CHP GRUP TOPLANTISI...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5 kişilik bir ailenin 30 gün boyunca sabah, öğle ve akşam sadece birer çay içip, birer simit yemeleri halinde bin 575 lira ödeyeceğini belirterek, "Asgari ücret bin 603 lira. Arada 28 lira kalıyor. Bu insan 28 lirayla, okul, elektrik, su, yol, doğalgaz parasını nasıl karşılayacak?" diye sordu.
Tarih: 27.11.2018 19:44:18

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5 kişilik bir ailenin 30 gün boyunca sabah, öğle ve akşam sadece birer çay içip, birer simit yemeleri halinde bin 575 lira ödeyeceğini belirterek, "Asgari ücret bin 603 lira. Arada 28 lira kalıyor. Bu insan 28 lirayla, okul, elektrik, su, yol, doğalgaz parasını nasıl karşılayacak?" diye sordu. 

Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi. 

Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul´da askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 4 askere Allah´tan rahmet, ailelerine başsağlığı diledi. 

Milli sporcu İrem Yaman´ın, Dünya Tekvando Federasyonu tarafından Yılın Kadın Sporcusu ödülüne layık görüldüğünü anımsatan Kılıçdaroğlu, Türkiye´ye 8 altın madalya kazandıran Yaman´ı tebrik etti. 

Geçen hafta sonunda 24 Kasım Öğretmenler Günü´nün kutlandığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, herkesin öğretmenlere saygı duyduğunu, öğretmenlerin bir toplumu eğittiğini, yetiştirdiğini, ellerinde meşaleyle toplumu aydınlattığını, toplumun önderleri olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, "Onların böylesine tarihi görevi vardır. Öğretmen olmak kolay değildir, önce yürekte insan, vatan, çocuk sevgisi olması gerekir. Fedakarlığı, kendi ruhunda, bedeninde hissetmesi gerekir." dedi. 

Kılıçdaroğlu, öğretmenlere en büyük değeri Atatürk´ün verdiğini, savaş meydanlarından gelip öğretmenlerin toplantısına, Maarif Kongresine katıldığını anımsattı. Atatürk´ün, öğretmenlerin hayat ve refahını henüz istenilen düzeye ulaştırılamadığını 1921 yılında söylediğini belirten Kılıçdaroğlu, "Her yıl Öğretmenler Günü olur, politikacılar bol bol laflar eder. Madem bu kadar değerliyse öğretmen için ne yaptın, ne yapacaksın? Yanıtını aradığımız soru bu." dedi. 

Öğretmenlerin bir meslek kanunu olması için kanun teklifi verdiklerine işaret eden Kılıçdaroğlu, bu teklifin Meclisten oy birliğiyle çıkmasını istedi. 

Bugün, "geçinemiyoruz" diyen, ek iş yapan öğretmenlerin bulunduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, hiçbir öğretmenin yoksulluk sınırının altında aylık almaması, öğretmenlere en az 6 bin lira maaş ödenmesi gerektiğini kaydetti. 

Öğretmenlere 3600 ek gösterge, 24 Kasım Öğretmenler Günü´nde birer maaş ikramiye verilmesini öneren Kılıçdaroğlu, taşımalı eğitime son verilmesini, "20 Temmuz sivil darbesi"nden sonra işine son verilen ancak daha sonra beraat edenlerin tekrar öğretmen olarak atanmasını, devlet okullarına her türlü devlet desteğinin sağlanmasını, özel okullara devlet desteğinin çekilmesini, okul aile birliklerine yasal statünün sağlanmasını istedi. 

Kılıçdaroğlu, 25 Kasım´ın da "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" olduğunu anımsatarak, kadına yönelik şiddetin süratle arttığını, toplumdan, siyaset kurumundan beklenen tepkinin yeterince gelmediğini savundu. Kılıçdaroğlu, kadına yönelik şiddete hep birlikte karşı çıkmaları gerektiğini dile getirdi. 

AK PARTİ iktidarları döneminde kadına yönelik şiddetin yüzde 1400 artığını öne süren Kılıçdaroğlu, bu yılın 9 aylık rakamlarına göre 183 kadın ve 10 çocuğun öldürüldüğünü, 50 kadına tecavüz edildiğini, 162 kadının tacize uğradığını, 279 kız çocuğunun cinsel istismara maruz kaldığını, 316 kadının yaralandığını, bunların sadece medyaya yansıyanlar olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, her 3 kadından birinin fiziki şiddete maruz kaldığını, 2017´de kadına yönelik şiddet nedeniyle 207 bin dava açıldığını belirterek, "Devleti yönetenler, iktidar sahipleri, güç sahipleri şiddet dilini kullanırsa, kadına yönelik aşağılayıcı dil kullanırsa toplumun geldiği nokta budur." dedi. 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ekonomideki durumun giderek ağırlaşacağını öne sürerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın, iktidar olmadan önce bütün meydanlarda çay ve simit hesabı yaptığını, "Senin zalim yönetimin değil bu yiyecekleri, bu aziz millete bir bardak çay ile bir simiti bile layık görmüyor." dediğini savundu. 

Kılıçdaroğlu da çay ve simit hesabı yaparak, bir simitin 1 lira 75 kuruş ve 1 çayın da 1 lira 75 kuruş olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, 3 çocuklu 5 kişilik ailenin, 30 gün boyunca sabah, öğle ve akşam birer çay içip ve birer simit yemeleri halinde bin 575 lira ödeyeceğini, asgari ücretin ise bin 603 lira olduğunu, arada 28 lira kaldığını ifade etti. 

Vicdan sahibi olan herkese seslendiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Bu insan 28 lirayla, okul parası, elektrik, su, yol, doğalgaz parasını nasıl karşılayacak?" diye sordu. 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Bu yönetime, Erdoğan´ın 2002´lerde söylediği sözler ile seslenmek istiyorum: senin bu zalim yönetimin, değil bu yiyecekleri, bu aziz millete bir bardak çay ile bir simiti bile layık görmüyor. 16 yılda geldiğimiz nokta bu. Bunlar 5-10 kişi değil. 1 milyon 800 bin kişi asgari ücretin altında ücret alıyor. Merkez Bankası ve TÜİK´in rakamları. Asgari ücret alanların sayısı yaklaşık 7 milyon kişi. 8,5 milyon kişi bu durumda. Asgari ücretli kardeşlerim; sen her sabah ejder meyveli smoothie, somonlu suşi yemezsin biliyorum. Bunları yeme şansının olmadığını biliyorum. 16 yıldır bu ülkeyi yönetenler hala seni çaya ve simite mahkum ettilerse bundan hesap soracaksın. Asgari ücreti artırın diyoruz artırmıyorlar. Damat, ´bin 603 lirayla bunlar gül gibi geçiniyorlar, ağızlarından lokmayı da da alsam bana oy verecekler´ diyor. Ama bu sefer öyle değil. Bu sefer, milletin bırakın cebine ciğerine işledi. Bin 603 lirayı reva görüyor ama kendisi hem emekli hem cumhurbaşkanlığı maaşı alıyor. ´Bu bana yetmiyor, 74 bin 500 liraya çıksın.´ İnsaf denilen bir şey var. 74 bini alacak elektrik, doğalgaz, su, yol, uçak parası yok, ne yese içse bedava. Para yetmiyor beyefendiye. Ey asgari ücretli kardeşim, hesabını sormazsan o zaman sen bu yoksulluğa mahkumsun demektir." 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "AK PARTİ´nin iktidar olduğu 2002´de, krizden yeni çıkmış Türkiye´de vatandaşın bankalara borcu 6 milyar 605 milyon lira idi. Şimdi 9 Kasım 2018 itibarıyla vatandaşın bankalara olan borcu 522 milyar 962 milyon liraya ulaştı." dedi. 

Kılıçdaroğlu, iş adamları başta olmak üzere toplumun her kesiminde sıkıntılar yaşandığını, yerel seçimde seçimlerinde iktidara ders verilmesi durumunda ülkeye bahar havasının geleceğini öne sürdü. 

Hükümetin soğan depolarını bastığını ve soğan üreticilerini terörist konumuna soktuğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Soğan baskınları yapılıyor depolarda. Beyefendi bir de açıklama yapmış, ´silahı olan ile soğanı olan terörist arasında hiçbir fark yoktur´ diye. Elinde bombası olanı, hendek kazanı anladık, elinde soğan olan teröristi de yeni duyuyorum. Soğan üreticilerinin gözü aydın. Siz de terörist oldunuz." diye konuştu. 

Soğanın depolanmaması halinde tarlada kalacağına dikkati çeken Kılıçdaroğlu, "En büyük depoyu Toprak Mahsulleri Ofisi yapıyor. Orayı da bas o zaman. Derler ya ´Allah şaşırtmasın´, ne yapacaklarını şaşırmışlar." ifadesini kullandı. 

Ortaya çıkan tablonun sorumlusunun iktidar olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, "Türkiye´nin 2 milyon ton soğan üretmesi lazım. Eğer bunun altına düşerseniz soğanı ithal edersiniz. Sen oturup kendine soruyor musun? Memleketi bu hale kim getirdi? Biliyorum, ´dış güçler´ diyecekler. Fakir fukaraya ucuz soğan yedireceksen çiftçiye destek vereceksin, gübreye zam yapmayacaksın, çiftçinin hakkını vereceksin, mili gelirinin en az yüzde 1´i oranında çiftçiye destek olacaksın. Bunu yaptığın zaman çiftçimiz eker, biçer." değerlendirmesinde bulundu. 

Vatandaşın gözünü soğana değil, devleti soyanlara çevirmesini isteyen Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"Devlet nasıl soyulur size söyleyeyim. Köşeyi döndüler, her türlü ihtiyacını karşıladılar. Köprülere son iki yılda yüzde 157 oranında zam yaptılar. Buna müdahale eden var mı? Nereye gidiyor bu paralar? Kim alıyor bu paraları? Bunun adı soygun, vurgun değil mi? Bunun adı vatandaşın cebinden zorla para almak değil mi? Sudan´da 780 bin 500 hektar arazi kiraladılar. Bakan, Türk müteşebbislerini Sudan´a davet ediyor. Ona göre Türkiye´de hiç boş arazi kalmamış. Bir karış bile yer yok. Sudan´da daha ucuz üretip çiftçiyi bitireceğiz diyor. Asıl hedef Türkiye´de çiftçiyi bitirmek. Bütün bunların müsebbibi sarayda oturan zat ve onun damadı, yani hanedanı." 

Kılıçdaroğlu, uzun yıllardır tek adam rejiminin memleket için ne kadar büyük felaket olduğunu anlattıklarını ifade ederek, "Şimdi tek adam rejimindeyiz. Her türlü kararı o veriyor. Soğan depolarını basıyor, yarın un fabrikalarını, yoğurt üreticilerini basacaklar. Ekonomi baskı ile yönetilmez. Ekonomi ekonomi biliminin kuralları çerçevesinde yönetilir." dedi. 

Ekonomiyi iyi yönetmek için liyakat olması gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Sen kalktın ekonomiden anlamayan damadını devletin kasasının başına getirdin. Olmaz, yürümez bu işler." şeklinde konuştu. 

Vatandaşın borç batağına sokularak perişan durumda bırakıldığını öne süren Kemal Kılıçdaroğlu, "AK Parti´nin iktidar olduğu 2002´de, krizden yeni çıkmış Türkiye´de vatandaşın bankalara borcu 6 milyar 605 milyon lira idi. Şimdi 9 Kasım 2018 itibarıyla vatandaşın bankalara olan borcu 522 milyar 962 milyon liraya ulaştı. Ocak-kasım arasında 49 milyar 390 milyon lira faiz ödedi vatandaş." açıklamasını yaptı. 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, AK PARTİ iktidarlarının vatandaşa değil, tefecilere hizmet ettiğini öne sürerek, şöyle devam etti: 

"Vatandaş borç batağında, evini geçindiremiyor. Pazarda çantasını dolduramıyor. Asgari ücretli perişan ama o beyefendi sarayında kilosu 4 bin lira olan çay içiyor. Ona göre memlekette hiçbir sorun yok. Çünkü mutfak dolu, uçağa biniyor para ödemiyor, elektrik, doğalgaz parasız. Türkiye´nin de böyle olduğunu zannediyor. Tefeciye, saray çevresindeki müteahhitlere soruyor ´ekonomi nasıl´ diye. Onlar da ´ekonomi iyi gidiyor, hiç endişe etme, aynen devam et´ diyorlar. O da devam ediyor. Halktan kopan bir yönetimin Türkiye´yi getirdiği nokta budur. 

Sadece yurt içindeki değil, yurt dışındaki tefecilere de faiz ödeniyor. Bu yılın 9 ayında Londra´daki bir avuç tefeciye ödediği faiz 9 milyar 724 milyon lira oldu. Son 16 yılda dışarıya, tefecilere ödenen faiz ise 159 milyar 290 milyon dolara çıktı. Bu aynı zamanda iktidarın, gücün, Erdoğan´ın tefeciler tarafından teslim alındığını gösteriyor. Tefecilerin talimatından asla çıkamaz. Dış güçler dediği o tefeciler ne istiyorsa Erdoğan vermeye hazır. Papazı istediler, tak diye verdiler. Gazeteci istediler, tak diye verdiler. Gariban olunca içeri atıyorlar." 

Kılıçdaroğlu, AK PARTİ´nin pahalılık, enflasyon, işsizlik demek olduğunu öne sürerek, seçmenin yerel seçimde iktidara ders vermesini istedi. 

Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz´da şehit olanların yakınları ve gaziler için toplanan paranın akıbetini daha önce sorduğunu ancak henüz bir yanıt alamadığını belirterek, "Toplanan para ne kadar? Faizi ne kadar? Kimlere verdiniz? Toplanan bu paraları şehit yakınları ve gazilere vermeyen bir iktidarı ne yapacaksınız? Sizin adınıza bu para toplandı. Bir yere kondu mu, konmadı mı bilmiyoruz? Yediler mi, yemediler mi bilmiyoruz? Ama bir şeyi unutmayın, bunların bir malı götürme geleneği var. Sizin adınıza toplanan malı götürdüler mi, götürmediler mi? Bu soruya cevap bekliyorum." diye konuştu. 

Kaşıkçı cinayetine de değinen Kılıçdaroğlu, "Bildiğiniz, ses kayıtlarını dinlediğiniz halde katilleri niye serbest bıraktınız? Kraldan para mı dilendiniz? Size para sözü mü verdi? Onun için mi katilleri serbest bıraktınız? Onun için mi Türkiye´yi itibarsız konuma getirdiniz? Bunun da cevabını bekliyorum." dedi. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: GRUP TOPLANTISI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AKP´NİN SAĞLIKTA YAPTIĞI ‘DEVRİM´: PREFABRİK POLİKLİNİK!
AKP´NİN SAĞLIKTA YAPTIĞI ‘DEVRİM´: PREFABRİK POLİKLİNİK!
Sağlık Bakanlığı´nın 150 yatak kapasiteli, modern ve dijital alt yapıya sahip hastane vaadi prefabrik poliklinik ile sonuçlandı. 2019 Yılı Yatırım Programı´na göre 2 bin TL ödenek ayrılan Karşıyaka Devlet Hastanesi´nin bulunduğu alana prefabrik konuldu. ...
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Yoksulluk, yolsuzluk, işsizlik ve sefaletin "diz boyu"
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Yoksulluk, yolsuzluk, işsizlik ve sefaletin "diz boyu"
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin TBMM Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, hayatını kaybeden eski Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü´ye Allah´tan rahmet, ailesine başsağlığı diledi.
İzmir Milletvekili Murat Çepni´ye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´nın 5 Ay Sonra Gönderdiği Cevap
İzmir Milletvekili Murat Çepni´ye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´nın 5 Ay Sonra Gönderdiği Cevap
Foça ile ilgili soru önergesine 5 ay sonra cevap geldi....
154 mevcut Belediye Başkanı Demokrat Parti Listelerinde yer alacak
154 mevcut Belediye Başkanı Demokrat Parti Listelerinde yer alacak
Demokrat Parti Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek ve İlçelerinde yeniden aday gösterilmeyen bir çok Belediye Başkanına 31 Mart yerel seçimlerinde adaylık noktasında teklif götürdüğü iddia edildi.
Münir Bezmez ilk Ankara Seyahatini GENÇLERLE BİRLİKTE YAPTI
Münir Bezmez ilk Ankara Seyahatini GENÇLERLE BİRLİKTE YAPTI
AK Parti´nin 11 maddelik 31 Mart 2019 Türkiye Yerel Seçimleri Manifestosu bugün (31 Ocak 2019) Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.
CHP´li vekil Serter “SMA hastaları artık ilaca ulaşabilecek”
CHP´li vekil Serter “SMA hastaları artık ilaca ulaşabilecek”
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Bedri Serter, SMA hastalarının yaşadığı ilaç sıkıntısının nihayet sona ermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. SMA hastası ailelerle beraber ilaç sorununu gündeme getirerek yarattıkları farkındalığın sonucunu aldıklarını söyleyen Serter, “Dün gece resmi gazetede yayınlanan bir kararla tip 2 ve tip 3 hastalarının da ilaca ulaşması devlet güvencesine alındı” dedi.
Ceyda Bölünmez Çankırı´dan Ülkü Grup´a ziyaret
Ceyda Bölünmez Çankırı´dan Ülkü Grup´a ziyaret
AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Menderes´te yeni yerine taşınan Ülkü Grup´a ziyarette bulundu.
CHP´li Serter ve Avukat Türkbay´dan seçim usulsüzlüğüne müdahale
CHP´li Serter ve Avukat Türkbay´dan seçim usulsüzlüğüne müdahale
Foça´ya üç aylığına gönderilen kursiyer askerlerin seçmen yazılmasına itiraz eden CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter ve CHP Konak Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Mehmet Türkbay, ilçeye gönderilen uzman kursiyerler ile ilçenin seçmen yapısına müdahaleyi ortaya çıkardı.
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MEVLÜT UYSAL´IN DÜNKÜ SEÇİM GEZİSİNDE VATANDAŞLARA METRO VE METROBÜS VAADİNDE BULUNMASININ ARDINDAN; CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ÖZGÜR KARABAT, KONUYLA İLGİLİ BİR AÇIKLAMA YAPTI.
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MEVLÜT UYSAL´IN DÜNKÜ SEÇİM GEZİSİNDE VATANDAŞLARA METRO VE METROBÜS VAADİNDE BULUNMASININ ARDINDAN; CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ÖZGÜR KARABAT, KONUYLA İLGİLİ BİR AÇIKLAMA YAPTI.
Geçtiğimiz dönemde, AKP´li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, görevden alınıp yerine Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt uysal getirilmişti. Uysal şimdi de Büyükçekmece Belediye başkanlığına aday! Uysal, dün katıldığı bir seçim programında vatandaşlara metro ve metrobüs vaadinde bulundu. Uysalın bu açıklaması üzerine bir basın açıklaması yapan CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat: “16 yıldır yapamadıklarınızı şimdi nasıl yapacaksınız?” diye sordu.
CHP´li İnal, “Son gün 17 Ocak, seçmen listelerini kontrol edelim!”
CHP´li İnal, “Son gün 17 Ocak, seçmen listelerini kontrol edelim!”
CHP Bornova Belediye Başkan Aday Adayı Ethem İnal, kayıtlı bulunduğu Kızılay Mahallesi muhtarlığına giderek seçmen listesini kontrol etti, 17 Ocak´ta askıdan indirilecek olan listelerin kontrol edilmesi için hemşerilerine çağrıda bulundu.
CHP´li Karabat Sarı Basın Kartı Düzenlemesini TBMM Gündemine Taşıdı
CHP´li Karabat Sarı Basın Kartı Düzenlemesini TBMM Gündemine Taşıdı
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat Sarı Basın Kartı Yönetmeliğinin değiştirilmesi hakkında yazılı bir soru önergesi verdi.
Millet bahçelerinin maliyeti 4 milyarı bulacak
Millet bahçelerinin maliyeti 4 milyarı bulacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçim vaadi olarak sunulan Millet Bahçelerinin TOKİ´ye maliyeti belli oldu. CHP İzmir Milletvekili ve KİT Komisyonu üyesi Atila Sertel, KİT Komisyonu toplantısında Millet Bahçelerinin maliyetini sordu. TOKİ Başkanı Ömer Bulut ilk etapta yapılması planlanan 25 Millet Bahçesinin tahmini maliyetinin 1 milyar 200 milyon lira olduğunu açıkladı. 81 ile yapılacak millet bahçelerinin toplam maliyeti ise yaklaşık 4 milyar (eski parayla 4 katrilyon) olacak.
Serter´den iktidara sel tepkisi:  ”İzmir´i ölüm yollarına mahkum ettiniz”
Serter´den iktidara sel tepkisi: ”İzmir´i ölüm yollarına mahkum ettiniz”
CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, İzmir´de dün yağan yağmurlardan sonra ortaya çıkan sel felaketi ve buna bağlı olarak karayollarının çökmesine sert tepki gösterdi.
ÜNİVERSİTEYE ‘MİLLET BAHÇESİ´ TBMM GÜNDEMİNDE
ÜNİVERSİTEYE ‘MİLLET BAHÇESİ´ TBMM GÜNDEMİNDE
CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Ege Üniversitesi´nin 290 bin metrekarelik ormanlık alanına yapılacak ‘millet bahçesi´ projesini TBMM gündemine taşıdı.
CHP´li Sındır, “yerel seçimler milat olacak!”
CHP´li Sındır, “yerel seçimler milat olacak!”
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Pir Sultan Abdal Derneği Bornova Şubesinin düzenlediği kahvaltıda hemşerileriyle buluştu, yaklaşan yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
CHP´li Beko, Seferihisar ve Urla balık çiftliklerini sordu:  Bu resmen hukuksuzluktur!
CHP´li Beko, Seferihisar ve Urla balık çiftliklerini sordu: Bu resmen hukuksuzluktur!
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İzmir´in Seferihisar ve Urla ilçelerinde mahkeme tarafından verilen iptal kararlarına rağmen sürdürülen ve yapılmak istenen balık çiftliklerini Çevre ve Şehircilik Bakanına “Neden mahkeme iptallerine rağmen yeni ÇED kararları verilmekte ısrar ediliyor” diye sordu ve “Bu resmen hukuksuzluktur” yorumunu yaptı.
CHP´li Sındır, “16 yıldır aynı filmi izliyoruz”
CHP´li Sındır, “16 yıldır aynı filmi izliyoruz”
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Tarlabaşılılar Kültür ve Dayanışma Derneği´nin Olağan Genel Kurulu´nda hemşerilerine seslendi.
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “TÜİK´e güven yok olmuştur”
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “TÜİK´e güven yok olmuştur”
İktidarın yürütmeyi tekeline alarak ve TÜİK´i sorgulatır hale getirdiğini söyleyen Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, milletin tek lokmaya dahi razı hale getirildiğini ifade ettiği açıklamasında şunları kaydetti:
CHP´li Sertel: Bunlar devletin değil hükümetin müftüsüdür
CHP´li Sertel: Bunlar devletin değil hükümetin müftüsüdür
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, Siirt Müftüsü Ahmet Altıok´un Oda TV´ye yönelik katliam çağrısını kınayarak, “Diyanet´in en tepesindeki isim Atatürk´e hakaret eden, ‘Yunan galip gelseydi´ diyen kişiyi ziyaret ederse, siyasallaşan Diyanet´in müftüsü de katliam çağrısı yapmayı kendinde hak görür! Bunlar devletin müftüsü olamaz. Olsa olsa siyasal iktidarın müftüsüdür. O da halkın ve bizlerin nezdinde hükümsüzdür” dedi.
CHP´li Sertel: TRT halktan alıyor yandaşa dağıtıyor
CHP´li Sertel: TRT halktan alıyor yandaşa dağıtıyor
Gelirinin yaklaşık yüzde 90´ını elektrik katkı payı ve bandrol ücreti olmak üzere halktan kesilen vergilerden elde eden TRT, bu gelirin yarısından fazlasını (%56,6) oluşturan 1 milyar 131 milyon 302 bin lirayı dışarıdan sağlanan fayda ve hizmetler için harcıyor.
CHP´li Sertel´den ail
CHP´li Sertel´den ail
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, yeni yıla seçim bölgesindeki aileleri ziyaret ederek girdi. Doğanlar, Muhittin Erener ve Cengizhan Mahalleleri´nde Tunç, Alkan ve Çınar aileleriyle bir araya gelen Sertel, evlerine konuk olduğu ailelerin yeni yıllarını kutladı, sorunlarını dinledi.
 Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş ve heyetini makamında kabul etti.
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş ve heyetini makamında kabul etti.
Uysal: “Mevcut Ankara Büyükşehir Belediyesinin, Melih Gökçek´in partimize hukuksuz, ahlaksız, kanunsuz müdahaleleri olmuştur” Yavaş: “Sayın Genel Başkandan eğer aday çıkartmayacaklarsa destek talep etmeye geldim”
CHP´li Sındır, “Seçim yarışına kırmızı plakayla girilmez!”
CHP´li Sındır, “Seçim yarışına kırmızı plakayla girilmez!”
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, TBMM Başkanı Binali Yıldırım´ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilmesini katıldığı bir radyoda canlı yayında değerlendirdi.
CHP Muhsin Yazıcıoğlu´nun ölümü ve faili meçhuller araştırılsın dedi
CHP Muhsin Yazıcıoğlu´nun ölümü ve faili meçhuller araştırılsın dedi
Önerge AKP ve MHP´nin oylarıyla reddedildi
Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Asiltürk İzmir´de
Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Asiltürk İzmir´de
Saadet Partisi (SP) Kadın Kolları Genel Başkanı Ebru Asiltürk, toplumun her alanında çalışan, üreten, vatanına ve milletine katkı sağlayan kadınların siyasette de belirleyici olmaları gerektiğini belirtti.
Murat ÇEPNİ İzmir Milletvekili- Çıraklık ve Staj Sürelerinin Emeklilikte Sayılması Soru Önergesi
Murat ÇEPNİ İzmir Milletvekili- Çıraklık ve Staj Sürelerinin Emeklilikte Sayılması Soru Önergesi
Sosyal Güvenlik Kurumu´nun mevzuatına göre, işletmelerde mesleki eğitim gören çırak ve stajyer öğrenciler hakkında, iş kazası ve meslek hastalığıyla hastalık sigortası hükümleri uygulanıyor. Stajyer ve çıraklık sigortası, emekliliğe yarayan yaşlılık-malullük ve ölüm sigortaları kapsamının dışında tutuluyor. Bu sebeple staj ve çıraklık süreleri emeklilik hesabında dikkate alınmıyor. Milyonlarca kişinin yaşadığı mağduriyetle ilgili Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bir Soru Önergesi
AK Partili Kırkpınar´dan darbe savunucularına tepki
AK Partili Kırkpınar´dan darbe savunucularına tepki
AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Plan ve Bütçe Komisyonu´nda HDP´li Milletvekili Garo Paylan´ın, “Metin Akpınar bir uyarı yapmıştır" sözlerine karşılık “Uyarı Yok. Talep var” diyerek tepki gösterdi.
CHP´li Beko, ‘Kubilay unutturulmaya çalışılıyor!´
CHP´li Beko, ‘Kubilay unutturulmaya çalışılıyor!´
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, 8. ve 11. sınıf ‘T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük´ ders kitaplarından Menemen Olayının anlatıldığı bölümlerin çıkarılmasını Meclis gündemine taşıdı. İlgili bölümlerin hangi gerekçelerle ders kitaplarından çıkarıldığını Milli Eğitim Bakanı´na soran Beko, Kubilay´ın unutturulmaya çalışıldığına ve yapılanın Anayasaya aykırılık teşkil ettiğine vurgu yaptı.
MARTEK eski genel müdürünün 32 bin liralık maaşı büyük tepki çekmişti
MARTEK eski genel müdürünün 32 bin liralık maaşı büyük tepki çekmişti
MARTEK´te Genel Müdür maaşı 19 bin liraya indirildi!
CHP´DEN EYT VE ÜCRETLİ ÖĞRETMEN AÇIKLAMASI
CHP´DEN EYT VE ÜCRETLİ ÖĞRETMEN AÇIKLAMASI
CHP İstanbul Milletvekii Özgür Karabat ve Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer emeklilikte yaşa takılanlar ile ücretli öğretmenler konusunda TBMM´de bir basın toplantısı düzenledi.
CHP´li Sertel, gıda fiyatları üzerinden iktidarı eleştirdi:  “Vatandaşın cebinden elinizi çekin”
CHP´li Sertel, gıda fiyatları üzerinden iktidarı eleştirdi: “Vatandaşın cebinden elinizi çekin”
Sertel iktidara sordu, yanıt alamayınca kendi açıkladı
CHP´li Sertel´den üniversiteli posta dağıtıcıları için kanun teklifi
CHP´li Sertel´den üniversiteli posta dağıtıcıları için kanun teklifi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, PTT Personeli ile ilgili görevde yükselme ve personel alımı ile ilgili kanun teklifi verdi. Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu´na havale edilen teklif yasalaşırsa, 399 Sayılı KHK´ya göre 5 yıldan fazla süredir dağıtıcı pozisyonunda çalışan üniversite mezunları memur statüsüne geçiş yapacak.
Restorasyonda 114 kat artış & Bölünmez Çankırı: “16 yılda 5 bin 250 eser restore edildi”
Restorasyonda 114 kat artış & Bölünmez Çankırı: “16 yılda 5 bin 250 eser restore edildi”
AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, TBMM´de Vakıflar Genel Müdürlüğü bütçesi üzerine AK Parti Grubu adına yaptığı konuşmasında son 16 yılda 5 bin 250 vakıf eserinin restorasyonunun tamamlandığını ve restorasyonda 114 katlık bir artışın gerçekleştiğini belirtti
Türk Kadını VakıfBank ve Eczacıbaşı VitrA ile Dünyanın Zirvesinde
Türk Kadını VakıfBank ve Eczacıbaşı VitrA ile Dünyanın Zirvesinde
4 – 9 Aralık tarihlerinde Çin´in Shaoxing kentinde düzenlenen FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonasında ülkemizi temsil eden VakıfBank Eczacıbaşı VitrA Kadın voleybol takımları bir kere daha ülkemizin gururu olmayı başardılar.
CHP´li Sındır´dan Trabzon çıkarması “İktidarın kulakları sağır, gözleri kör”
CHP´li Sındır´dan Trabzon çıkarması “İktidarın kulakları sağır, gözleri kör”
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, CHP Ekonomi Heyet Başkanı olarak Trabzon´da demokratik kitle örgütlerini, meslek kuruluşlarını, odaları, sendikaları ziyaret etti, üreticilerin sorunlarını dinledi, esnafın ve sokağın nabzını tuttu.
CHP´Lİ BAKAN SORDU: GERİCİ ‘PROFESÖR´ HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI MI?
CHP´Lİ BAKAN SORDU: GERİCİ ‘PROFESÖR´ HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI MI?
İzmir´in Güzelbahçe ilçesinde, ‘Mevlid-i Nebi Etkinlikleri Haftası´ kapsamında Güzelbahçe Müftülüğü tarafından “Peygamberimiz ve Gençlik” adlı bir konferans gerçekleştirildi.
İŞÇİYİ İŞTEN ATMAK SOSYAL BİR CİNAYETTİR!
İŞÇİYİ İŞTEN ATMAK SOSYAL BİR CİNAYETTİR!
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, DİSK Emekli-Sen Buca Şubesi´nin düzenlediği birlik, beraberlik ve dayanışma etkinliğinde işçiler ve emeklilerle buluştu. Beko yaptığı açıklamada İzmir´de işten atılan işçilerin durumuna ve 10 Aralık´ta başlayacak İZBAN grevine dikkat çekerek, “İşçi kardeşlerimizin sendikalaşma ve toplu iş sözleşmesi hakkı Anayasal bir haktır. AKP´nin işçi düşmanı politikaları bugün işçi kardeşlerimizi bu noktaya getirmiştir. İşçiyi işten atmak sosyal bir cinayettir” dedi.
CHP´Lİ KANİ BEKO: “AYNI TOPRAKLARIN ÇOCUKLARIYIZ”
CHP´Lİ KANİ BEKO: “AYNI TOPRAKLARIN ÇOCUKLARIYIZ”
ANKARA- Bosna Hersek´ten Uluslararası Balkan Kooperatifleri öncülüğünde Türkiye´yi ziyarete gelen heyeti TBMM´de kabul eden CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, “Aynı toprakların çocuklarıyız. Bu topraklarda var olmak ve yok olmamak istiyorsak Mustafa Kemal´in altını kalın harflerle çizdiği yurtta barış dünyada barış ilkesi çerçevesinde, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olmak için hep beraber mücadele etmeliyiz.” dedi.
CHP´li Karabat,Ücretli Öğretmen  Atamalarına  Dikkat Çekti
CHP´li Karabat,Ücretli Öğretmen Atamalarına Dikkat Çekti
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, 28 Ekim günkü TBMM Genel Kurulu´nda eğitim alanında yaşanan eşitsizliklere dikkat çekti.
CHP´Lİ KANİ BEKO: “SENDİKA ÜYESİ OLMAK SUÇ MU?”
CHP´Lİ KANİ BEKO: “SENDİKA ÜYESİ OLMAK SUÇ MU?”
ANKARA- CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Tariş fabrikasında çalışan 7 işçinin sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarılmalarını Meclis´e taşıdı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk´un cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığı´na bir soru önergesi veren CHP´li Beko, sendika üyesi olmanın bir Anayasal hak olduğunu hatırlatarak, “Sendika üyesi olmak suç mu?” diye sordu.
CHP´li Sındır, “iki yanlıştan bir doğru çıkmaz!”
CHP´li Sındır, “iki yanlıştan bir doğru çıkmaz!”
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Bergamalılar Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği´nde hemşerileriyle buluştu, 31 Mart 2019´da gerçekleşecek yerel seçimlere yönelik değerlendirmelerde bulundu.
KANİ BEKO: “YARGI KARARINA UYMAMAK SUÇ DEĞİL Mİ?”
KANİ BEKO: “YARGI KARARINA UYMAMAK SUÇ DEĞİL Mİ?”
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İstanbul Beşiktaş´ta bulunan ve İmam Hatip yapılmaya çalışılan İsmail Tarman Ortaokulu´na ilişkin yargının kararını hatırlatarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay´a “Yargı kararlarına uymamak suç değil mi?” diye sordu.
HDP GRUP TOPLANTISI...
HDP GRUP TOPLANTISI...
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, partisinin Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, dün çok sayıda partilinin ve sendikacının gözaltına alındığını belirterek, "Bu sabah kalktık yine 23 arkadaşımız gözaltına alındı. Her sabah gözaltılarla kalkıyoruz. Tek bildikleri hukuksuzluk, çete devleti anlayışıyla ülkeyi yönetme çabasıdır. Buna izin vermeyeceğiz." diye konuştu.
İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, elektrik üretimi ve dağıtımında devam eden rant anlayışını TBMM gündemine taşıdı.
İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, elektrik üretimi ve dağıtımında devam eden rant anlayışını TBMM gündemine taşıdı.
Konuyla ilgili 22 Kasım tarihinde TBMM Genel Kurulu´nda söz alan Karabat, enerji sektöründe rant anlayışının devam ettiğine vurgu yaparak bu durumun en somut örneğinin elektrik faturalarında ortaya çıktığını belirtti. Elektrik faturalarında kesilen birçok vergi kaleminin vatandaşın cebine el uzatmak anlamına geldiğini belirten Karabat:
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Yenilenen ittifak korku ittifakı oldu.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Yenilenen ittifak korku ittifakı oldu.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmaya, dün İstanbul´daki helikopter kazasında şehit olan askerlere rahmet ve ailerine başsağlığı dileyerek başladı.
AK PARTİ GRUP TOPLANTISI...
AK PARTİ GRUP TOPLANTISI...
Cumhurbaşkanı ve AK PARTİ Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, dün İstanbul´da düşen askeri helikopterde hayatlarını kaybeden Albay Göksenin Aytural Şaylan, Üsteğmen Aykut Yurtsever, Astsubay Emre Vahit Bekli ve Uzman Çavuş Şahin Aslan´a Allah´tan rahmet, ailelerine başsağlığı diledi.
CHP´Lİ BAKAN İZMİR´DE SATILAN KAMU ARAZİLERİNİ SORDU
CHP´Lİ BAKAN İZMİR´DE SATILAN KAMU ARAZİLERİNİ SORDU
İzmir´de son 10 yılda kamu arazilerinin satışında ve kiralanmalarında büyük bir artış olduğuna dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Murat Bakan, “Özelleştirme İdaresi ve İzmir Defterdarlığı neredeyse her ay değerli kamu arazilerinin satışı ya da kiralamaları için ihaleye çıkıyor. İzmir merkezinde 10 bin 720 metrekare yüzölçümlü kamu arazileri üzerindeki yapılarla birlikte satılıyor” dedi.
CHP´li Sındır, “Bir çocuğun hayatından daha değerli ne olabilir!”
CHP´li Sındır, “Bir çocuğun hayatından daha değerli ne olabilir!”
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı´nı (LÖSEV) ziyaret etti, vakıf yöneticileriyle ve lösemi hastalarıyla bir araya geldi. Sındır, “Bir çocuğun hayatından daha değerli ne olabilir. Çocuklarımızın lösemi karşısında verdiği mücadelede sonlarına kadar yanlarındayız. Çocuklarımızı Lösemi hastalığına teslim etmemek ve çocuklarımızın umutlarını yeşertmek için gecesini gündüzüne katan LÖSEV ailesini gönülden kutluyorum. İyi ki varlar” dedi.
eclis´te İzmir modelini anlattı  Tarım Bakanı´nı İzmir´de staj yapmaya çağırdı
eclis´te İzmir modelini anlattı Tarım Bakanı´nı İzmir´de staj yapmaya çağırdı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, TBMM´de yaptığı konuşmada İzmir´in tarımsal kalkınma modelini anlattı, bu modelin Türkiye´ye örnek olması gerektiğini ifade ederek Tarım Bakanı´nı İzmir´de staj yapmaya çağırdı.
Kağıt toplayıcılarının durumu neden düzeltilmiyor?
Kağıt toplayıcılarının durumu neden düzeltilmiyor?
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, kağıt toplayıcılarının durumunu Meclis gündemine taşıdı. Beko, Çevre ve Şehircilik Bakanı tarafından yanıtlanmasını istediği soru önergesinde atık sektörünün bel kemiğini oluşturan, sektörü ayakta tutan ancak çalışma şartları hiçbir yasa ya da düzenleme ile düzeltilmeyen milyonlarca emekçi için hükümetin ne yaptığını sordu.
Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Hak, hukuk, adalet arayışında olan bir partinin, bir adaletsizliği olarak görüyorum.
Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Hak, hukuk, adalet arayışında olan bir partinin, bir adaletsizliği olarak görüyorum.
Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, TBMM CHP Grup Disiplin Kurulunun, kendisine "gruptan kesin çıkarma" cezası vermesi kararının ardından Mecliste basın toplantısı düzenledi.
DOLAR
5.3168
EURO
6.0318
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Verdiğini hatırlayan ve kalbinden geçiren kimse seha (cömertlik) ismine layık değildir..

Hz. Muhammed
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları