KADINA ŞİDDETE KARŞI OMEGA 3
Araştırmacı Gastronom Süleyman Dilsiz: “Bilinçli balık avlamaya evet, bilinçli balık tüketmeye yüzde 100 evet..” Bir de gözlemim var: “Diğer bölgelere oranla Ege´de daha çok balık tükedildiğinden, kadına yönelik şiddet de en az bu bölgede.”
Tarih: 30.10.2016 10:08:15

Bugüne kadar balık tarifleri üzerine yazılmış en kapsamlı kitaplardan biri olan 360 sayfalık ‘Kılçıksız Balık´ın yazarı, Araştırmacı Gastronom Süleyman Dilsiz Alaçatı Big Fish Tournament / Alaçatı Büyük Balık Peşinde Turnuvası´nın ilk gününde Şef Dilek Yetkiner ile birlikte bir workshop gerçekleştirdi. ‘Balık Üzerine Lezzetli bir Workshop´ adlı etkinlik balık tutkunları tarafından ilgiyle izlendi.  Süleyman Dilsiz özgün üç tarifiyle balık üzerine hem sohbet, hem de tadım yapılan workshop esnasında ilginç açıklamalarda da bulundu. Her balığın her şekilde pişirilmeyeceğine ve balığın bilinçli tüketilmesi gerektiğine dikkat çeken Dilsiz, İngiltere´de yapılan bilimsel bir araştırmada balıkta bulunan Omega 3´ün tüketiminin insanı şiddetten uzaklaştırdığını kanıtladığını, bundan da yola çıkarak kadına şiddetin önlenmesi için balık tüketiminin arttırılması gerektiğini söyledi. İlginin yoğun olduğu Workshop´ta yerel ürünler kullanarak üç farklı tarif hazırlayan ve katılımcılara ikram edip, kriterlerini alan Dilsiz, etkinlik sonrası hem ‘Kılçıksız Balık´ kitabını hem de Türkiye´nin ilk ve tek kahvaltı kitabı olan ‘Kahvaltıya Dair Her Şey´i imzaladı.
 
SAĞLIK DEMEK BALIK TÜKETMEK DEMEK
Alaçatı Balık Avı etkinliğinin sürdürülmesinin önemine değinen Araştırmacı Gastronom Süleyman Dilsiz, balığı tüketmekten ziyade bilinçli avcılığın geliştirilmesinin çok daha önemli olduğunu, bu tür etkinliklerin bunu daha da sürdürülebilir hale getireceğini belirterek, “Onun için ben bu tür bir etkinlikte yer almaktan mutluyum. Biz burada bilinçli avcılığın yanında, bilinçli tüketimi de paylaşmış olduk. Bu daha da gelişecek. Esas önemli olan insanların ilgisiydi. Bu beni çok mutlu etti. Bu işi geliştirebilecek çok önemli bir potansiyel var. Çünkü sağlık demek balık tüketmek demek, Omega 3 demek. Birçok bilimsel araştırmalar bunu gösteriyor. İngiltere´de bir araştırma yapılmış. Tutsak evlerindeki bir gruba prestebo bir gruba da Omega 3 veriyorlar. Bu şiddete ne kadar eğilimli olduklarıyla ilgili bir test. Düzenli olarak Omega 3 kullananların şiddet eğiliminin ciddi olarak önlendiğine dair güçlü kanıtlar var. Dolayısıyla belki de kadına şiddetin ülkemizdeki önlenmesi için balığın daha fazla tüketilmesi lazım. Onun için bunu sürdürülebilir hale getirmek lazım. Mesela kutup ayıları diğer ayı gruplarına göre daha sakindirler, saldırgan değildirler. Bunda da besin maddeleri balığın etkisi vardır” diye konuştu. 
 
HAMSİ TAVA ALIŞKANLIĞI YANLIŞ
Yağlı balığın tavada pişirilmemesi gerektiğine inandığını vurgulayan Dilsiz sözlerine şöyle devam etti:
“Çünkü yağlı balık zaten yağlı olduğu için yağın içine girince iyice yağlanıyor, tadı kaçıyor. Bu bakımdan yağlı balıkta daha çok ızgarayı tercih etmek lazım. Barbun ve tekir gibi yağsız balıklarda ve kalamarda daha çok tava tercih edilmeli. Her balığın pişirme yöntemi farklı. Her balık aynı yöntemle pişirilmemeli. Hamsi tava alışkanlığının yanlış, sıkıntılı olduğunu düşünüyorum. Balığı pişirmek demek balığı yağın içine boğmak demek değil. Tam aksi balığı doğru pişireceğin şeyle lezzetini çoğaltmaktır. Suyunu içinde hapsederek lezzetini koruma demektir. Bunun için her balığın pişirme yöntemi farklı. Balıklar mevsiminde tüketilmeli. Bir de her şeyin yerelde kullanıldığı bir sistemle. Bu şu anlama geliyor. Ben bölgede ne varsa onları harmanlayarak lezzet geliştirmem lazım. Ben bugünkü tariflerimde bölgede yetişen ürünlerden kapari, Çeşme limonu ve fesleğen kullandım. Ayrıca İzmir tulumu, Seferihisar´ın armola peynirini kullandım.”
 
YEREL ÜRÜNLERLE TATLANDIRILAN ÜÇ LEZZET
Turnuvanın etkinlikleri arasında yer alan Workshop´ta Seviçe, Enginar eşliğinde Tarhanalı Balık Köftesi ve Karidesli Börek´ten oluşan üç lezzet yaptığını kaydeden Dilsiz, “İlk lezzetimiz Seviçe´ydi. Bu balığın tamamen doğal yolla yani asitte pişirilmesi. Soğan suyunda asitle pişirdik. Soğanı incecik, levrekleri şerit şeklinde doğradık. Sonra bunları limon suyunda, soğan suyuyla birlikte beklettik. Bunu içine kimyon ve adaçayı koyarak aromalandırdım, fesleğen ilave ettim. Bir tanesinde levreği greyfurtla, birinde Çeşme limonu ve bir diğerini mandalina suyuyla yaptım. Dolayısıyla üç farklı tat oldu, etkinliğe katılıp tadanlardan da olumlu geri dönüşler aldım. Enginar eşliğinde Tarhanalı Balık Köftesi´nde ise içine tarhana, nohut unu koyduk. Çünkü gluten herkesin problemi. Bu bakımdan nohut unu kullandım içinde. Yanında ise ince uzun kesilmiş ve kızartılmış enginar ile sunduk. Karidesli Börek tarifinde ise baklava yufkasının içine mevsimin ıspanağını, İzmir tulumu ve biraz da kaşarla, karides ve levrek kullandım. İzmir´i, Ege´yi çok seviyorum. Burada bulunmak başlı başına bir keyif. Bir de şunu belirteyim; diğer bölgelere oranla Ege´de daha çok balık tükedildiğinden, kadına yönelik şiddet de en az bu bölgede. Bu da benim bir gözlemim.”
 
Fulya OMAÇ / Çeşme Aktüel Dergisi
 
Foto 1-2: ‘Kılçıksız Balık´ın yazarı, Araştırmacı Gastronom Süleyman Dilsiz Alaçatı Big Fish Tournament / Alaçatı Büyük Balık Peşinde Turnuvası´nın ilk gününde Şef Dilek Yetkiner ile birlikte bir workshop gerçekleştirdi.
Foto 3-4: Süleyman Dilsiz´in workshopuna ilgi yoğundu
Foto 5: Süleyman Dilsiz´in yaptığı üç tariften biri olan ve enginar eşliğinde sunulan Tarhanalı Köfte
Foto 6: Süleyman Dilsiz´in yaptığı üç tariften biri olan Karidesli Börek
Foto 7: Süleyman Dilsiz yaptığı üç tariften biri olan Seviçe´yi konuklara ikram ediyor
Foto 8-10: Süleyman Dilsiz etkinlik sonrası Kılçıksız Balık ve Kahvaltıya Dair Her şey kitaplarını imzaladı
 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KADINA ŞİDDETE KARŞI OMEGA
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
GÜZELLİK İKSİRİ İNCİR ÇEKİRDEĞİ KREMİ
GÜZELLİK İKSİRİ İNCİR ÇEKİRDEĞİ KREMİ
Yeni yıla girerken sevdiklerini bir hediye ile sevindirmek isteyenlerin akın ettiği organizasyonların başında SOUVENIR Hediyelik Eşya Günleri geldi. İzmirli bayanlar güzellik ürünleri ile yakından ilgilendi. Güzellik iksiri olarak nitelendirilen İncir Çekirdeği Yağı Kremi organizasyonda yok sattı.
ŞİDDET YÜZÜNDEN  KADINLAR YAŞAM HAKLARINI KULLANAMIYOR
ŞİDDET YÜZÜNDEN KADINLAR YAŞAM HAKLARINI KULLANAMIYOR
Yapılan araştırmalara göre, Türkiye´de son 11 ayda 246 kadın cinayete kurban giderken, eşi veya eski eşi tarafından fiziksel şiddete maruz kalan kadınların oranının ise yüzde 39 olduğu belirlendi. Her üç kadından biri şiddete maruz kalırken, kadınların şiddet yüzünden en temel hakları olan yaşama hakkından mahrum kaldıkları tespit edildi.
Gaziemirli kadınlar haklarını öğreniyor
Gaziemirli kadınlar haklarını öğreniyor
Gaziemir Belediyesi, Gaziemir Kent Konseyi ve Kadının İnsan Hakları-Yeni Çözümler Derneği birlikteliğiyle düzenlenen ‘Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı´ eğitimini tamamlayan kadınlar sertifikalarını aldı. 16 hafta süreyle verilen eğitimde kadına dair her şey ele alındı
Kadınlar parayı giysiye erkekler elektroniğe harcıyor ...
Kadınlar parayı giysiye erkekler elektroniğe harcıyor ...
Yapılan araştırmalara göre, Türkiye´de internetten alışveriş eğilimi son yıllarda oldukça artarken, internetten alışveriş yapan her 100 kadından 72´sinin yılda en az bir kez giyim eşyası
‘Moda 360´ Buca´da sergileniyor
‘Moda 360´ Buca´da sergileniyor
Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi (bbksm) 2016 kış sezonunu İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Üyeleri´nin hazırladığı muhteşem sergiyle açtı. Üniversitenin 10 öğretim üyesi tarafından 30 eserin sanatseverlere sunulduğu Disiplinler arası Moda Çalışması ‘Moda 360´ başlıklı sergi, 24 Ekim´e kadar açık kalacak.
KADINA ŞİDDETE, BAŞLIK P
KADINA ŞİDDETE, BAŞLIK P
Bornova Belediyesi ve İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği İZSİAD´ ın desteğiyle, Adana firması İMC Pergola ve İstanbul firması Semih Tekstil sponsorluğunda düzenlenen Türkiye´nin ilk kadın hakları konseptli basketbol turnuvası ‘II. Becker Karar Ver Cup´, Bornova Atatürk Spor Kompleksi´nde düzenlenen basın toplantısı ve açılış kokteyliyle start aldı.
KADINLARA ÖRNEK BİR GİRİŞİM; CRATOSS FITNESS CENTER
KADINLARA ÖRNEK BİR GİRİŞİM; CRATOSS FITNESS CENTER
Bir spor merkezinde 17 sene spor yapan Seyda Koyuncuoğlu, hayal bile edemezken bir buçuk ayda spor salonu açmaya karar verdi.
11 Yıldır Torununa Cinsel İstismarda Bulunan Dedeye Mahkemeden Şok Karar
11 Yıldır Torununa Cinsel İstismarda Bulunan Dedeye Mahkemeden Şok Karar
Mahkeme, ruh sağlığının tespitine yönelik sürecin mağdurun ruh sağlığını bozacak hale geldiğini kaydetti.
Prof. Dr. Brian S. Canfield: Kadın evlilikte mutsuz ise boşanmayı seçiyor
Prof. Dr. Brian S. Canfield: Kadın evlilikte mutsuz ise boşanmayı seçiyor
İzmir Üniversitesine konuk olan Miami Barry Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölüm Başkanı ve Aile Danışmanı Prof. Dr. Brian S. Canfield, boşanmaya giden süreçte, kadınların öncü rolü üstlendiğini belirterek, “Kadınlar mutluluğun ve yaşam kalitesinin olmadığı evlilikleri sürdürmek istemiyor” dedi.
Bu gurur kadınların…
Bu gurur kadınların…
Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı bünyesinde 2000 yılından beri faaliyetlerini sürdüren ve Ege Bölgesi Sanayi Odası üyesi sanayicilerin eşlerinden oluşan EBSO Vakfı Kadınlar Birliği üyeleri, 2015-2016 döneminde öğrenci burslarına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalarından dolayı plaketle ödüllendirildi.
Kadın girişimciler acil eylem planı istiyor
Kadın girişimciler acil eylem planı istiyor
“Ekonomiyi yeniden canlandıracak tedbirleri acil bekliyoruz”
 2016 için geri sayım başladı
2016 için geri sayım başladı
Ege Giyim Sanayici Derneği´nin (EGSD) prestij projelerinden birisi olan Alaçatı MILLFEST 2016 - Moda ve Sanat Festivali için geri sayım başladı. İlk düzenlendiği tarihten bugüne kadar çok sayıda genç tasarımcının kendini gösterme fırsatı bulduğu Alaçatı MILLFEST bu yıl 11´inci kez moda severlerle buluşacak.
Düğün Öncesi Botoks Modası
Düğün Öncesi Botoks Modası
Derim Dermatoloji Dal Merkezi doktorlarından Uzm.Dr. Engin Kocabaş, nişan ve düğün mevsimine girilmesiyle birlikte, kadınların botoks, cilt bakımı taleplerinin de arttığını söyledi.
Kadının Medyada Sunumu
Kadının Medyada Sunumu
"Küresel Medya Gözlem Projesi" kapsamında “Kadın medyada nasıl konumlandırılıyor?” sorusuna cevap arandı
Menopoz sonrası kemik taramasını ihmal etmeyin
Menopoz sonrası kemik taramasını ihmal etmeyin
Buca Tıp Merkezi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi uzmanı Dr. Ali İlhan İnan, halk arasında kemik erimesi olarak bilinen osteoporoza karşı kemik taramasının ciddi sağlık sorunlarına engel olacak önemli bir adım olduğunu ve özellikle menopoza girmiş kadınların yılda bir kez kemik yoğunluğu ölçümü yaptırması gerektiğini söyledi.
Kilo verdiler altını kaptılar
Kilo verdiler altını kaptılar
Konak Belediyesi Spor Müdürlüğü´nce üç ay önce ‘Ver kiloyu al altını´ sloganıyla duyurulan yarışma sayesinde yarışmaya katılan 578 kadın toplamda 976 kilo zayıfladı.
Kadın gibi gülen ve konuşan bir dünya…
Kadın gibi gülen ve konuşan bir dünya…
Prof.Dr.Nadide Kazancı “Dünya Kadınlar Günü”nde “Kadın”ı yorumladı
Kadın hakları konusunda somut adım atılmıyor
Kadın hakları konusunda somut adım atılmıyor
8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nde bir basın açıklaması yapan Türk Sağlık-Sen İzmir Üniversiteler Şubesi Başkanı Yasemin Zengin, kadın hakları konusunda somut adımlar atılmadığını söyledi
Yrd. Doç. Dr. Burgin, “1975´te ülkede kadınların yarısı hala okur-yazar değildi”
Yrd. Doç. Dr. Burgin, “1975´te ülkede kadınların yarısı hala okur-yazar değildi”
İzmir´de ‘‘Türkiye´de Kadın Çalışmaları ve Mücadelesi, Dünü Bugünü´´ paneli düzenlendi
Meydan Okudular!
Meydan Okudular!
İzmir Park, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için, çok farklı bir etkinlik yapıldı. Heyecan ve adrenalin dolu pistte, İzmirli kadınlar yer aldı.
ÖDEMİŞ´TE ZİHİNSEL ENGELLİ GENÇ KIZ TECAVÜZE UĞRADI! KIZIN BABASI TUTUKLANDI!
ÖDEMİŞ´TE ZİHİNSEL ENGELLİ GENÇ KIZ TECAVÜZE UĞRADI! KIZIN BABASI TUTUKLANDI!
Ödemiş´te 22 yaşındaki zihinsel engelli N.K., yaşadığı seri tecavüzler sonucunda ikinci kez hamile kalınca, yaşanan iğrenç ötesi olay da su yüzüne çıkmış oldu.
URLA´NIN GİRİŞİMCİ KADINLARI SERTİFİKALARINI ALDILAR
URLA´NIN GİRİŞİMCİ KADINLARI SERTİFİKALARINI ALDILAR
Urla Belediyesi, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı ve S.S Urla Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi işbirliği ile kadınların ekonomik olarak güçlenme çabalarını desteklemek amacıyla düzenlenen “Girişimcilik Motivasyonu Geliştirme Atölyesi”nin danışmanlık toplantısı ve sertifika töreni Belediye Meclis Salonu´nda gerçekleşti.
Panço Cape Şal Avrupa´da büyük ilgi görüyor.
Panço Cape Şal Avrupa´da büyük ilgi görüyor.
Panço Cape Şal Avrupa´da büyük ilgi görüyor.
ALZHEIMER HASTASI AYŞE NİNE KAYIP!
ALZHEIMER HASTASI AYŞE NİNE KAYIP!
Yakınları, Alzheimer hastası Ayşe Nine´yi gören veya bilgisi olan Ödemişlilere yardım çağrısında bulundular.
"İzmirli kadınların güzelliğini koruyacağız"
"İzmirli kadınların güzelliğini koruyacağız"
Türkiye´deki 6.ncı kliniğini İzmir´e açan Estetik International Sağlık Grubu Kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur, "İzmir´in kadınları çok güzeldir. Biz güzellik koruyucusuyuz. İzmirli kadınların güzelliğini uzun süre korumak için bu kente şube açtık” dedi.
KADINA YÖNELİK ŞİDDET 2015´TE DE DURMADI
KADINA YÖNELİK ŞİDDET 2015´TE DE DURMADI
Interpress´in, 2015 yılını kapsayan ‘Kadına Şiddet´ konulu araştırması, yazılı basında kadınlara yönelik sözlü, fiziksel, cinsel, psikolojik ve ekonomik şiddet uygulamalarına yönelik haberlerin geçen seneye göre yüzde 20 artış göstererek 80 bini aştığını ortaya çıkardı.
Kadın Girişimciler için E-Ticaret Yarışması
Kadın Girişimciler için E-Ticaret Yarışması
Anomeda Yazılım, ev hanımlarının bile kolayca kendi işlerini kurarak, e-ticaret ile başta aile ekonomileri olmak üzere, ülke ekonomisine de katkı sağlayabilecekleri bir platform geliştirdi.
İzmir Anneleri Yeni Yıl Balosu´nda!
İzmir Anneleri Yeni Yıl Balosu´nda!
İzmir´de yaşayan annelerin ortak buluşma portalı; www.izmiranneleri.com organizasyonu ile bu sene 2.si düzenlenen İzmir Anneleri Yeni Yıl Balosu, Kaya Prestige otelde gerçekleşti.
Sevgiliye pırlanta, eşe ise altın alıyoruz…
Sevgiliye pırlanta, eşe ise altın alıyoruz…
Kuyumcu deyince aklımıza hemen altın gelse de günümüz dünyasında artık sadece altın değil birçok mücevher çeşidi ve değişik takı tasarımlarının vitrinleri süslediği görülüyor. Çalışan kadınlar daha sade takıları tercih ederken, altın ise halen yatırım aracı olma özelliğini koruyor.
Savaştan Kaçan Suriyeli Kadınların Hali
Savaştan Kaçan Suriyeli Kadınların Hali
Dünya Kadınlar Gününe rağmen..
İzmir moda dolu 3 gün yaşadı Fashion Week´de moda rüzgarı esti
İzmir moda dolu 3 gün yaşadı Fashion Week´de moda rüzgarı esti
Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD), Ege İhracatçı Birlikleri ve Rönesans Ajans işbirliğiyle düzenlenen İzmir Fashion Week ile İzmir moda dolu 3 gün yaşadı. 3 günde toplam 9 defile gerçekleştirilirken, İzmirliler İzmir Arena´da gerçekleştirilen organizasyona büyük ilgi gösterdiler. Ünlü mankenler ve moda bloggerlarının da katıldığı İzmir Fashion Week´in kapanış günü de büyük ilgi gördü.
AGORADA MODA GÜNLERİ
AGORADA MODA GÜNLERİ
2016 YILINI KARŞILARKEN ÜNLÜ MANKENLER EBRU GÜZEL VE MERVE BÜYÜKSARAÇ AGORA ALIŞVERİŞ MERKEZİ ZİYARETÇİLERİYLE AGORA SOHBETLERİ´NDE BULUŞTU…
KADEM´den “Kadın ve Şiddet Paneli”
KADEM´den “Kadın ve Şiddet Paneli”
Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Antalya Temsilciliği “Kadın ve Şiddet” konulu panel düzenledi.
KADINLAR KALPLERİNDEKİ DENİZİ FOTOĞRAFLADI
KADINLAR KALPLERİNDEKİ DENİZİ FOTOĞRAFLADI
İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) ile İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi´nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nın 92. Yıldönümü kapsamında düzenlediği ´Cumhuriyet Kadınlarının Kalbindeki Deniz´ adlı 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Türkiye´nin her yerinden 41 kadın fotoğrafçının deniz temalı 200´e yakın eser ile katıldığı yarışmada, ilk 3´e giren fotoğraflar ile sergilenmeye değer fotoğraflar belirlendi.
PİLATES İLE FORMA GİRMENİN YOLLARI
PİLATES İLE FORMA GİRMENİN YOLLARI
Agora kadınlarını bir adım öne taşıyan; bünyesinde birbirinden eğlenceli ve öğretici etkinlikler gerçekleştiren Agora Kadınlar Kulübü Ekim ayında yeni dönemiyle dopdolu devam ediyor. 21 Ekim Çarşamba günü saat 16:00´da Pilates eğitmeni Cemile Aydın; pilates ile forma girmenin yollarını A Blok etkinlik alanında dinleyicilerle paylaşacak.
SAÇ STİLİNDE KIŞ TRENDLERİ SONER&ERKİN´DE
SAÇ STİLİNDE KIŞ TRENDLERİ SONER&ERKİN´DE
İzmir´deki hanımlara sundukları farklı saç tasarımları ve kaliteli hizmetiyle fark yaratan Soner&Erkin Kuaför, kış mevsimine de iddialı giriyor.
Kadına Şiddet Çalıştayı´nda son viraj
Kadına Şiddet Çalıştayı´nda son viraj
Karşıyaka Belediyesi, Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) ve üniversiteler işbirliğiyle Kasım ayında gerçekleştirilecek olan Kadına Şiddet Çalıştayı için oluşturulan komisyon çalışmalarını sürdürüyor.
Özgecan´da ‘Notalar Şiddete Karşı´ Projesi
Özgecan´da ‘Notalar Şiddete Karşı´ Projesi
Şiddet gören kadınlar ‘Notalar Şiddete Karşı´ projesinde kenetleniyor. Muharrem Dayanç´ın proje önderliğinde bir araya gelip 4 ay müzikle terapi görecek olan kadınlar, eğitim sonunda oluşturulacak dev koroyla sahne alacak. Buca Belediyesi Özgecan Kadın Dayanışma Merkezi´nde danışmanlık hizmeti alan 12 kadının dahil olacağı proje 15 Eylül´de start alıyor.
Tesettür´ün yeni ismi Ladyfer
Tesettür´ün yeni ismi Ladyfer
Ladyfer´in ´Pearl´ adını verdiği Sonbahar - Kış 2015 /2016 Kreasyonunu Almira Otel Büyük salonda Bursalılara tanıttı.
Kadına şiddet hız kesmiyor...
Kadına şiddet hız kesmiyor...
KADINA YÖNELİK ŞİDDET HABERLERİ TIRMANIŞA DEVAM EDİYOR
MEME KANSERİYLE MÜCADELEDE  1 CM KURALI HAYAT KURTARIYOR
MEME KANSERİYLE MÜCADELEDE 1 CM KURALI HAYAT KURTARIYOR
Kadınlarda görülen kanser tipleri arasında ilk sırada yer alan meme kanseri, hayat boyu her sekiz kadından birinin kansere yakalanma riskiyle dikkat çekmeye devam ediyor. Meme kanserinde 1 cm kuralının hayat kurtardığını belirten Doç. Dr. Özer İlkgül, meme kanseri hakkında bilgi verdi.
ULTRASON ENERJİSİYLE YAZA HAZIRLANIN
ULTRASON ENERJİSİYLE YAZA HAZIRLANIN
Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü’nden Prof. Dr. Koray Coşkunfırat, liposuction ameliyatları hakkında bilgi verdi.
 Doğum sonrası cinsellik
Doğum sonrası cinsellik
Doğum sonrası cinsellik dendiğinde doğum kontrol yöntemlerinden de söz etmek gerekir.
Kadın girişimciler, üretime destek istiyor
Kadın girişimciler, üretime destek istiyor
Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, ülke ekonomisine katkı koymaya çalışan tüm kadın girişimcilerin devlet tarafından koşulsuz desteklenmesi gerektiğini söyledi. EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Deniz Özdoğan Akyüz’e ait Raden Gıda firmasını ziyaret ettiler.
Meme Kanseri Hastalarına Müjde ;
Meme Kanseri Hastalarına Müjde ;
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Serdar Saydam, tıbbin gelişmesiyle meme kanseri hastalarında, “Acaba hastalığım tekrarladı
Kartal Kent Konseyi Kadın Meclisi’nden Emrullah Turanlı Çocuk Yuvası’na ziyaret
Kartal Kent Konseyi Kadın Meclisi’nden Emrullah Turanlı Çocuk Yuvası’na ziyaret
Kartal Kent Konseyi sosyal sorumluluk projesi kapsamında yapmış olduğu projelere bir yenisini daha ekledi. Kartal Kent Konseyi Kadın Meclisi, “Rüyalarınız Renkli Olsun Çiçek Açsın” kampanyası kapsamında Emrullah Turanlı Çocuk Yuvası’nı ziyaret etti.
Genc kadinlar lutfen dikkat! Genc erkekler siz de lutfen dikkat edin!!!
Genc kadinlar lutfen dikkat! Genc erkekler siz de lutfen dikkat edin!!!
Genç kadınlar arasında cilt kanseri vakalarında görülen artışın 40 yıl öncesine göre 8 kat daha fazla olduğu bulundu.
Kadın Girişimciler İlk Mezunlarını Verdi
Kadın Girişimciler İlk Mezunlarını Verdi
Daha önce bir çok sosyal projeye imza atan Maltepe Kent Konseyi bu projelere bir yenisini daha ekledi. Maltepe Kent Konseyi ve Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) işbirliğiyle hayata geçirilen “Kadınlar İçin Girişimcilik Projesi” ilk mezunlarını vermeye başladı.
YILIN İLK ÇEYREĞİNDE KADINA YÖNELİK ŞİDDET  HABERLERİ TAVAN YAPTI
YILIN İLK ÇEYREĞİNDE KADINA YÖNELİK ŞİDDET HABERLERİ TAVAN YAPTI
Interpress’in, 2015 yılının ilk çeyreğini kapsayan ‘Kadına Şiddet’ konulu araştırması, yazılı basında yayınlanan kadına yönelik şiddet haberlerinin geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 90 oranında artarak 35 bini aştığını ortaya çıkardı.
KADINLAR SADECE EL İŞİ ÜRETMİYOR!
KADINLAR SADECE EL İŞİ ÜRETMİYOR!
Kadının sadece el emeği değil entelektüel emeği ve üretimi de konuşulmalı..!
ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL SEMİNERLER
ALİAĞA BELEDİYESİ’NDEN KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL SEMİNERLER
Aliağa Belediyesi ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü farklı bir program ile taçlandıracak. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak bir dizi eğitim programı düzenleyen Aliağa Belediyesi, Psikiyatrist ve yazar Prof. Dr. Bengi Semerci ile Diyetisyen ve Sağlıklı Beslenme Uzmanı Taylan Kümeli’yi Aliağalılarla buluşturacak.
İzmir Hava Durumu
Bugün
Sağanak
28°
17°
Cumartesi
Sağanak
29°
18°
Pazar
Fırtına
29°
20°
Pazartesi
Parçalı bulutlu
31°
19°
DOLAR
4.7207
EURO
5.5240
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Affetmek, zaferin zekâtıdır.

Hz. Muhammed
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
deneme deneme

deneme 4