HALK ET SATIŞA BAŞLADI
HALK ET SATIŞA BAŞLADI
Antalyalıları ucuz ve sağlıklı etle buluşturma sözü veren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek´in talimatıyla Halk Et satış mağazasının ikinci şubesi Manavgat´ta açıldı. Vatandaşa ucuz, sağlıklı, güvenilir ve kaliteli et alabilme imkanı sunan Halk Et satış mağazasına Manavgatlılar ilk günden yoğun ilgi gösterdi. ANET Genel Müdürü Mesut Kocagöz, Mart ayı içerisinde Alanya´da Halk Et´in üçüncü şubesini hizmete açacaklarını müjdeledi.
CHP´Lİ BAKAN´IN SORUSUNA BAKANLIKTAN EKSİK CEVAP
CHP´Lİ BAKAN´IN SORUSUNA BAKANLIKTAN EKSİK CEVAP
CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Sağlık Bakanı´na daha önce Amerikalı genç sanatçı Justin Bieber´da da görülen lyme hastalığının Türkiye´de görülüp görülmediğini sordu. Bakan, “Bakanlıktan gelen cevaba göre 2019 yılında Türkiye´de hastalığa yakalananların verisi tutulmamış,” dedi.
CHP´Lİ EMİNE GÜLİZAR EMECAN´DAN BANKACILIK KANUNU BASIN AÇIKLAMASI
CHP´Lİ EMİNE GÜLİZAR EMECAN´DAN BANKACILIK KANUNU BASIN AÇIKLAMASI
CHP İstanbul Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Emine Gülizar Emecan, TBMM Genel Kurulu´nda görüşülerek kabul edilen, Bankacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerinde görüşlerini dile getirdi.
CHP BAYRAKLI TAMAM, SUNA KARABAĞ KADIN KOLLARI BAŞKANI SEÇİLDİ
CHP BAYRAKLI TAMAM, SUNA KARABAĞ KADIN KOLLARI BAŞKANI SEÇİLDİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı´da Kadın Kolları Başkanlığı için 3 listeli seçimde Kırmızı liste ile katılan Suna Karabağ, Bayraklı İlçe Kadın Kolları Başkanı seçildi.
CHP´Lİ KILIÇ: “SÖZDE YERLİ ARABA ÖNÜNDE POZ VERECEĞİNİZE FURKAN´IN NASIL ÖLDÜĞÜNÜ ANLATIN”
CHP İzmir Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Av. Sevda Erdan Kılıç, TÜBİTAK´ın düzenlediği sınav ve ödül töreni için İzmir´den Başkent´e gelen 14 yaşındaki Furkan Şahin Kara´nın trafik kazasında hayatını kaybetmesini Meclis gündemine taşıdı. Av. Kılıç, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank´ın yanıtlaması istemiyle konuyla ilgili TBMM Başkanlığı´na soru önergesi sundu.
Tarih: 9.1.2020 09:54:31

-           “TÜBİTAK´ın düzenlediği sınav ve ödül töreni için Ankara´ya gelen İzmir Bahçeşehir Koleji öğrencisi Furkan, kurum sorumlularının ihmali sonucu otel odasında uyuması gereken saatte dışarı çıktığı Konya Yolu´nda bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybetti”

-          “Bakan Varank´a sesleniyorum; bu çocuğumuzun ölümünden sorumlu olanlar hakkında idari soruşturmayı hemen açın ve savcılığa suç duyurusunda bulunun. Bu sizin öncelikle bir bakan olarak değil, bir baba olarak görevinizdir”

-           “Daha fabrikası bile olmayan sözde ‘yerli araba´ önünde poz vereceğinize, size bağlı TÜBİTAK´ın sorumluluğundaki bu çocuğun nasıl arabanın altında kalıp öldüğünü anlatın”

 

 

    CHP İzmir Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Av. Sevda Erdan Kılıç, TÜBİTAK´ın düzenlediği sınav ve ödül töreni için İzmir´den Başkent´e gelen 14 yaşındaki Furkan Şahin Kara´nın trafik kazasında hayatını kaybetmesini Meclis gündemine taşıdı.

    Av. Kılıç, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank´ın yanıtlaması istemiyle konuyla ilgili TBMM Başkanlığı´na soru önergesi sundu.

     İzmir Bahçeşehir Koleji 50. Yıl Kampüsü Fen ve Teknoloji Lisesi 9. sınıf öğrencisi Furkan Şahin Kara´nın, yaklaşık 400 öğrenci gibi TÜBİTAK´ın düzenlediği, Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı Ulusal Bilim Olimpiyatları Programı İkinci Aşama Sınavı ve Ödül Töreni için Ankara´ya geldiğini belirten Av. Sevda Erdan Kılıç, Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi´nde gerçekleştirilecek program için TÜBİTAK´ın öğrencileri Başkent´e getirdiğini ifade etti.

     CHP´li Av. Kılıç, Kurumun, aralarında Furkan´ın da olduğu Türkiye´nin en zekileri arasında yer alan bir grup öğrenciyi, Konya Yolu´na yakın yerde bulunan Green Park Otel´e yerleştirdiğini bildirdi.

     Av. Sevda Erdan Kılıç, Furkan´ın, normalde o saatte otelden dışarı çıkmaması gerekirken bir arkadaşıyla birlikte saat 21.30 civarlarında dışarı çıktığını ve bilmediği Ankara´nın en yoğun güzergahlarından olan Konya Yolu olarak bilinen Mevlana Bulvarı´nda karşıdan karşıya geçmeye çalışırken, Gölbaşı yönüne giden 06 ZUZ 06 plakalı otomobilin kendisine çarptığını bildirdi.

    Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekiplerinin sevk edildiğini, sağlık görevlilerince yapılan kontrolde Furkan Şahin Kara´nın hayatını kaybettiğinin belirlendiğini belirten Av. Kılıç, çarpan aracın ardından Furkan´ın üzerinden başka bir aracın daha geçtiğinin anlaşıldığını kaydetti.

 

-          “TÜBİTAK´ta ortalık karıştı”

 

     CHP İzmir Milletvekili Av. Sevda Erdan Kılıç, kazanın ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı´na bağlı TÜBİTAK´ta ortalığın karıştığını ve olayın saklanmaya çalışıldığını ifade etti.

     TÜBİTAK´ın normalde böylesi etkinlikler için Ankara´ya gelen öğrencilerle sürekli ilgilenecek sorumlular atadığını, öğrencilerin kalacakları otelin şehir dışında tutulup servisle gidecekleri yerlere götürüldüğünü ve öğrencilerin o sorumlulardan habersiz akşam ya da gece otelden dışarı çıkamadığını, buna ilişkin kurumun kuralları bulunduğunu ifade eden Av. Kılıç, “Ancak TÜBİTAK, Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı Ulusal Bilim Olimpiyatları Programı İkinci Aşama Sınavı ve Ödül Töreni nedeniyle Ankara´ya gelen öğrenciler için bu kuralı bozmuştur ve bu da pırıl pırıl gencecik bir öğrencinin hayatına mal olmuştur.” dedi.

     Av. Sevda Erdan Kılıç, TÜBİTAK´ın sorumluluğundaki bir çocuğun böylesi ölümünün ihmalleri akla getirdiğini, kurum yöneticilerinin olayda sorumluluğu olanlarla ilgili idari işlem yapmak yerine olayın üzerini kapatma yolunu tercih ettiklerini bildirdi.

     Furkan´ın bir arkadaşının babası Kenan Türüdü´nün de olayla ilgili ihmale dair sosyal medyadan tepkisini dile getirdiğini dile getiren Av. Kılıç, baba Türüdü´nün paylaşımında şöyle dediğini aktardı:

     “Furkan Şahin Kara; 14 yaşında, İzmir Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi 9. Sınıf öğrencisi. Çok başarılı bir yavrumuz.

     TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları İkinci aşama Sınavı için geldiği Ankara´da trafik kazasına kurban gitti. Oğlumun matematik branş ve kamp sınıf arkadaşı idi. Çarşamba günü külliyede ödül töreni yapılacaktı, iptal edildi. Dün yapılan sınav tam beş saat sürmüş, akabinde Ankara ve diğer illerden gelen yaklaşık dört yüz öğrenci ödül gününe kadar kamp yapacakları Mevlana Bulvarına/Konya yolu paralel Greenpark Otel´e yerleştirilmişlerdi. Aynı günün akşamı saat 21.30 sıralarında yanında bir arkadaşı olduğu halde o yoğun trafiğin yaşandığı, karşıdan karşıya geçmenin neredeyse imkansız olduğu bulvarda yolun karşısına geçmek isterken araba altında kalarak hayatının baharında ebedi aleme göç etti. Çok üzgünüz. Allah´tan rahmet diliyorum. Ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Allah sabır versin.

     Böyle bir sonu kimse istemez. Ancak bu etkinliği organize eden TÜBİTAK´a canlarından çok sevdikleri evlatlarını emanet eden ailelerin elbette akıllarına gelen şu soruyu sormadan edemeyeceğim. Merhum ve Arkadaşı henüz 14 yaşında ve çocuklar. Belli ki Ankara´yı bilmiyorlar. Bilseler trafiği çılgınca akan öyle bir yoldan karşıya geçme cüretini göstermezlerdi. O halde otel odalarında uyuyor olmaları gereken gecenin bu geç saatinde başlarında bir büyük olmadan otelden ayrılıp, bilmedikleri bir ilde başlarına gelen bu ölümlü kazayı neyle izah edebilirler. Bu ihmalin bir sorumlusu yok mudur? Kader mi diyeceğiz?”

 

-          “Kuralların bozulması Furkan´ın hayatına mal oldu”

 

   CHP´li Av. Kılıç, şunları kaydetti:

   “Evet ‘kader mi diyeceğiz?´ gerçekten bu acı ölüme, ne diyeceğiz? İçim parçalandı, yüreğim burkuldu bu haberi duyunca. Bu olay, basit bir trafik kazası denilerek geçiştirilecek bir olay değildir, yaşamının baharındaki başarılı bir çocuğun hayattan koparılması demektir. Ülkedeki bütün kuralların ve teamüllerin bozulması gibi, TÜBİTAK´ta da yıllardır uygulanan kuralların bozulması Furkan Şahin Kara´nın hayatına mal olmuştur. Normalde o saatte otelde olması gereken Furkan nasıl dışarı çıkabilmiştir? Kim, nasıl izin vermiştir? Furkan´ın ölümünün sorumlusu kimdir, onlarla ilgili idari ve adli işlemler yapılmış mıdır? Eğer yapılmamışsa Bakan Varank´a sesleniyorum; bu çocuğumuzun ölümünden sorumlu olanlar hakkında gerekli idari soruşturmayı hemen açın ve adli yönden de savcılığa suç duyurusunda bulunun. Bu sizin öncelikle bir bakan olarak değil, bir baba olarak görevinizdir. Bu görevi de hemen yerine getirin. Daha fabrikası bile olmayan sözde ‘yerli araba´ önünde poz vereceğinize, bu çocuğun nasıl arabanın altında kalıp öldüğünü kamuoyuna anlatın. Evet, biliyoruz bu, 14 yaşındaki Furkan´ı geri getirmeyecektir ama sorumluların cezalandırılmasını ve böylece son dönemde giderek azalan, kurumunuzun saygınlığının bir nebze de olsa artmasını sağlayacaktır.

     Furkan Şahin Kara´nın cenazesi Bornova Hüseyin İsabey Camii´nden kaldırılmıştır. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün sosyal medya hesabından cenazeye dair paylaşılan fotoğraflara göre, TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal ve TÜBİTAK´ta üst düzey görev alan Ahmet Devlethan Cemiloğlu da cenazeye katılmıştır. Ancak olayın ardından ne Bakan Mustafa Varank´tan ne de Hasan Mandal´dan bir açıklama yapılmıştır. Tabi açıklama yapılmayınca da insanın aklına saklanmaya çalışılan olaydaki ihmallerle ilgili çok sayıda soru gelmektedir.”  

     CHP İzmir Milletvekili Av. Sevda Erdan Kılıç, TÜBİTAK´ın kendi açıkladığı yönergede, “TÜBİTAK program sorumlusunun/sorumlularının izni olmaksızın konaklanan tesis terk edilmeyecektir” denildiğini aktardı. 

 

-          “AKP´nin sembolü Ampulun fikir babası”

 

     Av. Kılıç, “Yönergede bu kural yazılı olduğu halde, 14 yaşındaki Furkan otel dışına nasıl ve kimin izniyle çıkabilmiştir? Teamüllere rağmen neden şehir merkezindeki bir yerde otel seçilmiştir? Neden daha önceki yıllardaki kurallara uyulmamıştır? Söz konusu otel bir AKP´linin midir ya da herhangi bir AKP´li ile bağlantısı var mıdır? Yaşanan kazayla ilgili başta TÜBİTAK olmak üzere resmi kurumlardan neden bir açıklama yapılmamıştır? Olayın örtbas edilmesiyle söz konusu ihmale dair hangi isimler korunmaktadır? Sözde ‘yerli otomobil´ önünde poz veren Bakan Varank, kendisine bağlı TÜBİTAK´ın sorumluğundaki bir çocuğun otomobil altında kalıp ölmesini nasıl açıklamaktadır?” sorularına yanıt verilmesini istedi.

     Green Park Otelleri´nin sahibinin Adil Üstündağ olduğunu anımsatan Av. Sevda Erdan Kılıç, “Adil Üstündağ kim diye baktığımızda, AKP´nin kurulduğu yıllarda, partinin amblemi olarak ampulun kullanılması fikrinin doğduğu toplantılara ev sahipliği yapan Green Park otellerinin sahibi olduğunu görüyoruz.” dedi. Av. Kılıç, Adil Üstündağ´ın o yıllarda, “Ben Türkiye´nin ilk yerli oto ampul üreticisiyim. AK Parti´nin kuruluşu Merter Green Park Oteli´nde gerçekleşti. Ampul ve AK fikri de buradan çıktı. Hatta ampulün görünümünü de gerçeğe uygun olarak ben tamamladım.” dediğini aktardı.

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

 

      Aşağıdaki sorularımın, Anayasa´nın 98. TBMM İçtüzüğü´nün 96. Maddeleri gereğince Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim.

 

 

                                                                                                   Sevda ERDAN KILIÇ

                                                                                                      İzmir Milletvekili

 

 

 

      İzmir Bahçeşehir Koleji 50. Yıl Kampüsü Fen ve Teknoloji Lisesi 9. sınıf öğrencisi Furkan Şahin Kara´nın, yaklaşık 400 öğrenci gibi TÜBİTAK´ın düzenlediği, Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı Ulusal Bilim Olimpiyatları Programı İkinci Aşama Sınavı ve Ödül Töreni için Ankara´ya geldiğine ilişkin basında haberler yer almıştır. Aralarında Furkan´ın da olduğu bir grup öğrenci, Konya Yolu´na yakın yerde bulunan Green Park Otel´e yerleştirilmiştir.

      Bu otelde kalan Furkan´ın, normalde o saatte otelden dışarı çıkmaması gerekirken bir arkadaşıyla birlikte saat 21.30 civarlarında dışarı çıktığı ve Ankara´nın en yoğun güzergahlarından olan Konya Yolu olarak bilinen Mevlana Bulvarı´nda karşıdan karşıya geçmeye çalışırken, Gölbaşı yönüne giden 06 ZUZ 06 plakalı otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybettiği kaydedilmiştir. Çarpan aracın ardından Furkan´ın üzerinden başka bir aracın daha geçtiği anlaşılmıştır.

     TÜBİTAK´ın kendi açıkladığı yönergede, TÜBİTAK program sorumlusunun/sorumlularının izni olmaksızın konaklanan tesis terk edilmeyecektir” denilmesine rağmen, Furkan ve arkadaşının nasıl otelden çıktığının belirlenemediği ifade edilmiştir. Kurumun normalde böylesi etkinlikler için Ankara´ya gelen öğrencilerle sürekli ilgilenecek sorumlular atadığı, öğrencilerin kalacakları otelin şehir dışında tutulup servisle gidecekleri yerlere götürüldüğü ve öğrencilerin o sorumlulardan habersiz akşam ya da gece otelden dışarı çıkamadığı, buna ilişkin kurumun kurallarının bulunduğu belirtilmiştir.

 

     Bu bağlamda;

 

1-      Henüz 14 yaşında olan ve Ankara´yı hiç bilmeyen, bilse trafiği çılgınca akan Konya Bulvarı´ndan karşıya geçme cüretini göstermeyecek olan Furkan Şahin Kara´nın, otel odasında uyuması gereken bir saatte tek başına dışarı çıkabilmesindeki ihmalin sorumlusu kimdir?

2-       Bu olay basit bir trafik kazası denilerek geçiştirilecek bir olay mıdır, yoksa yaşamının baharındaki başarılı bir çocuğun hayattan koparılması mı demektir?

3-       Furkan´ın ölümünde sorumluluğu olduğu düşünülen kurum sorumluları ya da yöneticileri hakkında idari ve adli işlemler yapılmış mıdır? Eğer yapılmamışsa neden yapılmamıştır?

4-      Olayın ardından siz ya da TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal neden bir açıklama yapmamıştır?

5-      TÜBİTAK´ın kendi açıkladığı yönergede, TÜBİTAK program sorumlusunun/sorumlularının izni olmaksızın konaklanan tesis terk edilmeyecektir” denilmesine rağmen 14 yaşındaki Furkan otel dışına nasıl ve kimin izniyle çıkabilmiştir?

6-      Teamüllere rağmen neden şehir merkezindeki bir yerde otel seçilmiştir? Neden daha önceki yıllardaki kurallara uyulmamıştır?

7-      Söz konusu otel bir AKP´linin midir ya da herhangi bir AKP´li ile bağlantısı var mıdır?

8-      Olayın örtbas edilmesiyle söz konusu ihmale dair birileri mi korunmaktadır?

9-      Size bağlı TÜBİTAK´ın sorumluğundaki bir çocuğun otomobil altında kalıp ölmesini nasıl açıklamaktasınız?

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CHP HEYETİ DEPREM BÖLGESİNDE
CHP HEYETİ DEPREM BÖLGESİNDE
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AĞBABA; “DEPREM BÖLGESİNE ACİL ÇADIR VE HAYVAN ÇADIRI LAZIM”
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU´NDAN ´VAN´ TALİMATI
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU´NDAN ´VAN´ TALİMATI
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun talimatıyla, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığında heyet kuruldu. Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Tekin Bingöl ile Ankara Milletvekili Nihat Yeşil´den oluşan heyet, İran depreminden etkilenen Van´da yürütülen çalışmalara destek verilmesi ve hasar oluşan bölgelerde incelemelerde bulunulması amacıyla Van´a gidecek.
PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU
PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU
AK Partili milletvekillerinin imzasını taşıyan Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmeye başlandı.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ ÖZTRAK;  18 YIL ÖNCE İÇLENDİKLERİ SESLERİ, ŞİMDİ DUYMAZ OLDULAR
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ ÖZTRAK; 18 YIL ÖNCE İÇLENDİKLERİ SESLERİ, ŞİMDİ DUYMAZ OLDULAR
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak bugün Genel Merkez´de düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:
CHP´Lİ BAKAN´DAN AÇIKLAMA: CUMHURBAŞKANI İŞÇİLERLE YÜZ YÜZE GELMELİ
CHP´Lİ BAKAN´DAN AÇIKLAMA: CUMHURBAŞKANI İŞÇİLERLE YÜZ YÜZE GELMELİ
CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, bir süredir Bergama Belediyesi önünde işe geri alınma taleplerini duyurmaya çalışan işçilerin ilçe emniyet müdürlüğü tarafından alınan bir kararla alandan uzaklaştırılması isteğine karşı yazılı bir açıklama yaptı. Bakan “40 yıl geçti, bu belediyecilik anlayışı değişmedi,” dedi
CHP´Lİ EMİNE GÜLİZAR EMECAN´DAN BANKACILIK KANUNU BASIN AÇIKLAMASI
CHP´Lİ EMİNE GÜLİZAR EMECAN´DAN BANKACILIK KANUNU BASIN AÇIKLAMASI
CHP İstanbul Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Emine Gülizar Emecan, TBMM Genel Kurulu´nda görüşülerek kabul edilen, Bankacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerinde görüşlerini dile getirdi.
CHP´li Kılıç: “5 milyonluk parfümleri ve aynı işi yapıp farklı maaş alan personelin durumunu PTT´de Genel Müdürün yüzüne karşı sordu”
CHP´li Kılıç: “5 milyonluk parfümleri ve aynı işi yapıp farklı maaş alan personelin durumunu PTT´de Genel Müdürün yüzüne karşı sordu”
TBMM KİT Alt Komisyonu, PTT´nin Ankara´daki Genel Müdürlük Binasında denetimlerde bulundu. Komisyon, PTT A.Ş. PTT Anadolum Lojistik A.Ş. ve Kule A.Ş´nin hesaplarını yerinde inceledi.
CHP´Lİ BEKO: TAŞERON İŞÇİLERİN DURUMU ANAYASA´YA AYKIRI
CHP´Lİ BEKO: TAŞERON İŞÇİLERİN DURUMU ANAYASA´YA AYKIRI
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, 750 bine yakın taşeron işçinin haklarını Meclis´te gündeme getirdi. 1 milyon işçiye kadro vereceğiz diyen iktidarın sadece 250 bin işçiye kadro verip geri kalan 750 bin işçiyi açlığa mahkum ettiğini savunan Beko, “Asgari ücretle çalışan, sadece 4+4 zam oranı verilen, aldıkları maaşlarda ikramiye ve sosyal hakları olmayan bu işçi kardeşlerime uygulanan bu eşitsizlik Anayasa´ya aykırı bir durumdur” dedi.
Her türlü zorluğu aşan itfaiyeciler AKP ve MHP´yi aşamadı!
Her türlü zorluğu aşan itfaiyeciler AKP ve MHP´yi aşamadı!
Üç yüz yıldan fazla geçmişi olmasına rağmen Türkiye´de meslek olarak kabul edilmeyen itfaiyecilerin beklediği müjdeli haber Meclis´ten çıkmadı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel´in itfaiyeciliğin meslek olarak kabul edilmesi ve özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik verdiği kanun teklifi AKP ve MHP milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.
CHPLİ BEKO´DAN İŞ BANKASI TEPKİSİ!
CHPLİ BEKO´DAN İŞ BANKASI TEPKİSİ!
İktidarın İş Bankası ısrarına tepki gösteren CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İş Bankasının patronunun olmadığını, asıl amacın bankanın bugünkü piyasa değeri olan, Yirmi beş milyar yedi yüz milyon beş yüz altmış dokuz bin TL para olduğunu söyledi. Beko İş Bankasında görev alan CHP´li üyelerin liyakatlarına dikkat çekti.
CHP GRUP TOPLANTISI
CHP GRUP TOPLANTISI
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, Türkiye´nin güzel bir ülke olduğunu belirterek, farklı görüşlere rağmen, birlikte huzur içinde yaşamak istediklerini söyledi.
MHP TBMM GRUP TOPLANTISI
MHP TBMM GRUP TOPLANTISI
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye bir yandan sınır ötesinde, diğer yandan da sınır içinde kesintisiz ilerleyen ve kesin çizgilerle tayini yapılmış milli bir direniş halindedir." dedi.
İYİ PARTİ GRUP TOPLANTISI
İYİ PARTİ GRUP TOPLANTISI
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grubu´nda yaptığı konuşmada gündemdeki konuları değerlendirdi.
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ MUŞ´UN BASIN TOPLANTISI
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ MUŞ´UN BASIN TOPLANTISI
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, TBMM´de düzenlediği basın toplantısında Meclis Başkanlığına sundukları 38 maddeden oluşan Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi´nin detaylarını paylaştı.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ERDOĞDU “İKTİDAR ÖLÜM, BİZ İSE YAŞAM VADEDİYORUZ”
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ERDOĞDU “İKTİDAR ÖLÜM, BİZ İSE YAŞAM VADEDİYORUZ”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, iktidarın politikalarının uzunca bir süredir sadece ölüm üreten politikalar olduğunu belirterek, “İktidar ölüm vaat ediyor, biz ise yaşam vadediyoruz” dedi.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN,  “TÜRKİYE´NİN GELECEĞİ TEKNOLOJİDE VE İNOVASYONDADIR”
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, “TÜRKİYE´NİN GELECEĞİ TEKNOLOJİDE VE İNOVASYONDADIR”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Teknopark İstanbul ikinci etabının açılışında yaptığı konuşmada, “Türkiye´nin geleceği teknolojide ve inovasyondadır. Biz kendimizi savunma sanayinde ispatladık. Şimdi sıra üretimin diğer alanlarına geldi. Bilinçli bir stratejiyle bunu da başaracağımıza inanıyorum” dedi.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BÜLENT KUŞOĞLU: VERGİ İNDİRİMİNİ PERDELEMİŞLER
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI BÜLENT KUŞOĞLU: VERGİ İNDİRİMİNİ PERDELEMİŞLER
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu: -“Kanuna aykırı, hukuka aykırı, ahlaka aykırı bağış yapılamaz. Şartlı bağış yapılamaz. Bu durum aynı zamanda muvazaa teşkil ediyor. Yani gerçek işlemi, vergi indirimini perdelemişler.”
CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ KANİ BEKO YAŞANAN İLAÇ SIKINTISINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI!
CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ KANİ BEKO YAŞANAN İLAÇ SIKINTISINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI!
Son günlerde ilaç firmalarının zam beklentisi nedeniyle depolara ilaç vermekten kaçındığı iddiasını dile getiren CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, sıkıntının kurun erken sabitlenmesi ve sonrasında yaşanan artışlardan kaynaklı olduğunu belirtti. Vatandaşın en temel sosyal haklarından birisinin sağlık hizmeti olduğunu hatırlatan Beko, Sağlık Bakanlığını göreve çağırdı.
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZEL´İN BASIN TOPLANTISI
CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZEL´İN BASIN TOPLANTISI
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis´te düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ ÖZTRAK: SARAY SOSYETESİNE HER ŞEY MÜBAH
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ ÖZTRAK: SARAY SOSYETESİNE HER ŞEY MÜBAH
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak bugün Genel Merkez´de, MYK gündemine dair düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:
ESKİ MİLLETVEKİLİ TÜRKOĞLU İÇİN TBMM´DE CENAZE TÖRENİ DÜZENLENDİ
ESKİ MİLLETVEKİLİ TÜRKOĞLU İÇİN TBMM´DE CENAZE TÖRENİ DÜZENLENDİ
Vefat eden eski MHP Osmaniye Milletvekili ve İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Hasan Hüseyin Türkoğlu için TBMM´de cenaze töreni düzenlendi.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, “TÜRKİYE´Yİ HEDEF ALAN HERKES BUNUN BEDELİNİ, SADECE SALDIRI ALANINDA DEĞİL, HER YERDE ÖDEYECEĞİNİ BİLMELİDİR”
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, “TÜRKİYE´Yİ HEDEF ALAN HERKES BUNUN BEDELİNİ, SADECE SALDIRI ALANINDA DEĞİL, HER YERDE ÖDEYECEĞİNİ BİLMELİDİR”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, “Gözlem noktalarındaki veya diğer yerlerdeki askerlerimize en küçük bir zarar gelmesi hâlinde, bugünden itibaren, İdlib´le ve Soçi Muhtırası sınırlarıyla bağlı kalmadan, rejim güçlerini her yerde vuracağımızı buradan ilan ediyorum. Türkiye´yi hedef alan herkes bunun bedelini, sadece saldırı alanında değil, her yerde ödeyeceğini bilmelidir” dedi.
TBMM BAŞKANI ŞENTOP´TAN "FETÖ´NÜN SİYASİ AYAĞI" AÇIKLAMASI
TBMM BAŞKANI ŞENTOP´TAN "FETÖ´NÜN SİYASİ AYAĞI" AÇIKLAMASI
TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun, "Meclisin FETÖ´nün talepleri için araç olarak kullanıldığı" iddiasına ilişkin "Sivil yargıyı etkin kılan düzenlemeyi yapmasaydık bugün FETÖ´cü generalleri sivil yargıda yargılayamazdık. Hukuk kuralları, Meclisin yasama faaliyetleri çerçevesinde herkesi daha dikkatli konuşmaya davet ediyorum." dedi.
İMAMOĞLU´NDAN CUMHURBAŞKANI´NA SORULAR: “KARAASLAN´A BANA KUMPAS KURMASI KARŞILIĞINDA TAHLİYE VAAT EDEN BAKANINIZ KİM?”
İMAMOĞLU´NDAN CUMHURBAŞKANI´NA SORULAR: “KARAASLAN´A BANA KUMPAS KURMASI KARŞILIĞINDA TAHLİYE VAAT EDEN BAKANINIZ KİM?”
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın, “İmamoğlu´nun danışmanı FETÖ´nün belediyeler imamı” iddiasına yanıt verdi. Adı geçen Erkan Karaaslan´ın devletin birçok kurumuyla iş yapan bir kişi olduğunu belirten İmamoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı´na soruyorum: 31 Mart 2019 seçimlerinin birkaç gün öncesinde bahsi geçen Erkan Karaarslan´ın avukatını İzmir´e hangi bakanınız davet etti? Hem de bilet alarak! Bu vatandaş o zaman tutukluydu. İki: Halihazırda kabinenizde bulunan bu bakan ‘İmamoğlu´na önce FETÖ, yoksa yolsuzluk suçu at, amacımız onları bitirmek´ dedi mi demedi mi? Tekrar ediyorum. Bu Bakan, hala aktif olan bu Bakan, “İmamoğlu´na öncelikle FETÖ üzerinden, yoksa yolsuzluk suçu at. Amaç onları bitirmek” dedi mi demedi mi? Bu kumpastan son sorum da şu: Bugün bu yalan ifadeleri kullanan Sayın Cumhurbaşkanı´nın haber var mı yok mu? Onun onayıyla mı yapıldı? Yoksa haberi yok mu” sorularını yöneltti.
KILIÇDAROĞLU VE İMAMOĞLU´NDAN KUDÜS MİTİNGİ´NE KATILIM DESTEĞİ
KILIÇDAROĞLU VE İMAMOĞLU´NDAN KUDÜS MİTİNGİ´NE KATILIM DESTEĞİ
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saadet Partisi tarafından düzenlenen Yenikapı´da düzenlenen “Büyük Kudüs Mitingi”ne katıldı. Filistin ve Lübnan´da, 1970´li yıllarda bölgeye destek amacıyla giden gençlerin mezarlarının bulunduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, “1970´li yıllarda, Türkiye´nin ahlakını ve vicdanını temsile eden bizim gençlerimiz, Filistin davasının neferleri oldular. Aynı tarihlerde, Milli Görüşçüler de Kudüs mitingleri yapıyorlardı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sportif imkânları herkes için ulaşılabilir hâle getirmenin gayreti içindeyiz”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sportif imkânları herkes için ulaşılabilir hâle getirmenin gayreti içindeyiz”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Burhan Felek Atletizm Pistinin Açılış Töreni´nde yaptığı konuşmada, “Biz, spor herkes içindir ilkesine gönülden inanıyoruz. Bu anlayışla sportif imkânları herkes için ulaşılabilir hâle getirmenin gayreti içindeyiz. Ülkemizin tüm şehirlerini, ilçelerini, mahallerini tesislerle donatarak sporu insanlarımızın ayağına götürüyoruz” dedi.
CHP´Lİ AĞBABA: "TÜİK´İN YAYIMLADIĞI VERİLER CİDDİ ŞÜPHE BARINDIRMAKTADIR"
CHP´Lİ AĞBABA: "TÜİK´İN YAYIMLADIĞI VERİLER CİDDİ ŞÜPHE BARINDIRMAKTADIR"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, yaptığı yazılı açıklamada, TÜİK´in 24 Haziran seçimlerinin ardından 15 Temmuz 2018´de Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Berat Albayrak´a bağlandığına işaret ederek "TÜİK´in yayımladığı veriler ciddi şüphe barındırmaktadır." değerlendirmesinde bulundu.
CHP´Lİ ERDOĞDU: BAKAN ALBAYRAK SUÇ İŞLİYOR
CHP´Lİ ERDOĞDU: BAKAN ALBAYRAK SUÇ İŞLİYOR
CHP´Lİ ERDOĞDU´NUN SORU ÖNERGESİNE BAKAN ALBAYRAK, MB´NİN VE STRATEJİ BÜTÇE BAŞKANLIĞI´NIN LİNKİNİ GÖNDEREREK CEVAP VERDİ
CHP´DEN FLAŞ KARAR;  HİÇBİR PARTİLİMİZ CNN TÜRK YAYINLARINA KATILMAYACAK
CHP´DEN FLAŞ KARAR; HİÇBİR PARTİLİMİZ CNN TÜRK YAYINLARINA KATILMAYACAK
Cumhuriyet Halk Partisi Basınla İlişkiler ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, Genel Merkez´de düzenlediği basın toplantısında, CHP MYK tarafından alınan "partililerin CNN Türk kanalındaki yayınlara katılmaması" kararını açıkladı.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, “ELDE ETTİĞİMİZ BAŞARILARDA ASKERİMİZİN BİLEK GÜCÜ YANINDA, SAVUNMA SANAYİİNDE GELDİĞİMİZ YERİN DE BÜYÜK KATKISI VARDIR”
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, “ELDE ETTİĞİMİZ BAŞARILARDA ASKERİMİZİN BİLEK GÜCÜ YANINDA, SAVUNMA SANAYİİNDE GELDİĞİMİZ YERİN DE BÜYÜK KATKISI VARDIR”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TSK Mühimmat Ayırma ve Ayıklama Tesisini devreye alma töreninde yaptığı konuşmada, “Elde ettiğimiz başarılarda askerimizin yürek ve bilek gücü yanında, savunma sanayi teknolojilerinde geldiğimiz yerin de büyük katkısı vardır. Türkiye´nin son 17 yılda savunma sanayiinde yürüttüğü kritik çalışmalar olmasaydı, bugün bırakınız sınırlarımız dışını, kendi topraklarımızda bile terör örgütleriyle mücadele edemez hâle gelebilirdik” dedi.
CHP´Lİ KILIÇ: “TÜRKİYE´NİN ÇAĞDAŞ YÜZÜ İZMİR´Lİ KADINLARI DAVA İLE KORKUTAMAZSINIZ”
CHP´Lİ KILIÇ: “TÜRKİYE´NİN ÇAĞDAŞ YÜZÜ İZMİR´Lİ KADINLARI DAVA İLE KORKUTAMAZSINIZ”
İzmir´li kadınlar, bütün kadınlarımız bundan sonra tacize, tecavüze, şiddete uğramasınlar diye mücadele etmeye devam edeceklerdir. Diğer bütün hak arama mücadelelerinde olduğu gibi İzmir´deki Las Tesis dans gösterisinde de kendilerine yakışanı yapmışlardır”
SON DAKİKA MANİSA´DA DEPREM
SON DAKİKA MANİSA´DA DEPREM
04.02.2020 tarihinde saat 20:55 de merkez üssü Akhisar İlçesi olan 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
HDP TBMM GRUP TOPLANTISI
HDP TBMM GRUP TOPLANTISI
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, partisinin TBMM Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, kayyum görevlendirmeleri ile toplumsal barışın çökertildiğini savundu.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, “TİCARET SAVAŞLARI VE BÖLGESEL İSTİKRARSIZLIKLARA RAĞMEN TÜRK EKONOMİSİ BAŞARI GRAFİĞİNİ SÜREKLİ YÜKSELTİYOR”
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, “TİCARET SAVAŞLARI VE BÖLGESEL İSTİKRARSIZLIKLARA RAĞMEN TÜRK EKONOMİSİ BAŞARI GRAFİĞİNİ SÜREKLİ YÜKSELTİYOR”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna-Türkiye İş Forumu´nda yaptığı konuşmada, “Ticaret savaşlarına ve bölgesel istikrarsızlıklara rağmen Türk ekonomisi başarı grafiğini sürekli yükseltiyor. Cumhuriyetimizin 100´üncü yılı olan 2023 senesinde ihracatımızı inşallah 500 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLGEZDİ´NİN BASIN TOPLANTISI
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLGEZDİ´NİN BASIN TOPLANTISI
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, partisinden bir grup milletvekili ve Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) temsilcileriyle Meclis´te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye´de 16 yıldır "sağlıkta dönüşüm ve performans masalı"nı dinlediklerini söyledi.
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, "ÜSTELİK BAĞIŞI YAPTIĞINIZ YER DE ÇOCUK TACİZİNDEN SABIKALI BİR YER."
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, "ÜSTELİK BAĞIŞI YAPTIĞINIZ YER DE ÇOCUK TACİZİNDEN SABIKALI BİR YER."
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısındaki konuşmasına, "Gerçekten üzüntülüyüm. Gönül ister ki bu tür toplantılarda neler yapacağımızı anlatsak, fakirin fukaranın derdine çare üretsek, siyasi ahlakı yükseltsek, siyasette temizliği hâkim kılsak, kul hakkı yiyenleri alıp eleştirsek keşke." diyerek başladı.
İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER, PARTİSİNİN GRUP TOPLANTISI´NDA KONUŞTU: SÖZÜM ONA GEREKEN YERE HARCAMIŞLAR GEREKEN YERİN NERESİ OLDUĞU BELLİ DEĞİL.
İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER, PARTİSİNİN GRUP TOPLANTISI´NDA KONUŞTU: SÖZÜM ONA GEREKEN YERE HARCAMIŞLAR GEREKEN YERİN NERESİ OLDUĞU BELLİ DEĞİL.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı´nda, Suriye ordusunun Rusya ile el ele vererek İdlib´deki gözlem noktalarına saldırılarda bulunduğunu söyledi.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ ÖZTRAK, SARAY ORTAYA  BİR BAKKAL  HESABI BİLE  KOYAMADI
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ ÖZTRAK, SARAY ORTAYA BİR BAKKAL HESABI BİLE KOYAMADI
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün CHP Genel Merkezi´nde MYK gündemine ilişkin düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:
BAŞKAN YAVAŞ İNGİLTERE´DE İŞ VE FİNANS DÜNYASI İLE BULUŞACAK
BAŞKAN YAVAŞ İNGİLTERE´DE İŞ VE FİNANS DÜNYASI İLE BULUŞACAK
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İngiltere ziyaretinde Başkent´in yatırım olanakları ve projelerini iş ve finans dünyasına anlatacak.
İMAMOĞLU: “ANNEMİN ADINI KULLANARAK AHLAKSIZCA MESAJ VERENLER, HUKUKİ VE VİCDANİ OLARAK TAKİBİMİZDE”
İMAMOĞLU: “ANNEMİN ADINI KULLANARAK AHLAKSIZCA MESAJ VERENLER, HUKUKİ VE VİCDANİ OLARAK TAKİBİMİZDE”
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli hakkında bazı basın yayın organlarında dile getirilen iddialarla ilgili kurum içinde inceleme başlatıldığını duyurdu. İmamoğlu, gazetecilerin konuyla ilgili sorusuna, “Benim olduğum hiçbir yerde, hiçbir çalışma arkadaşım, hiçbir yol arkadaşım hiç kimseye ister çalışma arkadaşlarımdan birine, ister herhangi bir vatandaşa, inancından, etnik kökeninden, yaşam biçiminden, giyim ve kuşamından dolayı hiçbir şekilde hakaret edemez, incitemez. Zira, bu şekilde davranan bir insan, zaten benimle çalışmak istemiyor demektir. Öyle bir insanın da benim yanımda yeri olamaz. Nokta” yanıtını verdi. Konu üzerinden kendilerine saldıran medya kuruluşlarının, geçmiş belediye yönetimiyle maddi ilişkiler ağı içinde bulunduğunu belirten İmamoğlu, “Bu manada, ben, o basın kuruluşlarının karın ağrılarını anlıyorum. Sıkıntılarını anlıyorum. Kullandıkları o kötü dili de kınıyorum. Benim şahsıma da yapılıyor. Hatta; utanmadan, erkek müsveddesi bir insan, annemin de ismini kullanarak, o isim ve o kavram üzerinden sözüm ona topluma mesaj veriyor, ahlaksızca. Ne kadar ahlaksızca ifadeler varsa, onlar da bizim takibimizde hem hukuki olarak hem vicdani olarak” ifadelerini kullandı.
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ EMİNE GÜLİZAR EMECAN; ÇOCUKLARIMIZ HALA HASARLI OKULLARDA EĞİTİM GÖRÜYOR.
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ EMİNE GÜLİZAR EMECAN; ÇOCUKLARIMIZ HALA HASARLI OKULLARDA EĞİTİM GÖRÜYOR.
CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar EMECAN´ın İkinci Eğitim Öğretim Dönemi için Basın açıklaması yaptı.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ ÖZTRAK: “HUKUK DEVLETİ VE DEMOKRASİ AŞINDIRILDIKÇA EKMEĞİMİZ DE KÜÇÜLDÜ”
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ ÖZTRAK: “HUKUK DEVLETİ VE DEMOKRASİ AŞINDIRILDIKÇA EKMEĞİMİZ DE KÜÇÜLDÜ”
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İktisat ve Toplum dergisine yazdığı makalede, Türkiye´de tek adam parti devleti kurulması sürecinde hukuk devletinin ve demokrasinin aşındırılmasının ekonomiye olan etkilerini değerlendirdi.
CHP´Lİ KILIÇ: “YARIMADAYI RANT ADASINA ÇEVİRMENİZE GÖZ YUMMAYACAĞIZ”
CHP´Lİ KILIÇ: “YARIMADAYI RANT ADASINA ÇEVİRMENİZE GÖZ YUMMAYACAĞIZ”
CHP İzmir Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Av. Sevda Erdan Kılıç, İzmir´in Urla ve Çeşme ilçelerinde acele kamulaştırma kararı alınan bölge ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy´un yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı´na yazılı soru önergesi sundu.
CHPLİ BAKAN, BAKANLIK GIDA ÜRÜNLERİNDE TESPİT ETTİĞİ ZEHİRLERİ GİZLİYOR!
CHPLİ BAKAN, BAKANLIK GIDA ÜRÜNLERİNDE TESPİT ETTİĞİ ZEHİRLERİ GİZLİYOR!
TBMM Çevre Komisyonu CHP Sözcüsü İzmir Milletvekili Murat Bakan, “Zehirsiz Sofralar Sivil Toplum Ağı” tarafından gündeme getirilen ve Dünya Sağlık Örgütü´nce ‘son derece tehlikeli´, ‘çok tehlikeli´ ve ‘muhtemel kanserojen´ olarak kabul edilen tarım zehirlerinin (pestisit) öncelikle ve acilen yasaklanması talebini Meclis gündemine taşımıştı.
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU DEPREM BÖLGESİNDE
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU DEPREM BÖLGESİNDE
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığ depreminin merkez üssü olan Sivrice ile Yazıkonak ilçelerini ziyaret etti.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, “FİLİSTİN´İ YOK EDEN VE KUDÜS´Ü GASBEDEN BU PLANI ASLA KABUL ETMİYORUZ”
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, “FİLİSTİN´İ YOK EDEN VE KUDÜS´Ü GASBEDEN BU PLANI ASLA KABUL ETMİYORUZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, “Zalimin gözü kana da doymaz, mala da doymaz. İsrail´in de gözü doymuyor. Son olarak Amerikan yönetiminin desteğiyle hem Kudüs´ü hem de İsrail´in özellikle ısrar ettiği işgal altındaki diğer Filistin topraklarını ilhak anlamına gelen bir planı devreye almaya çalışıyor. Türkiye olarak görünürde iki devletli çözümü kabul eden ama esasta Filistin´i tümüyle yok eden ve Kudüs´ü tamamen gasbeden bu planı asla tanımıyor ve kabul etmiyoruz” dedi.
CHP´Lİ SERTEL: TİGEM DEVLETİN Mİ AKP´NİN Mİ ÇİFTLİĞİ?
CHP´Lİ SERTEL: TİGEM DEVLETİN Mİ AKP´NİN Mİ ÇİFTLİĞİ?
Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM)´ndeki hayvan ölümleri ve mecburi hayvan kesimleri 2018 yılında ciddi boyutlara ulaştı. Sayıştay, ölüm ve kesim oranını yüksek bulurken “dikkat çekici” değerlendirmesi yaptı. TİGEM işletmelerinde 2018 yılında hayvan ölümlerinden dolayı 8 milyon 660 bin 788 TL, mecburi kesimlerden de 39 milyon 73 bin 880 TL olmak üzere toplamda 47 milyon 734 bin lira zarar edildi. Kurumun 59 milyon 256 bin 259 TL tutarındaki diğer faaliyetlerle ilgili gider ve zararlarının yüzde 80´i hayvan ölümleri ve mecburi kesim nedeniyle oluştu.
CHPLİ SINDIR, “PROGRAMIN NEDEN BİTTİĞİNİ AKP´LİLER DE BİLMİYOR”
CHPLİ SINDIR, “PROGRAMIN NEDEN BİTTİĞİNİ AKP´LİLER DE BİLMİYOR”
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, 2011 - 2018 yılları arasında uygulanan ‘Okul Sütü Programı´nı yazılı soru önergesi ile Meclis gündemine taşıdı, 2020 yılında programın akıbetinin ne olacağını Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli´ye sordu.
BAŞKAN İMAMOĞLU´NDAN CUMHURBAŞKANI´NA “RANDEVU” MESAJI: “5 AYDIR DAVET BEKLİYORUZ”
BAŞKAN İMAMOĞLU´NDAN CUMHURBAŞKANI´NA “RANDEVU” MESAJI: “5 AYDIR DAVET BEKLİYORUZ”
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 24´ncü ilçe belediyesi ziyaretini Şişli´ye yaptı. İmamoğlu, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin´in makam odasında yanıtladı. İmamoğlu, kamuoyunun gündemine gelen “Yerel Yönetimler Yasa Taslağı” ile ilgili soruya, “Henüz Meclis´e gelmemiş bir taslak üzerinden konuşmayı çok fazla düşünmüyordum. Ama basına düştü. Konuşuluyor. Bizim de elimize geçen bir taslak var. Bazen, ‘Bu taslak nereden çıktı´ diye düşünüyoruz.
İYİ PARTİ´Lİ ÖZDAĞ, TÜRKİYE´NİN YÜZDE 92´Sİ DEPREM KUŞAĞINDA
İYİ PARTİ´Lİ ÖZDAĞ, TÜRKİYE´NİN YÜZDE 92´Sİ DEPREM KUŞAĞINDA
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Meclis´te düzenlediği basın toplantısında, Elazığ ve Malatya depreminin, İstanbul başta olmak üzere Türkiye için hayati bir sorun olan deprem tehdidini tekrar gündeme taşıdığını söyledi.
TBMM´DEN ABD´NİN SÖZDE ORTA DOĞU BARIŞ PLANINA KINAMA
TBMM´DEN ABD´NİN SÖZDE ORTA DOĞU BARIŞ PLANINA KINAMA
TBMM´de grubu bulunan siyasi partiler ortak bildiriyle ABD´nin sözde Orta Doğu barış planını kınadı.
DOLAR
6.1383
EURO
6.6409
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İman iki eşit parçadır. Yarısı sabır,yarısı şükürdür.

Hz. Muhammed
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları