Halkın Kurtuluş Partisi, R. Tayyip Erdoğan ve Kaşıkçı Cinayetiyle İlgili Tüm Suudi ve Türk Zanlılar Hakkında SUÇ Duyurusunda Bulundu.
Bilindiği gibi Washington Post Gazetesi´nde de yazılar yazan Suudi Arabistan vatandaşı Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim 2018 Salı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan´ın İstanbul Başkonsolosluğu´na gittikten sonra kendisinden bir daha haber alınamamıştı.
Tarih: 26.10.2018 12:33:38

Müslüman Kardeşler´e (İhvancılara) yakınlığıyla bilinen Cemal Kaşıkçı´nın, Vahabi anlayışındaki Suudi cellatları tarafından, İhvancılara yakınlığını her çıktığı kürsüde “Rabia” selamıyla ilan eden R. T. Erdoğan´ın yönettiği Türkiye´de, Suudi Arabistan´ın İstanbul  Başkonsolosluğu´nda öldürüldüğü de artık herkesçe malumdur.

R.T. Erdoğan ve Cemal Kaşıkçı´nın güvendiği dostu olan Tayyip´in danışmanı Yasin AKTAY, tam IŞİDvari işlenen bu cinayetten ilk haberdar olan yetkililerdir. Cemal Kaşıkçı, başına bir şeyler geleceğinden kuşkulandığı için Konsolosluğa nişanlısıyla birlikte gidiyor ve makul sürede Konsolosluktan çıkmaması üzerine durum, nişanlısı vasıtasıyla Yasin AKTAY´a bildiriliyor. Yasin AKTAY´ın da durumu derhal R.T. Erdoğan´a, İstihbarata ve Emniyete bildirdiği ve bütün makamların olaydan haberdar oldukları şeklindeki açıklamaları basına yansımış bulunuyor. Gene, T. Erdoğan´ın basında yer alan açıklamalarında da olay öncesi ve sonrası, gün gün, saat saat verilerek anlatılmaktadır.

IŞİD´e özgü bu cinayetten tabiî ki büyük patron, baş haydut ABD´nin faşist ruhlu başkanı da anında haberdar olmuş, dışişleri bakanı vasıtasıyla sıcağı sıcağına 100 milyarlarca dolar tutarında haraç alacağını garanti edip, Suriye´deki yerli işbirlikçisi PYD´ye de anında 100 milyon dolar yollattıktan sonra olayı geçiştirmeye başlamıştır.

Trump gibi Suudilerden aynı beklenti içinde olan Akp´giller ise, Trump´a kesenin ağzının açılması, kendilerine bir şey koklatılmaması karşısında, cinayete ilişkin kısmi açıklamalarda bulunmaya başlamışlardır.

Olayın öncesinden itibaren bilgili olan başta R. T. Erdoğan, Yasin Aktay ve diğer yetkililer 15 güne yakın bir süre gevelemişler, hiçbir işlem yapmamışlar, cellat ekibinin ve Konsolosun Riyad´a uçuşunu seyretmişler, Konsolosluktaki suç izleri silinene kadar Konsoloslukta arama yapma girişiminde bulunmamışlardır.

AKP´giller bu cinayetin hem önlenebilmesinde, hem de cinayet sonrası suçluların yakalanıp yargı önüne çıkarılmasında, üzerlerinde bulunan sorumluluğun gereğini yerine getirmemişlerdir.

Yani hem ahlâki değerler açısından, hem de konumlarından kaynaklanan sorumluluklar açısından suç işlemişlerdir. Olayın trajik biçimde gelişmesinde payları olmuştur, katkıları olmuştur, yardımları olmuştur.

R. T. Erdoğan´ın, “diplomatik dokunulmazlıkları vardı, bir şey yapamazdık” türünden açıklamaları da doğru değildir. Zira;

3042 sayılı “18 Nisan 1961 Tarihli Diplomatik İlişkiler Hakkındaki Viyana Sözleşmesine Katılmamızın Uygun Bulunduğuna Dair Kanun”un 41. Maddesi 1. ve 3. Fıkraları, 43. Maddesi, diplomatik dokunulmazlığı düzenleyen 18 Nisan 1961 Tarihli Viyana sözleşmesi değil“24 Nisan 1963 Tarihinde Viyana´da İmzalanan Konsolosluk İlişkileri Hakkında Viyana Sözleşmesi´nin 41. Maddesine ve 43. Madesine göre “ağır suç halinde konsolosluk memurlarının tutuklanmaları veya gözaltına alınmaları, yetkili adlî makamın kararı ile mümkündür, konsolosluk memurlarının ancak resmi konsolosluk görevleri ile ilgili yargı bağışıklığı vardır.”

Olayımızda, hem ağır suç hali vardır hem de söz konusu suç konsolosluk faaliyeti ile ilgili değildir. Silahlı bir cinayet şeklinde gerçekleşen bir olay sonrasında egemenlik hakkından doğan ve Türk Ceza Kanununun 8. Maddesinden kaynaklanan bir “kabul eden devlet” adli hukuku devreye girmeliydi.

Ayrıca yine Konsolosluk İlişkileri Hakkında Viyana Sözleşmesi´nin 31 ve 33. Maddesine göre konsolosluk binalarının münhasıran konsolosluk işleri için kullanılan kısmına yani konsolosluk işlerinin yapıldığı bölüme ve arşivlerine girilemez. Yani sıcağı sıcağına konsolosluğu girilip cinayetle ilgili inceleme ve araştırma yapmanın önünde de hukuki hiçbir engel bulunmamaktadır.

Bu olay “dünyanın baş haydudu” ABD emperyalistlerinin ve tüm yerli işbirlikçilerinin ne kadar vicdan, hukuk, insanlık yoksunu acımasız aşağılık mahlûklar olduklarını;

Ve de maktulüyle aynı mezhep anlayışında olanıyla, canisi ve işbirlikçileriyle birlikte hepsi de Pentago-CIA İslamcısı olan bu sahte Müslümanların ne kadar kalleş, ne kadar insanlıktan çıkmış acımasız caniler olduklarını, Tek Tanrılarının Para Tanrısı olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Cinayet emrini veren Suudi Arabistan Kralı ve “Mısır ve Suudi Arabistan´ın düşmanları şeytan üçgenidir. Bunlar da Türkiye, İran ve teröristlerdir”  diyerek ülkemize nefret kusan Suudi Arabistan´ın Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman ile cinayette rol olan tüm Suudiler, R. T. Erdoğan, Yasin Aktay, İstanbul Valiliği ve Emniyeti ile diğer yetkililer hakkında hunharcacinayet işlemek, suçu önlememek, suç delillerini yok etmek, suçu gizlemek, görevi ihmal suçlarından cezalandırılmalarını talebiyle 25.10.2018 günü İstanbul C. Savcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur. 25 Ekim 2018

Halkın Kurtuluş Partisi

Genel MerkeziSuç Duyurusu Dilekçesi:İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI´NA

 

SUÇ DUYURUSUNDA

BULUNAN:Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanlığı

        Karanfil Sokak No:24/15 Kızılay/ANKARA

 

V E K İ L L E R İ: Av. Metin BAYYAR, Av. F.Ayhan ERKAN, Av. Ali Serdar ÇINGI, Av. Tacettin ÇOLAK, Av. Sait KIRAN, Av. Azime Ayça OKUR, Av. Halil AĞIRGÖL, Av. Pınar AKBİNA, Av. Doğan ERKAN,

Ortak Adres: Atatürk Bulvarı Emlak Bankası Blokları B Blk. Kat:4 Daire; 16 Fatih İSTANBUL

 

Ş Ü P H E L İ L E R: - Recep Tayyip ERDOĞAN (Cumhurbaşkanı)

 • Süleyman SOYLU ( İçişleri Bakanı)

 • Mevtüt ÇAVUŞOĞLU (Dışişleri Bakanı)

 • Vasip ŞAHİN (İstanbul Valisi)

 • Mustafa ÇA​LIŞKAN (İstanbul İl Emniyet Müdürü)

 • Selman bin Abdulaziz (Suudi Arabistan Kralı)

 • Muhammed bin Selman (Suudi Arabistan Veliaht Prensi)

 • Muhammed el-Uteybi (Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosu)

 • Suud el Kahtani (Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman´ın danışmanı) ve suça karışmış diğer Suudi Arabistan vatandaşı kişiler

 • Sorumluluğu tespit edilen diğer Türk Vatandaşı yetkili kişiler

 

S U Ç: Kasten Öldürme, Suç Delillerinin Karartılması,  

 Suçu Gizleme, Görevi İhmal

 

İHBAR VE BEYANLARIMIZ:

Bilindiği üzere Washington Post gazetesinde de yazılar yazan Suudi Arabistan vatandaşı Cemal Kaşıkçı´dan, 2 Ekim 2018 Salı günü resmi işlemler için Suudi Arabistan´ın İstanbul Başkonsolosluğu´na gittikten sonra bir daha haber alınamamıştı.

Olay günü yerel ve dünya basını Türk emniyet yetkililerine dayandırdıkları  haberlerde Kaşıkçı´nın başkonsoloslukta öldürüldüğünü söylüyordu. Daha sonra Suudi Arabistan resmi yetkilileri de Kaşıkçı´nın ´sorgu sırasında çıkan bir kavgada “kazara” öldüğünü´ kabul ve ilan etti.

23 Ekim günü R. Tayyip Erdoğan da AKP Grup toplantısında kendi cümleleriyle olayı şu şekilde anlatmıştır;

1 Ekim´de saat 16.30´da operasyondan bir gün önce, yani pazartesi. 3 kişilik bir ekip tarifeli seferle İstanbul´a inip önce otele yerleşiyor, sonra Başkonsolosluğa gidiyor. Başkonslolosluktan başka bir ekip de Belgrad Ormanı ve Yalova´da keşif çalışmaları yapıyor. 2 Ekim saat 1.45´te, 3 kişilik bir ekip yine tarifeli bir seferle İstanbul´a gelip otele yerleşiyor. Aralarına generallerin de bulunduğu 9 kişilik üçüncü ekip ise özel bir uçakla havalimanına inip bir başka otele yerleşiyor. Toplam 15 kişiden oluşan ekip sabah 09.50 ile 11.00 saatleri arasında ayrı ayrı gelip Başkonsoloslukta buluşuyor. Önce Başkonsolosluğun kamera sistemindeki harddisk sökülüyor. Bu arada Cemal Kaşıkçı 11.50´de telefonla aranıp o günkü randevusu teyit ediliyor. Aynı gün erken saatlerde Londra´dan İstanbul´a dönen Kaşıkçı, saat 13.08´de Konsolosluk binasına yaya olarak giriyor. Tabii nişanlısı kendisiyle beraber. Bu saatten sonra da bir daha kendisinden haber alınamıyor.

Akşam 17.50´de ülkemiz resmi makamlarına nişanlısı tarafından Kaşıkçı´nın Başkonsolosluk binasında zorla alıkonduğu veya başına kötü bir şey geldiği şeklinde bir başvuru yapılıyor. Bunun üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzün ilgili birimleri hemen tahkikat başlatıyor. Bölgeyi gören güvenlik kameraların incelenmesi sonucunda Kaşıkçı´nın Başkonsolosluk binasından çıkmadığı kesinlik kazanıyor.” (Kaynak: https://www.trthaber.com/haber/gundem/cumhurbaskani-erdogan-kasikci-cinayetinin-ayrintilarini-acikladi-390590.html)

Erdoğan, bu konuşmasında, söz konusu cinayete ve cinayet sonrasında olaya müdahale edilmeyişini de şu şekilde açıklamıştır; “Tabii Viyana Sözleşmesi gereği diplomatik dokunulmazlığa sahip oldukları için Başkonsolosluk ve görevlileri hakkında ilk etapta fiili bir işlem yapılamıyor. Emniyet ve istihbarat birimlerimiz hadiseyi derinlemesine araştırmaya başlarken, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımız da soruşturma açıyor.”

Oysa R. Tayyip Erdoğan´ın söz konusu vahşi cinayetle ilgili soruşturmanın sağlıklı yürütülememesi ve cinayetle ilgili tüm faillerin Türkiye´den kaçmasına neden olan gerekçesi hukuken doğru değildir.Söz konusu cinayetin failleri ellerini kollarını sallayarak Türk Yargısından kaçmış ve şüpheli olarak bildirdiğimiz kamu görevlisi Türk vatandaşları da görevlerini gereği gibi yerine getirmeyerek bir anlamıyla suça ortak olmuşlardır.

Özetçe olayın gelişimi şu şekildedir;

 1. Söz konusu cinayetin 2 Ekim 2018 tarihinde işlendiği bellidir. Aynı gün saat 16.40´ta yani maktulün konsolosluğa girişinden 3,5 saat geçtikten sonra, Kaşıkçı çıkmayınca nişanlısı Hatice Cengiz iki yeri arıyor, Cemal Kaşıkçı´nın ilk kayıp haberini duyuran AKP Genel Başkan Danışmanı Yasin AKTAY ve Türk Arap Medya Derneği Başkanı Turan Kışlakçı´yı.  Yasin AKTAY´ın da kendi deyimiyle aldığı tavır şu şekildedir: “Bizim istihbaratı da, emniyet güçlerimizi de, sayın cumhurbaşkanımızın ofisini de hemen hızlı bir şekilde bilgilendirdim ve kısa bir süre içerisinde bütün makamlar olaydan haberdar oldular ve hemen gereken tedbirler alındı. Havaalanında kuş uçsa artık, tespit edilebilecek bir noktaya, en azından kontrol sistemleri hemen devreye sokulmuş oldu.” (Kaynak: https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-45909985)

 2. Ancak Yasin Aktay´ın beyanlarının aksine gerekli önlemler alınmadığı için R. Tayyip Erdoğanın verdiği bilgiye göre bu kişilerden 6´sı 2 Ekim akşamı saat 18.20´de, 7´si de saat 22.50´de özel uçaklarla ülkemizden ayrılıyorlar.

 3. Daha önce maktul Kaşıkçı´nın Konsolosluktan ayrıldığını söyleyen Suuidi Yetkilileri 5 Ekim günü Konsoloslukta arama yapılabileceğini belirtiyorlar.

 4. 6 Ekimde Suudi Arabistan´ın İstanbul Başkonsolosu şüpheli Muhammed el-Uteybi Reuters haber ajansına, Kaşıkçı´nın konsoloslukta olmadığını kanıtlamak için, binayı görüntülemelerine izin veriyor.

 5. 7 Ekim Günü ise Türk Arap Medya Derneği Başkanı Turan Kışlakçı, Kaşıkçının Konsolosluk binasında öldürüldüğünü, bunun kendisine ve kaşıkçının ailesine yetkililer tarafından bildirildiğini  basına açıklıyor. (https://odatv.com/erdoganin-danismanindan-carpici-aciklamalar-07101811.html)

 6. Şüpheli Konsolos Muhammed el Uyetbi 16 Ekim´de Türkiye´den ayrıldıktan sonra 17 Ekim günü ancak Konsoloslukta Türk Polisince arama  yapılabiliyor.

Bu gün geldiğimiz aşamada ise, cinayeti doğrudan işleyen 15 kişi ve cinayete en azından olanak sağlayan Konsolos, ülkemizden ayrılmış deliller karartıldıktan sonra suç mahallinde inceleme yapılmıştır.

Söz konusu cinayetle ilgili yerli ve yabancı tüm şüpheliler sorgulanabilir suç mahallinde deliller araştırılabilirdi. Bu hukuken mümkündür.

Öncelikle belirtmek gerekir ki; uluslararası diplomatik ceza bağışıklığı kurallarının amacı, yabancı devlet (gönderen devlet) misyonlarının – kabul eden devletin içişlerine karışmama şartıyla- özgürce temsilidir. Bir insanlık suçunun, olağan ve ideal duruma yönelmiş insancıl hukuk kurallarıyla koruma görmesi, uluslararası hukukun da, toplumsal sözleşmelerin de, toplumsal ceza hukukunun da amacı olduğu ileri sürülemez.

3042 sayılı “18 Nisan 1961 Tarihli Diplomatik İlişkiler Hakkındaki Viyana Sözleşmesine Katılmamızın Uygun Bulunduğuna Dair Kanun”un 41. Maddesi 1. Fıkrası “Kabul eden Devletin kanunlarına ve nizamlarına riayet etmek, ayrıcalıklarına ve bağımsızlıklarına halel gelmeksizin, bu gibi ayrıcalıklardan ve bağışıklıklardan yararlanan her şahsın görevidir.” şeklinde bir genel kural geliştirmeyi bu nedenle gereksinmiştir. Yine 3042 sayılı kanunun 41/3 fıkrası ise  “Misyonun binaları, misyonun bu Sözleşmede belirtilen görevleri veya diğer genel uluslararası hukuk kuralları veya gönderen ve kabul eden Devlet arasında yürürlükte olan özel anlaşmalar ile bağdaşmayacak bir tarzda kullanılmaz.” demek suretiyle bir başka bağışıklık sınırı daha çizmiştir.

Bunun yanında söz konusu olayda diplomatik dokunulmazlığı düzenleyen 18 Nisan 1961 Tarihli Viyana sözleşmesi değil “24 Nisan 1963 Tarihinde Viyana´da İmzalanan Konsolosluk İlişkileri Hakkında Viyana Sözleşmesi´ uygulanacaktır. Bu sözleşmenin 41. Maddesine göre ağır suç halinde konsolosluk memurlarının tutuklanmaları veya gözaltına alınmaları, yetkili adlî makamın kararı ile mümkündür.

Kaldı ki bu sözleşmenin 43. Maddesine göre konsolosluk memurlarının ancak resmi konsolosluk görevleri ile ilgili yargı bağışıklığı vardır.

Olayımızda, hem ağır suç hali vardır hem de söz konusu suç konsolosluk faaliyeti ile ilgili değildir. Silahlı bir cinayet şeklinde gerçekleşen bir olay sonrasında  egemenlik hakkından doğan ve Türk Ceza Kanununun 8. Maddesinden kaynaklanan bir “kabul eden devlet” adli hukuku devreye girmeliydi.

Kaldı ki yine  Konsolosluk İlişkileri Hakkında Viyana Sözleşmesi´nin 31 ve 33. Maddesine  göre konsolosluk binalarının münhasıran konsolosluk işleri için kullanılan kısmına yani konsolosluk işlerinin yapıldığı bölüme ve arşivlerine girilemez.

Oysa bu yapılmayarak, cinayetin Türkiye´deki 1 numaralı zanlısı konsolosun kaçışına göz yumulmuş konsolosluk binasında suç tarihinden 15 gün sonra  arama yapılmıştır. Üstelik konsolosun yanında, hiçbir cezai bağışıklığı olmadığından TCK 8. Maddenin doğrudan uygulanacağı konsolosluk görevlisi olmayan 15 cinayet ortağı daha vardır. Bunlar şüpheli başkonsolostan daha da önce ülkemizden ayrılabilmişlerdir.  

Böyle bir adam öldürme olayında suçu soruşturmakla yetkili ve görevli Türk yetkililerin ipso facto (kendiliğinden/re´sen) soruşturma başlatma yükümü vardır. “Etkin ve Eksiksiz Bir Soruşturma Yürütme Yükümlülüğü” (duty to conduct thorough and effective investigation) AİHM´in bu ve benzeri olaylarda aradığı olmazsa olmaz bir kriterdir. Emsal bir karar olarak Ergi/Türkiye kararına değinebiliriz:“…2. Madde bağlamındaki yaşam hakkı´nın korunması yükümlülüğü, dolaylı olarak kişilerin güç kullanımı sonucu öldürülmeleri halinde etkin bir soruşturma yapılmasını gerektirmektedir… bu yükümlülük adam öldürmeye bir devlet yetkilisinin yol açtığının tespit edildiği davalarla sınırlı değildir. Ölen kişinin aile mensuplarının veya diğerlerinin, ilgili soruşturma makamına adam öldürmeye ilişkin resmi şikayette bulunmaları da belirleyici değildir. Değerlendirme altındaki davada, yetkili makamların adam öldürme hususunda sahip oldukları yegane bilgi Avrupa İnsan hakları Sözleşmesinin 2. Maddesi bağlamında “ipso facto” (kendiliğinden,) adam öldürmenin gerçekleştiği koşullara ilişkin resen etkili bir soruşturma gerçekleştirme yükümlülüğünü doğurmaktadır.”

Tüm bunların olay anında haberi olan ancak Türk ceza usul hukukundan kaçırılmasına göz yuman ve hukuku uygulamayan, tedbir almayan, gerekli idari emirleri vermeyen başta yürütme organının başı R. Tayyip ERDOĞAN olmak üzere İçişleri Bakanı ve Dışişleri Bakanı ile, İstanbul Valisi, CMK 161/2 ve 4 fıkraları uyarınca İstanbul Emniyet Müdürü ve sair adli kolluk amirleri, en iyimser yorumla Suçu Gizleme ve Görevi İhmal eylemleriyle suçludurlar. Maktülün Nişanlısı Hatice Cengiz ve yetkilileri haberdar eden Yasin AKTAY´ın basına yansıyan ifadelerinden de bu anlaşılmaktadır.

Konsolosluğun aranabildiği şüphelilerin konsolosluk içerisinde yakalanabildiği benzer olaylar diplomasi tarihinde de vardır.  Bu duruma örnek olarak 5 Nisan 1991 yılında Irak´ın İstanbul Konsolosluğunda meydana gelen olaydır. İki Türk vatandaşını öldürmek suçlamasıyla Iraklı ateşe 25 Nisan 1991 tarihinde konsolosluk içerisinde Türk yetkililerce yakalanarak Türk yargısına hesap vermiştir.

Eğer şüpheli olarak belirtilen Türk Kamu görevlileri hukuka bağlı şekilde görevlerinin gerektirdiği tepkiyi vermiş olsaydı, bu insanlık dışı cinayet belki de işlenmiş olmayacaktı. Ayrıca şurası da kesindir ki; size haber ulaştığı anda alınması gereken önlem alınmış olsaydı, katillerin bir teki olsun kaçamayacaktı, hatta Konsolosluktan dahi dışarıya çıkamayacaktı. Bunun önlemini almak hukuken mümkündü. Kurbanın cesediyle birlikte ve tüm suç kanıtlarıyla birlikte ele geçirilmiş olacaktı infaz timi. Bugün onlar Türkiye Devleti´nin yargısı karşısında hesap veriyor olacaklardı.

Bunların yanında söz konusu cinayetin Suudi Arabistan Devletinin en yetkili kişilerince kendilerine muhalif olan bir kişiyi yok etmek amacıyla işlendiği de açıktır. Söz konusu cinayet bu devletin Türkiye´deki bir temsilciliğinde işlenmiştir. Hatta cinayete karıştığı belirlenen ve Suudi Arabistan´da gözaltına alındığı söylenen  kişilerin tamamı devlet görevlisidir. Ayrıca cinayeti doğrudan yöneten kişi olarak basında ismi verilen şüphelilerden Suud el Kahtani Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman´ın danışmanıdır. Bu nedenle cinayetin azmettiricisi ve planlayıcısı olarak Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz´in ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi  Muhammed bin Selman´ın da diğer 18 kişiyle birlikte yargılanması gerekmektedir.

Kaldı ki bu ülkenin şüpheli olarak belirtilen yöneticileri Türkiye için hasmane bir tavır da beslemektedirler. Bu cinayetin Türkiye´de işlenmesinin bir nedeni de budur. Bu kişiler diplomatik alanda Türkiye´yi zora sokmaya çalışmaktadırlar. Şüpheli olarak belirtilen Suudi Arabistan´ın Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman, 6 Mart 2018 tarihinde Mısır temasları sırasında Türkiye hakkında küstahça açıklamalarda bulunmuştur. Bu kişi; “Mısır ve Suudi Arabistan´ın düşmanları şeytan üçgenidir. Bunlar da Türkiye, İran ve teröristlerdir” demiştir. (Kaynak:  https://www.sozcu.com.tr/2018/dunya/suudi-prensten-kustah-turkiye-cikisi-2271114/)

Yukarıda belirttiğimiz üzere 2 Ekim 2018 tarihinde Cemal Kaşıkçı isimli kişiyi ülkemizde öldüren kişiler ile bu kişileri yönlendiren, azmettiren kişilerin ayrıca görevi ihmal sonucunda suç faillerinin kaçmalarına olanak sağlayan kamu görevlilerinin soruşturularak yargılanmalarını talep etmekteyiz.

Halkın Kurtuluş Partisi, tam bağımsız bir ülkenin tam bağımsız bir hukuk devletiyle kurulabileceğine inanmaktadır. Bu nedenle mafyatik çete yöntemlerle başka bir devletin ülkemizde cinayet işlemesine sessiz kalamazdık. Bu cinayetin faillerinin yanında bu cinayete sesiz kalan, bu cinayetin tüm ayrıntılarıyla ortaya çıkmasına engel olan veya faillerinin kaçmasına olanak tanıyan herkesin kanun önünde hesap vermesi bir insani ve vicdani zorunluluktur.

SONUÇ ve İSTEM: Yukarıda açıkladığımız ve Cumhuriyet savcılığınca resen araştırılacak sebeplerle, şüphelilerin eylemlerine uyan anılan suçlarla ilgili gerekli soruşturmanın yürütülerek Kamu Davası açılmasını müvekkil Parti adına talep ediyoruz. 25/10/2018   

 

Suç Duyurusunda Bulunan

Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanlığı

     Vekilleri

Av. F.Ayhan ERKAN, Av. Ali Serdar ÇINGI,

Av. Pınar AKBİNA


Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
MUHALEFETE BIÇAKLI TEHDİT
MUHALEFETE BIÇAKLI TEHDİT
23 Haziran´da gerçekleşen İstanbul seçimleri öncesinde birçok medya kuruluşu sokak röportajları yapmıştı. İstanbul Times TV adlı bir yerel haber kanalına Reis Boz adlı bir vatandaşımız röportaj vermiş, röportajın sosyal medyada hızla yayılmasının ardından ise Reis Boz´un evinin duvarına ismi yazılarak yanına bir bıçak saplanmıştı.
Kaybolan silahlarla birlikte ruhsatlar da yok!
Kaybolan silahlarla birlikte ruhsatlar da yok!
TRT İzmir Bölge Müdürlüğü´nde kuruma ait 10 adet silahın ortadan kaybolduğunu açıklayan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, silahlarla birlikte ruhsatlarının da götürüldüğü bilgisini edindiğini söyledi.
CHP´Lİ BAKAN: ASIL BEKA SORUNU KÜRESEL İKLİM KRİZİDİR!
CHP´Lİ BAKAN: ASIL BEKA SORUNU KÜRESEL İKLİM KRİZİDİR!
TBMM Çevre Komisyonu ve CHP Sözcüsü İzmir Milletvekili Murat Bakan, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında bir açıklama yaptı. İklim kriziyle mücadele için çağrı yapan CHP´li Bakan, “İnsan eliyle ekosistemi bozuyor, canlı ve cansız doğayı katlediyoruz! Yaşam bizden yardım bekliyor!
CHP´Lİ BAKAN, ‘KRİZ VATANDAŞIN GIRTLAĞINA ÇÖKTÜ!´
CHP´Lİ BAKAN, ‘KRİZ VATANDAŞIN GIRTLAĞINA ÇÖKTÜ!´
SGK aylık sigortalı sayısı istatistiklerini, Aralık 2018´den beriaçıklamıyor. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, konuyu TBMM gündemine taşıdı. Bakan, CİMER üzerinden Bilgi Edinme Başvurusu da yaptı ancak başvurusu beklemeye alındı.
Paralı poşet uygulamasında amaç gelir elde etmek mi? Çevreyi korumak mı? Yeni yönetmelik taslağı neden ertelendi?
Paralı poşet uygulamasında amaç gelir elde etmek mi? Çevreyi korumak mı? Yeni yönetmelik taslağı neden ertelendi?
İstanbul Milletvekili Emine Gülizar EMECAN; 1 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe giren paralı poşet uygulamasına dair Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat KURUM´un yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı´na yazılı bir soru önergesi verdi.
HAYVAN HAKLARININ ARAŞTIRILMASI KOMİSYONU...
HAYVAN HAKLARININ ARAŞTIRILMASI KOMİSYONU...
TBMM Hayvan Haklarının Araştırılması Komisyonu, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel başkanlığında toplandı.
TBMM GENEL KURULU...
TBMM GENEL KURULU...
TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Mithat Sancar başkanlığında toplandı. Genel Kurulda, Kapadokya´nın tarihi, kültürel ve doğal dokusunun birlikte korunması, farklı kurumlara ait planlama yetkilerinin kurulacak Kapadokya Alan Başkanlığında toplanmasını öngören Kapadokya Alanı Hakkında Kanun Teklifi ile Turizmi Teşvik Kanunu´nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, kabul edilerek yasalaştı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, 250 sayfa içerisinde bir cümle izahı yok.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, 250 sayfa içerisinde bir cümle izahı yok.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MUHARREM ERKEK´İN BASIN AÇIKLAMASI
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, İstanbul´da Zemin Çatırdıyor
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, İstanbul´da Zemin Çatırdıyor
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, İstanbul´da sık sık gündeme gelmeye başlayan bina yıkımları, toprak kaymaları ve zemin çatlamalarına dikkat çekmek için konuyu TBMM gündemine taşıdı. Konuyla ilgili 20 milletvekilinin imzasını taşıyan araştırma önergesini TBMM Başkanlığına sunan Karabat, yıkımların yaşandığı bölgelerin incelenmesini ve bir an önce önlem alınması gerektiğini söyledi.
CHP´Lİ AHMET KAYA: KOTA VE KONTENJAN UYGULAMASI ÇAY ÜRETİCİSİNİ MAĞDUR EDİYOR
CHP´Lİ AHMET KAYA: KOTA VE KONTENJAN UYGULAMASI ÇAY ÜRETİCİSİNİ MAĞDUR EDİYOR
Çay sezonunun başlamasıyla birlikte geçtiğimiz günlerde Tarım ve Orman Bakanlığı 2019 yılı yaş çay alım fiyatını 2 lira 90 kuruş taban fiyat, 13 kuruş destekleme primi ile birlikte 3 lira 3 kuruş olarak açıklamıştır.
AVUKATLARIN KİLİTLENDİĞİ HARMANDALI GGM MECLİS GÜNDEMİNDE!
AVUKATLARIN KİLİTLENDİĞİ HARMANDALI GGM MECLİS GÜNDEMİNDE!
CHP İzmir Milletvekili Avukat Murat Bakan, hak ihlalleri ile anılan Harmandalı Geri Gönderme Merkezi´nde avukatların kilitli tutulmasını TBMM gündemine taşıdı.
CHP´li Sındır´dan, 19 Mayıs 1919´un 100. Yıldönümünde Gaziler için anlamlı kanun teklifi
CHP´li Sındır´dan, 19 Mayıs 1919´un 100. Yıldönümünde Gaziler için anlamlı kanun teklifi
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, gaziler arasındaki aylık eşitsizliğin giderilmesi, gazi aylıklarının ek göstergesinin yükseltilerek, yaşam standartlarının iyileştirilmesi, Toplu konutlardan faizsiz kredi olanağıyla yararlanmaları ve gazilerin aile fertlerinin kamuda istihdam edilmeleri için TBMM Başkanlığı´na kanun teklifi verdi.
CHP´Lİ AHMET KAYA: ESENLER BELEDİYE BAŞKANINA TRABZON´U VE TRABZONLULARI İYİ TANISIN DİYE KİTAP GÖNDERDİ
CHP´Lİ AHMET KAYA: ESENLER BELEDİYE BAŞKANINA TRABZON´U VE TRABZONLULARI İYİ TANISIN DİYE KİTAP GÖNDERDİ
Hepimiz biliyoruz ki; Ekrem İmamoğlu İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerini hakkıyla kazandı, alnının teriyle, emeğiyle, sevgiyle kazandı.
CHP´Lİ FAİK ÖZTRAK: DAMADIN GÜVEN SAĞLAMASI İÇİN NOBEL ÖDÜLLÜ OLMASI LAZIM
CHP´Lİ FAİK ÖZTRAK: DAMADIN GÜVEN SAĞLAMASI İÇİN NOBEL ÖDÜLLÜ OLMASI LAZIM
CHP Ekonomi Masası üyeleri, İstanbul Perpa Ticaret Merkezi´nde iş insanlarıyla buluştu. CHP Ekonomi Masası Başkanı Faik Öztrak başkanlığındaki heyette, Genel Başkan Yardımcıları Aykut Erdoğdu, Lale Karabıyık, Fethi Açıkel ile birlikte, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak yer aldı.
CHP´Lİ FAİK ÖZTRAK, O SANIĞA HABER YOLLAYAN BAKANLAR KİM?
CHP´Lİ FAİK ÖZTRAK, O SANIĞA HABER YOLLAYAN BAKANLAR KİM?
HİÇ BİR İKTİDAR, EKONOMİYE VE MİLLETİN GERÇEK GÜNDEMİNE BU KADAR İHANET ETMEMİŞTİR
İYİ PARTİLİ ÖZDAĞ; Fener Rum Patriği, yetkisini aşıyor ve kanunları yok sayıyor.
İYİ PARTİLİ ÖZDAĞ; Fener Rum Patriği, yetkisini aşıyor ve kanunları yok sayıyor.
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Fener Rum Patriği Bartholomeos´un, Muğla´nın Yatağan ilçesindeki tarihi bir kalıntıya papaz atamasını eleştirerek, "Fener Rum Patriği, bir süreden beri Türkiye´de çeşitli il ve ilçelere metropolitler atıyor. Patriğin atama yaptığı yerlerde bir tane bile Rum yok. Cemaati olmayan yerlere papaz atanıyor ve buralarda düzenli ayinler yapılıyor. Ayine katılımı Yunanistan´dan gelen kişiler sağlıyor." değerlendirmesinde bulundu.
CHP´Lİ MAHMUT TANAL: BUGÜN HAYATTA OLMAYABİLİRDİM
CHP´Lİ MAHMUT TANAL: BUGÜN HAYATTA OLMAYABİLİRDİM
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, vatandaş, Atatürk tişörtü ile TBMM´ye giremezken, terör örgütü üyeleri ve terör örgütü bağlantısı olan şahısların kesici, delici aletlerle makamına gelebildiğini belirterek, "Hedef seçildiğimi düşünüyorum. Makam odam kalabalık olmasa bugün hayatta olmayabilirdim." dedi.
HKP´nin Tank Palet Fabrikası´nın özelleştirilmesine karşı açtığı davayı Danıştay red etti
HKP´nin Tank Palet Fabrikası´nın özelleştirilmesine karşı açtığı davayı Danıştay red etti
Halkın Kurtuluş Partisi´nin (HKP), Sakarya Arifiye´de ki Tank Palet Fabrikası´nın özelleştirilmesine karşı Danıştay´a açtığı yürütmeyi durdurma ve iptal istemli davayı red etti.
CHP´Lİ BEKO: BU KORKUNÇ DÜZEN DAHA KAÇ CAN ALACAK?
CHP´Lİ BEKO: BU KORKUNÇ DÜZEN DAHA KAÇ CAN ALACAK?
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Soma´da 301 madencinin katledildiği olayın 5´inci yıldönümünde ülkede hiçbir şeyin değişmediğini ve ilk günden bu yana katliamın faillerinin belli olduğunu söyledi.
CHP´Lİ LALE KARABIYIK: ANNELER ŞİDDET, İŞSİZLİK VE YOKSULLUKLA MÜCADELE EDİYOR!
CHP´Lİ LALE KARABIYIK: ANNELER ŞİDDET, İŞSİZLİK VE YOKSULLUKLA MÜCADELE EDİYOR!
CHP Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, Anneler Günü nedeniyle yaptığı basın açıklamasıyla Türkiye´de kadın olmanın acı gerçeğini gözler önüne serdi.
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ GENEL MERKEZİ VE TÜM ŞUBELERİNDEN YSK´YA
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ GENEL MERKEZİ VE TÜM ŞUBELERİNDEN YSK´YA
Seçimlerin hukuka uygun şekilde yapılması, demokrasinin tartışmasız temel şartıdır. Türkiye´de seçimler 1950 yılından beri demokrasiye uygun şekilde yapılmış, herhangi bir tartışma yaşanmamıştır.
ÇÖP SORUNU MECLİS GÜNDEMİNDE
ÇÖP SORUNU MECLİS GÜNDEMİNDE
Doğu Karadeniz Bölgesi´nde katı atıkların düzensiz bertaraf edilmesi ve gelişigüzel vahşi depolama yöntemlerinin uygulanması bölgenin uzun süredir çözüm bekleyen önemli bir çevre sorunudur.
MUHARREM İNCE´DEN YSK´YA: “ALDIĞINIZ KARARLA SİZ KENDİNİZİ HEDEF YAPTINIZ”
MUHARREM İNCE´DEN YSK´YA: “ALDIĞINIZ KARARLA SİZ KENDİNİZİ HEDEF YAPTINIZ”
MUHARREM İNCE YSK´YI TOPA TUTTU
HKP´den İmamoğlu´na destek!
HKP´den İmamoğlu´na destek!
Yüksek Seçim Kurulu´nun, 7´ye karşı 4 oyla İstanbul seçimlerini iptal edip yeniden seçim kararını vermesinin ardından Halkın Kurtuluş Partisi (HKP)´den dikkat çeken bir açıklama geldi.
CHP´Lİ ÖZGÜR KARABAT; DEMOKRASİYE DARBE İNDİRİLDİ
CHP´Lİ ÖZGÜR KARABAT; DEMOKRASİYE DARBE İNDİRİLDİ
TBMM Avrupa Birliği Uyum Komisyonu´nun Cumhuriyet Halk Partili Üyeleri, Bugün Avrupa Günü vesilesiyle TBMM´de bir basın toplantısı düzenledi. Anayasa Komisyonu Üyesi İbrahim Özden Kaboğlu´nun da katıldığı açıklamada İstanbul seçimlerine geniş yer verildi. İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, seçimlere ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZKOÇ: BAHÇELİ YOK HÜKMÜNDEDİR
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZKOÇ: BAHÇELİ YOK HÜKMÜNDEDİR
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu´nun Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) İstanbul seçiminin yenilenmesi kararına yönelik paylaşımlarına ilişkin, "Hem Sayın Abdullah Gül´ün hem de Sayın Davutoğlu´nun açıklamaları çok dikkat çekicidir ve önemlidir. İktidar partisinin bir zaman başbakanlığını, cumhurbaşkanlığını, milletvekilliğini yapmış bütün kesimlerden bu alınan kararın hiçbir vicdana sığmayacağı, Türkiye Cumhuriyeti´ni itibarsız, hukuksuz bir konuma sokacağı konusundaki uyarılar dikkate alınmalıdır." dedi.
CHP SÖZCÜSÜ FAİK ÖZTRAK´IN BASIN TOPLANTISI
CHP SÖZCÜSÜ FAİK ÖZTRAK´IN BASIN TOPLANTISI
6 Mayıs 2019 Türk demokrasi tarihine kara bir gün olarak geçti.
CHP PARTİ MECLİSİ´NDEN DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜK BİLDİRGESİ
CHP PARTİ MECLİSİ´NDEN DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜK BİLDİRGESİ
6 Mayıs 2019 ülkemizin demokrasi tarihine kara bir gün olarak geçmiştir. Bu tarih hiç unutulmayacaktır.
KILIÇDAROĞLU´NDAN İLK AÇIKLAMA
KILIÇDAROĞLU´NDAN İLK AÇIKLAMA
YSK´NIN AÇIKLAMASINA PARTİ GENEL MERKEZİ GİRİSİNDE BEKLEYEN GAZETECİLERE DEĞERLENDİRMEDE BULUNDU
Ünlü İsimler Ekrem İmamoğlu´nun Çağrısına Sessiz Kalmadı
Ünlü İsimler Ekrem İmamoğlu´nun Çağrısına Sessiz Kalmadı
YüksekSeçimKurulu´nun İstanbul seçimleriniiptaletmekararıalmasındansonrakonuşmagerçekleştirenEkremİmamoğlu ‘´Artıkherkeskonuşacaksanatçılarkonuşacak.´´ Şeklindekiçağrısındansonrapekçokünlüisimsosyalmedyahesabıüzerindenpaylaşımyapmayabaşladı.
CHP´Lİ BEKO; AKP İKTİDARI, YARGIYI BASKI ARACI OLARAK KULLANIYOR!
CHP´Lİ BEKO; AKP İKTİDARI, YARGIYI BASKI ARACI OLARAK KULLANIYOR!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Kani Beko, TARİŞ´te sendikalı oldukları iddiasıyla işten atılan işçilere açılan davada, 1 yıl 3 ay hapis cezası verilmesine tepki gösterdi. Beko, “Bir ceza verilecekse işçiye sendikalaşma izni vermeyen ve Anayasa´yı ihlal eden işverene verilsin. Bu karar siyasi bir karardır!” dedi.
CHP´Lİ FAİK ÖZTRAK, SUSTUĞUNUZ BUYSA KONUŞTUĞUNUZ NE OLACAK
CHP´Lİ FAİK ÖZTRAK, SUSTUĞUNUZ BUYSA KONUŞTUĞUNUZ NE OLACAK
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün CHP Genel Merkezi´nde düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:
CHP´Lİ BAKAN: DENİZLER TEMİZ, ORKİNOSLAR ÖZGÜR KALSIN!
CHP´Lİ BAKAN: DENİZLER TEMİZ, ORKİNOSLAR ÖZGÜR KALSIN!
Çevre Komisyonu Üyesi ve partisinin komisyon sözcüsü CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, mahkemenin kaldırılmasına hükmettiği ancak kararın uygulanmadığı balık çiftliklerini TBMM gündemine taşıdı. Bakan, “Mahkeme kararı uygulansın; denizler temiz, orkinoslar özgür kalsın” dedi.
CHP´Lİ MUHARREM İNCE´DEN AKP´YE SEÇİM UYARISI, “ÜZERİNİZDE ÇOK AH VAR”
CHP´Lİ MUHARREM İNCE´DEN AKP´YE SEÇİM UYARISI, “ÜZERİNİZDE ÇOK AH VAR”
CHP´nin 24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Sosyal medya paylaşım sayfasından, yaptığı açıklamada AKP´ye böyle seslendi. "Üzerinizde çok ah var, bir kez daha milletin ahını almayın" ifadelerini kullandı.
CHP´Lİ VEKİL AHMET KAYA; ZORUNLU "İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ" DERSİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI.
CHP´Lİ VEKİL AHMET KAYA; ZORUNLU "İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ" DERSİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI.
Ülkemizde her yıl 4-10 Mayıs tarihlerinde “İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası” etkinlikleri düzenlenerek iş sağlığı ve iş güvenliğinin hayatımızdaki önemine ve önceliğine dikkat çekilmektedir. İş sağlığı ve güvenliği erken yaşlarda öğrenilmesi gereken ve hayat kurtaran önemli bir disiplindir.
KILIÇDAROĞLU ve YAVAŞ´IN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI
KILIÇDAROĞLU ve YAVAŞ´IN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş´ı ziyaret etti.
İş, adalet, özgürlük, demokrasi için haydi 1 Mayıs´a
İş, adalet, özgürlük, demokrasi için haydi 1 Mayıs´a
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Karşıyaka ve Buca´da İzmir Emekli-Sen şube üyeleriyle birlikte halkı 1 Mayıs´ta alanlara davet etti. Beko, iki ilçenin en kalabalık caddelerinde halka “Krize karşı iş ve adalet, baskılara karşı özgürlük ve demokrasi için alanlarda sesimizi yükselteceğiz. Haydi 1 Mayıs´a” diyerek çağrı yaptı.
CHP´Lİ ÖZTRAK; CUMHURİYET TARİHİNİN EN DERİN EKONOMİK KRİZİ
CHP´Lİ ÖZTRAK; CUMHURİYET TARİHİNİN EN DERİN EKONOMİK KRİZİ
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün CHP Genel Merkezi´nde, CHP Ekonomi Masası Üyeleriyle birlikte yaptığı basın toplantısı yaptı.
CHP´DEN LİNÇ GİRİŞİMİ İÇİN İKİ SUÇ DUYURUSU
CHP´DEN LİNÇ GİRİŞİMİ İÇİN İKİ SUÇ DUYURUSU
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ENGİN ÖZKOÇ: -“LİNÇ GİRİŞİMİNE SÜLEYMAN SOYLU´NUN HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK EDEN AÇIKLAMA VE EYLEMLERİ NEDEN OLDU. DOKUNULMAZLIĞI KALKMALI, KAMU DAVASI AÇILMALI”
CHP´Lİ KÖSE, “BU UTANÇ TABLOSUNDAN KURTULMALIYIZ!
CHP´Lİ KÖSE, “BU UTANÇ TABLOSUNDAN KURTULMALIYIZ!
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse´nin, Çocuğa Yönelik Cinsel İstismar konulu basın açıklaması yaptı.
OSMAN SARIGÜN, YUMRUKTAN EVVEL, HAKARET İÇERİKLİ TWEET ATMIŞ
OSMAN SARIGÜN, YUMRUKTAN EVVEL, HAKARET İÇERİKLİ TWEET ATMIŞ
Ankara´nın Çubuk ilçesinde Şehit Yener Kırıkcı´nın cenaze töreninde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na linç girişimi sırasında yumruk atan Osman Sarıgün´ün daha önceden de Kemal Kılıçdaroğlı hakkında “KİN ve NEFRET” duyguları beslediği ortaya çıktı.
ŞİMDİ MUTLU MUSUN?
ŞİMDİ MUTLU MUSUN?
Şehide kurşun sıkan terörist ile Kemal Kılıçdaroğlu´na yumruk atan adam arasında hiç bir fark yok. İkisi de aynı kuklacının oyuncağı ve aynı amaca hizmet ediyor.
CHP SÖZCÜSÜ FAİK ÖZTRAK, “DEMİRİ SOĞUTMAK SÖZLE DEĞİL EYLEMLE OLUR”
CHP SÖZCÜSÜ FAİK ÖZTRAK, “DEMİRİ SOĞUTMAK SÖZLE DEĞİL EYLEMLE OLUR”
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Öztrak, bugün CHP Genel Merkezi´nde düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:
CHP´Lİ SINDIR; “BİR MİLİM BİLE GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ”
CHP´Lİ SINDIR; “BİR MİLİM BİLE GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ”
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´na ilişkin yazılı açıklama yaptı.
CHP´li Sertel: 5 Türk adası Yunanistan´a bırakıldı mı?
CHP´li Sertel: 5 Türk adası Yunanistan´a bırakıldı mı?
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri Ümit Yalım´ın, “92 bin kilometrekarelik Türk kıta sahanlığı ve 5 Türk adasının Yunanistan´a bırakıldığı” yönündeki iddiasını Meclis gündemine taşıdı.
CHP´ye hakaret RTÜK gündeminde
CHP´ye hakaret RTÜK gündeminde
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, Akit TV´de CHP´ye hakaret içeren bir fıkra anlatılmasını Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) gündemine taşıdı. Geçtiğimiz günlerde "Vizyon" isimli bir programda, konuklar arasında yer alan Dr. Mehmet Hakan Sağlam, anlattığı "fıkra" ile CHP´ye hakaret etti. CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel de, yayın nedeniyle kanala ceza verilmesini istedi.
Ekrem İmamoğlu Mazbatasını Aldı
Ekrem İmamoğlu Mazbatasını Aldı
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için hazırlıklar başladı. Bina çevresine güvenlik önlemleri artırılırken, içeride ise devri teslim hazırlık yapılıyor.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ FAİK ÖZTRAK: SANAYİ ÜRETİMİNDEKİ DARALMA, EKONOMİK KRİZİN DEVAM ETTİĞİNİ GÖSTERİYOR
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ FAİK ÖZTRAK: SANAYİ ÜRETİMİNDEKİ DARALMA, EKONOMİK KRİZİN DEVAM ETTİĞİNİ GÖSTERİYOR
CHP´li Öztrak, sanayi üretiminde bu yılın ilk iki ayında yaşanan düşüşün, ekonomideki daralmanın 2019´un ilk çeyreğinde de sürdüğünün habercisi olduğunu belirtti.
CUMHURBAŞKANININ KORUMALARI TBMM GÜNDEMİNDE!
CUMHURBAŞKANININ KORUMALARI TBMM GÜNDEMİNDE!
Avukat Sertuğ Sürenoğlu´nun Cumhurbaşkanlığı korumaları tarafından alıkoyularak iki saat darp edildiği, korumaların, Cumhurbaşkanına hakaret ettiği iddiasını kabul eden bir tutanağı imzalamasını aksi takdirde dayağın devam edeceği tehdidinde bulunduğu olay TBMM gündemine taşındı.
Kılıçdaroğlu´ndan İmamoğlu Çağrısı
Kılıçdaroğlu´ndan İmamoğlu Çağrısı
İSTANBUL HALKI TERCİHİNİ YAPTI
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Güzel günler göreceğiz
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Güzel günler göreceğiz
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Güzel günler göreceğiz, hiç kimsenin endişesi olmasın. Değerli arkadaşlarım, bir yola çıktık, mücadele yaptık, kavgasız bir mücadele, gerilimsiz bir mücadele. Bizim mücadelemiz, demokrasi, hak, hukuk ve adalet mücadelesiydi. Bizim mücadelemiz, halka hizmet mücadelesiydi. Bu mücadeleyi yaptık ve başarı elde ettik.
DOLAR
5.7227
EURO
6.3038
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İçteki kiri su değil, ancak gözyaşı temizler…

Mevlana
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları