İZMİR İÇİN SEFERBERLİK
İnciraltı 2. Nesil Platformu Başkanı Tayfun Karabulut, Körfez Geçiş Projesi´yle birlikte uzun yıllardır çözüm bekleyen İnciraltı´nın imar planının yapılarak ekonomiye kazandırılmasının 15 bin kişiye yeni iş imkanı yaratacağını söyledi.
Tarih: 17.3.2017 12:54:01

İnciraltı 2. Nesil Platformu Başkanı Tayfun Karabulut, Körfez Geçiş Projesi´yle birlikte uzun yıllardır çözüm bekleyen İnciraltı´nın imar planının yapılarak ekonomiye kazandırılmasının 15 bin kişiye yeni iş imkanı yaratacağını söyledi.

 

Körfez Geçiş Projesi´nin ve İnciraltı´nın sağlık ve turizm alanı olarak planlanmasının İzmir´e neler kazandıracağını halka daha iyi anlatabilmek için İnciraltı 2. Nesil Platformu tarafından onbinlerce broşür hazırlandı. İnciraltı 2.Nesil Platformu olarak, İnciraltı´nın planlanması ve körfez geçiş projesi ile İzmir ekonomisinin neler kazanacağını, hazırlanan broşürleri şehrimizin değişik noktalarında bulunarak, anlatmak istediklerini ifade eden Karabulut, “Devletimiz istihdam için seferberlik halinde iken bizler de katkı koymak, tüm İzmir´e önümüzdeki günlerde İnciraltı´nın planlanması ile yaşanacak ekonomik sıçramayı anlatmak istiyoruz.. Hazırladığımız  broşürün ön yüzünde “İnciraltı Kent Ormanı dışında kalan 5 Milyon m2 alan planlandığında İzmir´in neler kazanacağını biliyor musunuz?” diye sorarken arka sayfasında da İzmir´in kazanacaklarını anlatıyoruz” dedi.

 

Projenin İzmir´i sağlık turizminin başkenti yapacağını ifade eden Karabulut, İnciraltı´nın planlanması ile İzmir´in kazanacaklarını şöyle sıraladı;

- 2500 yıldır insanlara şifa dağıtan Agamemnon kaplıcaları dünyaya sunulacak.

- Sağlık turizmi odaklı Hastaneler, Oteller ve Kür Merkezleri şehrimize 100.000 yeni turist çekecek

- 15.000 yeni istihdam ile İzmir´deki işsizliği %5´e düşürecek.

- Nitelikli beyin göçünü önlenecek.

- İzmir ekonomisine yılda 3 Milyar TL katma değer getirecek.

- Tüm İzmirlilerin faydalanacağı  Kent Ormanı´nın 2-3 kat büyüklüğünde nitelikli yeşil alanlar kazandırılacak.

- Yeni yapılacak yollar ile İnciraltı´ndaki yeni günübirlik tesis alanlarına ulaşım daha kolay olacak.

- Şehrin nefesini kesmeyen, gökdelen imarı olmayan yeni konut alanları kazandırılacak.

- İzmir´in yeni merkezi İnciraltı olacak.

- Şehrin iki yakasını buluşturacak, İnciraltı ve Karşıyaka arasına yapılacak körfez geçişi ile ulaşım hızlanıp, kolaylaşacak.

- İzmir körfez geçiş projesi üzerine yapılması düşünülen yapay ada şehrin yeni sembolü olacak.

- İnciraltı´na gelen turistler şehir merkezine Tranvay ile rahat ulaşım sağlayacak,  İzmir ve çevresindeki tarihi yerleri kolayca gezebilecek.

- İnciraltı´na gelen turistlerin yaratacağı ticaret hacmi şehrimizin ekonomisini canlandıracak.

 

İZMİRLİLER OLARAK HİZMETTE SABIRSIZIZ.!!!

İzmir´in, İnciraltı Kent Ormanı karşısında bulunan, artık tarım yapılamayan 5 milyon m2 lik alanda yapılacakları bilerek;  sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Karabulut, “40 yılı aşkın süredir İnciraltı´nın İzmir ekonomisine kazandırılması için çalıştaylar ve birçok toplantı yapıldı. 2013 yılında İnciraltı planı çıktı, ardından açılan davalar ile iptal edildi. 65. Hükümetin kurulması ve İzmir´den Başbakan çıkması ile artık çözümün olacağına inanıyor ve güveniyorduk. İzmirli Başbakan Sn.Binali Yıldırım´ın uzlaşmacı yapısı ve çözüm iradesi ile Kasım 2016 tarihinde “İnciraltı Planlansın” talimatı ile çalışmaları başlatmıştı. Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan ve İzmirli Başbakanımız Binali Yıldırım, sizlerin de yakından bildiği gibi İzmirliler olarak hizmette sabırsızdır. Şehrimize yapacağınız ilk ziyarette´de vereceğiniz müjdeleri sabırsızlıkla bekliyoruz” diye konuştu.

 

Karabulut sözlerini şöyle sürdürdü; “İnciraltı 2.Nesil Platformu olarak 2016 Mart ayı itibari ile İzmir Valimiz´den başlayarak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımızı, İzmir Milletvekillerimizi, AK PARTİ, CHP ve MHP İl ve ilçe başkanlarımızı, 34 Meslek Odası ve sivil toplum örgütünü, 15 İzmir basın temsilciliğini ziyaret ettik. Bu ziyaretlerde İnciraltı´nın İzmir ekonomisi için önemini bir kez daha gördük. Gösterilen ilgi ve desteklerinden dolayı kendilerine ayrı ayrı teşekkür ederiz.”Anahtar Kelimeler: İZMİR İÇİN SEFERBERLİK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
VATAN PARTİSİ İZMİR İL BAŞKANI DR.RİFAT MUTLU: HALK OYLAMASINDA PROPAGANDA EŞİTLİĞİ SAĞLANMALI
VATAN PARTİSİ İZMİR İL BAŞKANI DR.RİFAT MUTLU: HALK OYLAMASINDA PROPAGANDA EŞİTLİĞİ SAĞLANMALI
Vatan Partisi İzmir İl Başkanı Dr.Rifat Mutlu; bugün (23 Mart 2017) İzmir İl binasında yaptığı basın açıklamasında seçimlerde ve halk oylamalarında propaganda eşitliğini ortadan kaldıran ve dürüst seçim düzenini bozan 687 sayılı KHK´nın anayasaya ve yasalara aykırı olduğunu belirtti ve bu konuda Yüksek Seçim Kurulu´nun bir karar vermesi gerektiğini açıkladı.
İŞ BATIRDIM GECELERİ - FUCKUP NIGHTS İZMİR HIZ KESMİYOR
İŞ BATIRDIM GECELERİ - FUCKUP NIGHTS İZMİR HIZ KESMİYOR
İzmir´in ve Ege bölgesinin önde gelen Girişimcilik ve Network platformu İş Batırdım Geceleri´nde (FuckUp Nights, kısaca FUN) hız kesmiyor. FUN İzmir bu ay; ülkemizin önde gelen Girişimcilerinden Alphan Manas´ı, kendini doğuştan ‘uyumsuz´ olarak tanımlayan Oyun Yazarı Özlem Lale´yi ve Girişimcilik Hikayeleri kitabı ve platformunun yaratıcısı Perçin İmrek´i İzmir´de konuk etti.
Türkiye Anneler Platformu Eğitimleri İzmir Karşıyaka´da Annelerle Buluştu
Türkiye Anneler Platformu Eğitimleri İzmir Karşıyaka´da Annelerle Buluştu
Türkiye Anneler Platformu tarafından ülke genelinde düzenlenen kadın ve annelere yönelik eğitimlerin İzmir ayağı, Karşıyaka Belediyesi işbirliği ile Çarşı Kültür´de başladı.
Genç MÜSİAD´dan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri
Genç MÜSİAD´dan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Gençlik Kurulu ve İzmir İl Millî Eğitim Müdürlüğü ortaklaşa yapmış oldukları proje ile girişimciliği liselere taşıyor. Proje kapsamında seçilen pilot okullarda şirket programlarını gençlere aktararak onlara danışmanlık yapıyorlar.
Kaya´dan üç ilçede ´evet´ turu
Kaya´dan üç ilçede ´evet´ turu
AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Torbalı, Buca ve Menderes´te gerçekleştirdiği programlarla referandum çalışmalarını sürdürdü. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile birlikte Torbalı´da bir dizi açılışa katılan, huzurevi sakinleriyle kahvaltı yapıp ilçedeki esnafları gezen Mahmut Atilla Kaya, 16 Nisan´a kadar durmadan, kapı kapı dolaşıp gerçekleri millete anlatacaklarını söyledi.
Türk Hareketi´nden Duygulandıran Anma
Türk Hareketi´nden Duygulandıran Anma
Çanakkaleyi geçilmez kılarak dünyanın tarihini değiştiren kahramanlar, büyük bir coşku, özlem ve saygıyla yad ediliyor
İzmir´in SGK teşvik rakamları açıklandı
İzmir´in SGK teşvik rakamları açıklandı
TTO´nun toplantısına katılan SGK İzmir İl Müdürü Gülcemal, SGK teşviki ile ilgili rakamlarını açıkladı. İzmir´de 96 bin iş yeri bu teşvikten yararlanırken, 161 bin kişi işe alındı, iş yerlerine aylık 150 milyon TL´lik teşvik veriliyor.
Alba´dan denizcilere fuar daveti
Alba´dan denizcilere fuar daveti
İzmir İtalyan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Pietro Alba, denizcilik sektörünün önde gelen isimlerini 5 – 8 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Europort Turkey Uluslararası Denizcilik Fuarı´na davet etti. Türk denizcilerini sektörün en iyilerinin 300 marka ile katıldığı Europort Turkey´e davet eden İzmir İtalyan Ticaret Odası Başkanı Pietro Alba, denizcilik sektörünün daha hareketli bir pozisyon alması noktasında fuarlarda boy göstermesi ve yeni ticari iş anlaşmalarını yapması gerektiğini söyledi.
Konak Kent Konseyi,“Su yaşam hakkıdır!”
Konak Kent Konseyi,“Su yaşam hakkıdır!”
Konak Kent Konseyi, “22 Mart Dünya Su Günü” ile ilgili bir dizi etkinlik düzenledi. Etkinlik çerçevesinde basın bildirisi okundu ve İzmir´in suyu için büyük tehlike oluşturan Efemçukuru altın madenin kapatılması için imza kampanyası başlatıldı.
BAŞKAN DALGIÇ´IN ACI GÜNÜ
BAŞKAN DALGIÇ´IN ACI GÜNÜ
Dün akşam saatlerinde yaşamının yitiren Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç´ın babası Hüseyin Dalgıç (80) bugün Alaçatı Pazaryeri Camii´nde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası gözyaşları içinde Alaçatı Mezarlığı´na defnedildi.
Bilinçli Anne Mutlu Çocuk Projesi"  Karşıyaka´da başlıyor
Bilinçli Anne Mutlu Çocuk Projesi" Karşıyaka´da başlıyor
Moms of Turkey, Türkiye Anneler Platformu tarafından ülke genelinde düzenlenen kadın ve annelere yönelik eğitimlerin İzmir ayağı, Karşıyaka Belediyesi işbirliği ile Çarşı Kültür´de 21 Mart´ta başlıyor.
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; “KAOS´un köküne kibrit suyu…”
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; “KAOS´un köküne kibrit suyu…”
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; 16 Nisan referandumunda sandıktan ‘evet´ çıkarsa kaos yaşanacağını öne süren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu´nun söylediklerine; “Başka bir ülkeden geçen gün ithal edilmiş bir siyasetçi gibi. Kaos tehdidini son günlerde sıkça dile getirmeye başladı. Tabii zaman daralıyor. Bir telaş hali de var, normal. Mübalağaya devam ediyorlar ki; galiba korkuları başka. Kim tutacak sizi, iktidar da olun, Cumhurbaşkanı da ” diyerek karşılık verdi.
İZMİR ANAYASA´YI KONUŞUYOR KONFERANSI YAPILDI
İZMİR ANAYASA´YI KONUŞUYOR KONFERANSI YAPILDI
İzmir Barosu, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Önce Demokrasi Girişimi, Sosyal Demokrasi Derneği ve Anayasa Hukuku Araştırmaları Derneği´nin (ANAYASA-DER) birlikte organize ettiği, ´Yeni Sistem mi? Yeni Rejim mi?´ toplantısı Fuar İsmet İnönü Sanat Merkezi´nde gerçekleştirildi. Açılış konuşmalarını İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan ve DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı´nın yaptığı toplantıya Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke konuşmacı olarak katıldı.
ES GROUP´TAN 1100 KM´LİK KÖPRÜ
ES GROUP´TAN 1100 KM´LİK KÖPRÜ
“Geleceğin Sözü ”nü söylemek için yola çıkan ES Group, ülkenin geleceği çocukların, gözlerindeki ışık olabilmek için İzmir´in Aliağa´dan Kahramanmaraş´ın Göksün ilçesinin Kavşut Köyü´ne 1100 km uzunluğunda bir gönül köprüsü inşa etti.
MTTB´den Hollanda´ya Tepki
MTTB´den Hollanda´ya Tepki
Milli Türk Talebe Birliği(MTTB) İzmir Şubesi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya´nın Hollanda hükümeti tarafından engellenmesine tepki göstermek için bir basın açıklaması düzenledi.
Siyasetçilerden İzmir Barosu´na Ziyaretler
Siyasetçilerden İzmir Barosu´na Ziyaretler
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke ile Gaziantep Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ farklı tarihlerde İzmir Barosu´nu ziyaret ettiler.
İZMİR, TEVFİK FİKRET OKULLARIYLA FRANSIZCAYA DOYACAK
İZMİR, TEVFİK FİKRET OKULLARIYLA FRANSIZCAYA DOYACAK
İzmir´in Fransızca eğitimde öncü köklü eğitim kurumlarından İzmir Özel Tevfik Fikret Okulları Fransızcayı ve Fransız Kültürünü tanıtmak ve yaşatmak amacıyla kendi veli ve öğrencilerinin katılımıyla kapılarını okulu tanımak isteyen velilere ve öğrencilere açıyor.
ALİAĞA´DA MESLEKİ YETERLİLİK BELGELERİ VERİLDİ
ALİAĞA´DA MESLEKİ YETERLİLİK BELGELERİ VERİLDİ
Aliağa Ticaret Odası (ALTO) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) iştiraki olan MEYBEM A.Ş. işbirliğiyle gerçekleştirilen “Mesleki Yeterlilik Belgesi” sınavlarında başarılı olan işçilere sertifikaları dağıtıldı.
YAZAR CANAN ÇAM AİLE İÇİ İLETİŞİMİN ÖNEMLİ NOKTALARINI AGORA SOHBETLERİNDE ANLATTI
YAZAR CANAN ÇAM AİLE İÇİ İLETİŞİMİN ÖNEMLİ NOKTALARINI AGORA SOHBETLERİNDE ANLATTI
Agora Alışveriş Merkezi, etkinlikleri ve konukları ile İzmir´de fark yaratmaya devam ediyor. Ünlü yazarları, müzisyenleri ve sanatçıları ağırlayan Agora Alışveriş Merkezi 17 Mart´ta Yazar Canan Çam´ı ağırladı. ‘´Bir Çocuk Gelişir Dünya Değişir´´ adlı kitabı ile tanınan yazar Canan Çam, gebelik sürecinden başlayarak, ergenliğe varıncaya dek, anneliklerin gereksinim duyacağı çocuk gelişimine dair konuları kitabında anlatırken 17 Mart Cuma Günü Agora Alışveriş Merkezi ziyaretçilerine çocuklarda anne&baba tutumlarını anlattı.
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ KARŞIYAKA´DA ANILDI
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ KARŞIYAKA´DA ANILDI
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıldönümü Anma Günü İzmir il programı Karşıyaka´da gerçekleştirildi.
Foça´da Çanakkale şehitleri anma töreni
Foça´da Çanakkale şehitleri anma töreni
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. yılı dolayısıyla İzmir´in Foça ilçesinde tören düzenlendi.
İZMİR BAROSU TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİNE DİSİPLİNLER ARASI YAKLAŞIMLAR ÇALIŞTAYI DÜZENLEDİ
İZMİR BAROSU TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİNE DİSİPLİNLER ARASI YAKLAŞIMLAR ÇALIŞTAYI DÜZENLEDİ
İzmir Barosu tarafından düzenlenen Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine Disiplinler Arası Yaklaşımlar Çalıştayı, İzmir Barosu Konferans Salonu´nda başladı. 17-18 Mart tarihlerinde düzenlenen çalıştayın ilk günü üç oturum gerçekleştirildi.
HASTA ÇOCUKLAR İÇİN KERMES
HASTA ÇOCUKLAR İÇİN KERMES
İzmir Hasta Çocuk Evleri Derneği (İHÇE), İzmir´e tedavi görmek amacıyla gelen ve Hasta Çocuk Evlerinde aileleriyle birlikte kalan çocukların kaldıkları evlerde günlük yaşam ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ikinci el ve hiç kullanılmamış giysilerden oluşan bir kermes düzenledi.
Kaya, Alsancak´tan mesaj verdi - Tek derdimiz millete ve memlekete hizmet
Kaya, Alsancak´tan mesaj verdi - Tek derdimiz millete ve memlekete hizmet
AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Alsancak´ta gerçekleştirdiği toplantıda "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" hakkında bilgilendirmelerde bulundu, semt sakinlerinden destek istedi. Kaya´dan önemli mesajlar geldi.
GELİŞİMİN YILDIZLARI AMERİKA FİNALLERİNDE…
GELİŞİMİN YILDIZLARI AMERİKA FİNALLERİNDE…
Dünyanın en büyük yaratıcılık organizasyonu Destination Imagınation´un Kuşadası Efes Convention Center´da gerçekleşen ulusal turnuvasında 6 kategoride 8takımla katılan İzmir Gelişim Koleji öğrencileri 1 TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ, 2 TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ ve 1 TÜRKİYE ÜÇÜNCÜLÜĞÜ dereceleri elde etme gururunu yaşadılar.
Ege´de mizah rüzgarı esti
Ege´de mizah rüzgarı esti
Ege Üniversitesi´ne konuk olan Kafa Dergisi yazarları seyircilere kahkaha dolu anlar yaşattı. Kafa Dergisi Kurucusu Candaş Tolga Işık, izleyicilerden gelen kapağı seçerken dikkat ettiğiniz şeyler neler sorusu, “Biz kapağımıza bir değer katmak amacındayız. Yıllar sonra geriye dönüp bakıldığında dergimiz arşiv niteliğinde görülsün istiyoruz” dedi.
DÜNYA TÜKETİCİ HAKLARI GÜNÜ´NDE FOÇA TÜKODERDEN ÇAĞRI
DÜNYA TÜKETİCİ HAKLARI GÜNÜ´NDE FOÇA TÜKODERDEN ÇAĞRI
Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Foça Şubesi Dünya Tüketici Hakları Günü dolayısıyla basın açıklaması yaparak kamu yöneticilerine ve tüketicilere seslendi. “Devlet tüketicilerin kendilerini koruyucu girişimlerini teşvik eder” amir hükmünün hayata geçirilmesinin, tüketicilerinde hakları için örgütlenmesinin istendiği basın açıklamasında pahalılık ve haksız olarak alınan bedellere dikkat çekildi.
KIZILAY´A FOÇA´DAN GENÇ DESTEK
KIZILAY´A FOÇA´DAN GENÇ DESTEK
Türk Kızılayı mobil kan alım ekibi İzmir´in Foça İlçesi´nde bağışları kabul etti. Çoğunluğu Halim Foçalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan bağışçılardan 40 ünite kan sağlandı.
VATAN PARTİSİ  MERKEZ YÜRÜTME KURULU BELİRLENDİ
VATAN PARTİSİ MERKEZ YÜRÜTME KURULU BELİRLENDİ
11-12-13 Mart 2017 Tarihleri arasında Ankara´da toplanan Vatan Partisi 10. Genel Kurultayı´nın ardından yeni seçilen Merkez Karar Kurulu ilk toplantısını dün gerçekleştirdi. Toplantıda 110 kişilik Merkez Karar Kurulu içerisinden Merkez Yürütme Kurulu belirlendi. Merkez Yürütme Kurulu içerisinde Genel Başkan, Genel Sekreter ve Genel Sayman ve 28 Genel Başkan Yardımcısı bulunuyor.
İşsizliğin çözümü yatırımda
İşsizliğin çözümü yatırımda
Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, dünya ticaret hacmi ve küresel büyüme rakamlarının düşüşte olduğunu belirterek, bu gelişmenin Türkiye´nin ihracat verilerini de olumsuz etkilediğine dikkat çekti. Yorgancılar, katma değeri yüksek üretim çağrısında bulunurken, işsizlik sorunun çözümünün ise yatırımdan geçtiğini vurguladı.
“HAYAT SENİN ELLERİNDE” DİYENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
“HAYAT SENİN ELLERİNDE” DİYENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü işbirliği içerisinde yürütülen Organ Bağışı kapsamında “Hayata Uzanan El Siz olun” projesine katkıda bulunanlara teşekkür belgesi verildi.
AK Parti İzmir Teşkilatı´ndan İzmir´e broşürlü çağrı; "Büyük fotoğrafı görme zamanı"
AK Parti İzmir Teşkilatı´ndan İzmir´e broşürlü çağrı; "Büyük fotoğrafı görme zamanı"
AK Parti İzmir İl Teşkilatı; 16 Nisan Halk oylamasına geri sayım başlarken, İzmir´e özel mesajlar içeren ve yeni hükümet sistemini anlattıkları kitapçıkla alana inerek çalışmalarına hız kazandırdı. İzmirlilerle buluşturulan çalışmanın içeriğinde "Kendi içinde ve yenidünya düzeninde güçlü Türkiye" hedefi yer alıyor. Kitapçıkta, konuların tamamı ayrıntılı bir şekilde anlatılırken İzmir´e; "Kuruluş ve dönüşüm İzmir´in işi ve artık büyük fotoğrafı görme zamanı! " deniliyor.
EGE´DE TAŞ PLAKLAR HAYAT BULDU
EGE´DE TAŞ PLAKLAR HAYAT BULDU
Ege Üniversitesi  Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı (DTMK) Etkinlik Salonu´nda “Taş Plaktan” konseri gerçekleştirildi. Etkinlikte yıllar önce taş plaklara okunmuş Türk Sanat Müziği eserleri tekrar seslendirildi.
Öğütçü,  “Fırsatları kendimiz yaratın”
Öğütçü, “Fırsatları kendimiz yaratın”
Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi´nde Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Kulübü tarafından “İnogenç Zirvesi ” sempozyumu gerçekleştirildi.
Ege İhracatçı Birlikleri TARKEM´e ortak oldu
Ege İhracatçı Birlikleri TARKEM´e ortak oldu
Tarihi Kemeraltı Yenileme Alanının tarihi dokuyu koruyacak nitelikli yatırımcıların Tarihi Alana çekilmesi, tarihi ve kültürel mirasın yaşatarak korunması, kentlilik bilincinin geliştirilmesi amacıyla faaliyet gösteren TARKEM´in ortakları arasına Ege İhracatçı Birlikleri´de katıldı.
EGİAD, İzmir´in Dünya´ya Açılımı İçin Konsoloslarla Buluştu
EGİAD, İzmir´in Dünya´ya Açılımı İçin Konsoloslarla Buluştu
İzmir´in yurtdışına açılımında İzmir konsolosluk erkânına büyük sorumluluk düştüğünün bilinciyle hareket eden EGİAD, 35 Konsolosla biraraya geldi. Hilton Oteli´nde gerçekleşen organizasyonda, "İzmir´in, kültür, turizm ve ekonomik gelişimi için birlikte çalışalım" mesajı verildi.
İZMİR BAROSUNDAN BASINA VE KAMUOYUNA
İZMİR BAROSUNDAN BASINA VE KAMUOYUNA
Önceki akşam, Sayın Cumhurbaşkanı´nın bir TV kanalında, Anayasa Referandumu çerçevesinde yaptığı çalışmalarla ilgili Türkiye Barolar Birliği Başkanı Sayın Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu´na yönelik sözleri düşünce özgürlüğü, örgütlenme hakkı, hukukun üstünlüğü ve demokrasi adına kaygı vericidir.
Bakan Yılmaz: Referandum süreci CHP´yi değiştirdi
Bakan Yılmaz: Referandum süreci CHP´yi değiştirdi
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, İzmir´de Memur-Sen öncülüğünde sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi.
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican´dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı; “Önce sağlık... Emek onların”…
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican´dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı; “Önce sağlık... Emek onların”…
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; 14 Mart´ta kutlanan Tıp Bayramı ve Tıp haftası dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Böyle önemli günlerin ve haftaları hatırlama ve hatırlatma günü olarak tanımlayan Başkan Delican; “ İnsan sağlığına; emek ve güven zemininde yapılan yatırımın en temel en özel yatırım olduğuna dikkat çektiği açıklamasında, “ Bu emeğin sahipleri olan sağlık sektörü çalışanları için ne hafta ne gün ne de an vardır. Sağlık çalışanları için, yaptıkları iş, bir yaşam biçimidir. Dünyanın en konforlu, en donanımlı sağlık kampüsü dahi, onlarsız bir işe yaramaz. O yüzden önceliğimiz daima insan sağlığı ve ona emek verenlerin çalışma şartlarını kolaylaştırmak oldu.” diye konuştu.
ÜNLÜ YAZARLAR İZMİR´E GELİYOR
ÜNLÜ YAZARLAR İZMİR´E GELİYOR
Türk Tarih Kurumu tarafından hazırlanan “1081 Çakabey Türk Tarih Kurumu İzmir Kitap Günleri” 18 -26 Mart tarihleri arasında kitapseverlerle buluşacak.
Çeşme Buluşmaları Devam Ediyor!
Çeşme Buluşmaları Devam Ediyor!
Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, 16 Nisan´da gerçekleştirilecek ‘Başkanlık Sistemi´ referandumu öncesinde Yeni Anayasa teklifinin sakıncalarını anlatmak üzere 18 Mart´ta Çeşme´ye geliyor.
Kalkan, İzmir´in dört bir yanında EVET´i anlatıyor
Kalkan, İzmir´in dört bir yanında EVET´i anlatıyor
Yeni Anayasa Değişikliği ile bilgilendirme toplantılarına hızla devam eden AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan Konak´ta teşkilatla buluştu. Ardından Karabağlar da Eskiizmir Erzurumlular Derneği´nde Dadaşlarla bir araya geldi ve son olarak Karabağlar Devrim Mahallesinde Yalur ailesinin evine misafir oldu. Kalkan, Türkiye´nin güçlenmesini istemeyen tüm şer odaklarına, karşılarına çıkan tüm engellere karşı 16 Nisan´da milletimiz en güzle cevabı EVET diyerek vereceğini vurguladı.
EÜ Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi bünyesinde dört yeni bölüm kuruldu
EÜ Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi bünyesinde dört yeni bölüm kuruldu
Ege Üniversitesi Senatosu tarafından kabul edilen Geleneksel Türk Sanatları, Resim, Mimarlık ve Grafik Tasarım Bölümleri kurulması teklifi YÖK tarafından onaylandı.
Güzelbahçe´de Yerel Tohum Derneği Yarımada Şubesi´nin Tohum Takas Etkinliğine Büyük İlgi
Güzelbahçe´de Yerel Tohum Derneği Yarımada Şubesi´nin Tohum Takas Etkinliğine Büyük İlgi
Kıyı EGE - Aslı Kurt Can / Bu yıl Yerel Tohum Derneği Yarımada Şubesi tarafından ilki düzenlenen Tohum Takas Şenliği´ne katılım oldukça yüksek oldu. Güzelbahçe Belediye Düğün Salonunda gerçekleşen etkinliğe Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce ve İzmir´in en genç kızı 101 yaşındaki Ayşe Mayda ile konuyla ilgili birçok konuk katıldı. Etkinliğe katılımlarıyla destek olan konuşmacılar ise Prof Dr. Tayfun Özkaya, Dr. Zerrin Çelik, Dr. Füsun Tezcan ile Mehmet Sever oldu.
Kaya´dan muhtar buluşması
Kaya´dan muhtar buluşması
AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Konak ilçesinin mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Muhtarların mahallelerindeki sorunları dinleyen ve sorunlara anında çözüm üreten Kaya, yerel yöneticilere de çağrıda bulundu.
HILTON ALİAĞA´NIN İLK KONUĞU RESMİYE ÖĞÜT OLDU
HILTON ALİAĞA´NIN İLK KONUĞU RESMİYE ÖĞÜT OLDU
İZMİR MÜHENDİSLİK yatırımı olan Aliağa Hampton by Hilton açıldı. Otelin ilk müşterisi General Electric çalışanı Resmiye Öğüt oldu.
KARİŞKAD KADINLARI FARK YARATAN, EZBER BOZAN PROJELER YAPIYOR
KARİŞKAD KADINLARI FARK YARATAN, EZBER BOZAN PROJELER YAPIYOR
Karşıyakalı İş Kadınları Derneği (KARİŞKAD), Karşıyakalı sivil toplum kuruluşlarını (STK) bir araya getirdi.
Foça Kaymakamından Ziyaret!
Foça Kaymakamından Ziyaret!
Foça Kaymakamı Ali Çetin Büyükdeniz´de bulunan Foça Yelken İhtisas (FYİK ) Kulübünü ziyaret etti. Kaymakam Çetin , ziyareti sırasında, faaliyetler hakkında bilgi aldı.
TATLIM TATLIM FİLMİ EKİBİ İZMİR´E GELİYOR
TATLIM TATLIM FİLMİ EKİBİ İZMİR´E GELİYOR
BKM´nin yapımcılığını gerçekleştirdiği, Yılmaz Erdoğan´ın hem senaryosunu yazıp hem de yönettiği “Tatlım Tatlım” filmi 17 Mart Cuma günü vizyona giriyor.
Şentop: Türkiye´de bir dönemi yeni anayasa kapatacak
Şentop: Türkiye´de bir dönemi yeni anayasa kapatacak
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, "Yeni anayasa değişikliği Türkiye için çok önemli. 1960´dan sonraki darbeler tarihinin en önemli değişikliği ve bir dönemi Türkiye bu değişiklikle kapatacak. Türkiye artık sürekli ileriye bakacak" dedi.
Genç MÜSİAD´da "Fas Ülke Profili ve Türkiye Fas İlişkileri" Konuşuldu
Genç MÜSİAD´da "Fas Ülke Profili ve Türkiye Fas İlişkileri" Konuşuldu
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi Gençlik Kurulu Fas Türkiye İş Adamları Derneği Genel Sekreteri Refik Mızrak´ı "Fas Ülke Profili ve Türkiye Fas İlişkileri" konulu toplantıda konuşmacı olarak misafir etti.
İzmir Hava Durumu
Bugün
Güneşli
20°
Cuma
Güneşli
22°
Cumartesi
Güneşli
21°
10°
Pazar
Güneşli
22°
DOLAR
3.6134
EURO
3.8973
ALTIN
0
BIST
0
 
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Zaman Gösterdi ki: Cennet ucuz değil Cehennem dahi lüzumsuz değil..

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:25 07:02 13:28 16:56 19:37 21:01
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları