BAYRAKLI´DA AKP SEÇMENİ NE DİYOR?
8 yıla yakın zamandır Bayraklı´da yayın yapan gazetemiz yerel seçimlere az bir süre kalmasına rağmen 23 mahallesi bulunan Bayraklı ilçesinde Ak partili seçmenin nabzını yoklamaya başladı.
Tarih: 1.11.2018 00:32:14

8 yıla yakın zamandır Bayraklı´da yayın yapan gazetemiz yerel seçimlere az bir süre kalmasına rağmen 23 mahallesi bulunan Bayraklı ilçesinde Ak partili seçmenin nabzını yoklamaya başladı.

Bayraklı´da CHP aday adaylarının sahaya inmesi ile başlattıkları seçim çalışmaları sonrasında Ak partili seçmenler aday adaylarının sahaya geç çıkmasından bihayli rahatsız durumdalar. Bayraklılı Ak partili seçmenin en çok üzerinde durduğu konu aday, 2 seçimde de yanlış adaylarla seçime giden Ak parti 2 seçimde de başarılı olamamıştır. 2009 yılında yapılan seçimlerde Bayraklılı olmayan aday Selim Demir Bayraklılı CHP adayı Hasan Karabağ karşısında seçim kaybetmesiyle başlayan yenilgi 2014 yerel seçimlerinde Bayraklılı İsmail Sarı´nın yanlışları ile yine seçimi CHP´ye kaptırmasına neden olması Ak parti tabanında büyük sıkıntılar yaşatırken birçok partili bu seçimde de yine aynı şeylerin yaşanacağı kanısındalar. Yine Bayraklılı olmayan Belediye Başkanı adayları meclis üyesi adayları olacağından dert yanıyorlar.

 

10 MAHALLE´YE 1 MECLİS ÜYESİ

 

Bayraklı´nın Karşıyaka bölümü tarafında kalan 10 Mahallesi yaklaşık 200 BİN nüfus oluşturmasına rağmen Ak partili 1 Meclis Üyesi düşerken, Bornova bölümüne bakan tarafı için neredeyse her Mahalleye 1 Meclis Üyesi düşmesi     partili içerisinde büyük sıkıntılar yaşattığı ileri sürülüyor. 10 Mahallede Ak partiye gönül vermiş seçmen sıkıntılarını anlatacak yakınlarında Meclis Üyesi bulamadıkları bir yana kendilerini Mecliste temsil edebilecek aday adayı yaptıkları Meclis Üyesi adaylarını 31. sıralara kapak, İstanbul´dan ithal meclis üyesini 1. sıraya koyan İsmail Sarı´ya aday gösterilirse oy vermeyecekleri şeklinde tepkiler ileri sürülüyor. 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti adayı İsmail Sarı´nın beklide bir siyasetçi olarak hiç düşünemediği yanlış hesaplarla yaptığı meclis üyeliği listesi seçimin kaybedilmesi konusunda en büyük etken olduğunu acaba kendileri biliyorlar mı?

 

HATA ÜSTÜNE HATA YAPTI

 

2009 yılında yerel seçimlerde İl genel meclis üyesi seçilen Sarı´ya bir koltuk az gelince ilçe başkanı koltuğuna da talip oldu. İlçe Başkanı oldu.. Hem Bayraklı Ak parti ilçe Başkanı hem il genel meclis üyesi ilçe başkanlığı koltuğu onun için çok önemliydi çünkü ucunda hem milletvekilliği hem belediye başkanlığı yolu görünüyordu. Daha sonra ilçe başkanlığı seçimlerinde örgütün içerisinde sevilen sayılan Erdal Seyitler, Sarı´nın tüm planlarını altüst etmişti. Daha sonrası Erdal Seyitler´in ilçe başkanlığını bir türlü hazmedemeyenler bin bir bahanelerle Erdal Seyitler yönetimine el çektirdiler. İsmail Sarı´nın belediye başkanlığı adaylığının önü açılmış olmuştu. Tüm bu yaşanılanlardan sonra Bayraklı Ak partiden İsmail Sarı aday olarak çıktı. Çıktı çıkmasına da diğer adayların yanında olan meclis üyesi adaylarına çizik çekerek, göstermelik olarak Ali Aslan gurubunda yer alan ilçe yönetiminin en çalışkan yöneticisi olan Abdullah Ünal´ı seçilemeyeceğini bile, bile 31. sıraya koyarak kapak yaptı. Meclis üyesi listesinde Alevi vatandaşlardan olmayışı o daha ayrı bir sorun olarak karşısına çıkmış oldu. O güne kadar İsmail Sarı´nı haberlerine çok önem veriyordum. İsmail Sarı meclis üyeleri listelerini hazırlamaya başlamıştı bile o günlerde ismini vermeyeceğim bir alevi vatandaş beni arayarak meclis üyesi olması için Sarı ile irtibata geçmemi istemişti. Bende Sarı ile görüştürdüm kendilerini Sarı o arkadaşa şu yanıtı vermişti “meclis üyeleri listelerini kendisi belirlemediğini liste yukarıdan geliyor, benim yapabileceğim bir şey yok” demişti. Şimdi burada belediye başkanı adayının çalışma arkadaşı meclis üyelerini belirlemesi yukarıdan yapılıyorsa Sarı´nın bunda zerre kadar suçu yok.! Şayet yukarıdan böyle bir talep yoksa Sarı kendi kendini yok etmiştir. Siyasi kariyeri sıfır olmuştur. Ya peki Hakkı Atila konusuna ne demeli… Bayraklı Ak parti ilçe başkan yardımcılığından istifa ederek o da Sarı gibi Bayraklı´yı yönetmeye talip olmuştu. Aday adayı oldu.. Gece gündüz demeden çalıştı çabaladı sonuç aday olamadı. Ama Partisinin adayını tebrik ederek, kendi seçim ofisini bile Sarı´ya vererek yanında yer aldı. Sarı ne yaptı! Nezaketen dahi olsa Hakkı Atila´nın gurubundan bir meclis üyesi adayı son sıra dahi olsun göstermedi. Gümüşpala bölümüne iki meclis üyesi adayı Birisi Kemal Büyükkesim´i seçilecek sıraya diğeri Abdullah Ünal´ı 31. sıraya koyarak listeyi şekillendirdi. Sonuç: Hata üstüne hata.. Taban, 2019 yerel seçimlerinde böyle bir hatanın yaşanması söz konusu olursa Bayraklı´da Ak Partili diye bir şey kalmaz tepkileri çığ gibi büyüyor.

 

Sevgili okurlarım hiç kimse beni yanlış anlamasın, İsmail Sarı´ya karşı her hangi bir husumetim yoktur. Önemli olan yapılan yanlışlardır. İsmail Sarı´nın adaylık sürecinin ilk günlerinde halka çıkmadan uçarcasına tepsi, tepsi baklavalarla müteahhitler derneğine koşması hiçte hoş olmamıştı. Rakipleri tarafından ranta uçtu söylemleri başlamıştı. Bu söylemler tüm Bayraklı halkında derin yankılar uyandıra dursun Sarı´nın listesinden seçilen 16 meclis üyesinden biri istifa ederek diğer İlden milletvekili aday adayı olurken, diğeri sabıkalı olup cezaevine girmesinden meclis üyeliği düşürülürken bir meclis üyesi de CHP´ye geçti. İşte 2014 Ak Partinin Sarı´lı günlerinin raporu budur.

 

Gazeteci: Yusuf Bildirici

 

Anahtar Kelimeler: BAYRAKLI SEÇMENİ DİYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CEVAT DURAK´TAN, CHP BAYRAKLI İLÇE YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR
CEVAT DURAK´TAN, CHP BAYRAKLI İLÇE YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı eski Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, seçim çalışmaları kapsamında CHP Bayraklı ilçe Başkanlığı ziyareti sonrası sosyal medya hesabından teşekkür mesajı yayınladı.
HAKKI ATİLA, RESMEN ADAY ADAYI
HAKKI ATİLA, RESMEN ADAY ADAYI
Hakkı Atila, AK Parti´den Bayraklı Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu AK Parti Bayraklı ilçe binasına gelerek yaptı.
BAYRAKLI´DA YILIN EN İYİ KARİKATÜRLERİ BELLİ OLDU
BAYRAKLI´DA YILIN EN İYİ KARİKATÜRLERİ BELLİ OLDU
Bayraklı Belediyesi tarafından bu yıl 4´üncüsü düzenlenen Ulusal Karikatür yarışması sonuçlandı. ‘Ekonomi ve geçim sıkıntısı´ konulu yarışmaya 212 çizer 320 eserle katıldı. Yarışmada, Batıkan Özev birinciliği elde ederken, Hamit Gış ikinci, Önder Önerbay ise üçüncü oldu.
CHP´Lİ MURAT HALUK ÖNCEL´E ZİYARETÇİ AKINI
CHP´Lİ MURAT HALUK ÖNCEL´E ZİYARETÇİ AKINI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı Jeoloji Yüksek Mühendisi Murat Haluk Öncel´in ofisi son günlerde dolup, dolup boşalıyor.
MHP BAYRAKLI ATA´SINI UNUTMADI
MHP BAYRAKLI ATA´SINI UNUTMADI
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bayraklı İlçe Başkanlığı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde Bayraklı´da düzenlenen törenle Atatürk Anıtına Çelenk koyarak sevgi yolunda Atatürk çıkartması dağıttılar.
LATİF AYDEMİR´DEN MUHTEŞEM ADAY ADAYLIĞI AÇIKLAMASI
LATİF AYDEMİR´DEN MUHTEŞEM ADAY ADAYLIĞI AÇIKLAMASI
AK Parti Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Latif Aydemir, 2019 Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimler için Bayraklı Belediye Başkanlığı Aday Adaylığını yüzlerce partili ve Bayraklılı vatandaşların katılımı ile aday adaylığını açıkladı
AKP BAYRAKLI 10 KASIM´DA ÇELENK SUNUMU YAPMADI
AKP BAYRAKLI 10 KASIM´DA ÇELENK SUNUMU YAPMADI
Bayraklı´da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni yapılan törene katılmayan AKP İlçe Teşkilatı bu sefer 10 Kasım´da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde düzenlenen törende Çelek sunumu yapmadı.
BAYRAKLI ATATÜRK´Ü SAYGIYLA ANDI
BAYRAKLI ATATÜRK´Ü SAYGIYLA ANDI
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde Bayraklı´da düzenlenen törenle anıldı. Saatler 09.05´i gösterdiğinde tüm Türkiye´de olduğu gibi Bayraklı´da da hayat adeta durdu. Öte yandan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, her yıl olduğu gibi bu yıl da belediye tarafından ilçenin farklı noktalarında Atatürk ve tüm şehitlerimiz için dökülen lokmaları vatandaşlara ikram etti.
CHP´li Cindi Can Polat; İşte Biz
CHP´li Cindi Can Polat; İşte Biz
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı Cindi Can Polat, gazetemize yaptığı açıklamasında ben değil, “BİZ” olarak Bayraklıyı İzmir´in İncisi yapmak için aday adayı olduğunu söyledi.
6 MAHALLEDE İMAR UYGULAMALARI ‘OY BİRLİĞİYLE´ DURDU
6 MAHALLEDE İMAR UYGULAMALARI ‘OY BİRLİĞİYLE´ DURDU
Bayraklı Belediyesi´nin Onur, Yamanlar, Postacılar, Org. Nafiz Gürman, Körfez ve Soğukkuyu mahallelerindeki yeni imar uygulamalarının durdurulmasına yönelik karar Bayraklı Belediye meclisince oy birliğiyle kabul edildi. Mevcut imara göre hali hazırda devam eden inşaat çalışmaları kapsam dışı bırakıldı. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, bölgede hazırlanan yeni imar planı revizyonu çalışmasında sona gelindiği belirtti.
BAYRAKLI, ULU ÖNDER ATATÜRK´Ü ANDI
BAYRAKLI, ULU ÖNDER ATATÜRK´Ü ANDI
CHP´li Başkan Karabağ, " Bayraklı´da oluyorsa, Türkiye´de de olacak "
STK´lardan: Cindi Can Polat´a Tam Destek!
STK´lardan: Cindi Can Polat´a Tam Destek!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı İnşaat Mühendisi Cindi Can Polat, seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bayraklı´nın 23 Mahalle Muhtarlarını ziyaret etmenin ardından STK´ları ziyaret etmeye devam ediyor. Ziyaretleri sırasında Bayraklı´ya sahip çıkmak için ortak işlerin nasıl ve ne şekilde yapılacağına" ilişkin fikir alışverişinde bulunuluyor.
BAYRAKLI´NIN PARKLARINDA ENERJİ TASARRUFU
BAYRAKLI´NIN PARKLARINDA ENERJİ TASARRUFU
Bayraklı Belediyesi ışıklandırmada dünya standardı led teknolojisini parklarına getirdi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri civa barlı ampul armatürler yerine ledli sokak armatürlerine dönüş yaptı. 125 armatürle başlayan değişimin tüm parklarda gerçekleştirilmesi planlanırken, uygulama kapsamında en az yüzde 50 enerji tasarrufu hedefleniyor.
CHP´Lİ CİNDİ CAN POLAT; BAYRAKLI´YI BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ
CHP´Lİ CİNDİ CAN POLAT; BAYRAKLI´YI BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ
CHP Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı Cindi Can Polat, mahalle muhtarları ziyaretinin ikinci etabında Bayraklı´da Muhtarlarla bir araya gelerek 23 Mahalle Muhtarları ziyaretini tamamladı.
BAYRAKLILI ÖĞRENCİLERE ‘HAYVAN SEVGİSİ´ SEMİNERİ
BAYRAKLILI ÖĞRENCİLERE ‘HAYVAN SEVGİSİ´ SEMİNERİ
Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, tarafından düzenlenen eğitim programı kapsamında Bayraklılı öğrencilere veteriner hekimler tarafından ‘hayvan sevgisi´ temalı seminer verildi. Nafiz Gürman Mahallesi Cemil Atlas Ortaokulu´nda gerçekleşen toplantıda veteriner hekimler öğrencilere, hayvanlara karşı nasıl duyarlı olunması gerektiğini ve onlardan gelebilecek bulaşıcı hastalıklara karşı alınacak önlemler hakkında da bilgiler verdi.
BAYRAKLI BELEDİYESİ´NDEN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA ´MASKELİ´ DESTEK
BAYRAKLI BELEDİYESİ´NDEN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA ´MASKELİ´ DESTEK
Bayraklı Belediyesi, lösemili çocuklar haftası kapsamında anlamlı bir etkinliğe imza attı. Kan kanserine dikkat çekerek, taktıkları maskelerle farkındalık yaratmak isteyen belediye personeline Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ da destek verdi. Ayrıca mesai arkadaşları Kamil Göktaş´ın 4 yaşındaki oğlu Servet için de destek kampanyası başlatan belediye çalışanları "Maskeni tak, çocuklara umut ol" diyerek, mesaj verdi.
MHP BAYRAKLI: İDDİALIYIZ KAZANACAĞIZ
MHP BAYRAKLI: İDDİALIYIZ KAZANACAĞIZ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bayraklı İlçe Başkanı Mehmet Aydın, 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçim çalışmalarına hız verdiklerini önümüzdeki günler içerisinde aday adaylarını açıklayacaklarını söyledi.
AK PARTİ´DE LATİF AYDEMİR İSMİ
AK PARTİ´DE LATİF AYDEMİR İSMİ
CHP´de 2019 yerel seçimlerine aday Adaylarının belirlenip adaylık süresinin bitmesine rağmen, Ak Parti Bayraklı´da aday adayı olacak isimler kulislerde konuşulmaya başladı.
CHP ADAY ADAYI CİNDİ CAN POLAT MUHTARLARI ZİYARET ETTİ.
CHP ADAY ADAYI CİNDİ CAN POLAT MUHTARLARI ZİYARET ETTİ.
CHP Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı Cindi Can Polat, Sahaya indi. İlk işi Bayraklı´da bulunan Muhtarları ve STK´ları ziyaret ederek, fikir alışverişinde bulundu.
CHP´Lİ SERDAR SANDAL´DAN KLİP
CHP´Lİ SERDAR SANDAL´DAN KLİP
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı Belediye Başkan Aday Adayı Serdar Sandal, projelerini paylaşacağı yaklaşık 1dakikalık süreli klip yayınladı.
BAŞKAN KARABAĞ, STK´LARLA BULUŞTU
BAŞKAN KARABAĞ, STK´LARLA BULUŞTU
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Düzenlenen birlik ve beraberlik yemeğinde katılımcılara seslenen Karabağ, “Sivil toplum dernek dayanışması budur. Kendiliğinden oluşan bir gönül birliği, işte bu gönül birliğini 29 Ekim´de yaptık biz, bir ilçe belediyesi Türkiye´ye ses getiren bir hareket yapabiliyorsa büyükşehir imkanları Türkiye´yi sarsan hareketler yapar” dedi.
YOLUN AÇIK OLSUN GÜZEL İNSAN: LATİF AYDEMİR
YOLUN AÇIK OLSUN GÜZEL İNSAN: LATİF AYDEMİR
Sevgili okurlarım bu son yazımda sizlere Bayraklı Ak Parti seçmeninin kimleri aday olarak görmek istedikleri konusunda birkaç satır yazı yazmak istedim.
İMAR REVİZYON PLANLARI HALKA ANLATILIYOR
İMAR REVİZYON PLANLARI HALKA ANLATILIYOR
İzmir´in birçok yerinde olduğu gibi Bayraklı´nın da en büyük sorunlarından olan eskiyen imar planları, çarpık yapılaşma ve gecekondulaşmanın önüne geçmek için çalışmalarını sürdüren Bayraklı Belediyesi, bu kapsamda Org. Nafiz Gürman, Yamanlar, Soğukkuyu, Postacılar, Onur ve Körfez Mahallelerini kapsayan imar plan revizyonu hazırladı. Planların vatandaşlara anlatıldığı tanıtım toplantılarının ikincisi Postacılar İsmet İnönü Kültür Merkezi´nde yapıldı.
BAYRAKLI BELEDİYESİ YİNE TARİH YAZDI
BAYRAKLI BELEDİYESİ YİNE TARİH YAZDI
Bayraklı Belediyesi geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nda tarihi bir projeye daha imza attı. 6 bin gönüllü cumhuriyet sevdalısı...
BAYRAKLI´DA ÇELENK SUNUMUNA AKP KATILMADI
BAYRAKLI´DA ÇELENK SUNUMUNA AKP KATILMADI
Bayraklılı vatandaşlardan ve STK dan AKP´ye büyük tepki: , “Cumhuriyetle barışık olmama, cumhuriyeti sindirememe olgusu, baştan aşağıya doğru yayılıyor” ifadelerinde bulundular.
MHP Bayraklı İlçe Başkanı Mehmet Aydın, “Bu Zafer Çok Az Millete Nasip Olur”
MHP Bayraklı İlçe Başkanı Mehmet Aydın, “Bu Zafer Çok Az Millete Nasip Olur”
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bayraklı İlçe Başkanı Mehmet Aydın, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yıl dönemi ile ilgili bir mesaj yayımladı.
50. YIL İLKÖĞRETİM OKULU CUMHURİYETİ KUTLADI.
50. YIL İLKÖĞRETİM OKULU CUMHURİYETİ KUTLADI.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. yılını İzmir´in Bayraklı İlçesi Emek Mahallesinde eğitim veren 50. Yıl ilköğretim okulu Öğretmenleri, öğrencileri ve öğrenci velileri tarafından coşkuyla kutlandı.
CHP BAYRAKLI´DA ADAY ADAYI BOLLUĞU 1 KOLTUĞA 15 ADAY ADAYI
CHP BAYRAKLI´DA ADAY ADAYI BOLLUĞU 1 KOLTUĞA 15 ADAY ADAYI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı´dan 2014 yerel seçimleri için Bayraklı Belediye Başkanlığına şimdiye kadar 15 aday adayı başvuruda bulundu.
KERİM ÖZER: RESMEN ADAY ADAYI
KERİM ÖZER: RESMEN ADAY ADAYI
Kerim Özer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)´den Bayraklı Belediye Başkanlığı için aday adaylığı dosyasını ilçe örgütünde İlçe Başkanı Cemalettin Alper´e teslim ederek aday adayı olduğunu açıkladı.
BAŞKAN KARABAĞ, SENDİKACILARLA BULUŞTU
BAŞKAN KARABAĞ, SENDİKACILARLA BULUŞTU
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Tüm Yerelsen İzmir 2 No´lu Şube tarafından Cumhuriyetin 95´inci kuruluş yılı dolayısıyla düzenlenen kutlama etkinliğinde sendikacılarla bir araya geldi. Konuşmasında Türkiye´nin içinde bulunduğu durumun iyi olmadığını ve ülkeyi zorlu bir sürecin beklediğini ifade eden Başkan Karabağ, “Korkunun ecele faydası yok. Gerekirse öleceğiz ama cumhuriyeti yıktırmayacağız” dedi.
BAYRAKLI´DA GIDA SATIŞ YERLERİNE SIKI DENETİM
BAYRAKLI´DA GIDA SATIŞ YERLERİNE SIKI DENETİM
Bayraklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede bulunan unlu mamuller üreten imalathane ve gıda satışı yapan dükkanları denetledi. Her ay belirli periyotlarda gerçekleşen denetimlerde hijyen kurallarına uymayan ve mevzuata aykırı işlem yapan iş yerlerine uyarılarda bulunuldu.
BAYRAKLI BELEDİYESİ´NDE ‘AYAKLI KÜTÜPHANE´
BAYRAKLI BELEDİYESİ´NDE ‘AYAKLI KÜTÜPHANE´
Bayraklı Belediyesi, çocuk ve yetişkinlere kitap okuma alışkanlıklarını kazandırmak ve gelişimlerini sağlamak amacıyla farklı projelere imza atmaya devam ediyor. Bu kapsamda “Herkes için kütüphane” projesiyle Bayraklı´nın 15 mahallesinde 16 kütüphane açan Bayraklı Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü, ‘Ayaklı Kütüphane´ projesiyle kütüphaneyi belediye çalışanlarının ayağına getirdi.
Murat Haluk Öncel ; İzmir´in ve Bayraklı´nın DERMANI Olacağız.
Murat Haluk Öncel ; İzmir´in ve Bayraklı´nın DERMANI Olacağız.
İzmir siyasetinin sevilen ismi Murat Haluk Öncel, Bayraklı CHP İlçe Başkanlığına 2019 Mart ayında gerçekleşecek yerel seçimler için adaylık başvurusunda bulundu. Öğretmen eşi Gülen Öncel ve çocukları ile birlikte dosyasını veren Öncel "Bayraklı´da gençlerimizin, kadınlarımızın yarınlarını birlikte kuracağız" dedi.
CHP´li Sandal Tam Gaz Alanlarda
CHP´li Sandal Tam Gaz Alanlarda
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı Belediye Başkan aday adayı Serdar Sandal, sahaya inerek Gümüşpala mahallesinde esnaf ziyareti yaptı.
İZCİLER BAYRAKLI´DA BULUŞTU
İZCİLER BAYRAKLI´DA BULUŞTU
Bayraklı Belediyesi tüm dünyada 60 yıldır telsiz yardımıyla bir araya gelen izcileri Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Bayraklı Şubesi üyeleri ile bir araya getirdi. 75. Yıl Mahallesi´nde kamp kuran izciler Avusturya, Sırbistan, Arnavutluk, İtalya ve Almanya gibi Avrupa´da kamp yapan izcilerle telsiz aracılığıyla iletişime geçti. Gece de kamp ateşi etrafında toplanan izciler, renkli görüntülere sahne oldu.
BAŞKAN KARABĞ´A BAYRAKLI HALKINDAN ÇAĞRI: “BAYRAKLI´YA ADAY OL”
BAŞKAN KARABĞ´A BAYRAKLI HALKINDAN ÇAĞRI: “BAYRAKLI´YA ADAY OL”
Bayraklı halkından Başkan Karabağ´a: “İzmir´e değil, Bayraklı´ya aday ol” çağrıları çığ gibi büyüyor.
CHP BAYRAKLI MECLİS ÜYESİ A ADAYI MEDENİ ERDEM SEÇİM STARTINI VERDİ.
CHP BAYRAKLI MECLİS ÜYESİ A ADAYI MEDENİ ERDEM SEÇİM STARTINI VERDİ.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı Belediye Meclis Üyesi aday adayı Medeni Erdem seçim çalışmalarına hızlı bir başlangıç yaptı.
BAŞKAN KARABAĞ, ALEVİ VAKIF VE DERNEK YÖNETİCİLERİ İLE BULUŞTU
BAŞKAN KARABAĞ, ALEVİ VAKIF VE DERNEK YÖNETİCİLERİ İLE BULUŞTU
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Aşık Mahzuni Şerif Cemevi´nde düzenlenen etkinlikte birçok ilçeden gelen Alevi vakıf, dernek başkanları, yöneticileri ve Alevi dedeleriyle bir araya geldi. Karabağ, “Ben Alevi insanının her zaman pozitif ayrımcılığa uğramasından yanayım. Ekonomik özgürlüğü olmayan bir insanın ne dinini ne siyasetini yaşaması mümkün değildir. Ekonomik yönden özgür olmayan hiçbir yönden özgür olamaz” diye konuştu.
CHP´Lİ KERİM ÖZER, RANTÇILARA UYARI YAPTI
CHP´Lİ KERİM ÖZER, RANTÇILARA UYARI YAPTI
2014 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı´dan Belediye Başkan aday adayı olan Kerim Özer, önümüzdeki günler içerisinde aday adaylığını resmen açıklayacağı bekleniyor.
RECEP KAZAN CHP´DEN MECLİS ÜYELİĞİ BAŞVURUSUNU YAPTI.
RECEP KAZAN CHP´DEN MECLİS ÜYELİĞİ BAŞVURUSUNU YAPTI.
Bayraklı´da 2009 yerel seçimlerinde kurucu belediye meclis Üyeliği yapan Recep Kazan bugün CHP Bayraklı ilçe binasına giderek Meclis Üyeliği başvurusunu yaptı.
Bayraklı´da İmar revizyon planları vatandaşa anlatılmaya başlandı
Bayraklı´da İmar revizyon planları vatandaşa anlatılmaya başlandı
Bayraklı´nın 6 mahallesinde 1980´li yıllarda yapılmış eski imar planlarını revize eden Bayraklı Belediyesi imar planı tanıtım toplantılarının ilkini Nafiz Gürman Mahallesi´nde gerçekleştirdi. Yeni hazırlanan planlara göre küçük parseller bir araya getirilerek büyük imar adaları oluşturulacak. Yaklaşık 600 hektarlık alanda yapılan çalışma kapsamında vatandaşlara avantaj sağlayan yeni imar planı revizyonu ile küçük parseller bir araya getirilerek, oluşturulan büyük imar adalarında 10 katlı yeni konutlar yapılacak.
CHP´Lİ ÖNCEL TABELAYI ASTI
CHP´Lİ ÖNCEL TABELAYI ASTI
2014 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı´dan Belediye Başkan aday adayı olan Murat Haluk Öncel, 2009 yerel seçimleri için Bayraklı´yı yönetmeye talip..
BAYRAKLI´YA GENÇ DENEYİMLİ ADAY ADAYI: CİNDİ CAN POLAT
BAYRAKLI´YA GENÇ DENEYİMLİ ADAY ADAYI: CİNDİ CAN POLAT
Karşıyaka ve Bayraklı´da yaklaşık 15 yıldır belediye meclis üyeliği yapan genç aday adayı İnşaat mühendisi Cindi Can Polat, Meclis Üyeliği yaptığı dönemde edindiği bilgi ve donanımlarla çağdaş ve gençliğe yönelik ve değişimci bir Belediye Başkanı olmak için aday adayı oldu.
BAYRAKLI´DA ´CUMHURİYET´ TURNUVASI
BAYRAKLI´DA ´CUMHURİYET´ TURNUVASI
Bayraklı Belediyesi´nin 75. Yıl Kültür Merkezi´nde düzenlediği satranç turnuvası çekişmeli müsabakalara sahne oldu. Küçükler, yıldızlar ve açık kategoride 150 çocuğun katıldığı Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası sonucunda ilk üçe giren 9 kişiye kupa, katılımcılara da madalya takdim edildi.
CHP BAYRAKLI KULİSLERİ
CHP BAYRAKLI KULİSLERİ
CHP´de 2019 Yerel Seçimleri için aday adaylık sürecinin başlayıp genelgenin yayınlanmasının ardından Bayrakı´da ilk aday adaylığını açıklayan...
Cindi Can Polat aday adaylığı için ilk adımı attı.
Cindi Can Polat aday adaylığı için ilk adımı attı.
Bayraklı 2009-2014 dönemi Belediye Meclis Üyesi olan Cindi Can Polat, partisi CHP´den 2019 yerel seçimlerinde de belediye başkan aday adayı olmak için başvuru dosyasını İlçe Başkanı Cemalettin Alper´den aldı.
Medeni Erdem CHP´den Meclis Üyeliği başvurusunu yaptı.
Medeni Erdem CHP´den Meclis Üyeliği başvurusunu yaptı.
Bayraklı´da yıllarca STK temsilciliği yapan Medeni Erdem bu gün CHP Bayraklı ilçe binasında İlçe Başkanı Cemalettin Alper´e Meclis Üyeliği başvurusunu yaptı.
CHP´Lİ CİNDİ CAN POLAT, ADAY ADAYLIĞINI SOSYAL MEDYADAN YAPTI.
CHP´Lİ CİNDİ CAN POLAT, ADAY ADAYLIĞINI SOSYAL MEDYADAN YAPTI.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Cindi Can Polat, sosyal medya paylaşım sayfası facebooktan Bayraklı Belediye Başkanı aday adaylığını profil resmi değişikliği ile yaptı.
BAŞKAN KARABAĞ, DERNEKLERİN ETKİNLİKLERİNE KATILDI
BAŞKAN KARABAĞ, DERNEKLERİN ETKİNLİKLERİNE KATILDI
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ hafta sonu mesaisinde derneklerin aşure etkinliklerine katıldı. 4 derneği ziyaret eden Başkan Karabağ, Ege bölgesi Aşık Veysel Dernek binasının da açılışını yaptı. Tüm yöre derneklerinin etkinliklerine katılmaya çalıştığını belirten Başkan Karabağ, "İmkanlarımız dahilinde derneklerimize desteklerimizi sürdüreceğiz” dedi.
BAYRAKLI´NIN PERİLERİ GALİBİYETLE BAŞLADI
BAYRAKLI´NIN PERİLERİ GALİBİYETLE BAŞLADI
Bayraklı Belediyesi Kadın Basketbol takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Birinci Ligi´nin açılış maçında bu senenin favorileri arasında gösterilen Mardin Büyükşehir Belediyesi´ni 58 – 55 yendi. Sezona güzel başlangıç yapan Bayraklı´nın perileri ikinci hafta Bursa Büyükşehir Belediye deplasmanına gidecek.
ÖĞRENCİLER ´CAN DOSTLARI´ ZİYARET ETTİ
ÖĞRENCİLER ´CAN DOSTLARI´ ZİYARET ETTİ
Bayraklılı öğrenciler ´Dünya Hayvanları Koruma Günü´ etkinlikleri kapsamında Bayraklı Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi´ni ziyaret etti. Yanlarında getirdikleri mamalarla sokak hayvanlarını besleyen minik öğrenciler, hayvan sevgisi ve bakımı hakkında bilgilendirildi.
İzmir Hava Durumu
Bugün
Güneşli
17°
Çarşamba
Güneşli
16°
Perşembe
Parçalı bulutlu
14°
Cuma
Parçalı bulutlu
15°
DOLAR
5.4764
EURO
6.1672
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ne irfandır veren Ahlâka yükseklik ne vicdandır, Fazilet Hissi insanlarda ancak Allah korkusundandır.

M.AKİF ERSOY
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları