Etiketlerde ‘Yerli Malı´ Logosuna dikkat…
Türkiye´de üretilen malların etiketlerinde Bakanlıkça tespit edilen logoların kullanılacağını kaydeden İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, ‘Ticaret Bakanlığı´nın yaptığı yönetmelik değişikliği sonucu uygulama 3 Ekim´den itibaren yürürlüğe girdi.
Tarih: 6.10.2018 19:57:43

Türkiye´de üretilen malların etiketlerinde  Bakanlıkça tespit edilen logoların kullanılacağını kaydeden İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, ‘Ticaret Bakanlığı´nın yaptığı yönetmelik değişikliği sonucu uygulama 3 Ekim´den itibaren yürürlüğe girdi.  Değişikliğe göre, Türkiye´de üretilen malların etiketlerinde, Bakanlıkça tespit ve ilan edilen şekil, logo veya işaretleri kullanmak zorunlu olacak. Etiket ve listelerde malın üretim yeri, ayırıcı özelliği, tüm vergiler dahil satış fiyatı, birim fiyatı gibi ayrıntılar da yer alacak.´ dedi.

İESOB´nin bir süre  önce esnaf sanatkarları rahatlatacak ve ekonomik mücadeleye katkı koymalarının önünü açacak öneriler paketi geliştirdiğini hatırlatan Mutlu, ‘11 ayrı öneriden oluşan paketteki bazı maddelerin hükümet ve ekonomi çevrelerince de kabul görerek uygulamaya konulması camiamızı memnun etti. İESOB bugüne kadar çeşitli platformlarda, Yerli Malı tüketimine ve alışverişlerde esnaf sanatkar tercihine yönelik uyarılarını kamuoyu ile paylaşmıştır. İESOB bu düşüncesine hazırladığı öneriler paketinde de yer vermiş, ilgili birimlerin tüketicileri yönlendirecek çalışmalara ağırlık vermeleri gerektiğine dikkat çekmiştir.´ diye konuştu.

Tüketicilere uyarı

Türkiye´de yaşanan olumsuz gelişmelerin geçici olduğunu savunan Başkan Mutlu, ‘Çünkü ekonomide yaşanan badireler üretim ve ihracat artışı ile aşılabilecek mahiyette.  Bu nedenle üretim-ihracat ve üretim-iç tüketim zincirindeki tüm halkalara yönelik tedbir ve desteklerin hazırlanması büyük önem arz ediyor. Ekonomik mücadelede hükümete, iş dünyasına olduğu kadar halkımıza da görevler düşmekte.

Çünkü Yerli Malı´nın barkodunun 869 ile başladığına ilişkin tüm uyarılara rağmen,  tüketicilerin barkoda yeterince dikkat etmedikleri bir gerçektir. Tüketicileri yerli malına özendirmeye yönelik yeni tedbirlere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada Ticaret Bakanlığı´nın ‘Fiyat Etiketi Yönetmeliği´nde yaptığı değişiklik  yerinde olmuştur.´ şeklinde konuştu.

Uygulama başladı

18 Eylül´de Resmi Gazete´de yayınlanan değişikliğin 3 Ekim´de yürürlüğe girdiğini hatırlatan Mutlu, ‘Etiketlerin ve fiyat listesinin üzerindeki rakam ve harflerin okunabilir, eksiksiz, gerçeğe uygun, yeterli büyüklükte ve başka rakam, kelime ve işaretlerle karıştırılmayacak şekilde olması, yanıltıcı ve aldatıcı bilgiler içermemesi zorunluluk olacak.Yeni uygulama, ekonomik istikrara katkı sağlayacaktır. Fiyat dalgalanmalarını önleyecek, hem üreticinin hem tüketicinin çıkarlarını koruyacaktır.´ dedi.

Esnafı tercih edin

Türkiye´nin geleceği için her kesime görev düştüğünü belirten İESOB Başkanı sözlerini şöyle sürdürdü: ‘İnsanların logolu ürün tercihi; ithal girdi veya ürünlere olan yoğun talebin önüne geçilmesi, Türkiye´deki dış ticaret ve cari açığının önlenmesi anlamına gelecektir.

Bu noktada tüketicilerin hem tüketimi kamçılayan hem de raflarında ithal ürünlere ağırlık veren yabancı sermayeli AVM´ler yerine, yerli malını ve yerli malının en fazla bulunduğu esnaf sanatkarları tercih etmeleri daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Geleceğimizin tutumlu olduğumuz, yerli malı kullandığımız, küçük işletmelere sahip çıktığımız ölçüde güzel olacağı unutulmamalıdır.´
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Etiketlerde Yerli Malı Logosuna dikkat
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bir taşla üç kuş vuracaklar
Bir taşla üç kuş vuracaklar
Konfeksiyon ihracatçıları Hollanda Sektörel Ticaret Heyeti ile Hollanda, Almanya ve Belçikalı ithalatçılara ulaşacak
İŞSİZ SAYISI 3 MİLYON 531 BİN KİŞİYE ULAŞTI
İŞSİZ SAYISI 3 MİLYON 531 BİN KİŞİYE ULAŞTI
Temmuz ayı itibarıyla Türkiye genelindeki 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsizlik oranı yüzde 10,8 seviyesinde gerçekleşirken, bu oranın 2017 yılının aynı ayına göre 88 bin kişi arttığı görüldü.
KOOPERATİFÇİLİĞİN NABZI PAZAR GÜNÜ BADEMLER´DE ATACAK
KOOPERATİFÇİLİĞİN NABZI PAZAR GÜNÜ BADEMLER´DE ATACAK
Mahmut Türkmenoğlu Kooperatifçilik Vakfı, Türkiye´de kooperatifçiliği tüm yönleriyle masaya yatırıyor. 21 Ekim 2018 Pazar günü Bademler Doğal Yaşam Köyü´nde Kooperatifçilik Çalıştayı düzenlenecek. Çalıştaya Tarım ve Orman Bakanlığı temsilcileri, kooperatif yöneticileri, akademisyenler, Ziraat Odası temsilcileri, Ziraat Mühendisleri Odası temsilcileri, yerel yönetim temsilcileri ve tüm bileşenler katılacak.
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve yönetim kurulu üyeleri İzmir´de KRTLYVS defilesine katılacak
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve yönetim kurulu üyeleri İzmir´de KRTLYVS defilesine katılacak
İzmir, 20 Ekim Cumartesi önemli bir defileye ev sahipliği yapacak. İzmir´in dikkat çeken yapılarından ATER Tower Ana Sponsorluğu´nda KRTLYVS ürünlerinin yeni koleksiyonu tanıtılacak. 22 yerli ve yabancı mankenin katılacağı defileye Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, yönetim kurulu üyeleri,İzmir Beşiktaşlılar Derneği ile İzmir´in önde gelen bir çok ismi de katılacak.
Tataristan Heyeti ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım´ı Ziyaret Etti
Tataristan Heyeti ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım´ı Ziyaret Etti
Ülkemizin enerji devleri arasında yer alan ADM Elektrik Dağıtım ve GDZ Elektrik Dağıtım, Tataristan Enerji Kurumu Yetkililerini ağırladı.
EPDK´ya Uğurtaş´tan yanıt
EPDK´ya Uğurtaş´tan yanıt
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz´ın “OSB´ler enerji maliyetlerini iyi yönetsin, kendi modellerini ve yöntemlerini geliştirsin” söylemine cevap, Organize Sanayi Bölgeleri Derneği (OSBDER) Başkan Vekili ve İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) Başkanı Hilmi Uğurtaş´tan geldi.
HER ÜÇ KAMU ÇALIŞANINDAN BİRİ KİRACI
HER ÜÇ KAMU ÇALIŞANINDAN BİRİ KİRACI
Bin 577 kamu emekçisiyle yapılan araştırmaya göre, her üç kamu çalışanından birisinin kiracı olduğu tespit edilirken, kendi evlerinde oturanların oranı ise yüzde 57,2 oldu.
ÜLKEMİZİN GELECEĞİ GENÇ GİRİŞİMCİLERDE
ÜLKEMİZİN GELECEĞİ GENÇ GİRİŞİMCİLERDE
Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Ege Şubesi Başkanı Can Yavaş, "Gençliğin Yetişmesinde STK´ların Rolü" konulu konuşmasıyla Bornova Rotary Kulübü´nün toplantısına konuk oldu.
Vizyon Havacılık´ın 2500 m²´lik Hangarı Yarın Açılıyor…
Vizyon Havacılık´ın 2500 m²´lik Hangarı Yarın Açılıyor…
Tüm dünyada olduğu gibi katma değeri yüksek olan havacılık endüstrisine 2014 yılında merhaba diyen bir Çam Grubu şirketi olan Vizyon Havacılık, yatırım yapmanın çok daha kıymetli olduğu bu zaman diliminde 10 Milyon TL´lik dev bir yatırıma imza attı.
YETER Kİ İSTESİNLER… BAŞARAMAYACAKLARI HİÇBİR İŞ YOK!...
YETER Kİ İSTESİNLER… BAŞARAMAYACAKLARI HİÇBİR İŞ YOK!...
MaviBahçe AVM´deki İyilik Atölyesi Kafe´de tüm İzmirliler´in sevgisini kazanan İzmir Down Sendromu Derneği (İDSD) üyesi çocuklar, mesailerinden arta kalan zamanlarını sanat eğitimleri ile değerlendiriyor.
Giachino fidanlarda yaşayacak...
Giachino fidanlarda yaşayacak...
21 Mayıs 2018 tarihinde geçirdiği beyin kanaması sonucu 9 yaşında vefat eden Tevfik Fikret İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Alp Antoine Giachino anısına Ege Orman Vakfı işbirliği ile koru oluşturuldu. Tevfik Fikret İlk okulu Yönetimi, öğretmenleri, okul aile birliği ve okul arkadaşlarının katkıları ile Soma-Büyükgüney ağaçlandırma sahasında oluşturulan 564 fidanlık koruda fidanlar Alp Antoine anısına dikildi.
HKP İzmir İl Örgütünden Filistin Açıklaması
HKP İzmir İl Örgütünden Filistin Açıklaması
Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) İzmir İl Örgütü, Dün İsrail´in Filistinlilere yönelik saldırısı sonucu 7 Filistinlinin yaşamını yitirmesine ilişkin bir açıklama yayımladı.
Siyonist İsrail 7 Filistinliyi daha katletti!
Siyonist İsrail 7 Filistinliyi daha katletti!
Katil ABD Emperyalistlerini ve Ortadoğu´daki Bekçi Köpeği İsrail´i Ortadoğu Halkları birleşip Tarihin çöplüğüne göndermediği sürece katliamlar devam edecek
MACERA KULÜBÜNDEN YEREL SEÇİM ÖNCESİ ANKARA ÇIKARTMASI
MACERA KULÜBÜNDEN YEREL SEÇİM ÖNCESİ ANKARA ÇIKARTMASI
Macera Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri yaklaşan yerel seçimler öncesinde, İzmir Metropol ve İlçelerde, Yerel yönetimlerde yaşadıkları sorunları, yaptıkları etkinliklerde insanlardan gelen geri dönüşleri, beklenti ve dileklerini iletmek üzere Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU ile 20 dakikalık bir görüşme gerçekleştirdiler.
Agora Lions Kulübü yüz sakız fidanına can verdi….
Agora Lions Kulübü yüz sakız fidanına can verdi….
Agora Lions kulübü, Ege Orman Vakfı işbirliği ile Çeşme-Çiftlikköy ağaçlandırma sahasında 100 sakız fidanına hayat verdi.
Vizyon Havacılık´tan Yeni Atılım: “Vizyon Havacılık Uçuş Okulu”
Vizyon Havacılık´tan Yeni Atılım: “Vizyon Havacılık Uçuş Okulu”
Türkiye´nin kısa ve orta vadedeki pilot ihtiyacının karşılanması maksadıyla 30 Ekim 2018´te ilk kez pilotaj eğitimi vermeye başlayacak olan Vizyon Havacılık sektöre oldukça iddialı giriyor.
Çanakkale Şehitliği´nde duygusal anlar
Çanakkale Şehitliği´nde duygusal anlar
Konak Belediyesi, manevi duyguların doruğa çıktığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde Konaklı kadınlara Çanakkale Şehitliği´ne gezi düzenledi. İlk kafile 6 otobüsle Konak Belediyesi´nin Basmane´deki hizmet binası önünden hareket ederek Çanakkale´ye gitti. İlk kafile 6 otobüsle Konak Belediyesi´nin Basmane´deki hizmet binası önünden hareket ederek Çanakkale´ye gitti. Gece yarısı başlayan yolculuk öncesi geziye katılanları Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş uğurladı. Pekdaş, Çanakkale Zaferi´nin aziz hatıralarının bulunduğu, binlerce kahraman askerin ebedi istirahatgahı olan Çanakkale Şehitliği´ni gezecek olan katılımcılara iyi yolculuklar diledi.
Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı Nurullah Ankut, hayvan sevgisi nedeniyle hapis cezasına çarptırıldı.
Halkın Kurtuluş Partisi Genel Başkanı Nurullah Ankut, hayvan sevgisi nedeniyle hapis cezasına çarptırıldı.
Mahallesindeki kedi ve sokak hayvanlarına baktığı için, bazı komşuları tarafından şikâyet edilen Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Genel Başkanı Nurullah Ankut hakkında 2010 yılında açılan “Kedi Davaları”ndan 6´ncısı bugün sonuçlandı.
“Che Yoldaş Ölümsüzdür!”
“Che Yoldaş Ölümsüzdür!”
Küba devriminin liderlerinden Ernesto Che Guevara, ABD ve işbirlikçileri tarafından katledilişinin 51. yılında Kurtuluş Partisi Gençliği tarafından anıldı. İzmir Kurtuluş Partisi Gençliği, “Che Yoldaş´ın devrettiği Kızıl Bayrak Kurtuluş Partililerin ellerinde dalgalanıyor…” başlıklı bir açıklama yayınladı.
4 MİLYON 241 BİN 841 KİŞİ LİSANS ÖĞRENİMİ GÖRÜYOR
4 MİLYON 241 BİN 841 KİŞİ LİSANS ÖĞRENİMİ GÖRÜYOR
Türkiye´deki yükseköğrenim düzeyine göre öğrenci sayıları belli olurken, 4 milyon 241 bin 841 kişinin lisans öğrenimi gördüğü saptandı.
EĞİTİMDE ROLLER DEĞİŞMELİ
EĞİTİMDE ROLLER DEĞİŞMELİ
TED Denizli Koleji Gazeteci - Yazar Abbas Güçlü ile “Doğru Okul” söyleşisini öğrenciler, öğretmenler, veliler ve davetlilerin katılımı ile gerçekleştirdi.
HELİKOPTERLE GÜVENLİ UÇUŞUN LİDER MARKASI AIRBUS ARTIK TÜRKİYE´DE!
HELİKOPTERLE GÜVENLİ UÇUŞUN LİDER MARKASI AIRBUS ARTIK TÜRKİYE´DE!
SİVİL HELİKOPTER PAZARINDA DÜNYA LİDERİ AIRBUS, TÜRKİYE´DEKİ KULLANICILARINA SBAIR İLE ULAŞACAK.
Dünya Fair Play Fotoğraf Yarışması
Dünya Fair Play Fotoğraf Yarışması
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair Play Komisyonu´nun bu yıl ilkini düzenlediği Dünya Fair Play Fotoğraf Yarışması için 1 Mayıs 2018´de başlayan başvuru süreci devam ediyor. İzmir Bornova Belediyesi iş birliği ile Fair Play olgusunu yaygınlaştırmak için hayata geçirilen yarışmaya 30 Kasım 2018´e kadar başvuru yapılabilecek.
DSİ İzmir´den balık rekoru:
DSİ İzmir´den balık rekoru:
Ege´nin baraj ve göletlerinde bereketli bir sezon geçiren balıkçılara bir müjde daha geldi. “DSİ 2. Bölge Müdürlüğü Ürkmez Su Ürünleri ve Balık Üretim Tesisi” kendi rekorunu kırdı. Baraj ve göletlere tam 2 milyon 750 bin yavru balık bıraktı.
Ekranların En Çok Konuşulan Dizileri Belli Oldu
Ekranların En Çok Konuşulan Dizileri Belli Oldu
Televizyon ekranlarının en çok konuşulan dizileri belli olurken, dizilerin yeni sezon startları ise TV sayfalarının en çok konuştuğu başlıklar arasında yer aldı.
Milli Pilot Ümit Ülkü İstanbul´da kupaları topladı
Milli Pilot Ümit Ülkü İstanbul´da kupaları topladı
Opel Corsa OPC Cup´ın İstanbul´da yapılan 3. ayak yarışlarında Milli Pilot Ümit Ülkü, zirvedeki yerini korudu. Ülkü ayrıca, Pilatinum Cup´da da kürsüye çıkmayı başardı.
“ALMANYA VE TÜRKİYE EKONOMİDE STRATEJİK ORTAK”
“ALMANYA VE TÜRKİYE EKONOMİDE STRATEJİK ORTAK”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın üç gün süren Almanya ziyareti sonrasında, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin daha da ivme kazanması bekleniyor. Ziyaretin yansımaları Türkiye´de faaliyet gösteren Alman sermayeli şirketler tarafından merakla izlenirken, Türkiye´nin ihracatı içinde Almanya´nın payı her geçen yıl artıyor.
İlt: bayram ikramiyesinde eşitsizlik bildirisi.
İlt: bayram ikramiyesinde eşitsizlik bildirisi.
Akbank Emeklileri Grubu ramazan bayramı ve kurban bayramında ödenen bayram ikramiyesiyle ilgili kanun hükmünün gözden geçirilmesi için basın açıklaması yaptı.
ZOR DURUMDAKİ FİRMALARIN UMUDU KONKORTADO
ZOR DURUMDAKİ FİRMALARIN UMUDU KONKORTADO
İzmir Yeminli Mali Müşavirler Odası ve İzmir Barosu işbirliğiyle düzenlenen “Konkortado Konferansı” 27 Eylül Perşembe günü İzmir Barosu Konferans Salonunda yapıldı.
MEB Yardımcı kaynak kullanımı ile ilgili yasaklar değil, ilkeler belirlemeli
MEB Yardımcı kaynak kullanımı ile ilgili yasaklar değil, ilkeler belirlemeli
Lider Eğitimci Yazarlar Derneği İzmir İl Başkanı Alpay Cavlak, gündemde olan kaynak kitap kullanılması ile ilgili olarak haber sitemize açıklamalar yaptı. Milli Eğitim Bakanlığının kaynak kullanımı ile ilgili ‘´yasaklar değil, ilkeler belirlemesi´´ gerektiğini söyleyen Cavlak, bu ilkelerden birincisinin ‘´öğretmene güvenmek´´ olması gerektiğini dile getirdi.
UMUT VAKFI - 28 EYLÜL BİREYSEL SİLAHSIZLANMA GÜNÜ
UMUT VAKFI - 28 EYLÜL BİREYSEL SİLAHSIZLANMA GÜNÜ
ŞİDDET, BİREYSEL SİLAHLANMANIN ÖNLENMESİ, DENETİMİ VE ANLAŞMAZLIKLARDA HUKUKUK ÜSTÜN KILINMASI İÇİN 25 YILDIR MÜCADELE EDEN UMUT VAKFI ; “28 EYLÜL BİREYSEL SİLAHSIZLANMA GÜNÜN”DE ŞİDDETİN HER TÜRÜ VE BİREYSEL SİLAHSIZLANMA İÇİN; EĞİTİM VE YASAL DÜZENLEMELERE ACİLEN İHTİYAÇ ÇAĞRISINDA BULUNDU… HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ VE BİREYSEL SİLAHLANMAYLA MÜCADELEDE 25.YIL !
Elektral´in Yerli Üretimine ‘Security Essen 18´ Fuarında Yoğun İlgi
Elektral´in Yerli Üretimine ‘Security Essen 18´ Fuarında Yoğun İlgi
İlklerin öncüsü Elektral A.Ş. Almanya´nın Essen kentinde 23.´sü düzenlenen “Security Essen 18” fuarında Türkiye´yi temsil ediyor. 40 ülkeden 1000 firmanın katıldığı fuarda tamamen yerli üretim olan güvenlik kapılarının tanıtımını yapan Elektral A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdem Dinçsoy, “Tamamen yerli üretimle Türkiye´yi yurtdışında temsil ediyoruz. Ürünümüz fuarda büyük ilgi gördü” dedi.
ATSO Başkanı Dr. Ulusoy: "Zeytine prim desteği şart"
ATSO Başkanı Dr. Ulusoy: "Zeytine prim desteği şart"
TOBB Çevre ve İklim Değişikliği Kurulu, zeytine pirim desteği verilmesi kararı aldı. Kurul Başkanı olan Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy, "Aldığımız bu kararı ilgili bakanlıklara ilettik. Eğer zeytine pirim kararı uygulanırsa hem üretici rahat bir nefes alacak hem Türkiye´nin küresel pazarda rekabet gücü artacak" dedi.
İSVİÇRE DEVİ ZEHNDER´E MUHTEŞEM AÇILIŞ
İSVİÇRE DEVİ ZEHNDER´E MUHTEŞEM AÇILIŞ
Merkezi İsviçre´de bulunan ve 123 yıldır üretimini sürdüren Zehnder Grubu´nun Manisa Organize Sanayi Bölgesi´nde inşa edilen yeni fabrikası, düzenlenen görkemli bir törenle faaliyetlerine başladı.
Bu Anaokulunun Kapıları Açık
Bu Anaokulunun Kapıları Açık
Taç Yıldız Anaokulları Montessori Metodu ile Eğitime başladı
“RUS AVANGARDI. SANAT VE TASARIMLA  GELECEĞİ DÜŞLEMEK” SERGİSİ,
“RUS AVANGARDI. SANAT VE TASARIMLA GELECEĞİ DÜŞLEMEK” SERGİSİ,
Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), Rus Avangardı‘nın sanat ve tasarımını 500´den fazla eserle temsil eden kapsamlı “Rus Avangardı. Sanat ve Tasarımla Geleceği Düşlemek” sergisine, 18 Ekim 2018 tarihinden itibaren ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
İŞVERENLERİN İŞE ALIM BEKLENTİLERİ OLUMLU
İŞVERENLERİN İŞE ALIM BEKLENTİLERİ OLUMLU
2018 yılının son çeyreğinde Türk işverenlerin yüzde 19´u istihdam artışı yaşanacağını dile getirirken, yüzde 11´i istihdamda azalma öngörüyor.
86. Dil Bayramı kutlanıyor
86. Dil Bayramı kutlanıyor
Türk Dili Kurultayının 86. yıldönümü Dil Derneği İzmir Temsilciliği ile Konak-Karabağlar-Karşıyaka-Güzelbahçe Belediyelerinin birlikte hazırladığı tören-etkinliklerle kutlanacak
TERCÜME BÜROLARI İZMİR
TERCÜME BÜROLARI İZMİR
Uluslararası ticarette başarıyı getiren en önemli şey taraflar arasındaki kaliteli iletişimdir.Kaliteli bir iletişim ise ancak ve ancak iyi yapılmış çeviri metinleri ile mümkündür.
İZKA MALİ DESTEK PROGRAMLARI SONUÇLARI AÇIKLANDI
İZKA MALİ DESTEK PROGRAMLARI SONUÇLARI AÇIKLANDI
İzmir Kalkınma Ajansı´nın (İZKA) 2017 yılı Sosyal Uyumun Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı ile Kültür Varlıklarının Korunması ve Yaşatılması Mali Destek Programı´nın değerlendirme süreçleri tamamlandı.
KURAP Başkanı Kasar: "Türkiye dünyanın merkezi"
KURAP Başkanı Kasar: "Türkiye dünyanın merkezi"
Türkiye´de iş seyahatlerinde uzmanlaşmış seyahat acentelerinin birleşerek kurduğu Kurumsal Acenteler Platformu (KURAP) turizmde, İzmir için güç birliği yaptı.
Özgener´den otomotivcilere:  2025´e hazır olun
Özgener´den otomotivcilere: 2025´e hazır olun
OTOMOTİV Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER), 36´ncı Bölge Diyalog Toplantısı´nı İzmir Ticaret Odası´nda (İZTO) gerçekleştirdi. Toplantıda sektöre dair önemli konular ele alınırken, İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, önemli tavsiye ve uyarılarda bulundu.
30 yıl sonra da çocuklar gibi şendiler
30 yıl sonra da çocuklar gibi şendiler
Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Fakültesi´nin 1986-87 ve 88 mezunları fakültenin koridorlarını çınlattı.
BİLİMSEL GERÇEKLER GÖRMEZDEN GELİNEMEZ
BİLİMSEL GERÇEKLER GÖRMEZDEN GELİNEMEZ
Seferihisar´ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96´ncı yılı dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Bilimsel Yönüyle Seferihisar´ konulu panelde, kentle ilgili bir takım bilimsel değerlendirilmeler yapılmış ve bunlar kamuoyu ile paylaşılmıştır.
Mutlu: ‘Dövize endeksli kira sorunumuz bitecek..´
Mutlu: ‘Dövize endeksli kira sorunumuz bitecek..´
Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın dövize endeksli kira ve sözleşmelere son veren kararına İzmir esnaf sanatkarından destek geldi.
Tarımın geleceği için dev işbirliği
Tarımın geleceği için dev işbirliği
İZMİR (Ege Ajans)- İzmir´in iki köklü kurumu tarımın geleceği için işbirliğine gidiyor. Ege Üniversitesi ile İzmir Ticaret Borsası arasında imzalanan protokolle; tarımda etkin ve ileri teknoloji kullanımı ile yüksek verim ve kalitede tarımsal üretimin ve gıda işlemenin geliştirilmesi, çevreye duyarlı üretim modelleri yaratılması amaçlanıyor.
DÜNYANIN ÇÖPÜ AYNI ANDA TOPLANACAK!
DÜNYANIN ÇÖPÜ AYNI ANDA TOPLANACAK!
Her yıl 8 milyon tondan fazla atık okyanuslara karışıyor! Sen de kirlenme ve küresel ısınma ile tehdit altında olan deniz yaşamını kurtarmaya yardımcı ol! 15 Eylül´de kıyılarda buluşalım!
Mutlu TESK Yönetiminde…
Mutlu TESK Yönetiminde…
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK)´in 20. Olağan Genel Kurulu Ankara´da yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile TBMM Başkanı Binali Yıldırım´ın da katılımlarıyla gerçekleştirilen genel kurulun divan başkanlığını İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu yaptı.
Ev Eşya Depolama Hizmetleri ve Fiyatları | www.edepola.com
Ev Eşya Depolama Hizmetleri ve Fiyatları | www.edepola.com
Ev eşya depolama hizmetlerini yaptığı nitelikli yatırımlarla birlikte kaliteli ve güvenilir depo seçenekleriyle birleştiren www.edepola.com sizleri bekliyor.

Eşya Depolama

HUZUREVİNDE DUYGULU VEDALAŞMA
HUZUREVİNDE DUYGULU VEDALAŞMA
Kuşadası Kaymakamlığına atanan Kaymakam Yücel, eşi ile birlikte Karşıyaka Belediyesi Zübeyde Hanım Huzur Evindeki yaşlılar ile vedalaştı.
Almanlara Türk şıklığı
Almanlara Türk şıklığı
Türkiye´nin ihracatta ve istihdamda lokomotifi hazırgiyim ve konfeksiyon sektörü yüzde 10´luk Pazar payına ulaştığı, ihracatında lider ülke konumundaki Almanya´ya ihracatını daha yukarı taşımak için 2019 yılında Almanya´da Munich Fabric Start Fuarı´na Milli Katılım Organizasyonu yapmaya hazırlanıyor.
İzmir Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
23°
12°
Salı
Bulutlu
23°
15°
Çarşamba
Fırtına
21°
16°
Perşembe
Fırtına
18°
11°
DOLAR
5.6134
EURO
6.4316
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sabır, kurtuluşun anahtarıdır.

Mevlana
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları