CHP GRUP TOPLANTISI...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5 kişilik bir ailenin 30 gün boyunca sabah, öğle ve akşam sadece birer çay içip, birer simit yemeleri halinde bin 575 lira ödeyeceğini belirterek, "Asgari ücret bin 603 lira. Arada 28 lira kalıyor. Bu insan 28 lirayla, okul, elektrik, su, yol, doğalgaz parasını nasıl karşılayacak?" diye sordu.
Tarih: 27.11.2018 19:44:18

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5 kişilik bir ailenin 30 gün boyunca sabah, öğle ve akşam sadece birer çay içip, birer simit yemeleri halinde bin 575 lira ödeyeceğini belirterek, "Asgari ücret bin 603 lira. Arada 28 lira kalıyor. Bu insan 28 lirayla, okul, elektrik, su, yol, doğalgaz parasını nasıl karşılayacak?" diye sordu. 

Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısında gündemdeki konuları değerlendirdi. 

Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul´da askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 4 askere Allah´tan rahmet, ailelerine başsağlığı diledi. 

Milli sporcu İrem Yaman´ın, Dünya Tekvando Federasyonu tarafından Yılın Kadın Sporcusu ödülüne layık görüldüğünü anımsatan Kılıçdaroğlu, Türkiye´ye 8 altın madalya kazandıran Yaman´ı tebrik etti. 

Geçen hafta sonunda 24 Kasım Öğretmenler Günü´nün kutlandığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, herkesin öğretmenlere saygı duyduğunu, öğretmenlerin bir toplumu eğittiğini, yetiştirdiğini, ellerinde meşaleyle toplumu aydınlattığını, toplumun önderleri olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, "Onların böylesine tarihi görevi vardır. Öğretmen olmak kolay değildir, önce yürekte insan, vatan, çocuk sevgisi olması gerekir. Fedakarlığı, kendi ruhunda, bedeninde hissetmesi gerekir." dedi. 

Kılıçdaroğlu, öğretmenlere en büyük değeri Atatürk´ün verdiğini, savaş meydanlarından gelip öğretmenlerin toplantısına, Maarif Kongresine katıldığını anımsattı. Atatürk´ün, öğretmenlerin hayat ve refahını henüz istenilen düzeye ulaştırılamadığını 1921 yılında söylediğini belirten Kılıçdaroğlu, "Her yıl Öğretmenler Günü olur, politikacılar bol bol laflar eder. Madem bu kadar değerliyse öğretmen için ne yaptın, ne yapacaksın? Yanıtını aradığımız soru bu." dedi. 

Öğretmenlerin bir meslek kanunu olması için kanun teklifi verdiklerine işaret eden Kılıçdaroğlu, bu teklifin Meclisten oy birliğiyle çıkmasını istedi. 

Bugün, "geçinemiyoruz" diyen, ek iş yapan öğretmenlerin bulunduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, hiçbir öğretmenin yoksulluk sınırının altında aylık almaması, öğretmenlere en az 6 bin lira maaş ödenmesi gerektiğini kaydetti. 

Öğretmenlere 3600 ek gösterge, 24 Kasım Öğretmenler Günü´nde birer maaş ikramiye verilmesini öneren Kılıçdaroğlu, taşımalı eğitime son verilmesini, "20 Temmuz sivil darbesi"nden sonra işine son verilen ancak daha sonra beraat edenlerin tekrar öğretmen olarak atanmasını, devlet okullarına her türlü devlet desteğinin sağlanmasını, özel okullara devlet desteğinin çekilmesini, okul aile birliklerine yasal statünün sağlanmasını istedi. 

Kılıçdaroğlu, 25 Kasım´ın da "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" olduğunu anımsatarak, kadına yönelik şiddetin süratle arttığını, toplumdan, siyaset kurumundan beklenen tepkinin yeterince gelmediğini savundu. Kılıçdaroğlu, kadına yönelik şiddete hep birlikte karşı çıkmaları gerektiğini dile getirdi. 

AK PARTİ iktidarları döneminde kadına yönelik şiddetin yüzde 1400 artığını öne süren Kılıçdaroğlu, bu yılın 9 aylık rakamlarına göre 183 kadın ve 10 çocuğun öldürüldüğünü, 50 kadına tecavüz edildiğini, 162 kadının tacize uğradığını, 279 kız çocuğunun cinsel istismara maruz kaldığını, 316 kadının yaralandığını, bunların sadece medyaya yansıyanlar olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, her 3 kadından birinin fiziki şiddete maruz kaldığını, 2017´de kadına yönelik şiddet nedeniyle 207 bin dava açıldığını belirterek, "Devleti yönetenler, iktidar sahipleri, güç sahipleri şiddet dilini kullanırsa, kadına yönelik aşağılayıcı dil kullanırsa toplumun geldiği nokta budur." dedi. 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ekonomideki durumun giderek ağırlaşacağını öne sürerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın, iktidar olmadan önce bütün meydanlarda çay ve simit hesabı yaptığını, "Senin zalim yönetimin değil bu yiyecekleri, bu aziz millete bir bardak çay ile bir simiti bile layık görmüyor." dediğini savundu. 

Kılıçdaroğlu da çay ve simit hesabı yaparak, bir simitin 1 lira 75 kuruş ve 1 çayın da 1 lira 75 kuruş olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, 3 çocuklu 5 kişilik ailenin, 30 gün boyunca sabah, öğle ve akşam birer çay içip ve birer simit yemeleri halinde bin 575 lira ödeyeceğini, asgari ücretin ise bin 603 lira olduğunu, arada 28 lira kaldığını ifade etti. 

Vicdan sahibi olan herkese seslendiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Bu insan 28 lirayla, okul parası, elektrik, su, yol, doğalgaz parasını nasıl karşılayacak?" diye sordu. 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Bu yönetime, Erdoğan´ın 2002´lerde söylediği sözler ile seslenmek istiyorum: senin bu zalim yönetimin, değil bu yiyecekleri, bu aziz millete bir bardak çay ile bir simiti bile layık görmüyor. 16 yılda geldiğimiz nokta bu. Bunlar 5-10 kişi değil. 1 milyon 800 bin kişi asgari ücretin altında ücret alıyor. Merkez Bankası ve TÜİK´in rakamları. Asgari ücret alanların sayısı yaklaşık 7 milyon kişi. 8,5 milyon kişi bu durumda. Asgari ücretli kardeşlerim; sen her sabah ejder meyveli smoothie, somonlu suşi yemezsin biliyorum. Bunları yeme şansının olmadığını biliyorum. 16 yıldır bu ülkeyi yönetenler hala seni çaya ve simite mahkum ettilerse bundan hesap soracaksın. Asgari ücreti artırın diyoruz artırmıyorlar. Damat, ´bin 603 lirayla bunlar gül gibi geçiniyorlar, ağızlarından lokmayı da da alsam bana oy verecekler´ diyor. Ama bu sefer öyle değil. Bu sefer, milletin bırakın cebine ciğerine işledi. Bin 603 lirayı reva görüyor ama kendisi hem emekli hem cumhurbaşkanlığı maaşı alıyor. ´Bu bana yetmiyor, 74 bin 500 liraya çıksın.´ İnsaf denilen bir şey var. 74 bini alacak elektrik, doğalgaz, su, yol, uçak parası yok, ne yese içse bedava. Para yetmiyor beyefendiye. Ey asgari ücretli kardeşim, hesabını sormazsan o zaman sen bu yoksulluğa mahkumsun demektir." 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "AK PARTİ´nin iktidar olduğu 2002´de, krizden yeni çıkmış Türkiye´de vatandaşın bankalara borcu 6 milyar 605 milyon lira idi. Şimdi 9 Kasım 2018 itibarıyla vatandaşın bankalara olan borcu 522 milyar 962 milyon liraya ulaştı." dedi. 

Kılıçdaroğlu, iş adamları başta olmak üzere toplumun her kesiminde sıkıntılar yaşandığını, yerel seçimde seçimlerinde iktidara ders verilmesi durumunda ülkeye bahar havasının geleceğini öne sürdü. 

Hükümetin soğan depolarını bastığını ve soğan üreticilerini terörist konumuna soktuğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Soğan baskınları yapılıyor depolarda. Beyefendi bir de açıklama yapmış, ´silahı olan ile soğanı olan terörist arasında hiçbir fark yoktur´ diye. Elinde bombası olanı, hendek kazanı anladık, elinde soğan olan teröristi de yeni duyuyorum. Soğan üreticilerinin gözü aydın. Siz de terörist oldunuz." diye konuştu. 

Soğanın depolanmaması halinde tarlada kalacağına dikkati çeken Kılıçdaroğlu, "En büyük depoyu Toprak Mahsulleri Ofisi yapıyor. Orayı da bas o zaman. Derler ya ´Allah şaşırtmasın´, ne yapacaklarını şaşırmışlar." ifadesini kullandı. 

Ortaya çıkan tablonun sorumlusunun iktidar olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, "Türkiye´nin 2 milyon ton soğan üretmesi lazım. Eğer bunun altına düşerseniz soğanı ithal edersiniz. Sen oturup kendine soruyor musun? Memleketi bu hale kim getirdi? Biliyorum, ´dış güçler´ diyecekler. Fakir fukaraya ucuz soğan yedireceksen çiftçiye destek vereceksin, gübreye zam yapmayacaksın, çiftçinin hakkını vereceksin, mili gelirinin en az yüzde 1´i oranında çiftçiye destek olacaksın. Bunu yaptığın zaman çiftçimiz eker, biçer." değerlendirmesinde bulundu. 

Vatandaşın gözünü soğana değil, devleti soyanlara çevirmesini isteyen Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: 

"Devlet nasıl soyulur size söyleyeyim. Köşeyi döndüler, her türlü ihtiyacını karşıladılar. Köprülere son iki yılda yüzde 157 oranında zam yaptılar. Buna müdahale eden var mı? Nereye gidiyor bu paralar? Kim alıyor bu paraları? Bunun adı soygun, vurgun değil mi? Bunun adı vatandaşın cebinden zorla para almak değil mi? Sudan´da 780 bin 500 hektar arazi kiraladılar. Bakan, Türk müteşebbislerini Sudan´a davet ediyor. Ona göre Türkiye´de hiç boş arazi kalmamış. Bir karış bile yer yok. Sudan´da daha ucuz üretip çiftçiyi bitireceğiz diyor. Asıl hedef Türkiye´de çiftçiyi bitirmek. Bütün bunların müsebbibi sarayda oturan zat ve onun damadı, yani hanedanı." 

Kılıçdaroğlu, uzun yıllardır tek adam rejiminin memleket için ne kadar büyük felaket olduğunu anlattıklarını ifade ederek, "Şimdi tek adam rejimindeyiz. Her türlü kararı o veriyor. Soğan depolarını basıyor, yarın un fabrikalarını, yoğurt üreticilerini basacaklar. Ekonomi baskı ile yönetilmez. Ekonomi ekonomi biliminin kuralları çerçevesinde yönetilir." dedi. 

Ekonomiyi iyi yönetmek için liyakat olması gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Sen kalktın ekonomiden anlamayan damadını devletin kasasının başına getirdin. Olmaz, yürümez bu işler." şeklinde konuştu. 

Vatandaşın borç batağına sokularak perişan durumda bırakıldığını öne süren Kemal Kılıçdaroğlu, "AK Parti´nin iktidar olduğu 2002´de, krizden yeni çıkmış Türkiye´de vatandaşın bankalara borcu 6 milyar 605 milyon lira idi. Şimdi 9 Kasım 2018 itibarıyla vatandaşın bankalara olan borcu 522 milyar 962 milyon liraya ulaştı. Ocak-kasım arasında 49 milyar 390 milyon lira faiz ödedi vatandaş." açıklamasını yaptı. 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, AK PARTİ iktidarlarının vatandaşa değil, tefecilere hizmet ettiğini öne sürerek, şöyle devam etti: 

"Vatandaş borç batağında, evini geçindiremiyor. Pazarda çantasını dolduramıyor. Asgari ücretli perişan ama o beyefendi sarayında kilosu 4 bin lira olan çay içiyor. Ona göre memlekette hiçbir sorun yok. Çünkü mutfak dolu, uçağa biniyor para ödemiyor, elektrik, doğalgaz parasız. Türkiye´nin de böyle olduğunu zannediyor. Tefeciye, saray çevresindeki müteahhitlere soruyor ´ekonomi nasıl´ diye. Onlar da ´ekonomi iyi gidiyor, hiç endişe etme, aynen devam et´ diyorlar. O da devam ediyor. Halktan kopan bir yönetimin Türkiye´yi getirdiği nokta budur. 

Sadece yurt içindeki değil, yurt dışındaki tefecilere de faiz ödeniyor. Bu yılın 9 ayında Londra´daki bir avuç tefeciye ödediği faiz 9 milyar 724 milyon lira oldu. Son 16 yılda dışarıya, tefecilere ödenen faiz ise 159 milyar 290 milyon dolara çıktı. Bu aynı zamanda iktidarın, gücün, Erdoğan´ın tefeciler tarafından teslim alındığını gösteriyor. Tefecilerin talimatından asla çıkamaz. Dış güçler dediği o tefeciler ne istiyorsa Erdoğan vermeye hazır. Papazı istediler, tak diye verdiler. Gazeteci istediler, tak diye verdiler. Gariban olunca içeri atıyorlar." 

Kılıçdaroğlu, AK PARTİ´nin pahalılık, enflasyon, işsizlik demek olduğunu öne sürerek, seçmenin yerel seçimde iktidara ders vermesini istedi. 

Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz´da şehit olanların yakınları ve gaziler için toplanan paranın akıbetini daha önce sorduğunu ancak henüz bir yanıt alamadığını belirterek, "Toplanan para ne kadar? Faizi ne kadar? Kimlere verdiniz? Toplanan bu paraları şehit yakınları ve gazilere vermeyen bir iktidarı ne yapacaksınız? Sizin adınıza bu para toplandı. Bir yere kondu mu, konmadı mı bilmiyoruz? Yediler mi, yemediler mi bilmiyoruz? Ama bir şeyi unutmayın, bunların bir malı götürme geleneği var. Sizin adınıza toplanan malı götürdüler mi, götürmediler mi? Bu soruya cevap bekliyorum." diye konuştu. 

Kaşıkçı cinayetine de değinen Kılıçdaroğlu, "Bildiğiniz, ses kayıtlarını dinlediğiniz halde katilleri niye serbest bıraktınız? Kraldan para mı dilendiniz? Size para sözü mü verdi? Onun için mi katilleri serbest bıraktınız? Onun için mi Türkiye´yi itibarsız konuma getirdiniz? Bunun da cevabını bekliyorum." dedi. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: GRUP TOPLANTISI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Türk Kadını VakıfBank ve Eczacıbaşı VitrA ile Dünyanın Zirvesinde
Türk Kadını VakıfBank ve Eczacıbaşı VitrA ile Dünyanın Zirvesinde
4 – 9 Aralık tarihlerinde Çin´in Shaoxing kentinde düzenlenen FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonasında ülkemizi temsil eden VakıfBank Eczacıbaşı VitrA Kadın voleybol takımları bir kere daha ülkemizin gururu olmayı başardılar.
CHP´li Sındır´dan Trabzon çıkarması “İktidarın kulakları sağır, gözleri kör”
CHP´li Sındır´dan Trabzon çıkarması “İktidarın kulakları sağır, gözleri kör”
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, CHP Ekonomi Heyet Başkanı olarak Trabzon´da demokratik kitle örgütlerini, meslek kuruluşlarını, odaları, sendikaları ziyaret etti, üreticilerin sorunlarını dinledi, esnafın ve sokağın nabzını tuttu.
CHP´Lİ BAKAN SORDU: GERİCİ ‘PROFESÖR´ HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI MI?
CHP´Lİ BAKAN SORDU: GERİCİ ‘PROFESÖR´ HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI MI?
İzmir´in Güzelbahçe ilçesinde, ‘Mevlid-i Nebi Etkinlikleri Haftası´ kapsamında Güzelbahçe Müftülüğü tarafından “Peygamberimiz ve Gençlik” adlı bir konferans gerçekleştirildi.
İŞÇİYİ İŞTEN ATMAK SOSYAL BİR CİNAYETTİR!
İŞÇİYİ İŞTEN ATMAK SOSYAL BİR CİNAYETTİR!
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, DİSK Emekli-Sen Buca Şubesi´nin düzenlediği birlik, beraberlik ve dayanışma etkinliğinde işçiler ve emeklilerle buluştu. Beko yaptığı açıklamada İzmir´de işten atılan işçilerin durumuna ve 10 Aralık´ta başlayacak İZBAN grevine dikkat çekerek, “İşçi kardeşlerimizin sendikalaşma ve toplu iş sözleşmesi hakkı Anayasal bir haktır. AKP´nin işçi düşmanı politikaları bugün işçi kardeşlerimizi bu noktaya getirmiştir. İşçiyi işten atmak sosyal bir cinayettir” dedi.
CHP´Lİ KANİ BEKO: “AYNI TOPRAKLARIN ÇOCUKLARIYIZ”
CHP´Lİ KANİ BEKO: “AYNI TOPRAKLARIN ÇOCUKLARIYIZ”
ANKARA- Bosna Hersek´ten Uluslararası Balkan Kooperatifleri öncülüğünde Türkiye´yi ziyarete gelen heyeti TBMM´de kabul eden CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, “Aynı toprakların çocuklarıyız. Bu topraklarda var olmak ve yok olmamak istiyorsak Mustafa Kemal´in altını kalın harflerle çizdiği yurtta barış dünyada barış ilkesi çerçevesinde, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olmak için hep beraber mücadele etmeliyiz.” dedi.
CHP´li Karabat,Ücretli Öğretmen  Atamalarına  Dikkat Çekti
CHP´li Karabat,Ücretli Öğretmen Atamalarına Dikkat Çekti
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, 28 Ekim günkü TBMM Genel Kurulu´nda eğitim alanında yaşanan eşitsizliklere dikkat çekti.
CHP´Lİ KANİ BEKO: “SENDİKA ÜYESİ OLMAK SUÇ MU?”
CHP´Lİ KANİ BEKO: “SENDİKA ÜYESİ OLMAK SUÇ MU?”
ANKARA- CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Tariş fabrikasında çalışan 7 işçinin sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarılmalarını Meclis´e taşıdı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk´un cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığı´na bir soru önergesi veren CHP´li Beko, sendika üyesi olmanın bir Anayasal hak olduğunu hatırlatarak, “Sendika üyesi olmak suç mu?” diye sordu.
CHP´li Sındır, “iki yanlıştan bir doğru çıkmaz!”
CHP´li Sındır, “iki yanlıştan bir doğru çıkmaz!”
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Bergamalılar Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği´nde hemşerileriyle buluştu, 31 Mart 2019´da gerçekleşecek yerel seçimlere yönelik değerlendirmelerde bulundu.
KANİ BEKO: “YARGI KARARINA UYMAMAK SUÇ DEĞİL Mİ?”
KANİ BEKO: “YARGI KARARINA UYMAMAK SUÇ DEĞİL Mİ?”
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İstanbul Beşiktaş´ta bulunan ve İmam Hatip yapılmaya çalışılan İsmail Tarman Ortaokulu´na ilişkin yargının kararını hatırlatarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay´a “Yargı kararlarına uymamak suç değil mi?” diye sordu.
HDP GRUP TOPLANTISI...
HDP GRUP TOPLANTISI...
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, partisinin Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, dün çok sayıda partilinin ve sendikacının gözaltına alındığını belirterek, "Bu sabah kalktık yine 23 arkadaşımız gözaltına alındı. Her sabah gözaltılarla kalkıyoruz. Tek bildikleri hukuksuzluk, çete devleti anlayışıyla ülkeyi yönetme çabasıdır. Buna izin vermeyeceğiz." diye konuştu.
İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, elektrik üretimi ve dağıtımında devam eden rant anlayışını TBMM gündemine taşıdı.
İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, elektrik üretimi ve dağıtımında devam eden rant anlayışını TBMM gündemine taşıdı.
Konuyla ilgili 22 Kasım tarihinde TBMM Genel Kurulu´nda söz alan Karabat, enerji sektöründe rant anlayışının devam ettiğine vurgu yaparak bu durumun en somut örneğinin elektrik faturalarında ortaya çıktığını belirtti. Elektrik faturalarında kesilen birçok vergi kaleminin vatandaşın cebine el uzatmak anlamına geldiğini belirten Karabat:
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Yenilenen ittifak korku ittifakı oldu.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Yenilenen ittifak korku ittifakı oldu.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmaya, dün İstanbul´daki helikopter kazasında şehit olan askerlere rahmet ve ailerine başsağlığı dileyerek başladı.
AK PARTİ GRUP TOPLANTISI...
AK PARTİ GRUP TOPLANTISI...
Cumhurbaşkanı ve AK PARTİ Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, dün İstanbul´da düşen askeri helikopterde hayatlarını kaybeden Albay Göksenin Aytural Şaylan, Üsteğmen Aykut Yurtsever, Astsubay Emre Vahit Bekli ve Uzman Çavuş Şahin Aslan´a Allah´tan rahmet, ailelerine başsağlığı diledi.
CHP´Lİ BAKAN İZMİR´DE SATILAN KAMU ARAZİLERİNİ SORDU
CHP´Lİ BAKAN İZMİR´DE SATILAN KAMU ARAZİLERİNİ SORDU
İzmir´de son 10 yılda kamu arazilerinin satışında ve kiralanmalarında büyük bir artış olduğuna dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Murat Bakan, “Özelleştirme İdaresi ve İzmir Defterdarlığı neredeyse her ay değerli kamu arazilerinin satışı ya da kiralamaları için ihaleye çıkıyor. İzmir merkezinde 10 bin 720 metrekare yüzölçümlü kamu arazileri üzerindeki yapılarla birlikte satılıyor” dedi.
CHP´li Sındır, “Bir çocuğun hayatından daha değerli ne olabilir!”
CHP´li Sındır, “Bir çocuğun hayatından daha değerli ne olabilir!”
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı´nı (LÖSEV) ziyaret etti, vakıf yöneticileriyle ve lösemi hastalarıyla bir araya geldi. Sındır, “Bir çocuğun hayatından daha değerli ne olabilir. Çocuklarımızın lösemi karşısında verdiği mücadelede sonlarına kadar yanlarındayız. Çocuklarımızı Lösemi hastalığına teslim etmemek ve çocuklarımızın umutlarını yeşertmek için gecesini gündüzüne katan LÖSEV ailesini gönülden kutluyorum. İyi ki varlar” dedi.
eclis´te İzmir modelini anlattı  Tarım Bakanı´nı İzmir´de staj yapmaya çağırdı
eclis´te İzmir modelini anlattı Tarım Bakanı´nı İzmir´de staj yapmaya çağırdı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, TBMM´de yaptığı konuşmada İzmir´in tarımsal kalkınma modelini anlattı, bu modelin Türkiye´ye örnek olması gerektiğini ifade ederek Tarım Bakanı´nı İzmir´de staj yapmaya çağırdı.
Kağıt toplayıcılarının durumu neden düzeltilmiyor?
Kağıt toplayıcılarının durumu neden düzeltilmiyor?
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, kağıt toplayıcılarının durumunu Meclis gündemine taşıdı. Beko, Çevre ve Şehircilik Bakanı tarafından yanıtlanmasını istediği soru önergesinde atık sektörünün bel kemiğini oluşturan, sektörü ayakta tutan ancak çalışma şartları hiçbir yasa ya da düzenleme ile düzeltilmeyen milyonlarca emekçi için hükümetin ne yaptığını sordu.
Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Hak, hukuk, adalet arayışında olan bir partinin, bir adaletsizliği olarak görüyorum.
Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Hak, hukuk, adalet arayışında olan bir partinin, bir adaletsizliği olarak görüyorum.
Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, TBMM CHP Grup Disiplin Kurulunun, kendisine "gruptan kesin çıkarma" cezası vermesi kararının ardından Mecliste basın toplantısı düzenledi.
CHP GRUP TOPLANTISI...
CHP GRUP TOPLANTISI...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
HDP GRUP TOPLANTISI...
HDP GRUP TOPLANTISI...
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin, sadece kadınların katıldığı TBMM Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan´a Allah´tan rahmet, CHP camiasına ve Bircan ailesine de başsağlığı diledi.
AK PARTİ GRUP TOPLANTISI...
AK PARTİ GRUP TOPLANTISI...
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "31 Mart´ta benim aziz milletim, bu ülkenin düşmanlarına en büyük dersi sandıkta verecektir, ben buna inanıyorum. Milliyetperver, vatansever bir topluluk olarak inşallah sandıkta milletimizle bütünleşmemiz, 31 Mart´ta bir başka olacak. İnşallah 1 Nisan itibarıyla da adeta yeni bir dönem başlayacaktır." dedi.
İYİ PARTİ GRUP TOPLANTISI...
İYİ PARTİ GRUP TOPLANTISI...
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
MHP lideri Bahçeli, Kaşıkçı cinayeti ezberleri bozmuş, Pandora´nın Kutusunu açmıştır
MHP lideri Bahçeli, Kaşıkçı cinayeti ezberleri bozmuş, Pandora´nın Kutusunu açmıştır
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, Cemal Kaşıkçı cinayetinin uluslararası bir soruna dönüştüğünü belirtti.
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko: “Sağlıkçıları hayat kurtarmaya değil, ölüme sürüklüyorsunuz”
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko: “Sağlıkçıları hayat kurtarmaya değil, ölüme sürüklüyorsunuz”
ANKARA- CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, geçtiğimiz hafta TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu´nda görüşülen AKP´nin sağlıkla ilgili kanun teklifine ilişkin Genel Kurul´da çeşitli değerlendirmelerde bulundu. Konuşmasında öncelikle Türkiye´de 78 ilde meslek hastalıkları hastanesi olmadığı için işçilerin hayatını kaybettiğinin altını çizen Beko, ayrıca kanun teklifinin OHAL döneminde yapılan uygulamaların bu dönemde de yasalaştırılarak devamını sağlamaya yönelik olduğunu ifade etti.
CHP´nin Karabat, Sağlık çalışanlarına sadaka değil, çalışma hakkı istiyor!
CHP´nin Karabat, Sağlık çalışanlarına sadaka değil, çalışma hakkı istiyor!
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Geçtiğimiz hafta TBMM Sağlık Komisyonu´nda görüşülen ve sert tartışmalara sebep olan AKP´nin “Sağlıkla İlgili Kanun Teklifi” hakkında TBMM Genel Kurulunda bir konuşma yaptı.
CHP GRUP TOPLANTISI.
CHP GRUP TOPLANTISI.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Grup toplantısına, bütün Türkiye´de huzur ve barış istediklerini söyleyerek başladı.
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ MUŞ´TAN MARKET POŞETİ AÇIKLAMASI
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ MUŞ´TAN MARKET POŞETİ AÇIKLAMASI
AK Parti milletvekillerinin, çevre ve atık yönetimiyle ilgili çalışmalarda teşvik, marketlerde poşetlerin 25 kuruş olması, yeni yapılacak imar uygulamalarında bisiklet yolları yapımının zorunlu hale getirilmesi ile ilamsız icra takibi için Merkezi Takip Sistemi kurulması gibi düzenlemeleri de içeren iki ayrı kanun teklifi Meclis Başkanlığına sunuldu.
HDP GRUP TOPLANTISI...
HDP GRUP TOPLANTISI...
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, MYK toplantısında yerel seçim çalışmalarını planladıklarını, MYK´nin ardından Kadın Meclisi ve PM toplantılarını gerçekleştirdiklerini, yarın da il eş başkanları toplantısını yapacaklarını söyledi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "(10 Kasım saat 9´u 5 geçe kenefe gidin) diyen, Yunan galibiyetine özlem çeken..
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "(10 Kasım saat 9´u 5 geçe kenefe gidin) diyen, Yunan galibiyetine özlem çeken..
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "(10 Kasım saat 9´u 5 geçe kenefe gidin) diyen, Yunan galibiyetine özlem çeken bir çukur şahsiyete geçmiş olsun demek, bunu da milletimize kafa tutar gibi ulu orta yapmak fesli münafığı manen onaylamak, yanında olmak, arka çıkmak değil midir?" diye sordu.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Ülkemizde 4 milyon Suriyeli, burnumuzun dibinde de bir terör devletçiği var.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Ülkemizde 4 milyon Suriyeli, burnumuzun dibinde de bir terör devletçiği var.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Ülkemizde 4 milyon Suriyeli, burnumuzun dibinde de bir terör devletçiği var. İYİ Parti olarak, Fırat´ın doğusu-batısı demeden, sınırımızın hemen dibindeki bütün terör odaklarının yerle bir edilmesini savunuyor ve destekliyoruz." dedi.
CHP´Lİ BAKAN´DAN CUMHURBAŞKANLIĞI´NA EGE ÜNİVERSİTESİ SORULARI
CHP´Lİ BAKAN´DAN CUMHURBAŞKANLIĞI´NA EGE ÜNİVERSİTESİ SORULARI
Sayıştay Başkanlığı tarafından ‘Ege Üniversitesi 2017 Yılı Denetim Raporu´ tamamlandı ve kamuoyuyla paylaşıldı.
CHP´Lİ BAKAN´DAN ‘ÇED´ TEPKİSİ: HUKUKSUZLUK HUKUKUNUZ OLMUŞ!
CHP´Lİ BAKAN´DAN ‘ÇED´ TEPKİSİ: HUKUKSUZLUK HUKUKUNUZ OLMUŞ!
İzmir´in Dikili ilçesinin Çukuralan Mahallesi´nde bulunan ve Koza Altın İşletmeleri tarafından işletilen altın madeninin üçüncü kez istenen kapasite artışına verilen Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) olumlu kararı iptal edildi.
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, ‘Diktatörler diz çökünceye kadar ayağa kalkmalıyız´
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, ‘Diktatörler diz çökünceye kadar ayağa kalkmalıyız´
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, her hafta farklı bir ilçede ve farklı sivil toplum kuruluşlarıyla gerçekleştirdiği ‘Dayanışma Kahvaltıları´na Urla Belediyesi ve Emekli-Sen Karşıyaka Şubesi´nin etkinlikleri ile devam etti. Beko, emekçi ve emeklilere yaptığı konuşmalarda ‘mücadele´ mesajı verdi.
CHP´li Sındır, “Faize bütçe var ama emekliye yok!”
CHP´li Sındır, “Faize bütçe var ama emekliye yok!”
CHP İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Kamil Okyay Sındır, Karşıyaka DİSK Emekli-Sen Şubesi´nin düzenlediği kahvaltıda emeklilerin yaşadığı sıkıntıları dile getirdi, emeklilikte yaşa takılanların iktidara cevabı sandıkta vereceğini söyledi.
CHP´Lİ BAKAN´DAN FLAŞ AÇIKLAMA
CHP´Lİ BAKAN´DAN FLAŞ AÇIKLAMA
Sayıştay Raporu´nda yer alan Merkezi Yönetim Kapsamındaki İdarelerin İller bazında gelir ve harcama tutarlarıyla ilgili yaptığımız açıklamalara yönelik olarak; AKP, birtakım ithamlarda bulunmuş ve İzmirlileri kandırdığımızı iddia etmiştir. Konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapma gereği doğmuştur.
CHP´li Sertel o program nedeniyle TRT´yi RTÜK´e havale etti!
CHP´li Sertel o program nedeniyle TRT´yi RTÜK´e havale etti!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, Doç. Dr. Teyfur Erdoğdu´nun TRT 1´de katıldığı programda “Ben çok fazla rüyamda peygamberi, Allah´ı ve Kâbe´yi görüyorum, bir gün odaya bir girdim Kâbe örtüsü var" şeklindeki sözleri nedeniyle TRT´yi RTÜK´e şikayet etti.
CHP Milletvekili Sertel Eren Erdem´e özgür istedi
CHP Milletvekili Sertel Eren Erdem´e özgür istedi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, Silivri´de duruşması devam eden Eren Erdem ile ilgili TBMM´de basın toplantısı düzenledi, özgürlük istedi.
CHP´Lİ BEKO: “AKP, İZMİR´E YİNE ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPIYOR”
CHP´Lİ BEKO: “AKP, İZMİR´E YİNE ÜVEY EVLAT MUAMELESİ YAPIYOR”
“İzmir, AKP´nin gözünde yine “Gavur İzmir” olarak duruyor”
CHP´Lİ BAKAN: AKP´NİN HİZMETTEN ANLADIĞI; RANTTIR, TALANDIR!
CHP´Lİ BAKAN: AKP´NİN HİZMETTEN ANLADIĞI; RANTTIR, TALANDIR!
Sayıştay Başkanlığı tarafından açıklanan 2017 Yılı Genel Uygunluk Bildirimi Raporu´nda İzmir´in merkezi yönetim idarelerince gerçekleşen harcama tutarlarından aldığı pay dikkat çekti.
Meclis´te kırmızı halılar turkuaz oldu 1 milyon 350 bin lira harcandı
Meclis´te kırmızı halılar turkuaz oldu 1 milyon 350 bin lira harcandı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel´in Meclis´in çeşitli harcamaları ve alınan tasarruf tedbirlerine ilişkin yazılı soru önergesini yanıtlayan TBMM Meclis Başkanvekili Mustafa Şentop, turkuaz rengi halıların 1 milyon 350 bin liraya ihale edildiğini açıkladı.
CHP´li Vekil Atila Sertel, TİGEM´e İzmir modelini anlattı
CHP´li Vekil Atila Sertel, TİGEM´e İzmir modelini anlattı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, Türkiye Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) hesaplarının görüşüldüğü KİT Üst Komisyon toplantısında İzmir´in tarımsal kalkınma projelerinden örnekler vererek, TİGEM´in bu üretim modellerini tüm Türkiye´ye yayması gerektiğini söyledi.
CHP, EĞİTİCİ KADROLARINI GÜÇLENDİRİYOR
CHP, EĞİTİCİ KADROLARINI GÜÇLENDİRİYOR
Türkiye´nin tüm il ve ilçelerinde eğitimler gerçekleştiren Parti Okulu, parti üyelerinden yetiştirdiği eğitici kadrolarına yeni eğitmenler kattı.
İYİ PARTİ´Lİ KONCUK: TBMM DE BASIN TOPLANTISI YAPTI.
İYİ PARTİ´Lİ KONCUK: TBMM DE BASIN TOPLANTISI YAPTI.
İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Mecliste beraberindeki İYİ Parti milletvekilleriyle düzenlediği basın toplantısında, partisinin millete verdiği sözleri yerine getirmeye gayret ettiğini vurguladı.
CHP´li Sındır, “köklü bir tarih,  görkemli bir kültür!”
CHP´li Sındır, “köklü bir tarih, görkemli bir kültür!”
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Buca Rumeli Balkan Göçmenleri Derneği´nce düzenlenen kahvaltıda soydaşlarına ve hemşerilerine seslendi, “Balkanlar ve Rumeli sadece coğrafi bir bölgeden ibaret değildir. Balkanlar ve Rumeli köklü bir tarih, görkemli bir kültürdür. El ele yaşatacağız” dedi.
“KAVALA´YA 1 YILDA YAZILAMAYAN İDDİANAME, ARDA TURAN´A BEŞ GÜNDE YAZILIYOR”
“KAVALA´YA 1 YILDA YAZILAMAYAN İDDİANAME, ARDA TURAN´A BEŞ GÜNDE YAZILIYOR”
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AĞBABA:“İŞ BANKASINA EL KONULURSA TÜRKİYE EKONOMİSİ ÇÖKER”
CHP, CEMAL KAŞIKÇI İÇİN MECLİS ARAŞTIRMASI İSTEDİ
CHP, CEMAL KAŞIKÇI İÇİN MECLİS ARAŞTIRMASI İSTEDİ
CHP, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı´nın akıbetine ilişkin yaşananların tam olarak açığa çıkarılması için TBMM´de araştırma komisyonu kurulmasını istedi.
Metropolis´e Kaya gibi destek
Metropolis´e Kaya gibi destek
İzmir´in Torbalı ilçesi sınırlarında, Yeniköy ve Özbey mahalleleri arasında bir tepenin üzerinde yer alan ve "Ana Tanrıça Kenti" anlamına gelen Metropolis Antik Kenti´nde kazı çalışmaları devam ediyor. Antik Kent içerisinde sürdürülen arkeolojik araştırma ve kazıların 28. yılına girdiğini belirten AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Metropolis´te ve çevresinde yürütülen çalışmalarla yeni keşiflerin yapılmasını beklediklerini söyledi.
CHP´li Sertel, İnfaz ve Koruma Memurları için kanun teklifi verdi
CHP´li Sertel, İnfaz ve Koruma Memurları için kanun teklifi verdi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, kolluk kuvvetlerine benzer bir görev üstlenmelerine rağmen Emniyet ve Güvenlik Hizmetleri sınıfına dahil edilmeyen İnfaz Koruma Memurları için kanun teklifi verdi.
CHP´li Sertel , TRT´ye seslendi: Vatandaşın cebinden elinizi çekin
CHP´li Sertel , TRT´ye seslendi: Vatandaşın cebinden elinizi çekin
Vatandaştan kesilen paralarla ayakta duran TRT, son 14 yılda her bir vatandaştan 100 Dolar para aldı. 4 kişilik bir ailenin TRT´ye aktardığı para 2 bin 400 lirayı buldu.
CHP´Lİ AÇIKEL: “AKP, MHP İLE AYAKTA KALABİLECEK”
CHP´Lİ AÇIKEL: “AKP, MHP İLE AYAKTA KALABİLECEK”
CHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Fethi Açıkel, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ FAİK ÖZTRAK, ZABITAYLA ENFLASYON ÖNLENMEZ
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ FAİK ÖZTRAK, ZABITAYLA ENFLASYON ÖNLENMEZ
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK toplantısı sürerken düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:
İzmir Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
13°
Cuma
Sağanak
16°
Cumartesi
Fırtına
14°
11°
Pazar
Parçalı bulutlu
14°
DOLAR
5.3611
EURO
6.0997
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Eğer ilerlemek isterseni her yere atılma. Merhem ve mum gibi ol. Diken gibi olma…

Hacı Bektaşı Veli
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları