BAŞKAN KARAKAYALI ÇAĞRISINI YİNELEDİ: ‘BİRBİRİMİZİ SUÇLAMAKTAN ÖTE, BİR ARAYA GELMEMİZ GEREKİYOR´
Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, üniversitesinin ilçeye kazandırılması için birlikte çalışma çağrısını yeniledi. Karakayalı, “Artık birbirimizi suçlamaktan öte, bu işi somutlaştırmak için bir araya gelmemiz gerekiyor. Hep beraber bir konsensüs çevresinde toplanıp çalışalım” dedi.
Tarih: 12.1.2020 19:07:44

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, üniversitesinin ilçeye kazandırılması için birlikte çalışma çağrısını yeniledi. Karakayalı, “Artık birbirimizi suçlamaktan öte, bu işi somutlaştırmak için bir araya gelmemiz gerekiyor. Hep beraber bir konsensüs çevresinde toplanıp çalışalım” dedi.

 

Kemalpaşa Belediyesi Başkanı Rıdvan Karakayalı, üniversitenin ilçeye getirilmesi için uzun bir süredir mücadele verdiğini belirterek, süreçte ortak hareket etme çağrısında bulundu. Kemalpaşa Belediyesi Meclisi´nin üniversite ile ilgili konuda kendisine yetki verdiğini, Demokrasi Üniversitesi´nin devlet üniversitesi olduğu için tercih ettiklerini hatırlatan Karkayalı, “Belediye Başkanı seçilir seçilmez, Kemalpaşa´ya meslek yüksek okulu ya da fakülteye nasıl kazandırabiliriz, bunun çalışmasını yaptık. Demokrasi Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi ile temasa geçtik. Görüşmelerin ardından Demokrasi Üniversitesi ile çalışmaya karar kıldık. Çünkü Demokrasi Üniversitesi devletin, Yaşar Üniversitesi ise özeldi. Demokrasi Üniversitesi daha sıcak geldi. Bu konuyu da meclise taşıdık. Adalet ve Kalkınma Partili arkadaşlarımız oturup, konuştuktan sonra bana yetki verdiler” dedi.  

ULUCAK´TAKİ BİNAMIZ TERTEMİZ BEKLİYOR
Ulucak´taki hizmet binasını geçtiğimiz dönemlerde dershane olarak kullandığını, binanın şuan eğitime hazır durumda olduğunu belirten Karakayalı, üniversite yönetiminin taleplerini beklediklerini ve bu yönde hareket edeceklerini söyledi. Karakayalı, “Demokrasi Üniversitesi´ne vereceğimiz binalar arasında yer alan Ulucak´taki binayı biz dershane olarak kullanıyorduk. Üniversitenin geçtiğimiz dönem gelmesini istiyordum. Bu yüzden Ulucak´taki binayı üniversiteye tahsis edildiği için dershane olarak kullanmadık. Geçtiğimiz senelerde burayı 1200 öğrencilik bir dershane olarak kullanıyorduk.  Bu sene de aynı şekilde kullanabilirdik. Ulucak´taki binamız tertemiz, pırıl pırıl kullanılmayı bekliyor. Daha önceki görüşmemizde Sayın Rektör´ümüze ortak bir paydada buluşalım, sizin için ne yapayım, benden ne istiyorsunuz deyip önümüzdeki yıl eğitime başlayalım dedim. Daha sonra da bir türlü görüşme fırsatı bulamadım. Ben görüşmek için ısrarcı oldum. Randevu da istedim. Veremedi. İşleri çok yoğun olduğundan dolayı tahmin ediyorum. Konu geçtiğimiz meclis toplantısında açıldı. Bir meclis üyemiz, ‘Başkanım üniversite konusu ne durumda´ diye sordu. Ben de Sayın Rektör çok yoğun olduğu için randevu alamadığımı söyledim. Adalet ve Kalkınma Partili arkadaşlarımız bu işle ilgilenirse sevinirim, hep beraber gidelim, konuşalım dedim. Bizim yapmamız gereken ne varsa yapalım hemen bu işe başlayalım dedim. Olay bundan ibarettir” ifadelerini kullandı.

BENİ İŞİN DIŞINDA BIRAKMIŞLAR, NASIL OLACAK BU İŞ?
“Arkadaşlarımız gidip KOSBİ´de görüşmüşler, beni de işin dışında bırakmışlar. Nasıl olacak bu iş?” diyen Karakayalı, “Geçtiğimiz günlerde arkadaşlarımız, çağırmışlar, görüşmüşler. Binayı verecek olan benim. Bu üniversite için koşan insan benim. Hatta mevcut hizmet binamı istesinler, çadıra çıkar, burayı size tahsis ederim de dedim. Ne olursa olsun, buraya bir üniversitenin gelmesini istiyorum. Kemalpaşa´mız buna da müsait bir ilçedir. İki tane organize sanayi bölgemiz bulunuyor. Tarımımız, dünya çapında kirazımız var. Bunları eğitim yönünden destekleyebilecek, iş yapısını uygun bölümler açarsak bölgemize de çok büyük bir katkı sağlarız” diye konuştu.

BİRLİKTE ÇALIŞMA VURGUSU 
Birlikte çalışma vurgusu yapan Karakayalı, “Artık birbirimizi suçlamaktan öte, bu işi somutlaştırmak için bir araya gelmemiz gerekiyor. Hep beraber bir konsensüs çevresinde toplanıp çalışalım. Hep birlikte... Kaymakam´ımız, Rektör´ümüz, siyasi partilerin temsilcileri olsun, ben olayım. Hep birlikte konuşup, ne yapılması gerekiyorsa birlikte karar verelim. Bana desinler ki, ‘şu, şu ebatta şuna ihtiyacım var´ ben yapayım. Ben bunun için randevu istiyorum. Şimdiye kadar bir şey olmadı, inşallah bundan sonra bir araya geliriz. Olumlu atımlar atıp, üniversiteyi ilçemize kazandırmalıyız” dedi.  

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SAYIŞTAY “DENGE”LERİ DEĞİŞTİRDİ
SAYIŞTAY “DENGE”LERİ DEĞİŞTİRDİ
Memurların sosyal denge tazminatları, Sayıştay Temyiz Genel Kurulu´nun kararlarıyla sınırlandırıldı. Başkan Halil Arda memurların haklarını almaları için harekete geçti.
KARŞIYAKA´NIN KÖYLERİ ARICILIK İLE KALKINACAK
KARŞIYAKA´NIN KÖYLERİ ARICILIK İLE KALKINACAK
Karşıyaka Belediyesi, yerelde kalkınmaya katkı sunmak amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında Yamanlar ve Sancaklı köylülerine yönelik arıcılık eğitimleri gerçekleştirecek. Her iki bölgede de arıcılık faaliyetlerini yaygınlaştırmayı ve katma değeri yüksek arı ürünleri ile ekonomik kalkınma sağlamayı amaçlayan program, yaklaşık bir yıl sürecek.
EFES SELÇUKLU ÇOCUKLAR YERLİ TOHUMLA TANIŞIYOR
EFES SELÇUKLU ÇOCUKLAR YERLİ TOHUMLA TANIŞIYOR
Efes Selçuk Belediyesi, öğrencileri sağlıklı tarımla, yerli tohumla tanıştırıyor. Sekiz Eylül İlkokulu öğrencileri, Efes Selçuk Belediyesi bünyesinde faaliyete geçecek olan Efes Tarlası Tohum Merkezi ve Toprak Okulu işbirliğiyle Efes Selçuk´a özgü Osmancık (Osmanca) üzümünden çelik aldılar. Köklendirme aşamasından sonra Efes Selçuk ve çevresine özgü bu ürünü okullarında toprakla buluşturmanın heyecanını yaşayan öğrenciler, Osmancık (Osmanca) üzümünü okullarının bahçesinde köklendikten sonra meyve verdiği döneme kadar gözlemleyecekler.
NARLIDERE SAHİLİNDE ‘ÇAY BAHÇESİ´ MÜJDESİ
NARLIDERE SAHİLİNDE ‘ÇAY BAHÇESİ´ MÜJDESİ
Vatandaşların kaliteli gıdaya daha uygun fiyatlarla ulaşması için çalışmalar yürüten Narlıdere Belediyesi, Sahilevlerinde, belediyeye ait ilk ‘Aile Çay Bahçesini´ açmak için çalışmalarına başladı. Mayıs ayında açılması planlan tesiste, her türlü gıda ve tüketim ürünü satışa sunulacak. Başkan Ali Engin “Belediyemiz bünyesinde ilk kez kurulacak olan Aile Çay Bahçemizin Narlıderemizin sosyal yaşamına renk katacağına inanıyorum” dedi.
Ege´nin iki yakası Bornova´da buluştu
Ege´nin iki yakası Bornova´da buluştu
Lozan Mübadelesi´nin 97´inci yılında dostluk ve kardeşlik köprüsü kuruldu
EFES SELÇUK´TA SLOW FOOD HAREKETİ BAŞLIYOR
EFES SELÇUK´TA SLOW FOOD HAREKETİ BAŞLIYOR
Efes Selçuk, “iyi, temiz, adil gıda” için Slow Food Hareketi´ne katılıyor. 18 Şubat Salı günü saat 18.00´de Slow Food Yenipazar Lideri Sevil Terzioğlu Ünal´ın katılımıyla Efes Selçuk´un Slow Food ağına dahil olmasıyla ilgili bir tanıtım toplantısı düzenlenecek. Selçuk Efes Kent Belleği´nde düzenlenecek toplantıda Efes Selçuk´un küçük otel işletmecilerine, sivil toplum kuruluşlarına ve vatandaşlara kentte başlayacak olan Slow Food akımına dair bilgilendirme yapılacak.
Konak´ta perde Elazığ için açıldı
Konak´ta perde Elazığ için açıldı
Konak Belediyesi Tiyatro Günleri tüm hızıyla devam ederken, İzmirli seyirci satın aldığı her bilet ile Elazığ depreminin de yaralarını sarıyor.
Kemalpaşa´da muhtarlarla “pozitif ayrımcılık” toplantısı
Kemalpaşa´da muhtarlarla “pozitif ayrımcılık” toplantısı
Kemalpaşa Belediyesi yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlara daha iyi hizmet vermek için muhtarlarla koordinasyon toplantısında bir araya geldi. Toplantıda belediyeye bağlı sosyal hizmetler biriminin neler yaptığı anlatılırken, önümüzdeki süreçte izlenecek yol haritası tartışıldı.
‘Birliktelik ruhu Karabağlar´da var´
‘Birliktelik ruhu Karabağlar´da var´
Bölgesel muhtarlar toplantılarının üçüncüsü Barış Semt Merkezi´nde gerçekleştirildi.
Başkan Mustafa İduğ:    “Can dostlara sahip çıkmak   zorunluluk değil, insani görevdir”
Başkan Mustafa İduğ: “Can dostlara sahip çıkmak zorunluluk değil, insani görevdir”
Bornova Koşukavak Mahallesi´nde 9 köpek ve 2 kedi yavrusunun ölü bulunması üzerine harekete geçen Bornova Belediyesi veterinerlik ekipleri, yaptığı ilk belirlemelerde can dostların zehirlenme ihtimalinin yüksek olduğunu tespit etti. Ölmüş hayvanlardan ve çevrede bulunan yiyeceklerden alınan toksikolojik örnekler İzmir Cumhuriyet Savcılığı kanalıyla Veteriner Araştırma Enstitüsü´ne yollandı.
Mis gibi Nergis kokusuyla vatandaşa sevgi günü hizmet ayrıcalığı
Mis gibi Nergis kokusuyla vatandaşa sevgi günü hizmet ayrıcalığı
Bergama Belediyesi´nde sevgi günü hizmet binasına dağıtılan nergislerle bir anda renklendi. Belediye binasına gelen vatandaşlar nergislerin mis kokusu eşliğinde hizmet almanın ayrıcalığını yaşadı.
Bayındır´ın Turan Nergisi Kokusuyla İzmir´i Büyüledi
Bayındır´ın Turan Nergisi Kokusuyla İzmir´i Büyüledi
Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen sevgililer günü nedeniyle Bayındır´ın Turan Mahallesi´nde yetiştirilen nergisin tanıtımını yapmak ve 16-19 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek 23. Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali´ni duyurmak amacıyla önce Bayındır Belediyesi Hizmet Binası önünde, ardından da Konak Meydanı´nda İzmirlilere nergis hediye etti.
Tarçın, Ego ve Müdür, çocuklarla buluşuyor
Tarçın, Ego ve Müdür, çocuklarla buluşuyor
Çocuklara hayvan sevgisi aşılamayı ve hayvan hakları konusunda bilinçlendirmeyi hedefleyen Karşıyaka Belediyesi, yetenekli köpekler Tarçın, Ego ve Müdür´ü anaokullarında konuk ediyor. Köpek eğitmenleri eşliğinde gerçekleştirilen eğlenceli etkinlik ve gösteriler, miniklerden büyük ilgi görüyor.
Deprem Konak´ta konuşuldu
Deprem Konak´ta konuşuldu
Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi, “Depremi Yaşamak, Depremle Yaşamak” adlı söyleşiye ev sahipliği yaptı. Konak Belediyesi, Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanlığı, İkinci Bahar Platformu, Herkes İçin Acil Sağlık Derneği ile Uluslararası Müzecilik Derneği´nin ortak düzenlediği etkinlikte deprem bölgesinde yer alan ülkemizde “Olası bir depreme hazır mıyız?” sorusu masaya yatırıldı. Etkinlikte Jeoloji Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Alim Murathan, Herkes İçin Acil Sağlık Derneği Başkanı Dr. Ülkümen Rodoplu ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı ve Konak Belediyesi eski Başkanlarından Dr. Hakan Tartan konuşmacı olarak yer aldı.
Sevgililer Günü Hediyesi   Bornovalı kadınlardan
Sevgililer Günü Hediyesi Bornovalı kadınlardan
Bornovalılar 14 Şubat Sevgililer Günü hediyeleri için Bornovalı kadınların el emeği ürünlerini tercih etti. Bornova Belediyesi ile Bornova Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi´nin organizasyonunda Büyük Park´ta düzenlenen Hediyelik Eşya Günleri büyük ilgi gördü. 3 gün süren süren organizasyonda kooperatif üyesi kadınlar el emeği ürünlerinin satışını yaptı. Takıdan ahşap boyamaya, anahtarlıktan çeşitli aksesuarlara pek çok hediyelik 27 stantta vatandaşların beğenisine sunuldu.
Karaburun´un kadın emeği MaviBahçe´de
Karaburun´un kadın emeği MaviBahçe´de
Karaburun´a bağlı köylerde yaşayan ve ürettikleri doğal ürünleri tüketicilerle buluşturan kadınların durağı bu kez MaviBahçe AVM oldu.
Başkan İduğ; “2021 Bornova yılı olacak”
Başkan İduğ; “2021 Bornova yılı olacak”
Bornova Belediyesi Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleriyle toplanan Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, 2019 yılını değerlendirdi, 2020 yılında hayata geçirilecek proje ve çalışmaları anlattı. Performans ve bütçe odaklı bir anlaşıyla Bornova´yı büyütmek için çalıştıklarını ifade eden İduğ, “Yatırım bütçemizi arttıracağız. 2021 Bornova yılı olacak” dedi.
Urla´da Eğitime Destek
Urla´da Eğitime Destek
İzmir Yardımsevenler Derneği Kuşçular İlkokulu´nda hayırseverler tarafından yapımı gerçekleştirilen yelerin açılışı yapıldı. Açılış kurdelesini kesen Urla Kaymakamı ve Urla Belediye Başkan Vekili Önder Can; “En büyük yatırım eğitme olan yatırımdır. Emeği geçenlere teşekkür ederim dedi.
Karabağlar Belediyesi´nde ‘yüzde 12´ sevinci
Karabağlar Belediyesi´nde ‘yüzde 12´ sevinci
Karabağlar Belediyesi ile Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) arasında imzalanan toplu sözleşmeyle, memur ve sözleşmeli memurların maaşlarına ek olarak ödenen sosyal denge tazminatına yüzde 12 oranında zam yapıldı.
Sevginin resmini çizdiler
Sevginin resmini çizdiler
Kültür, sanat ve spor kurslarıyla binlerce yurttaşa hizmet veren Gaziemir Belediyesi, düzenlediği sergilerle de sanatçılara ve sanatseverlere destek oluyor.
Başkan Kılıç´tan üreticiye rant uyarısı: “Tarlalarınızı satmayın”
Başkan Kılıç´tan üreticiye rant uyarısı: “Tarlalarınızı satmayın”
Üreticiye verdiği desteklere devam eden Buca Belediyesi, kendi fidanlığında yetiştirdiği 1800 zeytin fidanını köyler bölgesine hediye etti. İlk zeytin dağıtımını Kırıklar´da gerçekleştiren Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, hemşehrilerle bir araya geldi. Tarım alanlarının korunması ve geliştirilmesi için mücadele verdiklerini söyleyen Kılıç, üreticilerin sıkıntılarından faydalanmak isteyen rantçılara karşı uyarıda bulunarak “Topraklarınızı toplamaya çalışan yapılara izin vermeyin. Tarlalarınızı satmayın” dedi.
Karşıyaka 14 Şubat coşkusu: Sokakta aşk var!
Karşıyaka 14 Şubat coşkusu: Sokakta aşk var!
Tüm dünyada sevginin ve aşkın günü olarak bilinen 14 Şubat, Karşıyaka´da coşku dolu dans ve canlı müzik gösterileriyle kutlanacak. Karşıyaka Çarşı´nın 4 farklı noktasında yapılacak eş zamanlı etkinliklerde, binlerce kişi “Sevgililer Günü”nün heyecanını paylaşacak.
Narlıdere Belediyesi´nden deprem ve ilk yardım semineri
Narlıdere Belediyesi´nden deprem ve ilk yardım semineri
Toplumdaki afet bilincini geliştirmek için eğitici çalışmalar yürüten Narlıdere Belediyesi, konferans düzenledi. Uzman Doktor Ülkümen Rodoplu; hem öğrenciler hem de yetişkinlerin katıldığı etkinlikte deprem öncesinde, deprem sırasında ve sonrasında yapılması gerekenleri anlattı. Başkan Ali Engin “Deprem yaşamımızın gerçeği. Her an hazır olmalıyız” dedi.
İduğ: Sevgi ve aşkla çalışıyoruz
İduğ: Sevgi ve aşkla çalışıyoruz
Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Sevgililer Günü konserine hazırlanan Bornova Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu´na sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.
Ödemiş´te Kırsal Turizm Forumu
Ödemiş´te Kırsal Turizm Forumu
Ödemiş´in kırsal turizmdeki yol haritasına ışık tutacak Ödemiş Kırsal Turizm Forumu, Ödemiş Belediyesi´nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Ödemiş Kent Konseyi ve Kırsal Turizm Derneği´nin işbirliğiyle düzenlenen forumda Efeler Yolu projesinin bölgede ortaya çıkardığı heyecan vurgulandı.
MTK´da çözüm buluşması
MTK´da çözüm buluşması
Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, 700 tekstil işletmesinin faaliyet gösterdiği MTK´daki sorunların çözümü ve talepleri dinlemek için önemli bir buluşma gerçekleştirdi. Geçtiğimiz günlerde kendisini ziyarete gelen MTK Başkanı Abdullah Salkım´a; “Başta İzmir Büyükşehir Belediyesi olmak üzere ilgili tüm kurumlarla sorunlarınızın çözümü için uyum içerisinde çalışıyoruz” diyen İduğ, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe, İtfaiye Dairesi Murat Varlıorpak ve site yönetimi biraraya geldi. Toplantıda, işletmelerin en önemli sorunlarından ‘ruhsat´ konusu başta olmak üzere tüm sorunların ilgili kurumların işbirliği ile en kısa sürede çözüleceği ifade edildi.
5´inci yılında Özgecan Buca´da unutulmadı
5´inci yılında Özgecan Buca´da unutulmadı
Kadın cinayetlerinin sembolü haline gelen Özgecan Aslan, katledilişinin beşinci yılında Buca´da unutulmadı. Kadın Danışma Merkezi´nde düzenlenen anma programında Özgecan ve katledilen tüm kadınlar anılırken duygulu anlar yaşandı. Kadın cinayetlerine hep bir ağızdan lanet okunan etkinlikte, artan rakamlara dikkat çekildi.
Narlıdere´de girişimci kadınlara özel eğitim
Narlıdere´de girişimci kadınlara özel eğitim
Narlıdere Belediyesi, girişimci kadınların yatırım kaynaklarını doğru kullanması, yönetim politikalarını doğru yönlendirmesi için TEB ve İzmir İş Kadınları Derneği ile işbirliği protokolü imzaladı. Mart ayından itibaren, belediye tarafından belirlenecek kursiyerlere ‘Finansal Okuryazarlık Eğitimi´ verilecek. Başkan Ali Engin “Kadınlarımızın girişimci ruhunu canlandırmayı, ticarette doğru adımlar atmalarını hedefliyoruz” dedi.
Karşıyaka iklim değişikliğine hazırlanacak!
Karşıyaka iklim değişikliğine hazırlanacak!
Karşıyaka Belediyesi, dünyanın geleceğini tehdit eden iklim değişikliğinin zararlı etkilerine karşı önlemler almak ve karbon ayak izini azaltmaya yönelik stratejiler geliştirmek üzere ‘İklim Değişikliği ve Uyum Birimi´ kurdu. Karşıyaka Belediye Meclisi´nde alınan kararla faaliyete geçirilen birim; alanında İzmir´de ilk, Türkiye genelinde de çok az sayıdaki örnekten biri oldu.
 Urla Belediyesi´nden duyuru
Urla Belediyesi´nden duyuru
Urla Belediyesi ilçede Urla Belediyesi Fotoğraf Sanat Evi olarak kullanılan eski Gazhane Binası´nda fotoğraf sergilerinin Şubat ayı sonunda durdurulup, Mart ayından itibaren Urla Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Eski Tamirhane Binası´nda sergilerin süreceğini açıkladı.
Bornova´da istihdam imzası
Bornova´da istihdam imzası
Bornova Belediyesi 2019 yılında Türkiye´nin En İyi Vizyon Projesi “Altın Bilezik Projesi” kapsamında, MTK´nın ardından İzmir Eczacılar Odası ile işbirliği protokolü yaptı. İş ve iş arayanları buluşturmak, özellikle gençlere ve kadınlara meslek edindirmek amacıyla meslek örgütleri ile ortak çalışmalar yapılan proje kapsamında hazırlanan Eğitim İşbirliği Protokolü´ne Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ ile İzmir Eczacılar Odası Başkanı Sayın Tuncay Sayılkan imza attı. Protokole göre Bornova´da çalışan Eczane Destek Personeli´nin eğitimine yönelik kurslar düzenlenecek ve en az lise mezunu olmak kaydıyla yeni destek elemanları yetiştirilecek. İstihdam garantili mesleki eğitim kursları 45 gün sürecek.
İris Gölü, yeniden kuşların oldu…
İris Gölü, yeniden kuşların oldu…
Karaburun´a bağlı Küçükbahçe Köyü sınırlarındaki İris Gölü´nün kanal açılarak kurutulma girişimlerine Belediye ekipleri son verdi. Ancak kalıcı çözüm gölün acil kamulaştırmasından geçiyor.
Bölgesel toplantılardan ikincisi Bozyaka´da gerçekleştirildi.
Bölgesel toplantılardan ikincisi Bozyaka´da gerçekleştirildi.
Karabağlar Belediyesi´nin, mahallelerin sorunlarını yerinde belirlemek ve bunlara hızlı çözüm üretmek amacıyla düzenlediği bölgesel muhtar toplantılarının ikincisi, Bozyaka Toplantı Salonu´nda gerçekleştirildi.
Karaburun´a “kadın” çıkarması
Karaburun´a “kadın” çıkarması
Yerel seçimlerin sonrasında göreve gelen İzmir´in kadın belediye meclis üyeleri ve Kadın-Erkek Eşitliği Komisyonları üyeleri, 3. Çalıştay için Karaburun´da buluştu.
Menderes´te Mahallelere İnce Dokunuş
Menderes´te Mahallelere İnce Dokunuş
Menderes Belediyesi tarafından ilçedeki tüm mahallelerde temizlik, bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştiriliyor, yapılan çalışmalarla ilçenin çehresi değişiyor.
Buca´da temizlik sorunu tarihe karışıyor
Buca´da temizlik sorunu tarihe karışıyor
İzmir´in en kalabalık ilçesi Buca´da, vatandaşın temizlik hizmetlerine ilişkin taleplerinin yüzde 95´i çözüme kavuşturulurken, şikayet oranı yüzde 70 oranında azaldı. Göreve geldiği ilk günden bu yana şikayetleri bizzat koordine eden Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, “Zaman ve ekipmanın doğru yönetimiyle ilçemizin temizlik sorunu tarihe karışacak” dedi.
EFES SELÇUK BELEDİYESİ´NDEN SAĞLIK HAMLESİ
EFES SELÇUK BELEDİYESİ´NDEN SAĞLIK HAMLESİ
Geçtiğimiz yıllarda Efes Selçuk Belediyesi ve Devlet Hastanesi işbirliğince yürütülen "Evde Bakım Hizmetleri Protokolü “nün bu yıl yenilenmemesi sebebiyle Efes Selçuk Belediyesi de sağlık alanında önemli bir hamle başlattı.
Özgecan Aslan´ın, Aylan bebeğin, Kazdağları´ndaki kesilen zeytin ağaçlarının çığlığını duymak isteyenlere…
Özgecan Aslan´ın, Aylan bebeğin, Kazdağları´ndaki kesilen zeytin ağaçlarının çığlığını duymak isteyenlere…
Gaziemir Belediyesi´nin seramik kursiyerleri, Türkiye´nin son dönemde giderek artan toplumsal sorunlarına hazırladıkları eserlerle dikkat çekiyor.
Narlıdere´nin kursları istihdama katkı sağlıyor !
Narlıdere´nin kursları istihdama katkı sağlıyor !
Narlıdere Belediyesi Üretici Kadın Kooperatifi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası ve Dokuz Eylül Üniversitesi iş birliği ile Turizm Eğitimi Paket Programı kursu açtı. Kurs kapsamında, yerinde uygulamalı eğitimler ile kursiyerlere istihdam imkanı sağlanacak. Başkan Ali Engin “Açtığımız bütün meslek edindirme programlarımızda amacımız kadınlara istihdam sağlayabilmek. Vatandaşlarımızın ilgi göstermesini diliyoruz” dedi.
Ev hanımlığından aşçılığa
Ev hanımlığından aşçılığa
Bergama Halk Eğitim Merkezi´nin açmış olduğu aşçı yardımcılığı kursunu tamamlayan ev hanımları sertifikalarını düzenlenen törenle aldılar. Yemek yapmaya profesyonel olarak başlayacak olan ev hanımları meslek edinme yolunda önemli bir adım atmış oldular.
BAŞKAN SENGEL, “EFES´E VE EFES ADINA HEPİMİZ SAHİP ÇIKALIM”
BAŞKAN SENGEL, “EFES´E VE EFES ADINA HEPİMİZ SAHİP ÇIKALIM”
Efes Selçuk Belediye Meclisi Şubat Ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Gündemde yer alan ve önergelerin görüşüldüğü Şubat Ayı Meclis Toplantısı´nda meclis üyelerinin gündem dışı sorularını yanıtlayan Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, özellikle yılda binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan adını dünyaya duyurmuş olan Efes´in; Selçuk´un başında kullanılmasına ilişkin sorulara oldukça net cevaplar verdi. Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel´in başkanlığında gerçekleşen Şubat Meclis toplantılarında meclis üyeleri dilek ve temenniler kısmında kent ve ülke gündemine ilişkin konularda görüş ve önerilerini dile getirdiler.
Bergama devlet hastanesi büyüyor
Bergama devlet hastanesi büyüyor
Bergamalı iş adamı rahmetli Mithat Öztüre´nin katkılarıyla inşaatı devam eden Bergama Necla-Mithat Öztüre Devlet Hastanesi ek hizmet binasında Belediye Başkanı Hakan Koştu, Hastane Başhekimi Uzm.Dr. Osman Himmetoğlu ile birlikte incelemelerde bulundu.
Karabağlar Belediyesi muhtarları dinliyor!
Karabağlar Belediyesi muhtarları dinliyor!
Karabağlar Belediyesi´nin, mahallelerin sorunlarını yerinde belirlemek ve bunlara hızlı çözüm üretmek amacıyla düzenlediği bölgesel muhtar toplantılarının 2020 yılı programı başladı.
Bornova Belediyesi´nden evlenmek isteyen gençlere destek
Bornova Belediyesi´nden evlenmek isteyen gençlere destek
Bornova Belediyesi evlilik yolunda ilk adımlarını atan gençlere destek oluyor. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ´un seçim öncesinde verdiği sözler arasında yer alan destek kapsamında, Begüm Kocageniş ve Mehmet Tıraş çifti rüya gibi bir törenle dünya evine girdi.
Karşıyaka yeşile bürünüyor!
Karşıyaka yeşile bürünüyor!
Karşıyaka Belediyesi, “5 yılda 100 bin fidan” hedefine emin adımlarla ilerliyor. Daha yeşil bir kent ve daha yaşanabilir bir gelecek için sürdürülen ağaçlandırma seferberliği kapsamında, 4 aylık süreçte Karşıyaka´nın farklı noktalarına dikilen fidan sayısı 15 bin 500´e ulaştı.
FOÇA FİLM GÜNLERİ EN İYİLER
FOÇA FİLM GÜNLERİ EN İYİLER
Ekim ayında Foça´da dünyanın her tarafından arkeoloji ve kültürel mirasla ilgili belgesel film gösterimlerini içeren bir uluslararası film festivali yapılıyor.
[izmirbasingrubu:70057] Bornova meclisinde tescilsiz bina tartışması
[izmirbasingrubu:70057] Bornova meclisinde tescilsiz bina tartışması
Bornova meclisinde Girit Anı evi tartışması yapılması planlanan binanın tescilsiz olması tartışma yarattı. AK Parti´li Taştan, hukuka uygun hareket edilmesi gerektiğini söyledi
Bergama´ya lojistik merkez kuruluyor
Bergama´ya lojistik merkez kuruluyor
Bergama´da eksikliği yıllardır giderilemeyen ve ilçenin kangrene dönmüş sorunlarından birisi olan Tır ve Kamyon Garajı´nın yapımı için çalışmalar başladı. Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “İlçemiz hükümetimizin yaptığı otoyollar, Organize Sanayi Bölgesi, Serbest Bölge ve Liman çalışmaları ile ekonomik gelişmelerin tam göbeğinde duruyor. Bütün bu projelere entegre bölgemizin en büyük lojistik merkezlerinden birisinin yapım çalışmaları başladı. Tır ve kamyon garajı ile esnaflarımız rahat bir nefes alacak. Düzene kavuşacak” dedi.
Hoş Geldin Bebek Dikili´de
Hoş Geldin Bebek Dikili´de
Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz ilçede dünyaya gelen bebeklerin ilk anlarında yanlarında yer alarak onları hoş geldin bebek çantaları ve fidanları ile karşılıyor.
Kemalpaşa´da alt yapı atağı
Kemalpaşa´da alt yapı atağı
Başkan Karakayalı: “2020 yılı sonuna kadar bir gram atık su dışarıya akmayacak”
İnönü Mahallesi Pazaryeri´nde  alışveriş başladı
İnönü Mahallesi Pazaryeri´nde alışveriş başladı
Bornova Belediyesi, İnönü Mahallesi Pazaryeri hizmete girdi. Esnaf, 1.900 metrekare alandaki 112 tezgahlı pazaryerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Türkiye´de alışverişin yüzde 72´sinin pazaryerlerinden yapıldığına dikkat çekerek, “Bu, bizim halkımızın alışkanlığıdır, kültürüdür. Bu nedenle pazarcı esnafının ticari hacmini de büyütmek gerekiyor. Yerel yönetimlerin görevi halkın taleplerini yerine getirmektir” dedi.
DOLAR
6.0470
EURO
6.5550
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Resulullah (sav) rüşvet alana da verene de lanet etti.Rüşvet alan da veren de cehennemdedir.

Hz. Muhammed
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları