İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL HİZMETLER DAİRE BAŞKANI YAVUZ SALTIK, DESTEK VAR REKLAM YOK
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL HİZMETLER DAİRE BAŞKANI YAVUZ SALTIK, DESTEK VAR REKLAM YOK
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Yavuz Saltık, yaklaşık 177 bin aileye İstanbulkart aracılığıyla market yardım yaptıklarını açıkladı. Saltık, verilen desteklerin hiçbir şekilde aleni bir yöntemle gerçekleşmediğini söyledi.
MANİSA´DA DEPREM
MANİSA´DA DEPREM
28/01/2020 Saat 14.20 sularında Manisa´da 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
BAŞKAN ZEYDAN KARALAR, SEL GİDER DAYANIŞMA KALIR
BAŞKAN ZEYDAN KARALAR, SEL GİDER DAYANIŞMA KALIR
Adana´da bir süre önce yaşanan sel felaketinden zarar gören vatandaşların, ocak, şubat, mart aylarında tahakkuk edecek su faturalarında yüzde 50 indirim uygulanacak. Şu ana kadar ödeme yapanlara da, yatırdıkları paranın yüzde 50´si iade edilecek.
İBB TOPLANMA VE GEÇİCİ BARINMA ALANLARI´NI BELİRLEDİ
İBB TOPLANMA VE GEÇİCİ BARINMA ALANLARI´NI BELİRLEDİ
İBB, geliştirilen karar destek modeli ile 39 ilçenin Toplanma ve Geçici Barınma Alanları´nı belirledi. Seçilen noktalar, deprem sürecinde vatandaşların ihtiyaçlarını yanıtlayacak en uygun kriterleri taşıyan alanlardan oluşuyor.
İZMİR İL SAĞLIK MÜDÜRÜ OP. DR. M. BURAK ÖZTOP: KORONA VİRÜSÜ ŞÜPHESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
İZMİR İL SAĞLIK MÜDÜRÜ OP. DR. M. BURAK ÖZTOP: KORONA VİRÜSÜ ŞÜPHESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
S.B.Ü. İzmir Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesine korona virüsü şüphesiyle bir hastanın getirilmesi üzerine açıklama yapan İzmir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. M. Burak Öztop, hastanın sadece tedbir amaçlı gözlem altında tutulduğunu belirterek, “Kimsenin panik yapmasına gerek yok” dedi.
CHP´Lİ BEKO: ‘ELİNİZİ ÇALIŞANIN CEBİNDEN ÇEKİN ARTIK!´
CHP´Lİ BEKO: ‘ELİNİZİ ÇALIŞANIN CEBİNDEN ÇEKİN ARTIK!´
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, çalışanların maaş ve ücretleri üzerinden kesilen gelir vergisi ile alkolden sigaraya, beyaz eşyadan mobilyaya kadar pek çok alanda uygulanan dolaylı vergilerin 2020 yılında toplam vergi gelirlerinin yaklaşık yüzde 80´ini oluşturacağını belirterek “İşçinin, memurun cebinden elinizi çekin artık” dedi.
EĞİTİM YARDIMINDA YENİ BAŞVURULAR BAŞLADI
EĞİTİM YARDIMINDA YENİ BAŞVURULAR BAŞLADI
İBB´nin “Genç Üniversiteliye Eğitim Yardımı” projesinde koşulları taşıyan toplam 12 bin 334 öğrenci yardım almaya hak kazandı. Kriterleri tutmadığı için yardımdan faydalanamayan 2 bin 605 öğrenci yeniden değerlendirmeye tabi tutulacak. Kalan 15 bin kişi için yeni başvurular alınmaya başlandı.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: "CHP´NİN BAŞINDA KİMİN OLDUĞUNDAN BİZE NE?"
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, geçen hafta grup toplantısının ardından kabinedeki bakanlarla bir araya geldiğini, çarşamba günü de partisinin il başkanlarıyla hem 7. Olağan Kongre sürecini hem de gündemdeki meseleleri istişare etme fırsatı bulduklarını ifade etti.
Tarih: 26.11.2019 18:32:32

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Tarım Şurası vesilesiyle perşembe günü çiftçilerle buluştuklarını ve hasret giderdiklerini dile getirerek, bu buluşmada hem tarım sektöründeki bugüne kadar yapılanları anlattıklarını hem de çiftçilere yeni müjdeler verdiklerini aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma günü İzmir´de dolu dolu bir gün geçirdiklerini de anımsatarak, bu şehirde önce Ege Üniversite Kampüsü içerisindeki Bilal Saygılı Camisi´nin açılışını yaptıklarını, ardından partisinin il teşkilatına geçerek istişarelerde bulunduklarını, daha sonra da Kiraz ilçesinde belediyeyi ziyaret ettiklerini, bunun ardından da geniş katılımlı bir akşam yemeğinde İzmirliler ile buluştuklarını anlattı.

Erdoğan, dün Katar´da Yüksek Stratejik Komitenin beşinci toplantısını gerçekleştirdiklerini de belirterek, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile ikili ve heyetler arası görüşmelerin ardından Türk-Katar Birleşik Müşterek Kuvvet Komutanlığındaki askerlerle bir araya geldiklerini kaydetti. Erdoğan, bunların yanında çok sayıda görüşme ve toplantı gerçekleştirdiklerini, özellikle bölgesel ve uluslararası durumları ele alma imkanı bulduklarını, ülke ve millet noktasında dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu da değerlendirdiklerini ifade etti.

Milletvekillerinin gerek TBMM Genel Kurulunda gerek bütçenin komisyon görüşmelerinde ve diğer komisyonlarda yoğun bir gayret gösterdiğini belirten Erdoğan, aynı şekilde AK Parti Genel Merkezi´nde hem rutin faaliyetler hem de kongre süreciyle ilgili çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü bildirdi.

Bu çalışma temposunun kademe kademe tüm illere, ilçelere, beldelere, mahalle temsilciliklerine kadar yayılarak devam ettiğine inandığını vurgulayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"AK Parti, asla seçimden seçime milletin karşısına çıkan, seçimden seçime görünmeye çalışan bir parti olmamıştır. Biz yılın 365 günü, günün 24 saati bilfiil çalışan, işleyen milletimizle gönül gönüle yol yürüyen bir partiyiz. AK Parti´nin kurulduktan 15 ay sonra iktidara gelmesinin ve 17 yıldır bu konumunu sürdürmesinin gerisindeki sırrı merak edenler işte buraya baksın. Milletimiz, ortaya koyduğumuz siyasetle yaptığımız hizmetlerle, olaylar karşısındaki tavrımızla, duruşumuzla, sözümüzle, muhabbetimizle bizi kendisinden bir parça gördüğü için hep yanımızdadır. Bu anlayışla halka tepeden bakanların, milleti kendi ajandalarının bir aracı olarak görenlerin, insanların dertlerini ve beklentilerini hiçe sayanların devrini sona erdirdik. Sadece eski Türkiye´nin hastalıklı siyaset tarzını çöpe atmakla kalmadık, yönetim sistemini de değiştirerek bunu kalıcı bir hale getirdik."

Sorunlar, sıkıntılar, eksiklerin de bulunduğunu söyleyen Erdoğan, maruz kalınan saldırıların büyüklüğü karşısında bunların hiçbirisinin de üstesinden gelinemeyecek dertler olmadığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye´nin gelecek yarım asrını, bir asrını belirleyecek önemde harekâtlar yürüttüklerini söyledi.

Türkiye´nin, bölgesindeki gelişmeler karşısında kararlı ve onurlu bir duruş sergilediğini ifade eden Erdoğan, "Dünyadaki mazlumların, mağdurların, mahzunların sesi olarak itirazlarımızı her platformda en yüksek sesle dile getiriyoruz. Bütün bunları yaptığımız bir dönemde bu tür bedeller ödememiz kaçınılmazdır. Şayet, eski Türkiye´de olduğu gibi kendi kabuğumuza çekilip iç çekişmelerimizle, küçük hesaplarla uğraşıyor, tarihimize ve kültürümüze sırt çeviriyor olsaydık bunların hiçbirini konuşuyor olmazdık." değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan, milletin de bu fotoğrafı gördüğü için girilen her mücadelede yanlarında yer aldığını belirterek, AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak kendilerine düşen görevin milletin teveccühüne, güvenine, desteğine layık olacak işler yapmak olduğunu vurguladı.

Bunun için büyük kongre sürecine büyük önem verdiğini dile getiren Erdoğan, 81 vilayetin tamamında gönül bağı güçlü, hizmet etme kabiliyeti, kapasitesi ve kararlılığı yüksek, dava bilincine sahip bir teşkilat yapısıyla yola devam edeceklerini kaydetti. Erdoğan, şöyle konuştu:

"Kuruluşundan bu güne AK Parti kademelerinde görev yapmış her bir arkadaşımızın başımızın üzerinde yeri vardır. Partimizde sadece görev değişikliği olur. Şahsım başta olmak üzere her AK Parti´li, davamızın ve hedeflerimizin tabii neferidir. Bundan daha büyük bir unvan yoktur. Gerisi gayret işidir, takdir işidir, nasip işidir, kader işidir. Görüldüğü gibi bizim işimiz ülkemiz ve milletimize nasıl hizmet edebileceğimizdir. Partimizi de bu amaca uygun şekilde donatmaya ve yönetmeye çalışıyoruz."

ÖZKOÇ´UN, ÖZLEM ZENGİN´E YÖNELİK SÖZLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyanın dört bir yanında ülkenin menfaatlerini savunduklarını, ülkeye yeni eserler kazandırmanın arayışı içinde bulunduklarını ifade ederek, buna karşılık alınan oy oranı ve sahip olduğu sandalye sayısı bakımından Türkiye´nin ikinci büyük partisinin gündemine bakıldığında bambaşka bir manzara görüldüğünü dile getirdi. Erdoğan, şunları söyledi:

"Önce bir grup başkanvekili Meclis Genel Kurulunda AK Parti´yi temsil eden bir grup başkanvekilimize, ´Bu hanıma haddini bildiriniz´ diyerek imalı bir sataşmada bulunuyor. Bir de orada ´ulan´ ifadesini kullanıyor. Dün Katar´dan dönerken basın mensupları şöyle bir soru sordu: ´Şizofrenik vakalarla caddeler dolu. Bu durum ne olacak Sayın Başkan?´ dediler. Ben de kendilerine dedim ki, ´Şizofrenik vakalar sadece caddelerde değil, parlamentonun içinde de var´. Önce bu şizofrenik vakaları parlamentodan temizlemek lazım. Bu şizofrenik vakalardan parlamentomuzu temizleyemezsek Türkiye Cumhuriyeti´nin bu parlamentosuna yazık olur. Bu temizliği yapmamız lazım."

Sokaklarda başörtülülere, kendi anlayışlarına göre had bildirmeye kalkanların gözaltına alınıp tutuklanabildiğini dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bunlar ise dokunulmazlık zırhına sarılarak bu ifadeleri kullanıyor. Hadi bakalım, dokunulmazlık zırhı olmasa acaba bu şizofrenik vakalar bu adımları atabilir mi? Gidecekleri yer bellidir. O da akıl hastaneleridir. Hukuk devleti sınırları içinde bunların hepsinin hesabı sorulmuştur. Ama şimdi de kişisel hakkını, hukukunu korumak suretiyle grup başkanvekilimiz de bunun arayışı içinde muhakkak olacaktır. Özürmüş mözürmüş filan bunlar geçiştirme. Yüreği varsa, ´Benim dokunulmazlık hakkımı kaldırın, hukukta bu mücadeleyi verelim´ desin. Çünkü bunların eskiden gelme alışkanlıkları var. Ama bu alışkanlıkların artık bu parlamentoda yerinin olmaması gerekir. ´Kadına şiddet´ diyeceksin, karşı çıkacaksın. ´Kadını doğrayanlar´ deyip karşı çıkacaksın, ´Tokat atanlar´ diyeceksin, karşı çıkacaksın ve her tarafta bas bas bağırıp bunun istismarını yapacaksın. En önemli yeri olması gereken Türkiye Cumhuriyeti Parlamentosuna gelince, ´Benim dokunulmazlığım var.´... ´Ulan´ da diyeceksin, ´haddini bildirin´ de diyeceksin. Bunu geçmişte gördük, biliyoruz. Ama artık bunları görmek istemiyoruz, bunlar geride kaldı, eski Türkiye´de kaldı. CHP yöneticilerinin bu tavrı bu partinin 28 Şubat zihniyetinden bir milim öteye geçmediğinin işaretidir."

Erdoğan, Türkiye´nin, demokrasiye, milli iradenin üstünlüğüne sıkı sıkıya sahip çıkıp 28 Şubat zihniyetini gömdüğünü belirterek, hala bunun kalıntılarının var olduğunu, Meclis´te yaşanan tartışma dolayısıyla gördüklerini kaydetti.

"Milletimizin ilk fırsatta bu kafaya hak ettiği dersi vereceğine inanıyoruz." diyen Erdoğan, bunun tartışması bitmemişken Türkiye´nin kendini CHP merkezli bir başka kavganın içinde bulduğunu söyledi.

"KÜLLİYE ŞAHSİ MALIM DEĞİLDİR

Erdoğan, bir CHP´linin casus filmlerine taş çıkartacak bir senaryoyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi´ne gelip gizlice kendileriyle görüştüğünün iddia edildiğini anımsatarak, şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanlığı Külliyesi milletin evidir. Herkes gibi CHP´lilerin de buraya gelme hakkı vardır. Nitekim çeşitli vesilelerle CHP´lilerden de külliyeye gelenler olmuştur. Mesela 15 Temmuz´un ardından bay Kemal´de gelmiştir. Sayın Bahçeli gelmişti. Mesela Cumhurbaşkanlığı adaylığı döneminde Muharrem İnce bizimle görüşmek için Külliye´ye değil ama partimize gelmişti ve genel merkezimizde Sayın İnce ile de bir görüşme yaptık. Mesela İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın İmamoğlu da geldi. Onu da kabul ettik. Seçim sonrası tüm büyükşehir belediye başkanlarını yine külliyede kabul ettik. Onlarla da görüşmeler yaptık. Başka vesilelerle gelenler arasında da mutlaka CHP üyesi olanlar mevcuttur. Külliye benim şahsi malım değildir. Külliye, bu milletin varlığıdır."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi projesini hayata geçirirken, geleceğe ufuk olması için Türkiye´ye, millete ve memlekete yakışır bir projeyi hayata geçirdiklerini ifade etti.

Buranın idari merkezi, camisi, çok amaçlı büyük bir salonunun yanında Türkiye´nin en büyük kütüphanesinin bitirildiğini ve ocak ayı içerisinde açılışının yapılacağını aktaran Erdoğan, Türkiye´nin tüm meselelerini, Türkiye´nin ikinci büyük partisinin yöneticileriyle konuşmaktan ve değerlendirmekten asla kaçınmayacaklarını dile getirdi.

"Fakat son günlerdeki tartışma bambaşka bir mecrada cereyan ediyor." diyen Erdoğan, ne kadar saçma olursa olsun, CHP´nin halini göstermesi bakımından ibret verici olan böyle bir olayı takip etmeyenler için kısaca özetlemek istediğini söyledi ve şöyle devam etti:

"Londra´da tedavi gördüğü anlaşılan ve mesleki kariyeri çok da yeni nesillere örnek gösterilemeyecek olan bir gazeteci var. Bu kişi, CHP Genel Başkanı´nın, basınımızın yeni amiral gemisi olarak sıfatlandırdığı gazetede ´müthiş bir haber´ başlığıyla bir iddia ortaya attı. Buna göre, 9 Kasım´da bir CHP´li, plakası değiştirilmiş bir araçla Külliye´ye gelip bizimle görüşmüş ve farklı plakalı bir araçla çıkıp gitmiş. Yine iddiaya göre bu görüşmede biz gelen kişiye ´Senin CHP Genel Başkanı olman gerekir´ demişiz.

Hani meşhur bir hikaye vardır: Adamın biri etrafındakilere kurban meselesini şöyle anlatıyormuş: Hz. Musa, Allah´a ´Ya Rabbi bana bir kız evlat bahşedersen onu sana kurban edeyim´ diye dua etmiş. Bir zaman sonra Hz. Musa´nın bir kızı olmuş. Adını Ayşe koymuş. Çocuğun kurban edileceği zaman gelince Hz. Musa bıçağı yavrucağın boynuna dayamış. Tam kesecekken, Azrail gökten elinde bir keçiyle gelmiş. Hikayenin tam bu noktasında dinleyenlerden biri dayanamamış ve şöyle demiş: Ben bunun neresini düzelteyim? Hz. Musa değil, Hz. İbrahim; kız değil erkek; Ayşe değil İsmail; Azrail değil Cebrail; keçi değil koç. Şimdi biz de bu iddianın neresini düzeltelim bilemiyoruz? Her şeyden önce böyle bir görüşmemiz olmadı. İddia edildiği gibi gizli saklı hiçbir CHP´li yanımıza gelmedi. Bu Külliye´ye giren araç da bellidir çıkan araç da bellidir. Hepsinin künyesi giriş çıkışlarda bellidir. Herhalde bunlar kendi merkezleri gibi zannediyorlar burayı."

"CHP´NİN BAŞINDA KİMİN OLDUĞUNDAN BİZE NE?"

"Hiçbir CHP´liye Genel Başkan olması gerektiği yönünde telkinde bulunmadım çünkü Sayın Kılıçdaroğlu´ndan daha ideal bir genel başkan olmaz." ifadesini kullanan Erdoğan, "CHP´nin başında kimin olduğundan bize ne? Konu CHP Genel Merkezini, CHP delegelerini, CHP´ye oy verenleri alakadar eder." dedi.

Olmayan görüşmeyi ve olmayan bir konuşmayı ortaya atan gazeteciyi, siciline binaen bir parça mazur görmenin mümkün olduğunu belirten Erdoğan, "Nitekim bugünkü yazısında galiba özür diliyor, bizden de dilemiş, teşekkür ederiz. Peki, bu iddianın üzerine ´doğrudur´ diyerek adeta tüy diken genel başkanı ne yapacağız? İddia öyle saçmaydı ki ilk duyduğumda cevap vermeyi kendime zul addettim. Konuyla ilgili açıklamayı da arkadaşlarımıza yaptırdım. Buna rağmen CHP Genel Başkanı televizyonda milletin gözünün içine baka baka ´herkes konuşuyor, Erdoğan niye konuşmuyor?´ diyecek kadar seviyeyi düşürdü." dedi.

Meselenin dallanıp budaklanması üzerine "Cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum" diyerek, iddiayı yalanladığını anımsatan Erdoğan, "Buna rağmen kendisi çıkıp delikanlıca ´hata ettim, özür dilerim´ diyemedi. Zaten bu zatın klasik tarzıdır. Akıl ve izan dışı her türlü iddiayı ortaya atar sonra da ´hadi cevap ver´ diyerek kenara çekilir. Çünkü yalan, en önemli mesleğidir bu zatın. Cevap verilir, iddialar belgeleriyle çürütülür ama bu zat yine aynı şeyleri söylemeye devam eder. Eline tutuşturulan kağıtların, kulağına üflenen hezeyanların her defasında çürük çıkması, bu zatı yolundan döndürmeye yetmez." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu´nun, Sakarya´daki Tank Palet Fabrikası konusundan Man Adası iddialarına kadar hep aynı şekilde davrandığını belirten Erdoğan, "Yargıda çıkan kararlar da bu adamı yola getirmiyor. ´Man Adası´ dedi davayı bizim arkadaşlarımız, kardeşlerim, hepsi kazandılar ama yine aynı yola devam ediyor. Kendisi CHP´nin başına bir kaset kumpasıyla geldiği için orada kalmanın çarelerini de hep benzer yöntemlerle arıyor. Çünkü ´Bay Kemal´ olmak böyle bir şeydir. Öyle ya yalanları yüzüne vurulduğunda sürekli ´yarabbi şükür´ deyip işine bakacaksın ki devamı gelsin." değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu arada ´Külliye´ye gelen CHP´li´ iddiası da ortada kaldı. Yazıyı yazan diyor ki ´benim haber kaynağım filanca kişidir.´ O kişi diyor ki ´benim haber kaynağım CHP içinden biridir.´ CHP´liler diyor ki ´bizden böyle bir iş sadır olmaz.´ İthama maruz CHP´li diyor ki ´bu kumpas CHP Genel Merkezinde kuruldu.´ İddiayı doğrulayan Kılıçdaroğlu diyor ki ´öyle demek istemedim.´ Bunca rezillik ortaya dökülmesine rağmen CHP´li yetkililerin hala bizi suçluyor olmaları da işin bir başka trajikomik tarafıdır. Ve şimdi yeni bir senaryo daha çıktı: Yatta bir aradaydılar. Yatta bir araya gelenler birbirini suçluyor, ´ben yatta yoktum´ öbürü diyor, ´ben de yoktum´ öbürü diyor, ´ben de yoktum.´ Fakat bu iddiayı ortaya atan Sayın İnce de diyor ki ´onlar kendini gayet iyi bilir.´

CHP Genel Başkanı´na, bu konuları ortalama bir insan idrakiyle anlatamayacağımızı sayısız tecrübeyle öğrendik. Kendisine bu meselede düştükleri durumu, çocukları eğlendirmek için söylenen bir tekerlemeyle izah etmeye çalışalım: Komşu komşu, hu hu, oğlun geldi mi? Geldi. Ne getirdi? İncik boncuk. Kime kime? Sana bana. Başka kime? Kara kediye. Kara kedi nerde? Ağaca çıktı. Ağaç nerde? Balta kesti. Balta nerde? Suya düştü. Su nerde? İnek içti. İnek nerde? Dağa kaçtı. Dağ nerde? Yandı bitti kül oldu."

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, Külliye´ye gelen CHP´li" iddiasına ilişkin, "İddianın sahibi, iddiaya konu kişi, iddiayı doğrulayan belli değil. En sonunda işi ´yandı bitti kül oldu´ya getirdiler. Maalesef günlerdir televizyon film ve dizilerindeki taht oyunlarını, güç savaşlarını, iktidar kavgalarını, komplo teorilerini gölgede bırakan bir oyun seyrediyoruz." ifadelerini kullandı. 

CHP´nin siyaset üretme gücünün, kendi iç kavgalarında sergiledikleri şenlikten ibaret olduğunu tüm Türkiye´nin bir kez daha gördüğünü belirten Erdoğan, "Onurlu bir siyasetçinin yapacağı iş, gelinen noktada, önce bizden sonra itham ettikleri kişilerden özür dilemek olmalıdır. En başta da yalanla, iftirayla, karalamayla, altı boş iddialarla, içi boş ithamlarla, alavere dalavere siyasetiyle ülkemizi meşgul ettikleri için milletimizden özür dilemeleridir. CHP kendi kendine bir orta oyunu oynadı ve artık bitti." değerlendirmesinde bulundu. 

"PARAYI YÖNETME SANATINI ORTAYA KOYMAN GEREKİR"

"Yeniden hep birlikte ülkemizin gerçek gündemine dönmenin zamanı geldi." diyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"CHP´liler kendi iç hesaplaşmalarını varsınlar kapalı kapılar ardında gerçekleştirsinler. Bunların parti sözcüleri de bizzat kendileri de hepsinin tek mesleği var, nerede bu sanatı kavramışlarsa; yalan. Yalan üzerine bu süreci inşa etmeye çalışıyorlar. Ama ne olur artık milletin yakasından düşsünler. Bir gün tek parti faşizmine, bir gün emperyalizmin sözcülüğüne, bir gün koltuk kavgasına, bir gün terörist seviciliğine savrulan bir partiden ne köy olur ne kasaba. Nitekim milletimiz de bu gerçeği gördüğü için CHP´yi belli bir oy oranının üzerine çıkarmıyor.

Mahalli seçimlerde kazandıkları birkaç belediye bunların dengesini iyice bozdu. İşte görüldüğü gibi aradan 7 ay geçmeden kendilerini yerden yere atmaya başladılar. Şimdi, ´Biz bu şartlarda Ankara´yı yönetemeyiz´ diyorlar. Çok enteresan. Niye yönetemiyorsun?  Kazandın ya hadi bakalım yönet. ´Ben, Ankara´nın suyundaki kiri gideremem´ diyor. Devletten alman gereken parayı alıyor musun? Alıyorsun. Öyleyse şu andan itibaren parayı yönetme sanatını ortaya koyman gerekir. Eğer parayı yönetme kabiliyetin varsa, o zaman bu adımı atarsın. Kredi bulmak, o senin işin. Krediyi de bulacaksan bul. Aynı şey İstanbul için de geçerli."

"YAPACAKSIN ARKADAŞ ÇÖZECEKSİN BU SORUNU"

Kendisinin de belediye başkanlığı yaptığını hatırlatan Erdoğan, "Şu anda gerek Ankara´da gerek İstanbul´da görevlendirdiğimiz bu konuda yetkili başarılı olan belediye başkanı arkadaşlarım var." ifadelerini kullandı. 

CHP yönetiminden 2,5 milyar dolar borçla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yönetimini devraldığını hatırlatan Erdoğan, İstanbul´u suya kavuşturduklarını, çöp dağlarını ortadan kaldırdıklarını, atık su noktasında temizliği yaptıklarını, Sakarya´dan İstanbul´a, boğazın altından Anadolu Yakasından Avrupa´ya suyu taşıdıklarını anlattı. 

Erdoğan, "Bunları yapmamış olsaydık, şu anda herhangi bir sıkıntıda İstanbul yine susuzluğu yaşardı. Ama şu anda yok. Fakat gelen haberler çok hayra alamet değil. İstanbul´da 3 ay gibi bir süre sonra, havalar böyle giderse, İstanbul susuzluğa doğru yürüyor. Benzer şey Ankara için de geçerli. Ankara´da şu an söylenen, özellikle atık su noktasındaki sıkıntılar... Yapacaksın arkadaş, çözeceksin bu sorunu. Bu konuyla ilgili olarak, ´Bana borçlanma noktasında Meclis müsaade etmiyor.´ Borç yiğidin kamçısıdır. Borçlanma noktasında da meclis, belli sorumlulukları üzerine alamaz. ´Biz, bu işi çözeriz.´ Bunu görürse, Meclis de bu noktada size gerekli desteği verir. Bunu görmüyorsa, bu desteği de veremez." diye konuştu. 

"EKONOMİDEKİ TOPARLANMA SÜRECİNİN TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunca yıl başbakanlık yaptım, cumhurbaşkanlığı yaptım en çok hayıflandığım konulardan biri, şöyle dişime göre bir ana muhalefet bulamayışımdır. Kendilerince en güçlü oldukları zamanda düştükleri durum ortada. Bakalım yarın hangi senaryoyla karşımıza çıkacaklar? Bir kez daha Rabbim, ülkemizi ve milletimizi CHP afetinden muhafaza eylesin diyorum." yorumunu yaptı.  

Ekonomideki toparlanma sürecinin tüm hızıyla sürdüğünü bildiren Erdoğan, "Ama yalan bunlarda bol. Toparlanırken, bunlar hala ´battık, bittik´ gibi ifadeler kullanıyorlar. Açıklanan her veri bu gerçeği doğruluyor." dedi. 

Erdoğan, konuşmasında şu örnekleri verdi:

"Perakende satış hacmi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,7 arttı. Borsa 106 bin puanın üzerine çıkarak 18 ayın zirvesini gördü. Ben bununla tatmin olmuyorum. Göreve geldiğimizde borsa 11 bin filandı. Başbakanlığım dönemimde biz, 135 bine çıktık. Şimdi düşmüştük, tekrar toparlanmaya başladı. Allah´ın izniyle bunu yine yakalayacağız. OECD, Türkiye´nin bu yıl için büyüme tahmini eksi yüzde 0,3´ten artı yüzde 0,3´e, 2020 beklentisini de yüzde 1,6´dan yüzde 3´e, yukarı yönde revize etmiş durumdadır. Tüketici güven endeksi, kasımda bir önceki aya göre yüzde 5,2 oranında arttı. Ekim ayında kurulan şirket sayısı, hani ´şirketler kapanıyor´ filan diyorlar ya bunlarda yalan bol, bir önceki aya göre yüzde 8,5, önceki yılın ekim ayına göre ise yüzde 18 oranında artış kaydetmiştir. Kapanan şirket sayısını düştükten sonra elde edilen net açılan şirket sayısındaki yıllık artış ise yüzde 21´i buldu. Reel kesim güven endeksi, kasımda bir önceki aya göre 1,1 puan artarak 102´ye yükseldi. İmalat sanayindeki kapasite kullanım oranı Kasımda bir önceki aya göre,  0,8 puan artarak, son 15 ayın zirvesi olan yüzde 77,2´ye yükseldi. Kasım ayında finansal hizmetler güven endeksi, bir önceki aya göre 24,5 puan artarak, 167 seviyesinde gerçekleşti. Hizmet sektörü güven endeksi de yüzde 0,7 arttı. Ülkemizin risk primi 300´e kadar geriledi. Çünkü bir ara 500´e filan çıkmıştı."

"MİLLİLİĞİMİZİ, YERLİLİĞİMİZİ BURADA DA GÖSTERELİM"

"Ülkemize güvenen, yatırım yapan herkes kazandı, kazanmaya devam edecek." ifadelerini kullanan Erdoğan, "Tüm milletime sesleniyorum; Bırakın doları moları; paramıza, Türk lirasına dönelim. Türk lirası artık kaybettirmiyor. Milliliğimizi, yerliliğimizi burada da gösterelim." çağrısında bulundu. 

Son dönemde bölgedeki kimi ülkelerde Türkiye menşeili ürünlere yönelik sinsi bir kampanya yürütüldüğüne dikkati çeken Erdoğan, "İnşallah bir yeni adım daha atacağız. O da şu; Tarım Kredi Kooperatifimiz, yoğun bir şekilde inşallah Türkiye genelinde ilk etapta 500 noktada Tarım Kredi Kooperatifi olarak gayet güzel, muhteşem diyebileceğimiz, kendi satış mağazalarını ilk etapta açacak. Bu sayıyı daha sonra artırmaya devam edecek. Gerek fiyatlardaki ucuzluk, istikrar, tarım kredi kooperatiflerinin bu mağazalarında inanıyorum ki halkım için çok önemli bir çıkış, çok önemli bir adım olacak." değerlendirmesinde bulundu. 

Savunma Sanayi ile ilgili önemli bazı gelişmeleri paylaşan Erdoğan, "Biliyorsunuz son 5-6 yıldır, batılı ülkeler giderek artan bir şekilde ülkemize karşı artık inkarı mümkün olmayan boyuta ulaşan bir savunma sanayi ambargosu uyguluyor. Öyle ki işi, bırakın yeni anlaşmaları, önceden alınmış lisansların iptaline kadar vardırdılar. Türkiye, örneğine ancak savaş durumunda rastlanabilecek sertlikte bir ambargoyla karşı karşıyadır." şeklinde konuştu. 

Özellikle Suriye´deki son harekâtlar ve Doğu Akdeniz´deki gelişmelerin ardından bu uygulamaların daha da sertleştiğinin altını çizen Erdoğan, " Hamdolsun savunma sanayimiz, tüm bu kuşatmaları etkisiz hale getirebilecek kabiliyete ulaşmıştır." dedi. 

Son 17 yılda sabırla ve kararlılıkla ekilen tohumların meyvelerini aldıklarını ifade eden Erdoğan, son gelişmeler ışığında ortaya çıkan eksikliklerin hızla tamamlandığını bildirdi. 

Erdoğan, "Bize silahlı ve silahsız insansız hava aracı vermemişlerdi, ürettik. Yeni nesil tank vermediler, prototipini hazırladık. Motorunu da tamamlayınca hemen seri üretime geçeceğiz. Helikopter vermediler, onu da ürettik. İhracat aşamasındaki helikopterlerin motorlarıyla ilgili sıkıntılar çıkardılar. İnşallah yakında bu sorunu da aşıyoruz." diye konuştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun, Tank Palet Fabrikası´ndaki işletme hakkının devrine ilişkin iddialarına yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu´nun, "Arifiye´deki Tank Palet Fabrikası´yla ilgili yalan üstüne yalan" söylediğini belirten Erdoğan, "Konuyu bilmiyor. Ne diyor? ´20 milyar dolar.´ Bu adam rakam bilmiyor, dolar nedir bilmiyor. İnanın para nedir bilmiyor. Bunlardan haberi yok. Burayı satmadığımızı defaatle söylemiş olmamıza rağmen devamlı buranın satıldığını söylüyor." diye konuştu.

Erdoğan, "Arifiye´deki Tank Palet Fabrikası satılmamıştır, 25 yıllığına Katar ve Türk sermayesinin ortaklığıyla şu anda çalıştırılan BMC firmasına tahsis edilmiştir. Burada satış kesinlikle yok. Burası mevcut tanklarımızın, paletlerin tamir ve bakımı burada yapılacak hatta burada gerekirse burada sıfır üretim de yapılacak. Bay Kemal, bunları öğren." dedi.

Bunların yanı sıra sözleşmede bir şart olduğunu dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:

"Buraya kiralamayı yapan, tahsisi alan 50 milyon dolar yatırım yapacak. Çünkü içerideki bütün makineler vesaire bunların hepsi yenilenmeye muhtaç. Bu yenilenme sebebiyle bu adımı BMC birlikte atacaklar. Bu yenilenmeyi de böylece yaparak Arifiye´deki Tank Palet Fabrikası´nı çok daha farklı bir duruma getirecekler. Durmadan yalan. Fakat biz işimize bakacağız, yapacak çok şeyimiz var. İstediği kadar yalan söylesin, yalancının mumu yatsıya kadar yanar ve şu anda da burada bu firma çalışmalarını sürdürüyor."

F-35 konusunda Türkiye´ye haksızlık yapıldığını vurgulayan Erdoğan, "Allah´ın izniyle 5-6 yıl içinde kendi Milli Muharip Savaş Uçağımızı hazır hale getirmeyi planlıyoruz. Bize tüfek, tabanca gibi araçları vermeyince sandılar ki elimiz boş kalacak, daha iyisini ürettik ve güvenlik güçlerimizin kullanımına sunduk. Harekâtlarımızda kullandığımız silah ve mühimmatlar konusunda, özellikle Batı ülkelerine bağımlılığımız neredeyse kalmadı. Şimdi yeni ve daha ileri hamleler içindeyiz." ifadelerini kullandı.

"BOZDOĞAN FÜZESİ ENVANTERE GİRECEK"

Milyonlarca dolar maliyetle dışarıdan alınan havadan havaya füzelerin, yerli ve milli muadillerinin seri üretimi için gün saydıklarını belirten Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Savaş uçaklarımıza entegre edilecek havadan havaya füzemiz Bozdoğan, fırlatma rampasından yapılan güdümlü atışlarda tam isabet sağladı. Ses hızının çok üstünde uçan ve yüksek manevra yeteneğine sahip bu füzemizin uçaktan atışlı testleri de önümüzdeki yıl yapılacak. 2013 yılından beri üzerinde çalışılan Göktuğ Projesi´nin bir ürünü olan Bozdoğan füzesi, uçaktan test atışlarının da tamamlanmasının ardından Türk Silahlı Kuvvetlerinin envanterine girecek. Dünyada yalnızca 9 ülkenin ürettiği havadan havaya füzemiz, Milli Muharip Uçağımıza ve F-16 savaş uçaklarımıza monte edilecek. Böylece savaş uçaklarımızda kullandığımız hava-yer silahlarına ek olarak havadan-havaya silahlarımız da yerli ve milli olacak. Milli gemimizden ilk defa milli füze atışı gerçekleştirdik. Roketsan tarafından geliştirilip üretilen ilk milli deniz seyir füzemiz ATMACA, TCG Kınalıada gemisinden başarıyla fırlatıldı. Bu füzemiz de inşallah önümüzdeki yıl envantere giriyor."

Bu sırada Ordu´dan gelen partililer, "Güçlü Ordu, güçlü Türkiye" sloganı attı.

"KERKES PROJESİ´Nİ BAŞLATTIK"

Yalnızca mevcut ihtiyaçları karşılamadıklarını, Türkiye´yi ve savunmayı yeni gelişmelere de hazırladıklarına dikkati çeken Erdoğan, "Yapay zeka destekli İHA´lardan sonra bunların GPS olmayan ortamda da görev yapabilmesini sağlayacak KERKES Projesi´ni başlattık. Dünyada sayılı ülkenin üzerinde çalıştığı bu teknolojiyle, haberleşmenin olmadığı durumda da hedefler vurulabilecek." dedi.

ATAK helikopterinin, lazer ikaz alıcı ve diğer elektronik harp sistemleriyle donatılmış FAZ-2 versiyonunun, ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdiğini bildiren Erdoğan, şunları kaydetti:

"Yerlilik oranı daha da artan ATAK FAZ-2 helikopterlerini de önümüzdeki yıldan itibaren kullanıma almayı hedefliyoruz. Karasu´da ihtiyacımız olan her türlü motoru üretebilecek bir fabrikanın inşası sürüyor. Aynı şekilde F-16 ve SİHA´larımızda, üretilen bombaların kapsülleri yanında patlayıcı dolumlarını da tamamen ülkemizde yapacak bir özel sektör yatırımı da yakında başlıyor. Bu yatırımın tamamlanmasıyla, yurt dışında dolum yaptırma işinden tümüyle kurtulmuş olacağız. Görüldüğü gibi önümüze çıkartılan engeller bizi durdurmuyor hatta yavaşlatmıyor, tam tersine azmimizi biliyor, çok daha hızlı çalışmamızı sağlıyor. İşte bu gündemlerle yolumuza devam etmekte kararlıyız. Kendi entrikaları içinde boğulanlara da ´yolunuz açık olsun´ diyoruz."

Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısındaki konuşması öncesinde, yanına gelen, terör örgütü YPG/PKK´nın Nusaybin´de gerçekleştirdiği saldırı sonucu babasını kaybeden TRT Kürdi muhabiri Gülay Demir ile sohbet etti.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KARACA: KONKORDATO BAHANE, YANDAŞLIK ŞAHANE
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KARACA: KONKORDATO BAHANE, YANDAŞLIK ŞAHANE
CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli´de inşaatı bir türlü bitmeyen okulların, inşaat işleri bitmeden kaçan müteahhitler ve öğrencilerin yaşadığı mağduriyetlerin peşini bırakmıyor. Verilen sözlere, taahhütlere rağmen okul inşaatlarının tamamlanmamasını TBMM´de dile getiren, konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un yanıtlaması istemiyle TBMM´ye soru önergesi sunan ve CİMER aracılığıyla bilgi edinme başvurusunda bulunan Gülizar Biçer Karaca´nın bilgi edinme talebine yanıt Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Şube Müdürlüğü´nden geldi.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ ÖZTRAK: VATANDAŞ “CEHENNEMİN DİBİNİ” YAŞIYOR
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ ÖZTRAK: VATANDAŞ “CEHENNEMİN DİBİNİ” YAŞIYOR
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün CHP Genel Merkezi´nde MYK gündemine ilişkin düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:
CHP´Lİ BEKO: ‘ELİNİZİ ÇALIŞANIN CEBİNDEN ÇEKİN ARTIK!´
CHP´Lİ BEKO: ‘ELİNİZİ ÇALIŞANIN CEBİNDEN ÇEKİN ARTIK!´
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, çalışanların maaş ve ücretleri üzerinden kesilen gelir vergisi ile alkolden sigaraya, beyaz eşyadan mobilyaya kadar pek çok alanda uygulanan dolaylı vergilerin 2020 yılında toplam vergi gelirlerinin yaklaşık yüzde 80´ini oluşturacağını belirterek “İşçinin, memurun cebinden elinizi çekin artık” dedi.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, “MİLLETİMİZİN TÜM FERTLERİNİN DEPREM BÖLGESİNDEKİ KARDEŞLERİYLE SERGİLEDİĞİ DAYANIŞMA HER TÜRLÜ TAKDİRİN ÜZERİNDEDİR”
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, “MİLLETİMİZİN TÜM FERTLERİNİN DEPREM BÖLGESİNDEKİ KARDEŞLERİYLE SERGİLEDİĞİ DAYANIŞMA HER TÜRLÜ TAKDİRİN ÜZERİNDEDİR”
Cumhurbaşkanı Erdoğan Cezayir´e hareketinden önce düzenlediği basın toplantısında, devletin deprem anından itibaren tüm kurumları ve imkânlarıyla vatandaşların yardımına koştuğunu vurgulayarak, “Türkiye bu büyük felaketin yaralarını birlik, beraberlik ve kenetlenme içinde sarmaya başlamıştır. 7´den 70´e milletimizin tüm fertlerinin deprem bölgesindeki kardeşleriyle sergilediği dayanışma her türlü takdirin üzerindedir” dedi.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI LALE KARABIYIK´TAN DEPREM VERGİSİ AÇIKLAMASI
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI LALE KARABIYIK´TAN DEPREM VERGİSİ AÇIKLAMASI
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık yaptığı basın açıklaması ile toplanan Deprem Vergilerinin akıbetini sordu.
CHP´Lİ KARABAI´TAN BASIN AÇIKLAMASI MECLİS İRADESİ HİÇE SAYILIYOR!
CHP´Lİ KARABAI´TAN BASIN AÇIKLAMASI MECLİS İRADESİ HİÇE SAYILIYOR!
Türkiye´de tartışmalı bir referandum sürecinin ardından AKP´nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi (CHS) adını verdiği, muhalefetin ise “Saray Rejimi” olarak adlandırdığı bir süreç yaşanmaktadır. Bu sisteme nasıl geçildiği “Atı alan Üsküdar´ı geçti” sözleriyle bizzat AKP Genel Başkanı tarafından özetlenmişti.
TANK PALET AYM´YE TAŞINDI
TANK PALET AYM´YE TAŞINDI
Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Sakarya Tank-Palet Fabrikası´nın özelleştirilmesinin iptali istemiyle Danıştay´da açtığı davanın reddedilmesinin ardından bu kez başvurusunu Anayasa Mahkemesine taşıdı.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCIS VE PARTİ SÖZCÜSÜ ÖZTRAK´IN BASIN TOPLANTISI
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCIS VE PARTİ SÖZCÜSÜ ÖZTRAK´IN BASIN TOPLANTISI
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün CHP Genel Merkezi´nde düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Berlin´de düzenlenen Libya konulu zirveye katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Berlin´de düzenlenen Libya konulu zirveye katıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel´in, Birleşmiş Milletler´in (BM) çabalarına destek vermek amacıyla ev sahipliği yaptığı ve Libya´da kalıcı ateşkes ve siyasi sürecin başlatılması amacıyla düzenlenen Berlin´deki uluslararası zirveye katıldı.
CHP´li Kılıç: “İLLER BANKASI MERKEZ ANKARA PROJESİ´NDE KİRACI MI OLACAK?”
CHP´li Kılıç: “İLLER BANKASI MERKEZ ANKARA PROJESİ´NDE KİRACI MI OLACAK?”
CHP İzmir Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Av. Sevda Erdan Kılıç, Sayıştay´ın İller Bankası ile ilgili 2018 yılı denetim raporu hakkında, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum´un yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı´na soru önergesi sundu. Soru önergesi ile ilgili yazılı açıklama yapan Av. Kılıç, raporda yer alan İller Bankası´ndaki yolsuzluklarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
CHP´DEN 15 TEMMUZ BAĞIŞLARI İÇİN KANUN TEKLİFİ
CHP´DEN 15 TEMMUZ BAĞIŞLARI İÇİN KANUN TEKLİFİ
CHP, 15 Temmuz şehit ve gazileri ile Beşiktaş terör saldırısı mağdurları için toplanan 397.2 Milyon TL tutarındaki bağışların, doğrudan şehit yakınları ve gazilere dağıtılması için kanun teklifi verdi. Bağışlardan yaklaşık 3.5 yıldır mağdurlara tek kuruş yardım yapılmadığı vurgulanırken, “Bağışların mağdur ve mağdur yakınlarına ulaştırılması, TBMM´nin 15 Temmuz´da canı pahasına darbele direnen millete olan borcudur” denildi.
CHP´Lİ BEKO: KADROYA VE ŞİRKETLERE GEÇİRİLEN TAŞERON İŞÇİLERİN SOSYAL HAKLARI HALA VERİLMEDİ!
CHP´Lİ BEKO: KADROYA VE ŞİRKETLERE GEÇİRİLEN TAŞERON İŞÇİLERİN SOSYAL HAKLARI HALA VERİLMEDİ!
Taşeron çalışanların sosyal haklarının verilmemesinin anayasaya aykırı olduğunu hatırlatan CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İşçi sağlığı ve iş güvenliği önlemleri alınmadığından dolayı 30 bine yakın taşeron işçisinin hayatını kaybettiğini, 10 binlerce işçinin de iş kazaları sonucu engelli duruma düştüğünü hatırlattı. Beko taşeron sisteminin yasaklanmasını istedi.
CHP´Lİ SERTEL: BİR DÖNEM SOĞAN DEPOSU BASANLAR ŞİMDİ ET DEPOLUYOR
CHP´Lİ SERTEL: BİR DÖNEM SOĞAN DEPOSU BASANLAR ŞİMDİ ET DEPOLUYOR
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili ve KİT Komisyonu üyesi Atila Sertel, görevi piyasayı regüle etmek ve et fiyatlarındaki artışa engel olmak olan kurumun depolarında bu kadar çok miktarda et bulundurmasına anlam veremediğini söyledi. Fiyatların yüksekliğinden dolayı bir dönem depolarda soğan baskınları yapıldığını hatırlatan Sertel, vatandaşın pahalılıktan dolayı et yiyemediği bir ortamda bu miktarda etin dondurulma gerekçesinin açıklanması gerektiğini vurguladı.
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ÖZGÜR KARABAT, MÜZELERDE NE OLUYOR?
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ÖZGÜR KARABAT, MÜZELERDE NE OLUYOR?
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Gaziantep Müzesinde çalışan arkeolog Merve Kaçmış´ın intiharı üzerine konu ile ilgili TBMM´ye bir soru önergesi verdi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri ERSOY tarafından yazılı olarak yanıtlanması istenen soru önergesinde Kültür Bakanlığına bağlı birimlerde ve özellikle müzelerde yaşanan pek çok suistimale dikkat çekildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan,Azerbaycan´da
Cumhurbaşkanı Erdoğan,Azerbaycan´da
Bakü´nün kurtuluşunun 100. yıl dönümü töreninde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye olarak bağımsızlığının ilk dönemlerinden başlayarak Azerbaycan´a elimizden gelen her türlü desteği verdik. Bugün Türkiye, Azerbaycan´ın sadece siyasi ve askerî değil aynı zamanda ticari, ekonomik, kültürel ve diğer bütün alanlarda en önemli ortağı konumundadır” dedi.
BAŞKAN İMAMOĞLU, GENÇLERE SESLENDİ: “LİYAKAT ÖTESİ KAVRAMLARI ÇATIR ÇATIR YIKACAĞIZ”
BAŞKAN İMAMOĞLU, GENÇLERE SESLENDİ: “LİYAKAT ÖTESİ KAVRAMLARI ÇATIR ÇATIR YIKACAĞIZ”
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, YGA (Young Guru Academy – Genç Liderler Akademisi) tarafından düzenlenen “Zirve 2020” etkinliğinde konuştu. Genç lider adaylarıyla deneyimlerini paylaşan İmamoğlu, “Katılımcılığınızla İstanbul´a fikirlerinizle yön vermenizi istiyoruz” dedi.
BAŞKAN İMAMOĞLU´NDAN KANAL İSTANBUL ÇAĞRISI: “BU YANLIŞTAN SİZ DÖNÜN; MİLLET DÖNDÜRMESİN”
BAŞKAN İMAMOĞLU´NDAN KANAL İSTANBUL ÇAĞRISI: “BU YANLIŞTAN SİZ DÖNÜN; MİLLET DÖNDÜRMESİN”
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti´nin düzenlediği ve Genel Başkan Meral Akşener´in de dinleyici olarak katıldığı “Kanal İstanbul Paneli”nde konuştu. Açık çağrı yaptığını belirten İmamoğlu, “Buradan herkese, Ankara´daki bütün yetkililere, bütün İstanbullular adına onların vicdanına sesleniyorum: Gelin aklı, bilimi deneyin. Gelin bir daha düşünün. Bakın bu yanlıştan siz dönün. Bu millet, sizi bu yanlıştan döndürmesin. Vicdanınızın sesine kulak verin. Bu insanların feryadına kulak verin. Ve bu eşsiz şehre, geri dönüşü olmayan bir ihanete kalkışmayın. Çünkü bu şehir, hepimize, geçmişimizden bize emanet edilen bu şehir, geleceğe aynı sağlıklı şekilde emanet edilsin diye teslim edildi. Umarım bunu sağlayacağız ve sizin bu şehre, bu büyük kötülüğü yapmanıza fırsat tanımayacağız” dedi.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KARACA: İSTANBUL KANALI, ASRIN HUKUKSUZLUĞUDUR
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KARACA: İSTANBUL KANALI, ASRIN HUKUKSUZLUĞUDUR
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Kanal İstanbul ÇED Raporu´nun onaylanmasını değerlendirdi.
KILIÇDAROĞLU´DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´A: 250 BİN DOLARI HANGİ HAYIR KURUMUNA BAĞIŞLADIN?
KILIÇDAROĞLU´DAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´A: 250 BİN DOLARI HANGİ HAYIR KURUMUNA BAĞIŞLADIN?
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi toplantısının açılışında yaptığı konuşma
CHP´Lİ SINDIR SÜS BİTKİLERİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI
CHP´Lİ SINDIR SÜS BİTKİLERİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI
CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, Türkiye´deki süs bitkileri sektörünün ve süs bitkileri üreticilerinin yaşadığı sıkıntıları Meclis gündemine taşıdı.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, İMAMOĞLU´NUN MEKTUBU HAKKINDA İLK KEZ KONUŞTU
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, İMAMOĞLU´NUN MEKTUBU HAKKINDA İLK KEZ KONUŞTU
Cumhurbaşkanı Erdoğan, namazın ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, “ŞEHİRLERİMİZDE TARİHİ, KÜLTÜRÜ, MEDENİYETİ KORUYARAK YENİ İHTİYAÇLARA UYGUN YATIRIMLARA YÖNELECEĞİZ”
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, “ŞEHİRLERİMİZDE TARİHİ, KÜLTÜRÜ, MEDENİYETİ KORUYARAK YENİ İHTİYAÇLARA UYGUN YATIRIMLARA YÖNELECEĞİZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi açılışında yaptığı konuşmada, “Çağının ötesine geçemeyen şehirler, bir süre sonra cazibelerini yitirmeye mahkûmdur. Şehirlerimizde bir yandan tarihi, kültürü, medeniyeti koruyacak, diğer yandan yeni ihtiyaçlara uygun yatırımlara yöneleceğiz” dedi.
CHP´DEN FETÖ´NÜN SİYASİ AYAĞI İÇİN ARAŞTIRMA ÖNERGESİ
CHP´DEN FETÖ´NÜN SİYASİ AYAĞI İÇİN ARAŞTIRMA ÖNERGESİ
CHP grup başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç imzasıyla TBMM Başkanlığı´na sunulan araştırma önergesi, 15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden 3,5 yıl geçmesine karşın halen açığa çıkarılamayan FETÖ´nün siyasi ayağının araştırılması ve ortaya çıkarılması amacıyla TBMM´de Araştırma Komisyonu kurulmasını amaçlıyor. Önergeyle, FETÖ ile mücadelenin sulandırıldığı ve FETÖ´nün siyasi ayağıyla yeterince mücadele edilmediği yönünde farklı siyasi partilerden eleştirilerin yükseldiği bir dönemde, darbe girişiminin doğrudan hedefi olan TBMM´nin tarihsel bir görev olarak örgütün siyasi ayağını açığa çıkarabilecek araştırmayı yapması hedefleniyor.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ FAİK ÖZTRAK: KANAL İSTANBUL İÇİN TEK KURUŞ ÖDEMEYİZ
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ FAİK ÖZTRAK: KANAL İSTANBUL İÇİN TEK KURUŞ ÖDEMEYİZ
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün Genel Merkez´de MYK gündemine ilişkin düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:
İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER, AT İZİ, İT İZİ KARIŞTI. HER ŞEY ORTAYA ÇIKSIN
İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER, AT İZİ, İT İZİ KARIŞTI. HER ŞEY ORTAYA ÇIKSIN
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı´nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
KILIÇDAROĞLU: SARAYDA OTURANLARIN İŞSİZLİK SORUNU YOK!
KILIÇDAROĞLU: SARAYDA OTURANLARIN İŞSİZLİK SORUNU YOK!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis Grup Toplantısı´nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
AK PARTİ GRUP TOPLANTISI
AK PARTİ GRUP TOPLANTISI
Cumhurbaşkanı Erdoğan Libya konusunda, Pazar günü Berlin´de yapılacak Zirveye işaret etti.. “Almanya, Fransa, İngiltere, Rusya, İtalya, Mısır, Cezayir ve Birleşik Arap Emirlikleri´nin katılımıyla liderler düzeyinde değerlendireceğiz”
ÇAYKUR´UN 16 MİLYONLUK “STEVİA” MACERASI BAŞLAMADAN BİTTİ
ÇAYKUR´UN 16 MİLYONLUK “STEVİA” MACERASI BAŞLAMADAN BİTTİ
Stevia bitkisinden şeker üretmek için 2012 yılında kolları sıvayan ÇAYKUR yönetimi, 5 yıllık deneme üretiminin ve 16 milyonluk fabrika yatırımının ardından bitkinin bölgede yetişmeyeceğini anladı!
CHP´Lİ KILIÇ: “AKP´DEN 10 YILDIR YERLİ OTOMOBİL MASALLARI”
CHP´Lİ KILIÇ: “AKP´DEN 10 YILDIR YERLİ OTOMOBİL MASALLARI”
CHP İzmir Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Av. Sevda Erdan Kılıç, son 10 yılda neredeyse 2-3 yılda bir gündeme getirilen Türkiye´nin “yerli otomobil” macerasını Meclis gündemine taşıdı.
CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ GAMZE TAŞCIER, TEK BİR KADIN ARKADAŞIMIZIN DAHİ ARAMIZDAN AYRILMASINA TAHAMMÜLÜMÜZ YOK
CHP ANKARA MİLLETVEKİLİ GAMZE TAŞCIER, TEK BİR KADIN ARKADAŞIMIZIN DAHİ ARAMIZDAN AYRILMASINA TAHAMMÜLÜMÜZ YOK
CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Meclis´te düzenlediği basın toplantısında, kadına yönelik şiddetin giderek arttığına dikkati çekti.
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ENGİN ALTAY: “ERDOĞAN´IN CHP´NİN DEDİĞİ NOKTAYA GELMESİ TÜRKİYE´NİN HAYRINA”
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ENGİN ALTAY: “ERDOĞAN´IN CHP´NİN DEDİĞİ NOKTAYA GELMESİ TÜRKİYE´NİN HAYRINA”
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, 7194 sayılı Dijital Hizmet Vergisi ile Bazı Kanunlarda ve 375 sayılı KHK´de Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun´un; aralarında "dijital vergisi yoluyla sansür getirilmesi", "değerli konut vergisi", "konaklama vergisi" ve kamuoyunda "İslami holdingler" olarak bilinen holdinglerle ilgili hükümlerin de bulunduğu 11 maddesinin iptali için Anayasa Mahkemesi´ne başvurusu sonrası açıklamalarda bulundu.
CHP´NİN GAZETECİ MİLLETVEKİLİ ATİLA SERTEL´DEN 10 OCAK AÇIKLAMASI:
CHP´NİN GAZETECİ MİLLETVEKİLİ ATİLA SERTEL´DEN 10 OCAK AÇIKLAMASI:
10 Çalışan Gazeteciler Günü´nün “Çalışamayan Gazeteciler Günü”ne dönüştüğünü belirten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, “Eskiden gazete dağıtıcısı çocuklar ellerine gazeteleri alıp ‘yazıyor, yazıyor´ diye bağırıp gazete satarlardı. Bugün Türk basını için ‘yazıyor, yazıyor´ diyemiyoruz ancak ‘batıyor, batıyor´ diye bağırabiliriz. Sadece 2019 yılında 100´den fazla gazete kapandı. Basın sektöründe kapatılan ve kapanan yayın organları nedeniyle işsizlik yüzde 30´la rekor düzeyde. Son 10 yılda işsiz kalan gazeteci sayısı da 10 bini aştı. Böyle bir ortamda Çalışan Gazeteciler Günü´nden söz edilebilir mi” dedi.
CHP´Lİ BEKO, MÜCADELEMİZ SONUÇ VERDİ, 5 MİLYONUN YÜZÜ GÜLDÜ!
CHP´Lİ BEKO, MÜCADELEMİZ SONUÇ VERDİ, 5 MİLYONUN YÜZÜ GÜLDÜ!
Aralık ayı içinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı´na soru önergesi veren, Meclis kürsüsünde konuyu defalarca gündeme getiren CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, sağlık hizmetinden faydalanmaları 31 Aralık´ta sona eren Bağ-Kur ve Genel Sağlık Sigortalılar için sürenin 1 yıl daha uzatılmasını “Mücadelemiz sonuç verdi, 5 milyonun yüzü güldü” diye değerlendirdi.
CHP´Lİ KILIÇ: “SÖZDE YERLİ ARABA ÖNÜNDE POZ VERECEĞİNİZE FURKAN´IN NASIL ÖLDÜĞÜNÜ ANLATIN”
CHP´Lİ KILIÇ: “SÖZDE YERLİ ARABA ÖNÜNDE POZ VERECEĞİNİZE FURKAN´IN NASIL ÖLDÜĞÜNÜ ANLATIN”
CHP İzmir Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Av. Sevda Erdan Kılıç, TÜBİTAK´ın düzenlediği sınav ve ödül töreni için İzmir´den Başkent´e gelen 14 yaşındaki Furkan Şahin Kara´nın trafik kazasında hayatını kaybetmesini Meclis gündemine taşıdı. Av. Kılıç, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank´ın yanıtlaması istemiyle konuyla ilgili TBMM Başkanlığı´na soru önergesi sundu.
CHP´Lİ KARABAT; DEVLET TİYATROLARINDAKİ KIYIM TBMM GÜNDEMİNDE
CHP´Lİ KARABAT; DEVLET TİYATROLARINDAKİ KIYIM TBMM GÜNDEMİNDE
Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Müdürlüğü ile Güzel Sanatlar Müdürlüğü´nde süreli sözleşmeli olarak çalışan çok sayıda personelin sözleşmeleri yenilenmedi. 31 Aralık 2019 tarihi itibariyle sözleşmeleri yenilenmeyen çalışanların işlerine son verildi. 150 kişinin işten çıkarılması üzerine konuyu yazılı bir soru önergesiyle TBMM gündemine taşıyan CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, bu sayının daha da artabileceğinden endişe duyduklarını ifade etti.
CHP GENEL BAŞKAN KOORDİNATÖR BAŞDANIŞMANI TOPRAK: MİLYONLARCA ESNAF MAĞDUR EDİLİRKEN, VARLIK BARIŞI DEVAM!
CHP GENEL BAŞKAN KOORDİNATÖR BAŞDANIŞMANI TOPRAK: MİLYONLARCA ESNAF MAĞDUR EDİLİRKEN, VARLIK BARIŞI DEVAM!
İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, Servet Affı´nın süresini 6 ay daha uzatan iktidarın, milyonlarca esnafın yüzde 2 Ahilik Fonu kesintisinin ertelenmesi çığlıklarını duymazlıktan geldiğini belirterek, “Yeni kurulan 2 fon ile kamu kaynaklarının denetimsiz kullanımına fırsat veren iktidar, İşsizlik Fonu gibi Ahilik Fonu´nu da kendi kasası gibi kullanacak” dedi.
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ALTAY: “MİT, AK PARTİ´NİN DEĞİL DEVLETİN KURUMU OLMALI”
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ALTAY: “MİT, AK PARTİ´NİN DEĞİL DEVLETİN KURUMU OLMALI”
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, MİT´in yeni binasının açılış töreninde AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik´in bulunmasına tepki göstererek, “MİT, AK Parti´nin değil, parti devletinin değil devletin kurumu olmalı, öyle pozisyon almalıdır. Ama görüyoruz ki tersi bir süreç işliyor. MİT binasının açılışı için tüm partilere davetiye gönderildi mi? Gönderilmediyse AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik´in o törende ne işi var?” diye konuştu.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ ÖZTRAK´IN BASIN TOPLANTISI
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ ÖZTRAK´IN BASIN TOPLANTISI
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün Genel Merkez´de düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:
2019 yılında 100´den fazla gazete kapandı
2019 yılında 100´den fazla gazete kapandı
Birçok sektörde olduğu gibi Türk basını açısından da 2019 yılı kötü geçti. Son 17 yıldır özgürlük mücadelesi veren Türk basını için 2018 yılının üçüncü çeyreğinden itibaren ekonomik kriz karşısında ayakta kalma mücadelesi de başladı. Bu mücadele sonucunda kimi gazeteler sallanarak da olsa ayakta kalabilirken, birçoğu da kapısına kilit vurdu. CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, 2019 yılında yaşananların ışığında Türk basınındaki krizi aktardı.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI LALE KARABIYIK: YENİ YILDA EMEKÇİNİN PAYINA YİNE GEÇİM SIKINTISI DÜŞECEK
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI LALE KARABIYIK: YENİ YILDA EMEKÇİNİN PAYINA YİNE GEÇİM SIKINTISI DÜŞECEK
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, yılın son gününde yaptığı basın açıklaması ile 2020´ye umutsuz başlayan emekçilerin bu yıl da karşılanmayan beklentilerini dile getirdi.
Halkın Kurtuluş Partisi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan protokole dair Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na suç duyurusunda bulundu.
Halkın Kurtuluş Partisi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan protokole dair Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´na suç duyurusunda bulundu.
Laiklik budanmaya devam ediliyor Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan protokol ile Kredi Yurtlar Kurumuna öğrenciler için imamlar atandı. Halkın Kurtuluş Partili Hukukçular, bu protokolü imzalayan Diyanet İşleri Başkanı ile Gençlik ve Spor Bakanı hakkında suç duyurusunda bulundu.
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Asgari ücret değil ‘sefalet´ ücreti
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Asgari ücret değil ‘sefalet´ ücreti
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, asgari ücret zammının yüzde 15 olarak belirlenmesine tepki gösterdi. Beko, “AKP iktidarı Türkiye´nin yarısını oluşturan asgari ücretle çalışan işçi ve ailelerini 2020 yılında sefalet ücretine ve sefalet içerisinde bir yaşama mahkum etmiştir” dedi.
Halkın Kurtuluş Partisi asgari ücret açıklaması yayınladı.Sefalet Ücreti Değil, İnsanca Yaşam Ücreti İstiyoruz!
Halkın Kurtuluş Partisi asgari ücret açıklaması yayınladı.Sefalet Ücreti Değil, İnsanca Yaşam Ücreti İstiyoruz!
Asgari Ücret 26 Aralık 2019´da, dün Asgari Geçim İndirimi (AGİ) dahil 2.324 TL olarak açıklandı. Aslında Asgari Ücret 2.104,02 liradır. AGİ Birlikte 2324 Lira olmuştur.
CHP´Lİ BAKAN´DAN İZMİR´E KANAL İSTANBUL ÇAĞRISI!
CHP´Lİ BAKAN´DAN İZMİR´E KANAL İSTANBUL ÇAĞRISI!
Kanal İstanbul´a itiraz dilekçesini İzmir Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü´ne teslim eden TBMM Çevre Komisyonu CHP Sözcüsü İzmir Milletvekili Murat Bakan, “Bu sadece İstanbul´un meselesi değil, sorumluluk hepimizin! Seyirci kalmak, bu hıyanete ve felakete ortak olmaktır. Tüm İzmirlileri projeye itiraz dilekçesi vermeye davet ediyorum” dedi.
CHP´Lİ ÖZEL: "ASKERİMİZİN LİBYA ÇÖLLERİNDE YERİ YOK"
CHP´Lİ ÖZEL: "ASKERİMİZİN LİBYA ÇÖLLERİNDE YERİ YOK"
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Cumhuriyet ve Sözcü gazetesi yazarlarının FETÖ´ye yardım etme suçundan ceza aldığını anımsattı.
Muharrem İnce´den asgari ücret tepkisi:
Muharrem İnce´den asgari ücret tepkisi:
CHP´li Muharrem İnce, 2020 yılı için asgari ücret teklifinin açıklanmasının ardından yaptığı paylaşımda "Ürettiği zenginliği adil biçimde paylaşamayan toplum ise daha fazla zenginlik üretemez. Türkiye´de yaşam maliyeti 2560 TL, #asgariücret 2324 TL. Saraya, yandaşa, yandaş müteahhitlere para var, EYT´liye, asgari ücretliye, çalışana, emekliye yok" dedi.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KARACA, KANAL İSTANBUL İLE İLGİLİ BİR SKANDALI DAHA ORTAYA ÇIKARDI
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KARACA, KANAL İSTANBUL İLE İLGİLİ BİR SKANDALI DAHA ORTAYA ÇIKARDI
CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Kanal İstanbul Projesi ile ilgili bir skandalı daha ortaya çıkardı. ÇED Raporu´nda yer verilmeyen DSİ görüşünü kamuoyuna ilk kez TBMM kürsüsünden açıklayan isim olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Kanal İstanbul´un Çevresel Etki Değerlendirme Raporunu incelediklerini, rapora göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından, Kanal İstanbul Projesi kapsamında 440 adet mera, yaylak, kışlak vasıflı taşınmazından 418 adet (13.437.022,67 m2) taşınmazın mera niteliğinin kaldırıldığını belirtti.
CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU: SARAY´DA YAŞAYANLAR, AÇLIK VE SEFALETE MAHKÛM EDİYOR
CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU: SARAY´DA YAŞAYANLAR, AÇLIK VE SEFALETE MAHKÛM EDİYOR
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, " Katarlıların ve yandaşın rantını düşündüğü kadar asgari ücretlinin geçim sıkıntısını düşünmüyor" dedi.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Türkiye´nin güvenliği Misakımillî sınırlarının ötesinde başlar”
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Türkiye´nin güvenliği Misakımillî sınırlarının ötesinde başlar”
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı´na ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, “Türkiye´nin güvenliği Misakımillî sınırlarının ötesinde başlar. Biz Türkiye Cumhuriyeti´nin dört bir tarafını güvence altına alacaksak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının barış, güven, huzur ve istikrar içinde yaşamasını teminat altına alacaksak -ki devlet olarak bizim görevimiz, önceliğimiz budur- bu güvenlik çemberini çok daha geniş bir ağda çizmek zorundayız” dedi.
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZEL´DEN KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASI
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZEL´DEN KANAL İSTANBUL AÇIKLAMASI
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Kanal İstanbul tartışmasına ilişkin olarak, “Bu iktidarın sonu gelmektedir. Bunu Cumhurbaşkanı bilmektedir. İstanbul´un bağrına bu hançeri saplayanları unutmayız. Bu müteahhitlerin parasını ödemeyiz. Devlette devamlılık esastır cevabını veriyorlar. Dış politikada, kalkınmada, hukuk devletinde devlette devamlılık esastır. Ama rüşvette, yolsuzlukta, liyakatsizlikte, peşkeşte devlette devamlılık olmaz.
TBMM BAŞKANI ŞENTOP: "TÜRKİYE BALKANLAR İÇİN KATKI SAĞLAMAYI SÜRDÜRECEK"
TBMM BAŞKANI ŞENTOP: "TÜRKİYE BALKANLAR İÇİN KATKI SAĞLAMAYI SÜRDÜRECEK"
TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Kuzey Makedonya´nın başkenti Üsküp´te düzenlenen törende, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından Gevgeli Belediyesine hibe edilen çöp kamyonunun anahtarını Belediye Başkanı Saşo Pockov´a teslim etti. TBMM Başkanı Şentop, Kuzey Makedonya Anayasa Mahkemesi Başkanlığına seçilen Salih Murat´ı ziyaret ederek, bu göreve getirilmesi dolayısıyla kutladı.
DOLAR
5.9334
EURO
6.5369
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Başkasını düzeltmeniz için, önce kendinizi düzeltiniz!

HZ.ÖMER (R.A)
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları