Başkan Kılıç´tan üreticiye rant uyarısı: “Tarlalarınızı satmayın”
Üreticiye verdiği desteklere devam eden Buca Belediyesi, kendi fidanlığında yetiştirdiği 1800 zeytin fidanını köyler bölgesine hediye etti. İlk zeytin dağıtımını Kırıklar´da gerçekleştiren Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, hemşehrilerle bir araya geldi. Tarım alanlarının korunması ve geliştirilmesi için mücadele verdiklerini söyleyen Kılıç, üreticilerin sıkıntılarından faydalanmak isteyen rantçılara karşı uyarıda bulunarak “Topraklarınızı toplamaya çalışan yapılara izin vermeyin. Tarlalarınızı satmayın” dedi.
Tarih: 13.2.2020 13:25:40

Tarımsal alanların korunması ve geliştirilmesi için çalışmalarını sürdüren Buca Belediyesi, kırsal bölgelerde üreticilere verdiği desteklere ara vermeden devam ediyor. 

Buca Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yürütülen destek çalışmaları kapsamında hazırlanan zeytin fidanlarının dağıtımı, Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç tarafından Kırıklar Mahallesi´nde gerçekleştirildi. 

BELEDİYENİN YETİŞTİRDİĞİ 1800 ZEYTİN FİDANI
Köyler bölgesinde tarımsal üretimi teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen fidan dağıtımında, Kırıklar´ın ardından Belenbaşı, Doğancılar, Karacaağaç, Kaynaklar´daki vatandaşlara zeytin fidanı hediye edildi. Buca Belediyesi Fidanlığı´nda 4 yıl boyunca yetiştirilen toplamda 1800 adet Gemlik cinsi zeytin fidanı, yetiştirilmek üzere üreticiyle buluşturuldu.  

BİR AVUÇ TOPRAK BİLE DEĞERLİ OLACAK
Fidan dağıtımının ardından köy kahvesinde hemşehrilerle bir araya gelen Başkan Kılıç, Buca´nın köylerinin değeri üzerinde durarak tarımsal alanların talan edilmemesi için uyarıda bulundu. Kılıç, “Dünya coğrafyasına baktığınızda ciddi anlamda iklimsel sıkıntılar yaşanıyor.  Anadolu coğrafyası, özellikle bizim bulunduğumuz Gediz ve Menderes bölgesi çok değerli yerler. Bizim köylerimiz çok kıymetli. Ben de bir köy çocuğuyum. Benim de tarlalarım var. Geleceğimiz tarımda. Gelecekte tarım açısından bu bölgeler altın değerinde olacak. Konut bir şekilde halledilir. Ama bir avuç toprak bile değerli olacak. Topraklarınızı toplamaya çalışan yapılara izin vermeyin. Sahip çıkın, tarlalarınızı satmayın” diye konuştu.  

ÜRETİCİNİN SIKINTILARI DÜZELECEK
Üreticilerin yaşadığı sıkıntılara rağmen ayakta kalmaları için desteklere devam edeceklerini ifade eden Kılıç, “Şu anda tarımsal faaliyetlerle geçinmek çok zor. Üretici maliyetlerini biliyoruz. Üreticinin ürünlerinin fiyatlandırılmasının da ne kadar düşük ve kötü olduğunu biliyoruz. Ama bu düzelecek. Bunu bir başkan olarak değil, tarımdan anlayan birey olarak söylüyorum. Bizler de Buca Belediyesi olarak sorunlarınızı azaltmak için, sizlere destek olabilmek için çalışmalarımıza durmadan devam edeceğiz. Zeytin fidanı çalışmamız bunlardan bir tanesi. Hep birlikte üreterek kazanacağız” dedi. 

KÖYLERİMİZİ RANTA KARŞI KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Göreve geldiği günden beri yeşil alanların korunması için talimat veren ve takipçisi olan Kılıç, çalışmalar hakkında bilgi vererek, “Özellikle kaçak yapılaşmayla mücadelemiz var. Bu kaçak yapılaşma, konut ve barınma ihtiyacından ziyade parasal ranta yönelik faaliyetlerden oluşuyor. Bizim amacımız buradaki yapı bozulmasıdır. Burada oluşmuş bir sistem var, bu bozulsun istemiyoruz. İlk etapta bu çalışmalar çekici görünebilir ama sonrasında çok sıkıntı yaşarız. Burası İzmir´in akciğeri; buraya sahip çıkmak bizim asli görevimiz. Köylerimizde betona dönüşmüş bir bölge görmek istemiyorsak bunu yapmak zorundayız. Her şeyden önce çocuklarımız için yapmak zorundayız” şeklinde konuştu.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İki kıyı belediyeleri ortak çalışacak
İki kıyı belediyeleri ortak çalışacak
Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Selanik´te sürdürdüğü ortak proje ve işbirliği görüşmeleri kapsamında Panorama Belediye Başkanı Kartezidis İgnatios´u ziyaret etti. Belediye Başkanı kimliğinin yanında Kıyı Belediyeler Birliği Başkanı da olan Abdül Batur, Yunanistan´da Orta Makedonya Belediyeler Birliği Başkanlığı görevini de yürüten İgnatios ile sadece belediyeler düzeyinde değil, belediyeleri bir araya getiren birlikler arası ortak çalışma kararı aldı.
Menderes´te Muhtarlar Masası Kuruldu
Menderes´te Muhtarlar Masası Kuruldu
Menderes Belediyesi tarafından mahallelere daha etkin hizmet vermek adına muhtarlar masası kuruldu.
Buca´nın filizleri betonların arasından çiçek açtı
Buca´nın filizleri betonların arasından çiçek açtı
Yeşil ve temiz bir çevre için mücadelesini sürdüren Buca Belediyesi, Tarım Atölyesi ile betonlaşan kentte fırsat bulamayan İlköğretim çocuklarına, ilk kez fide dikme tecrübesi yaşattı. Bitkileri dokunarak, koklayarak tanıyan minikler, toprakla doyasıya oynadı. Velilerin yoğun ilgi gösterdiği ekinlik hakkında konuşan Başkan Kılıç, “En yeşil proje, çevreye duyarlı yarınları yetiştirmektir” dedi
Gaziemir´e tarih kokan Edebiyat Evi
Gaziemir´e tarih kokan Edebiyat Evi
Gaziemir Belediyesi, ilçenin ayakta kalan en eski yapısı taş binayı 2 milyon 800 bin lira bedelle kamulaştırdı. Belediye, binayı tarihi dokuya uygun olarak restore edecek, kültür merkezi olarak hizmete sunacak
URLA BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNCE KALDIRIMLARI İŞGAL EDEN ARAÇLARA CEZAİ İŞLEM UYGULANDI.
URLA BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİNCE KALDIRIMLARI İŞGAL EDEN ARAÇLARA CEZAİ İŞLEM UYGULANDI.
Kaldırım işgallerine yönelik olarak, özellikle engelli, yaşlı ve kadınlardan çok sayıda gelen şikayetlere kayıtsız kalınmayarak, kaldırım işgaline yönelik denetim uygulamalarına başlanmıştır.
KÜÇÜK İZCİLER, BAŞKAN FATİH GÜRBÜZ´Ü ZİYARET ETTİ
KÜÇÜK İZCİLER, BAŞKAN FATİH GÜRBÜZ´Ü ZİYARET ETTİ
Pina İzci Kulübü Foça Grubu üyesi küçük izciler ve Liderleri Türkan Hızlı, ‘İzci Yararlıdır Haftası´ dolayısıyla Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz´ü ziyaret etti.
Bornova Belediyesi İş´te Fark Yaratıyor
Bornova Belediyesi İş´te Fark Yaratıyor
Bornova Belediyesi´nin Hilton Otelleri´yle birlikte Down Sendromlu gençlerin meslek sahibi olarak sosyal yaşamın içerisinde yer alması amacıyla hayata geçirdiği “İş´te Fark Yaratıyoruz” projesi, Uygulamalı Servis Eğitim ile devam ediyor. 18 Down Sendromlu genç peçete katlamayı, servis açmayı, tepsi ile içecek taşımayı ve boş servisleri toplamayı öğreniyor. O anlardaki mutlulukları ise yüzlerinden okunuyor.
Narlıdere Belediyesinden ilk yardım eğitimi
Narlıdere Belediyesinden ilk yardım eğitimi
Kültürel ve sosyal projelerle öne çıkan Narlıdere Belediyesi şimdi de ilk yardım kursları başlattı. Öğrendiklerini uygulama şansı bulan Narlıdereliler, kurslara büyük ilgi gösterdi. Belediye Başkanı Ali Engin “Hiç ihtiyacımız olmaması dileğiyle, tüm vatandaşlarımızı kursumuza bekliyoruz” dedi.
Çeşme “Masal Evi” hizmete açılıyor!
Çeşme “Masal Evi” hizmete açılıyor!
Göreve geldiği günden beri verdiği sözleri tek tek gerçekleştiren Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, çocukların sosyal gelişimleri için uygun koşulları sağlamak, annelerin ekonomik hayata katılımını sağlayacak mesleki eğitimler vermek için kurulan okul öncesi eğitim ve bakım merkezlerinden ilkini Reisdere´de hayata geçiriyor.
Karşıyaka´da ‘deniz´ için buluştular
Karşıyaka´da ‘deniz´ için buluştular
Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, İZDENİZ Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Bozoğlu ve Genel Müdür İlyas Murtezaoğlu ile bir araya gelerek deniz trafiğini artıracak projeler üzerinde konuştu. Birlikte sahil yürüyüşü yapan Tugay, Bozoğlu ve Murtezaoğlu, Haziran ayında başlaması planlanan deniz taksi ve dar gelirli ailelerin çocuklarını denizle buluşturacak olan Denizcilik Eğitim Merkezi projesi başta olmak üzere, alternatif deniz ulaşımı konularında fikir alışverişinde bulundu.
Menemen şehitlerini unutmadı
Menemen şehitlerini unutmadı
Menemen Belediyesi, şehitler Murat Şengün ve Fikri Şengül anısına yapımını tamamladığı Şehitler Parkı´nın açılışını gerçekleştirdi.
Konak ile Selanik arasında Roman işbirliği
Konak ile Selanik arasında Roman işbirliği
Ege´nin iki yakası Roman vatandaşlara yönelik projeler için bir araya geldi. Konak ve Selanik arasında gerçekleştirilecek işbirliğinin ilk adımları atıldı.
Hem esnafa, hem vatandaşa “Destek Kart”
Hem esnafa, hem vatandaşa “Destek Kart”
Bornova Belediyesi´nin ihtiyaç sahibi ailelere sosyal yardımlarını, Bornova´da bulunan esnaflarda geçerli olan bir kart ile karşılamaya başlayacağı Destek Kart uygulamasında geri sayım sürüyor.
Vatandaşın isteği iş ve aş
Vatandaşın isteği iş ve aş
Vatandaşların sorunlarını yüz yüze dinlemek için halk günü uygulaması başlatan Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, 6 ayda 1500 kişi ile görüştü. Başkanla görüşmeye gelen vatandaşların öncelikli isteği ise çocuklarının çalışabileceği bir iş ve sosyal yardım.
BERGAMA, SERBEST BÖLGE İÇİN KALİFİYE ELAMAN YETİŞTİRMEYE HAZIRLANIYOR
BERGAMA, SERBEST BÖLGE İÇİN KALİFİYE ELAMAN YETİŞTİRMEYE HAZIRLANIYOR
Kuzey Ege´nin parlayan yıldızı Bergama önemli bir toplantıya ev sahipliği yaptı. Bergama´da yakın bir zaman diliminde faaliyete geçmesi beklenen Batı Anadolu Serbest Bölgesi´nin yetişmiş eleman ihtiyacı için neler yapılması gerektiği konuşulmaya başlandı. Ege Serbest Bölge (ESBAŞ) CEO´su Dr. Faruk Güler, “Bergama şimdiden kalifiye eleman yetiştirmeye başlamalı. Gelin öğrencilerinizi birlikte eğiterek nitelikli elamanlar ortaya çıkarıp onları iş, meslek sahibi yapalım” dedi.
ATATÜRK HEYKELİ YENİ YERİNE ÇOK YAKIŞTI!
ATATÜRK HEYKELİ YENİ YERİNE ÇOK YAKIŞTI!
Narlı Mahallesi´nde, yüksek binalar arasında kalan Atatürk Heykeli´ni daha görünür hale getirmek ve daha fazla vatandaşla buluşturmak isteyen Narlıdere Belediyesi, vatandaşların ve sivil toplum kuruluşlarının talebi doğrultusunda 2. İnönü Mahallesi´nde Yaşar Kemal Kültür Vadisi´ne taşıdı. Düzenlenen Saygı Töreni ile yeni yerine konan heykel, vatandaşların da beğenisini kazandı.
İduğ ve Ekmekçioğlu amatörlerin yanında
İduğ ve Ekmekçioğlu amatörlerin yanında
Bornova´nın profesyonel liglerde yer alması yolunda Altay - Yeşilova birlikteliğine aracılık eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Bornova´daki amatör kulüplerle profesyonel liglerde mücedele eden İzmir kulüpleri arasında köprü oluyor. İduğ, geçtiğimiz hafta Altay´ın Boluspor´u 2-1 yendiği Bornova Stadı´ndaki karşılaşmayı birlikte izlediği amatör kulüplerin temsilcilerini Siyah-beyazlı kulübün Başkanı Özgür Ekmekçioğlu bir araya getirdi.
Başkan Aksoy bir hayalini daha gerçekleştirdi
Başkan Aksoy bir hayalini daha gerçekleştirdi
Menemen Belediye Meclisi Şubat Ayı Olağanüstü Toplantısı 17 Şubat tarihinde özel bir gündemle toplandı. Meclis´te Menemen Belediyesi´ne ait Kubilay Kültür Merkezi´nin 25 yıllığına İzmir Bakırçay Üniversitesi´ne tahsisi oy birliğiyle kabul edildi.
Karabağlar´da 4. bölgesel muhtarlar toplantısı
Karabağlar´da 4. bölgesel muhtarlar toplantısı
Karabağlar Belediyesi´nin, mahallelerin sorunlarını yerinde görmek ve bunlara hızlı çözüm üretmek amacıyla düzenlediği bölgesel muhtar toplantılarının dördüncüsü, Türkan Şoray Nikah Salonu´nda yapıldı.
‘Kıyı Ege İklim Ağı´ Karşıyaka´da toplanıyor
‘Kıyı Ege İklim Ağı´ Karşıyaka´da toplanıyor
İzmir yerelinde ve Türkiye genelinde faaliyetlerini sürdüren Sosyal İklim Derneği´nin kurduğu “Kıyı Ege İklim Ağı”, ilk il toplantısını 21 Şubat´ta Karşıyaka´da gerçekleştirecek. Karşıyaka Belediyesi İklim Değişikliği ve Uyum Birimi´nin ev sahipliğindeki toplantı, Karşıyaka Ahmet Piriştina Kültür Merkezi´nde saat 10.00´da başlayacak. Organizasyon kapsamında ‘Dünyada, Türkiye´de ve Ege´de İklim Değişikliği ve Etkileri´ başlıklı bir sunum ve ‘İklim Eylemi Atölyesi´ yapılacak. Bireysel katılımcılara da açık olan toplantı için sosyaliklim.org adresli internet sitesi üzerinden başvuru yapılabilecek.
Gaziemir´de “kamu”laştırma harekâtı  Gaziemir´in taşınmazları Gaziemirlinin hizmetinde
Gaziemir´de “kamu”laştırma harekâtı Gaziemir´in taşınmazları Gaziemirlinin hizmetinde
Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda´nın kamusal alanları genişletme kararı doğrultusunda temizlik hizmetlerinin kamulaştırılmasının ardından sözleşme süresi dolan kiracılar, belediyenin mülkü olan tesislerden yasal yollarla tahliye ediliyor. Bu tesisler belediye tarafından işletilecek, Gaziemirlilere ucuz ve kaliteli hizmet sunulacak.
Panik yok!     Corona Virüsü Bornova´da anlatıldı
Panik yok! Corona Virüsü Bornova´da anlatıldı
Dünyayı etkisi altına alan ve bugüne kadar 1.700´ün üzerinde kişinin ölümüne neden olan Corona Virusü ile ilgili söylenti ve gerçekler, Bornova Belediyesi´nin düzenlediği panelde anlatıldı.
HAYKO CEPKİN EFES SELÇUKLU GENÇLERLE BULUŞUYOR
HAYKO CEPKİN EFES SELÇUKLU GENÇLERLE BULUŞUYOR
Efes Selçuk´un fahri hemşehrisi Hayko Cepkin 19 Şubat Çarşamba günü saat 18.00´de Selçuk Efes Kent Belleği´nde gençlerle buluşacak.
Yıldırım Bekçi, Bornovalılar için söyledi
Yıldırım Bekçi, Bornovalılar için söyledi
Bornova Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Türk Sanat Müziği´nin ünlü ismi Yıldırım Bekçi´yle birlikte “Zeki Müren Şarkıları“ söyledi. Bornova Kültür ve Sanat Merkezi Bozkurt Kuruç Sahnesi´nin dolduran kalabalık, Sanat Güneşi´nin cenaze görüntüleri eşliğinde söylenen ‘Şimdi Uzaklardasın‘ şarkısı seslendirirken gözyaşlarını tutamadı.
Ünlü rektör Torbalı´da seminer verecek
Ünlü rektör Torbalı´da seminer verecek
Torbalı Belediyesi üniversite sınavına hazırlanan gençlere yönelik olarak “Kariyer Söyleşileri” isimli bir programa imza atacak. Her ay bir rektörün ağırlanacağı ilçede bu ay MEF Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin Torbalı´daki öğrencilerle buluşacak
Fevzi Özakat´ta işlem tamam!
Fevzi Özakat´ta işlem tamam!
Karabağlar Belediyesi, velilerin talepleri doğrultusunda okula giriş kapısı ve merdiven kazandardı.
Buca´nın genç beyinleriyle “engelsiz” zirve
Buca´nın genç beyinleriyle “engelsiz” zirve
Hayata geçireceği projeleri ortak akılla planlayan Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, Meşkure Şamlı Ortaokulu öğrencilerini ağırladı. Gençler, engelsiz oyun parkları ve güvenli oyun alanları hakkında Kılıç´a projelerini aktardı. Çalışmanın hâlihazırda gerçekleşmesi planlanan engelsiz park projeleri için önemli bir katkı sunacağını ifade eden Kılıç, “Sizlerin daha güzel bir kent için hazırladığı projeleri görünce geleceğe daha da umutla bakıyoruz” dedi.
Karşıyaka´da geleceğin judocuları yetişiyor
Karşıyaka´da geleceğin judocuları yetişiyor
Çocukları spora teşvik etmek ve alternatif branşlarla tanıştırmak için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, ücretsiz judo kursu düzenliyor. 2008, 2009 ve 2010 doğumlu çocuklara yönelik olan eğitimler, Bülent Ecevit Kültür Merkezi içerisindeki judo salonunda gerçekleştiriliyor. Antrenör Umut Erdemir´den hafta sonları ders alan çocuklar, hem bir savunma sanatı olan judonun inceliklerini öğreniyor hem de sosyalleşip keyifli vakit geçirme imkanı buluyor. Kursa ilişkin 0232 324 73 63 numaralı telefondan da detaylı bilgi alınabiliyor.
SAYIŞTAY “DENGE”LERİ DEĞİŞTİRDİ
SAYIŞTAY “DENGE”LERİ DEĞİŞTİRDİ
Memurların sosyal denge tazminatları, Sayıştay Temyiz Genel Kurulu´nun kararlarıyla sınırlandırıldı. Başkan Halil Arda memurların haklarını almaları için harekete geçti.
KARŞIYAKA´NIN KÖYLERİ ARICILIK İLE KALKINACAK
KARŞIYAKA´NIN KÖYLERİ ARICILIK İLE KALKINACAK
Karşıyaka Belediyesi, yerelde kalkınmaya katkı sunmak amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında Yamanlar ve Sancaklı köylülerine yönelik arıcılık eğitimleri gerçekleştirecek. Her iki bölgede de arıcılık faaliyetlerini yaygınlaştırmayı ve katma değeri yüksek arı ürünleri ile ekonomik kalkınma sağlamayı amaçlayan program, yaklaşık bir yıl sürecek.
EFES SELÇUKLU ÇOCUKLAR YERLİ TOHUMLA TANIŞIYOR
EFES SELÇUKLU ÇOCUKLAR YERLİ TOHUMLA TANIŞIYOR
Efes Selçuk Belediyesi, öğrencileri sağlıklı tarımla, yerli tohumla tanıştırıyor. Sekiz Eylül İlkokulu öğrencileri, Efes Selçuk Belediyesi bünyesinde faaliyete geçecek olan Efes Tarlası Tohum Merkezi ve Toprak Okulu işbirliğiyle Efes Selçuk´a özgü Osmancık (Osmanca) üzümünden çelik aldılar. Köklendirme aşamasından sonra Efes Selçuk ve çevresine özgü bu ürünü okullarında toprakla buluşturmanın heyecanını yaşayan öğrenciler, Osmancık (Osmanca) üzümünü okullarının bahçesinde köklendikten sonra meyve verdiği döneme kadar gözlemleyecekler.
NARLIDERE SAHİLİNDE ‘ÇAY BAHÇESİ´ MÜJDESİ
NARLIDERE SAHİLİNDE ‘ÇAY BAHÇESİ´ MÜJDESİ
Vatandaşların kaliteli gıdaya daha uygun fiyatlarla ulaşması için çalışmalar yürüten Narlıdere Belediyesi, Sahilevlerinde, belediyeye ait ilk ‘Aile Çay Bahçesini´ açmak için çalışmalarına başladı. Mayıs ayında açılması planlan tesiste, her türlü gıda ve tüketim ürünü satışa sunulacak. Başkan Ali Engin “Belediyemiz bünyesinde ilk kez kurulacak olan Aile Çay Bahçemizin Narlıderemizin sosyal yaşamına renk katacağına inanıyorum” dedi.
Ege´nin iki yakası Bornova´da buluştu
Ege´nin iki yakası Bornova´da buluştu
Lozan Mübadelesi´nin 97´inci yılında dostluk ve kardeşlik köprüsü kuruldu
EFES SELÇUK´TA SLOW FOOD HAREKETİ BAŞLIYOR
EFES SELÇUK´TA SLOW FOOD HAREKETİ BAŞLIYOR
Efes Selçuk, “iyi, temiz, adil gıda” için Slow Food Hareketi´ne katılıyor. 18 Şubat Salı günü saat 18.00´de Slow Food Yenipazar Lideri Sevil Terzioğlu Ünal´ın katılımıyla Efes Selçuk´un Slow Food ağına dahil olmasıyla ilgili bir tanıtım toplantısı düzenlenecek. Selçuk Efes Kent Belleği´nde düzenlenecek toplantıda Efes Selçuk´un küçük otel işletmecilerine, sivil toplum kuruluşlarına ve vatandaşlara kentte başlayacak olan Slow Food akımına dair bilgilendirme yapılacak.
Konak´ta perde Elazığ için açıldı
Konak´ta perde Elazığ için açıldı
Konak Belediyesi Tiyatro Günleri tüm hızıyla devam ederken, İzmirli seyirci satın aldığı her bilet ile Elazığ depreminin de yaralarını sarıyor.
Kemalpaşa´da muhtarlarla “pozitif ayrımcılık” toplantısı
Kemalpaşa´da muhtarlarla “pozitif ayrımcılık” toplantısı
Kemalpaşa Belediyesi yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlara daha iyi hizmet vermek için muhtarlarla koordinasyon toplantısında bir araya geldi. Toplantıda belediyeye bağlı sosyal hizmetler biriminin neler yaptığı anlatılırken, önümüzdeki süreçte izlenecek yol haritası tartışıldı.
‘Birliktelik ruhu Karabağlar´da var´
‘Birliktelik ruhu Karabağlar´da var´
Bölgesel muhtarlar toplantılarının üçüncüsü Barış Semt Merkezi´nde gerçekleştirildi.
Başkan Mustafa İduğ:    “Can dostlara sahip çıkmak   zorunluluk değil, insani görevdir”
Başkan Mustafa İduğ: “Can dostlara sahip çıkmak zorunluluk değil, insani görevdir”
Bornova Koşukavak Mahallesi´nde 9 köpek ve 2 kedi yavrusunun ölü bulunması üzerine harekete geçen Bornova Belediyesi veterinerlik ekipleri, yaptığı ilk belirlemelerde can dostların zehirlenme ihtimalinin yüksek olduğunu tespit etti. Ölmüş hayvanlardan ve çevrede bulunan yiyeceklerden alınan toksikolojik örnekler İzmir Cumhuriyet Savcılığı kanalıyla Veteriner Araştırma Enstitüsü´ne yollandı.
Mis gibi Nergis kokusuyla vatandaşa sevgi günü hizmet ayrıcalığı
Mis gibi Nergis kokusuyla vatandaşa sevgi günü hizmet ayrıcalığı
Bergama Belediyesi´nde sevgi günü hizmet binasına dağıtılan nergislerle bir anda renklendi. Belediye binasına gelen vatandaşlar nergislerin mis kokusu eşliğinde hizmet almanın ayrıcalığını yaşadı.
Bayındır´ın Turan Nergisi Kokusuyla İzmir´i Büyüledi
Bayındır´ın Turan Nergisi Kokusuyla İzmir´i Büyüledi
Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen sevgililer günü nedeniyle Bayındır´ın Turan Mahallesi´nde yetiştirilen nergisin tanıtımını yapmak ve 16-19 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek 23. Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali´ni duyurmak amacıyla önce Bayındır Belediyesi Hizmet Binası önünde, ardından da Konak Meydanı´nda İzmirlilere nergis hediye etti.
Tarçın, Ego ve Müdür, çocuklarla buluşuyor
Tarçın, Ego ve Müdür, çocuklarla buluşuyor
Çocuklara hayvan sevgisi aşılamayı ve hayvan hakları konusunda bilinçlendirmeyi hedefleyen Karşıyaka Belediyesi, yetenekli köpekler Tarçın, Ego ve Müdür´ü anaokullarında konuk ediyor. Köpek eğitmenleri eşliğinde gerçekleştirilen eğlenceli etkinlik ve gösteriler, miniklerden büyük ilgi görüyor.
Deprem Konak´ta konuşuldu
Deprem Konak´ta konuşuldu
Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi, “Depremi Yaşamak, Depremle Yaşamak” adlı söyleşiye ev sahipliği yaptı. Konak Belediyesi, Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanlığı, İkinci Bahar Platformu, Herkes İçin Acil Sağlık Derneği ile Uluslararası Müzecilik Derneği´nin ortak düzenlediği etkinlikte deprem bölgesinde yer alan ülkemizde “Olası bir depreme hazır mıyız?” sorusu masaya yatırıldı. Etkinlikte Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Alim Murathan, Herkes İçin Acil Sağlık Derneği Başkanı Dr. Ülkümen Rodoplu ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı ve Konak Belediyesi eski Başkanlarından Dr. Hakan Tartan konuşmacı olarak yer aldı.
Sevgililer Günü Hediyesi   Bornovalı kadınlardan
Sevgililer Günü Hediyesi Bornovalı kadınlardan
Bornovalılar 14 Şubat Sevgililer Günü hediyeleri için Bornovalı kadınların el emeği ürünlerini tercih etti. Bornova Belediyesi ile Bornova Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi´nin organizasyonunda Büyük Park´ta düzenlenen Hediyelik Eşya Günleri büyük ilgi gördü. 3 gün süren süren organizasyonda kooperatif üyesi kadınlar el emeği ürünlerinin satışını yaptı. Takıdan ahşap boyamaya, anahtarlıktan çeşitli aksesuarlara pek çok hediyelik 27 stantta vatandaşların beğenisine sunuldu.
Karaburun´un kadın emeği MaviBahçe´de
Karaburun´un kadın emeği MaviBahçe´de
Karaburun´a bağlı köylerde yaşayan ve ürettikleri doğal ürünleri tüketicilerle buluşturan kadınların durağı bu kez MaviBahçe AVM oldu.
Başkan İduğ; “2021 Bornova yılı olacak”
Başkan İduğ; “2021 Bornova yılı olacak”
Bornova Belediyesi Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleriyle toplanan Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, 2019 yılını değerlendirdi, 2020 yılında hayata geçirilecek proje ve çalışmaları anlattı. Performans ve bütçe odaklı bir anlaşıyla Bornova´yı büyütmek için çalıştıklarını ifade eden İduğ, “Yatırım bütçemizi arttıracağız. 2021 Bornova yılı olacak” dedi.
Urla´da Eğitime Destek
Urla´da Eğitime Destek
İzmir Yardımsevenler Derneği Kuşçular İlkokulu´nda hayırseverler tarafından yapımı gerçekleştirilen yelerin açılışı yapıldı. Açılış kurdelesini kesen Urla Kaymakamı ve Urla Belediye Başkan Vekili Önder Can; “En büyük yatırım eğitme olan yatırımdır. Emeği geçenlere teşekkür ederim dedi.
Karabağlar Belediyesi´nde ‘yüzde 12´ sevinci
Karabağlar Belediyesi´nde ‘yüzde 12´ sevinci
Karabağlar Belediyesi ile Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) arasında imzalanan toplu sözleşmeyle, memur ve sözleşmeli memurların maaşlarına ek olarak ödenen sosyal denge tazminatına yüzde 12 oranında zam yapıldı.
Sevginin resmini çizdiler
Sevginin resmini çizdiler
Kültür, sanat ve spor kurslarıyla binlerce yurttaşa hizmet veren Gaziemir Belediyesi, düzenlediği sergilerle de sanatçılara ve sanatseverlere destek oluyor.
Karşıyaka 14 Şubat coşkusu: Sokakta aşk var!
Karşıyaka 14 Şubat coşkusu: Sokakta aşk var!
Tüm dünyada sevginin ve aşkın günü olarak bilinen 14 Şubat, Karşıyaka´da coşku dolu dans ve canlı müzik gösterileriyle kutlanacak. Karşıyaka Çarşı´nın 4 farklı noktasında yapılacak eş zamanlı etkinliklerde, binlerce kişi “Sevgililer Günü”nün heyecanını paylaşacak.
Narlıdere Belediyesi´nden deprem ve ilk yardım semineri
Narlıdere Belediyesi´nden deprem ve ilk yardım semineri
Toplumdaki afet bilincini geliştirmek için eğitici çalışmalar yürüten Narlıdere Belediyesi, konferans düzenledi. Uzman Doktor Ülkümen Rodoplu; hem öğrenciler hem de yetişkinlerin katıldığı etkinlikte deprem öncesinde, deprem sırasında ve sonrasında yapılması gerekenleri anlattı. Başkan Ali Engin “Deprem yaşamımızın gerçeği. Her an hazır olmalıyız” dedi.
İduğ: Sevgi ve aşkla çalışıyoruz
İduğ: Sevgi ve aşkla çalışıyoruz
Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Sevgililer Günü konserine hazırlanan Bornova Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu´na sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.
DOLAR
6.1023
EURO
6.5922
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hakkın dile getirilmesi gereken yerde susan, dilsiz şeytandır.

Hz. Muhammed
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları