CHP´li Serdar Sandal, belgelerle açıkladı.
CHP´li Serdar Sandal, belgelerle açıkladı.
Adalet bu partinin sadece adında var. Adalet olmayan yerde çöküntü başlar. Seçimde AKP için çalışmayacağım´ diyen Ali Aslan ve partisindeki abileri CHP´yi karalamaya çalışıyorlar.
BAĞIMSIZ ADAY İBRAHİM DEMİR´İN SEÇİM AFİŞLERİ BÜYÜK YANKI YARATTI.
BAĞIMSIZ ADAY İBRAHİM DEMİR´İN SEÇİM AFİŞLERİ BÜYÜK YANKI YARATTI.
İzmir Büyükşehir Bağımsız Belediye Başkan Adayı İbrahim Demir´in afişleri İzmir gündeminde günün konusu oldu.
İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MÜSAVAT DERVİŞOĞLU: FATİH GÜRBÜZ İYİ PARTİ´NİN DE ADAYIDIR
İYİ PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MÜSAVAT DERVİŞOĞLU: FATİH GÜRBÜZ İYİ PARTİ´NİN DE ADAYIDIR
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar´la birilkte Foça Belediye Başkan Adayı Fatih Gürbüz´e destek olmak için Millet İttifakı´nın Foça´daki seçim çalışmalarına katıldı. Müsavat Dervişoğlu´nun Foça ziyareti, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu´nun Foça´ya yaptığı veda ziyaretiyle aynı güne denk gelince, İzmir siyasetinin iki başat aktörü omuz omuza seçim çalışması yaptı.
"CHP´Lİ SANDAL´DAN BAYRAKLI´YA ESKİŞEHİR MODELİ"
"CHP´Lİ SANDAL´DAN BAYRAKLI´YA ESKİŞEHİR MODELİ"
CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı Serdar Sandal, Bornova ve Laka derelerini Eskişehir´deki Porsuk Çayı gibi yapacaklarını açıkladı. Bayraklı´nın bu iki deresini, etrafında birçok sosyal tesisin bulunduğu, içinde teknelerin dolaştığı bir cazibe merkezi haline dönüştüreceklerini kaydeden Sandal “Dünyanın birçok yerinden kruvaziyer gemilerle gelen turistler, küçük teknelerle Smyrna Meydanı´na gelip, oradan 8 bin yıllık Smyrna höyüğünü ve kuracağımız müzeyi ziyaret edecek, derelerimizin etrafındaki sosyal donatı alanlarında vakit geçirecek” dedi.
SAYIN ALİ ASLAN: BELEDİYE ÇALIŞANLARIMIZI SAKIN DÜŞÜNME İŞÇİLERİMİZ CHP BELEDİYESİ GÜVENCESİNDE.
SAYIN ALİ ASLAN: BELEDİYE ÇALIŞANLARIMIZI SAKIN DÜŞÜNME İŞÇİLERİMİZ CHP BELEDİYESİ GÜVENCESİNDE.
AKP´nin Cumhur ittifakı adayı Ali Aslan, sosyal medya hesabından Bayraklı´daki işsizlik ve Bayraklı Belediyesi işçileri üzerinden sözde pirim yapmaya çalışıyor..
Kılıçdaroğlu, "Bir eli yağda, bir eli balda sosyete damat var. O, işsizlik, yoksulluk nedir bilir mi?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, uzman er ve uzman onbaşıya verilen hakların, sözleşmeli er ve erbaşlara da sağlanmasını istedi.
Tarih: 20.2.2019 05:00:45

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, uzman er ve uzman onbaşıya verilen hakların, sözleşmeli er ve erbaşlara da sağlanmasını istedi. 

Kılıçdaroğlu, yakında parlamentonun tatile gireceğini, bu dönem gerçekleştirdikleri son grup toplantılarından birini yaptıklarını söyledi. 

Kemal Kılıçdaroğlu, hayatlarını kaybeden eski bakan Fikret Ünlü, eski milletvekili Halil Akyüz ve Ozan Arif´e Allah´tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi. 

Anadolu kültüründe ozanların, âşıkların yer aldığını, halkın sesini sazlarıyla dile getirdiğini, zulme karşı baş eğmediğini dile getiren Kılıçdaroğlu, böyle bir ozanın da Ozan Arif olduğunu anlattı. 

Zeytindalı Harekâtı´nda şehit olan Umut Özlütepe´ye de Allah´tan rahmet dileyen Kılıçdaroğlu, öteden beri Suriye politikasının doğru olmadığını, Suriye bataklığına girilmemesi, Suriye´nin iç işlerine karışılmaması gerektiğini söylediklerini belirtti. 

Kılıçdaroğlu, aydınlara yeni bir tehdidin oluştuğunu, Cumhuriyet gazetesi yazarlarının, istinaf mahkemesinin cezayı onamasıyla cezaevine gireceğini ifade etti. Kılıçdaroğlu, dünyaca ünlü karikatürist Musa Kart´ın bunlardan biri olduğunu vurgulayarak, "Aydınları, gazetecileri hapse atıp ne yapacaksınız? Bunu içimize sindirebilir miyiz, adil, hakka, hukuka uygun olduğunu kabul edebilir miyiz? Türkiye´nin itibarını zedeliyorsunuz. Ne yaptıklarının farkında değiller. Türkiye´de yargının bağımsız olduğunu kimse söylemesin. Onu külahıma anlatın." diye konuştu. 

CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem´in aylardır, haksız şekilde cezaevinde tutulmasının da başka bir sorun olduğunu öne süren Kılıçdaroğlu, alt mahkemenin, "dışarı çıkabilir", üst mahkemenin ise "hayır" dediğini anımsattı. Kılıçdaroğlu, serbest bırakan mahkemenin daha sonra tutukluluğa devam kararı verdiğini dile getirerek, "Bunlar hâkim mi? Adalete en büyük zararı adalet mensupları veriyor." dedi. 

"Profesyonel orduya ihtiyacımız var. Sözleşmeli er ve erbaş almak zorundayız." denilerek bir yasa çıkarıldığına işaret eden Kılıçdaroğlu, sözleşmeli er ve erbaş olarak göreve alınacakların en az ortaokul mezunu olması gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, doğuda görevli olanların 3 bin 500 lira artı 2 bin lira da ek ödeme aldığını, batıda görev yapanlara ise 3 bin 500 lira ödendiğini kaydetti. 

Sözleşmeli er ve erbaşların görev süresinin 7 yıl olduğuna işaret eden Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"7 yıl sonra bunlar ne olacak, nereye gidecekler? Sorunları çözülmesi için kanuna madde konulmuş; 7 yıl görev yapanlar görevlerinin sonunda İçişleri ve Milli Savunma bakanlıkları, Devlet Personel Başkanlığınca bir yönetmelik çıkarılarak, bunlar kamuda görev alabilsinler. Ama halen yönetmelik çıkmıyor. 7 yılını doldurup ordudan ayrılanlar şu anda işsiz. Genelkurmayın ihtiyaçlarını karşılamak üzere, özellikle terörle mücadele için silah altına alınan, 7 yıl orduda eğitilenler, 7 yılın sonunda görevlerine son verilip sokağa atılıyor. Hangi gerekçeyle yönetmelik çıkmıyor? Genelkurmay Başkanlığı taslağı hazırlayıp ilgili birimlere gönderdi. Ama ilgili birimler onların kamuda görev yapmalarını istemiyor." 

Kılıçdaroğlu, görev yapan sözleşmeli er ve erbaşların sorunlarını sıralayarak, uzman çavuş veya astsubayın mesai bitiminde akşam evine giderken, orduda 7 yıl görev yapan sözleşmeli er ve erbaşların evlerine gidemediğini kaydetti. Kılıçdaroğlu, 30 gün yıllık izin, 15 gün mazeret, eşi doğum yaptığında doğum, ölüm, evlilik izinlerinin bulunduğunu belirterek, "7 yıl boyunca kışlada, er koğuşunda kalmak zorundalar. Neden? Bunlar insan değil mi, çoluk çocuğu, eşleri yok mu?" diye sordu. 

Ocak 2018´de uzman çavuş, astsubay ve bütün üst kademeye 400 lira iyileştirme zammı yapılırken, sözleşmeli er ve erbaşlara bu zammın verilmediğini anlatan Kılıçdaroğlu, "Sözleşmeli er ve erbaşlara aile, çocuk yardımı yapılmıyor. Diğerlerine yapılırken bunların aile ve çocuklarına neden bu yardım yapılmaz?" dedi. 

Kılıçdaroğlu, askerlerin bir yerden başka bir yere görevlendirilebileceğini, giderken tayin izni ve yol harcırahı aldığını ancak sözleşmeli er ve erbaşların bu hakkının olmadığını söyledi. 

Rütbelinin, belli bir yere gittiğinde eşinin de oraya tayin edildiğine işaret eden Kılıçdaroğlu, sözleşmeli er ve erbaşların eş durumu tayini olmadığını, eşi Trakya´dayken, kendisinin Hakkâri´de görev yapabildiğini belirtti. 

Kılıçdaroğlu, sözleşmeli er ve erbaş şehit olduğunda ailesine 4 bin 200 lira, diğer şehitlerin ailelerine 5 bin 600 lira verildiğini ifade etti. Kılıçdaroğlu, uzman er ve uzman onbaşıya verilen hakların sözleşmeli er ve erbaşlara da sağlanmasını isteyerek, bu haklar verildiğinde sorunların büyük ölçüde çözülebileceğini kaydetti. Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili Meclis Araştırma önergesi verdiklerini de söyledi. 

Kılıçdaroğlu, CHP´nin, "hayatını sokaktan kazanan" vatandaşlara yönelik bir toplantı gerçekleştirdiğini belirterek, Türkiye´deki 6 milyon kişiyi ilgilendiren, aileleriyle düşünüldüğünde ise 20 milyon kişiyi ilgilendiren bu toplantıda, söz konusu vatandaşların sorunlarının nasıl çözülebileceğine ilişkin değerlendirmelerde bulunduklarını, bu insanların kendilerini "sahipsiz" olarak nitelendirdiklerini savundu. 

Türkiye´nin demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olduğunu, sosyal olmanın gereği devletin fakirin, fukaranın ve ezilenin yanında olması gerektiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, Anayasa Mahkemesinin sosyal hukuk devleti tanımını okuyarak, buna yönelik iktidara eleştirilerde bulundu. 

Milyonlarca insanın geleceğinden endişe duyduğunu, iyi eğitim alan birçok gencin ise yurt dışına gittiğini savunan Kılıçdaroğlu, öte yandan Türkiye´de işsiz sayısının 7-7,5 milyona çıktığını ileri sürdü. 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sokakta, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın posterinin önünde bulunan konteynerden çöp toplayan bir vatandaşın fotoğrafını göstererek, "Bu tabloyu yaratan en önemli aktör de bu tabloda gözüküyor. Erdoğan... Bu kadıncağızın, tanzim satış mağazasına gidecek parası mı var? Bu kadıncağızın otobüse binecek parası bile yok. Bu, 21. yüzyılın Türkiye´sidir, Orta Çağ´ın değil. Siz bana sosyal devletten söz edeceksiniz. Devlet hangi fakirin fukaranın yanında? Bu tabloyu görüp de vicdanı sızlamayan bir Allah´ın kulu var mı? Sarayda oturup bu fotoğrafa bakıp acaba ne hissediyor?" diye konuştu. 

Milli gelirin adalete uygun şekilde dağıtılması için önlem alınmasının da sosyal devletin gereklerinden biri olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, kişi başına binlerce dolara ulaşan milli geliri kimin aldığının bilinmediğini kaydetti. 

Kılıçdaroğlu, iktidarın, çöpten kâğıt toplayanları işveren kabul ederek, aylık 754 lira pirim ödeme zorunluluğu getirdiğini bildirdi. 

Ayda bir milyon dolar geliri olanın da çöpten kâğıt toplayanın da aylık 754 lira ödediğini anlatan Kılıçdaroğlu, "Bu mudur adalet? Bunları her yerde anlatmanız lazım, eğer bu bilgileri aktarabilirsek Türkiye´nin içinde bulunduğu koşulların nasıl ve hangi gerekçelerle yaratıldığını çok daha iyi bir şekilde belirtmiş, tabloyu vatandaşın önüne koymuş oluruz." diye konuştu. 

"Allah insanı açlıkla terbiye etmesin." sözünü hatırlatan Kılıçdaroğlu, Anadolu insanının açlığın, sefaletin ne olduğunu çok iyi bildiğini ifade etti. 

Türkiye´de 21. yüzyılda 7,5 milyonluk işsiz ordusunun nasıl yaratıldığını soran Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: 

"İşsiz kardeşlerime sesleniyorum: 17 yıldır iktidardalar, onların çocukları işsiz değil, onların çocuklarının bir eli yağda bir eli balda; sarayda, saray çevresinde, saraydan beslenenlerin çocuklarında işsiz yok. Kimin çocukları işsiz? Fakirin, fukaranın, garibanın, arkası olmayanın çocukları işsiz. Sen hâlâ ´oyumu ona vereyim´ diyorsan, yarın ağzındaki lokmayı da alır, bundan hiç endişen olmasın." 

AK PARTİ´nin 17 yıldır iktidarda bulunduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu, "Bunlar iktidar olmadan önce ´Anadolu Kaplanları´ diye bir laf vardı. Anadolu´yu ayağa kaldıranlar vardı. Kaplan kalmadı, Anadolu´nun içini boşalttılar." dedi. 

Kılıçdaroğlu, "Bir eli yağda, bir eli balda sosyete damat var. O, işsizlik, yoksulluk nedir bilir mi? Hayatında bir fakirin fukaranın sofrasına oturmuşluğu var mı? Anadolu nedir, ne değildir bilir mi? Bilemezler. AK PARTİ milletvekilleri işsizlik nedir bilirler mi? Hortumcu piyasa ekonomisinin en önemli aktörleri AK PARTİ milletvekilleridir. Yandaşlara çalışırlar, vatandaşlara çalışmazlar. Fakire fukaraya gelince ´din, iman.´, köşeyi dönünce de ´han, hamam.´ Bunların felsefesi budur. Bu felsefeyi kimsenin unutmaması lazım." değerlendirmesini yaptı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın emeklilikte yaşa takılanlara yönelik sözlerini anımsatan Kılıçdaroğlu, bu kesimin dertleriyle sadece CHP´nin ilgilendiğini bildirdi. 

Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"İşi olup da son 1 yılda 706 bin kişi işinden oldu. Bu, 706 bin haneye gelirin girmemesi demektir. Bu evlerde çocuklar, kadınlar, gençler, iş arayanlar ne olacak? 706 bin haneye ateş düştü, kabul etmemiz lazım. ´Her işveren bir işçi alsın, işsizlik çözülür.´ Bunu diyen Erdoğan´dı. Çözüldü mü? Hayır. İşveren de borçların altında ezilmiş vaziyette. Binlerce, yüzbinlerce üniversite mezunu var iş bulamıyorlar. Devlette liyakatı bitirdiysen işsizlik sorununu çözemezsin. Plan, programınız olmazsa işsizlik sorununu çözemezsiniz. 3,5 milyon Suriyeli´yi ülkeye getirirsen işsizlik sorununu çözemezsin, büyütürsün. Hazine´nin başına damadı getirirsen, devletin hazinesini damada teslim edersen; devletin arsalarını limanlarını satarsan işsizlik sorununu çözemezsin. Fabrikaları sattın, şimdi de domates satıyorsun. Şu geldiğin noktaya bak." 

Çiftçinin üretemez hale getirilmesinin de işsizlik sorunun devam etmesine neden olduğuna değinen Kılıçdaroğlu, "Bir yılda gübreye gelen zam yüzde 60-80 arasında, zirai ilaçta yüzde 100´ün üzerinde, yerli tohumda yüzde 30, ithal tohumda 50-55, fidede yüzde 30-35, naylonda (serada kullanılan) yüzde 80-90, döllenmede kullanılan arı yüzde 27, mazotta yüzde 23. Çiftçi borç batağı içinde, üretemiyor." dedi. 

İşsizliğin çözümü için liyakatli kadroların plan ve program yapması gerektiğini kaydeden Kemal Kılıçdaroğlu, "Her şeyi kim biliyor? Erdoğan diyor ki ´ben biliyorum.´ Sen biliyorsan, işte Türkiye´yi bu hale getirdin. Ahkâm kesmekle işsizlik önlenemez. Akılcı politikalar üretmek gerekiyor. İşsizlikle mücadelenin temel anahtarı üretmektir." diye konuştu. 

Verginin değil, gelirin tabana yayılması, asgari ücretin ise vergiden muaf tutulması gerektiğine işaret ederek, hükümetin sanayi politikalarını eleştiren Kılıçdaroğlu, "Fabrikaları, limanları sattın, üstelik babalar gibi sattın, şimdi babalar gibi kuru soğan satıyorsun." ifadelerini kullandı. 

Tanzim satış uygulamasına ilişkin de Kılıçdaroğlu, İstanbul´un varoşlarında oturan vatandaşların söz konusu satış noktalarına gidecek otobüs parasının bile bulunmadığını belirterek, bu uygulamanın düşük gelirli vatandaş için bir çözüm getirmediğini savundu. 

Kılıçdaroğlu, hafta sonu İzmir´e gittiğini hatırlatarak, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu´nun, kendisine "Biz zaten kentimizi, İzmir´i çok iyi biliyoruz. Hangi ailelerin fakir olduğunu da gayet iyi biliyoruz. 35 bin fakir aile var.´ dediğini aktardı. 

Tanzim satış mağazalarını eleştiren Kılıçdaroğlu, "Öyle tanzim satış mağazaları kuralım, gelsinler alışveriş yapalım değil, 35 bin eve 10 kilo soğan, 10 kilo domates götürüp teslim edeceğiz. Hiçbiri gidip tanzim satış mağazaları önünde kuyruğa girmeyecek. Hiçbiri cebinden para vermeyecek. Herkesin evine teslim edilecek. İşte sosyal adalet budur. Böylece bu mesele de bitmiş olacak." diye konuştu. 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın tanzim satışlara ilişkin, "Şimdi çıkmışlar çadırlara girip kuyruğa giriyorlar ya, Bay Kemal, onlar varlık kuyruğu, yokluk değil." sözünü hatırlatan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: 

"Efendim diyor ki ´Bu kuyruk, varlık kuyruğudur.´ Eskiden yokluk kuyruğuydu şimdi ´varlık kuyruğu´. Peki sevgili kardeşim, en varlıklı adam sensin, milyarları götüren sensin, cebini dolduran sensin, sarayda oturan sensin, uçak sarayda oturan sensin. Şimdi kendisine bir de Amerika´da saray yaptırıyor. O sarayı da yaptıran sensin. Sen niye bu kuyrukta yoksun? Madem ´varlık kuyruğu´ sen de bu kuyruğa gir, damadın girsin bu kuyruğa. Bütün AK PARTİ milletvekillerini al, hep beraber kuyruğa girin. Vatandaş niye kuru soğana muhtaç oldu? Vatandaşın aklıyla dalga geçiyorlar. Emin olun okurken üzülüyorum bu memleketi kimlere teslim ettik diye. ´Varlık kuyruğu´ymuş. İnsan bunu söylerken biraz utanır. Biraz hayâ eder." 

Özellikle Ankara ve İstanbul´a yüksek binalar yapıldığını belirten Kılıçdaroğlu, "Çayyolu´na bakın, orası artık ´Çayyolu koridoru´ oldu. İki tarafta da beton bloklar yükseliyor. Şikâyet eden kim? Erdoğan." ifadesini kullandı. 

10 Ocak´ta Resmi Gazete´nin mükerrer sayısında bir karar yayımlandığını anımsatan Kemal Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: 

"Çayyolu´na giderken bizim Genel Merkez´in hemen ön tarafında, cadde üzerinde 34 bin 754 metrekarelik bir arsa var. Bu arsaya sınırsız kat yapılması imkânını veren karar bu. Cumhurbaşkanı kararı. Sınırsız kat çıkma imkânını veren Recep Tayyip Erdoğan. Hani sen ´Bizim kültürümüzle örfümüzle âdetimizle bağdaşmıyor. Bu yüksek binalara kim, nasıl izin verdi´ diye bağırıp çağırıyordun. Acaba Erdoğan´ın yerine başka biri imza atıyor, onun da haberi yok mu diyorum. Bunu söylüyorum ki haberi olsun. İptal et bu kararı. İptal etmeyecek çünkü bu belli. Büyük bir ihtimalle alıcısı da bellidir. Kupon arazi çünkü. Nasıl olacağı belli, yüksek kat veriyorlar, istediğin kadar çıkabilirsin sonra vatandaşın önüne çıkıyor, ´Kim yaptı bu yüksek binaları.´ Kim izin verdi? İzin verenin Allah belasını versin." 

Eleştirilerine rağmen asla karamsarlığa hakları olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, bütün bu sorunları çözülebileceğini vurguladı. 

Bunun İstanbul´u, Ankara´yı kazandıkları andan itibaren görüleceğini anlatan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Fakir fukarayı getirip, tanzim satış mağazasının önünde kuyruğa dizmeyeceğiz. Onun evine götüreceğiz. Domatesi de biberi de patatesi de evinde vereceğiz. Kimseye muhtaç etmeyeceğiz. Fakir fukaranın yanında olacağız. Hiç kimse endişe etmesin. Sözümüz söz, hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek." diye konuştu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SABAH GAZETESİNİN CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE İLGİLİ YALAN HABER YAPTIĞI KARARA BAĞLANDI
SABAH GAZETESİNİN CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE İLGİLİ YALAN HABER YAPTIĞI KARARA BAĞLANDI
Cumhuriyet Halk Partisi Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada Sabah Gazetesi´nin MİT tırları olarak bilinen olayla ilgili, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun söz konusu dosyayı dönemin Zaman Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ekrem Dumanlı´dan aldığı yönündeki haberi hakkında görülen davada, Sabah Gazetesi´nin yalan haber yaptığı karara bağlanırken, gazetenin Kılıçdaroğlu´na 1 TL tazminat ödemeye mahkum edildiği bilgisi paylaşıldı.
CHP, YENİ ZELANDA´YA HEYET GÖNDERİYOR
CHP, YENİ ZELANDA´YA HEYET GÖNDERİYOR
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Yeni Zelanda´daki iki camiye yapılan terör saldırısını incelemek ve mağdur ailelerle görüşmek üzere, CHP´den bir milletvekili heyetinin bu ülkeye gideceğini bildirdi.
CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel´den Cumhurbaşkanı´na çağrı:
CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel´den Cumhurbaşkanı´na çağrı:
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, 15 Mayıs 1919´da düşmana ilk kurşunu sıkarak Kurtuluş Savaşı´nın fitilini ateşleyen Şehit Gazeteci Hasan Tahsin´in 100´cü yıl anmasının Cumhurbaşkanlığı tarafından resmi tören kapsamına alınması gerektiğini söyledi.
“Yasalara Uymayın” Diyen Bakana Soru Sormak Yasak!
“Yasalara Uymayın” Diyen Bakana Soru Sormak Yasak!
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat´ın Kasım ayında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında verdiği bir yazılı soru önergesi TBMM İçtüzüğü´nün 96. Maddesine dayanılarak işleme alınmadan milletvekiline iade edildi.
TBMM GENEL KURULU...
TBMM GENEL KURULU...
TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Levent Gök başkanlığında toplandı.
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU..
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU..
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, ekonomi alanında düzenlemeler de içeren Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülmeye başlandı.
Hasta Tutsak Mendük KILIÇ için Adalet Bakanlığı´nın Cevabı
Hasta Tutsak Mendük KILIÇ için Adalet Bakanlığı´nın Cevabı
Maltepe 1 No´lu L Tipi Cezaevinde kalmakta olan ağır hasta tutsak Mendük KILIÇ, İzmir Milletvekili Murat ÇEPNİ´ye gönderdiği 20-09-2018 tarihli mektubunda hastalıklarının tedavisi için Adalet Bakanlığı´na gerekli girişimlerde bulunulmasını istemiştir.
5 SURİYELİ İŞÇİ ANKARA´DA YANARAK HAYATINI KAYBETTİ!
5 SURİYELİ İŞÇİ ANKARA´DA YANARAK HAYATINI KAYBETTİ!
5 Suriyeli işçinin Ankara´da yanarak hayatını kaybettiği vahim olayı Türkiye Büyük Millet Meclisi´ne taşıyan CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, “Bu kaza, ihmal değil cinayettir. Bu işyerlerinde denetimleri kimler nasıl yapıyor, gerçek sorumluların hesap vermesini bekliyoruz” diye konuştu.
1-mayıs_HKP.jpg HKP, Anayasayı İhlal Suçu işleyen Binali Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulundu
1-mayıs_HKP.jpg HKP, Anayasayı İhlal Suçu işleyen Binali Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulundu
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, AKP İstanbul Büyükşehir belediye Başkanı adayının Binali YILDIRIM olduğu açıklanmıştır. Ancak anayasanın açık hükmüne karşın TBMM Başkanı sıfatını taşıyan Binali YILDIRIM, Meclis Başkanlığı görevinden istifa etmemiş, etmeyeceğini de defalarca belirtmiştir. Bu durum açıkça anayasaya, yasalara aykırıdır.
7 Haziran seçimlerinde memur sayıldığı gerekçesi ile adaylığı düşürülen Atila Sertel´den YSK´ya çağrı:
7 Haziran seçimlerinde memur sayıldığı gerekçesi ile adaylığı düşürülen Atila Sertel´den YSK´ya çağrı:
“Meclis Başkanı Binali Yıldırım görevinden istifa etmezse ne yapacaksınız?”
CHP´li Sındır, “Kirli ve harcamalarıyla haram
CHP´li Sındır, “Kirli ve harcamalarıyla haram
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanun Tasarısı görüşmelerinde CHP adına konuştu, tasarıya onay vermediklerini söyledi.
SP´li Hazırbulan 2019 Bütçesini değerlendirdi - Bütçenin aslan payı faiz lobisine
SP´li Hazırbulan 2019 Bütçesini değerlendirdi - Bütçenin aslan payı faiz lobisine
Saadet Partisi İzmir İl Başkanı Zekeriya Hazırbulan, bütçenin bir hükümetin ekonomi anlayışının, yönetme becerisinin ve halka yakınlığının önemli bir göstergesi olduğunu söyledi. Partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında 2019 bütçesinin hedeflerini ve dağılımını değerlendirdi.
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Hükümet kendi eliyle insan yaşamını tehlikeye atıyor
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Hükümet kendi eliyle insan yaşamını tehlikeye atıyor
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, imar barışını Meclis gündemine taşıdı. Beko, Çevre ve Şehircilik Bakanının yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde deprem gerçeğine dikkat çekti ve kaçak yapıların denetim olmadan ruhsatlandığı yasa ile hükümetin kendi eliyle insanların yaşamlarını tehlike atıp atmadığını sordu.
CHP Milletvekillerinden istifa çağrısı:
CHP Milletvekillerinden istifa çağrısı:
“Ulaştırma Bakanı ve TCDD Genel Müdürü istifa etmeli”
CHP´li Sındır, “Faize 117, Bütün Belediyelere sadece 93 Milyar TL!”
CHP´li Sındır, “Faize 117, Bütün Belediyelere sadece 93 Milyar TL!”
CHP İzmir Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Kamil Okyay Sındır 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ile 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı görüşmelerinde AKP iktidarına yüklendi.
KİT KOMİSYONU...
KİT KOMİSYONU...
AK PARTİ Aydın Milletvekili Mustafa Savaş başkanlığında toplanan TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonunda, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası AŞ, Tasfiye Halinde (TH) Kalkınma Yatırım Menkul Değerler AŞ ile Arıcak Turizm ve Ticaret AŞ´nin 2015-2016 yılı hesapları görüşüldü.
CHP´li Karabat, TBMM´de görüşülmekte olan Çevre Kanunu hakkında Genel Kurul´da söz alarak çeşitli açıklamalarda bulundu.
CHP´li Karabat, TBMM´de görüşülmekte olan Çevre Kanunu hakkında Genel Kurul´da söz alarak çeşitli açıklamalarda bulundu.
Çevre konusunun AKP döneminde sıklıkla tartışma konusu olduğunu belirten Karabat, bu durumun uygulanan politikalardan kaynaklandığını iddia etti.
TBMM Genel Kurulu Başkanvekili Mustafa Şentop başkanlığında toplandı.
TBMM Genel Kurulu Başkanvekili Mustafa Şentop başkanlığında toplandı.
TBMM Genel Kurulu´nda CHP, HDP ve İYİ Parti´nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi.
KİT Komisyonu´nda Ankara ve İzmir tartışması yaşandı
KİT Komisyonu´nda Ankara ve İzmir tartışması yaşandı
Kamu İktisadi Teşebbüsleri Üst Komisyon toplantısında TCDD eski Genel Müdürü ve 27. Dönem AKP Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman ile CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel arasında İzmir ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri üzerinden yerel yönetim tartışması yaşandı.
CHP´li Sertel MHP´ye af vaadini hatırlattı:  “Sözünüzü yerine getirmezseniz aldığınız oylar helal değildir”
CHP´li Sertel MHP´ye af vaadini hatırlattı: “Sözünüzü yerine getirmezseniz aldığınız oylar helal değildir”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, mahkum eşleri ve yakınlarıyla birlikte Meclis´te basın toplantısı düzenledi. CHP İzmir Milletvekili Sertel, MHP´nin seçimden önce verdiği af sözünü hatırlatarak, “En kötü şey insanların umudu ile oynamaktır. Mahkum yakınları MHP´ye inanarak oylarını onlara verdi. İnsanların oylarını almak için oy dolandırıcılığı yaptılar. Meclis´e girmek için verdiğiniz sözü yerine getirmeyecekseniz aldığınız oylar helal değildir” dedi.
19. ULUSAL ÇOCUK FORUMU...
19. ULUSAL ÇOCUK FORUMU...
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile UNICEF Türkiye iş birliğinde gerçekleştirilen 19. Ulusal Çocuk Forumu töreni, TBMM Konferans Salonu´nda düzenlendi.
2019 YILI BÜTÇESİ PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU´NDA
2019 YILI BÜTÇESİ PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU´NDA
Plan ve Bütçe Komisyonu´nda, Adalet Bakanlığının 2019 yılı bütçesinin görüşmelerine başlandı.
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Ortak dil, ortak kültür
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Ortak dil, ortak kültür
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Kıbrıs Adası´nda 35 yıl önce bağımsızlığını ilan eden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti´nin o günden bugüne kadar adada halkının refahı ve mutluluğu için büyük bir mücadele içerisinde olduğunu belirterek, "Her türlü kısıtlamalara ve haksızlıklara rağmen var olma mücadelesini sürdürüyor. Bizim amacımız ve beklentimiz Birleşmiş Milletler kararları doğrultusunda adanın adil bir yönetişim şekliyle Güney Kıbrıs-Kuzey Kıbrıs arasında müşterek bir çözümün bulunmasıdır." dedi.
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, TBMM´de devam eden bütçe görüşmeleri kapsamında Dışişleri Bakanlığı bütçesi hakkında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda bir konuşma yaptı.
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, TBMM´de devam eden bütçe görüşmeleri kapsamında Dışişleri Bakanlığı bütçesi hakkında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda bir konuşma yaptı.
24 Haziran seçimlerinden sonra yaşanan sitem değişiklerinin bazı bakanlıkları atıl hale getirdiğini belirten Karabat, Cumhurbaşkanlığının Dışişleri Başdanışmanlığı, Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu ile Dışişleri Bakanlığı arasında nasıl bir ilişki olduğunun belli olmadığını, Dışişleri Bakanlığı ve onun bürokratları dururken Cumhurbaşkanlığında bu konuyla ilgili bir kurul oluşturulmasını anlamakta zorlandıklarını ifade etti.
Meclis´te İzmir tartışması yaşandı  “Biri yerdi diğeri övdü!”
Meclis´te İzmir tartışması yaşandı “Biri yerdi diğeri övdü!”
Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde Sağlıkla ilgili kanun teklifinin görüşüldüğü birleşimde İzmir tartışması yaşandı. MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu söz alarak İzmir´le ilgili bir konuşma yaptı ve İzmir´in yerel yönetim anlayışını eleştirdi. İzmir´de yerel ve merkezi yönetiminin yaklaşımından dolayı raylı sistem, altyapı, kentsel dönüşüm gibi birçok sorunun kronik hale geldiğini öne süren Osmanağaoğlu´na cevap CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel´den geldi.
CHP´li Beko´dan esnafı sevindirecek kanun teklifi
CHP´li Beko´dan esnafı sevindirecek kanun teklifi
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, sahip olduğu tek aracı ile işlerini yürüten borçlunun kullandığı bu taşıtının haciz edilmemesi için İcra ve İflas Kanununda değişiklik yapılması hakkında kanun teklifi verdi.
CHP Milletvekilleri MARTEK eski Genel Müdürü Orhan Çömlek hakkında suç duyurusunda bulundu
CHP Milletvekilleri MARTEK eski Genel Müdürü Orhan Çömlek hakkında suç duyurusunda bulundu
Cumhuriyet Halk Partisi´nin Kamu İktisadi Teşebbüsü (KİT) Üyesi dokuz milletvekili, TÜBİTAK bünyesinde faaliyet gösteren Marmara Teknokent (MARTEK)´in önceki Genel Müdürü Orhan Çömlek hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
CHP´li Karabat´tan  Diyanet´in bütçesi hakkında çarpıcı açıklama
CHP´li Karabat´tan Diyanet´in bütçesi hakkında çarpıcı açıklama
CHP İstanbul Milletvekili Özgür KARABAT, görüşülmekte olan Bütçe Kanunu ve Diyanet İşleri Başkanlığı Bütçesi hakkında TBMM´de bir basın toplantısı düzenledi.
CHP´li Sertel TÜRKSAT´ın televizyonlardan aldığı ücretleri gündeme getirdi
CHP´li Sertel TÜRKSAT´ın televizyonlardan aldığı ücretleri gündeme getirdi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, TÜRKSAT hesaplarının görüşüldüğü Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Üst Kurul toplantısında televizyonlardan dolar üzerinden alınan uydu kiralarının TL´ye çevrilmesini ve düşürülmesini gündeme bir kez daha getirdi.
HDP´li Hakkı Saruhan Oluç, "Bizim, CHP ile herhangi bir resmi görüşmemiz yoktur.
HDP´li Hakkı Saruhan Oluç, "Bizim, CHP ile herhangi bir resmi görüşmemiz yoktur.
HDP Sözcüsü, İstanbul Milletvekili Hakkı Saruhan Oluç, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Plan ve Bütçe Komisyonunda, 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi´nin görüşmelerine önümüzdeki hafta başlanacağını anımsattı.
CHP´li Öztürk Yılmaz, "31 Mart´ta genel merkezin önünde insanlarımızın ağlamasını istemiyorum. "
CHP´li Öztürk Yılmaz, "31 Mart´ta genel merkezin önünde insanlarımızın ağlamasını istemiyorum. "
CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, CHP Parti Meclisinde, 105 ilçe ve belde belediye başkanını belirleme tasarrufunda bulunanların, belirttikleri görüşlere önem vermeyenlerin, "dediğim dedik" diyenlerin, başarısızlık halinde sorumluluğu üstlenip istifa etmesi gerektiğini belirterek, "31 Mart´ta genel merkezin önünde insanlarımızın ağlamasını istemiyorum. " dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, "16 yıllık AK Parti iktidarında eğitim alanında yaşanan sorunları bakanın ağzından duymak bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir."
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, "16 yıllık AK Parti iktidarında eğitim alanında yaşanan sorunları bakanın ağzından duymak bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir."
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un, eğitim sistemine ilişkin açıklamalarını değerlendirdi.
HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, "Ağrı´ya doğalgaz getireceğini iddia edenler halkı tezeğe mahkum etti."
HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, "Ağrı´ya doğalgaz getireceğini iddia edenler halkı tezeğe mahkum etti."
HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, HDP Ağrı Milletvekili Abdullah Koç ile Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Ağrı´nın sorunlarına değindi.
CHP´Lİ TANAL, AVUKAT CÜBBESİ İLE BASIN TOPLANTISI YAPTI.
CHP´Lİ TANAL, AVUKAT CÜBBESİ İLE BASIN TOPLANTISI YAPTI.
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, 2015 yılında uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi´nin cenazesine katıldığı için hedef gösterildiğini iddia ederek, "Tahir Elçi´nin cenazesini, terörist cenazesi olarak göstermek suretiyle bir algı oluşturulmuş ve onurumuz, kişiliğimiz rencide edilmiştir." dedi.
MHP ORDU MİLLETVEKİLİ ENGİNYURT´UN BASIN TOPLANTISI..
MHP ORDU MİLLETVEKİLİ ENGİNYURT´UN BASIN TOPLANTISI..
MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın açıkladığı, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) fındık fiyatlarına müdahale kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ´NDEN TBMM BAŞKANI YILDIRIM´A FAHRİ DOKTORA...
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ´NDEN TBMM BAŞKANI YILDIRIM´A FAHRİ DOKTORA...
Üsküdar Üniversitesi´nin 2018-2019 Akademik Yılı Açılışı ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım´a Fahri Doktora Takdim Töreni, üniversitenin Altunizade yerleşkesinde gerçekleştirildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Savunma sanayimizi tahkim etmek için büyük adımlar attık”
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Savunma sanayimizi tahkim etmek için büyük adımlar attık”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi sözleşmeli astsubay mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, “Ülkemizin caydırıcılığını en üst seviyeye taşımadan, bulunduğu bölgede barış ve emniyet içinde yaşaması mümkün değildir. Bizler bu anlayışla son 16 yılda savunma sanayimizi tahkim etmek için çok büyük adımlar attık. Göreve geldiğimizde yüzde 20´lerde olan yerlilik oranımızı yüzde 65´lere çıkardık” dedi.
Fox TV ekibine getirilen yasak kabul edilemez
Fox TV ekibine getirilen yasak kabul edilemez
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli´nin ihalesiz et alımı konusundaki iddialarla ilgili kendisine soru yönelten Fox Tv muhabirine "ıvır zıvır işlerle uğraşmayın, yaptığınız gazetecilik değil, maskaralık" şeklinde yanıt vermesinin ardından oluşan tepkiler üzerine özür dilemesi beklenirken ekibin toplantıdan çıkarılmasını kınıyoruz.
Halkın Kurtuluş Partisi, R. Tayyip Erdoğan ve Kaşıkçı Cinayetiyle İlgili Tüm Suudi ve Türk Zanlılar Hakkında SUÇ Duyurusunda Bulundu.
Halkın Kurtuluş Partisi, R. Tayyip Erdoğan ve Kaşıkçı Cinayetiyle İlgili Tüm Suudi ve Türk Zanlılar Hakkında SUÇ Duyurusunda Bulundu.
Bilindiği gibi Washington Post Gazetesi´nde de yazılar yazan Suudi Arabistan vatandaşı Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim 2018 Salı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan´ın İstanbul Başkonsolosluğu´na gittikten sonra kendisinden bir daha haber alınamamıştı.
Tarım ve Orman Bakanlığına 10 bin 511 kişi alınacağı açıklanmıştı
Tarım ve Orman Bakanlığına 10 bin 511 kişi alınacağı açıklanmıştı
Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Aksu´dan 8.5 aydır atama bekleyenlere: “Biraz daha bekleyecekler”
CHP´Lİ BEKO, İŞSİZLİK FONUNU İŞÇİ DIŞINDA HER ŞEYE HARCIYORLAR
CHP´Lİ BEKO, İŞSİZLİK FONUNU İŞÇİ DIŞINDA HER ŞEYE HARCIYORLAR
CHP´li Beko, farklı ilçelerde işçilere seslendi: Yanınızda olmayan partiye oy vermeyin!
CHP´li  Aydın Özer, Devlet vatandaşa ucuz sebze ve meyve satmak istiyorsa öncelikle süpermarketleri denetlemek zorunda.
CHP´li Aydın Özer, Devlet vatandaşa ucuz sebze ve meyve satmak istiyorsa öncelikle süpermarketleri denetlemek zorunda.
CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, maliyetlerdeki artışlarının sebze ve meyve fiyatlarının yükselmesine neden olduğunu söyledi.
CHP´li Özgür Ceylan, Çin, Romanya, Tayland, Pakistan, İran pirinci yetmezmiş gibi çiftçinin can suyunu kesecek yeni bir ithalat kararı yayınlandı.
CHP´li Özgür Ceylan, Çin, Romanya, Tayland, Pakistan, İran pirinci yetmezmiş gibi çiftçinin can suyunu kesecek yeni bir ithalat kararı yayınlandı.
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis´te düzenlediği basın toplantısında, çeltik üreticisinin sorunlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
EYT´liler için konuştu:
EYT´liler için konuştu:
“Emeklilikte yaşa takılanlar yok, AKP´nin emeklilikte yaşa taktığı kişiler var” Atila Sertel: Suriyeliler´e bütçe var, işçiye, emekliye, köylüye yok!
CHP´li Emine Gülizar EMECAN´dan Basın Açıklaması
CHP´li Emine Gülizar EMECAN´dan Basın Açıklaması
Uzun süreden beri Anadolu Ajansı çalışanlarının yaşadıkları, istifa, zorla emeklilik, düşük maaşla çalışmaya zorlama gibi baskılara ilişkin, sizlerin ve kamuoyunun bilgilendirilmesi ve çalışanların seslerinin duyurulması amacıyla böyle bir basın açıklamasını yapma gereği duydum.
Muharrem İnce´den Erdoğan´a İş Bankası tepkisi.
Muharrem İnce´den Erdoğan´a İş Bankası tepkisi.
Herkesi Anayasal hakları olan mülk edinme ve miras bırakma hakkına sahip çıkmaya çağırıyorum. Malınız, mülkünüz ve bunları sonradan gelenlere bırakma hakkınız tehdit altındadır.
CHP´li Muharrem İnce´den Erdoğan´a Teşekkür cevabı..
CHP´li Muharrem İnce´den Erdoğan´a Teşekkür cevabı..
“Bu teşekkür casus denilen rahibin bağımsız yargı kararıyla değil ABD´nin isteği ve Tayyip Erdoğan´ın yardımıyla serbest kaldığını göstermektedir.”
CEZAEVİNDE BULUNAN 3. HAVALİMANI İNŞAATI İŞÇİLERİNDEN MEKTUP VAR!
CEZAEVİNDE BULUNAN 3. HAVALİMANI İNŞAATI İŞÇİLERİNDEN MEKTUP VAR!
SENDİKAL FAALİYET SUÇ DEĞİL HAKTIR!
CHP´Lİ KARABAT, “AKP, BİR BANKANIN DAHA ÜZERİNE ÇÖKTÜ!”
CHP´Lİ KARABAT, “AKP, BİR BANKANIN DAHA ÜZERİNE ÇÖKTÜ!”
“Türkiye Kalkınma Bankası Kanunu, bankaya özel düzenlemeler ve istisnalar içeriyor. En önemlisi de bankayı denetleyen mekanizmaları, kanunları devredışı bırakıyor. AKP iktidarı öteden beri denetlemeden, yasalardan öcü gibi korkuyor! Madem temiz bir iş yapıyorsunuz neden denetlenmekten korkuyorsunuz.
Muharrem İnce´den Erdoğan´a; İsmet Paşa´nın tırnağının paresi olamaz!
Muharrem İnce´den Erdoğan´a; İsmet Paşa´nın tırnağının paresi olamaz!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın Kurtuluş Savaşı kahramanı ve Türkiye Cumhuriyeti´nin ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü hakkında paylaştığı fotoğrafa tepki olarak CHP´nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce sosyal medya hesabından “Tarihi “keşke Yunan galip gelseydi” diyenlerden öğrenen Tayyip Erdoğan Garp Cephesi Kumandanı, Milli Mücedele ve Lozan Kahramanı İsmet Paşa´nın tırnağının paresi olamaz!” paylaşımında bulundu.
CHP´Lİ BAKAN´ İMAR AFFINDAN DOĞAN HAKLAR NEDEN UYGULANMIYOR?
CHP´Lİ BAKAN´ İMAR AFFINDAN DOĞAN HAKLAR NEDEN UYGULANMIYOR?
İzmir´in Karabağlar ilçesinde imar affından doğan hakların uygulanmamasını TBMM gündemine taşıyan CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, “İmar affı kanunu yürürlükten kalkmadan bölge halkının sorununu çözecek misiniz?” diye sordu.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Dünyada iki yüzlü olanlar, kıyamet günü ateşten iki yüzlü olarak gelirler.

Hz. Muhammed
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
deneme deneme

deneme 4