CHP Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Cindi Can Polat ile Röportaj
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı Belediye Meclis Üyesi inşaat Mühendisi Cindi Can Polat ile gazeteci Yusuf Bildirici Bayraklı´daki çok önemli konular hakkında röportaj yaptı. Röportajda Kentsel dönüşümden Yamanlar Cem Evi hakkında bir çok soruya cevap aldık.
Tarih: 26.10.2016 14:58:07

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı Belediye Meclis Üyesi inşaat Mühendisi Cindi Can Polat ile gazeteci Yusuf Bildirici Bayraklı´daki çok önemli konular hakkında röportaj yaptı. Röportajda Kentsel dönüşümden Yamanlar Cem Evi hakkında bir çok soruya cevap aldık.

 

 /resimler/2016-10/26/1500470618744.jpg

Sayın Cindi Can Polat; 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili ne dersiniz?

 

15 Temmuz´da fetö tarafından Türkiye´de bir darbe girişiminde bulunuldu. CHP olarak biz, diğer muhalefet partileri, STK´lar odalar vs. Türkiye´de, top yekün herkes demokrasiye sahip çıktı. Bu çok önemli bir olaydır. Belki Türkiye´de ilk kez toplumun değişik kesimleri seçimle gelmiş bir iktidara karşı yapılmış darbeye dur dedi. Darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerimize Allah´tan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum.

Darbe sonrası siyasette uzlaşı sağlana bilindi mi yeni kapı ile ilgili ne dersiniz?

Darbenin hemen akabinde özellikle siyasetteki uzlaşma kültürü hepimizi heyacanlandırdı. Bu uzlaşı kültürünün devam etmesi gerekiyor. Ancak dayatmacı bir anlayışla uzlaşı kültürünün devam etmesi mümkün değildir. Hiç kimsenin böyle bir yola başvurmaması gerekir. Darbe gitrişiminde bulunanlar en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Tabiki bunlar yapılırken suçu olmayan kimseleri bu durumda zarar görmemeleri ve mağdur olmamaları konusunda maksimum hassasiyet gösterilmelidir. Yenikapı ruhu aslında Türkiye´de siyasette yeni bir kültür oluşturdu. Bu devam ettirilmelidir. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yenikapıda 12 madde halinde bunun nasıl olması gerektiğini çok güzel anlattı. Genel Başkanımızın bu söylemi ve tavrı Türkiye toplumunun hemem hemen bütün kesimlerince kabul gördü. Desteklendi. Önümüzdeki süreçte bu 12 madde çerçevesinde mücadele devam ettirilmelidir. Son olarak ülke olarak böylesi bir karanlık tabloyla bir daha umarım hiç bir zaman karşılaşmayız. Her zaman her koşulda demokrasimize sahip çıkmalıyız.

 

Bugün seçim olsa CHP başarılı olabilir mi?

 

Bugün seçim takvimi açıklansa olası bir seçimden ben CHP´nin başarı ile çıkacağına inanıyorum. Özellikle darbeye karşı dik duruş, darbecilerin en ağır şekilde cezalandırılıp, mağduriyetlerin oluşmması noktasındaki tavrı, tabi iç meseleler ve dış politikamız ve malesef yakın komşularımızla olan ilişkilerimizin gelmiş olduğu nokta itibarı ile süreç içinde CHP´nin uyarılarının dikkate alınmmasından kaynaklı geldiğimiz zor durum, CHP´nin bu konulardaki haklılığı, halkımızın nezdinde karşılık buluyor. Son araştırmalara göre CHP´nin oyunda ciddi artışların olduğunu biliyoruz. Ayrıca yapılan araştırmalar liderler arasında performansı en hızlı yükselen kişi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu´nun olduğu ortaya çıkıyor. Bu partimizin genelde başarılı olması noktasında son derece önemli bir bulgu. Ülke olarak kritik bir süreçten geçiyoruz. Artık vatandaşımız anladı ki Türkiye´de  iç barışı sağlayacak, dini, dili, ırkı, mezhebi ne olursa olsun ülke bütünlüğü içinde, bütün vatandaşlarımızın rahat ve huzur içinde yaşayacağı bir ülke ancak CHP iktidarı ile mümkün olabilir. Sadece içerde değil dışarıda da yakın coğrafyamızdaki karamsar tablodan kurtulmanın tek yolu CHP iktidarıdır. CHP laik demokratik Cumhuriyetin sigortasıdır. CHP demokratik katılımcı parlamenter sistemden yana olan bir parti.

Seçimlere örgütünüz çalışıyor mu, ne yapmalı görevini yerine getiriyor mu?

 

 Tabi bu naktada örgütümüze bizlerede önemli görevler düşmekte. Bu durumu halkımıza en iyi şekilde anlatmamız gerekiyor. İç çekişmelere son vermeliyiz. Seçilmiş kişilerin daha dikkatli olması gerekiyor. Toplumun her kesimi ile barışık olmalıyız. Özellikle seçilmiş bizlerin, milletvekillerimizin, belediye başkanlarımızın daha fazla insanların sorunları ile alakadar olması gerekiyor. CHP bütün inançlara etnik guruplara ve toplumun her kesimine eşit olan bir parti. Kimse kendini partinin üzerinde görüp yanlış bir tutum içine girmemeli. Esas olan CHP´nin tüzüğü, programı ve ilkeleridir. Bu çercevede çalışmalıyız. Sokakta daha çok olmalıyız. İktidarın özellikle ekonomik alanda ülkeyi getirmiş olduğu darboğazdan nasıl kurtarabilirizi, başımızdaki terör belasından nasıl kurtulacağımızı, uluslar arası camiada nasıl daha saygın bir ülke olabileceğimizi, yargıya olan güveni tekra nasıl tesis edilebileceği noktasında partimizin çözümlerini daha çok konuşmalıyız. Daha fazla üreten, daha güçlü ve daha demokratik bir ülke için CHP iktidarına ihtiyaç olduğunu anlatmalıyız. Din, dil, mezhep, ırk ayrımcılığını rededen, düşünce ve inanç özgürlüğünü savunan, ayrımcılıklara karşı olduğumuzu, tüm vatandaşlarımızın kültür inanaç ve yaşam şekillerinin devamı noktasında olan inancımızı, karalılığımızı daha cok anlatmalıyız.

 

Bayraklı belediyesinin çalışmaları hakkında biraz bilgi verir misiniz?

 

Bayraklıda seçilmiş olduğumuz günden bu güne kadar bütçe dahilinde çok güzel işler yapıldı. Metropol ilçelerin bütçeleri herkesin bildiği gibi çok kısıtlı. Malesef bu anlamda hükümetten hiç bir destek almadığımızı da belirtmek istiyorum. Bayraklı yeni bir ilçe. Kaymakamlık binası, emniyet müdürlüğü, Milli Eğitim vs. gibi kamu kurumlarımız malesef daha kiradalar. Bayraklı belediyesi hizmet binası ve Mustafa Kemal Spor salonu İBŞB katkıları ile tamamlandı. Pazaryerleri, kültür merkezleri, öğrenci yurdu gibi yapılar bu dönemde yapıldı, mevcut bulunanalar revizze edildi işlevsellik kazandırıldı. Bu dönemde sosyal alanda geliştirilen projeler var bunlar uygulanılıyor. Zamanla çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

 

Bayraklı´da belediyece sizce yapılması gereken en önemli projeler neler?

 

Bayraklı´da en çok ihtiyaç duyulan yerel yönetimlerce yapılması gereken işler arasında kentsel dönüşüm, altın yolun yer altına alınarak Bayraklılının denizle buluşturulması ve bir tören alanının yapılarak Bayraklı´ya yakışır bir meydan kazandırılması öne çıkan ve öncelikli yapılması gereken işler olarak görülüyor. Tabiî ki bu işlerin sadece ilçe belediyesi bütçesi ile yapılması çok zor. Bu konuda Büyükşehrimizin katkısına mutlaka ihtiyaç vardır. Büyükşehrimizin geçmiş ve katkı koymuş olduğu belediye hizmet binası, Mustafa Kemal kapalı Spor Salonu vs. gibi projelerde olduğu gibi bu projelerde de bayraklının yanında olacağına inanıyorum. Bu projelerinde önümüzdeki süreçte hayata geçeceğine düşünüyorum.

 

İBB çalışmaları ile ilgili ne düşünüyor sunuz?

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışmalarıyla dünyada, İzmir´i en hızlı gelişen ve değişen kent sıralamasında ikinciliğe getirmiştir. Gene ABD de araştırma kuruluşlarınca yapılan araştırmada İzmir Türkiye´de en hızlı gelişen ve değişen kent sıralamasında birinci sıradadır. İBB Metrosunu bakanlık desteği olmadan en iyi ve en uygun fiyata inşa eden Türkiye´deki tek belediyedir. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi yapmış olduğu arıtmalarla, temiz su ve kanal şebekeleri ile asfaltlama çalışmaları ile yapmış olduğu yollarla,  alt geçit üst geçitlerle belki de Türkiye´de alt yapıya en çok yatırım yapan belediyedir. İzmir´in hedefi kültür turizm ve fuarlar şehri olmaktır. Bu anlamda yeni yapılan fuar alanı, Adnan Saygun, vb. projeler ile Karşıyaka´da yapılacak olan opera binası örnek projelerdir. Büyük şehrin sahil düzenlemesi, spor kulüplerine yapmış olduğu destekler, tramvay, kapalı spor salonları, şehir parkları, sosyal projeler vb. daha sayamadığımız birçok çalışması bulunmaktadır.

 

İBB kentsel dönüşümde neler yapmalı?

 

Kentsel dönüşüm meselesinin bir an evvel hayata geçmesi lazım. İzmirde en çok ihtiyaç duyulan hizmetleden bir taneside oluşan rantın vatandaşa kazandırılıdığı yerinde yapılacak kentsel dönüşümdür. Bu işte büyük şehrimizin biraz daha hızlı hareket etmesi gerekiyor. Gece kondulaşmanın yoğun olarak yapıldığı  yerlerde gerekirse emsal arttırımına gidilerek yatayda yapılaşmanın yerine düşeyde yapılaşma modeli ile dönüşüm sağlanabilir. Emsal arttırımı olmadan bazı mahallelerde dönüşümü gerçekleştirmek çok güç. Emsal arttırımında engel olarak alt yapı sorunu öne sürülmemelidir. Zaten söz konusu  mahalleledeki alt yapıda üst yapıya uyğun inşa edilmiş yeni yapılaşma ile entegre olamıyacak bir durumdadır. Dönüşüm olursa her halükarda bu alt yapıda değişecek. Dolaysıyla alt yapı sorunu üst yapı projelendirilirken çok kolay çözülebilir. Vatandaşın ve bu mahallelerde yaşayan biri olarak  beklentimiz bu yönde. Vatandaşın bu beklentisinin güz ardı edilmeyerek, büyük şehrimizce İzmirlilerin özlemle beklediği kentsel dönüşümün yakın zamanda hayata gececeğini düşünüyorum.

 

Bayraklı Belediyesi´nin Yamanlar Cem Evinin Düğün Salonu ile igili yıkım kararı alınmasına ne dersiniz?

 

Öncelikle Muharrem ayı içerisindeyiz. Ben tutulan oruçların, yassı matemin ve yapılan aşurelerin Allah´tan kabulünü diliyorum. Yamanlardaki Alevi Kültür Dernekleri Karşıyaka şubesince kullanılan düğün salonu benimde meclis üyesi olduğum dönemde Karşıyaka belediyesince yapıldı. Kamunun parası ile projeli olarak inşa edilmiş bir yapı. Bu yapı sonraki süreçte dönemin belediye başkanı Sayın Cevat Durak tarafından başkanlık oluru ile derneğin kullanımına tahsis edildi.  Bu davranış toplumun geniş kesimlerince sevgi ile karşılanmış ve takdir edilmiştir. Bu kullanım Bayraklı´nın ilçe olması ile Bayraklı Belediyesi döneminde de devam etmiştir. Ancak geldiğimiz noktada salonun bulunduğu alanın otopark alanı olması sebebi ile yapı ruhsatlandırılamadığından yıkım meselesi çıkmıştır. Ancak yıkım yerine plan değişikliği yapılarak ben bu yapının kurtarılabileceğini düşünüyorum. Sonuçta bu yapı kamu parası ile yapılmış. Hepimizin malı, milli servet. Yıkmak yerine ruhsatlandırılarak topluma kazandırılmasından yanayım. Doğru olan bu olur. Ancak bu yapı pazar yerini genişletmek yada otopark alanı olarak kullanmak amacı ile yıkılacaksa bile, o bölgede postacılar mahallesinde belediyemizce yapılacak olan kültür merkezi bünyesindeki düğün salonlarından birinin bu derneğe tahsis edilmesi gerekir. Çünkü her ne kadar bu salonda gelen gelirle, Cem Evi Sosyal Kültürel ve eğitsel çalışmalarını maddi anlamda destekliyorsa da, meselenin birde sosyal yanı vardır. Bu salonda o bölgede oturan herkes düğün salonlarının piyasadaki kiralanma bedelleri güz ününe alındığında, çok daha ucuza düğünlerini yapmaktadır. Salonun kiralanmasında toplumun her kesimine eşit mesafede durulmakta, hiç bir ayırım yapılmamaktadır. Ben bu meselenin konuşularak uzlaşı ile çözülebileceğini düşünüyorum. Ülke olarak çok sıkıntılı bir süreçten geçtiğimiz bu günlerde, böylesi kısır tartışmaların yerine, meselenin çözümü için tarafların daha sağduyulu davranması gerekiyor.

 

29 Ekim geldi bir mesaj vermek istermisiniz?

Kurtuluş savaşı ile, ülkemizde yaşayan bütün etnik ve dini kesimlerce, hiç kimsenin hiç bir ayırın ortaya koymadan, kadın erkek ve çocuklarla, büyük gayret ve fedakalıkla elde ettiğimiz başarı neticesinde, kurulan cumhuriyetimizin 93 yıldönümünü kutluyorum. Başata ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu mücadelede hiç bir fedakarlıktan kaçınmadan ülkenin bağımsızlığı için canlarını feda etmede hiç terettüd etmeyen aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sayğıyla anıyorum. Cumhuriyetimize sahip çıkmalıyız. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin, bu ülkede olmazsa olmazı, sonuna kadar ilelebet savunacağı ve hiçbir koşıulda vazgeçemeyeceği en önemli değeri, laik demokratik cumhuriyeti ilelebet korumak ve yaşatmak olması gerektiğine inanıyor ve savunuyorum. Ulusumun ve Bayraklılı vatandaşlrımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutluyorum.

 RÖPORTAJ; YUSUF BİLDİRİCİ 

 

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CHP´li Serdar Sandal, belgelerle açıkladı.
CHP´li Serdar Sandal, belgelerle açıkladı.
Adalet bu partinin sadece adında var. Adalet olmayan yerde çöküntü başlar. Seçimde AKP için çalışmayacağım´ diyen Ali Aslan ve partisindeki abileri CHP´yi karalamaya çalışıyorlar.
"CHP´Lİ SANDAL´DAN BAYRAKLI´YA ESKİŞEHİR MODELİ"
"CHP´Lİ SANDAL´DAN BAYRAKLI´YA ESKİŞEHİR MODELİ"
CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı Serdar Sandal, Bornova ve Laka derelerini Eskişehir´deki Porsuk Çayı gibi yapacaklarını açıkladı. Bayraklı´nın bu iki deresini, etrafında birçok sosyal tesisin bulunduğu, içinde teknelerin dolaştığı bir cazibe merkezi haline dönüştüreceklerini kaydeden Sandal “Dünyanın birçok yerinden kruvaziyer gemilerle gelen turistler, küçük teknelerle Smyrna Meydanı´na gelip, oradan 8 bin yıllık Smyrna höyüğünü ve kuracağımız müzeyi ziyaret edecek, derelerimizin etrafındaki sosyal donatı alanlarında vakit geçirecek” dedi.
CHP´LİYMİŞ..!
CHP´LİYMİŞ..!
Sevgili okurlarım aylardan beri Bayraklımızda siyaset yapanlar hakkında birçok şey yazdım. En çok CHP´liymiş gibi görünüp, CHP´de ikbal peşinde koşanları yazmıştım.
SANDAL: “GÜCÜNÜZ YETİYORSA BİZİ VATANDAŞIN KALBİNDEN SÖKÜN”
SANDAL: “GÜCÜNÜZ YETİYORSA BİZİ VATANDAŞIN KALBİNDEN SÖKÜN”
Bayraklı´da kimseyi ayırmadan toplumun tamamını kucaklayan demokratik bir seçim çalışması sürdürdüklerini belirten CHP Bayraklı Belediye Başkan Adayı Serdar Sandal, buna karşın son günlerde CHP´ye yönelik saldırılarının dozunun giderek artmasına tepki gösterdi. CHP´li 3-4 gencin demir sopalarla dövüldüğünü, seçim bürolarının kurşunlandığını ve son olarak da hemen her gün afişlerinin yırtılıp karalandığını ve üzerine başka bir adayın afişlerinin yapıştırıldığını belirten Sandal “Afişlerimizi yırtsan da, duvarlardan indirsen de sen de çok iyi biliyorsun ki biz Bayraklı´da tüm yurttaşlarımızın gönlüne yazıldık. Gücünüz yetiyorsa gelin bizi yurttaşlarımızın gönlünden silin. Siyasi rakiplerimize de buradan sesleniyorum. Saldırıları kınayacağınıza 2 AKP´li meclis üyeniz ve gençlik kolları başkanınızla birlikte 30 adamla çevirdiğiniz gençlerimizden özür dileyin. Onur budur, şahsiyet budur” dedi.
CİVELEK, BAYRAKLI´YA BAHARI ERKEN GETİRDİ.
CİVELEK, BAYRAKLI´YA BAHARI ERKEN GETİRDİ.
Yerel seçimlere çok az bir süre kalmasına rağmen tüm siyasi partilerde çalışmalar hızla sürüyor. Daha evvel Bayraklı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) den 81 kişi ile istifa ederek CHP´ye katılan Bayraklı Çarşı Esnafı Dernek Başkanı Ertuğrul Civelek, 2019 yerel seçimlerine CHP´den meclis üyesi adayı olarak katıldı. Adaylığının tanıtım programında renkli sahneler oluştu.
SÖZ KONUSU BAYRAKLI İSE GERİSİ TEFERRUATTIR
SÖZ KONUSU BAYRAKLI İSE GERİSİ TEFERRUATTIR
31 Martta Türkiye geneli ve Bayraklı´da gerçekleştirilecek yerel yönetimler seçimleri için Cumhur ittifakı ile AKP ve MHP´nin ortak adayı olan AKP Adayı Ali Aslan aylar öncesinden aday olarak seçim çalışmaları yapmakta, kısa bir süre içerisinde CHP´nin Adayı olan Serdar Sandal Millet ittifakı Adayı olarak Bayraklı´da Ali Aslan´ın karşısına çıkması ile Ali Aslan´ın seçim kazanma şansı sıfıra düştü.
GİDENE GÜLE GÜLE DEMİYORUM, BETER OLUN!..
GİDENE GÜLE GÜLE DEMİYORUM, BETER OLUN!..
Sevgili okurlarım olanlara bakıyorum da hayretler içerisinde kalıyorum. CHP de ne kadar hain varmış haberimiz yokmuş.
İzmir Bayraklı´da Cemal Mehmethanoğlu Tepkisi
İzmir Bayraklı´da Cemal Mehmethanoğlu Tepkisi
Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezinde yoğun bir aday belirlemesi mesaisi yaşanıyor. İzmir ilçeleri özelinde kesin olmayan fakat kulislerde konuşulan isimlerden birisi de Bayraklı Belediyesi için Cevat Durak.
BAYRAKLI´DA ADAY PROTESTOSU
BAYRAKLI´DA ADAY PROTESTOSU
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezinin MYK üyelerince açıklanan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Tunç Soyer olurken ilçelerde aday listelerine vatandaşlar tepki gösterdi.
CHP´Lİ ÖNCEL; ÇOCUKLARIN KARNE HEDİYESİ KİTAPTIR
CHP´Lİ ÖNCEL; ÇOCUKLARIN KARNE HEDİYESİ KİTAPTIR
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı Murat Haluk Öncel Bayraklı´daki çeşitli okullara giderek öğrencilere karne hediyesi olarak kitap dağıttı.
CHP´Lİ VAHAP YILMAZ; "BAYRAKLI BETONA GÖMÜLMEYECEK"
CHP´Lİ VAHAP YILMAZ; "BAYRAKLI BETONA GÖMÜLMEYECEK"
Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) Bayraklı Belediye Başkan Aday adayı Mimar Vahap Yılmaz, Bayraklı´da bulunan Malatyalıların genelde uğrak yeri olduğu Malatyalılar kıraathanesinde Malatyalı hemşerileri ile bir araya gelerek, istek ve sorunlarını dinledi.
CHP´Lİ VAHAP YILMAZ; BAYRAKLI İÇİN 100 YIL KALICI PROJE İLE HAZIRIM.
CHP´Lİ VAHAP YILMAZ; BAYRAKLI İÇİN 100 YIL KALICI PROJE İLE HAZIRIM.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı aday adayı Vahap Yılmaz, hedefinin “hep yükselen değerler” olduğunu belirterek, Bayraklı için önemli açıklamalarda bulundu.
CHP´Lİ BAŞKANDAN AK PARTİ ADAY ADAYINA TAM DESTEK.
CHP´Lİ BAŞKANDAN AK PARTİ ADAY ADAYINA TAM DESTEK.
2009 yılında Bayraklı´da yapılan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisinden Meclis Üyesi seçilip 5 yıl CHP Bayraklı Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulunan Rıza Urhan, dün akşam AK Parti Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı Mikail Bilici´ye STK ziyaretlerini esnasında Banazlılılar Kültür ve Dayanışma Derneği olarak tam destek sözü verdi.
Halka hizmetin direnç gerektirdiğini söyleyen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ; "Bayraklı´da yapılamaz denilenleri yaptık”
Halka hizmetin direnç gerektirdiğini söyleyen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ; "Bayraklı´da yapılamaz denilenleri yaptık”
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ yerel yönetimler aracılığı ile halka hizmetin her zamankinden çok direnç gerektirdiğini söyledi.
YAZ GİTSİN!
YAZ GİTSİN!
Bir göreve talip olmak için aday adayı olduğunuz da yüzünüzde sahte gülüşle cadde ve sokaklarda Kemal Sunal´ın Şaban´ı gibi gezin, Ceylan gibi sekin aman ha ayakkabınız ıslanmasın, tozlanmasın..
CHP´Lİ TEKİN AKKOYUN ADAY ADAYLIĞINI VE PROJELERİNİ AÇIKLADI.
CHP´Lİ TEKİN AKKOYUN ADAY ADAYLIĞINI VE PROJELERİNİ AÇIKLADI.
31 Mart 2019´da yapılacak olan yerel seçimler için Partisi Bayraklı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)´den Aday Adayı olan Türk Kızılayı Konak Şube Başkanı Tekin Akkoyun Bayraklı Çiçek Düğün Salonunda düzenlediği törenle Aday Adaylığını açıkladı.
“BAŞKA İZMİR YOK, İZMİR İÇİN KARABAĞ”
“BAŞKA İZMİR YOK, İZMİR İÇİN KARABAĞ”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylık dosyasını teslim ettikten sonra Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ için bir araya gelen gönüllüler çığ gibi büyüyor. Oluşan büyük destekle ilçelerde sokak sokak çalışmalarını sürdüren kadınlar, “İzmir için Karabağ ve Başka İzmir yok” sloganlarıyla Başkan Hasan Karabağ´ı anlatıyor.
ADI KERİM ÖZER, TÜM SORUNLARI ÇÖZER
ADI KERİM ÖZER, TÜM SORUNLARI ÇÖZER
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı Kerim Özer, Aday Adaylık müracaatını yaptığı günden beri Mahalle, Mahalle gezerek Muhtarlar ve STK´larla buluşmaya devam ediyor.
CHP´li Cindi Can Polat, Bayraklı´yı ortak akılla yöneteceğiz.
CHP´li Cindi Can Polat, Bayraklı´yı ortak akılla yöneteceğiz.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı Cindi Can Polat, Bayraklı ilçe sınırları içerisinde kalan Bornova Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD Şube Başkanı ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek, çalışmaları ve olası projeleri hakkında bilgi verdi.
CHP´Lİ CİNDİ CAN POLAT; BAYRAKLI´YA HEYACAN GETİRDİ.
CHP´Lİ CİNDİ CAN POLAT; BAYRAKLI´YA HEYACAN GETİRDİ.
Genç yaşta siyasete atılıp, Partinin her kademesinde görev alan aldığı görevi başarı ile sonuçlandıran 15 yıldır da Belediye meclis üyeliği görevi yaparak Belediyecilikte ustalaşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı Cindi Can Polat, seçim atmosferini de çok iyi bilen kişi olduğundan 31 Martta yapılacak olan yerel seçimler için ara vermeden çalışıyor.
CHP´Lİ CİNDİ CAN POLAT; PAZAR ZİYARETİNDE  “ALANDA, SATAN DA MEMNUN DEĞİL”
CHP´Lİ CİNDİ CAN POLAT; PAZAR ZİYARETİNDE “ALANDA, SATAN DA MEMNUN DEĞİL”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı Cindi Can Polat Pazar esnafını ziyaret ederek, vatandaşlarla da sohbet etti. Bayraklı´da kurulan semt pazarlarını ziyaret ederek hem vatandaşın hem esnafın sorunlarını dinledi.
CHP´Lİ CİNDİ CAN POLAT: AMACIM İNSAN ODAKLI BİR BELEDİYECİLİK
CHP´Lİ CİNDİ CAN POLAT: AMACIM İNSAN ODAKLI BİR BELEDİYECİLİK
Karşıyaka´da 2004 Bayraklı´da 2009-2014 yılındaki seçim çalışmalarında CHP´den Meclis Üyesi adayı olarak katılan ve 15 yıl Meclis Üyeliği yapan Cindi Can Polat, 31 Mart 2019 yerel seçimlerine Belediye Başkan aday adayı olarak sahaya indi.
NAFİZ GÜRMAN PAZAR YERİ HİZMETE AÇILDI
NAFİZ GÜRMAN PAZAR YERİ HİZMETE AÇILDI
Nafiz Gürman Mahallesi´nde 280 pazarcı tezgahının yer alacağı 5 bin 500 metrekare oturma alanına sahip kapalı pazar yeri geniş katılımla hizmete açıldı. Çarşamba günleri faaliyet gösterecek pazar için düzenlenen törende konuşan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Burayı iki kat planlamıştık. Üstüne spor tesisi ve düğün salonu yapacaktık ancak büyükşehir planlaması bunu reddetti. Özkanlar Pazar Yeri´ni de çözümsüz bırakan biz değiliz. Ama orayı da ben yine çözeceğim. Sadece biraz zaman istiyorum" dedi.
CHP BAYRAKLI MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLARI TAM LİSTESİ
CHP BAYRAKLI MECLİS ÜYESİ ADAY ADAYLARI TAM LİSTESİ
CHP BAYRAKLI´DA REKOR ADAY ADAYI 119 Meclis Üyeliği Aday Adaylığı Başvurusu Yapıldı.
Cindi Can Polat´ın Adaylık açıklaması mitinge dönüştü
Cindi Can Polat´ın Adaylık açıklaması mitinge dönüştü
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı Belediye Başkan aday adayı Cindi Can Polat´ın adaylık açıklaması ilçe binasına sığmayınca katılımcılar ilçe binası önünü miting alanına çevirdi.
BAYRAKLIYA YENİ BİR UMUT SONGÜL GÖK
BAYRAKLIYA YENİ BİR UMUT SONGÜL GÖK
“AMOZON KADINLARININ RUHUNU YAŞATMAK İÇİ ADAYIM”
HADİ O ZAMAN NE DURUYORSUNUZ!
HADİ O ZAMAN NE DURUYORSUNUZ!
Sevgili okurlarım geçtiğimiz günler içerisinde CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu; "İstanbul, Ankara, Balıkesir, Antalya, Mersin. Adana, Uşak buraları alacağız. İstanbul´u başarı hikâyesi olan birisiyle alınır!.." Demişti.
CHP´li Sındır, Bayraklı´da Erzurumlularla Biraraya Geldi.
CHP´li Sındır, Bayraklı´da Erzurumlularla Biraraya Geldi.
CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, Bayraklı´da Erzurum Palandöken Kültür ve Yardımlaşma Derneğinde STK yöneticileri ve kanat önderleriyle bir araya geldi, Hayır´ı anlattı.
BAYRAKLI´DA CHP´Lİ KADINLAR  “HAYIR” İÇİN ÇALIŞIYOR
BAYRAKLI´DA CHP´Lİ KADINLAR “HAYIR” İÇİN ÇALIŞIYOR
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeliha Avar ve Kadınlardan oluşan ekibi ile Yeni anayasaya “HAYIR” demek için Bayraklı´da kapı kapı dolaşmaya başladı.
CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper´den Düğün Salonu Yıkımı İle İlgili Flaş Açıklama
CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper´den Düğün Salonu Yıkımı İle İlgili Flaş Açıklama
CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, Bayraklı Belediyesi´nin Yamanlar´da Cemevine yönelik herhangi bir müdahalesinin olmadığı, derneğin işlettiği düğün salonunun kaçak olduğu için yıkıldığı belirterek, “Kamuoyunda ‘Cemevi yıkıldı´ şeklinde bir algı yaratmaya çalışılıyor. Bu kesinlikle doğru değildir. Sorumluluk sahibi bazı partililerimizin belediyemizden ve bizden bilgi almadan açıklama yapması bizleri derinden üzmüştür. Herkesi sağduyulu olma davet ediyorum. Kimse bunun üzerinden siyaset yapmasın” dedi.
Cindi Can Polat: Saygı ve Özlemle Anıyoruz
Cindi Can Polat: Saygı ve Özlemle Anıyoruz
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Cindi Can Polat, Mustafa Kemal Atatürk´ün hayata gözlerini yumduğu 10 Kasım münasebeti ile bir mesaj yayınladı.
CHP Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Cindi Can Polat´tan 30 Ağustos Mesajı
CHP Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Cindi Can Polat´tan 30 Ağustos Mesajı
CHP Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Cindi Can Polat 30 Ağustos Zafer bayramı ile ilgili bir mesaj yayımladı.
Bayraklı CHP´de Rekor imza!
Bayraklı CHP´de Rekor imza!
Cemalettin Alper, 417 delegeden 383´ünün imzasını toplayarak bir rekorun altına imza attı.
DOLAR
5.7227
EURO
6.3038
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ya Ali, cenazemi sen yıkayacaksın. Borcumu sen ödeyeceksin, zimmetimi sen ifa edeceksin…

Hz. Muhammed
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları