İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL HİZMETLER DAİRE BAŞKANI YAVUZ SALTIK, DESTEK VAR REKLAM YOK
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL HİZMETLER DAİRE BAŞKANI YAVUZ SALTIK, DESTEK VAR REKLAM YOK
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Yavuz Saltık, yaklaşık 177 bin aileye İstanbulkart aracılığıyla market yardım yaptıklarını açıkladı. Saltık, verilen desteklerin hiçbir şekilde aleni bir yöntemle gerçekleşmediğini söyledi.
MANİSA´DA DEPREM
MANİSA´DA DEPREM
28/01/2020 Saat 14.20 sularında Manisa´da 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
BAŞKAN ZEYDAN KARALAR, SEL GİDER DAYANIŞMA KALIR
BAŞKAN ZEYDAN KARALAR, SEL GİDER DAYANIŞMA KALIR
Adana´da bir süre önce yaşanan sel felaketinden zarar gören vatandaşların, ocak, şubat, mart aylarında tahakkuk edecek su faturalarında yüzde 50 indirim uygulanacak. Şu ana kadar ödeme yapanlara da, yatırdıkları paranın yüzde 50´si iade edilecek.
İBB TOPLANMA VE GEÇİCİ BARINMA ALANLARI´NI BELİRLEDİ
İBB TOPLANMA VE GEÇİCİ BARINMA ALANLARI´NI BELİRLEDİ
İBB, geliştirilen karar destek modeli ile 39 ilçenin Toplanma ve Geçici Barınma Alanları´nı belirledi. Seçilen noktalar, deprem sürecinde vatandaşların ihtiyaçlarını yanıtlayacak en uygun kriterleri taşıyan alanlardan oluşuyor.
İZMİR İL SAĞLIK MÜDÜRÜ OP. DR. M. BURAK ÖZTOP: KORONA VİRÜSÜ ŞÜPHESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
İZMİR İL SAĞLIK MÜDÜRÜ OP. DR. M. BURAK ÖZTOP: KORONA VİRÜSÜ ŞÜPHESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
S.B.Ü. İzmir Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesine korona virüsü şüphesiyle bir hastanın getirilmesi üzerine açıklama yapan İzmir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. M. Burak Öztop, hastanın sadece tedbir amaçlı gözlem altında tutulduğunu belirterek, “Kimsenin panik yapmasına gerek yok” dedi.
CHP´Lİ BEKO: ‘ELİNİZİ ÇALIŞANIN CEBİNDEN ÇEKİN ARTIK!´
CHP´Lİ BEKO: ‘ELİNİZİ ÇALIŞANIN CEBİNDEN ÇEKİN ARTIK!´
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, çalışanların maaş ve ücretleri üzerinden kesilen gelir vergisi ile alkolden sigaraya, beyaz eşyadan mobilyaya kadar pek çok alanda uygulanan dolaylı vergilerin 2020 yılında toplam vergi gelirlerinin yaklaşık yüzde 80´ini oluşturacağını belirterek “İşçinin, memurun cebinden elinizi çekin artık” dedi.
EĞİTİM YARDIMINDA YENİ BAŞVURULAR BAŞLADI
EĞİTİM YARDIMINDA YENİ BAŞVURULAR BAŞLADI
İBB´nin “Genç Üniversiteliye Eğitim Yardımı” projesinde koşulları taşıyan toplam 12 bin 334 öğrenci yardım almaya hak kazandı. Kriterleri tutmadığı için yardımdan faydalanamayan 2 bin 605 öğrenci yeniden değerlendirmeye tabi tutulacak. Kalan 15 bin kişi için yeni başvurular alınmaya başlandı.
Egeli genç iletişimciler film yapımcılığı üzerine bilgilendirildi
Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi “Kariyer Günleri” kapsamında genç iletişimcilerle bir araya gelen Kılınç, “Vakit kaybetmeden alanınızdaki staj olanaklarını ve çeşitli festivallerin verdiği destekleri takip edin” dedi.
Tarih: 27.11.2019 01:23:34

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Konferans Salonu´nda gerçekleşen etkinliğe İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Takımcı, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Lale Kabadayı ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Dekan Prof. Dr. Takımcı, “İletişim Fakültesi olarak öğrencilerimizi sektörün başarılı temsilcileri ile bir araya getirmeye devam ediyoruz. Emre Kılınç, yine bizim fakültemizden mezun olmuş, başarılı ve örnek bir iletişimci. Bugün aramızda olduğu için kendisine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Mezunları ile halen eğitim gören öğrencileri arasındaki iletişime büyük önem veren Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV ve Sinema Bölümü, Kariyer Günleri kapsamında bu kez Olur Film Yapım Şirketi sahibi Emre Kılınç´ı konuk etti.

 Kısa ve uzun metrajlı filmlere bütçe bulma konusundaki deneyimlerini öğrencilerle paylaşan Emre Kılınç, sektörde sıkça rastlanan sorunlar hakkında yeni iletişimcilere uyarılarda bulundu. Kılınç, sektörde en önemli kişilerden birinin yapımcılar olmasına ve üretici bireylerin özgür yaratımlarına ket vurabileceğine dikkat çekti.

Emre Kılınç, yapımcıların da İletişim Fakülteleri gibi ilgili alanlardan mezun olmasının bu zıtlaşmayı en aza indireceğine inandığını dile getirdi. Film fonlama ve film projelendirme konularında da bilgilerini öğrencilerle paylaşan Emre Kılınç, geleceğin iletişimcilerine, vakit kaybetmeden alandaki staj olanaklarını ve çeşitli festivallerin vermekte olduğu destekleri takip etmelerini tavsiye etti.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AK Parti´den İzmir Elazığlılar Derneğine Geçmiş Olsun Ziyareti
AK Parti´den İzmir Elazığlılar Derneğine Geçmiş Olsun Ziyareti
AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Ali Aslan, ELDERFED ve İzmir Elazığlılar Kültür ve Dayanışma Derneğine geçmiş olsun temennilerinde bulundu.
İZMİR TRAMVAYLA 100 BİN TON KARBONDİOKSİT EMİSYONUNU ENGELLEDİ
İZMİR TRAMVAYLA 100 BİN TON KARBONDİOKSİT EMİSYONUNU ENGELLEDİ
Konak ve Karşıyaka tramvayları 2019´da toplam 40 milyon yolcu taşıyarak yaklaşık 100 bin ton karbondioksit emisyonunun atmosfere bırakılmasını engelledi.
BÜYÜKŞEHİR OKULLARI GRİBE KARŞI İLAÇLIYOR
BÜYÜKŞEHİR OKULLARI GRİBE KARŞI İLAÇLIYOR
İzmir Büyükşehir Belediyesi özellikle kış aylarında artan grip hastalığına karşı çocukları korumak için okulları ilaçlıyor.
BAŞKAN SOYER´DEN AYŞE DENİZ´E BİSİKLET
BAŞKAN SOYER´DEN AYŞE DENİZ´E BİSİKLET
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bugün başarılı öğrencilerden Ayşe Deniz´e birinci dönemde gösterdiği başarıdan dolayı bisiklet hediye etti.
TARİHİ ELEKTRİK FABRİKASINA BİR DESTEK DAHA
TARİHİ ELEKTRİK FABRİKASINA BİR DESTEK DAHA
Yeni yılın ilk İzmir Ekonomik Koordinasyon Kalkınma Kurulu (İEKKK) toplantısının ana konusu kentin tarihi merkezleri oldu. Kurul, tarihi elektrik fabrikası projesine de destek olma kararı aldı.
Ak Parti İzmir İl Başkanı Sürekli EGEV´i     ziyaret etti
Ak Parti İzmir İl Başkanı Sürekli EGEV´i ziyaret etti
Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı´nı (EGEV) Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, ziyaret etti. EGEV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Susam ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüşen Sürekli, İzmir İş dünyası ile Ankara arasında köprü kurarak, İzmir ile ilgili sorun ve talepleri EGEV koordinasyonunda Ankara´ya taşıyacağını söyledi.
İZMİR´DE 163 BİN 865 BUZAĞIYA DESTEKLEME
İZMİR´DE 163 BİN 865 BUZAĞIYA DESTEKLEME
2018 yılının 2´inci döneminde doğan ve başvurusu yapılan buzağılara yapılan destekleme ödemeleri üreticilerimizin hesaplarına yatırılmaya başlandı.
MİNİKLER, EGE ÇOCUK ÜNİVERSİTESİNDE EĞLENEREK ÖĞRENDİLER
MİNİKLER, EGE ÇOCUK ÜNİVERSİTESİNDE EĞLENEREK ÖĞRENDİLER
Ege Üniversitesi Çocuk Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGEÇEM) tarafından düzenlenen “EGEÇEM 2020- Kış Okulu Programı” kapsamında çeşitli eğitimler alan çocuklar sertifikalarını aldı. Miniklere ve eğitmenlere sertifikalarını veren Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Çocuklarımızı bilime, sanata ve spora özendirmenin yolu, erken yaşta onları akademi ile buluşturmaktan geçiyor. Üniversitemizin Çocuk Üniversitesi de bu anlamda İzmir´de önemli görev üstleniyor. EGEÇEM bu misyonumuz doğrultusunda eğitimlerine devam ediyor. “Ege Çocuk Üniversitesinde Eğlenerek Öğreniyoruz -2” projemiz kapsamında EGEÇEM ev sahipliğinde düzenlediğimiz Kış Okulu eğitimlerimizi başarı ile tamamlayan miniklerimizi kutluyorum” dedi. Eğitime katılan çocukların aileleri ise Ege Üniversitesinin imkânlarını çocuklarla buluşturmasından çok memnun kaldıklarını ifade ederek, çocuklarının şimdiden üniversiteyi, bilimi, sanatı ve sporu tanıdıklarını, üniversite bilinci kazandıklarını, aldıkları birbirinden farklı eğitimlerle sömestr tatilini faydalı geçirdiklerini ifade ettiler.
3. KARABURUN NERGİS FESTİVALİ YAPILDI
3. KARABURUN NERGİS FESTİVALİ YAPILDI
Karaburun´un simgesi haline gelen nergis çiçeğini dünyaya tanıtmak amacıyla bugün Karaburun Nergis Festivali´nin üçüncüsü düzenlendi. Elazığ´da meydana gelen deprem nedeniyle festival kapsamındaki konser ve gösteriler iptal edildi.
İZTO´DAN "KOZMETİK" DESTEK
İZTO´DAN "KOZMETİK" DESTEK
Türkiye´de 9.4 milyar liralık pazar payına ulaşan kozmetik sektörü için İzmir, nitelikli eleman yetiştirilmesi konusunda harekete geçti. İzmir Ticaret Odası ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde makyaj eğitimleri başladı.
EGE ÜNİVERSİTESİNE TEŞEKKÜR
EGE ÜNİVERSİTESİNE TEŞEKKÜR
Ege Üniversitesi (EÜ) Tekstil ve Konfeksiyon Araştırma Uygulama Merkezi (TEKAUM) Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Gamze Süpüren Mengüç ve ekibinin TÜBİTAK 1001 projesi kapsamında geliştirdiği, ciltteki sinir uçlarını etkileyerek batma hissi oluşturan kumaşların yüzeylerindeki tüylerin batma kuvvetini ölçen “Kumaş Dalama Ölçüm Cihazı”nın fikri hakları düzenlenen protokolle Pro-Ser firmasına devredildi. Protokolün üniversite sanayi işbirliği açısından büyük önem taşıdığını söyleyen EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Bizim istediğimiz tam da buydu. Bilimsel çalışmalar raflarda kalmamalı, katma değeri yüksek ürünlere dönüşmeli. Bu başarılı projede emeği geçenleri tebrik ediyorum. Firmamıza da üretim ve pazarlama aşamasında başarılar diliyorum” diye konuştu.
İZMİR KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ YENİ YÖNETİMİNİ SEÇTİ
İZMİR KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ YENİ YÖNETİMİNİ SEÇTİ
zmir Kent Konseyi Engelli Meclisi üç yıl boyunca İzmir´in engelli politikalarına yön verecek yöneticilerini seçti.
İZMİR´DEN ELAZIĞ´A YARDIM KONVOYLARI YOLA ÇIKIYOR
İZMİR´DEN ELAZIĞ´A YARDIM KONVOYLARI YOLA ÇIKIYOR
Elazığ depreminin yaralarını sarmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım kampanyası başlattı. Sabah saatlerinde battaniye, kuru gıda ve kışlık giysiden oluşan ilk yardım tırı yola çıkıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmirlilerden gelecek yardımları da Elazığ´a ulaştıracak.
BU BİR HAK GASPIDIR!
BU BİR HAK GASPIDIR!
Gazetecilik her dönemde zorluklarla yürütülen bir meslek oldu. Gazeteciler her dönemde yazdıklarından, söylediklerinden ötürü baskı gördü, tehdit edildi, hapse atıldı, öldürüldü. Ama mesleğinin gereklerini yerine getirip gerçek anlamda gazetecilik yapan yürekli, onurlu gazeteciler işlerini yapmaktan, gerçekleri dile getirmekten asla vazgeçmedi.
AYDIN ŞENGÜL SESSİZLİĞİNİ BOZDU
AYDIN ŞENGÜL SESSİZLİĞİNİ BOZDU
“AK Parti´ye bizim üzerimizden zarar vermeye kalkışmasınlar”
İZMİR´İN BAŞKANLARI EFES SELÇUK´TA BULUŞTU
İZMİR´İN BAŞKANLARI EFES SELÇUK´TA BULUŞTU
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer´in başkanlığında düzenlenen İzmir Büyükşehir Belediye CHP İlçe Başkanları Koordinasyon Toplantıları´nın dördüncüsü Efes Selçuk´ta gerçekleşti. Toplantıda 2020 Strateji Planı´na ilişkin değerlendirmeler yapıldı.
GÖZTEPE STADI´NIN ÇEVRESİ YENİLENDİ
GÖZTEPE STADI´NIN ÇEVRESİ YENİLENDİ
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Göztepe-Beşiktaş maçıyla bu Pazar açılışı yapılacak stadın çevresindeki düzenleme çalışmalarını tamamladı. Büyükşehir´e bağlı İzbeton ekipleri, sarı kırmızılı ekibin yeni stadyumunun çevresindeki çalışmalara yaklaşık iki ay önce başlamıştı.
GÖZTEPE-BEŞİKTAŞ MAÇI NEDENİYLE ESHOT SEFERLERİNE GEÇİCİ DÜZENLEME
GÖZTEPE-BEŞİKTAŞ MAÇI NEDENİYLE ESHOT SEFERLERİNE GEÇİCİ DÜZENLEME
Güzelyalı´daki Göztepe Gürsel Aksel Stadı´nın açılışı nedeniyle 26 Ocak Pazar günü bölgede bazı yollar kapatılacak. Bu yolları kullanan belediye otobüslerinin güzergâhları da değiştirilecek.
Bilinçli Nesil, Verimli Enerji 5 Yılda 25 Bin Enerji Avcısı
Bilinçli Nesil, Verimli Enerji 5 Yılda 25 Bin Enerji Avcısı
ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım, “Enerji Avcıları” projesi ile 25 bin çocuğa ulaştı; 2020 yılında da binlerce çocuğu enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda bilinçlendirerek farkındalık yaratmaya devam edecek.
İZMİR Barosu. Avukatların Mesleklerini Özgürce Yaptıkları Günler İçin Mücadele Etmeye Devam Edeceğiz
İZMİR Barosu. Avukatların Mesleklerini Özgürce Yaptıkları Günler İçin Mücadele Etmeye Devam Edeceğiz
İzmir Barosu, Çağdaş Hukukçular Derneği İzmir Şubesi ve Özgürlük İçin Hukukçular Derneği İzmir Şubesi, bu yıl tehdit, saldırı, işkence ve ölümlerle yüz yüze gelen Pakistanlı avukatlara adanan 24 Ocak Tehlikedeki Avukatlar Günü dolayısıyla İzmir Adliyesi önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdiler.
İzmir hayvancılığı için büyük işbirliği
İzmir hayvancılığı için büyük işbirliği
İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği arasında küpeleme protokolü imzalandı. Protokol çerçevesinde İzmir´de yeni doğan sığır cinsi hayvanların küpelenerek kayıt altına alınması işlemi Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından yapılacak.
 iTB Borsa Yönetim Kurulu Başkanı , Sayın Işınsu Kestelli´nin İTB Borsa projelerini konu alan röportaj
iTB Borsa Yönetim Kurulu Başkanı , Sayın Işınsu Kestelli´nin İTB Borsa projelerini konu alan röportaj
İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli Yeni Soluk Ege Bölge Temsilcisi Olkan Özkır´a konuştu. Kestelli, “küresel iklim değişiklikleri, sürdürülebilir gıda, döngüsel ekonomi, tarım ve gastronomi, sağlıklı gıda, yerel ürünler, agroturizm, coğrafi işaretler, tarım ve gıda girişimciliği, inovatif gıdalar, sürdürülebilir tedarik zincirleri vb konularda eko sistem ve network yaratmayı, yerel ürünlerin yaratacağı katma değeri ve üretici gelirlerini artırmayı ve ilgili sektörlerle kolektif çalışmayı, hedefledik” dedi.
İZMİR İTFAİYESİ DEPREM BÖLGESİNDE
İZMİR İTFAİYESİ DEPREM BÖLGESİNDE
Manisa´nın Akhisar ilçesinde dün akşam meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki deprem ve devamındaki artçı sarsıntılar İzmir İtfaiyesi´ni teyakkuza geçirdi. Arama kurtarma ekipleri depremin hemen ardından bölgeye giderek hasar tespit çalışmalarına katıldı.
TUNÇ SOYER SİNEMACILARA SESLENDİ: ‘‘SİNEMA SEKTÖRÜNE EV SAHİPLİĞİ YAPMAK İSTİYORUZ´´
TUNÇ SOYER SİNEMACILARA SESLENDİ: ‘‘SİNEMA SEKTÖRÜNE EV SAHİPLİĞİ YAPMAK İSTİYORUZ´´
İzmir Sinema Ofisi sinema profesyonellerini bir araya getirdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir´de sinema sektörüne ev sahipliği yapmak istediklerini söyledi.
Bölünmez Çankırı´dan Yeni İzmir Tarım ve Orman İl Müdürüne ‘‘Hayırlı Olsun´´ Ziyareti
Bölünmez Çankırı´dan Yeni İzmir Tarım ve Orman İl Müdürüne ‘‘Hayırlı Olsun´´ Ziyareti
AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, İzmir Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne yeni atanan Mustafa Özen´i Ziraat Odası Başkanları ile ziyaret ederek tebrik etti ve hayırlı olsun dileklerini iletti.
ANTİK SMYRNA AGORASI´NA MODERN GİRİŞ
ANTİK SMYRNA AGORASI´NA MODERN GİRİŞ
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Antik Smyrna Agorası´na ulaşımı kolaylaştırmak ve tarihi aksın bilinirliğini arttırmak için agoranın girişinin yerini değiştiriyor. Proje kapsamında modern bir giriş binası da yapıldı.
HARMANDALI BİYOGAZ TESİSİ ZİYARETE AÇILDI
HARMANDALI BİYOGAZ TESİSİ ZİYARETE AÇILDI
İzmir Çiğli´deki Harmandalı Düzenli Atık Depolama ve Biyogaz Tesisi isteyen İzmirlilerin ziyaretine açık.
BAŞKAN SOYER URLA´DAKİ ÇALIŞMALARI DENETLEDİ
BAŞKAN SOYER URLA´DAKİ ÇALIŞMALARI DENETLEDİ
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Urla´da devam eden çalışmaları inceledi, yeni başlayacak yatırımların müjdesini verdi.
İZMİR´İN YENİ ARABALI FERİBOTU SUYA İNDİRİLDİ
İZMİR´İN YENİ ARABALI FERİBOTU SUYA İNDİRİLDİ
İzmir Büyükşehir Belediyesi deniz ulaşımının geliştirilmesi hedefi kapsamında mevcut filoyu genişletiyor. Bu yıl içinde hizmete alınacak arabalı feribotlardan ilki Tuzla´da törenle denize indirildi.
İzmir İl Müdürü Mustafa Özen Göreve Başladı
İzmir İl Müdürü Mustafa Özen Göreve Başladı
Antalya İl Müdür vekili iken, bakanlık görevlendirmesiyle İzmir İl Müdürlüğü görevine getirilen Mustafa Özen görevi teslim aldı.
METRODA GELİŞTİRİLEN MODEL 6 MİLYON LİRA KAZANDIRDI
METRODA GELİŞTİRİLEN MODEL 6 MİLYON LİRA KAZANDIRDI
İzmir Metrosu, geliştirdiği Tasarruflu ve Etkin Sürüş Tekniği modeli sayesinde 10 yılda 6 milyon liralık elektrik tasarrufu sağladı.
ÇOCUKLARA TATİL SİNEMASI GÖSTERİMLERİ FOÇADA BAŞLADI
ÇOCUKLARA TATİL SİNEMASI GÖSTERİMLERİ FOÇADA BAŞLADI
İzmir Büyükşehir Belediyesi´nin Çocuklara Tatil Sineması programı kapsamında film gösterimleri Foça İlçesi´nden başladı. Salonu dolduran çocuklar “Bizim Köyün Şarkısı” filmini heyecanla ve zaman zaman da duygulanarak izledi.
İBB´DE  TARİHİ  ROTA
İBB´DE TARİHİ ROTA
İzmir Büyükşehir Belediyesi, TARKEM ve İzmir Vakfı´nın ortaklığıyla, bugün Tarihi İzmir Rotaları Çalıştayı düzenlendi. Konularında uzman isimlerin katıldığı çalıştayda elde edilen sonuçlar, tarihi rotanın planlanmasında değerlendirilecek.
MENEMEN PLASTİK OSB YÖNETİMİNDEN  KATILIMCILARA MÜJDELİ HABER
MENEMEN PLASTİK OSB YÖNETİMİNDEN KATILIMCILARA MÜJDELİ HABER
Menemen Plastik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (MPİOSB) Yönetim Kurulu, Bölgede 2019 yılında yapılan çalışmaları paylaşmak, bundan sonra yapılacak çalışmalar hakkında bilgi vermek ve görüş almak için OSB´de yer alan katılımcı firma yetkililerini Bölgeye davet ederek bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.
İZMİR MEDYA PLATFORMUNDA KONUŞAN BATUR:   KENTİN ESTETİĞİNE İHANET ETTİRMEM
İZMİR MEDYA PLATFORMUNDA KONUŞAN BATUR: KENTİN ESTETİĞİNE İHANET ETTİRMEM
Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, İzmir Medya Platformunun üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi. Son günlerde gündeme gelen gökdelen tartışmaları başta olmak üzere çeşitli konularda çarpıcı açıklamalarda bulunan Başkan Batur, Kent estetiğine ihanet edilmesine izin vermeyeceğini belirterek, yaptırdıkları ankette İzmirlilerin yüzde 85´inin gökdelene karşı olduğunu açıkladı.
EGİKAD´TA BAYRAK DEĞİŞİMİ
EGİKAD´TA BAYRAK DEĞİŞİMİ
Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) genel kurulu Ege Bölgesi Sanayi Odası´nda (EBSO) yapıldı. Divan başkanlığını EGİKAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Işın Yılmaz´ın yaptığı genel kurulda yeni başkan oy birliği ile Duha Baran seçildi. Yönetim Kurulu Üyeleri ise Emre Pınar Kılıç, Mukaddes Ertuğrul, Sinem Umsu Açan, Yıldız Gürgün, Zehra Kesgin, Suzan Erman oldu.
DEÜ BEF KIŞ OKULU EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR
DEÜ BEF KIŞ OKULU EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR
Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi (BEF) 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik olarak 27 - 31 Ocak 2020 tarihleri arasında “Kış Okulu” eğitimi düzenliyor. Buca Eğitim Fakültesi kampüsü içerisinde gerçekleştirilecek eğitimlerde akademisyenler tarafından Gençlerle Felsefe, Drama Etkinliği, Aparatlı Matematik Problemleri Çözümü, Dijital Deneyim Dünyası ve Strateji Oyunları başta olmak üzere birçok alanda eğitimler verilecek.
BEHÇET UZ REKREASYON ALANI YENİLENİYOR
BEHÇET UZ REKREASYON ALANI YENİLENİYOR
İzmir Büyükşehir Belediyesi Bornova´da bir süredir atıl durumda olan Dr. Behçet Uz Rekreasyon Alanı´nı yeniliyor.
TOPLU ULAŞIM ARAÇLARINDA ARALIKSIZ TEMİZLİK
TOPLU ULAŞIM ARAÇLARINDA ARALIKSIZ TEMİZLİK
İzmir Büyükşehir Belediyesi´ne bağlı toplu ulaşım araçlarında temizlik ve dezenfeksiyon faaliyetleri kesintisiz devam ediyor. Özellikle kış aylarıyla birlikte artan grip hastalığının yayılması da temizlik çalışmalarıyla en aza indirilmeye çalışılıyor.
İZMİR DOĞAL YAŞAM PARKI´NDA YAVRU ASLAN VE KAPLAN HEYECANI
İZMİR DOĞAL YAŞAM PARKI´NDA YAVRU ASLAN VE KAPLAN HEYECANI
İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı´na yeni üyeler katıldı. Parkta ilk defa bir aslan ve bir kaplan dünyaya geldi. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, İzmir Doğal Yaşam Parkı´nın sömestr tatilinde öğrencilere ücretsiz olmasını kararlaştırdı.
İZSU´DAN TAHTALI HAVZASI´NA 1 MİLYON 109 BİN FİDAN
İZSU´DAN TAHTALI HAVZASI´NA 1 MİLYON 109 BİN FİDAN
İZSU, Tahtalı Barajı Mutlak Koruma Alanı´na bu sezon 9 bin fidan daha dikti. Böylelikle alanı ağaçlandırma çalışmaları kapsamında dikilen fidan sayısı 1 milyon 109 bine ulaştı.
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BU YIL 152 OTOBÜS ALACAK
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BU YIL 152 OTOBÜS ALACAK
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi oybirliğiyle toplu taşıma için 52 yeni otobüs daha alınmasına karar verdi. Böylelikle bu yıl toplu taşımaya dahil edilecek otobüs sayısı 152´ye çıktı.
İZMİR´E SUALTINDAN TANITIM
İZMİR´E SUALTINDAN TANITIM
İzmirli sualtı fotoğraf sanatçısı Murat Kaptan´ın İzmir ve yurtdışında çektiği sualtı fotoğraflarından oluşan “Kaptan´ın Seyir Defteri” sergisi, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi ve TAV Havalimanları desteği ile Ankara Esenboğa Havalimanı´ndan sonra İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Giden Yolcu Katı´nda açıldı.
MELES ÇAYI İÇİN TASARIM YARIŞMASI AÇILDI
MELES ÇAYI İÇİN TASARIM YARIŞMASI AÇILDI
İzmir Büyükşehir Belediyesi doğa mirası Meles Çayı ve yakın çevresi için tasarım yarışması açtı.
89. İZMİR ENTERNASYONEL FUAR´I İÇİN DÜĞMEYE BASILDI
89. İZMİR ENTERNASYONEL FUAR´I İÇİN DÜĞMEYE BASILDI
İzmir Büyükşehir Belediyesi bu yıl “Akdeniz” temasıyla düzenlenecek 89. İzmir Enternasyonel Fuarı için düğmeye bastı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, bugün 8 Akdeniz ülkesinin İzmir´deki fahri konsoloslarıyla bir araya geldi.
MENDERES´TE KATI ATIK BERTARAF TESİSİ KURULACAK
MENDERES´TE KATI ATIK BERTARAF TESİSİ KURULACAK
İzmir Büyükşehir Belediyesi Menderes ilçesinde de katı atık bertaraf tesisi kurmaya hazırlanıyor. Menderes, İzmir´in dördüncü katı atık bertaraf tesisi olacak.
İZMİR İMAR YÖNETMELİĞİ TASLAĞI KABUL EDİLDİ
İZMİR İMAR YÖNETMELİĞİ TASLAĞI KABUL EDİLDİ
İzmir İmar Yönetmeliği Taslağı İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi´nde oy birliğiyle kabul edildi.
BUCA METROSU´NUN İHALE İLANI DÜNYAYA DUYURULDU
BUCA METROSU´NUN İHALE İLANI DÜNYAYA DUYURULDU
İzmir tarihinin en büyük yatırımı olarak anılan Üçyol - Buca Metro projesinin genel ihale ilanı Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası´nın internet sitesinde yayımlandı. Uluslararası ihalede, tekliflerin istenmesi ve bu yılın ikinci yarısında inşaatın başlaması planlanıyor.
İZMİRLİLER´DEN HAYATİ İNANÇ´A BÜYÜK İLGİ
İZMİRLİLER´DEN HAYATİ İNANÇ´A BÜYÜK İLGİ
Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği´nin hamiliğini yaptığı okul ve Kur´an kurslarında uluslararası, ulusal ve bölgesel başarılara imza atan öğrenciler yapılan törenle ödüllendirildi. Ödül töreninde sahne alan Eğitimci Yazar Av. Hayati İnanç´ın söyleşisi İzmirliler tarafından yoğun ilgi gördü. Törene İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İzmir İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, 24. Dönem AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait, ilçe milli eğitim müdürleri, ilçe müftüleri şube müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.
AKUT Karabağlar Yerleşkesi açılıyor
AKUT Karabağlar Yerleşkesi açılıyor
Karabağlar Belediyesi tarafından Arama Kurtarma Derneği´ne (AKUT) tahsis edilen ve Şehit Uzman Çavuş Akın Acar´ın adını taşıyacak yerleşke, 18 Ocak Cumartesi günü saat 11.00´de açılacak. Bozyaka Pazaryeri´nin altındaki 1600 metrekarelik alana sahip merkezin, Türkiye´nin en büyük AKUT yerleşkesi olacağı belirtildi. Karabağlar Belediye Meclisi 4 yıl önce oy birliğiyle aldığı kararla, bu alanı AKUT İzmir´e tahsis etmişti. Merkeze, Suriye´nin El Bab kentinde dört yıl önce şehit olan AKUT Gönüllüsü Uzman Çavuş Akın Acar´ın adının verilmesi kararlaştırıldı. O günden bu yana devam eden hazırlıkların ardından merkez, hizmete açılır duruma getirildi
İZMİR TİCARET BORSASI´NIN ÖDÜLLÜ INSTAGRAM YARIŞMASI SONUÇLANDI
İZMİR TİCARET BORSASI´NIN ÖDÜLLÜ INSTAGRAM YARIŞMASI SONUÇLANDI
İzmir Ticaret Borsası´nın 01 Ağustos - 29 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlediği “Çiftlikten Instagrama” adlı Instagram Fotoğraf Yarışması (#itbyarisma19) sonuçlandı. İzmir Ticaret Borsası tarafından dört yıldır düzenlenen Instagram yarışmaları içerisinde rekor katılımın olduğu bu yılki yarışmada Canlı Büyükbaş – Küçükbaş Hayvancılık fotoğraf kategorisinde Özkan Olcay (@ozkanolcay13), Kümes Hayvancılığı ve Yumurtacılık fotoğraf kategorisinde Kenan Nihat Elçi (@_kenannihatelci_), Süt ve Süt Ürünleri Fotoğraf Kategorisinde Bulut Uğur (@bulut.ugr), Et ve Et Ürünleri kategorisinde ise Gökalp Bilici (@gokalp_bilici) birinciliğe hak kazandı.
DOLAR
5.9334
EURO
6.5369
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mürşitlik alıcılık değil, vericiliktir…

Hacı Bektaşı Veli
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
deneme deneme

deneme 4