BUNLAR AKP ADAYI ALİ ASLAN´IN TAŞERON İŞÇİLERİ Mİ?
Sevgili okurlarım konuya gelmeden önce şu taşeronluk nedir bir tarifine bakalım sonra asıl konumuza gelelim.
Tarih: 11.2.2019 02:42:56

Sevgili okurlarım konuya gelmeden önce şu taşeronluk nedir bir tarifine bakalım sonra asıl konumuza gelelim.

TAŞERON İŞÇİ

İtilendir, kakılandır.

En pis işlerde çalıştırılandır.

Asgari ücret maaş alıp, oraya buraya koşturulandır.

İhtiyaç olmadığında kolayca gözden çıkarılandır.

Köle olarak kullanılıp hakları verilmeyen insanlar.

AKP´ye göre en büyük oy potansiyellerindendir.

Kadro vaadi ile bir güzel toplanır oyları, hatta kullandıkları oyun fotoğrafını bile çektirip işi sağlama alır oy avcıları.

Geçtiğimiz ay içerisinde 31 Mart´ta yapılacak yerel seçimler için AKP Bayraklı adayı Ali Aslan olarak belirlendi. Karşıyaka Mavişehirde ikamet eden, Ali Aslan´ın Bayraklı´da AKP adayı olmasıyla eleştirilerde art arda gelmeye başladı.

Eleştiri derken neden bu kadar eleştiriye uğradığına bir bakalım..

Bir kere Bayraklı´da ikamet etmiyor.

Bu dönem hiçbir saha çalışması bile yapmadı.

2014 yerel seçimlerinde aday olamayınca köşesine çekilip, İsmail Sarı´nın seçimi kaybetmesini bekledi.

Daha daha çok önemlisi 2007 yılında yaptığı açıklama ile partisini yerden yere vurup silmişti.

Bakın ogün partisi için ne demişti..

“Teşkilatın nabzı yoklandı ama genel merkez listeleri keyfi hazırladı. Adamı olanlar üst ve orta sıralara yerleşti. Adamı olmayana haksızlık yapıldı. Teşkilatın her noktasında aktif görev aldım. Adamı olan işini halletti MADDİ imkansızlıklara rağmen her türlü etkinliği gerçekleştirdik... Adaletten kopulmamalı. Bu partinin sadece adında adalet var. Adalet olmayan yerde çöküntü başlar. Seçimde AKP için çalışmayacağım. Oyumu vereceğim ama başkalarını vermeleri için ikna etmeyeceğim” diyen kişi olarak Milliyet gazetesi sayfalarında yer almıştı.

İşte anladınız mı neden bu kadar tepki aldığını..

Sayın Ali Aslan´ın 2007 yılında Aslan gibi kükreye kükreye yapmış olduğu o açıklamanın bir gün başını ağrıtacağını bilmiyordu. Tabi ki bir daha aynı partiden aday olunca yapılacak ilk işte o haberin internet sitesinden kaldırılması gerekiyordu, o da aynısını yaptı haberi internet sitesinden kaldırttı. Şimdi bu neye benzedi biliyor musunuz? Deve kuşunun başını kuma gömme işine benzedi. Hiç akıl edemediği bir şey vardı, Bayraklı´da tarafsız yayın yapan www.dokuzeylülgazetesi.com un arşivinde olduğundan haberi dahi yoktu. Taki haberi yapıp yayınladıktan sonra anlamıştı.

Geç kaldığının farkına varınca ilk işi meclis üyeleri listeleri ile yaşadığı sıkıntıyı kapatmak için, Bayraklı´nın kadrolu siyasetçilerini kendi taşeron listesine koymak oldu. Yani, bakın ben seçilemezsem şayet sizlerde seçilemezsiniz haaa…

Çünkü onların her biri ayrı ayrı oy deposu, Mikail Bilici´nin 20 BİN imzalı dernek üyelerinin oy sözü ve aday adayı olduğu günden beri her gittiği yerde aday gibi karşılanması da cabası.

Latif Aydemir demişken o başlı başına ap ayrı bir olay.. Temayül yoklamasında 9 Aday Adayı arasından açık ara önde çıkan isim, O gençlerle Ağabey, Yaşlılarla Kardeş, İşçilerle Yoldaş, Mazluma, Yoksula Koldaş, O Bayraklı´da yaşayan Beyefendi Şahsiyeti ile iyi bir Yurttaş.. Düğünlerde Halayda, Cenazelerde Taziyelerde, Hastalarla Hastanelerde, İşçilerle aynı sofrada, Siyasetçilerle üst makamlarda, FETÖ cülere karşı sabahlara kadar sokaklarda, Kutlamalarda, Açılışlarda, Dağda, Bayırda, Kırda, Sokakta insanlara tepeden bakmayan, Çalışkan, Örnek bir işadamı.. Neden aday olamadı?

Çünkü o da Mikail Bilici gibi alanlarda çalışırken, Ali Aslan 2007 de yaptığı açıklama gibi (Teşkilatın nabzı yoklandı ama genel merkez listeleri keyfi hazırladı. Adamı olanlar üst ve orta sıralara yerleşti. Adamı olmayana haksızlık yapıldı.) işte bu tespiti yapan Sayın Ali Aslan´ın neden alanlara çıkmadığını il ve Genel merkezin yollarını neden aşındırdığını anladınız mı?

Gelelim İsmail Sarı´ya, İsmail Sarı demişken 2014 yılında AKP´den 10 aday adayı içerisinden aday olarak çıkan bir isim.. Güçlü bir aday seçim kaybetmesinin sebebi ise partilisinin seçimlerde CHP´ye oy vermesi idi. O günlerde de Sayın Ali Aslan aday adayı idi, aday olamayınca bir güzel köşesine çekilip İsmail Sarı´nın yenilmesini beklemişti. Neden mi işte bu gün için çünkü söyleyecek bir sözü olmalıydı. Ben olsaydım o seçimi kazanırdım gibi.. Şimdi düşünüyorum, o gün İsmail Sarı´yı seçim meydanlarında yalnız bırakan Ali Aslan bu gün neden İsmail Sarı´yı kontenjandan meclis üyesi listesine neden yazdı?.. Acaba İsmail Sarı´nın Ali Aslan´ın kontenjan meclis üyesi listesine yazılmasını kendisi mi istedi yoksa, Ali Aslan Kendisini kurtarmak için mi koydu?..

Ne kadar kafa karıştıran bir olay değil mi? Koskoca Belediye Başkan adaylığından sonra meclis üyeliği listesinde yer almak ne garip bir şey..

Sayın Çağlar Haspolat bey e gelelim, daha evvel meclis üyeliği yapmasına rağmen işi dümeni yerinde gözümüz yok Allah daha çok versin, belediye meclislerinde oturum başı alınan 200 lira paraya mı ihtiyacı var. Böyle bir şey söz konusu dahi olamaz. Dedik ya Çağlar beyin işi dümeni yerinde diye. Benim anlayamadığım tek şey bu dört isim Sayın Ali Aslan´ın “Taşeron” işçilerimi?..

Öyle olduğunu hiç zannetmem, bu işin içinde bir bit yeniği var ya bir türlü çözemedim. Yok sa(!)Bayraklı´daki “KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ, RANTSAL DÖNÜŞÜME” çevirmek mi? Gelde çık işin içinden çıkabilirsen..

Ama şuna inanıyorum ki bu dört isim Sayın Ali Aslan´ın bir önceki seçimde köşesine çekilip seçim sonuçlarını tv ekranlarından seyrettiği gibi onlarda aynısını yapacak yada İthal aday Ali Aslan´a Taşeron işçi olarak kapı kapı oy toplamaya çıkacak. Zaman ne gösterecek bekleyip bakalım.

 

Yusuf Bildirici

 

Anahtar Kelimeler: BUNLAR ADAYI ASLAN TAŞERON İŞÇİLERİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
50 BİN ÜYESİ OLAN AKP BAYRAKLI´DA 50 KİŞİLİK BAYRAMLAŞMA
50 BİN ÜYESİ OLAN AKP BAYRAKLI´DA 50 KİŞİLİK BAYRAMLAŞMA
Her geçen gün biraz daha geriye giden, AK Parti Bayraklı´da içler acısı bir bayramlaşma yaşandı. 12 Bayan ve 38 erkek toplamda 50 üyenin katılımıyla yapılan bayramlaşma tam bir fiyaskoya dönüştü.
SAYIN ALİ ASLAN: BELEDİYE ÇALIŞANLARIMIZI SAKIN DÜŞÜNME İŞÇİLERİMİZ CHP BELEDİYESİ GÜVENCESİNDE.
SAYIN ALİ ASLAN: BELEDİYE ÇALIŞANLARIMIZI SAKIN DÜŞÜNME İŞÇİLERİMİZ CHP BELEDİYESİ GÜVENCESİNDE.
AKP´nin Cumhur ittifakı adayı Ali Aslan, sosyal medya hesabından Bayraklı´daki işsizlik ve Bayraklı Belediyesi işçileri üzerinden sözde pirim yapmaya çalışıyor..
BAYRAKLI AKP´NİN İTHAL ADAYI ALİ ASLAN ADAY OLUNCA HABERİ DE SİLDİRMİŞ.
BAYRAKLI AKP´NİN İTHAL ADAYI ALİ ASLAN ADAY OLUNCA HABERİ DE SİLDİRMİŞ.
2007 Yılında AKP´den Milletvekilliğine aday adayı olan ve adaylık açıklamasında listenin sonuncu sırasında yer aldığı için partisine isyan ederek partisini silmişti.
İZMİR´DE ZEYBEKÇİ, BAYRAKLI´DA BİLİCİ
İZMİR´DE ZEYBEKÇİ, BAYRAKLI´DA BİLİCİ
AK Parti Bayraklı Aday Adayı Mikail Bilici, Kars İli Merkez Köyleri Sosyal Kültürel ve Yardımlaşma Derneği´ni ziyaret etti. Denek ziyareti esnasında “İzmir´de Zeybeykçi, Bayraklı´da Bilici” sloganları ile alkışlanan Bilici toplanan kalabalığa ilçenin sorunlarını ve projelerini anlattı.
AK PARTİ İZMİR; HANİ DAVA VARDI?
AK PARTİ İZMİR; HANİ DAVA VARDI?
Sevgili okurlarım bu son yazımda AK Parti il yönetimi Bayraklı Aday Adayları arasında büyük bir yanlışa düştüğü açıkça Bayraklı kulislerinde konuşulur oldu.
AK PARTİLİ MİKAİL BİLİCİ: CHP´YE 20 BİN OY FARK ATARIM.
AK PARTİLİ MİKAİL BİLİCİ: CHP´YE 20 BİN OY FARK ATARIM.
AK Parti Bayraklı Belediye Başkan aday adayı Mikail Bilici, gece gündüz demeden seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.
AK PARTİLİ MAHMUT ÖZTEP; PARTİ YÖNETİCİLERİNİ TOPA TUTTU.
AK PARTİLİ MAHMUT ÖZTEP; PARTİ YÖNETİCİLERİNİ TOPA TUTTU.
AK Parti Bayraklı kurucu üyesi Mahmut Öztep, Parti Yöneticilerini topa tuttu. Biz bu partiye oy veriyorsak reis´e olan aşkımızdandır. İl ve İlçe yönetiminin sorumsuzluklarından partinin oylarının gerilemesine tepki gösterdi.
AK PARTİ BAYRAKLI´DA LATİF AYDEMİR SEVENLERİ İSYANDA
AK PARTİ BAYRAKLI´DA LATİF AYDEMİR SEVENLERİ İSYANDA
AK Parti Bayraklı Aday Adayı Latif Aydemir´in sevenleri İl yönetimine ateş püskürürken, gazetemize gönderdikleri mesaj “BAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN´IN Onayladığı bir listeyi değiştirmek gibi bir sarhoşluk içinde olan Vicdan sahiplerinin vicdansızlaştığını görmek istemiyoruz. Biz LATİF AYDEMİR sevenleri olarak her türlü analizi yapabilme yeteneğine sahibiz” şeklinde.
LATİF AYDEMİR ÖNDE ÇIKTI
LATİF AYDEMİR ÖNDE ÇIKTI
AK Parti Bayraklı Belediye Başkan Aday Adaylarını belirlemek için yapılan Temayül yoklamasında 9 Aday Adayı arasından açık ara önde çıkan isim Latif Aydemir oldu.
41 FOTOĞRAFLA LATİF AYDEMİR
41 FOTOĞRAFLA LATİF AYDEMİR
AK Parti Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı Latif Aydemir hakkında Bayraklılı bir gazeteci olarak araştırma haberimizde çok önemli bir habere daha imza atıyoruz.
HAKKI ATİLA SAHAYA İNİYOR
HAKKI ATİLA SAHAYA İNİYOR
Ak Parti Bayraklı´nın güçlü adayları arasında yerini alan eğitimci ve işadamı kimliğiyle İzmir ve Bayraklı´da tanınan Hakkı Atila sahaya iniyor.
Murat Pervane: Saygı ve Özlemle Anıyoruz
Murat Pervane: Saygı ve Özlemle Anıyoruz
AK Parti Bayraklı İlçe Yöneticisi Murat Pervane, 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.
Latif Aydemir: Saygı ve Özlemle Anıyoruz
Latif Aydemir: Saygı ve Özlemle Anıyoruz
AK Parti Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Latif Aydemir, Mustafa Kemal Atatürk´ün hayata gözlerini yumduğu 10 Kasım münasebeti ile bir mesaj yayınladı.
AK Parti Bayraklı´ya Çok Kapsamlı İlçe Başkanı
AK Parti Bayraklı´ya Çok Kapsamlı İlçe Başkanı
AK Parti Bayraklı´da tüm siyasi dengelerin bozulacağı, çok kapsamlı bir İlçe Başkanı getirileceği, ilçe başkanı olacak kişinin aynı zamanda Belediye Başkanı adayı olacağı konuşulurken nihayet İlçe Başkanı koltuğuna Avukat Özgür Hizal atandı.
AK Parti Bayraklı´nın ‘KOCAMAN´ Yürekli AK Kadını
AK Parti Bayraklı´nın ‘KOCAMAN´ Yürekli AK Kadını
Bayraklı´nın tarafsız gazetesi www.dokuzeylülgazetesi.com un imtiyaz sahibi Yusuf Bildirici, Bayraklı ilçesinde yıllarını siyasete adamış AK Partinin Kocaman yürekli kadını Canan Alime Kocaman´ı kaleme aldı.
AK Parti Bayraklı´da hareketli günler.
AK Parti Bayraklı´da hareketli günler.
AK Parti Bayraklı İlçe Başkanı Yakup Gülcan´ın görevden alınmasıyla boşalan İlçe başkanlığı koltuğu için parti içerisinde hareketli günler yaşanıyor.
Latif Aydemir ile röportaj; Bayraklı´ya Üniversite mi geliyor?
Latif Aydemir ile röportaj; Bayraklı´ya Üniversite mi geliyor?
AK Partinin parlayan yıldızı olarak söylenen iş adamı ve Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Latif Aydemir, yaptığı icraatlar ve projelerle her geçen gün biraz daha adından sıkça söz ettirmeye başladı.
Latif Aydemir, Başarılar Diledi.
Latif Aydemir, Başarılar Diledi.
AK Parti Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Latif Aydemir; Pazartesi günü ders başı yapacak öğrencilere başarılar diledi.
AK Parti Bayraklı´da Operasyon; İlçe Başkanı Yakup Gülcan Görevden Alındı.
AK Parti Bayraklı´da Operasyon; İlçe Başkanı Yakup Gülcan Görevden Alındı.
AK Parti İzmir´de 15 Haziran Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma çerçevesi sonrası bazı ilçe başkanları, meclis üyeleri ve yöneticilerinin parti ile ilişkilerine son verirken, Bayraklı İlçe Başkanı Yakup Gülcan´ında görevine son verildi.
AK Parti Bayraklı İlçe Başkan Yardımcısı Murat Pervane´den 30 Ağustos Zafer Bayramını Mesajı
AK Parti Bayraklı İlçe Başkan Yardımcısı Murat Pervane´den 30 Ağustos Zafer Bayramını Mesajı
AK Parti Bayraklı İlçe Başkan Yardımcısı Murat Pervane 30 Ağustos Zafer bayramı ile ilgili bir mesaj yayımladı.
Murat Aksakal & Emine Kaleli Evlendiler
Murat Aksakal & Emine Kaleli Evlendiler
AK Partinin sevilen genç siyasetçisi Murat Aksakal, Emine Kaleli ile dünya evine girdiler.
Babalar Gününüz Kutlu Olsun…
Babalar Gününüz Kutlu Olsun…
Ak Parti Bayraklı İlçe Başkan Yardımcısı, (DİŞ TEKNİSYENİ), İlçe Sağlık Komisyonu Başkanı Murat Pervane Babalar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
LATİF AYDEMİR´DEN RAMAZAN MESAJI
LATİF AYDEMİR´DEN RAMAZAN MESAJI
AK Parti Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Latif Aydemir, Ramazan ayı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
DOLAR
5.7227
EURO
6.3038
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Seni sigaya çeken bir molla kasım gelir.

Yunus Emre
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları