CHP GRUP TOPLANTISI...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Tarih: 20.11.2018 21:12:04

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı kounşmada, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı´na, Toroslar´dan gelen yörük kadınlarına şükranlarını ileterek başladı. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün "Toroslar´da bir çadırda duman tütüyorsa, ülkenin geleceğinden kimsenin endişesi olmasın." sözlerini anımsatan Kılıçdaroğlu, Anadolu kültürünün özünü oluşturan Yörük kültüründe kadınların büyük önem taşıdığını, bu kültürün bir parçası olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

CHP olarak yanlışları olduğu zaman eleştiriye açık olduklarını, vatandaşlar arasında ayrım yapmadıklarını anlatan Kılıçdaroğlu, inancı, kültürü, yaşam tarzı ne olursa olsun 81 milyonu kucakladıklarını, vatandaşlara güzel bir gelecek hazırlamak için çaba gösterdiklerini söyledi. Hataları, eksikleri olabileceğine işaret eden Kılıçdaroğlu, "Ama bildiğimiz doğrunun arkasında sonuna kadar kararlı yürürüz." ifadesini kullandı. 

Kılıçdaroğlu, dün Mevlit Kandili´nin idrak edildiğini anımsatarak, Hz Muhammed´in adalet kavramına bakış açısını ortaya koyan iki olayı aktardı. Kılıçdaroğlu, Hz Muhammed´in, hırsızlık yapan bir kadının affedilmesini isteyen yakınlarına, "Sizden önceki bütün milletler, aralarından soylu, mevki ve makam sahibi biri hırsızlık yapınca onu bırakıveriyorlar, zayıf ve kimsesiz biri hırsızlık yapınca da onu hemen cezalandırırlardı, bu nedenle yok olup gittiler. Allah´a yemin ederim ki, Muhammed´in kızı Fatıma hırsızlık yapsaydı elbette onun da elini keserdim. Yani adaletin önünde kimse duramaz." dediğini anlattı. 

Kemal Kılıçdaroğlu, Veda Hutbesi´nde adalet kavramı bağlamında "Zulmetmeyeceksiniz ama zulme boyun eğmeyeceksiniz." ifadelerine yer verildiğini, öte yandan yüzyıllar öncesinde suçun şahsiliği konusunda "Herkes yalnızca kendi işlediği suçun sorumlusudur." görüşünün de ortaya konulduğunu anımsatarak, şöyle devam etti: 

"Bugün biz 21. yüzyılın Türkiye´sinde toplu tutuklama ve infazlara itiraz ediyoruz. Suçun şahsiliğini savunuyoruz. Bugün geldiğimiz noktada parası, siyasi arkası olanlar hiçbir şekilde hapishanenin önünden bile geçmiyorlar. Onlara derhal beraat kararı veya takipsizlik kararı veriliyor. Harp okulu öğrencileri, öğrenciler, garipler, fakir fukara içeride, avukat dahi tutacak parası olmayanlar içeride. En son FETÖ´nün elebaşı vardı Türkiye´de, bir iş adamı, parası pulu boldu, iş birliği yapıyordu. Savcı takipsizlik kararı verdi. Niçin? Parası, arkada dayısı vardı. Bunlar adalet dağıtamazlar, adaleti bunlar yok ediyorlar zaten." 

Kışlaya, camiye ve adliyeye siyaseti sokmamaları konusunda hükümeti uyardığını belirten Kılıçdaroğlu, "Adliyeye siyaseti soktular. Bir kişinin talimatıyla kararlar verilmeye başlandı. Hepimiz bütün bu gerçekleri geniş kitlelere aktarmak zorundayız." diye konuştu. 

20 Kasım´ın Dünya Çocuk Hakları Günü olarak kutlandığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, ülkenin geleceği, onuru ve gururu çocukların haklarının korunmasının herkesin görevi olduğuna işaret etti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün 23 Nisan´ı bütün dünya çocuklarına bayram olarak armağan ettiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, çocukların geleceği konusunda çok endişeli olduklarını söyledi. 

Ankara Milletvekili Tekin Bingöl ve İstanbul Milletvekili Ali Şeker´in, çocuk hakları konusundaki duyarlılıklarını Türkiye´ye aktarma imkanı yarattıklarını anlatan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Son 18 ayda 21 bin 957 çocuk hamile kaldı. Bunlar daha çocukluklarını yaşamak, oyun oynamak isterler. Bu çocuklar hamile bırakıldı. 15 yaşın altında cinsel istismara uğrayarak doğum yapan çocuklarımızın sayısı 15 bin 937. 3 bin çocuğumuz cezaevlerinde. 2 milyon çocuk işçimiz var. Son 7 yılda 340 çocuğumuz da iş kazalarında hayatını kaybetti. Çocuklarımıza gerçekten gerekli değeri veriyor muyuz? Çocuklarımızı sanki bir at yarışına katılıyorlarmış gibi sınavdan sınava sokmuyor muyuz? Acaba çocukluklarını yaşıyorlar mı? Bunları hiç ama hiç düşünen bir siyasal iktidar yok." 

Yemen´de binlerce insanın hayatını kaybettiğini, bölgenin kan gölüne döndüğünü ifade eden Kılıçdaroğlu, şu değerlendirmede bulundu: 

"Ölen de öldüren de Müslüman. Mezhep savaşları yüzünden. İnanç üzerinden bir insan öldürülür mu? İnancı olan bir insan, başka bir insanı öldürür mü? Bu öldürmeden kimler kazanıyor? Birbirlerini öldürenlerin eline kimler silahları veriyor? Kimler o coğrafyada yerin altındaki petrolden nasiplenmek istiyor? Yemen´de 18 milyon kişi açlıkla boğuşuyor. 5,5 milyon çocuk neredeyse kimsesiz. Çocuk Hakları Günü´nde şapkamızı önümüze koyup düşünmemiz gerekiyor. Yemen´de bunlar olurken İslam dünyası ne düşünüyor, bu savaşı bitirmek istiyor mu? ´Yapmayın birbirinizi öldürmeyin, hepiniz Müslümansınız.´ diyor mu? Yoksa arkadan silahı verip ´Buyrun beyler, birbirinizi öldürün´ mü diyor? Bugün Çocuk Hakları Günü ama Yemen´de 5,5 milyon çocuk savaşın ortasında. Çoğu annesiz babasız, açlıkla mücadele ediyor. Dünya da İslam dünyası da bunları seyrediyor." 

Kılıçdaroğlu, CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan´ı dün son yolculuğuna uğurladıklarını anımsatarak, cenaze namazını kıldıran imamın, bu ülkeye hizmet etmiş başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün devlet büyüklerine Allah´tan rahmet dilediğini anlattı. Kılıçdaroğlu, "İşte saygın din adamı, din bilgini böyle olur." dedi. 

Ülkeye hizmet etmiş, canını dişine takmış, on binlerce şehidin komutanlığını yapmış, gazi olmuş, ülkenin bağımsızlığını savunmuş Atatürk ve arkadaşlarına rahmet okumanın ve onları şükranla anmanın herkesin görevi olduğunun altını çizen Kılıçdaroğlu, "Böyle bir din adamının böyle bir ortamda, fesli Kadir´in bulunduğu bir ortamda, onun bazı çevrelerce yüceltildiği bir ortamda bunun dile getirilmesi son derece anlamlıdır. Bu hocamız ayrım yapmıyor, herkesi kucaklıyordu. Bunu, Diyanet İşleri Başkanlığının resmi internet sitesinde Diyanet İşleri Başkanlığı Temel Hedef ve İlkelerine göre yapıyordu." diye konuştu. 

Söz konusu ilkeleri "Laiklik ilkesi doğrultusunda bütün siyasi görüş ve düşünüşlerin dışında kalarak ve milletçe dayanışma ve bütünleşmeyi amaç edinerek, İslam dininin inanç, ibaret ve ahlak esaslarıyla ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek" olarak sıralayan Kılıçdaroğlu, "İlk ikisini şu an mevcut Diyanet İşleri Başkanı yerine getirmiyor. İnançla siyaseti bir araya getirdi. Öyle bir araya getirdi ki Türkiye Cumhuriyetine ihanet eden bir vatan hainini, yattığı yerde ziyaret etti." ifadelerini kullandı. 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, kışlaya ve camiye siyaset girmemesi gerektiğini belirterek, bu iki noktanın günlük sıcak siyasetin aracı olmasının asla kabul edilemeyeceğini söyledi. 

Kemal Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: 

"Fesli Kadir bir vatan haini. Hain ötesi. Sıradan bir sözcükle ifade edilemez. Bu aynı zamanda Erdoğan´ın akıl hocası. Kendisi de söylüyor zaten, ´Erdoğan´ı ziyaret ediyorum, düşüncelerimi aktarıyorum.´ diyor. Kadir Mısıroğlu ne diyor? ´BOP´a taraftarım.´ Eş başkanı kim, sarayda oturan zat. ABD´nin istediği petrol, benim de istediğim tarihi müesseselerime, hilafetime geri dönmek, Amerika ne alacaksa alsın. Bana hilafeti versin.´ Yani mandacılığı kabul ediyor. ´ABD bana yardımcı oluyorsa Allah razı olsun.´ ABD kuklası bir halife gelirse gelsin. Buna vatan haini denmez de ne denir? Sayın Diyanet İşleri Başkanına soruyorum, Bu vatan hainini hangi gerekçeyle ziyaret ettin? İnsani gerekçeyle hangi şehit evine, hangi gazi evine gittin? Söyle bana nereye gittin? Diyanet İşleri Başkanlığında çalışan, vatanına ve bayrağına bağlı, tarihine, devlet büyüklerine saygılı çok ama çok sayıda değerli insanlar çalışıyor. Onların hepsine CHP Grubundan sevgilerimizi ve saygılarımızı gönderiyorum." 

Kılıçdaroğlu, Çorum İl Müftü Yardımcısı Zeki Bıyık´ın Kadir Mısıroğlu´na ilişkin açıklamalarını hatırlatarak, "Ruh hastası değil, bilinçli olarak yapıyor." dedi. 

Diyanet İşleri Başkanlığının saygın bir kurum olduğuna, Ali Bardakoğlu gibi değerli din alimlerinin bu kurumun başkanlığını yaptığına işaret eden Kılıçdaroğlu, Bardakoğlu´nun Atatürk´ün dine değil hurafelere karşı olduğuna yönelik sözlerini hatırlattı. Kılıçdaroğlu, "Bütün bu gelişmelere karşın makam arabanla, resmi üniformanla gidip bir deliyi, vatan hainini ziyaret etmen, o koltukta oturmanı artık zorunlu kılmıyor. Sen edep, ahlak sahibiysen, bayrağına, vatanına saygın varsa o koltuktan ayrılacaksın." değerlendirmesini yaptı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Emekliler size sesleniyorum; ben sizin bin liranın altında aylık aldığınızı biliyorum, sizin sorununuzun takipçisi olacağım. Bin lira en düşük emekli aylığı sağlanıncaya kadar ben ve milletvekili arkadaşlarım parlamentoda gerekli mücadeleyi vereceğiz." dedi. 

Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup toplantısında yaptığı konuşmada, 16 Kasım sabaha karşı yapılan operasyonla bir grup akademisyenin gözaltına alındığını hatırlattı. 

Bunların bir suç işlemediğini, bu nedenle kaçmayacaklarını savunan Kılıçdaroğlu, bu insanların emniyete ya da savcılığa davet edilmek yerine evlerine şafak baskın yapılmasının "biz sizi cezalandırıyoruz" demek olduğunu söyledi. 

Kılıçdaroğlu, bu operasyon sonrasında Yiğit Aksakoğlu´nun tutuklandığını anımsattı. 

Aksakoğlu´nun da büyük bir ihtimalle "Sabahın köründe bir sürü ev bastık, bari bir kişiyi tutuklayalım da niye ev bastığımızın gerekçesi olsun" diye tutuklandığını ileri süren Kılıçdaroğlu, "Eğer bunu yaptılarsa, böyle düşündülerse çok daha büyük bir ayıbın altına imza atmış olurlar." diye konuştu. 

Osman Kavala´nın iddianame olmadan 13 aydır tek kişilik hücrede tutulduğunu aktaran Kılıçdaroğlu, "Gezi olaylarından intikam almaya çalışıyorlar. Gezi olaylarından kimse intikam alamaz. Gezi olayları bu ülkenin demokrasi ve özgürlük sesidir. Gezi´de bu memleketin onurlu, yiğit gençleri bir diktatöre diz çöktürdüler, bunu bütün dünya gördü." dedi. 

Eski CHP Milletvekili Eren Erdem, foto muhabiri İsminaz Temel, Avukat Selçuk Kozağaçlı ve Gazeteci Ece Sevim Öztürk´ün aylardır cezaevinde olduğunu anımsatan Kılıçdaroğlu, CHP´nin adaleti savunduğunu, adaletten yana tavır aldığını, kişilerin hukuk, adalet içinde yargılanmalarını istediğini vurguladı. 

"Suçsuz insanları hapse atıp, sonra (Acaba nereden delil üreteceğiz) diye yola çıkıyorsanız, orada adalet yoktur. Orada kin ve intakım duygusu vardır." diyen Kılıçdaroğlu, kininden, öfkesinden ve intikam duygusundan yola çıkarak adalet dağıtanların, en büyük adaletsizliği yaptığını söyledi. 

Böyle bir durumda, korkunun egemen olacağını, üretimin duracağını, düşüncelerin ifade edilemeyeceğini, gazetecilerin özgürce yazamayacağını, ülkenin düşünen beyinlerinin yurt dışına gideceğini, yabancı sermayenin "Bu ülkede demokrasi yok" diye gelmeyeceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: 

"Türkiye bugün sağlıklı, güçlü üretim yapamayan bir ülke konumundadır. Bunun en temel belirtisi de tarımda geldiğimiz noktadır. Eğer saman, mercimek, pirinç, nohut, canlı hayvan ithal ediyorsak, hemen hemen tarımın her şeyini, zeytini, zeytinyağını ithal ediyorsak, bu ülkede üretim durmuş, bu ülkede sorun var demektir. Oysa bir devlet politikası olarak Türkiye´nin demokrasi içinde üretimi özendirmesi lazım. Ülke üretecek ki güçlü olsun, ülke üretecek ki saygınlığı, itibarı artsın, ülke üretecek ki işsizlik olmasın, herkesin hayat standardı yükselsin, her tarafta barış, kardeşlik, mutluluk egemen olsun." 

Tarım Kanunu´nun 21. maddesine göre, her yıl milli gelirin en az yüzde 1´i oranında çiftçiye destek verilmesi gerektiğine işaret eden Kılıçdaroğlu, bugüne kadar 278 milyar lirayı bulan bu paranın verilmediğini, verilen miktarın 123 milyar lirada kaldığını söyledi. 

Korkudan kimsenin dava açamadığını ileri süren Kılıçdaroğlu, "Zamlar arka arkaya geliyor, çiftçi henüz tam farkına varamadı. Yeme gelen zam yüzde 90, mazota gelen zam yüzde 26. 2019 bütçesi görüşülüyor, ´Tarıma 16 milyar lira destek ödemesi yapacağız´ diyorlar. Çiftçinin kullandığı mazot için ödeyeceği para 19 milyar lira. Bütün teşvikten çok daha fazla mazota para verecek." dedi. 

Kılıçdaroğlu, 14 Kasım 2016´da yapılan "Milli Tarım Projesi Toplantısı"nda Başbakan Binali Yıldırım´ın, "Gübre ve mazot konusunda sizlere çok daha destek vereceğiz. Mazot için de diyoruz ki deponun yarısı sizden, yarısı bizden, haydi hayırlı uğurlu olsun" dediğini anımsatarak, "Çiftçi kardeşim, deponun yarısı sizden oldu, yarısını hükümet doldurdu mu? Erdoğan doldurdu mu? (Deponun yarısı sizden, yarısı bizden...) Şimdi? (Deponun tamamı sizden, malı götürmek bizden.)" diye konuştu.

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşı çıktıklarını hatırlatan Kılıçdaroğlu, işçiler işten atılmayacak diye söz verilmesine rağmen Erzurum Şeker Fabrikası´nda çalışan işçilerin çıkarıldığını belirtti. 

İktidarın söz verdiği şeyin aksini yaptığını savunan Kılıçdaroğlu, şimdi Bursa, Çorum, Aksaray, Kahramanmaraş´ta şeker pancarının toplanamadığını, 100 bin ton şeker pancarının karın altında kaldığını, çiftçinin mağdur olduğunu söyledi. 

"O şeker fabrikaları özelleştirilirken niye karşı çıkmadın? Şimdi senin burnundan fitil fitil getiriyorlar." diyen Kılıçdaroğlu, onların hakkını da CHP´nin savunacağını vurguladı. 

Bunun sonucunda çocukların GDO´lu mısırdan elde edilmiş nişasta bazlı şeker yemek zorunda kalarak hastalanacağına işaret eden Kılıçdaroğlu, Türkiye´nin çıkmaz yolun içinde olduğunu kaydetti. 

Kılıçdaroğlu, Türkiye´nin buğday ve arpa ithal ettiğini anımsatarak, "Tarım Bakanı´nın ilginç bir açıklaması var, (Eti biraz daha az yersek bu iş çözülecek, diyetisyenler de bunu öneriyor) diye. Bu sözün üzerine ne denir? Millet eti gramla alıyor. Sarayın sofrasına oturanlar, saraydan beslenenler, yani bu haramzadeler milletin hangi tabloyla karşı karşıya olduğunu bilmiyorlar. Sanki millet günün 24 saati et tüketiyor. Gramla et alıyor." diye konuştu. 

Özelleştirmenin Türkiye´ye hiçbir yarar getirmediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, en son İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi´nin (İDO) 861 milyon dolara özelleştirildiğini, bu parayla Sarıyer, Beykoz ve Silivri´ye metro yapılacağının söylendiğini hatırlattı. 

İstanbullulardan "861 milyon dolarla ne yaptınız?" diye sormalarını isteyen Kılıçdaroğlu, bu bölgelere hala metronun yapılmadığına dikkati çekti. 

Kılıçdaroğlu, 20 yıldır İstanbul´un sorunlarının büyütüldüğünü, hiçbir sorunun çözülmediğini savunarak, İDO´da da özelleştirmeden dolayı yüzlerce işçinin işsiz kalabileceğine işaret etti. 

"AK Parti demek enflasyon, yolsuzluk, işsizlik, hayat pahalılığı demektir. Geldiğimiz nokta bu." diyen Kılıçdaroğlu, şeker, çimento, kağıt fabrikalarının özelleştirildiğini, et kombinalarının kapatıldığını, Telekom´un, bankaların, Bitlis´in sigara fabrikasının satıldığını, Adıyaman´ın tütününün yok edildiğini söyledi. 

"Fabrikaları, bankaları, arsaları, arazileri sattınız, bir tek fabrika yaptınız mı?" diye soran Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: 

"Özelleştirme yaparak hapishane yapan dünyadaki tek hükümet bunlar. Bununla da övünüyorlar (Size modern hapishaneler yapıyoruz) diyorlar. Enflasyon aldı başını gidiyor, enflasyonla mücadele yerine esnafla mücadele ediyorlar. (Vay efendim esnaf pahalı satıyor.) Zabıtayı, valileri, kaymakamları gönderiyor (esnafa ceza kesin.) Esnaf sattığının yerine yenisini alamıyor. Esnaf kardeşime de sesleniyorum; eğer Türkiye´nin gerçeklerini görüyorsan, eğer canın yanıyorsa önümüzde seçimler var, bir ders verme imkanın var. O dersi vereceksin." 

Ankara´da Ostim ve Siteler´e, İnegöl´e, İstanbul´da Kapalı Çarşı´ya gidildiğinde esnafın kan ağladığının görüldüğünü belirten Kılıçdaroğlu, "Kapalı Çarşı´daki, Siteler´deki esnafa da İnegöl´e de Ostim´deki sanayicilere de KOBİ´lere de sesleniyorum; sen gerçekten onurunla, haysiyetinle üretmek, çalışmak, işçi istihdam etmek istiyorsan, yönünü halktan, üretimden yana CHP´ye döneceksin kardeşim." dedi. 

İktidarın israfta ve yolsuzlukta "tam gaz gittiğini" savunan Kılıçdaroğlu, "Ne bulurlarsa yiyorlar, kara delik gibi oldu maşallah." ifadesini kullandı. 

Kılıçdaroğlu, AK Partili bir belediyedeki bir otomobilin kilometrede 63 lira mazot yaktığının ortaya çıktığını savunarak, "Peki aradaki para nereye gidiyor? Kim cukkalıyor bu paraları? (Din, iman, ahlak) diyorlar, Allah aşkına bunu yapanlarda din, iman, ahlak var mı? Kul hakkı yemek ne zamandan beri din, iman, ahlak oldu?" diye sordu. 

Üretmeyen ülkelerde işsizliğin olacağına işaret eden Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: 

"Üreteceksiniz, fabrika kuracaksınız ki istihdam yaratacaksınız, çiftçi ekecek, biçecek ki istihdam yaratılsın. Fabrikaların tek tek kapılarına kilitler vurulmaya başlandı ama henüz yolun başındayız. Daha reel sektöre tam yansımadı. Göreceksiniz, önümüzdeki günlerde çok daha ağır tablolarla karşı karşıya kalacağız. 2004 yılında üniversite mezunu 308 bin işsizimiz vardı. Şimdi 2018 Ağustos ayı itibariyle üniversite mezunu işsiz sayımız 1 milyon 110 bin. Yarın çıkıp millete (Efendim bizim ülkemizde biz bütün işsizleri üniversite mezunu yaptık, bununla da gurur duyuyoruz) derlerse hiç şaşırmayın. Saray ve çevresinde işsizlik yok. Orada sofralar tamtakır, her şey var. Efuliden tut, ejder meyvesine kadar. Hiç kimsenin çocuğu da işsiz değil, herkesin bir eli yağda, bir eli balda. Etrafa bakıyorlar, etrafta herkesin durumu iyi. Sonra da soruyorlar birbirlerine (Bu Kılıçdaroğlu nereden çıkarıyor bu işsizliği?) Çünkü onlar halktan koptular." 

İşsizlikten dolayı intihara kalkışanların kullandıkları ifadeleri grup toplantısında okuyan Kılıçdaroğlu, iktidar sahiplerinin bunların durumunu düşünmediğini savundu. 

Kılıçdaroğlu, TBMM´nin Halkla İlişkiler Binası´nın çatısına çıkarak intihara kalkışan kişiyi, bir AK Parti Milletvekilinin "İntihar etme, sana 10 bin lira vereceğim." diyerek ikna ettiğini belirterek, "Bu bir insanın onuruyla oynamaktır. O insan dilenci değil, iş istiyor. Alınteriyle kazanmak istiyor." dedi. 

Bursa´da bir iş adamının fabrikasını kapatmasına ilişkin sosyal medya paylaşımlarını da okuyan Kılıçdaroğlu, Suriyelilerin vergi vermediğini, kayıt dışı çalıştığını, hastanelerde para ödemediğini, her türlü sorunlarının çözüldüğünü kaydetti. 

Kılıçdaroğlu, daha önce sorduğu üç sorunun yanıtını beklediğini belirterek, şunları ifade etti: 

"Eğer cevap vermezlerse her ortamda, her grup toplantısında bu soruları soracağım. Bir, Cemal Kaşıkçı Türkiye´de öldürüldü, ses kayıtları elindeydi, katilleri ne için serbest bıraktın? Bunun cevabını bekliyoruz. Kimin talimatını yerine getirdin? İki, 3 Ağustos 2018´de bir toplantı yaptılar, 100 gün için birçok taahhütte bulundular. (Hiçbir emeklinin aylığı bin liranın altında olmayacak, bunu 100 günde yapacağız) dediler. 100 gün geçti, ne oldu bu bin lira? Niye yapmıyorsunuz, kim engel, kim size talimat verdi? Hani verdiğiniz sözü tutuyordunuz? Emekliler, size sesleniyorum, ben sizin bin liranın altında aylık aldığınızı biliyorum, sizin sorunununuzun takipçisi olacağım. Bin lira en düşük emekli aylığı sağlanıncaya kadar ben ve milletvekili arkadaşlarım Parlamentoda gerekli mücadeleyi vereceğiz. Üç, 15 Temmuz şehit yakınları ve gaziler için para toplanmıştı, bu paranın miktarı ne kadar, bu parayı kime ödediniz, bu para nerede? Şehit yakınlarının, gazilerin hakkını biz savunuyoruz. Bu parayı ne yaptınız? Yoksa onu da mı götürdünüz? Eğer onu da götürdüyseniz sizin yatacak yeriniz yoktur ne bu dünyada ne öbür dünyada." 

Öte yandan grup toplantısı başlarken Kılıçdaroğlu, Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübünden Dünya Halter Şampiyonasında derece alan sporcularla buluştu. Silifkeli yörük kadınlar tarafından da Kılıçdaroğlu´na Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün fotoğrafı hediye edildi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: GRUP TOPLANTISI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AKP´NİN SAĞLIKTA YAPTIĞI ‘DEVRİM´: PREFABRİK POLİKLİNİK!
AKP´NİN SAĞLIKTA YAPTIĞI ‘DEVRİM´: PREFABRİK POLİKLİNİK!
Sağlık Bakanlığı´nın 150 yatak kapasiteli, modern ve dijital alt yapıya sahip hastane vaadi prefabrik poliklinik ile sonuçlandı. 2019 Yılı Yatırım Programı´na göre 2 bin TL ödenek ayrılan Karşıyaka Devlet Hastanesi´nin bulunduğu alana prefabrik konuldu. ...
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Yoksulluk, yolsuzluk, işsizlik ve sefaletin "diz boyu"
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Yoksulluk, yolsuzluk, işsizlik ve sefaletin "diz boyu"
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin TBMM Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, hayatını kaybeden eski Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü´ye Allah´tan rahmet, ailesine başsağlığı diledi.
İzmir Milletvekili Murat Çepni´ye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´nın 5 Ay Sonra Gönderdiği Cevap
İzmir Milletvekili Murat Çepni´ye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı´nın 5 Ay Sonra Gönderdiği Cevap
Foça ile ilgili soru önergesine 5 ay sonra cevap geldi....
154 mevcut Belediye Başkanı Demokrat Parti Listelerinde yer alacak
154 mevcut Belediye Başkanı Demokrat Parti Listelerinde yer alacak
Demokrat Parti Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek ve İlçelerinde yeniden aday gösterilmeyen bir çok Belediye Başkanına 31 Mart yerel seçimlerinde adaylık noktasında teklif götürdüğü iddia edildi.
Münir Bezmez ilk Ankara Seyahatini GENÇLERLE BİRLİKTE YAPTI
Münir Bezmez ilk Ankara Seyahatini GENÇLERLE BİRLİKTE YAPTI
AK Parti´nin 11 maddelik 31 Mart 2019 Türkiye Yerel Seçimleri Manifestosu bugün (31 Ocak 2019) Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.
CHP´li vekil Serter “SMA hastaları artık ilaca ulaşabilecek”
CHP´li vekil Serter “SMA hastaları artık ilaca ulaşabilecek”
Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Bedri Serter, SMA hastalarının yaşadığı ilaç sıkıntısının nihayet sona ermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. SMA hastası ailelerle beraber ilaç sorununu gündeme getirerek yarattıkları farkındalığın sonucunu aldıklarını söyleyen Serter, “Dün gece resmi gazetede yayınlanan bir kararla tip 2 ve tip 3 hastalarının da ilaca ulaşması devlet güvencesine alındı” dedi.
Ceyda Bölünmez Çankırı´dan Ülkü Grup´a ziyaret
Ceyda Bölünmez Çankırı´dan Ülkü Grup´a ziyaret
AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Menderes´te yeni yerine taşınan Ülkü Grup´a ziyarette bulundu.
CHP´li Serter ve Avukat Türkbay´dan seçim usulsüzlüğüne müdahale
CHP´li Serter ve Avukat Türkbay´dan seçim usulsüzlüğüne müdahale
Foça´ya üç aylığına gönderilen kursiyer askerlerin seçmen yazılmasına itiraz eden CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter ve CHP Konak Belediye Başkan Aday Adayı Avukat Mehmet Türkbay, ilçeye gönderilen uzman kursiyerler ile ilçenin seçmen yapısına müdahaleyi ortaya çıkardı.
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MEVLÜT UYSAL´IN DÜNKÜ SEÇİM GEZİSİNDE VATANDAŞLARA METRO VE METROBÜS VAADİNDE BULUNMASININ ARDINDAN; CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ÖZGÜR KARABAT, KONUYLA İLGİLİ BİR AÇIKLAMA YAPTI.
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MEVLÜT UYSAL´IN DÜNKÜ SEÇİM GEZİSİNDE VATANDAŞLARA METRO VE METROBÜS VAADİNDE BULUNMASININ ARDINDAN; CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ÖZGÜR KARABAT, KONUYLA İLGİLİ BİR AÇIKLAMA YAPTI.
Geçtiğimiz dönemde, AKP´li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, görevden alınıp yerine Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt uysal getirilmişti. Uysal şimdi de Büyükçekmece Belediye başkanlığına aday! Uysal, dün katıldığı bir seçim programında vatandaşlara metro ve metrobüs vaadinde bulundu. Uysalın bu açıklaması üzerine bir basın açıklaması yapan CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat: “16 yıldır yapamadıklarınızı şimdi nasıl yapacaksınız?” diye sordu.
CHP´li İnal, “Son gün 17 Ocak, seçmen listelerini kontrol edelim!”
CHP´li İnal, “Son gün 17 Ocak, seçmen listelerini kontrol edelim!”
CHP Bornova Belediye Başkan Aday Adayı Ethem İnal, kayıtlı bulunduğu Kızılay Mahallesi muhtarlığına giderek seçmen listesini kontrol etti, 17 Ocak´ta askıdan indirilecek olan listelerin kontrol edilmesi için hemşerilerine çağrıda bulundu.
CHP´li Karabat Sarı Basın Kartı Düzenlemesini TBMM Gündemine Taşıdı
CHP´li Karabat Sarı Basın Kartı Düzenlemesini TBMM Gündemine Taşıdı
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat Sarı Basın Kartı Yönetmeliğinin değiştirilmesi hakkında yazılı bir soru önergesi verdi.
Millet bahçelerinin maliyeti 4 milyarı bulacak
Millet bahçelerinin maliyeti 4 milyarı bulacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçim vaadi olarak sunulan Millet Bahçelerinin TOKİ´ye maliyeti belli oldu. CHP İzmir Milletvekili ve KİT Komisyonu üyesi Atila Sertel, KİT Komisyonu toplantısında Millet Bahçelerinin maliyetini sordu. TOKİ Başkanı Ömer Bulut ilk etapta yapılması planlanan 25 Millet Bahçesinin tahmini maliyetinin 1 milyar 200 milyon lira olduğunu açıkladı. 81 ile yapılacak millet bahçelerinin toplam maliyeti ise yaklaşık 4 milyar (eski parayla 4 katrilyon) olacak.
Serter´den iktidara sel tepkisi:  ”İzmir´i ölüm yollarına mahkum ettiniz”
Serter´den iktidara sel tepkisi: ”İzmir´i ölüm yollarına mahkum ettiniz”
CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, İzmir´de dün yağan yağmurlardan sonra ortaya çıkan sel felaketi ve buna bağlı olarak karayollarının çökmesine sert tepki gösterdi.
ÜNİVERSİTEYE ‘MİLLET BAHÇESİ´ TBMM GÜNDEMİNDE
ÜNİVERSİTEYE ‘MİLLET BAHÇESİ´ TBMM GÜNDEMİNDE
CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Ege Üniversitesi´nin 290 bin metrekarelik ormanlık alanına yapılacak ‘millet bahçesi´ projesini TBMM gündemine taşıdı.
CHP´li Sındır, “yerel seçimler milat olacak!”
CHP´li Sındır, “yerel seçimler milat olacak!”
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Pir Sultan Abdal Derneği Bornova Şubesinin düzenlediği kahvaltıda hemşerileriyle buluştu, yaklaşan yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
CHP´li Beko, Seferihisar ve Urla balık çiftliklerini sordu:  Bu resmen hukuksuzluktur!
CHP´li Beko, Seferihisar ve Urla balık çiftliklerini sordu: Bu resmen hukuksuzluktur!
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İzmir´in Seferihisar ve Urla ilçelerinde mahkeme tarafından verilen iptal kararlarına rağmen sürdürülen ve yapılmak istenen balık çiftliklerini Çevre ve Şehircilik Bakanına “Neden mahkeme iptallerine rağmen yeni ÇED kararları verilmekte ısrar ediliyor” diye sordu ve “Bu resmen hukuksuzluktur” yorumunu yaptı.
CHP´li Sındır, “16 yıldır aynı filmi izliyoruz”
CHP´li Sındır, “16 yıldır aynı filmi izliyoruz”
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Tarlabaşılılar Kültür ve Dayanışma Derneği´nin Olağan Genel Kurulu´nda hemşerilerine seslendi.
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “TÜİK´e güven yok olmuştur”
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, “TÜİK´e güven yok olmuştur”
İktidarın yürütmeyi tekeline alarak ve TÜİK´i sorgulatır hale getirdiğini söyleyen Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, milletin tek lokmaya dahi razı hale getirildiğini ifade ettiği açıklamasında şunları kaydetti:
CHP´li Sertel: Bunlar devletin değil hükümetin müftüsüdür
CHP´li Sertel: Bunlar devletin değil hükümetin müftüsüdür
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, Siirt Müftüsü Ahmet Altıok´un Oda TV´ye yönelik katliam çağrısını kınayarak, “Diyanet´in en tepesindeki isim Atatürk´e hakaret eden, ‘Yunan galip gelseydi´ diyen kişiyi ziyaret ederse, siyasallaşan Diyanet´in müftüsü de katliam çağrısı yapmayı kendinde hak görür! Bunlar devletin müftüsü olamaz. Olsa olsa siyasal iktidarın müftüsüdür. O da halkın ve bizlerin nezdinde hükümsüzdür” dedi.
CHP´li Sertel: TRT halktan alıyor yandaşa dağıtıyor
CHP´li Sertel: TRT halktan alıyor yandaşa dağıtıyor
Gelirinin yaklaşık yüzde 90´ını elektrik katkı payı ve bandrol ücreti olmak üzere halktan kesilen vergilerden elde eden TRT, bu gelirin yarısından fazlasını (%56,6) oluşturan 1 milyar 131 milyon 302 bin lirayı dışarıdan sağlanan fayda ve hizmetler için harcıyor.
CHP´li Sertel´den ail
CHP´li Sertel´den ail
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, yeni yıla seçim bölgesindeki aileleri ziyaret ederek girdi. Doğanlar, Muhittin Erener ve Cengizhan Mahalleleri´nde Tunç, Alkan ve Çınar aileleriyle bir araya gelen Sertel, evlerine konuk olduğu ailelerin yeni yıllarını kutladı, sorunlarını dinledi.
 Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş ve heyetini makamında kabul etti.
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş ve heyetini makamında kabul etti.
Uysal: “Mevcut Ankara Büyükşehir Belediyesinin, Melih Gökçek´in partimize hukuksuz, ahlaksız, kanunsuz müdahaleleri olmuştur” Yavaş: “Sayın Genel Başkandan eğer aday çıkartmayacaklarsa destek talep etmeye geldim”
CHP´li Sındır, “Seçim yarışına kırmızı plakayla girilmez!”
CHP´li Sındır, “Seçim yarışına kırmızı plakayla girilmez!”
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, TBMM Başkanı Binali Yıldırım´ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilmesini katıldığı bir radyoda canlı yayında değerlendirdi.
CHP Muhsin Yazıcıoğlu´nun ölümü ve faili meçhuller araştırılsın dedi
CHP Muhsin Yazıcıoğlu´nun ölümü ve faili meçhuller araştırılsın dedi
Önerge AKP ve MHP´nin oylarıyla reddedildi
Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Asiltürk İzmir´de
Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Asiltürk İzmir´de
Saadet Partisi (SP) Kadın Kolları Genel Başkanı Ebru Asiltürk, toplumun her alanında çalışan, üreten, vatanına ve milletine katkı sağlayan kadınların siyasette de belirleyici olmaları gerektiğini belirtti.
Murat ÇEPNİ İzmir Milletvekili- Çıraklık ve Staj Sürelerinin Emeklilikte Sayılması Soru Önergesi
Murat ÇEPNİ İzmir Milletvekili- Çıraklık ve Staj Sürelerinin Emeklilikte Sayılması Soru Önergesi
Sosyal Güvenlik Kurumu´nun mevzuatına göre, işletmelerde mesleki eğitim gören çırak ve stajyer öğrenciler hakkında, iş kazası ve meslek hastalığıyla hastalık sigortası hükümleri uygulanıyor. Stajyer ve çıraklık sigortası, emekliliğe yarayan yaşlılık-malullük ve ölüm sigortaları kapsamının dışında tutuluyor. Bu sebeple staj ve çıraklık süreleri emeklilik hesabında dikkate alınmıyor. Milyonlarca kişinin yaşadığı mağduriyetle ilgili Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bir Soru Önergesi
AK Partili Kırkpınar´dan darbe savunucularına tepki
AK Partili Kırkpınar´dan darbe savunucularına tepki
AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Plan ve Bütçe Komisyonu´nda HDP´li Milletvekili Garo Paylan´ın, “Metin Akpınar bir uyarı yapmıştır" sözlerine karşılık “Uyarı Yok. Talep var” diyerek tepki gösterdi.
CHP´li Beko, ‘Kubilay unutturulmaya çalışılıyor!´
CHP´li Beko, ‘Kubilay unutturulmaya çalışılıyor!´
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, 8. ve 11. sınıf ‘T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük´ ders kitaplarından Menemen Olayının anlatıldığı bölümlerin çıkarılmasını Meclis gündemine taşıdı. İlgili bölümlerin hangi gerekçelerle ders kitaplarından çıkarıldığını Milli Eğitim Bakanı´na soran Beko, Kubilay´ın unutturulmaya çalışıldığına ve yapılanın Anayasaya aykırılık teşkil ettiğine vurgu yaptı.
MARTEK eski genel müdürünün 32 bin liralık maaşı büyük tepki çekmişti
MARTEK eski genel müdürünün 32 bin liralık maaşı büyük tepki çekmişti
MARTEK´te Genel Müdür maaşı 19 bin liraya indirildi!
CHP´DEN EYT VE ÜCRETLİ ÖĞRETMEN AÇIKLAMASI
CHP´DEN EYT VE ÜCRETLİ ÖĞRETMEN AÇIKLAMASI
CHP İstanbul Milletvekii Özgür Karabat ve Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer emeklilikte yaşa takılanlar ile ücretli öğretmenler konusunda TBMM´de bir basın toplantısı düzenledi.
CHP´li Sertel, gıda fiyatları üzerinden iktidarı eleştirdi:  “Vatandaşın cebinden elinizi çekin”
CHP´li Sertel, gıda fiyatları üzerinden iktidarı eleştirdi: “Vatandaşın cebinden elinizi çekin”
Sertel iktidara sordu, yanıt alamayınca kendi açıkladı
CHP´li Sertel´den üniversiteli posta dağıtıcıları için kanun teklifi
CHP´li Sertel´den üniversiteli posta dağıtıcıları için kanun teklifi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, PTT Personeli ile ilgili görevde yükselme ve personel alımı ile ilgili kanun teklifi verdi. Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu´na havale edilen teklif yasalaşırsa, 399 Sayılı KHK´ya göre 5 yıldan fazla süredir dağıtıcı pozisyonunda çalışan üniversite mezunları memur statüsüne geçiş yapacak.
Restorasyonda 114 kat artış & Bölünmez Çankırı: “16 yılda 5 bin 250 eser restore edildi”
Restorasyonda 114 kat artış & Bölünmez Çankırı: “16 yılda 5 bin 250 eser restore edildi”
AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, TBMM´de Vakıflar Genel Müdürlüğü bütçesi üzerine AK Parti Grubu adına yaptığı konuşmasında son 16 yılda 5 bin 250 vakıf eserinin restorasyonunun tamamlandığını ve restorasyonda 114 katlık bir artışın gerçekleştiğini belirtti
Türk Kadını VakıfBank ve Eczacıbaşı VitrA ile Dünyanın Zirvesinde
Türk Kadını VakıfBank ve Eczacıbaşı VitrA ile Dünyanın Zirvesinde
4 – 9 Aralık tarihlerinde Çin´in Shaoxing kentinde düzenlenen FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonasında ülkemizi temsil eden VakıfBank Eczacıbaşı VitrA Kadın voleybol takımları bir kere daha ülkemizin gururu olmayı başardılar.
CHP´li Sındır´dan Trabzon çıkarması “İktidarın kulakları sağır, gözleri kör”
CHP´li Sındır´dan Trabzon çıkarması “İktidarın kulakları sağır, gözleri kör”
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, CHP Ekonomi Heyet Başkanı olarak Trabzon´da demokratik kitle örgütlerini, meslek kuruluşlarını, odaları, sendikaları ziyaret etti, üreticilerin sorunlarını dinledi, esnafın ve sokağın nabzını tuttu.
CHP´Lİ BAKAN SORDU: GERİCİ ‘PROFESÖR´ HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI MI?
CHP´Lİ BAKAN SORDU: GERİCİ ‘PROFESÖR´ HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI MI?
İzmir´in Güzelbahçe ilçesinde, ‘Mevlid-i Nebi Etkinlikleri Haftası´ kapsamında Güzelbahçe Müftülüğü tarafından “Peygamberimiz ve Gençlik” adlı bir konferans gerçekleştirildi.
İŞÇİYİ İŞTEN ATMAK SOSYAL BİR CİNAYETTİR!
İŞÇİYİ İŞTEN ATMAK SOSYAL BİR CİNAYETTİR!
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, DİSK Emekli-Sen Buca Şubesi´nin düzenlediği birlik, beraberlik ve dayanışma etkinliğinde işçiler ve emeklilerle buluştu. Beko yaptığı açıklamada İzmir´de işten atılan işçilerin durumuna ve 10 Aralık´ta başlayacak İZBAN grevine dikkat çekerek, “İşçi kardeşlerimizin sendikalaşma ve toplu iş sözleşmesi hakkı Anayasal bir haktır. AKP´nin işçi düşmanı politikaları bugün işçi kardeşlerimizi bu noktaya getirmiştir. İşçiyi işten atmak sosyal bir cinayettir” dedi.
CHP´Lİ KANİ BEKO: “AYNI TOPRAKLARIN ÇOCUKLARIYIZ”
CHP´Lİ KANİ BEKO: “AYNI TOPRAKLARIN ÇOCUKLARIYIZ”
ANKARA- Bosna Hersek´ten Uluslararası Balkan Kooperatifleri öncülüğünde Türkiye´yi ziyarete gelen heyeti TBMM´de kabul eden CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, “Aynı toprakların çocuklarıyız. Bu topraklarda var olmak ve yok olmamak istiyorsak Mustafa Kemal´in altını kalın harflerle çizdiği yurtta barış dünyada barış ilkesi çerçevesinde, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olmak için hep beraber mücadele etmeliyiz.” dedi.
CHP´li Karabat,Ücretli Öğretmen  Atamalarına  Dikkat Çekti
CHP´li Karabat,Ücretli Öğretmen Atamalarına Dikkat Çekti
CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, 28 Ekim günkü TBMM Genel Kurulu´nda eğitim alanında yaşanan eşitsizliklere dikkat çekti.
CHP´Lİ KANİ BEKO: “SENDİKA ÜYESİ OLMAK SUÇ MU?”
CHP´Lİ KANİ BEKO: “SENDİKA ÜYESİ OLMAK SUÇ MU?”
ANKARA- CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, Tariş fabrikasında çalışan 7 işçinin sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarılmalarını Meclis´e taşıdı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk´un cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığı´na bir soru önergesi veren CHP´li Beko, sendika üyesi olmanın bir Anayasal hak olduğunu hatırlatarak, “Sendika üyesi olmak suç mu?” diye sordu.
CHP´li Sındır, “iki yanlıştan bir doğru çıkmaz!”
CHP´li Sındır, “iki yanlıştan bir doğru çıkmaz!”
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Bergamalılar Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği´nde hemşerileriyle buluştu, 31 Mart 2019´da gerçekleşecek yerel seçimlere yönelik değerlendirmelerde bulundu.
KANİ BEKO: “YARGI KARARINA UYMAMAK SUÇ DEĞİL Mİ?”
KANİ BEKO: “YARGI KARARINA UYMAMAK SUÇ DEĞİL Mİ?”
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, İstanbul Beşiktaş´ta bulunan ve İmam Hatip yapılmaya çalışılan İsmail Tarman Ortaokulu´na ilişkin yargının kararını hatırlatarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay´a “Yargı kararlarına uymamak suç değil mi?” diye sordu.
HDP GRUP TOPLANTISI...
HDP GRUP TOPLANTISI...
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, partisinin Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, dün çok sayıda partilinin ve sendikacının gözaltına alındığını belirterek, "Bu sabah kalktık yine 23 arkadaşımız gözaltına alındı. Her sabah gözaltılarla kalkıyoruz. Tek bildikleri hukuksuzluk, çete devleti anlayışıyla ülkeyi yönetme çabasıdır. Buna izin vermeyeceğiz." diye konuştu.
CHP GRUP TOPLANTISI...
CHP GRUP TOPLANTISI...
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 5 kişilik bir ailenin 30 gün boyunca sabah, öğle ve akşam sadece birer çay içip, birer simit yemeleri halinde bin 575 lira ödeyeceğini belirterek, "Asgari ücret bin 603 lira. Arada 28 lira kalıyor. Bu insan 28 lirayla, okul, elektrik, su, yol, doğalgaz parasını nasıl karşılayacak?" diye sordu.
İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, elektrik üretimi ve dağıtımında devam eden rant anlayışını TBMM gündemine taşıdı.
İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, elektrik üretimi ve dağıtımında devam eden rant anlayışını TBMM gündemine taşıdı.
Konuyla ilgili 22 Kasım tarihinde TBMM Genel Kurulu´nda söz alan Karabat, enerji sektöründe rant anlayışının devam ettiğine vurgu yaparak bu durumun en somut örneğinin elektrik faturalarında ortaya çıktığını belirtti. Elektrik faturalarında kesilen birçok vergi kaleminin vatandaşın cebine el uzatmak anlamına geldiğini belirten Karabat:
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Yenilenen ittifak korku ittifakı oldu.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Yenilenen ittifak korku ittifakı oldu.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmaya, dün İstanbul´daki helikopter kazasında şehit olan askerlere rahmet ve ailerine başsağlığı dileyerek başladı.
AK PARTİ GRUP TOPLANTISI...
AK PARTİ GRUP TOPLANTISI...
Cumhurbaşkanı ve AK PARTİ Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı´nda yaptığı konuşmada, dün İstanbul´da düşen askeri helikopterde hayatlarını kaybeden Albay Göksenin Aytural Şaylan, Üsteğmen Aykut Yurtsever, Astsubay Emre Vahit Bekli ve Uzman Çavuş Şahin Aslan´a Allah´tan rahmet, ailelerine başsağlığı diledi.
CHP´Lİ BAKAN İZMİR´DE SATILAN KAMU ARAZİLERİNİ SORDU
CHP´Lİ BAKAN İZMİR´DE SATILAN KAMU ARAZİLERİNİ SORDU
İzmir´de son 10 yılda kamu arazilerinin satışında ve kiralanmalarında büyük bir artış olduğuna dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Murat Bakan, “Özelleştirme İdaresi ve İzmir Defterdarlığı neredeyse her ay değerli kamu arazilerinin satışı ya da kiralamaları için ihaleye çıkıyor. İzmir merkezinde 10 bin 720 metrekare yüzölçümlü kamu arazileri üzerindeki yapılarla birlikte satılıyor” dedi.
CHP´li Sındır, “Bir çocuğun hayatından daha değerli ne olabilir!”
CHP´li Sındır, “Bir çocuğun hayatından daha değerli ne olabilir!”
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı´nı (LÖSEV) ziyaret etti, vakıf yöneticileriyle ve lösemi hastalarıyla bir araya geldi. Sındır, “Bir çocuğun hayatından daha değerli ne olabilir. Çocuklarımızın lösemi karşısında verdiği mücadelede sonlarına kadar yanlarındayız. Çocuklarımızı Lösemi hastalığına teslim etmemek ve çocuklarımızın umutlarını yeşertmek için gecesini gündüzüne katan LÖSEV ailesini gönülden kutluyorum. İyi ki varlar” dedi.
eclis´te İzmir modelini anlattı  Tarım Bakanı´nı İzmir´de staj yapmaya çağırdı
eclis´te İzmir modelini anlattı Tarım Bakanı´nı İzmir´de staj yapmaya çağırdı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, TBMM´de yaptığı konuşmada İzmir´in tarımsal kalkınma modelini anlattı, bu modelin Türkiye´ye örnek olması gerektiğini ifade ederek Tarım Bakanı´nı İzmir´de staj yapmaya çağırdı.
Kağıt toplayıcılarının durumu neden düzeltilmiyor?
Kağıt toplayıcılarının durumu neden düzeltilmiyor?
CHP İzmir Milletvekili Kani Beko, kağıt toplayıcılarının durumunu Meclis gündemine taşıdı. Beko, Çevre ve Şehircilik Bakanı tarafından yanıtlanmasını istediği soru önergesinde atık sektörünün bel kemiğini oluşturan, sektörü ayakta tutan ancak çalışma şartları hiçbir yasa ya da düzenleme ile düzeltilmeyen milyonlarca emekçi için hükümetin ne yaptığını sordu.
DOLAR
5.3168
EURO
6.0318
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İnsanlar sahip olduklarını küçümser, sahip olamadıklarını önemser

Konfüçyus
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları