lİ AĞBABA: "AKP BAHÇELİ İLE BARZANİ´Yİ BİR HALAYDA BULUŞTURDU"
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, dün Meclis Genel Kurulu´nda Avrupa ile yaşanan kriz ve Barzani´nin partisinin referandum kararı ile ilgili konuştu.
CHPli Altıok, Atatürk Kültür Merkezi (AKM)´ni Meclis Gündemine Taşıdı
CHPli Altıok, Atatürk Kültür Merkezi (AKM)´ni Meclis Gündemine Taşıdı
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok, 2008 yılında kapatılan Atatürk Kültür Merkezi (AKM)´nin restorasyon çalışmalarını Meclis gündemine taşıdı.
HAYIR´A İLGİ ÇOK
HAYIR´A İLGİ ÇOK
Meclis İçişleri Komisyonu Üyesi ve CHP Bartın Milletvekili M. Rıza Yalçınkaya, 16 Nisan´da yapılacak anayasa referandumu çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Hafta sonunda Arıt Merkez ve Arıt Aydınlar, Derbent, Terkehaliller ve Gökçe Kıran köylerinde ve Kozcağız´da vatandaşlarla buluşan Yalçınkaya, Bartın Merkez İlçe yöneticileri ve kadın kolları üyeleriyle birlikte Geleneksel Bartın Pazar yerini ziyaret ederek, ürettiği ürünleri satan pazarcılarla bir araya geldi.
CHP´Lİ DİDEM ENGİN: SOKAKTAKİ İŞSİZ MİLYONLARIN ÇIĞLIĞINA KULAKLARINI TIKAYAN AKP 16 NİSAN´DA BU ÇIĞIN ALTINDA KALMAKTAN KAÇAMAYACAK!
CHP´Lİ DİDEM ENGİN: SOKAKTAKİ İŞSİZ MİLYONLARIN ÇIĞLIĞINA KULAKLARINI TIKAYAN AKP 16 NİSAN´DA BU ÇIĞIN ALTINDA KALMAKTAN KAÇAMAYACAK!
İŞSİZLİK SON 7 YILIN REKORUNU KIRDI!
CHP´Lİ ATICI: AKP´Lİ BELEDİYELERE VERİLEN GEÇİCİ İŞÇİ KONTENJANLARINDA PARTİ AYRIMCILIĞI MI YAPILIYOR?
CHP´Lİ ATICI: AKP´Lİ BELEDİYELERE VERİLEN GEÇİCİ İŞÇİ KONTENJANLARINDA PARTİ AYRIMCILIĞI MI YAPILIYOR?
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, Mersin´de geçici işçi alımlarında sadece AKP´li Aydıncık Belediyesi ve kayyum atanan Akdeniz Belediyesi´ne kontenjan verildiği iddiası üzerine Mersin Valiliğine başvurdu.
CHP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ TAHSİN TARHAN; “ ADATEPE İMARA MI AÇILIYOR?”
CHP KOCAELİ MİLLETVEKİLİ TAHSİN TARHAN; “ ADATEPE İMARA MI AÇILIYOR?”
Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu´nda söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Kocaeli, Dilovası Organize Sanayi Bölgesi´nde revize imar planı tadilatı yapılacağının ifade edildiğini, bu tadilat kapsamında Adatepe üzerindeki yeşil alanların yok edileceği kaygısı yüksek olduğunu belirtti.
CHP´Lİ GÖKDAĞ: “BAKANLAR SUÇ İŞLİYOR!”
CHP´Lİ GÖKDAĞ: “BAKANLAR SUÇ İŞLİYOR!”
Yurtdışında Türkiye Cumhuriyeti bakanlarına yapılan saygısızlığın asla kabul edilemeyeceğini, Türkiye Cumhuriyetinin hiçbir yetkilisinin böyle bir muameleye maruz bırakılamayacağını belirten Gökdağ, ancak referandum sürecinde de soruların yanıtlanması gerektiğini söyledi.
CHP´Lİ HÜRRİYET: “SİZ GİDİN BU SÖZLERİ ÇERÇEVELETİN!”
CHP´Lİ HÜRRİYET: “SİZ GİDİN BU SÖZLERİ ÇERÇEVELETİN!”
Gölcük Belediyesi´nde Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın fotoğrafının altına ‘Efendiler yarın başkanlık sistemini ilan edeceğiz´ yazan belediye personeline en sert tepki Milletvekili Hürriyet´ten geldi;
Genel Sekreter Sındır, “Bir oy çok önemli!”
Genel Sekreter Sındır, “Bir oy çok önemli!”
CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Urla´da STK temsilcileri ile buluştu, esnafı ziyaret etti, vatandaşlara seslendi.
AĞBABA,YENİDEN YARGILANMA TALEPLERİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI
AĞBABA,YENİDEN YARGILANMA TALEPLERİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, son günlerde çeşitli basım yayın organlarında yer alan yeniden yargılama talebini Adalet Bakanına sordu. Ağbaba, FETÖ/PDY üyesi ve/veya yöneticisi oldukları gerekçesi ile meslekten ihraç edilip tutuklanan emniyet mensubu, hâkim, savcı ve Yargıtay üyelerinin organize ettiği bir dava ve karar ile haksız bir ceza alan Hüseyin Edemir´in yeniden yargılanma talebini Meclis gündemine taşıdı.
CHP SÖZCÜSÜ BÖKE: “SADECE 2.5 YILLIK FİİLİ BAŞKANLIK DÜZENİNDE 1 MİLYONA YAKIN VATANDAŞIMIZ İŞSİZ KALDI”
CHP SÖZCÜSÜ BÖKE: “SADECE 2.5 YILLIK FİİLİ BAŞKANLIK DÜZENİNDE 1 MİLYONA YAKIN VATANDAŞIMIZ İŞSİZ KALDI”
“16 Nisan´da Türkiye rejim değişikliğini oylamak için sandığa gidecek. Sandıkta 80 milyonun karşısına konan tercih şu: milyonları yok sayan bir tek adam rejimini mi derinleştireceğiz yoksa milyonların kararlara ortak olduğu demokrasiyi mi inşa edeceğiz. İşte bu tercih öncesi son resmi işsizlik verileri, TÜİK tarafından bu sabah açıklandı. Sandıktan önceki bu son resmi veriler, bir yandan enflasyon, ekonomik daralma, yüksek faiz ve TL´deki değer kaybıyla nefesi kesilen 80 milyonun, tarihi bir işsizlik altında ezildiğini de bir kez daha ortaya koydu.
KILIÇDAROĞLU, AMASYA MİTİNGİNDE KONUŞTU
KILIÇDAROĞLU, AMASYA MİTİNGİNDE KONUŞTU
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Getirilmek istenen sistemin freni yoktur, çünkü hesap vereni yoktur. Bu sistemde bir kişiyi, başkanı ikna ettiğiniz zaman Türkiye Cumhuriyeti´ni en geç 24 saat içinde ele geçirebilirsiniz. Hiçbir mekanizması yoktur" dedi.
CHP´nin Referandum Şarkısı: Düşmez, şaşmaz bir Allah
CHP´nin Referandum Şarkısı: Düşmez, şaşmaz bir Allah
CHP referandum süreci boyunca kullanacağı şarkı ilk kez Amasya mitinginde duyuldu.
APA TOPLANTISINA KATILAN CHP´Lİ BARIŞ KARADENİZ: “AVRUPA İLE KAVGA ‘EVET´ OYLARINI ARTIRMAZ”
APA TOPLANTISINA KATILAN CHP´Lİ BARIŞ KARADENİZ: “AVRUPA İLE KAVGA ‘EVET´ OYLARINI ARTIRMAZ”
CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, “AKP Hükümeti Avrupa´da yaşayan Türk vatandaşlarımıza zarar veriyor” dedi. Asya Parlamentosu Kurma Özel Komite Toplantısı ve Asya Parlamenter Asamblesi (APA) Siyasi İşler Komite Toplantısı için Pakistan´ın başkenti İslamabad´da bulunan CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz Sinop ve Türkiye´yi anlatma fırsatı buldu.
CHP´Lİ BARIŞ KARADENİZ: “GENÇ İŞSİZLERİMİZ AKP HÜKÜMÜTENİN UMURUNDA DEĞİL”
CHP´Lİ BARIŞ KARADENİZ: “GENÇ İŞSİZLERİMİZ AKP HÜKÜMÜTENİN UMURUNDA DEĞİL”
CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, TÜİK tarafından bugün açıklanan resmi verileri değerlendirerek AKP hükümetini eleştirdi. Karadeniz, “İşsizlikte son 7 yılın en yüksek artışı gerçekleşmiş. AKP Hükümetinin umurunda mı? Ekonominin çok iyi olduğu yalanını söylüyorlar. Ama gerçek öyle değil. Her 4 gencimizden biri işsiz ise ekonomi iyi midir?” diye sordu.
CHP´li Sertel: Referandumu halk istemedi, bir kişi istedi!
CHP´li Sertel: Referandumu halk istemedi, bir kişi istedi!
Türkiye´nin çok sayıda sorunu varken önceliğinin referandum olmadığını söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, “İşçilerimizin sorunları ortada dururken, çiftçilerimiz üretemez, ürettiğini satamaz noktaya gelmişken, emeklilerimiz açlık sınırında yaşarken, 7 milyona yakın gencimiz işsizken, polisimiz, askerimiz şehit olurken referanduma ne gerek vardı? Referandumu kim istedi sizden? Biz istemedik, halk istemedi, bir kişi istedi” dedi.
CHP´Lİ BALBAY´DAN ÖSYM´YE TEPKİ: “KAMU PERSONELİNİ SEÇME SINAVI MI, SOYMA SINAVI MI YAPIYORSUNUZ”
CHP´Lİ BALBAY´DAN ÖSYM´YE TEPKİ: “KAMU PERSONELİNİ SEÇME SINAVI MI, SOYMA SINAVI MI YAPIYORSUNUZ”
CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Mustafa Ali Balbay ÖSYM tarafından ilan edilen sınav ücretlerine sert tepki gösterdi. Kurumun son olarak açıkladığı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) giriş ücretinin 425 TL olarak açıklanmasına, “ÖSYM kazanç kapısı değil, öğrencilerin umuduna hizmet kapısı olduğunu unutmuş. KPSS sınavının zorunluluğu nedeniyle öyle anlıyoruz ki Kamu Personelini Soyma Sınavına çevirmiş. Bunu derhal geri çekmeli.”
CHP´Lİ KÖKSAL: "ÜLKENİN KADERİ TEK ADAMA BIRAKILAMAZ"
CHP´Lİ KÖKSAL: "ÜLKENİN KADERİ TEK ADAMA BIRAKILAMAZ"
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, 16 Nisan´daki referandumun çok önemli olduğunu belirtti. Köksal, ülkenin kaderinin tek adama bırakılamayacağını söyledi.
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ GÜLAY YEDEKCİ: ÜLKEMİZDE YAŞAYAN SURİYELİ ERKEKLER ASKERE ALINSIN!
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ GÜLAY YEDEKCİ: ÜLKEMİZDE YAŞAYAN SURİYELİ ERKEKLER ASKERE ALINSIN!
CHP İstanbul Milletvekili Gülay YEDEKCİ Başbakan Binali Yıldırım tarafından cevaplandırılmak üzere vermiş olduğu soru önergesi şöyle:
CHP´Lİ VEKİLDEN AKP´YE ZOR SORU: FETÖ´NÜN İSTANBUL İMAMI KADİR TOPBAŞ MIDIR?
CHP´Lİ VEKİLDEN AKP´YE ZOR SORU: FETÖ´NÜN İSTANBUL İMAMI KADİR TOPBAŞ MIDIR?
HANİ AKP´DE FETÖ´CÜ YOKTU!!?
CHP´Lİ BALBAY: “DEMİREL´İN MEMLEKETİ ISPARTA´DAN HAYIR ÇIKACAK”
CHP´Lİ BALBAY: “DEMİREL´İN MEMLEKETİ ISPARTA´DAN HAYIR ÇIKACAK”
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay, Isparta´da sürdürdüğü hayır çalışmasının sonucunu açıklarken çarpıcı bir iddiada bulundu, “Demirel´in memleketinden hayırlar önde çıkacak “dedi.
TBMM GENEL SEKRETER YARDIMCISI VEKİLİ KÜCET, GENÇ BİRLİK BURSA ŞUBESİ ÜYELERİNİ KABUL ETTİ
TBMM GENEL SEKRETER YARDIMCISI VEKİLİ KÜCET, GENÇ BİRLİK BURSA ŞUBESİ ÜYELERİNİ KABUL ETTİ
TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Vekili Erbay Kücet, Genç Birlik Bursa Şubesi´nin üyeleri ile yemekte bir araya geldi.
BOSNA HERSEK YÜKSEK TEMSİLCİSİ INZKO VE BERABERİNDEKİ HEYET TBMM´DE...
BOSNA HERSEK YÜKSEK TEMSİLCİSİ INZKO VE BERABERİNDEKİ HEYET TBMM´DE...
Türkiye - Bosna Hersek Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Bosna Hersek Yüksek Temsilcisi Valentin Inzko ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi.
CHP´DEN ÖSYM TEPKİSİ: 425 TL SINAV HARCI MI OLUR?
CHP´DEN ÖSYM TEPKİSİ: 425 TL SINAV HARCI MI OLUR?
HER YIL YÜZBİNLERCE TL SINAV HARCI TOPLAYAN ÖSYM BU PARALARI NE YAPIYOR?
CHP SÖZCÜSÜ  BÖKE: İŞKUR, SANDIK ÖNCESİ AKPLİ BELEDİYELERE SANDIK KIYAĞI MI YAPIYOR?
CHP SÖZCÜSÜ BÖKE: İŞKUR, SANDIK ÖNCESİ AKPLİ BELEDİYELERE SANDIK KIYAĞI MI YAPIYOR?
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SELİN SAYEK BÖKE, REFERANDUM ÖNCESİ, BELEDİYELERE GEÇİCİ İŞÇİ İSTİHDAMINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI
CHP MANİSA MİLLETVEKİLİ DR. YILDIZ BİÇER; ‘´BEN DOKTORLARA İĞNE YAPTIRMAM, FELǸ OLABİLİRİM ALİMALLAH´´ DİYEN ERDOĞAN´LI GÜNLERİ YAŞIYORUZ!
CHP MANİSA MİLLETVEKİLİ DR. YILDIZ BİÇER; ‘´BEN DOKTORLARA İĞNE YAPTIRMAM, FELǸ OLABİLİRİM ALİMALLAH´´ DİYEN ERDOĞAN´LI GÜNLERİ YAŞIYORUZ!
Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Dr. Tur Yıldız Biçer, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı!
CHP´li Cemal Okan Yüksel, MECLİS GÜÇLENECEK YALANI
CHP´li Cemal Okan Yüksel, MECLİS GÜÇLENECEK YALANI
Referandum çalışmaları kapsamında mahalle kahvehanelerini gezip vatandaşlara mikrofon uzatan CHP Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel, Sütlüce Mahallesi´nde halkın sorularını yanıtladı.
CHP´Lİ SERTEL: BAŞBAKAN´IN OĞLU ERKAN YILDIRIM´IN HOLLANDA´DA YATIRIMI VAR MI?
CHP´Lİ SERTEL: BAŞBAKAN´IN OĞLU ERKAN YILDIRIM´IN HOLLANDA´DA YATIRIMI VAR MI?
Sertel, diplomatik krizin ekonomik krize dönüşmemesi uyarısında bulundu
KILIÇDAROĞLU, “EVET”İN VEBALİ ÇOK AĞIRDIR
KILIÇDAROĞLU, “EVET”İN VEBALİ ÇOK AĞIRDIR
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, ANKARA´DA MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Cumhuriyet´i ‘darbe´ olarak nitelendiren AKP´li Belediye Başkanına CHP´den sert yanıt:
Cumhuriyet´i ‘darbe´ olarak nitelendiren AKP´li Belediye Başkanına CHP´den sert yanıt:
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Cumhuriyet´i ‘darbe´ olarak nitelendiren, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu´nu sert sözlerle eleştirdi.
KILIÇDAROĞLU VE CİNDORUK´DAN ORTAK AÇIKLAMA
KILIÇDAROĞLU VE CİNDORUK´DAN ORTAK AÇIKLAMA
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU VE ESKİ TBMM BAŞKANI HÜSAMETTİN CİNDORUK´DAN ORTAK AÇIKLAMA
İzmir Hava Durumu
Bugün
Güneşli
20°
Cuma
Güneşli
22°
Cumartesi
Güneşli
21°
10°
Pazar
Güneşli
22°
DOLAR
3.6134
EURO
3.8973
ALTIN
0
BIST
0
 
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kontrollü Ihanet Kontrolsüz Sadakatten Iyidir.

ANONIM
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:25 07:02 13:28 16:56 19:37 21:01
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları