Devrim Şehitleri Menemen´de Anıldı
Menemen´de 88 yıl önce meydana gelen gerici ayaklanmada, cumhuriyet düşmanları tarafından vahşice şehit edilen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ile Menemenli Bekçiler Hasan ve Şevki Bey, bir kez daha anıldı. Düzenlenen resmi törenin ardından binlerce vatandaşla Yıldıztepe´ye yürüyen Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Cumhuriyet Meydanı´nda düzenlenen açık hava toplantısında; “Atatürkçüler olarak o gerici ve yobaz düşünceden ne dün korktuk, ne bugün, ne de yarınlarda korkacağız. Cumhuriyetin bekçileriyiz ve bekçileri olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Tarih: 24.12.2018 00:40:20

Cumhuriyeti ve devrimlerini korumak için 23 Aralık 1930´da canlarını feda eden Devrim Şehitlerimiz Yedek Subay Öğretmen Mustafa Fehmi Kubilay ile Menemenli Bekçiler Hasan ve Şevki Bey, şehit edilişlerinin 88. Yıldönümünde Menemen´de anıldı. Yıldıztepe´deki şehitlikte düzenlenen anma töreni, Kubilay  Anıtı´na çelenk bırakılmasıyla başladı. Tören mangasının saygı atışı eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu, ardından İstiklal Marşımız okundu. Türk Silahlı Kuvvetleri adına konuşmanın yapıldığı törende, Anıt özel defterinin imzalanmasının ardındanKubilay anısına yapılan 12. Cumhuriyet Şehitleri Ulusal Koşusu´nda dereceye giren atletlere ödülleri verildi. Kubilay Ailesi´nin fertleriyle hatıra fotoğrafı çektiren protokol üyelerinin,okunan duanın ardından şehitlikteki mezarlara karanfil bırakmasıyla resmi tören sona erdi. Törende; Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, İzmir Vali Yardımcısı Nihat Kaynar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Menemen Kaymakamı Mustafa Özkaynak, Menemen Garnizon Komutanı Topçu Albay İbrahim Ethem Çağcı, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ve Kubilay Ailesi üyeleri hazır bulundu.

 

Binlerce Kubilay Yıldıztepe´ye yürüdü…

Yıldıztepe´deki resmi törene katılamayan vatandaşlar, bu yıl da Menemen İZBAN İstasyonu önünde toplanarak Yıldıztepe´ye kadar yürüdü. Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin´in ev sahipliğinde gerçekleşen Demokrasi ve Laiklik Yürüyüşü´ne; CHP İzmir Milletvekilleri Bedri Serter, Atila Sertel, Kani Beko ve Murat Bakan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu,CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, ADD Genel Başkanı Prof. Dr. Süheyl Batum, Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık ve İlçe Belediye Başkanları da destek verdi. Yürüyüşte Türk Bayrağı, Atatürk ve Şehit Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay´ın resimleri taşındı. “Mustafa Kemal´in Askerleriyiz”, “Türkiye laiktir, laik kalacak” sloganları atan binlerce vatandaş, Menemen Belediye Bandosu eşliğinde gerçekleşen bir kilometrelik yürüyüşün ardından Yıldıztepe´ye geldi. Kubilay Anıtı önünde saygı duruşunda bulunan vatandaşlar, şehit mezarlarına karanfiller bıraktı.

 

Konuşma yasaklı Başkan Tahir Şahin

Cumhuriyet Meydanı´ndan seslendi…

88 yıl önce Menemen´de katledilen Devrim Şehidi Kubilay ile Bekçi Hasan ve Şevki Bey´i anmak için Menemen Cumhuriyet Meydanı´nda düzenlenen İrticaya Geçit Yok Mitingi´nde tüm devrim şehitlerimiz bir kez daha anıldı.

Menemen Belediye Başkanlığı görevine 1999 yılında başlayan ve 20 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde sadece son 4 yıldır Kubilay´ı Anma Törenleri´nde kendisine konuşma verilmediğini hatırlatan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin; “En son 2014 yılında Yıldıztepe´deki Kubilay´ı Anma Törenleri´nde konuştum. 16 yıl boyunca tüm konuşmalarımda Atatürkçülük, Atatürkçü düşünce, laiklik üzerine yüreğimden ne geçiyorsa hepsini bir bir söyledim. Düşüncelerimizi yüreklice söylemişiz ki rahatsız olmuşlar, 2015´ten bu yana konuşma yasaklı bir arkadaşınız olarak sizlere sesleniyorum” dedi.  

 

Laiklik olmazsa; devletimizin, milletimizin, vatanımızın ve gönderde dalgalanan ay yıldızlı bayrağımızın da olamayacağını söyleyen Başkan Tahir Şahin konuşmasına şöyle devam etti;“Bizler Atatürkçüler olarak vatansız kalmak, devletsiz kalmak, milletsiz kalmak, bayraksız kalmak istemiyoruz. İşte o nedenle laiklikten, dürüstlükten, özgürlüklerden, Kemalizm´den asla ödün vermeyeceğiz. Biz Atatürkçüler; Cumhuriyetin bekçileriyiz ve bekçileri olmaya devam edeceğiz. Atatürkçüler olarak o gerici ve yobaz düşünceden ne dün korktuk, ne bugün, ne de yarınlarda korkacağız. Dost düşman bunu böyle bilsin.”

“Mustafa Kemal´in askerleriyiz” sloganı eşliğinde konuşmasına devam eden Başkan Tahir Şahin,“Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm devrim şehitlerimizin önünde bir kez daha saygı ve minnetle eğiliyorum”      dedi ve konuşmasını Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün "Ne Mutlu Türk´üm Diyene"  sözü ile bitirdi.

 

Orhan; “Tehlikenin de, gücümüzün de farkındayız”

Cumhuriyet Meydanı´nda toplanan vatandaşlara seslenen ADD Menemen Şube Başkanı Elif Orhan, “Günümüze baktığımızda, içi boşaltılan bazı kavramlarla laiklik başta olmak üzere temel değerlerin ortadan kaldırılmaya çalışıldığını ve yerine Siyasal İslam´ın getirilmek istendiğini açıkça görüyoruz. Tehlikenin de, gücümüzün de farkındayız. Çocuklarımızın ve ülkemizin geleceğini karartmanıza, ülkeyi otoriter din devletine dönüştürmenize,  ulusal bütünlüğümüzü ve toplumsal barışımızı bozmanıza sessiz kalmayacağız. Bedeli ne olursa olsun, bu yürekler bu bedenlerde attığı sürece bu mücadele sürecektir. Ne mutlu ki; Atatürkçü olanlara. Yaşasın Cumhuriyet” diye konuştu.

 

Batum; “Unutmayacağız”

Türkiye Cumhuriyeti´nin 1925´deki Şeyh Said İsyanı´ndan sonra tanık olduğu en önemli olayın Kubilay Olayı olduğunu hatırlatan Süheyl Batum ise konuşmasında; “Artık maalesef Türk gençleri bu gerici saldırıyı, bu katliamı ve nedenini bilmeyecek, duymayacaklar. Çünkü iktidar ve Milli Eğitim Bakanlığı bu katliamı ders kitaplarından çıkarttı. Öğrenilmesini, bilinmesini istemiyor. 1925 ve 1930´da başaramadıklarını, gerici karşı devrimi her an gerçekleştirme çabasındadırlar. Bu nedenle Cumhuriyet tarihimizde Devrim Şehitleri unvanı sadece Kubilay, Bekçi Hasan ve Şevki Bey ile sınırlı kalmamıştır. Cumhuriyetimiz yerleştikçe, laiklik kökleştikçe Cumhuriyet düşmanları da, şeriat yanlıları da ve işbirlikçileri de azgınlaşmış ve aydınlarımız haince katledilmeye devam etmiştir. İstedikleri kadar unutturmaya çalışsınlar, unutmayacağız. Ders kitaplarından çıkartsınlar, çıkarttırmayacağız. Türkiye Cumhuriyetini gericilere, şeriatçılara, işbirlikçilere yıktırtmayacağız” dedi.

 

İl Başkanı Yücel; “Bize düşen, Kubilay gibi mücadele etmektir”

Açık hava toplantısında halka seslenen CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, “Bugün bize düşen, 1930´da Kubilay´ın gösterdiği duruşu sergilemektir. İçinde bulunduğumuz vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmeden Cumhuriyeti korumak ve kollamaktır. Cumhuriyeti yok etmek için uzanan elleri kırmak, Atatürk düşmanlarına gereken dersi vermektir. Atatürkçüymüş gibi davranan ama aslında Kubilay´ı şehit eden yobazların hizmetkarı olanlarla, Kubilay gibi mücadele etmektir. Bu savaş kimi zaman Ata´mızın kaleme aldığı Nutuk, kimi zaman kalem, kimi zaman Menemen Cumhuriyet Meydanı´nda bir mitingle ve eğer kaçınılmaz olursa cephede göğüs göğüse verilecektir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün başlattığı ve Kubilay´ın sürdürdüğü Cumhuriyet kavgası bizim en büyük onurumuz ve en değerli kavgamızdır. Bu kavgada yolundan dönmeye, boyun eğmeye yer yok. Kubilay yaşıyor ve bu kavga sürüyor. Bu yolda yürüyen tüm vatanseverlere ve Mustafa Kemal´in tüm askerlerine selam olsun” diye konuştu.

 

Balık; “Her üyemiz bir Kubilay olmalı”

 “Devrim Şehitlerimizden kimler burada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kubilay, Bekçi Hasan, Bekçi Şevki, Bahriye Üçok, Muammer Akasoy, Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Abdi İpekçi, Turan Dursun” diyen Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık´a alandakiler “Burada” diyerek karşılık verdi. “Devrim Şehitleri ölümsüzdür” sloganı sonrasında Mehmet Balık şunları söyledi; “Türk halkı, Kubilay Anıtı´nın başucuna ‘İnandılar, Dövüştürler, Öldüler. Bıraktıkları Emanetlerin Bekçisiyiz´ yazarak tüm dünyaya daha milyonlarca Kubilay bulunduğunu haykırmıştır. Biz de diyoruz ki; her üyemiz bir Kubilay olmalı. Türkiye Cumhuriyeti´nin kazanımları, Atatürk ilke ve devrimleri için tehdit oluşturan düşünce girişimleri Türk ulusunun duyarlılığı, sağduyusu sayesinde hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır.”

 

Ellerinde Türk Bayrakları, İzmir Marşı ve 10. Yıl Marşı´nı hep birlikte coşkuyla söyleyen vatandaşlar, konuşmaların ardından olaysız şekilde alandan ayrıldılar.  

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Devrim Şehitleri Menemen Anıldı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
FOÇA BELEDİYESPOR KULÜBÜ´NDEN BAŞKAN GÜRBÜZ´E ZİYARET
FOÇA BELEDİYESPOR KULÜBÜ´NDEN BAŞKAN GÜRBÜZ´E ZİYARET
Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Foça Belediyespor Kulübü Başkanı Birtan İskit ve Yönetim Kurulu Üyelerini konuk etti…
BAŞKAN SENGEL KOLTUĞUNU ÇOCUKLARA BIRAKTI
BAŞKAN SENGEL KOLTUĞUNU ÇOCUKLARA BIRAKTI
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle başkanlık koltuğunu öğrencilere bırakan Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, küçük başkanların Selçuk için yapacakları projeleri dinledi.
Başkan Tugay ‘iş dünyası´ ile buluştu
Başkan Tugay ‘iş dünyası´ ile buluştu
Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, İzmir İş Dünyası Derneği tarafından (İZİD) düzenlenen kahvaltıya konuk oldu. Merkezi Karşıyaka´da bulunan derneğin yönetimi ve üyeleriyle bir araya gelen Tugay; kentin sanayi-ticaret potansiyelinin artırılması ve istihdam odaklı projeler üretilmesi için işbirliği çağrısı yaptı.
Narlıdereli çocuklar bu şenliği çok sevdi
Narlıdereli çocuklar bu şenliği çok sevdi
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Narlıdere´de de büyük coşkuyla kutlandı. Narlıdere Mahalle Meclisleri ve mahalle muhtarlarının organize ettiği, belediyenin de destek verdiği Çocuk Şenliği´ne yüzlerce çocuk katıldı. Başkan Ali Engin “Tüm hizmetlerimizi çocuklarımız için yapacağız. Şenliğimizde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Halil Arda: ‘Mesajlarınızı aldık, çok çalışacağız´
Başkan Halil Arda: ‘Mesajlarınızı aldık, çok çalışacağız´
Dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle makamını çocuklara teslim eden Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, çocukların Gaziemir ile ilgili öneri ve mesajlarını dinledi. Başkan Halil Arda, çocukların Türkiye´nin geleceği ve umudu olduğunu vurgulayarak, “Mesajlarını aldık. Bize çok güzel fikirler verdiniz. Sizin daha iyi koşullarda yaşamanız için biz de üzerimize düşeni yapıp çok çalışacağız” dedi.
BAŞKAN KILIÇ KOLTUĞU DEVRETTİ
BAŞKAN KILIÇ KOLTUĞU DEVRETTİ
Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde başkanlık makamını temsili olarak, 3. sınıf öğrencisi Ege Gök´e devretti. Kılıç, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, çağın gereklerine uygun olarak kendilerini yetiştirip, ülkemizi gelişmiş ülkeler seviyesine çıkaracaklarına, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve Cumhuriyetimize ilelebet sahip çıkacaklarına olan inancımız tamdır” dedi.
23 Nisan coşkusu minik yüreklerde çarptı
23 Nisan coşkusu minik yüreklerde çarptı
İzmir´in kalbi Konak´ta, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İsmetpaşa Semt Merkezi´nde coşku içinde kutlandı. Konak Belediyesi Kadın, Sosyal Politikalar ve Projeler Müdürlüğü´ne bağlı hizmet veren İsmetpaşa Semt Merkezi´ndeki Oyun Odası Çocukları grubuna katılan 4 - 6 yaş arasındaki minikler gösterileriyle bayram coşkusunu doyasıya yaşadı. Öte yandan Spor İşleri Müdürlüğü bünyesinde tekvando eğitimi alan 9-14 yaş grubundaki çocukların gösterileri de görülmeye değerdi.
23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI BU YIL FARKLI BİR HEYECANLA KUTLANDI
23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI BU YIL FARKLI BİR HEYECANLA KUTLANDI
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Selçuk´ta ayrı bir heyecanla kutlandı. İlçenin tüm cadde ve sokaklarını Atatürk resimleri ve bayraklarla donatan Selçuk Belediyesi, 23 Nisan´ı bu yıl farklı bir heyecanla kutladı. Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, “Bugün çocuklarımızın bayramı. Bırakalım bugün çocuklarımız kendi bayramını doyasıya yaşasın ve mutlu olsunlar. Onlar mutlu olunca bizler daha da mutlu oluyoruz” diyerek; tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını yürekten kutladığını belirtti.
Ödemiş Belediyesi´nden  23 Nisan Şenliği
Ödemiş Belediyesi´nden 23 Nisan Şenliği
Ödemiş Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı çeşitli etkinliklerle kutlayacak. Yeni Salı Pazarı Parkı´nda yapılacak etkinliklerde; çocuklara özel oyun alanları, sergiler ve gösterilere yer verilirken, çocuklara özel basketbol turnuvası düzenlenecek.
Özfatura ‘Batur´un her zaman yanındayız´
Özfatura ‘Batur´un her zaman yanındayız´
İzmir´e Büyükşehir Belediye başkanlığı görevini yapmış Burhan Özfatura ve başkanlık yaptığı dönemlerde Özfatura ile çalışan elli beş kişilik ekibi, 31 Mart yerel seçimlerinde Konak Belediye Başkanı olarak seçilen Abdül Batur´a bir teşekkür ziyaretinde bulundu. Özfatura ‘ Batur bu ailenin bir ferdi ve biz her zaman yanındayız´ dedi.
Başkan İduğ: Bornova Belediyesi iş dünyasının deneyimlerinden yararlanacak
Başkan İduğ: Bornova Belediyesi iş dünyasının deneyimlerinden yararlanacak
İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener ve Yönetim Kurulu Üyeleri Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ´u ziyaret etti. Bornova´nın büyüme potansiyeline sahip önemli bir ilçe olduğunu vurulayan Özgener, Başkan İduğ´a başarılar dileyerek, "İzmir Ticaret Odası her zaman emrinizde. İnşallah birlikte güzel işler yaparız" dedi.Başkan Mustafa İduğ ise İzmir Ticaret Odası´nın kendisi için rehber olduğunu belirterek, "Sizlerin içinden çıkan biri olarak belediye başkanı olmak gerçekten çok güzel bir duygu. İzmir Ticaret Odası Bornova Belediyesi için çok önemli bir beslenme noktasıdır" diye konuştu.
Gaziemir´de Bedia Akartürk coşkusu
Gaziemir´de Bedia Akartürk coşkusu
Ali Hikmet Gökçen yönetiminde sahne alan Gaziemir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, onur konuğu Bedia Akartürk ile birlikte seyirciye unutamayacakları müzik ziyafeti sundu. Bedia Akartürk´e teşekkür eden Başkan Arda, “Sizi Gaziemir´de ağırlamaktan gurur duydum” dedi
CHP´Lİ BAŞKAN SENGEL: BELEDİYEDE OHAL İLAN ETTİ
CHP´Lİ BAŞKAN SENGEL: BELEDİYEDE OHAL İLAN ETTİ
Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Belediye personeli ile yaptığı toplantıda, tüm Selçuk halkını da arkasına alarak çok açık ve net konuştu; Başkan Sengel ; "Selçuk için hep birlikte güzel işler yapacağız...” diyerek çalışanlara birlik mesajı verdi.
Narlıdereli kadınlar Şükran Kozalı ile buluştu
Narlıdereli kadınlar Şükran Kozalı ile buluştu
Narlıdere Beleyesi Pakize Ateş Kadın Danışma Merkezi, ünlü yazar Şükran Kozalı´yı, Narlıdereli Kadınlar ile buluşturdu. Eğreti Gelinler ve Hafifletilmiş Bir Tutunamayan romanları hakkında söyleşi gerçekleştiren Kozalı, Narlıdereli kadınların sıcak ilgisi karşılandı. Başkan Ali Engin “Narlıderemizi kültür ve sanat etkinliklerinde ön plana çıkartmak için çabalıyoruz. Ünlü yazar ve sanatçılarımızı ağırlamaya devam edeceğiz” dedi.
Mis kokulu Festival Başlıyor
Mis kokulu Festival Başlıyor
Her yıl Mayıs ayının ilk haftası düzenlenen Uluslararası Çiçek Festivali kapılarını 3 Mayıs´ta düzenlenecek olan kortejle açacak.
Dünya çocukları Karşıyaka´da buluşuyor!
Dünya çocukları Karşıyaka´da buluşuyor!
Karşıyaka Belediyesi tarafından, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle geleneksel hale getirilen Uluslararası Çocuk Şenliği, bu yıl da dünya çocuklarını Karşıyaka´da buluşturacak. 7 ülkeden 122 çocuğun konuk olacağı şenlik boyunca kentin dört bir yanında rengarenk gösteriler sergilenecek, 23 Nisan büyük coşkuyla kutlanacak.
İTO´dan Batur´a destek ve birliktelik mesajı
İTO´dan Batur´a destek ve birliktelik mesajı
İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener ve İTO yönetimi ile birlikte, 31 Mart yerel seçimlerinde konak Belediye Başkanı seçilen Abdül Batur´u ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi. İTO başkanı Mahmut Özgener ile Başkan Batur´un buluşmasında destek ve birliktelik mesajları verildi.
FOÇA´DA ‘GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ´
FOÇA´DA ‘GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ´
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile Foça Demokrasi Meydanı´nda düzenlenen ‘Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği´nde, ‘Mendil Kapmaca´ ve ‘Yakan Top´ oyunları oynanıyor.
Narlıdere´de 23 Nisan coşkusu
Narlıdere´de 23 Nisan coşkusu
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı coşkulu şekilde kutlamaya hazırlanan Narlıdere Belediyesi, Pir Sultan Abdal Parkı içinde Çocuk Şenliği düzenleyecek. Palyaço gösterileri, zıp zıp, kaydıraklar ve çeşitli aktivitelerin yer alacağı şenlikte, çocuklar için çeşitli sürprizler de yer alacak. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “23 Nisan´ın 99. Yıl dönümünde, tüm çocuklarımızı ve ailelerini bu coşkumuza ortak olmaya davet ediyorum” dedi.
Gaziemir´den büyükşehire dört dörtlük katkı: 4 meclis üyesi de önemli görev üstlendi
Gaziemir´den büyükşehire dört dörtlük katkı: 4 meclis üyesi de önemli görev üstlendi
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yönetiminde gerçekleşen 2019-2024 dönemi ilk meclis toplantısında Gaziemir´in 4 büyükşehir belediye meclis üyesi de divan katipliği, encümen ve ihtisas komisyonlarında görev aldı. Meclis üyelerini tebrik eden Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, “Tunç Başkanın liderliğinde 5 yıl boyunca İzmir´e güzel hizmetler vereceğimize tüm kalbimle inanıyorum. Gaziemir´de oluşturduğumuz sinerjiyi büyükşehire de yansıtacağız. İzmir´imiz ve Gaziemir´imiz için hayırlı olsun” dedi
Köy Enstitüleri Bornova´da anıldı
Köy Enstitüleri Bornova´da anıldı
Cumhuriyet tarihinin en önemli eğitim kurumlarından olan Köy Enstitüleri, kuruluşunun 79. yılında Bornova Belediyesi ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği işbirliği ile düzenlenen gecede anıldı. Eski Milli Eğitim Bakanlarından Hasan Ali Yücel ve Köy Enstitülerini anlatan "Yücel´in Çiçekleri" adlı belgesel film Bornovalılarla buluştu. Bornova Kültür Merkezi´nde gerçekleşen gösterim yoğun ilgi gördü.
Batur´dan Amatör Spor Kulüplerine destek sözü
Batur´dan Amatör Spor Kulüplerine destek sözü
Konak Amatör Spor Kulüpleri Birliği´ne üye kulüp başkanları Konak Belediye Başkanı Abdül Batur´u makamında ziyaret etti. Birlik Başkanı Mehmet Şerif Demir ve kulüp başkanları, Abdül Batur´u Konak belediye başkanı olarak seçilmesinden dolayı tebrik ederken, sporun içinden gelen bir başkan olmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
Gaziemir´de şenlik başlıyor
Gaziemir´de şenlik başlıyor
9 ülke, 5 heyet ile Van ve Sinop´tan 300 çocuğun katılacağı 22. Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği 20 Nisan´da başlıyor. Markaya dönüştürülen şenlikte Aydilge, Ece Seçkin, Mehmet Erdem konser verecek. Şenlik; kortej, halk dansları gösterileri, müzikallere ev sahipliği yapacak
URLA BELEDİYESİ YENİ DÖNEM İLK MECLİSİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ
URLA BELEDİYESİ YENİ DÖNEM İLK MECLİSİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ
Urla Belediye Meclisi, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden sonra yeni başkan ve yeni meclis üyeleriyle ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Narlıdere sokaklarında ‘bahar temizliği´
Narlıdere sokaklarında ‘bahar temizliği´
Narlıdere Belediyesi, bahar aylarının gelmesi ile birlikte ilçenin tüm sokak ve parklarında temizlik seferberliği başlattı. ‘Daha Temiz Bir Narlıdere´ parolasıyla çalışma yürüten ekipler, düzenli olarak tüm mahallelerde toplu temizlik yapacak.
SELÇUK BELEDİYE MECLİSİ TARİHE TANIKLIK ETTİ
SELÇUK BELEDİYE MECLİSİ TARİHE TANIKLIK ETTİ
Selçuk Belediyesi yeni dönemin ilk meclis toplantısı büyük bir katılımla gerçekleşti. Bugüne kadar ilk kez bir kadın Belediye Başkanı seçilen ve seçimlerde de aldığı oy oranıyla destan yazan Selçuk´un yeni Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, “Bu meclis salonunda ilk defa bir kadın Belediye Başkanı ve Meclis Başkanı ile karşılaşıyorsunuz. Bu dakikalar tarihe geçecek. Bu dakikalara tanık olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum" dedi.
Batur, ‘Emeğe bakış açımı herkes bilir´
Batur, ‘Emeğe bakış açımı herkes bilir´
DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, Disk yönetimi ile birlikte Konak Belediye Başkan Abdül Batur´u ziyaret etti. Emek cephesinin ilk ziyareti olan Disk ziyareti sırasında Batur, “Benim emeğe bakış açımı herkes bilir. Bundan sonraki süreçte de aynı anlayışı devam ettireceğiz.” diye konuştu.
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL AFYONKARAHİSARLILAR KÜLTÜR ŞÖLENİ´NE KATILDI
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL AFYONKARAHİSARLILAR KÜLTÜR ŞÖLENİ´NE KATILDI
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, İstanbul Afyonkarahisarlılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen “Afyonkarahisarlılar 31. Yıl Kültür Şöleni”ne katıldı.
Başkan Kayalar İlk Nikahını Kıydı
Başkan Kayalar İlk Nikahını Kıydı
Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, ilk nikâhını cumartesi akşamı kıydı. Nikah akdini gerçekleştiren Kayalar genç çiftin mutluluklarına ortak oldu.
Başkan İduğ ilk nikahını kıydı
Başkan İduğ ilk nikahını kıydı
Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, ilk nikahını kıydı. Bornovalı çift Özcan Çakır ve Merve Toğan´ın bir ömür boyu birlikte mutlu olma kararlarını resmileştiren Başkan İduğ, evlilik cüzdanını geline verdi.
BAŞKAN OĞUZ MUHTARLARLA BİRARAYA GELDİ
BAŞKAN OĞUZ MUHTARLARLA BİRARAYA GELDİ
Urla Belediye Başkanı İ. Burak Oğuz, İskele URİT Restoran´da düzenlediği toplantıda ilçedeki tüm muhtarlarla bir araya geldi. Muhtarların mahalleleri ile ilgili sıkıntı ve isteklerini dinleyen Başkan Oğuz, yeni seçilen Muhtarlara görevlerinde başarılar diledi.
Başkan Sengel´den sabah mesaisi
Başkan Sengel´den sabah mesaisi
Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, sabah mesaisine işçilerini ziyaret ederek başladı. Sabah 06:30´da Vasıtalar Amirliğinde görevli işçilerin kahvaltı sofrasına konuk olan Başkan Sengel, çalışanları sahaya kendisi uğurladı. Sabah mesaisine daha sonra alan çalışmalarını inceleyerek devam eden Başkan Sengel, Dutlu yolda devam eden çalışmayı da yerinde inceledi.
Menderes´te İlk Meclis Gerçekleşti
Menderes´te İlk Meclis Gerçekleşti
31 Mart yerel seçimlerinin ardından Menderes Belediyesi´nin ilk meclis oturumu gerçekleşti. Toplantıda komisyon üyeleri de belirlendi.
Bornova, üniversite işbirlikleriyle büyüyecek
Bornova, üniversite işbirlikleriyle büyüyecek
Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer, Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ´u ziyaret ederek yeni görevi nedeniyle tebrik etti. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, üniversitelerin potansiyelini yerel yönetimin gücüyle birleştirip Bornova´yı büyütmek için kullanmayı hedeflediklerini söyledi.
“Hoşgeldin Amerika” Bademler´de sahnelenecek
“Hoşgeldin Amerika” Bademler´de sahnelenecek
Türkiye´nin ilk köy tiyatrosu olan Urla´nın Bademler Köyü´nde yer alan Bademler Köy Tiyatrosu yeni oyunlar ile izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor.
Tugay´lı dönemin ilk meclisi yapıldı
Tugay´lı dönemin ilk meclisi yapıldı
Karşıyaka Belediyesi´nin yerel seçimler sonrasındaki ilk meclis toplantısı, Dr. Cemil Tugay başkanlığında gerçekleşti. Mazeret bildiren bir üye dışında tamamının katıldığı meclis oturumunda komisyon ve encümen üyeliklerinin seçimleri de yapıldı.
ATATÜRK´ÜN BERGAMA´YA GELİŞİNİN 85. YILI TÖRENLERLE KUTLANDI
ATATÜRK´ÜN BERGAMA´YA GELİŞİNİN 85. YILI TÖRENLERLE KUTLANDI
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün Bergama´ya gelişinin 85. Yıl dönümü törenlerle kutlandı.
Narlıdere sokaklarında ‘anında çözüm´ dönemi
Narlıdere sokaklarında ‘anında çözüm´ dönemi
Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, 5 yıl boyunca kente birlikte hizmet edecekleri mahalle muhtarları ile kahvaltıda biraraya geldi. Başkan Engin, Muhtarlar Masası kuracaklarını ve WhatsApp İletişim Hattı ile mahallelerin sorunlarına anında çözüm üreteceklerini belirtti.
Karşıyaka Belediyesinden Kamuoyuna açıklama
Karşıyaka Belediyesinden Kamuoyuna açıklama
Bugün sosyal medyada yayınlanan bazı paylaşımlar ve bir gazete haberinde dondurulmuş hayvan ölülerinin kurumumuz tarafından toplu olarak gömüldüğü ve hayvan itlafı yapıldığına dair iddialar olduğu öğrenilmiştir.
Batur İlk Meclis toplantısında Kentsel dönüşüm mesajı verdi
Batur İlk Meclis toplantısında Kentsel dönüşüm mesajı verdi
Konak Belediyesi´nin 2019-2024 dönemi ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur´un başkanlığında toplanan ilk mecliste encümen ve komisyon üyeleri belirlendi. Başkan Batur açılış konuşmasında “İzmir´in Kalbi Konak´ı geliştirmek ve güzelleştirmek için gecemizi gündüzüme katıp ne gerekiyorsa yapacağız.
Bornova´da sistem insana güven
Bornova´da sistem insana güven
Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, güven esaslı çalışma dönemini yüz okuma sistemini kaldırarak başlattı. “Biz güven odaklı çalışıyoruz” diyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “İş ortaklarımızın, çalışanlarımızın, işe düzenli olarak gelip gideceklerini biliyoruz. Bu yüz tanıma sisteminin rahatsızlık verdiğini gördüm ve insana güven odaklı çalıştığımızdan dolayı, sistemin kalkmasını uygun gördüm. Ben çalışanlarımıza güveniyorum. Onların çalışma saatleri içinde zaten burada olacakları kesin. Verimliliği esas aldığımız için böyle bir çalışmayı uygun görüyorum” diye konuştu.
İlk mecliste “hizmete devam” mesajı
İlk mecliste “hizmete devam” mesajı
Karabağlar Belediye Meclisi, yerel seçimlerin ardından ilk oturumunu gerçekleştirdi. Mecliste Başkan Selvitopu´nun hizmet vurgusu öne çıktı
Gaziemir´de özel konser
Gaziemir´de özel konser
Şef Ümit Bulut yönetiminde sahneye çıkmanın heyecanını yaşayan Gaziemir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Yalçın Benlican Özel Vefa Konseri´yle seyirciye unutamayacakları müzik ziyafeti sundu. Belediye Başkanı Halil Arda, Yalçın Benlican ile Ümit Bulut´a anı objesi verdi, teşekkür etti
Başkan Selvitopu´nun büyük başarısı
Başkan Selvitopu´nun büyük başarısı
Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, 31 Mart Yerel Seçimleri´nde büyük bir başarıya imza atarak Türkiye genelinde oyunu arttıran belediye başkanları sıralamasında ilk 5´e girdi. Yerel seçimler öncesi yoğun bir karalama kampanyası ile karşı karşıya kalan Selvitopu, tüm asılsız iddialara sandıkta yanıt verdi.
Emniyet Teşkilatımızın 174. Kuruluş Yıl Dönümü Foça´da Törenle Kutlandı
Emniyet Teşkilatımızın 174. Kuruluş Yıl Dönümü Foça´da Törenle Kutlandı
Cumhuriyet Meydanı´nda yapılan törene Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz,Foça İlçe Emniyet Müdürü Gülcan Coşkun, Foça Cumhuriyet Başsavcısı Ümit Uslu,Foça İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sertan Koç,Foça İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar, daire ve şube müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, ilçedeki Jandarma Genel Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı´na bağlı birliklerin temsilcisi askerler ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Batur´un ilk ziyaret Vali ve Kaymakama
Batur´un ilk ziyaret Vali ve Kaymakama
Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak belediye başkanı olarak seçilmesinin ardından resmi ilk ziyaretlerini, İzmir Valisi Erol AYYILDIZ ile Konak Kaymakamı Mehmet ERİŞ´e gerçekleştirdi.
SOSYAL PROJELER “HOŞ GELDİN BEBEK” İLE BAŞLADI
SOSYAL PROJELER “HOŞ GELDİN BEBEK” İLE BAŞLADI
Karşıyaka´daki resmi kurumlar ile Sivil Toplum Kuruluşları işbirliği ile gerçekleştirilecek sosyal sorumluluk projeleri Hoş Geldin Bebek ile start aldı.
Dikili´de Kırgöz Dönemi
Dikili´de Kırgöz Dönemi
31 Mart seçimlerinde yüzde 57´lik oy oranı ile Dikili Belediye Başkanlığını kazanan Adil Kırgöz mazbatasını aldı.
Narlıdere´de Ali Engin dönemi başladı
Narlıdere´de Ali Engin dönemi başladı
Yerel seçimlerde yüzde 80 oy oranıyla rekor kıran ve Narlıdere´nin yeni belediye başkanı seçilen Ali Engin, düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Belediyede gerçekleşen devir teslim töreninin ardından görevine başlayan Engin “Bu görevi 5 yıl boyunca onurla taşıyacağım” dedi.
ATATÜRK´ÜN FOÇA´YA GELİŞ YILDÖNÜMÜ COŞKU İLE KUTLANDI
ATATÜRK´ÜN FOÇA´YA GELİŞ YILDÖNÜMÜ COŞKU İLE KUTLANDI
Ulu Önder Atatürk´ün Foça´ya gelişinin 85. Yıldönümü, büyük coşku ve gururla kutlandı…
Başkan Tugay, Zübeyde Anne´nin huzuruna çıktı
Başkan Tugay, Zübeyde Anne´nin huzuruna çıktı
Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Büyük Önder Atatürk´ün Karşıyaka´ya emanet ettiği annesi Zübeyde Hanım´ın huzuruna çıktı. Belediye Meclis üyeleriyle birlikte Zübeyde Hanım Anıt Mezarı´na çelenk bırakan ve ardından Kaymakam Ali Rıza Çalışır´ı ziyaret eden Tugay, birlik ve beraberlik mesajları verdi.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Güzelliği sevdiği kadar, erdemi de seven bir insanı daha görmedim.

Konfüçyus
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları