Başbakan: İninize Gireceğiz Didik Didik Edeceğiz
Başbakan Erdoğan, "Çok değerli bir şahsiyet için ahlaksız bir filmden kare alınıyor iftira atılıyor. İninize gireceğiz didik didik edeceğiz'' dedi.
Tarih: 22.12.2013 03:25:55 / okunma / 0 yorum

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ordu'da yaptığı konuşmada ''Çok değerli bir şahsiyet için ahlaksız bir filmden kare alınıyor iftira atılıyor. Bu alçaklıktır, şerefsizliktir, ahlaksızlıktır. Devlette paralele bir yapı olmaz. İninize gireceğiz didik didik edeceğiz'' dedi. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"DEVLET NASIL YÖNETİLİR ORTAYA KOYDUK"

Bunlar anlamaz belediye başkanlığından. Bu kardeşiniz belediyecilikten geldi. Artık belde belediyesi, köy yok. Köyler mahalle olacak, hizmet farklı gidecek. Artık fosseptiklerle uğraşmayacağız. Bir taraftan kazanıyoruz, bir taraftan hizmet ediyoruz halkımıza

Devlet nasıl yönetilir onu ortaya koyduk. 11 yıldır hizmetkarınız olduk.

"BU MİLLETİ İNSAN YERİNE KOYMADILAR"

Her gece başımızı yastığımıza koyduğumuzda şunu düşündük arkadaşlarımla. Bugün Allah için ne yaptın, bugün halkın için ne yaptın. Ülkemiz için çırpındık. Bu zengin, bu fakir demedik. Yaradılanı yaradandan ötürü severiz dedik, insandır dedik. Biz çok tuzakları boşa çıkardık, tehlikelere göğüs gerdik. Sizin emanetinizi vermedik, yere düşürmedik. Yeter dedik, artık yeter dedik. Ahh güzel ülkem, Türkiyem yıllarca bu milleti insan yerine koymadılar.

"DAHA ÖNCEKİ DURUM ANORMALDİ"

"Köylü" dediler, aşağıladılar, "başörtülü" dediler, "Yazıyor" dediler cezalandırdılar. Siz her zaman cevabınızı sandıkta verdiniz. . Bakınız açık söylüyorum. Bunların derdi bizimle değil, bunların derdi milletle. Biz vekiliz bunların derdi asille yani milletle.

"ATMADIKLARI ÇAMUR KALMADI"

94'te İstanbul'un belediye başkanı seçildim. Yazmadıklarını bırakmadılar, atmadıkları çamur kalmadı. Bir kız trenden düştü Pendik'te. Ne dediler, "kızı attılar trenden" dediler. Otobüsleri ayıracaklar dediler. Kızlarımızı üniversite kapılarında ağlattılar. Hep "sabır" dedik "sabır" dedik.

"NORMALLEŞME ŞU ANDAKİ DURUMDUR"

Ne oldu bölündük mü parçalandık mı. Başı açık da kapalı yavrum da beraber okuyorlar ne oldu? Normalleşme şu andaki durumdur. Daha önceki durum anormaldi. Anormal durumları normale çevirdik biz. Onlar bu tür şeylere adım atmadılar. Acele etmeden bugünlere geldik. Bunların hepsinin bilinci içerisindeyiz.

"BU OPERASYON MİLLETE KARŞIDIR"

Ülkemizi o arzu edilen yere doğru götürüyoruz. İşte şimdi bir yolsuzluk çıkardılar. Bir kere bu hükümete yönelik operasyon öyle düşündüler ama bu operasyon millete karşı operasyondur. Bütçe bitirdik. Muhalefet bütçeye 117 oyla ret verdi. 318 oyla sahip çıktı. Şimdi soruyorum ben Başbakan'ım, orada yokum diye eleştirdiler. Ben başbakanım benim işim çok orada vekilim var. CHP'nin Genel Müdürü sen neredeydin senin ne işin vardı?. Sahaya sürecek adamı yok adamı. İktidar bütün takımıyla oradaydı. Bütçe ciddi iştir, ülke yönetiyoruz bakkal dükkanı değil. 5 tane koyun verin ellerine kaybedip gelirler.

"ŞİMDİ YOLSUZLUK SAKIZI"

Attıkları iftiralara sığınacaklar güya. 11 yıl önce göreve geldik. Milli geliri artırdık üçe katladık. Ödedik, ödedik, ödedik IMF'yi sıfırladık. Alan el ver elden üstündür. Siz borçlandınız biz ödedik. İnsan bir iktidarı eleştirirken işi iyi bilmesi lazım. Yeni bir sakız çıktı şimdi yolsuzluk sakızı. Bu sakız onların damağına yakışır, hem yakışır hem yapışır.

"BU TUZAKTA BOĞULACAKSINIZ"

Dikkat edin Ordu'da tek bir miting yapmıyoruz. Ordu, Fatsa, Ünye mitingleri yapıyoruz. Benim milletim bir gerçeği görüyor. Bu iktidara bu tuzak haksızlıktır. Bu tuzakta boğulacaksınız. 30 Mart'ta sandığa gömüleceksiniz. Oyun içinde oyun var. 30 yılda sadece teröre 40 bin insanımız verdik şehit verdik. Çözüm süreciyle terörü bitirdiğimiz anda düşmanlar, kan tüccarları bundan mahrum kalacaklar terörün bitmesini istemiyorlar. 1 yıldır analar ağlamıyor. Terörden beslenenler büyük rahatsızlık duyuyorlar. Biz çözüm süreciyle çok kirli bir tezgahı bozduk. Şimdi yeniden baltalamaya çalışıyorlar

"ORTADA ÇOK BÜYÜK İHANET VAR"

Biz göreve geldiğimizde Halk Bank zarardaydı, aldık kara geçirdik. En saygın bankalardan biri haline geldi. Kendi pastalarına devletin bankasını alet etmek istemediler. Rantlarını kaybettikleri için Türkiye'ye böyle çirkin komple kuruyorlar Türkiye'deki maşalar tarafından. Ortada çok büyük ihanet var. Bu ihanetin hesabını yargı yoluyla soracağız. Bu ajanlığın hesabını sandıklar, yargıyla soracağız. Hiçbir güç dışarıdan benim ülkemde ameliyat yapamaz. Geçti o günler artık.

"ALÇAKLIK, ŞEREFSİZLİK"

Çok değerli bir şahsiyet için ahlaksız bir filmden kare alınıyor iftira atılıyor. Bu alçaklıktır, şerefsizliktir, ahlaksızlıktır. Hem dindarım diyeceksin hem de gözünü kırpmadan masum insanlar iftira atacaksın. Yazıklar olsun! Devlette paralele bir yapı olmaz. İninize gireceğiz didik didik edeceğiz.

"ÇOK KİRLİ BİR İTTİFAK KURDULAR"

Çok kirli bir ittifak kurdular. Yurt içi yurt dışı o malum çevrelere bakın. Bunlar eskiden bir araya gelemezlerdi. Şimdi ortak hareket ediyorlar hükümete karşı

Siz bu oyunu bozarsınız, bozacaksınız inanıyorum. Türkiye'yi karanlıktan temizleyeceğiz. Büyüyen Türkiye'den rahatsız olanların inşallah hevesleri kursaklarından kalacak

Sevgi Ordulular biz hizmet için geldik. Sadece 3 ay içinde 11 şehrimizi 11,5 milyar liralık hizmet sunduk. Asya ile Avrupa'yı birbirine bağladık. Ortalama günde Marmaray'da giden gelenlerin sayısı 300 bin. Şimdi yeni bir adım daha attık, yeni bir tünel yaptık. Oradan da arabalar geçecek. 3. köprüyü de kuruyoruz, 5 tane karşılıklı şerit. Bunların çıldırması bundan. Bunlara rağmen bunları yapacağız. Ankara'da yeni yatırımları hizmete açtık. Milletimizle buluşturduk

"ORDU'YA SÖZÜM VARDI"

Ordu'ya benim bir sözüm vardı. 750 bin nüfusu yakalarsa büyükşehir yapacağız dedik. Siz 750 bini aştınız, büyükşehir oldunuz

30 Mart'ta Ordu mülki sınırların tamamında oy kullanacak. Modern Ordu'yu kuracağız. Önce inanacaksın, azmedeceksin.

"İMAN TEKEDEN BİLE SÜT ÇIKARIR"

İman öyle bir şeydir ki tekeden bile süt çıkartır. Karadeniz'de 3 tane büyükşehrimiz oldu. Emel Yılmaz kardeşimizi size emanet ediyorum, Ordu'da gece gündüz koşacağız. Sizden bir dua istiyorum. Birlik beraberliğimiz, kardeşliğimiz devam etsin. Bütün bu yatırımların hayırlı olmasını diliyorum. Dik duracağız, duruyoruz ama diklenmeyeceğiz. İmam hatipli yavrularıma teşekkür ediyorum, bütün yavrularımıza teşekkür ediyorum. Birlik beraberlik için el ele omuz omuza sevgiye dayalı olarak yarınlara yürümenizi istiyorum
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Mustafa Sarıgül için şok iddialar!
Mustafa Sarıgül için şok iddialar!
Nazlı İnönü “Mustafa Sarıgül çocuklarım için mafya tuttu, beni de kaçıracaktı”
Ülkücüler AKP sergisinden ‘Türkeş’i kaldırttı!
Ülkücüler AKP sergisinden ‘Türkeş’i kaldırttı!
Isparta’da Ülkü Ocakları mensupları, Ak Parti Gençlik Kolları’nın düzenlediği ‘Demokrasi Sokağı’ sergisinde merhum Alparslan Türkeş’in fotoğraf ve biyografisine yer verilmesine tepki gösterince arbede çıktı. Olaylar, serginin toplanmasıyla büyümeden sona erdi.
Hırsızlık haftası" için kampanya başlattılar
Hırsızlık haftası" için kampanya başlattılar
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu`nun, “Tüm olanlardan sonra 17-25 Aralık haftası ‘Hırsızlar Haftası’ olsun ve hırsızlar tarafından AKP Genel Merkezi’nde kutlansın” önerisinden sonra, CHP tarafından 17-28 Aralık ile ilgili afişler hazırlanmıştı.
Diyarbakır`da, Kürdistan paçavrası dağıttılar
Diyarbakır`da, Kürdistan paçavrası dağıttılar
Binalarına Kürdistan bayrağı açan dernek şimdi de Diyarbakır’da Kürdistan bayrağı dağıttı.
CHP CEMAATLE İLTİFAK YAPTI, DİYEN VEKİL DİSİPLİNE GİDECEK
CHP CEMAATLE İLTİFAK YAPTI, DİYEN VEKİL DİSİPLİNE GİDECEK
CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, partisinin İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler ile ilgili açıklamada bulundu.
BBC YOLSUZLUĞUN YIL DÖNÜMÜNÜ BÖYLE YAZDI
BBC YOLSUZLUĞUN YIL DÖNÜMÜNÜ BÖYLE YAZDI
Türkiye`de haber yapmakla ilgili yasalar öyle hale geldi ki, sitemizde yer alan ve ajans kaynaklı alıntı haberler yüzünden bile ağır cezada yargılanıyoruz.
PKK yandaşları Cizre’de  Polise havai fişek ve taşlarla saldırdı
PKK yandaşları Cizre’de Polise havai fişek ve taşlarla saldırdı
Uzun namlulu silahlar ve av tüfekleri ile polise ateş açan PKK yandaşları yolları kazdıkları sokaklara kaçıyorlar
GÜLEN OPERASYONU BAŞLAMADAN ÇÖKTÜMÜ?
GÜLEN OPERASYONU BAŞLAMADAN ÇÖKTÜMÜ?
Tahşiye Operasyonu`nu Gülen Değil MİT BaşlatmışTahşiyeciler davasının Gülen`in Nisan 2009`daki sohbetiyle başlattığı iddia edilmişti. Ortaya çıkan belgeye göre soruşturmanın fitilini 2008`de MİT ateşlemiş.
KOMŞU’DA YAŞANAN KRİZ TÜRKİYE’Yİ ETKİLEYECEK Mİ?
KOMŞU’DA YAŞANAN KRİZ TÜRKİYE’Yİ ETKİLEYECEK Mİ?
Türkiye`nin lider pazarı Rusya’da yaşanan ekonomik gelişmelerin Türkiye’yi ne şekilde etkileyeceği merak ediliyor. Rusya Merkez Bankası, rubledeki düşüşü önlemek için politika faizini 6,5 puan artışla yüzde 17’ye çıkarınca tüm gözler döviz ve altın fiyatlarına çevrildi. Aliağalı kuyumcu Bülent Ateşçi, komşu ülke Rusya’da yaşanan bu son ekonomik gelişmelerden sonra altın piyasasında alıcı ve satıcıların tereddüt yaşadığını söyledi.
DAVUTOĞLU, BİNALİ YILDIRIM`A ÇOK FENA ÇAKTI!
DAVUTOĞLU, BİNALİ YILDIRIM`A ÇOK FENA ÇAKTI!
Ne cumhurbaşkanımız ne ben bu ilişkilerin herhangi bir şekilde kamuoyu önünde basın önünde ilişkilerin doğası ile ilgili müdahil olunmasına izin vermeyiz.
ERDOĞAN, BAHŞİŞCİ MÜDÜRÜ DANIŞTAY ÜYESİ YAPTI
ERDOĞAN, BAHŞİŞCİ MÜDÜRÜ DANIŞTAY ÜYESİ YAPTI
Erdoğan`ın yaptığı atamalar arasında en dikkat çeken iki isim ise PTT Genel Müdürü Osman Tural ve Başbakanlık Güvenlik İşleri Genel Müdürü Ali Ürker oldu.
Erdoğan: Yurt dışındaki inlerinde de takip edilecekler
Erdoğan: Yurt dışındaki inlerinde de takip edilecekler
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Aralık operasyonu sonrası daha önce Gülen Cemaati ile ilgili olarak kullandığı "İnlerine gireceğiz" ifadesini daha da ileri taşıdı. Erdoğan, "İşlediği suçun boyutunu bildiği icin kaçanlar var. Bunların hepsi ortaya çıkacak. Bunların hepsi yurt içinde olduğu gibi yurt dışındaki inlerinde de takip edilecekler" dedi.
Kılıçdaroğlu`ndan Hülya Avşar`a: "Yalakadan sanatçı olmaz"
Kılıçdaroğlu`ndan Hülya Avşar`a: "Yalakadan sanatçı olmaz"
Kılıçdaroğlu`ndan Hülya Avşar`a: "Yalakadan sanatçı olmaz"
BALYOZ`DA KUMPAS RESMEN BELGELENDİ
BALYOZ`DA KUMPAS RESMEN BELGELENDİ
Yeniden görülen Balyoz davasında Mahkeme`nin istediği bilirkişi raporu sanıklar lehine geldi.
ERDOĞAN`DAN OPERASYON AÇIKLAMASI
ERDOĞAN`DAN OPERASYON AÇIKLAMASI
Cumhurbaşkanı Erdoğan TÜPRAŞ tesisi açılışında konuştu
MHP’Lİ TANRIKULU, SÖZDE SULTAN TÜRKİYE KAMUOYUNA GÜNDEM EMPOZE ETMEYE DEVAM EDİYOR
MHP’Lİ TANRIKULU, SÖZDE SULTAN TÜRKİYE KAMUOYUNA GÜNDEM EMPOZE ETMEYE DEVAM EDİYOR
OSMANLICA ESKİ TÜRKÇE’NİN ARAP ALFABESİYLE YAZILIŞ ŞEKLİDİR.
Cumhurbaşkanı`nın Zaman Gazetesini Övdüğü Video İnterneti Sallıyor
Cumhurbaşkanı`nın Zaman Gazetesini Övdüğü Video İnterneti Sallıyor
Cumuhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın Zaman gazetesinin 25. kuruluş yıl dönümünde yaptığı övgü dolu konuşma internette en çok tıklananlar arasına girdi.
Başımızdaki adama bakın
Başımızdaki adama bakın
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 14 Aralık Operasyonu’nu değerlendirerek, “Bugün de operasyon yapmışlar. ‘Bana muhalif kim varsa içeri atarım’ diyor. Türkiye’nin bu kuşatılmışlıktan kurtulması lazım” dedi.
MHP’li Vural: Vatandaşın gerçekleri öğrenmesini engellemek amacıyla bu operasyon yapılıyor
MHP’li Vural: Vatandaşın gerçekleri öğrenmesini engellemek amacıyla bu operasyon yapılıyor
MHP’li Vural: Vatandaşın gerçekleri öğrenmesini engellemek amacıyla bu operasyon yapılıyor
cemaate operasyon kapsamında 3 Polis Gözaltında
cemaate operasyon kapsamında 3 Polis Gözaltında
İstanbul merkezli başlatılan cemaate operasyon kapsamında Tunceli, Mardin ve Şırnak`ta 1`i komiser 3 polis gözaltına alındı.
CHP`li Koç`tan İkinci Torpil Listesi İddiası
CHP`li Koç`tan İkinci Torpil Listesi İddiası
CHP`li Haluk Koç devlet görevlilerinin yakınlarının torpil sonucu iş bulduğunu iddia ettiği ikinci torpil listesini açıkladı.
Savcılıktan Cemaat Operasyonu Açıklaması
Savcılıktan Cemaat Operasyonu Açıklaması
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, bugün Cemaat`e yapılan operasyonla ilgili açıklama yaptı. Savcılık, 31 kişi hakkında gözalatı kararı olduğunu belirtti.
Başbakan`dan Üstü Kapalı Operasyon Yorumu
Başbakan`dan Üstü Kapalı Operasyon Yorumu
AK Parti Elazığ İl Kongresi`nde konuşan Başbakan, üstü kapalı bir şekilde cemaate yapılan operasyonu değerlendirdi, "Gün imtihan günüdür." dedi.
12 Eylül`den Sonra İlk Kez Bir Yayın Yönetmeni Gözaltına Alındı
12 Eylül`den Sonra İlk Kez Bir Yayın Yönetmeni Gözaltına Alındı
12 Eylül`den Sonra İlk Kez Bir Yayın Yönetmeni Gözaltına Alındı
Cemaate Operasyon Kararını Zarrab`ı Serbest Bırakan Hakim Vermiş
Cemaate Operasyon Kararını Zarrab`ı Serbest Bırakan Hakim Vermiş
İstanbul`da başlayan ve 12 ile yayılan Cemaate operasyon kararını, 17 Aralık operasyonun kilit ismi Reza Zarrab`ı serbest bırakan hakim İslam Çiçek verdi.
"14 Aralık  Operasyonu" Başladı
"14 Aralık Operasyonu" Başladı
Aralarında İstanbul’un da bulunduğu bazı illerde başlatılan ‘Paralel Yapı’ operasyonu kapsamında Eskişehir’de Samanyolu TV’nin yapımcısı Salih Asan ve yönetmeni Engin Koç’u gözaltına alındı.
BİNALİ YILDIRIM, CHP`Lİ MİLLETVEKİLLERİ İLE NE GÖRÜŞTÜ
BİNALİ YILDIRIM, CHP`Lİ MİLLETVEKİLLERİ İLE NE GÖRÜŞTÜ
CHP sıralarına gitti ve burada CHP`li bazı milletvekilleri ile CHP sıralarında oturarak sohbet etti.
BAKAN`DAN ŞOK EDEN "HIRSIZLIK" AÇIKLAMASI
BAKAN`DAN ŞOK EDEN "HIRSIZLIK" AÇIKLAMASI
Varsa ufak tefek hırsızlıkları !
ERDOĞAN`IN SARAYI "AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİNE" GİDİYOR
ERDOĞAN`IN SARAYI "AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİNE" GİDİYOR
İşin esası belli , karar siyasi. Ortada mahkeme kararı var, en üst mahkemede bu hukuksuzluğa ortak olmuş durumda.Kararın gerekçelerini , oybirliği ve oy çokluğu ile mi alındığı, bize tebligat yapılınca öğreneceğiz.
AKP`Yİ YERİN DİBİNE SOKAN KONUŞMA
AKP`Yİ YERİN DİBİNE SOKAN KONUŞMA
O ayakkabı kutularında da Euroları görüyorsunuz”dedi. Konuşmasının ardından Çam, yırtık lastik ayakkabı ayağında yerine geçti.
İzmir
Sağanak
Bugün
16 / 6 °C
Güneşli
Cuma
16 / 4 °C
Güneşli
Cumartesi
15 / 6 °C
DOLAR
2,2222
EURO
2,7483
ALTIN
85,84
BIST
83.282
 
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1648 Sultan İbrahim`in halli sonrasında, IV. Mehmet tahta çıkarıldı.
1924 Güneydoğu`da sınırda, Nasturi ayaklanması baş gösterdi.
1985 deneme3
2014 deneme 1
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:32 07:14 12:18 14:45 17:04 18:33
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Biyografi
Tüm Biyografiler