BURADA MADEN OCAĞI İSTEMİYORUZ…
Orman ve Su İşleri Bakanlığı´nın 23.08.2017 tarih-1098 sayılı olurları ve "ÇED Raporu Gerekli Değildir" kararıyla, Menemen ilçesi Alaniçi - Göktepe mevkiinde bulunan toplam 85 bin 990 m2 alanda KALKER Ocağı İşletme Ruhsatı verilmesi en az 100 yaşında çam ağaçlarının kesimine başlanması ilçede kanaat önderlerini harekete geçirdi. Çevre katliamına dur demek için Alaniçi Köy Kahvesinde basın açıklamasında bulunan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Menemen ve çevresinde yaşayan binlerce canlının yaşam kalitesi için bu denli hayati bir durum söz konusu iken ilgili kurumlar hangi sebep veya sebeplerden ötürü ‘ÇED Raporu Gerekli Değildir´ kararını verebilmiştir” sorusunu yöneltti ve yargı sürecinin devam etmesi nedeniyle ağaç kesiminin durdurulmasını istedi.
Tarih: 8.8.2018 09:14:39

Orman ve Su İşleri Bakanlığı´nın 23.08.2017 tarih-1098 sayılı olurları ve "ÇED Raporu Gerekli Değildir" kararıyla, Menemen ilçesi Alaniçi - Göktepe mevkiinde bulunan toplam 85 bin 990 m2alanda KALKER Ocağı İşletme Ruhsatı verilmesi en az 100 yaşında çam ağaçlarının kesimine başlanması ilçede kanaat önderlerini harekete geçirdi. Çevre katliamına dur demek için Alaniçi Köy Kahvesinde basın açıklamasında bulunan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, “Menemen ve çevresinde yaşayan binlerce canlının yaşam kalitesi için bu denli hayati bir durum söz konusu iken ilgili kurumlar hangi sebep veya sebeplerden ötürü ‘ÇED Raporu Gerekli Değildir´ kararını verebilmiştir” sorusunu yöneltti ve yargı sürecinin devam etmesi nedeniyle ağaç kesiminin durdurulmasını istedi.

 

            Alaniçi köy kahvesinde gerçekleşen basın açıklamasına; Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, CHP İzmir Milletvekili Mahir Polat, CHP İlçe Başkanı Hürol Taklak, İyi Parti İlçe Başkanı Yılmaz Karslı, sivil toplum temsilcileri, meslek odalarının başkan ve yöneticileri, belediye meclis üyeleri,   avukatlar, muhtarlar ve Alaniçi sakinleri katıldı.

 

Günde 200 kamyon malzeme taşınacak

 

Kamuoyunun bilgisine diyerek sözlerine başlayan Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin sözlerine şöyle devam etti , “Orman ve Su İşleri Bakanlığı´nın 23.08.2017 tarih ve 1098 sayılı olurları ile maden izni verilen, Menemen ilçesi Alaniçi - Göktepe mevkiinde bulunan toplam 85 bin 990 m2alanda KALKER Ocağı İşletme Ruhsatı alınmıştır, iznin bitiş tarihi 16.03.2026´dır.

 

Anılan KALKER Ocağı açık işletme yöntemi ile çalıştırılacak olup; yaklaşık 500.000 ton/yıl üretim kapasitesine sahiptir. Bu miktar da aylık olarak yaklaşık 50.000 ton/ay, günlük 2.000 ton/gün kalker üretimi demektir. Yani günde 200 kamyon malzeme ocak dışına nakil edilecektir. Açık işletmede üretim için delme&patlatma yöntemi kullanılacak olup, hem patlatma sırasında, hem de üretilen malzemenin nakliyesi sırasında hatırı sayılır miktarda toz oluşacak, bu da tarım bölgesi olan ve 40 cins sebze, 20 cins meyvenin yetiştiği yöremizde tarım ürünlerini, insan ve hayvan sağlığını olumsuz yönde etkileyecek, mera ve doğal sit alanlarımızı yok edecektir. Tüm bunların yanı sıra bahsi geçen tesis 1. derece deprem bölgesi olan bölgemiz için bambaşka bir tehdit daha oluşturmaktadır”

 

“Taş Ocağı için neden ÇED Raporu istenmez?”

 

“Menemen ve çevresinde yaşayan binlerce canlının yaşam kalitesi için bu denli hayati bir durum söz konusu iken ilgili kurumlar hangi sebep veya sebeplerden ötürü ‘ÇED Raporu Gerekli Değildir´ kararını verebilmiştir” sorusunu yönelterek açıklamasını sürdüren Başkan Şahin, “ÇED Raporu Gerekli Değildir kararı verilirken Menemen Belediye Başkanı´nın, Belediye Meclis Üyelerinin, Mahalle Muhtarlarının, başta Ziraat Odası olmak üzere ilçede bulunan Odaların ve Sivil Toplum Örgütlerinin ve en önemlisi bu topraklarda yaşayan, ekmeğini bu topraklardan kazanan değerli köylü ve çiftçilerimizin fikirleri alınmış, düşünceleri sorulmuş mudur? Tabii ki hayır. Bu fikir almazları da hep birlikte buradan bu mikrofonda sizlerin aracılığıyla bir kez daha protesto ettiğimizi iletmek istiyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyemizin bu bölgede hayata geçirmeyi planladığı, bölge için büyük bir öneme sahip olan Sulama Barajı projesi yıllardır ÇED Raporu´na takılırken, ki benim bildiğim 7 yıldır ÇED Raporu almak isteyen Büyükşehir Belediyesi Değirmendere Barajı´nı yapmak için yola çıkmış ve henüz daha birkaç ay önce 7 yıl sonra ÇED Raporu alınabilmiştir. Su hayat demektir, su için bile ÇED Raporu isteniyorsa, Taş Ocağı için neden ÇED Raporu istenmez ben şahsen anlamış değilim. Bölge için getirisi olmamasının yanı sıra yeraltı ve yerüstü doğal kaynaklar için (özellikle su kaynakları) birçok tehdit barındıran Maden Ocağı´nın kurulmasına izin verilmesi manidardır. Birileri burada para kazanacak diye bu ÇED Raporu Gerekli Değildir kararı verilmesini buradan ben şahsen kınıyorum, sizlerin de kınadığını bildiriyorum” diye ifade etti.

 

“Burada Taş Ocağı İstemiyoruz!”

 

Başkan Şahin, “Ülkemizin ve Menemen´in doğal güzellikler bakımından zengin bölgelerinden olan Emiralem bölgemizin bu güzide mevkiinde bu şekilde maden ocakları ile çevreye ve bu havzaya her açıdan zarar verilmesi, yeraltı ve yerüstü doğal kaynakların tahrip edilmesi hiçbir Menemenli tarafından kabul edilemez. Burada bir maden ocağının işletilmesinin ardından diğerlerine örnek teşkil edecek ve çevremizin geleceği tehlike altına girecektir. Atalarımızdan miras değil, çocuklarımızdan ödünç aldığımız çevremizi ve dünyamızı bu şekilde tahrip ettirmeyeceğiz. Bizler burada orman ile iç içe yaşayarak kardeş olmuşuz. Ne güzel söylemiş büyük usta ‘Bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçesine´ Biz de hep birlikte yaşamak istiyoruz. Bizler burada hiçbir zaman taş ocağı istemedik. Hiçbir zaman da istemeyeceğiz. Hep dediğim gibi yarının ekonomisi temiz bir çevreden geçer. Çevre yoksa hayat yoktur demektir. Bu güzel ülkemizde mücadele etmeden hiçbir hak kazanılmıyor. Yaşasın çevre diyoruz”  dedi.

 

İlçemiz avukatları adına söz verilen Diler Bosut Güven de hukuki süreci şöyle özetledi, “Tam da bu bölgede hukuki davalar açılmış, keşif yapılmış ve bilirkişi raporu beklenirken davaya rağmen ağaç kıyımı ile başlayan bu faaliyet tüm Menemen´i çok üzdü. Onun için bugün buradayız. 10 yıl önce Emiralem´de yaşanan yargı sürecinde mahkeme keşif yaptı ve dedi ki burası su toplanma havzası ve köyler iç içe çok yakındır, su toplanma havzasında dinamitler patladığında su kaynakları olumsuz etkilenecektir. O nedenle o yıl biz o davayı kazandık ve bu maden ocağı burada açılamadı. Üstünden bir 10 yıl geçmişken yine tazelenen bu faaliyet nedeniyle biz hukuki sürece devam ediyoruz. Çünkü biz haklıyız. Bu bölge bir su havzası, köyler iç içe, burada bir yaşam, tarım ve insan hayatı var. O nedenle yine hukuki süreçte de yine kazanımla noktalayacağız bu süreci”

Basın açıklamasının ardından ağaçların kesildiği alana geçildi. Burada da Başkan Şahin, yargı sürecinin devam etmesi nedeniyle ağaç kesiminin durdurulmasını ve yargı sürecinin çalışmasının beklenmesini istedi. 

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BURADA MADEN OCAĞI İSTEMİYORUZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Mis kokulu Festival Başlıyor
Mis kokulu Festival Başlıyor
Her yıl Mayıs ayının ilk haftası düzenlenen Uluslararası Çiçek Festivali kapılarını 3 Mayıs´ta düzenlenecek olan kortejle açacak.
Dünya çocukları Karşıyaka´da buluşuyor!
Dünya çocukları Karşıyaka´da buluşuyor!
Karşıyaka Belediyesi tarafından, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle geleneksel hale getirilen Uluslararası Çocuk Şenliği, bu yıl da dünya çocuklarını Karşıyaka´da buluşturacak. 7 ülkeden 122 çocuğun konuk olacağı şenlik boyunca kentin dört bir yanında rengarenk gösteriler sergilenecek, 23 Nisan büyük coşkuyla kutlanacak.
İTO´dan Batur´a destek ve birliktelik mesajı
İTO´dan Batur´a destek ve birliktelik mesajı
İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener ve İTO yönetimi ile birlikte, 31 Mart yerel seçimlerinde konak Belediye Başkanı seçilen Abdül Batur´u ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi. İTO başkanı Mahmut Özgener ile Başkan Batur´un buluşmasında destek ve birliktelik mesajları verildi.
FOÇA´DA ‘GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ´
FOÇA´DA ‘GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ´
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile Foça Demokrasi Meydanı´nda düzenlenen ‘Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği´nde, ‘Mendil Kapmaca´ ve ‘Yakan Top´ oyunları oynanıyor.
Narlıdere´de 23 Nisan coşkusu
Narlıdere´de 23 Nisan coşkusu
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı coşkulu şekilde kutlamaya hazırlanan Narlıdere Belediyesi, Pir Sultan Abdal Parkı içinde Çocuk Şenliği düzenleyecek. Palyaço gösterileri, zıp zıp, kaydıraklar ve çeşitli aktivitelerin yer alacağı şenlikte, çocuklar için çeşitli sürprizler de yer alacak. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “23 Nisan´ın 99. Yıl dönümünde, tüm çocuklarımızı ve ailelerini bu coşkumuza ortak olmaya davet ediyorum” dedi.
Gaziemir´den büyükşehire dört dörtlük katkı: 4 meclis üyesi de önemli görev üstlendi
Gaziemir´den büyükşehire dört dörtlük katkı: 4 meclis üyesi de önemli görev üstlendi
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer yönetiminde gerçekleşen 2019-2024 dönemi ilk meclis toplantısında Gaziemir´in 4 büyükşehir belediye meclis üyesi de divan katipliği, encümen ve ihtisas komisyonlarında görev aldı. Meclis üyelerini tebrik eden Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, “Tunç Başkanın liderliğinde 5 yıl boyunca İzmir´e güzel hizmetler vereceğimize tüm kalbimle inanıyorum. Gaziemir´de oluşturduğumuz sinerjiyi büyükşehire de yansıtacağız. İzmir´imiz ve Gaziemir´imiz için hayırlı olsun” dedi
Köy Enstitüleri Bornova´da anıldı
Köy Enstitüleri Bornova´da anıldı
Cumhuriyet tarihinin en önemli eğitim kurumlarından olan Köy Enstitüleri, kuruluşunun 79. yılında Bornova Belediyesi ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği işbirliği ile düzenlenen gecede anıldı. Eski Milli Eğitim Bakanlarından Hasan Ali Yücel ve Köy Enstitülerini anlatan "Yücel´in Çiçekleri" adlı belgesel film Bornovalılarla buluştu. Bornova Kültür Merkezi´nde gerçekleşen gösterim yoğun ilgi gördü.
Batur´dan Amatör Spor Kulüplerine destek sözü
Batur´dan Amatör Spor Kulüplerine destek sözü
Konak Amatör Spor Kulüpleri Birliği´ne üye kulüp başkanları Konak Belediye Başkanı Abdül Batur´u makamında ziyaret etti. Birlik Başkanı Mehmet Şerif Demir ve kulüp başkanları, Abdül Batur´u Konak belediye başkanı olarak seçilmesinden dolayı tebrik ederken, sporun içinden gelen bir başkan olmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
Gaziemir´de şenlik başlıyor
Gaziemir´de şenlik başlıyor
9 ülke, 5 heyet ile Van ve Sinop´tan 300 çocuğun katılacağı 22. Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği 20 Nisan´da başlıyor. Markaya dönüştürülen şenlikte Aydilge, Ece Seçkin, Mehmet Erdem konser verecek. Şenlik; kortej, halk dansları gösterileri, müzikallere ev sahipliği yapacak
URLA BELEDİYESİ YENİ DÖNEM İLK MECLİSİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ
URLA BELEDİYESİ YENİ DÖNEM İLK MECLİSİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ
Urla Belediye Meclisi, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden sonra yeni başkan ve yeni meclis üyeleriyle ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Narlıdere sokaklarında ‘bahar temizliği´
Narlıdere sokaklarında ‘bahar temizliği´
Narlıdere Belediyesi, bahar aylarının gelmesi ile birlikte ilçenin tüm sokak ve parklarında temizlik seferberliği başlattı. ‘Daha Temiz Bir Narlıdere´ parolasıyla çalışma yürüten ekipler, düzenli olarak tüm mahallelerde toplu temizlik yapacak.
SELÇUK BELEDİYE MECLİSİ TARİHE TANIKLIK ETTİ
SELÇUK BELEDİYE MECLİSİ TARİHE TANIKLIK ETTİ
Selçuk Belediyesi yeni dönemin ilk meclis toplantısı büyük bir katılımla gerçekleşti. Bugüne kadar ilk kez bir kadın Belediye Başkanı seçilen ve seçimlerde de aldığı oy oranıyla destan yazan Selçuk´un yeni Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, “Bu meclis salonunda ilk defa bir kadın Belediye Başkanı ve Meclis Başkanı ile karşılaşıyorsunuz. Bu dakikalar tarihe geçecek. Bu dakikalara tanık olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum" dedi.
Batur, ‘Emeğe bakış açımı herkes bilir´
Batur, ‘Emeğe bakış açımı herkes bilir´
DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, Disk yönetimi ile birlikte Konak Belediye Başkan Abdül Batur´u ziyaret etti. Emek cephesinin ilk ziyareti olan Disk ziyareti sırasında Batur, “Benim emeğe bakış açımı herkes bilir. Bundan sonraki süreçte de aynı anlayışı devam ettireceğiz.” diye konuştu.
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL AFYONKARAHİSARLILAR KÜLTÜR ŞÖLENİ´NE KATILDI
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL AFYONKARAHİSARLILAR KÜLTÜR ŞÖLENİ´NE KATILDI
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, İstanbul Afyonkarahisarlılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen “Afyonkarahisarlılar 31. Yıl Kültür Şöleni”ne katıldı.
Başkan Kayalar İlk Nikahını Kıydı
Başkan Kayalar İlk Nikahını Kıydı
Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, ilk nikâhını cumartesi akşamı kıydı. Nikah akdini gerçekleştiren Kayalar genç çiftin mutluluklarına ortak oldu.
Başkan İduğ ilk nikahını kıydı
Başkan İduğ ilk nikahını kıydı
Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, ilk nikahını kıydı. Bornovalı çift Özcan Çakır ve Merve Toğan´ın bir ömür boyu birlikte mutlu olma kararlarını resmileştiren Başkan İduğ, evlilik cüzdanını geline verdi.
BAŞKAN OĞUZ MUHTARLARLA BİRARAYA GELDİ
BAŞKAN OĞUZ MUHTARLARLA BİRARAYA GELDİ
Urla Belediye Başkanı İ. Burak Oğuz, İskele URİT Restoran´da düzenlediği toplantıda ilçedeki tüm muhtarlarla bir araya geldi. Muhtarların mahalleleri ile ilgili sıkıntı ve isteklerini dinleyen Başkan Oğuz, yeni seçilen Muhtarlara görevlerinde başarılar diledi.
Başkan Sengel´den sabah mesaisi
Başkan Sengel´den sabah mesaisi
Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, sabah mesaisine işçilerini ziyaret ederek başladı. Sabah 06:30´da Vasıtalar Amirliğinde görevli işçilerin kahvaltı sofrasına konuk olan Başkan Sengel, çalışanları sahaya kendisi uğurladı. Sabah mesaisine daha sonra alan çalışmalarını inceleyerek devam eden Başkan Sengel, Dutlu yolda devam eden çalışmayı da yerinde inceledi.
Menderes´te İlk Meclis Gerçekleşti
Menderes´te İlk Meclis Gerçekleşti
31 Mart yerel seçimlerinin ardından Menderes Belediyesi´nin ilk meclis oturumu gerçekleşti. Toplantıda komisyon üyeleri de belirlendi.
Bornova, üniversite işbirlikleriyle büyüyecek
Bornova, üniversite işbirlikleriyle büyüyecek
Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer, Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ´u ziyaret ederek yeni görevi nedeniyle tebrik etti. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, üniversitelerin potansiyelini yerel yönetimin gücüyle birleştirip Bornova´yı büyütmek için kullanmayı hedeflediklerini söyledi.
“Hoşgeldin Amerika” Bademler´de sahnelenecek
“Hoşgeldin Amerika” Bademler´de sahnelenecek
Türkiye´nin ilk köy tiyatrosu olan Urla´nın Bademler Köyü´nde yer alan Bademler Köy Tiyatrosu yeni oyunlar ile izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor.
Tugay´lı dönemin ilk meclisi yapıldı
Tugay´lı dönemin ilk meclisi yapıldı
Karşıyaka Belediyesi´nin yerel seçimler sonrasındaki ilk meclis toplantısı, Dr. Cemil Tugay başkanlığında gerçekleşti. Mazeret bildiren bir üye dışında tamamının katıldığı meclis oturumunda komisyon ve encümen üyeliklerinin seçimleri de yapıldı.
ATATÜRK´ÜN BERGAMA´YA GELİŞİNİN 85. YILI TÖRENLERLE KUTLANDI
ATATÜRK´ÜN BERGAMA´YA GELİŞİNİN 85. YILI TÖRENLERLE KUTLANDI
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün Bergama´ya gelişinin 85. Yıl dönümü törenlerle kutlandı.
Narlıdere sokaklarında ‘anında çözüm´ dönemi
Narlıdere sokaklarında ‘anında çözüm´ dönemi
Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, 5 yıl boyunca kente birlikte hizmet edecekleri mahalle muhtarları ile kahvaltıda biraraya geldi. Başkan Engin, Muhtarlar Masası kuracaklarını ve WhatsApp İletişim Hattı ile mahallelerin sorunlarına anında çözüm üreteceklerini belirtti.
Karşıyaka Belediyesinden Kamuoyuna açıklama
Karşıyaka Belediyesinden Kamuoyuna açıklama
Bugün sosyal medyada yayınlanan bazı paylaşımlar ve bir gazete haberinde dondurulmuş hayvan ölülerinin kurumumuz tarafından toplu olarak gömüldüğü ve hayvan itlafı yapıldığına dair iddialar olduğu öğrenilmiştir.
Batur İlk Meclis toplantısında Kentsel dönüşüm mesajı verdi
Batur İlk Meclis toplantısında Kentsel dönüşüm mesajı verdi
Konak Belediyesi´nin 2019-2024 dönemi ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur´un başkanlığında toplanan ilk mecliste encümen ve komisyon üyeleri belirlendi. Başkan Batur açılış konuşmasında “İzmir´in Kalbi Konak´ı geliştirmek ve güzelleştirmek için gecemizi gündüzüme katıp ne gerekiyorsa yapacağız.
Bornova´da sistem insana güven
Bornova´da sistem insana güven
Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, güven esaslı çalışma dönemini yüz okuma sistemini kaldırarak başlattı. “Biz güven odaklı çalışıyoruz” diyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “İş ortaklarımızın, çalışanlarımızın, işe düzenli olarak gelip gideceklerini biliyoruz. Bu yüz tanıma sisteminin rahatsızlık verdiğini gördüm ve insana güven odaklı çalıştığımızdan dolayı, sistemin kalkmasını uygun gördüm. Ben çalışanlarımıza güveniyorum. Onların çalışma saatleri içinde zaten burada olacakları kesin. Verimliliği esas aldığımız için böyle bir çalışmayı uygun görüyorum” diye konuştu.
İlk mecliste “hizmete devam” mesajı
İlk mecliste “hizmete devam” mesajı
Karabağlar Belediye Meclisi, yerel seçimlerin ardından ilk oturumunu gerçekleştirdi. Mecliste Başkan Selvitopu´nun hizmet vurgusu öne çıktı
Gaziemir´de özel konser
Gaziemir´de özel konser
Şef Ümit Bulut yönetiminde sahneye çıkmanın heyecanını yaşayan Gaziemir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Yalçın Benlican Özel Vefa Konseri´yle seyirciye unutamayacakları müzik ziyafeti sundu. Belediye Başkanı Halil Arda, Yalçın Benlican ile Ümit Bulut´a anı objesi verdi, teşekkür etti
Başkan Selvitopu´nun büyük başarısı
Başkan Selvitopu´nun büyük başarısı
Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, 31 Mart Yerel Seçimleri´nde büyük bir başarıya imza atarak Türkiye genelinde oyunu arttıran belediye başkanları sıralamasında ilk 5´e girdi. Yerel seçimler öncesi yoğun bir karalama kampanyası ile karşı karşıya kalan Selvitopu, tüm asılsız iddialara sandıkta yanıt verdi.
Emniyet Teşkilatımızın 174. Kuruluş Yıl Dönümü Foça´da Törenle Kutlandı
Emniyet Teşkilatımızın 174. Kuruluş Yıl Dönümü Foça´da Törenle Kutlandı
Cumhuriyet Meydanı´nda yapılan törene Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz,Foça İlçe Emniyet Müdürü Gülcan Coşkun, Foça Cumhuriyet Başsavcısı Ümit Uslu,Foça İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Sertan Koç,Foça İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Akar, daire ve şube müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, ilçedeki Jandarma Genel Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı´na bağlı birliklerin temsilcisi askerler ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Batur´un ilk ziyaret Vali ve Kaymakama
Batur´un ilk ziyaret Vali ve Kaymakama
Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak belediye başkanı olarak seçilmesinin ardından resmi ilk ziyaretlerini, İzmir Valisi Erol AYYILDIZ ile Konak Kaymakamı Mehmet ERİŞ´e gerçekleştirdi.
SOSYAL PROJELER “HOŞ GELDİN BEBEK” İLE BAŞLADI
SOSYAL PROJELER “HOŞ GELDİN BEBEK” İLE BAŞLADI
Karşıyaka´daki resmi kurumlar ile Sivil Toplum Kuruluşları işbirliği ile gerçekleştirilecek sosyal sorumluluk projeleri Hoş Geldin Bebek ile start aldı.
Dikili´de Kırgöz Dönemi
Dikili´de Kırgöz Dönemi
31 Mart seçimlerinde yüzde 57´lik oy oranı ile Dikili Belediye Başkanlığını kazanan Adil Kırgöz mazbatasını aldı.
Narlıdere´de Ali Engin dönemi başladı
Narlıdere´de Ali Engin dönemi başladı
Yerel seçimlerde yüzde 80 oy oranıyla rekor kıran ve Narlıdere´nin yeni belediye başkanı seçilen Ali Engin, düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Belediyede gerçekleşen devir teslim töreninin ardından görevine başlayan Engin “Bu görevi 5 yıl boyunca onurla taşıyacağım” dedi.
ATATÜRK´ÜN FOÇA´YA GELİŞ YILDÖNÜMÜ COŞKU İLE KUTLANDI
ATATÜRK´ÜN FOÇA´YA GELİŞ YILDÖNÜMÜ COŞKU İLE KUTLANDI
Ulu Önder Atatürk´ün Foça´ya gelişinin 85. Yıldönümü, büyük coşku ve gururla kutlandı…
Başkan Tugay, Zübeyde Anne´nin huzuruna çıktı
Başkan Tugay, Zübeyde Anne´nin huzuruna çıktı
Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Büyük Önder Atatürk´ün Karşıyaka´ya emanet ettiği annesi Zübeyde Hanım´ın huzuruna çıktı. Belediye Meclis üyeleriyle birlikte Zübeyde Hanım Anıt Mezarı´na çelenk bırakan ve ardından Kaymakam Ali Rıza Çalışır´ı ziyaret eden Tugay, birlik ve beraberlik mesajları verdi.
BUCA´DA ERHAN KILIÇ DÖNEMİ BAŞLADI
BUCA´DA ERHAN KILIÇ DÖNEMİ BAŞLADI
Buca Belediye Başkanı seçilen Erhan Kılıç, mazbatasını aldıktan sonra Buca Belediyesi´nde düzenlenen coşkulu törenle görevi devraldı.
Batur, Çiçek değil bağış
Batur, Çiçek değil bağış
Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, kendisini tebrik için çiçek göndermek isteyenlerden, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğine ve Bir Hayat Dokun Derneği´ne bağışta bulunmalarını istedi.
BAŞKAN FATİH GÜRBÜZ, 24. İZMİR KİTAP FUARI´NA KATILDI
BAŞKAN FATİH GÜRBÜZ, 24. İZMİR KİTAP FUARI´NA KATILDI
İzmir Kültürpark-Uluslararası İzmir Fuar Alanı´nda bu yıl 24´üncü kez düzenlenen İzmir Kitap Fuarı´na katılan Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, Pazartesi günü mazbatasını alacak olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile kısa bir süre sohbet etti. Ardından, Tunç Soyer ve Metin Erten´in konuşmacı olduğu ‘‘Nasıl bir yerel yönetim? Nasıl bir İzmir?´´ isimli konferansı izledi.
CHP´Lİ BAŞKAN AKSOY´DAN BİR İLK: ÇİÇEK DEĞİL KİTAP İSTEDİ
CHP´Lİ BAŞKAN AKSOY´DAN BİR İLK: ÇİÇEK DEĞİL KİTAP İSTEDİ
31 Mart yerel seçimlerinde CHP Menemen Belediye Başkanı olarak seçilen Serdar Aksoy, tebrik amacıyla gönderilen hediyelerin yerine bağış yapılması isteğinde bulundu.
BERGAMA BELEDİYESİ´NDE DEVİR TESLİM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ
BERGAMA BELEDİYESİ´NDE DEVİR TESLİM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ
Cumhur ittifakı adayı olarak Bergama Belediye Başkanlığınıseçimlerini kazanan Ak Partili Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu bugün düzenlenen törenlerle mazbatasını alıp göreve başladı.
MENEMEN´DE SERDAR AKSOY GÖREVİ DEVRALDI
MENEMEN´DE SERDAR AKSOY GÖREVİ DEVRALDI
Menemen´in yeni belediye başkanı seçilen CHP´li Serdar Aksoy bugün Menemen Belediyesi´nde Başkanlık makamına çıktı. Menemen halkıyla beraber Cumhuriyet meydanında önce Atatürk Anıtı´na çelenk bırakma töreni gerçekleştirerek ardından başlattıkları yürüyüş ile Belediye´ye gelen Serdar Aksoy Belediye binası önünde halka konuşma yaptı. Aksoy “ Ben makamdan makama geçen ve her gün makamında oturan değil, her gün halkıyla yan yana olan bir başkan olacağım´ dedi.
Mazbatasını  alan yeni Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, binlerce vatandaşa seslendi:Tüm Mendereslilerin belediye başkanıyım
Mazbatasını alan yeni Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, binlerce vatandaşa seslendi:Tüm Mendereslilerin belediye başkanıyım
Menderes Belediyesi önünde büyük bir coşkuyla karşılanan CHP´li Başkan Kayalar, teşekkür konuşmasının ardından makamına geçti, görevine başladı
Cemil Tugay dönemi başladı
Cemil Tugay dönemi başladı
Yerel seçimlerde Karşıyaka Belediye Başkanı seçilen Dr. Cemil Tugay, bu sabah mazbatasını aldı. Belediyede gerçekleştirilen devir teslim töreninin ardından görevine başlayan Tugay, “5 yıl boyunca bu bayrağı onurla taşıyacağım” dedi.
Gaziemir´de torun Arda dönemi
Gaziemir´de torun Arda dönemi
Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda önceki dönem Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol´dan görevi devraldı. Belediye Başkanı Halil Arda: “93 yıl önce dedemin kuruculuğunu ve belediye başkanlığını yaptığı göreve geldiğim için heyecanlı, mutlu ve gururluyum. Emanet emin ellerde”
Kartal Mazbatasını Aldı
Kartal Mazbatasını Aldı
31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde İzmir´in Buca İlçesinden Meclis Üyesi seçilen Mustafa Kartal mazbatasını aldı.
Başkan İduğ´un ilk ziyareti emek temsilcilerine
Başkan İduğ´un ilk ziyareti emek temsilcilerine
İlk mesaisine sabah şantiyelerde işçilerle başlayan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, belediye dışındaki ilk ziyaretini de emek temsilcilerine yaptı. DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı´yı ziyaret eden İduğ, “Biz herkesin hakkını vermek için geldik. İnsanlar çalışıp hakkını alsın. Bütçe olanakları çerçevesinde bunu sağlamaya çalışacağız. Üretimin, verimin artmasını, herkesin mutlu olmasını istiyoruz” dedi. DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı da, Mustafa İduğ ile uzun yıllar birlikte uyum içinde çalışacaklarından hiçbir şüphe duymadıklarını vurguladı.
Başkan Selvitopu´ndan, CHP Karabağlar ilçe örgütüne teşekkür ziyareti
Başkan Selvitopu´ndan, CHP Karabağlar ilçe örgütüne teşekkür ziyareti
31 Mart yerel seçimlerinde oylarını bir önceki seçime göre yüzde 11.16 arttırarak Türkiye genelinde en çok oyunu arttıran belediye başkanları listesinde 5´inci olan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP Karabağlar İlçe örgütüne teşekkür ziyaretinde bulundu.
Batur´dan belediye çalışanlarına veda
Batur´dan belediye çalışanlarına veda
31 Mart yerel seçimlerinde, Konak Belediye Başkanlığına seçilen Abdül Batur, Narlıdere Belediyesi çalışanlarına, Narlıdere Belediyesi meclis salonunda gerçekleşen toplantı ile veda etti.
Seçim bitti, şimdi festival zamanı
Seçim bitti, şimdi festival zamanı
31 Mart yerel seçimlerinin bitmesinin ardından, seçim stresini de sona erdirecek Alaçatı Ot Festivali 4 Nisan Perşembe günü başlıyor.
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sabır, kurtuluşun anahtarıdır.

Mevlana
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları