Halkın Kurtuluş Partisi, R. Tayyip Erdoğan ve Kaşıkçı Cinayetiyle İlgili Tüm Suudi ve Türk Zanlılar Hakkında SUÇ Duyurusunda Bulundu.
Bilindiği gibi Washington Post Gazetesi´nde de yazılar yazan Suudi Arabistan vatandaşı Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim 2018 Salı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan´ın İstanbul Başkonsolosluğu´na gittikten sonra kendisinden bir daha haber alınamamıştı.
Tarih: 26.10.2018 12:33:38

Müslüman Kardeşler´e (İhvancılara) yakınlığıyla bilinen Cemal Kaşıkçı´nın, Vahabi anlayışındaki Suudi cellatları tarafından, İhvancılara yakınlığını her çıktığı kürsüde “Rabia” selamıyla ilan eden R. T. Erdoğan´ın yönettiği Türkiye´de, Suudi Arabistan´ın İstanbul  Başkonsolosluğu´nda öldürüldüğü de artık herkesçe malumdur.

R.T. Erdoğan ve Cemal Kaşıkçı´nın güvendiği dostu olan Tayyip´in danışmanı Yasin AKTAY, tam IŞİDvari işlenen bu cinayetten ilk haberdar olan yetkililerdir. Cemal Kaşıkçı, başına bir şeyler geleceğinden kuşkulandığı için Konsolosluğa nişanlısıyla birlikte gidiyor ve makul sürede Konsolosluktan çıkmaması üzerine durum, nişanlısı vasıtasıyla Yasin AKTAY´a bildiriliyor. Yasin AKTAY´ın da durumu derhal R.T. Erdoğan´a, İstihbarata ve Emniyete bildirdiği ve bütün makamların olaydan haberdar oldukları şeklindeki açıklamaları basına yansımış bulunuyor. Gene, T. Erdoğan´ın basında yer alan açıklamalarında da olay öncesi ve sonrası, gün gün, saat saat verilerek anlatılmaktadır.

IŞİD´e özgü bu cinayetten tabiî ki büyük patron, baş haydut ABD´nin faşist ruhlu başkanı da anında haberdar olmuş, dışişleri bakanı vasıtasıyla sıcağı sıcağına 100 milyarlarca dolar tutarında haraç alacağını garanti edip, Suriye´deki yerli işbirlikçisi PYD´ye de anında 100 milyon dolar yollattıktan sonra olayı geçiştirmeye başlamıştır.

Trump gibi Suudilerden aynı beklenti içinde olan Akp´giller ise, Trump´a kesenin ağzının açılması, kendilerine bir şey koklatılmaması karşısında, cinayete ilişkin kısmi açıklamalarda bulunmaya başlamışlardır.

Olayın öncesinden itibaren bilgili olan başta R. T. Erdoğan, Yasin Aktay ve diğer yetkililer 15 güne yakın bir süre gevelemişler, hiçbir işlem yapmamışlar, cellat ekibinin ve Konsolosun Riyad´a uçuşunu seyretmişler, Konsolosluktaki suç izleri silinene kadar Konsoloslukta arama yapma girişiminde bulunmamışlardır.

AKP´giller bu cinayetin hem önlenebilmesinde, hem de cinayet sonrası suçluların yakalanıp yargı önüne çıkarılmasında, üzerlerinde bulunan sorumluluğun gereğini yerine getirmemişlerdir.

Yani hem ahlâki değerler açısından, hem de konumlarından kaynaklanan sorumluluklar açısından suç işlemişlerdir. Olayın trajik biçimde gelişmesinde payları olmuştur, katkıları olmuştur, yardımları olmuştur.

R. T. Erdoğan´ın, “diplomatik dokunulmazlıkları vardı, bir şey yapamazdık” türünden açıklamaları da doğru değildir. Zira;

3042 sayılı “18 Nisan 1961 Tarihli Diplomatik İlişkiler Hakkındaki Viyana Sözleşmesine Katılmamızın Uygun Bulunduğuna Dair Kanun”un 41. Maddesi 1. ve 3. Fıkraları, 43. Maddesi, diplomatik dokunulmazlığı düzenleyen 18 Nisan 1961 Tarihli Viyana sözleşmesi değil“24 Nisan 1963 Tarihinde Viyana´da İmzalanan Konsolosluk İlişkileri Hakkında Viyana Sözleşmesi´nin 41. Maddesine ve 43. Madesine göre “ağır suç halinde konsolosluk memurlarının tutuklanmaları veya gözaltına alınmaları, yetkili adlî makamın kararı ile mümkündür, konsolosluk memurlarının ancak resmi konsolosluk görevleri ile ilgili yargı bağışıklığı vardır.”

Olayımızda, hem ağır suç hali vardır hem de söz konusu suç konsolosluk faaliyeti ile ilgili değildir. Silahlı bir cinayet şeklinde gerçekleşen bir olay sonrasında egemenlik hakkından doğan ve Türk Ceza Kanununun 8. Maddesinden kaynaklanan bir “kabul eden devlet” adli hukuku devreye girmeliydi.

Ayrıca yine Konsolosluk İlişkileri Hakkında Viyana Sözleşmesi´nin 31 ve 33. Maddesine göre konsolosluk binalarının münhasıran konsolosluk işleri için kullanılan kısmına yani konsolosluk işlerinin yapıldığı bölüme ve arşivlerine girilemez. Yani sıcağı sıcağına konsolosluğu girilip cinayetle ilgili inceleme ve araştırma yapmanın önünde de hukuki hiçbir engel bulunmamaktadır.

Bu olay “dünyanın baş haydudu” ABD emperyalistlerinin ve tüm yerli işbirlikçilerinin ne kadar vicdan, hukuk, insanlık yoksunu acımasız aşağılık mahlûklar olduklarını;

Ve de maktulüyle aynı mezhep anlayışında olanıyla, canisi ve işbirlikçileriyle birlikte hepsi de Pentago-CIA İslamcısı olan bu sahte Müslümanların ne kadar kalleş, ne kadar insanlıktan çıkmış acımasız caniler olduklarını, Tek Tanrılarının Para Tanrısı olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Cinayet emrini veren Suudi Arabistan Kralı ve “Mısır ve Suudi Arabistan´ın düşmanları şeytan üçgenidir. Bunlar da Türkiye, İran ve teröristlerdir”  diyerek ülkemize nefret kusan Suudi Arabistan´ın Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman ile cinayette rol olan tüm Suudiler, R. T. Erdoğan, Yasin Aktay, İstanbul Valiliği ve Emniyeti ile diğer yetkililer hakkında hunharcacinayet işlemek, suçu önlememek, suç delillerini yok etmek, suçu gizlemek, görevi ihmal suçlarından cezalandırılmalarını talebiyle 25.10.2018 günü İstanbul C. Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. 25 Ekim 2018

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel MerkeziSuç Duyurusu Dilekçesi:İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI´NA

 

SUÇ DUYURUSUNDA

BULUNAN:Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanlığı

        Karanfil Sokak No:24/15 Kızılay/ANKARA

 

V E K İ L L E R İ: Av. Metin BAYYAR, Av. F.Ayhan ERKAN, Av. Ali Serdar ÇINGI, Av. Tacettin ÇOLAK, Av. Sait KIRAN, Av. Azime Ayça OKUR, Av. Halil AĞIRGÖL, Av. Pınar AKBİNA, Av. Doğan ERKAN,

Ortak Adres: Atatürk Bulvarı Emlak Bankası Blokları B Blk. Kat:4 Daire; 16 Fatih İSTANBUL

 

Ş Ü P H E L İ L E R: - Recep Tayyip ERDOĞAN (Cumhurbaşkanı)

 • Süleyman SOYLU ( İçişleri Bakanı)

 • Mevtüt ÇAVUŞOĞLU (Dışişleri Bakanı)

 • Vasip ŞAHİN (İstanbul Valisi)

 • Mustafa ÇA​LIŞKAN (İstanbul İl Emniyet Müdürü)

 • Selman bin Abdulaziz (Suudi Arabistan Kralı)

 • Muhammed bin Selman (Suudi Arabistan Veliaht Prensi)

 • Muhammed el-Uteybi (Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosu)

 • Suud el Kahtani (Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman´ın danışmanı) ve suça karışmış diğer Suudi Arabistan vatandaşı kişiler

 • Sorumluluğu tespit edilen diğer Türk Vatandaşı yetkili kişiler

 

S U Ç: Kasten Öldürme, Suç Delillerinin Karartılması,  

 Suçu Gizleme, Görevi İhmal

 

İHBAR VE BEYANLARIMIZ:

Bilindiği üzere Washington Post gazetesinde de yazılar yazan Suudi Arabistan vatandaşı Cemal Kaşıkçı´dan, 2 Ekim 2018 Salı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan´ın İstanbul Başkonsolosluğu´na gittikten sonra bir daha haber alınamamıştı.

Olay günü yerel ve dünya basını Türk emniyet yetkililerine dayandırdıkları  haberlerde Kaşıkçı´nın başkonsoloslukta öldürüldüğünü söylüyordu. Daha sonra Suudi Arabistan resmi yetkilileri de Kaşıkçı´nın ´sorgu sırasında çıkan bir kavgada “kazara” öldüğünü´ kabul ve ilan etti.

23 Ekim günü R. Tayyip Erdoğan da AKP Grup toplantısında kendi cümleleriyle olayı şu şekilde anlatmıştır;

1 Ekim´de saat 16.30´da operasyondan bir gün önce, yani pazartesi. 3 kişilik bir ekip tarifeli seferle İstanbul´a inip önce otele yerleşiyor, sonra Başkonsolosluğa gidiyor. Başkonslolosluktan başka bir ekip de Belgrad Ormanı ve Yalova´da keşif çalışmaları yapıyor. 2 Ekim saat 1.45´te, 3 kişilik bir ekip yine tarifeli bir seferle İstanbul´a gelip otele yerleşiyor. Aralarına generallerin de bulunduğu 9 kişilik üçüncü ekip ise özel bir uçakla havalimanına inip bir başka otele yerleşiyor. Toplam 15 kişiden oluşan ekip sabah 09.50 ile 11.00 saatleri arasında ayrı ayrı gelip Başkonsoloslukta buluşuyor. Önce Başkonsolosluğun kamera sistemindeki harddisk sökülüyor. Bu arada Cemal Kaşıkçı 11.50´de telefonla aranıp o günkü randevusu teyit ediliyor. Aynı gün erken saatlerde Londra´dan İstanbul´a dönen Kaşıkçı, saat 13.08´de Konsolosluk binasına yaya olarak giriyor. Tabii nişanlısı kendisiyle beraber. Bu saatten sonra da bir daha kendisinden haber alınamıyor.

Akşam 17.50´de ülkemiz resmi makamlarına nişanlısı tarafından Kaşıkçı´nın Başkonsolosluk binasında zorla alıkonduğu veya başına kötü bir şey geldiği şeklinde bir başvuru yapılıyor. Bunun üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzün ilgili birimleri hemen tahkikat başlatıyor. Bölgeyi gören güvenlik kameraların incelenmesi sonucunda Kaşıkçı´nın Başkonsolosluk binasından çıkmadığı kesinlik kazanıyor.” (Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/gundem/cumhurbaskani-erdogan-kasikci-cinayetinin-ayrintilarini-acikladi-390590.html)

Erdoğan, bu konuşmasında, söz konusu cinayete ve cinayet sonrasında olaya müdahale edilmeyişini de şu şekilde açıklamıştır; “Tabii Viyana Sözleşmesi gereği diplomatik dokunulmazlığa sahip oldukları için Başkonsolosluk ve görevlileri hakkında ilk etapta fiili bir işlem yapılamıyor. Emniyet ve istihbarat birimlerimiz hadiseyi derinlemesine araştırmaya başlarken, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımız da soruşturma açıyor.”

Oysa R. Tayyip Erdoğan´ın söz konusu vahşi cinayetle ilgili soruşturmanın sağlıklı yürütülememesi ve cinayetle ilgili tüm faillerin Türkiye´den kaçmasına neden olan gerekçesi hukuken doğru değildir.Söz konusu cinayetin failleri ellerini kollarını sallayarak Türk Yargısından kaçmış ve şüpheli olarak bildirdiğimiz kamu görevlisi Türk vatandaşları da görevlerini gereği gibi yerine getirmeyerek bir anlamıyla suça ortak olmuşlardır.

Özetçe olayın gelişimi şu şekildedir;

 1. Söz konusu cinayetin 2 Ekim 2018 tarihinde işlendiği bellidir. Aynı gün saat 16.40´ta yani maktulün konsolosluğa girişinden 3,5 saat geçtikten sonra, Kaşıkçı çıkmayınca nişanlısı Hatice Cengiz iki yeri arıyor, Cemal Kaşıkçı´nın ilk kayıp haberini duyuran AKP Genel Başkan Danışmanı Yasin AKTAY ve Türk Arap Medya Derneği Başkanı Turan Kışlakçı´yı.  Yasin AKTAY´ın da kendi deyimiyle aldığı tavır şu şekildedir: “Bizim istihbaratı da, emniyet güçlerimizi de, sayın cumhurbaşkanımızın ofisini de hemen hızlı bir şekilde bilgilendirdim ve kısa bir süre içerisinde bütün makamlar olaydan haberdar oldular ve hemen gereken tedbirler alındı. Havaalanında kuş uçsa artık, tespit edilebilecek bir noktaya, en azından kontrol sistemleri hemen devreye sokulmuş oldu.” (Kaynak: https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-45909985)

 2. Ancak Yasin Aktay´ın beyanlarının aksine gerekli önlemler alınmadığı için R. Tayyip Erdoğanın verdiği bilgiye göre bu kişilerden 6´sı 2 Ekim akşamı saat 18.20´de, 7´si de saat 22.50´de özel uçaklarla ülkemizden ayrılıyorlar.

 3. Daha önce maktul Kaşıkçı´nın Konsolosluktan ayrıldığını söyleyen Suuidi Yetkilileri 5 Ekim günü Konsoloslukta arama yapılabileceğini belirtiyorlar.

 4. 6 Ekimde Suudi Arabistan´ın İstanbul Başkonsolosu şüpheli Muhammed el-Uteybi Reuters haber ajansına, Kaşıkçı´nın konsoloslukta olmadığını kanıtlamak için, binayı görüntülemelerine izin veriyor.

 5. 7 Ekim Günü ise Türk Arap Medya Derneği Başkanı Turan Kışlakçı, Kaşıkçının Konsolosluk binasında öldürüldüğünü, bunun kendisine ve kaşıkçının ailesine yetkililer tarafından bildirildiğini  basına açıklıyor. (https://odatv.com/erdoganin-danismanindan-carpici-aciklamalar-07101811.html)

 6. Şüpheli Konsolos Muhammed el Uyetbi 16 Ekim´de Türkiye´den ayrıldıktan sonra 17 Ekim günü ancak Konsoloslukta Türk Polisince arama  yapılabiliyor.

Bu gün geldiğimiz aşamada ise, cinayeti doğrudan işleyen 15 kişi ve cinayete en azından olanak sağlayan Konsolos, ülkemizden ayrılmış deliller karartıldıktan sonra suç mahallinde inceleme yapılmıştır.

Söz konusu cinayetle ilgili yerli ve yabancı tüm şüpheliler sorgulanabilir suç mahallinde deliller araştırılabilirdi. Bu hukuken mümkündür.

Öncelikle belirtmek gerekir ki; uluslararası diplomatik ceza bağışıklığı kurallarının amacı, yabancı devlet (gönderen devlet) misyonlarının – kabul eden devletin içişlerine karışmama şartıyla- özgürce temsilidir. Bir insanlık suçunun, olağan ve ideal duruma yönelmiş insancıl hukuk kurallarıyla koruma görmesi, uluslararası hukukun da, toplumsal sözleşmelerin de, toplumsal ceza hukukunun da amacı olduğu ileri sürülemez.

3042 sayılı “18 Nisan 1961 Tarihli Diplomatik İlişkiler Hakkındaki Viyana Sözleşmesine Katılmamızın Uygun Bulunduğuna Dair Kanun”un 41. Maddesi 1. Fıkrası “Kabul eden Devletin kanunlarına ve nizamlarına riayet etmek, ayrıcalıklarına ve bağımsızlıklarına halel gelmeksizin, bu gibi ayrıcalıklardan ve bağışıklıklardan yararlanan her şahsın görevidir.” şeklinde bir genel kural geliştirmeyi bu nedenle gereksinmiştir. Yine 3042 sayılı kanunun 41/3 fıkrası ise  “Misyonun binaları, misyonun bu Sözleşmede belirtilen görevleri veya diğer genel uluslararası hukuk kuralları veya gönderen ve kabul eden Devlet arasında yürürlükte olan özel anlaşmalar ile bağdaşmayacak bir tarzda kullanılmaz.” demek suretiyle bir başka bağışıklık sınırı daha çizmiştir.

Bunun yanında söz konusu olayda diplomatik dokunulmazlığı düzenleyen 18 Nisan 1961 Tarihli Viyana sözleşmesi değil “24 Nisan 1963 Tarihinde Viyana´da İmzalanan Konsolosluk İlişkileri Hakkında Viyana Sözleşmesi´ uygulanacaktır. Bu sözleşmenin 41. Maddesine göre ağır suç halinde konsolosluk memurlarının tutuklanmaları veya gözaltına alınmaları, yetkili adlî makamın kararı ile mümkündür.

Kaldı ki bu sözleşmenin 43. Maddesine göre konsolosluk memurlarının ancak resmi konsolosluk görevleri ile ilgili yargı bağışıklığı vardır.

Olayımızda, hem ağır suç hali vardır hem de söz konusu suç konsolosluk faaliyeti ile ilgili değildir. Silahlı bir cinayet şeklinde gerçekleşen bir olay sonrasında  egemenlik hakkından doğan ve Türk Ceza Kanununun 8. Maddesinden kaynaklanan bir “kabul eden devlet” adli hukuku devreye girmeliydi.

Kaldı ki yine  Konsolosluk İlişkileri Hakkında Viyana Sözleşmesi´nin 31 ve 33. Maddesine  göre konsolosluk binalarının münhasıran konsolosluk işleri için kullanılan kısmına yani konsolosluk işlerinin yapıldığı bölüme ve arşivlerine girilemez.

Oysa bu yapılmayarak, cinayetin Türkiye´deki 1 numaralı zanlısı konsolosun kaçışına göz yumulmuş konsolosluk binasında suç tarihinden 15 gün sonra  arama yapılmıştır. Üstelik konsolosun yanında, hiçbir cezai bağışıklığı olmadığından TCK 8. Maddenin doğrudan uygulanacağı konsolosluk görevlisi olmayan 15 cinayet ortağı daha vardır. Bunlar şüpheli başkonsolostan daha da önce ülkemizden ayrılabilmişlerdir.  

Böyle bir adam öldürme olayında suçu soruşturmakla yetkili ve görevli Türk yetkililerin ipso facto (kendiliğinden/re´sen) soruşturma başlatma yükümü vardır. “Etkin ve Eksiksiz Bir Soruşturma Yürütme Yükümlülüğü” (duty to conduct thorough and effective investigation) AİHM´in bu ve benzeri olaylarda aradığı olmazsa olmaz bir kriterdir. Emsal bir karar olarak Ergi/Türkiye kararına değinebiliriz:“…2. Madde bağlamındaki yaşam hakkı´nın korunması yükümlülüğü, dolaylı olarak kişilerin güç kullanımı sonucu öldürülmeleri halinde etkin bir soruşturma yapılmasını gerektirmektedir… bu yükümlülük adam öldürmeye bir devlet yetkilisinin yol açtığının tespit edildiği davalarla sınırlı değildir. Ölen kişinin aile mensuplarının veya diğerlerinin, ilgili soruşturma makamına adam öldürmeye ilişkin resmi şikayette bulunmaları da belirleyici değildir. Değerlendirme altındaki davada, yetkili makamların adam öldürme hususunda sahip oldukları yegane bilgi Avrupa İnsan hakları Sözleşmesinin 2. Maddesi bağlamında “ipso facto” (kendiliğinden,) adam öldürmenin gerçekleştiği koşullara ilişkin resen etkili bir soruşturma gerçekleştirme yükümlülüğünü doğurmaktadır.”

Tüm bunların olay anında haberi olan ancak Türk ceza usul hukukundan kaçırılmasına göz yuman ve hukuku uygulamayan, tedbir almayan, gerekli idari emirleri vermeyen başta yürütme organının başı R. Tayyip ERDOĞAN olmak üzere İçişleri Bakanı ve Dışişleri Bakanı ile, İstanbul Valisi, CMK 161/2 ve 4 fıkraları uyarınca İstanbul Emniyet Müdürü ve sair adli kolluk amirleri, en iyimser yorumla Suçu Gizleme ve Görevi İhmal eylemleriyle suçludurlar. Maktülün Nişanlısı Hatice Cengiz ve yetkilileri haberdar eden Yasin AKTAY´ın basına yansıyan ifadelerinden de bu anlaşılmaktadır.

Konsolosluğun aranabildiği şüphelilerin konsolosluk içerisinde yakalanabildiği benzer olaylar diplomasi tarihinde de vardır.  Bu duruma örnek olarak 5 Nisan 1991 yılında Irak´ın İstanbul Konsolosluğunda meydana gelen olaydır. İki Türk vatandaşını öldürmek suçlamasıyla Iraklı ateşe 25 Nisan 1991 tarihinde konsolosluk içerisinde Türk yetkililerce yakalanarak Türk yargısına hesap vermiştir.

Eğer şüpheli olarak belirtilen Türk Kamu görevlileri hukuka bağlı şekilde görevlerinin gerektirdiği tepkiyi vermiş olsaydı, bu insanlık dışı cinayet belki de işlenmiş olmayacaktı. Ayrıca şurası da kesindir ki; size haber ulaştığı anda alınması gereken önlem alınmış olsaydı, katillerin bir teki olsun kaçamayacaktı, hatta Konsolosluktan dahi dışarıya çıkamayacaktı. Bunun önlemini almak hukuken mümkündü. Kurbanın cesediyle birlikte ve tüm suç kanıtlarıyla birlikte ele geçirilmiş olacaktı infaz timi. Bugün onlar Türkiye Devleti´nin yargısı karşısında hesap veriyor olacaklardı.

Bunların yanında söz konusu cinayetin Suudi Arabistan Devletinin en yetkili kişilerince kendilerine muhalif olan bir kişiyi yok etmek amacıyla işlendiği de açıktır. Söz konusu cinayet bu devletin Türkiye´deki bir temsilciliğinde işlenmiştir. Hatta cinayete karıştığı belirlenen ve Suudi Arabistan´da gözaltına alındığı söylenen  kişilerin tamamı devlet görevlisidir. Ayrıca cinayeti doğrudan yöneten kişi olarak basında ismi verilen şüphelilerden Suud el Kahtani Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman´ın danışmanıdır. Bu nedenle cinayetin azmettiricisi ve planlayıcısı olarak Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz´in ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi  Muhammed bin Selman´ın da diğer 18 kişiyle birlikte yargılanması gerekmektedir.

Kaldı ki bu ülkenin şüpheli olarak belirtilen yöneticileri Türkiye için hasmane bir tavır da beslemektedirler. Bu cinayetin Türkiye´de işlenmesinin bir nedeni de budur. Bu kişiler diplomatik alanda Türkiye´yi zora sokmaya çalışmaktadırlar. Şüpheli olarak belirtilen Suudi Arabistan´ın Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman, 6 Mart 2018 tarihinde Mısır temasları sırasında Türkiye hakkında küstahça açıklamalarda bulunmuştur. Bu kişi; “Mısır ve Suudi Arabistan´ın düşmanları şeytan üçgenidir. Bunlar da Türkiye, İran ve teröristlerdir” demiştir. (Kaynak:  https://www.sozcu.com.tr/2018/dunya/suudi-prensten-kustah-turkiye-cikisi-2271114/)

Yukarıda belirttiğimiz üzere 2 Ekim 2018 tarihinde Cemal Kaşıkçı isimli kişiyi ülkemizde öldüren kişiler ile bu kişileri yönlendiren, azmettiren kişilerin ayrıca görevi ihmal sonucunda suç faillerinin kaçmalarına olanak sağlayan kamu görevlilerinin soruşturularak yargılanmalarını talep etmekteyiz.

Halkın Kurtuluş Partisi, tam bağımsız bir ülkenin tam bağımsız bir hukuk devletiyle kurulabileceğine inanmaktadır. Bu nedenle mafyatik çete yöntemlerle başka bir devletin ülkemizde cinayet işlemesine sessiz kalamazdık. Bu cinayetin faillerinin yanında bu cinayete sesiz kalan, bu cinayetin tüm ayrıntılarıyla ortaya çıkmasına engel olan veya faillerinin kaçmasına olanak tanıyan herkesin kanun önünde hesap vermesi bir insani ve vicdani zorunluluktur.

SONUÇ ve İSTEM: Yukarıda açıkladığımız ve Cumhuriyet savcılığınca resen araştırılacak sebeplerle, şüphelilerin eylemlerine uyan anılan suçlarla ilgili gerekli soruşturmanın yürütülerek Kamu Davası açılmasını müvekkil Parti adına talep ediyoruz. 25/10/2018   

 

Suç Duyurusunda Bulunan

Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanlığı

     Vekilleri

Av. F.Ayhan ERKAN, Av. Ali Serdar ÇINGI,

Av. Pınar AKBİNA


Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SABAH GAZETESİNİN CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE İLGİLİ YALAN HABER YAPTIĞI KARARA BAĞLANDI
SABAH GAZETESİNİN CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE İLGİLİ YALAN HABER YAPTIĞI KARARA BAĞLANDI
Cumhuriyet Halk Partisi Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada Sabah Gazetesi´nin MİT tırları olarak bilinen olayla ilgili, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun söz konusu dosyayı dönemin Zaman Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ekrem Dumanlı´dan aldığı yönündeki haberi hakkında görülen davada, Sabah Gazetesi´nin yalan haber yaptığı karara bağlanırken, gazetenin Kılıçdaroğlu´na 1 TL tazminat ödemeye mahkum edildiği bilgisi paylaşıldı.
CHP, YENİ ZELANDA´YA HEYET GÖNDERİYOR
CHP, YENİ ZELANDA´YA HEYET GÖNDERİYOR
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Yeni Zelanda´daki iki camiye yapılan terör saldırısını incelemek ve mağdur ailelerle görüşmek üzere, CHP´den bir milletvekili heyetinin bu ülkeye gideceğini bildirdi.
CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel´den Cumhurbaşkanı´na çağrı:
CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel´den Cumhurbaşkanı´na çağrı:
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, 15 Mayıs 1919´da düşmana ilk kurşunu sıkarak Kurtuluş Savaşı´nın fitilini ateşleyen Şehit Gazeteci Hasan Tahsin´in 100´cü yıl anmasının Cumhurbaşkanlığı tarafından resmi tören kapsamına alınması gerektiğini söyledi.
“Yasalara Uymayın” Diyen Bakana Soru Sormak Yasak!
“Yasalara Uymayın” Diyen Bakana Soru Sormak Yasak!
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat´ın Kasım ayında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında verdiği bir yazılı soru önergesi TBMM İçtüzüğü´nün 96. Maddesine dayanılarak işleme alınmadan milletvekiline iade edildi.
TBMM GENEL KURULU...
TBMM GENEL KURULU...
TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Levent Gök başkanlığında toplandı.
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU..
TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU..
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, ekonomi alanında düzenlemeler de içeren Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülmeye başlandı.
Kılıçdaroğlu, "Bir eli yağda, bir eli balda sosyete damat var. O, işsizlik, yoksulluk nedir bilir mi?
Kılıçdaroğlu, "Bir eli yağda, bir eli balda sosyete damat var. O, işsizlik, yoksulluk nedir bilir mi?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, uzman er ve uzman onbaşıya verilen hakların, sözleşmeli er ve erbaşlara da sağlanmasını istedi.
Hasta Tutsak Mendük KILIÇ için Adalet Bakanlığı´nın Cevabı
Hasta Tutsak Mendük KILIÇ için Adalet Bakanlığı´nın Cevabı
Maltepe 1 No´lu L Tipi Cezaevinde kalmakta olan ağır hasta tutsak Mendük KILIÇ, İzmir Milletvekili Murat ÇEPNİ´ye gönderdiği 20-09-2018 tarihli mektubunda hastalıklarının tedavisi için Adalet Bakanlığı´na gerekli girişimlerde bulunulmasını istemiştir.
5 SURİYELİ İŞÇİ ANKARA´DA YANARAK HAYATINI KAYBETTİ!
5 SURİYELİ İŞÇİ ANKARA´DA YANARAK HAYATINI KAYBETTİ!
5 Suriyeli işçinin Ankara´da yanarak hayatını kaybettiği vahim olayı Türkiye Büyük Millet Meclisi´ne taşıyan CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, “Bu kaza, ihmal değil cinayettir. Bu işyerlerinde denetimleri kimler nasıl yapıyor, gerçek sorumluların hesap vermesini bekliyoruz” diye konuştu.
1-mayıs_HKP.jpg HKP, Anayasayı İhlal Suçu işleyen Binali Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulundu
1-mayıs_HKP.jpg HKP, Anayasayı İhlal Suçu işleyen Binali Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulundu
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, AKP İstanbul Büyükşehir belediye Başkanı adayının Binali YILDIRIM olduğu açıklanmıştır. Ancak anayasanın açık hükmüne karşın TBMM Başkanı sıfatını taşıyan Binali YILDIRIM, Meclis Başkanlığı görevinden istifa etmemiş, etmeyeceğini de defalarca belirtmiştir. Bu durum açıkça anayasaya, yasalara aykırıdır.
7 Haziran seçimlerinde memur sayıldığı gerekçesi ile adaylığı düşürülen Atila Sertel´den YSK´ya çağrı:
7 Haziran seçimlerinde memur sayıldığı gerekçesi ile adaylığı düşürülen Atila Sertel´den YSK´ya çağrı:
“Meclis Başkanı Binali Yıldırım görevinden istifa etmezse ne yapacaksınız?”
CHP´li Sındır, “Kirli ve harcamalarıyla haram
CHP´li Sındır, “Kirli ve harcamalarıyla haram
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanun Tasarısı görüşmelerinde CHP adına konuştu, tasarıya onay vermediklerini söyledi.
SP´li Hazırbulan 2019 Bütçesini değerlendirdi - Bütçenin aslan payı faiz lobisine
SP´li Hazırbulan 2019 Bütçesini değerlendirdi - Bütçenin aslan payı faiz lobisine
Saadet Partisi İzmir İl Başkanı Zekeriya Hazırbulan, bütçenin bir hükümetin ekonomi anlayışının, yönetme becerisinin ve halka yakınlığının önemli bir göstergesi olduğunu söyledi. Partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında 2019 bütçesinin hedeflerini ve dağılımını değerlendirdi.
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Hükümet kendi eliyle insan yaşamını tehlikeye atıyor
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Hükümet kendi eliyle insan yaşamını tehlikeye atıyor
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, imar barışını Meclis gündemine taşıdı. Beko, Çevre ve Şehircilik Bakanının yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde deprem gerçeğine dikkat çekti ve kaçak yapıların denetim olmadan ruhsatlandığı yasa ile hükümetin kendi eliyle insanların yaşamlarını tehlike atıp atmadığını sordu.
CHP Milletvekillerinden istifa çağrısı:
CHP Milletvekillerinden istifa çağrısı:
“Ulaştırma Bakanı ve TCDD Genel Müdürü istifa etmeli”
CHP´li Sındır, “Faize 117, Bütün Belediyelere sadece 93 Milyar TL!”
CHP´li Sındır, “Faize 117, Bütün Belediyelere sadece 93 Milyar TL!”
CHP İzmir Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Kamil Okyay Sındır 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ile 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı görüşmelerinde AKP iktidarına yüklendi.
KİT KOMİSYONU...
KİT KOMİSYONU...
AK PARTİ Aydın Milletvekili Mustafa Savaş başkanlığında toplanan TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonunda, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası AŞ, Tasfiye Halinde (TH) Kalkınma Yatırım Menkul Değerler AŞ ile Arıcak Turizm ve Ticaret AŞ´nin 2015-2016 yılı hesapları görüşüldü.
CHP´li Karabat, TBMM´de görüşülmekte olan Çevre Kanunu hakkında Genel Kurul´da söz alarak çeşitli açıklamalarda bulundu.
CHP´li Karabat, TBMM´de görüşülmekte olan Çevre Kanunu hakkında Genel Kurul´da söz alarak çeşitli açıklamalarda bulundu.
Çevre konusunun AKP döneminde sıklıkla tartışma konusu olduğunu belirten Karabat, bu durumun uygulanan politikalardan kaynaklandığını iddia etti.
TBMM Genel Kurulu Başkanvekili Mustafa Şentop başkanlığında toplandı.
TBMM Genel Kurulu Başkanvekili Mustafa Şentop başkanlığında toplandı.
TBMM Genel Kurulu´nda CHP, HDP ve İYİ Parti´nin gündeme ilişkin grup önerileri kabul edilmedi.
KİT Komisyonu´nda Ankara ve İzmir tartışması yaşandı
KİT Komisyonu´nda Ankara ve İzmir tartışması yaşandı
Kamu İktisadi Teşebbüsleri Üst Komisyon toplantısında TCDD eski Genel Müdürü ve 27. Dönem AKP Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman ile CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel arasında İzmir ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri üzerinden yerel yönetim tartışması yaşandı.
CHP´li Sertel MHP´ye af vaadini hatırlattı: “Sözünüzü yerine getirmezseniz aldığınız oylar helal değildir”
CHP´li Sertel MHP´ye af vaadini hatırlattı: “Sözünüzü yerine getirmezseniz aldığınız oylar helal değildir”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, mahkum eşleri ve yakınlarıyla birlikte Meclis´te basın toplantısı düzenledi. CHP İzmir Milletvekili Sertel, MHP´nin seçimden önce verdiği af sözünü hatırlatarak, “En kötü şey insanların umudu ile oynamaktır. Mahkum yakınları MHP´ye inanarak oylarını onlara verdi. İnsanların oylarını almak için oy dolandırıcılığı yaptılar. Meclis´e girmek için verdiğiniz sözü yerine getirmeyecekseniz aldığınız oylar helal değildir” dedi.
19. ULUSAL ÇOCUK FORUMU...
19. ULUSAL ÇOCUK FORUMU...
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile UNICEF Türkiye iş birliğinde gerçekleştirilen 19. Ulusal Çocuk Forumu töreni, TBMM Konferans Salonu´nda düzenlendi.
2019 YILI BÜTÇESİ PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU´NDA
2019 YILI BÜTÇESİ PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU´NDA
Plan ve Bütçe Komisyonu´nda, Adalet Bakanlığının 2019 yılı bütçesinin görüşmelerine başlandı.
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Ortak dil, ortak kültür
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Ortak dil, ortak kültür
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Kıbrıs Adası´nda 35 yıl önce bağımsızlığını ilan eden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti´nin o günden bugüne kadar adada halkının refahı ve mutluluğu için büyük bir mücadele içerisinde olduğunu belirterek, "Her türlü kısıtlamalara ve haksızlıklara rağmen var olma mücadelesini sürdürüyor. Bizim amacımız ve beklentimiz Birleşmiş Milletler kararları doğrultusunda adanın adil bir yönetişim şekliyle Güney Kıbrıs-Kuzey Kıbrıs arasında müşterek bir çözümün bulunmasıdır." dedi.
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, TBMM´de devam eden bütçe görüşmeleri kapsamında Dışişleri Bakanlığı bütçesi hakkında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda bir konuşma yaptı.
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, TBMM´de devam eden bütçe görüşmeleri kapsamında Dışişleri Bakanlığı bütçesi hakkında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda bir konuşma yaptı.
24 Haziran seçimlerinden sonra yaşanan sitem değişiklerinin bazı bakanlıkları atıl hale getirdiğini belirten Karabat, Cumhurbaşkanlığının Dışişleri Başdanışmanlığı, Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu ile Dışişleri Bakanlığı arasında nasıl bir ilişki olduğunun belli olmadığını, Dışişleri Bakanlığı ve onun bürokratları dururken Cumhurbaşkanlığında bu konuyla ilgili bir kurul oluşturulmasını anlamakta zorlandıklarını ifade etti.
Meclis´te İzmir tartışması yaşandı “Biri yerdi diğeri övdü!”
Meclis´te İzmir tartışması yaşandı “Biri yerdi diğeri övdü!”
Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde Sağlıkla ilgili kanun teklifinin görüşüldüğü birleşimde İzmir tartışması yaşandı. MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu söz alarak İzmir´le ilgili bir konuşma yaptı ve İzmir´in yerel yönetim anlayışını eleştirdi. İzmir´de yerel ve merkezi yönetiminin yaklaşımından dolayı raylı sistem, altyapı, kentsel dönüşüm gibi birçok sorunun kronik hale geldiğini öne süren Osmanağaoğlu´na cevap CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel´den geldi.
CHP´li Beko´dan esnafı sevindirecek kanun teklifi
CHP´li Beko´dan esnafı sevindirecek kanun teklifi
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, sahip olduğu tek aracı ile işlerini yürüten borçlunun kullandığı bu taşıtının haciz edilmemesi için İcra ve İflas Kanununda değişiklik yapılması hakkında kanun teklifi verdi.
CHP Milletvekilleri MARTEK eski Genel Müdürü Orhan Çömlek hakkında suç duyurusunda bulundu
CHP Milletvekilleri MARTEK eski Genel Müdürü Orhan Çömlek hakkında suç duyurusunda bulundu
Cumhuriyet Halk Partisi´nin Kamu İktisadi Teşebbüsü (KİT) Üyesi dokuz milletvekili, TÜBİTAK bünyesinde faaliyet gösteren Marmara Teknokent (MARTEK)´in önceki Genel Müdürü Orhan Çömlek hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.
CHP´li Karabat´tan Diyanet´in bütçesi hakkında çarpıcı açıklama
CHP´li Karabat´tan Diyanet´in bütçesi hakkında çarpıcı açıklama
CHP İstanbul Milletvekili Özgür KARABAT, görüşülmekte olan Bütçe Kanunu ve Diyanet İşleri Başkanlığı Bütçesi hakkında TBMM´de bir basın toplantısı düzenledi.
CHP´li Sertel TÜRKSAT´ın televizyonlardan aldığı ücretleri gündeme getirdi
CHP´li Sertel TÜRKSAT´ın televizyonlardan aldığı ücretleri gündeme getirdi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, TÜRKSAT hesaplarının görüşüldüğü Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Üst Kurul toplantısında televizyonlardan dolar üzerinden alınan uydu kiralarının TL´ye çevrilmesini ve düşürülmesini gündeme bir kez daha getirdi.
HDP´li Hakkı Saruhan Oluç, "Bizim, CHP ile herhangi bir resmi görüşmemiz yoktur.
HDP´li Hakkı Saruhan Oluç, "Bizim, CHP ile herhangi bir resmi görüşmemiz yoktur.
HDP Sözcüsü, İstanbul Milletvekili Hakkı Saruhan Oluç, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Plan ve Bütçe Komisyonunda, 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi´nin görüşmelerine önümüzdeki hafta başlanacağını anımsattı.
CHP´li Öztürk Yılmaz, "31 Mart´ta genel merkezin önünde insanlarımızın ağlamasını istemiyorum. "
CHP´li Öztürk Yılmaz, "31 Mart´ta genel merkezin önünde insanlarımızın ağlamasını istemiyorum. "
CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, CHP Parti Meclisinde, 105 ilçe ve belde belediye başkanını belirleme tasarrufunda bulunanların, belirttikleri görüşlere önem vermeyenlerin, "dediğim dedik" diyenlerin, başarısızlık halinde sorumluluğu üstlenip istifa etmesi gerektiğini belirterek, "31 Mart´ta genel merkezin önünde insanlarımızın ağlamasını istemiyorum. " dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, "16 yıllık AK Parti iktidarında eğitim alanında yaşanan sorunları bakanın ağzından duymak bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir."
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, "16 yıllık AK Parti iktidarında eğitim alanında yaşanan sorunları bakanın ağzından duymak bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir."
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un, eğitim sistemine ilişkin açıklamalarını değerlendirdi.
HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, "Ağrı´ya doğalgaz getireceğini iddia edenler halkı tezeğe mahkum etti."
HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, "Ağrı´ya doğalgaz getireceğini iddia edenler halkı tezeğe mahkum etti."
HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir, HDP Ağrı Milletvekili Abdullah Koç ile Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Ağrı´nın sorunlarına değindi.
CHP´Lİ TANAL, AVUKAT CÜBBESİ İLE BASIN TOPLANTISI YAPTI.
CHP´Lİ TANAL, AVUKAT CÜBBESİ İLE BASIN TOPLANTISI YAPTI.
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, 2015 yılında uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi´nin cenazesine katıldığı için hedef gösterildiğini iddia ederek, "Tahir Elçi´nin cenazesini, terörist cenazesi olarak göstermek suretiyle bir algı oluşturulmuş ve onurumuz, kişiliğimiz rencide edilmiştir." dedi.
MHP ORDU MİLLETVEKİLİ ENGİNYURT´UN BASIN TOPLANTISI..
MHP ORDU MİLLETVEKİLİ ENGİNYURT´UN BASIN TOPLANTISI..
MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın açıkladığı, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) fındık fiyatlarına müdahale kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ´NDEN TBMM BAŞKANI YILDIRIM´A FAHRİ DOKTORA...
ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ´NDEN TBMM BAŞKANI YILDIRIM´A FAHRİ DOKTORA...
Üsküdar Üniversitesi´nin 2018-2019 Akademik Yılı Açılışı ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım´a Fahri Doktora Takdim Töreni, üniversitenin Altunizade yerleşkesinde gerçekleştirildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Savunma sanayimizi tahkim etmek için büyük adımlar attık”
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Savunma sanayimizi tahkim etmek için büyük adımlar attık”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi sözleşmeli astsubay mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, “Ülkemizin caydırıcılığını en üst seviyeye taşımadan, bulunduğu bölgede barış ve emniyet içinde yaşaması mümkün değildir. Bizler bu anlayışla son 16 yılda savunma sanayimizi tahkim etmek için çok büyük adımlar attık. Göreve geldiğimizde yüzde 20´lerde olan yerlilik oranımızı yüzde 65´lere çıkardık” dedi.
Fox TV ekibine getirilen yasak kabul edilemez
Fox TV ekibine getirilen yasak kabul edilemez
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli´nin ihalesiz et alımı konusundaki iddialarla ilgili kendisine soru yönelten Fox Tv muhabirine "ıvır zıvır işlerle uğraşmayın, yaptığınız gazetecilik değil, maskaralık" şeklinde yanıt vermesinin ardından oluşan tepkiler üzerine özür dilemesi beklenirken ekibin toplantıdan çıkarılmasını kınıyoruz.
Tarım ve Orman Bakanlığına 10 bin 511 kişi alınacağı açıklanmıştı
Tarım ve Orman Bakanlığına 10 bin 511 kişi alınacağı açıklanmıştı
Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Aksu´dan 8.5 aydır atama bekleyenlere: “Biraz daha bekleyecekler”
CHP´Lİ BEKO, İŞSİZLİK FONUNU İŞÇİ DIŞINDA HER ŞEYE HARCIYORLAR
CHP´Lİ BEKO, İŞSİZLİK FONUNU İŞÇİ DIŞINDA HER ŞEYE HARCIYORLAR
CHP´li Beko, farklı ilçelerde işçilere seslendi: Yanınızda olmayan partiye oy vermeyin!
CHP´li Aydın Özer, Devlet vatandaşa ucuz sebze ve meyve satmak istiyorsa öncelikle süpermarketleri denetlemek zorunda.
CHP´li Aydın Özer, Devlet vatandaşa ucuz sebze ve meyve satmak istiyorsa öncelikle süpermarketleri denetlemek zorunda.
CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, maliyetlerdeki artışlarının sebze ve meyve fiyatlarının yükselmesine neden olduğunu söyledi.
CHP´li Özgür Ceylan, Çin, Romanya, Tayland, Pakistan, İran pirinci yetmezmiş gibi çiftçinin can suyunu kesecek yeni bir ithalat kararı yayınlandı.
CHP´li Özgür Ceylan, Çin, Romanya, Tayland, Pakistan, İran pirinci yetmezmiş gibi çiftçinin can suyunu kesecek yeni bir ithalat kararı yayınlandı.
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis´te düzenlediği basın toplantısında, çeltik üreticisinin sorunlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
EYT´liler için konuştu:
EYT´liler için konuştu:
“Emeklilikte yaşa takılanlar yok, AKP´nin emeklilikte yaşa taktığı kişiler var” Atila Sertel: Suriyeliler´e bütçe var, işçiye, emekliye, köylüye yok!
CHP´li Emine Gülizar EMECAN´dan Basın Açıklaması
CHP´li Emine Gülizar EMECAN´dan Basın Açıklaması
Uzun süreden beri Anadolu Ajansı çalışanlarının yaşadıkları, istifa, zorla emeklilik, düşük maaşla çalışmaya zorlama gibi baskılara ilişkin, sizlerin ve kamuoyunun bilgilendirilmesi ve çalışanların seslerinin duyurulması amacıyla böyle bir basın açıklamasını yapma gereği duydum.
Muharrem İnce´den Erdoğan´a İş Bankası tepkisi.
Muharrem İnce´den Erdoğan´a İş Bankası tepkisi.
Herkesi Anayasal hakları olan mülk edinme ve miras bırakma hakkına sahip çıkmaya çağırıyorum. Malınız, mülkünüz ve bunları sonradan gelenlere bırakma hakkınız tehdit altındadır.
CHP´li Muharrem İnce´den Erdoğan´a Teşekkür cevabı..
CHP´li Muharrem İnce´den Erdoğan´a Teşekkür cevabı..
“Bu teşekkür casus denilen rahibin bağımsız yargı kararıyla değil ABD´nin isteği ve Tayyip Erdoğan´ın yardımıyla serbest kaldığını göstermektedir.”
CEZAEVİNDE BULUNAN 3. HAVALİMANI İNŞAATI İŞÇİLERİNDEN MEKTUP VAR!
CEZAEVİNDE BULUNAN 3. HAVALİMANI İNŞAATI İŞÇİLERİNDEN MEKTUP VAR!
SENDİKAL FAALİYET SUÇ DEĞİL HAKTIR!
CHP´Lİ KARABAT, “AKP, BİR BANKANIN DAHA ÜZERİNE ÇÖKTÜ!”
CHP´Lİ KARABAT, “AKP, BİR BANKANIN DAHA ÜZERİNE ÇÖKTÜ!”
“Türkiye Kalkınma Bankası Kanunu, bankaya özel düzenlemeler ve istisnalar içeriyor. En önemlisi de bankayı denetleyen mekanizmaları, kanunları devredışı bırakıyor. AKP iktidarı öteden beri denetlemeden, yasalardan öcü gibi korkuyor! Madem temiz bir iş yapıyorsunuz neden denetlenmekten korkuyorsunuz.
Muharrem İnce´den Erdoğan´a; İsmet Paşa´nın tırnağının paresi olamaz!
Muharrem İnce´den Erdoğan´a; İsmet Paşa´nın tırnağının paresi olamaz!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın Kurtuluş Savaşı kahramanı ve Türkiye Cumhuriyeti´nin ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü hakkında paylaştığı fotoğrafa tepki olarak CHP´nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce sosyal medya hesabından “Tarihi “keşke Yunan galip gelseydi” diyenlerden öğrenen Tayyip Erdoğan Garp Cephesi Kumandanı, Milli Mücedele ve Lozan Kahramanı İsmet Paşa´nın tırnağının paresi olamaz!” paylaşımında bulundu.
CHP´Lİ BAKAN´ İMAR AFFINDAN DOĞAN HAKLAR NEDEN UYGULANMIYOR?
CHP´Lİ BAKAN´ İMAR AFFINDAN DOĞAN HAKLAR NEDEN UYGULANMIYOR?
İzmir´in Karabağlar ilçesinde imar affından doğan hakların uygulanmamasını TBMM gündemine taşıyan CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, “İmar affı kanunu yürürlükten kalkmadan bölge halkının sorununu çözecek misiniz?” diye sordu.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ali ’ye düşman olan Allah’ a düşman olur.

Hz.Muhammed
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları