Bina: Ebru Özkan Derhal Serbest Bırakılmalı, Siyonist Rejim Hesap Vermelidir!
Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Ali Musa Bina, 11 Haziran´dan bu yana İsrail rejimi tarafından gözaltında tutulan Ebru Özkan ile ilgili yazılı bir açıklama yayımladı. Açıklamada, Özkan´ın serbest bırakılması gerektiği ve Siyonist rejimin hesap vermesi gerektiği vurgulandı.
Tarih: 9.7.2018 21:28:41

Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No´lu Şube Başkanı Ali Musa Bina, 11 Haziran´dan bu yana Siyonist İsrail rejimi tarafından gözaltında tutulan Ebru Özkan ile ilgili yazılı bir açıklama yayımladı. Açıklamada son dönemde Türk vatandaşlarının, Kudüs´e yaptıkları her ziyarette gözaltına alınarak alıkonulmaları Siyonist rejim tarafından adeta bir rutin haline geldiği belirtildi. Türkiye´den giden her grubun, ülkeye giriş ve çıkışlarda güvenlik gerekçesi ile ayrı bir aramaya tabi tutulduğu, onur kırıcı ve gayri insani muamelelere maruz bırakıldıklarının vurgulandığı açıklamada mahkemeye çıkarılan Ebru Özkan´a ait ilk görüntü ile işgalci Siyonist rejimin güvenlik konsepti olarak dünyaya pazarlamaya çalıştığı şeyin düpedüz zülüm olduğunun altı çizildi.

 

“14 yaşındaki Fevzi el-Cundi onlarca siyonist askerin arasında gözleri bağlı elleri kelepçeli olmasına rağmen nasıl korkusuz ve onurlu duruyorsa, Ebru Özkan da ayaklarına takılan kelepçeye rağmen tüm dünyaya zulme karşı nasıl dik durulacağının en güzel ve izzetli örneğini veriyordu” ifadelerinin yer aldığı açıklamada “11 Haziran´dan bugüne tam 6 defa gözaltı süresi uzatılan Ebru Özkan´ın maruz kaldığı bu zulmün arkasında, söz konusu Kudüs sevgisi ve davası karşısında milletçe sahip olduğumuz hassasiyetimizi kırmak olduğunu, işgalci Siyonist rejimin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kudüs´e gitmesini caydırmak için bu tavrı geliştirdiğini biliyoruz” denildi.

 

Gözaltılar rutine dönüştü

Bina, açıklamasının devamında şunları kaydetti;

"Son dönemde Türk vatandaşlarının, Kudüs´e yaptıkları her ziyarette gözaltına alınarak alıkonulmaları Siyonist rejim tarafından adeta artık bir rutin haline getirilmiştir. Türkiye´den giden her grup, ülkeye giriş ve çıkışlarda güvenlik gerekçesi ile ayrı bir aramaya tabi tutulmakta, onur kırıcı ve gayri insani muamelelere maruz bırakılmaktadırlar. Ebru Özkan da Kudüs ziyareti dönüşünde Siyonist rejim tarafından hukuksuz bir şekilde gözaltına alınmıştır.

Ebru Özkan´ın avukatı yaptığı açıklamada, müvekkilinin ´İsrail devletinin güvenliğini tehdit ve terör örgütleri ile bağlantı şüphesi´ ile alıkonulduğunu, bu gözaltının tamamen dayanaktan yoksun ve keyfi olduğunu söylemektedir. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada ´Kudüs´e giden vatandaşlarımıza yönelik caydırıcı adımlar atıyorlar, biz de bunun karşılığını veririz´ diyerek meseleye müdahil olmuştur.

Dün mahkemeye çıkarılan Ebru Özkan´a ait ilk görüntü, Reuters haber ajansının servis ettiği bir fotoğrafla basına yansıdı. Fotoğraf karesiyle işgalci Siyonist rejimin güvenlik konsepti olarak dünyaya pazarlamaya çalıştığı şeyin düpedüz zülüm olduğunu bir kez daha gördük. Siyonist rejim güçleri, gencecik bir kadının ayaklarına pranga vurmuştu. İşgalcilerin hukuk tanımazlığını bir kez daha faş eden, insanı derinden yaralayan bu görüntü aynı zamanda bir şeyi daha gösteriyordu. 14 yaşındaki Fevzi el-Cundi onlarca siyonist askerin arasında gözleri bağlı elleri kelepçeli olmasına rağmen nasıl korkusuz ve onurlu duruyorsa, Ebru Özkan da ayaklarına takılan kelepçeye rağmen tüm dünyaya zulme karşı nasıl dik durulacağının en güzel ve izzetli örneğini veriyordu. Siyonist rejim sözde güç gösterisi ile ümmeti korkutup Kudüs davasından uzak tutmaya çalıştığı, insanlığa gözdağı verdiği her olayda, bizzat kendi acziyetini sergilemektedir. Ümmet ve Rachel Corie´nin temsil ettiği erdemli insanlık ise Siyonist zulüm mekanizmasının bütün zalim ve haksız öfkesi karşısında Kudüs davasına daha bir sıkı sarılmaktadır.

 

Kudüs tüm insanlığın davasıdır

Çünkü Kudüs, salt Müslümanların davası değildir. Kudüs, insanlığın, küresel emperyalizmin en kristalize edilmiş biçimi olan Siyonizme ve onun temsil ettiği küresel zorbalığa karşı verdiği mücadelenin sembolüdür. 11 Haziran´dan bugüne tam 6 defa gözaltı süresi uzatılan Ebru Özkan´ın maruz kaldığı bu zulmün arkasında, söz konusu Kudüs sevgisi ve davası karşısında milletçe sahip olduğumuz hassasiyetimizi kırmak olduğunu, işgalci Siyonist rejimin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kudüs´e gitmesini caydırmak için bu tavrı geliştirdiğini biliyoruz.

 

Ebru Özkan´ı dik duruşundan dolayı selamlıyoruz

Türkiye Cumhuriyetinin Filistin´de yaşanan zulme verdiği her tepki, Kudüs´ün statüsüne dair uluslararası mekanizmaları harekete geçiren her adımı Siyonist rejimin haksız öfkesini büyütmektedir. Siyonist rejimin uluslararası hukuk kurallarını çiğneyerek insan onurunu ayaklar altına almayı olağanlaştırması ise tüm insanlık için büyük bir tehdittir.

Bizler, Memur-Sen ailesi olarak, pusulası vicdan olan bir ülkenin vatandaşı olduğu için yıldırılmaya çalışılan Ebru Özkan´ı dik duruşundan dolayı selamlıyoruz. Kudüs gibi insan onuru da kutsaldır. Bütün duyarlı kesimleri, insan hakları hareketlerini, uluslararası insan hakları mekanizmalarını bu zulme karşı daha güçlü tepki vermeye çağırıyoruz."
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
FOÇA´DA DENİZ TEMİZLİKTEN BİR GÜN SONRA DAHA ÇOK KİRLENDİ
FOÇA´DA DENİZ TEMİZLİKTEN BİR GÜN SONRA DAHA ÇOK KİRLENDİ
İzmir´in turistik İlçesi Foça´da deniz, sahil ve sokak temizliği yapmalarından bir gün sonra denizde görülen kirlilik çevecileri isyan ettirdi. Çoğunluğu balıkçı barınağı yönünden geldiği görülen çöplerin yanısıra denizde ölü balıkların olması yüzen vatandaşları da korkuttu.
Bayındır´da dehşet: Evini ve arabasını taradılar
Bayındır´da dehşet: Evini ve arabasını taradılar
Bayındır´da meydana gelen olayda kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından çiftlik evi tarandı. Olay esnasında evde çocuklar vardı.
“Gauguin Hiç Gelmeyecek”
“Gauguin Hiç Gelmeyecek”
“Paryalar” sergisi ile sanatseverlerin dikkatini çeken ressam Burçak Güner Gölgeli 2. kişisel sergisyle İzmirli sanatseverlerle buluştu.
KENT KOLEJLERİ 2 BİN ÖĞRENCİYLE DERS BAŞI YAPTI
KENT KOLEJLERİ 2 BİN ÖĞRENCİYLE DERS BAŞI YAPTI
Kent Kolejleri İzmir´de Gaziemir, Güzelbahçe ve Çiğli Kampüslerinde 2 bin öğrenciyle eğitim yılına başladı. Yönetim kurulu üyeleri arasında Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı, Anadolu Üniversitesi eski Rektörü Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen , Eski Kültür Bakanı Yazar Suat Çağlayan ve eski Devlet Bakanı Yazar Dr. Yılmaz Karakoyunlu´nun da yer aldığı Kent Kolejleri´nin açılışında coşkulu törenler yapıldı.
GÖREV VAKFI EGE BÖLGESİ DANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI 
GÖREV VAKFI EGE BÖLGESİ DANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI 
Görev Vakfı, İzmir´de danışma toplantısı yaptı. Hedefler; bin üye yapmak, 50 bin fidan dikmek, ve taşınmaz bağışını artırmak olarak belirlendi. Toplantının sonunda 3 komisyon kuruldu ve çalışmalar başlamak için kollar sıvandı.
Rota yeniden İzmir´e çevrilecek
Rota yeniden İzmir´e çevrilecek
3 yıldır gelmiyorlardı şimdi sinyaller olumlu
1.4 milyar insan İzmir´i izleyecek
1.4 milyar insan İzmir´i izleyecek
Çin Devlet Televizyonu mikrofonu Özgener´e uzattı
KAYMAKAM GÖZYAŞLARI İLE KUŞADASI´NA UĞURLANDI
KAYMAKAM GÖZYAŞLARI İLE KUŞADASI´NA UĞURLANDI
Kuşadası Kaymakamlığına atanan Kaymakam Yücel, gözyaşları ile Karşıyaka´dan uğurlandı.
   Egece, Migros raflarında     İEF Migros Sokağı´nda Poyraz standına büyük ilgi
Egece, Migros raflarında İEF Migros Sokağı´nda Poyraz standına büyük ilgi
Zeytinyağı sektörünün önde gelen markaları arasında yer alan Poyraz Zeytinyağları, Türkiye´nin en yaygın market zincirlerinden olan Migros raflarında da yerini aldı. Egece markasıyla bundan sonra Migros raflarında da tüketici ile buluşacak olan Poyraz Zeytinyağları, İzmir Enternasyonal Fuarı´ndaki Migros Sokağı´nda da ziyaretçilerle buluştu.
TED İZMİR KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ,  ATIKLARDAN DEV BİR BALIK HEYKELİ YAPIYOR
TED İZMİR KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ, ATIKLARDAN DEV BİR BALIK HEYKELİ YAPIYOR
Deniz ve Sahil Atıkları, 15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü´nde Çocukların Elinde Sanata Dönüşüyor
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ÇEVRE TEMİZLİĞİNDE
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ÇEVRE TEMİZLİĞİNDE
UKEB okullarının düzenlemiş olduğu Güzelbahçe Siteler Plajında gerçekleştirilen çevre temizliğine, Chp İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Güzelbahçe Beleye Başkanı Mustafa İnce, Atatürkçü Düşünce Derneği İzmir Şubeleri Eşgüdüm Başkanı Mustafa Gürkan, diğer sivil toplum kuruluşları ve Güzelbahçeli vatandaşlar katıldı.
COLUMBIA PFG ALAÇATI BIG FISH´DE TÜRKİYE REKORU KIRILDI
COLUMBIA PFG ALAÇATI BIG FISH´DE TÜRKİYE REKORU KIRILDI
Fidato teknesi ekibinin 3 saat 40 dakikada tekneye çekebildiği 305 kiloluk blufin orkinos tüm zamanların rekoru oldu..
 İZMİR´DE BİR İLK  ALANINDA EN PROFESYONEL AKADEMİLER TEK ÇATI ALTINDA
İZMİR´DE BİR İLK ALANINDA EN PROFESYONEL AKADEMİLER TEK ÇATI ALTINDA
İzmir´in yeni oluşumu “ Büyük Akademi”; spor, sanat, kültür ve teknoloji dallarının profesyonel isimlerini tek bir çatı altında toplayarak sanat ve spor okullarına yeni bir soluk getirecek.
Piri Reis´te Ders Başı
Piri Reis´te Ders Başı
Özel Piri Reis Okulları´nın yeni öğretim yılı açılışında konuşan Orion Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, öğrencilerin başarısı için okul yönetimi ve velilerin birlik olması gerektiğini söyledi.
Köse´den Başkan Pekdaş´a teşekkür
Köse´den Başkan Pekdaş´a teşekkür
Bir dizi etkinliğe katılmak üzere İzmir´e gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş´ı makamında ziyaret etti. Görüşmeye CHP Kadın Kolları Genel Sekreteri Ayfer Cömert, MYK Üyesi Perihan Yardımcı, İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı ile Denizli İl Kadın Kolları Başkanı Sündüz Seçkiner Başsorgun da katıldı.
SEFERİHİSAR ‘SAKİNLİĞİNİ´ YİTİRİYOR
SEFERİHİSAR ‘SAKİNLİĞİNİ´ YİTİRİYOR
Son dönemde artan nüfus ve buna bağlı olarak yapılaşmadaki hızlanma, sakinliği ile ünlü Seferihisar´ı Cittaslow (Sakin Şehir) unvanını kaybetme riski ile karşı karşıya getiriyor. Bilim insanları bu soruna dikkat çekebilmek için Dokuz Eylül Üniversitesi Fevziye Hepkon Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu´nda düzenlenen panelde bir araya gelerek çözüm önerilerini sundu.
OKUL KAYGISINI SAĞDUYU İLE ÇÖZÜN
OKUL KAYGISINI SAĞDUYU İLE ÇÖZÜN
Dokuz Eylül Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı uzmanları, okul döneminin başlamasıyla özellikle okula yeni başlayan çocuklarda görülebilen kaygı problemine yönelik önerilerde bulundu. Ailelerin çocuklarına karşı sağduyulu ve destekleyici olması gerektiğini belirten uzmanlar, “Onların okulda da güvende olduklarını hissettirin” ifadelerini kullandılar.
SARNIÇ SANTRALLERE MAHKUM DEĞİL!!!
SARNIÇ SANTRALLERE MAHKUM DEĞİL!!!
Beton santrallerinin Sarnıçlıları çileden çıkardığını vurgulayan AK Parti Gaziemir İlçe Başkanı Nazmi Yılmaz, yaşam alanlarının ortasında kalan santrallerin derhal kent dışına çıkartılması gerektiğini söyledi.
ÇEŞME ORTAK TAVIR KOYDU, GEMİ ROTASINI AKDENİZ´E ÇEVİRDİ
ÇEŞME ORTAK TAVIR KOYDU, GEMİ ROTASINI AKDENİZ´E ÇEVİRDİ
Çeşmeli çevreciler ayağa kalktı. Hava muhalefeti de yardımcı oldu. Bir kriz masası oluşturuldu ve gemiye “başka limana git” denildi..
Son Dakika: Çeşme´deki gemi merak uyandırdı
Son Dakika: Çeşme´deki gemi merak uyandırdı
PANAMA BANDIRALI RAHMEH ÇEŞME AÇIKLARINDA
CHP KARŞIYAKA´DA ´Donald Tramp´ SORUŞTURMASI
CHP KARŞIYAKA´DA ´Donald Tramp´ SORUŞTURMASI
CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili aday adayı (Uçuş Mühendisi) Dursun Türkekul, Sosyal medya hesabından paylaştığı paylaşımları yüzünden disipline verildi. Türkekul´un Muharrem İnce destekçisi olması aday adaylığı sürecinde adaylığına da yansıyıp çizik yiyerek Milletvekili listelerinde yerini alamamıştı.
Hoca ile öğrenci arasındaki duvar Ege´de kalkıyor
Hoca ile öğrenci arasındaki duvar Ege´de kalkıyor
İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesinde öğrenim gören ön lisans ve lisans öğrencilerine akademik danışmanlık hizmetlerinin belirli bir düzen ve nitelikte verilmesini sağlamak amacıyla mevcut yönergede değişikliğe gidildi. Yeni yönergede, danışmanların öğrencilerle yüz yüze görüşmeleri zorunlu hale getirilirken, sorumlulukları da akademik ve kariyer planlama ile sınırlı tutuldu. Rektör Budak, danışmanlığı daha işlevsel hale getirmeye çalıştıklarını söyledi.
İzmir´de okul kantinleri Türkiye´ye örnek…
İzmir´de okul kantinleri Türkiye´ye örnek…
17 Eylül´de okulların açılacak olması ülke çapında tatlı bir telaşa neden olurken, İzmirli kantinciler yeni öğretim yılına hazır olduklarını açıkladı.
İşbaşı Eğitim Programları İstihdamı Artırıyor
İşbaşı Eğitim Programları İstihdamı Artırıyor
İŞKUR´un işbaşı eğitim programı kapsamında Philip Morris/Sabancı tarafından gerçekleştirilen “Phide” (Fide) programının mezuniyet töreni, şirketin Torbalı´daki üretim tesislerinde gerçekleştirildi. İŞKUR´un hedefi 2018 sonunda 1 milyon 250 bin kişiye istihdam yaratmak.
Korkmaz: “Ülkücü Memur Yalnız Değil”
Korkmaz: “Ülkücü Memur Yalnız Değil”
Türkiye Kamu Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Genel Başkanı seçilen Ebubekir Korkmaz, Türk Milliyetçilerinin her zemin ve şartta Ülkenin asil evlatları olduğunu ispatladığını söyledi. Ülkücü memurların Türk Devletinin gözbebeği ve teminatı olduğunu da ifade eden Korkmaz, “Milliyetçilerin kamuda yaşadıkları haksızlıklar kabul edilemez, etmiyorum! Yiğidin hakkı yiğide verilinceye kadar mücadele edeceğiz. Bir tek Ülkücü Memuru sıkıntıya sokan Edirne´den Kars´a bütün ülkücüleri sıkıntıya sokmuş demektir. Bunun hukuki cevabı da çok ağır olur” dedi.
TMVFL MASTERLER MİLLİ KARMASINA EGEDEN TECRÜBELİ SPORTİF DİREKTÖR
TMVFL MASTERLER MİLLİ KARMASINA EGEDEN TECRÜBELİ SPORTİF DİREKTÖR
Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi(TMVFL) Federasyonu Masterler Milli Karması Sportif Direktörlüğüne Ege Bölgesinin profesyonel liglerdeki çeşitli takımlarında uzun yıllar Teknik Direktörlük görevi üstlenmiş olan duayen antrenörlerden Şerafettin Camcı getirildi. Taraflar arasında ön sözleşme Camcı´nın halen yaşamını sürdürdüğü Foça´ya bağlı Yenifoça Mahallesi´nde ki bürosunda imzalandı.
İzmir SEV yeni eğitim  öğretim yılına hazır…
İzmir SEV yeni eğitim öğretim yılına hazır…
Bu yıl 50. yaşını kutlayan Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV) kuruluşu olan Özel İzmir SEV İlköğretim Kurumları, tüm hazırlıklarını tamamlayarak yeni eğitim ve öğretim yılına merhaba dedi. İzmir SEV, eğitimde lider kimliğiyle her sene olduğu gibi bu yıl da güçlü eğitim kadrosu ile farklı alanlarda ulusal ve uluslararası mesleki gelişim çalışmalarına katılarak yeni eğitim-öğretim yılına hazırlandı.
AKP´Lİ BAŞKANDAN CEM EVİ AÇILIŞI
AKP´Lİ BAŞKANDAN CEM EVİ AÇILIŞI
Yapımı Menderes Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Alevi Kültür Derneği Menderes Şubesi Menderes Cem Evi´nin açılışı gerçekleşti.
İEF´de Mistral Carrera spor rüzgarı estiriyor
İEF´de Mistral Carrera spor rüzgarı estiriyor
İzmir Enternasyonal Fuarı´nda Mistral Carrera sponsorluğundaki Eğitim ve Spor Sokağı´nda kuruluMistral Carrera sahnesinde yapılan spor ve müzik etkinlikleri fuar ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor.
 KURTULUŞ´UN SİMGESİ 9 EYLÜL
KURTULUŞ´UN SİMGESİ 9 EYLÜL
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Edebiyat Fakültesi Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hakkı Uyar İzmir´in kurtuluşunun 96´ncı yıldönümünde bir konferans verdi. Uyar, “İzmir, Kurtuluş Savaşı´nın başladığı ve bittiği yerdir. İzmir´in kıyı şeridindeki ilçelerin kurtuluşu için geçen bir haftalık süre, yürütülen mücadelenin ne kadar zor imkânlarla gerçekleştiğini göstermektedir” diye konuştu.
GÖVDE GÖSTERİSi
GÖVDE GÖSTERİSi
ADD Genel Başkanı Prof Dr Süheyl Batum ve İzmir Şubelerinin önderliğinde yapılan yürüyüşte ADD gövde gösterisi yaptı. Sabah 09.00´da Basmane Karakolunun önünde başlayan yürüyüş, Cumhuriyet meydanında son buldu.
9 Eylül İzmir´in küllerinden doğduğu gün
9 Eylül İzmir´in küllerinden doğduğu gün
ağımsızlığın simge kenti olan İzmir kurtuluşunun 96 yıldönümü törenlerle ve coşkuyla kutlandı.
TANI´DA ORYANTASYON EĞİTİMİ BAŞLADI
TANI´DA ORYANTASYON EĞİTİMİ BAŞLADI
Tüm öğrenciler yaz tatilinin son günlerini geçirirken Özel Tanı İlkokulu öğrencileri kendileri için hazırlanan etkinliklerle uyum eğitimlerine başladı.
87. İEF´de EBSO farkı
87. İEF´de EBSO farkı
Teknolojinin baş döndürücü hızıyla birlikte üretimin yeniden şekillendiği küresel ekonomide, Türkiye´nin de ileri ülkeler düzeyinde yer almasına yönelik çalışmalarıyla dikkat çeken, Sanayi 4.0´ı ülke gündemine taşıyan Ege Bölgesi Sanayi Odası, “teknoloji” teması ile gerçekleştirilen 87. İzmir Enternasyonal Fuarı´na (İEF) katıldığı şemsiye standında, açılış günü Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan´ı ağırladı.
Bugün Dokuz Eylül…
Bugün Dokuz Eylül…
Demokrat Parti İzmir İl Başkanlığı, 9 Eylül İzmir´in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı
Muharrem İnce 9 Eylül´ü İzmir´de Kutlayacak.
Muharrem İnce 9 Eylül´ü İzmir´de Kutlayacak.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)´nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem ince, 9 Eylül İzmir´in Kurtuluşu ve CHP´ nin Kuruluşu etkinliklerini İzmir´de Partililerle Kutlayacak.
İZMİR BAROSU, FOÇA´DAKİ DENİZ KİRLİLİĞİNİ YARGIYA TAŞIYOR
İZMİR BAROSU, FOÇA´DAKİ DENİZ KİRLİLİĞİNİ YARGIYA TAŞIYOR
31.08.2018 günü FOÇA ilçesinde kaynağı belirlenemeyen bir petrol / kimyasal madde sızıntısı olmuştur. Bu sızıntı çok geniş bir alanını kaplamış bulunduğu medya ve yerel kaynaklardan edinilen bilgilerden anlaşılmaktır.
İZMİR´DE YAPILANDIRMAYA İLGİ BÜYÜK
İZMİR´DE YAPILANDIRMAYA İLGİ BÜYÜK
7143 sayılı Vergi ve Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun´a başvuru süresinin 27 Ağustos tarihinde sona ermesiyle birlikte başvuru rakamları hakkında açıkalama yapan İzmir Vergi Dairesi Başkanı Rıfat Engin, yapılandırmaya başvuran 441 bin 500 mükellefin toplamda 4,5 milyar liralık borcunun yapılandırma kapsamına alındığını ifade etti.
İEF´ye Mistral Carrera damgası
İEF´ye Mistral Carrera damgası
İzmir Enternasyonal Fuarı´nda Mistral Carrera sponsorluğundaki Eğitim ve Spor Sokağı, Bemar Kariyer Okulu, İngiliz Dil Okulları, British Town, Mistral Carrera başta olmak üzere birçok markayı buluşturdu. 2 bin metrekare alana sahip olan Spor ve Eğitim Sokağı, her gün birbirinden farklı aktivitelerle, ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşatacak.
Vefa Konak´ta Yaşıyor
Vefa Konak´ta Yaşıyor
CHP Konak İlçe Başkanlığı, üyelerine ahde vefa örneği göstermeye devam ediyor. CHP MYK Yardımcısı Şakir Başak, Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu ve yönetim kurulu üyeleri Partinin 95. Yılı nedeniyle 95 yaşındaki CHP Konak´ın en eski üyesi Dr. Ahmet Kenzi Songür´e ziyarette bulunarak ülkesine ve partisine verdiği emekleri için plaket takdim etti.
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ GENEL BAŞKANI BATUM İZMİR´DE...
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ GENEL BAŞKANI BATUM İZMİR´DE...
Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Süheyl Batum, İzmir´in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü münasebetiyle ADD İzmir şubelerinin düzenlemiş olduğu yürüyüşe ve bir dizi etkinliğe katılmak üzere yarın İzmir´e geliyor.
İZMİR´İN DAĞLARINDA YENİ ORMANLAR TESİS EDİLİYOR
İZMİR´İN DAĞLARINDA YENİ ORMANLAR TESİS EDİLİYOR
“180 Bin Fidan Toprakla Buluşmak İçin Güz Yağmurlarını Bekliyor”
Korkmaz; Yandaş değil, liyakat önemli
Korkmaz; Yandaş değil, liyakat önemli
Türk Milliyetçisi Kamu Görevlilerin kurduğu “Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı” na (TÜRKAV) İzmirli genel başkan geliyor. Geçtiğimiz genel seçimlerde MHP´nin İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı olan Ebubekir S. KORKMAZ TÜRKAV Kongresinin tek adayı.
Güvenli Geleceğe El Ele
Güvenli Geleceğe El Ele
İZMİR (Ege Ajans)- İzmir Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü, kayıt yaptırmak için Ege Üniversitesine gelen öğrenciler ile velilerini terör ve suç örgütlerine karşı bilgilendiriyor.
Ege Üniversitesi ilaç araştırmalarında lider
Ege Üniversitesi ilaç araştırmalarında lider
İZMİR(Ege Ajans)- Türkiye´de klinik ilaç araştırmalarında açık ara birinciliğini koruyan Ege Üniversitesi bu alanda Türkiye´nin amiral gemisi olmayı sürdürüyor. Ege Üniversitesi, İlaç Geliştirme ve Farmakokinetik Araştırma- Uygulama Merkezi (ARGEFAR) ve Çocuk Hastanesi Hematoloji Kliniği ile Türkiye´de bu alanda araştırma yapan 4 merkezden 2´sini bünyesinde bulunduruyor.
Akademisyenlerden Tıp Eğitimi Terimleri Sözlüğü
Akademisyenlerden Tıp Eğitimi Terimleri Sözlüğü
İZMİR(Ege Ajans)- Türkiye´nin çeşitli Tıp Fakültelerinin Tıp Eğitimi Anabilim Dallarında görev yapan beş akademisyen Tıp Eğitimi Terimleri Sözlüğüne imza attı.
Şangay´dan İzmir´e yatırım umudu
Şangay´dan İzmir´e yatırım umudu
ÇİN´in 2018 yılını Türkiye Turizm Yılı ilan etmesinin ardından bu şansı en etkin kullanan kurumların başında gelen İzmir Ticaret Odası (İZTO), bir Çinli heyetini daha ağırladı, bir tanesi geçen yıl 1 milyar dolarlık dış yatırım yapan bir firma olmak üzere Türkiye´de yatırım planı yapan iki firmanın yetkililerine de bilgi verdi.
TTO meclisinden vefa örneği
TTO meclisinden vefa örneği
Torbalı Ticaret Odası Meclisi 6 ay önce vefat eden Başkan Yardımcısı Adnan Öztaş´ın ismini çok amaçlı toplantı salonuna verdi. 12 Eylül günü İZTO Başkanı Mahmut Özgener´in katılımı ile salonun yeni ismi için tören düzenlenecek.
Bayındır´ın 96. Kurtuluş Yıl Dönümü Kutlamaları Törenlerle Başladı
Bayındır´ın 96. Kurtuluş Yıl Dönümü Kutlamaları Törenlerle Başladı
Çiçeğin, Emeğin, Üretimin ve Hoşgörünün Kenti Bayındır´ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yıl Dönümü kutlamaları coşkuyla kutlanmaya başlandı.
 İKÇÜ “KAYIT” DEDİ
İKÇÜ “KAYIT” DEDİ
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi´nin 2018- 2019 Eğitim Öğretim Yılı Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarını açıklamasıyla, İKÇÜ ailesine 2582 genç daha katıldı.
Çeşme´de, tarihi kilisede, klasik müzik keyfi
Çeşme´de, tarihi kilisede, klasik müzik keyfi
Çeşme Belediyesi ve Mimar Sinan Üniversitesi işbirliği ile bu yıl dördüncüsü düzenlenen Çeşme Uluslararası Klasik Müzik Akademisi, Çeşme çarşısındaki tarihi Aya Haralambos Kilisesi´nde gerçekleştiriliyor.
İzmir Hava Durumu
Bugün
Güneşli
33°
18°
Perşembe
Güneşli
32°
18°
Cuma
Güneşli
31°
19°
Cumartesi
Güneşli
30°
19°
DOLAR
6.3635
EURO
7.4387
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Gazabını yutucu, sır saklayıcı, ayıp örtücü ol…

Hacı Bektaşı Veli
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Kurabiye hamurunun elinize yapışmasını istemiyorsanız ellerinizi soğuk suyla ıslatıp kuruladıktan sonra kurabiyeye şekil verin. Kurabiyelerin zamanla sertleşmemesi için yanlarına bir-iki dilim kabuklu elma koyarak saklayınız. Elmanın yayacağı nem sayesin

Kurabiye - Bisküvi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları