Başbakan: İninize Gireceğiz Didik Didik Edeceğiz
Başbakan Erdoğan, "Çok değerli bir şahsiyet için ahlaksız bir filmden kare alınıyor iftira atılıyor. İninize gireceğiz didik didik edeceğiz'' dedi.
Tarih: 22.12.2013 03:25:55

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ordu'da yaptığı konuşmada ''Çok değerli bir şahsiyet için ahlaksız bir filmden kare alınıyor iftira atılıyor. Bu alçaklıktır, şerefsizliktir, ahlaksızlıktır. Devlette paralele bir yapı olmaz. İninize gireceğiz didik didik edeceğiz'' dedi. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"DEVLET NASIL YÖNETİLİR ORTAYA KOYDUK"

Bunlar anlamaz belediye başkanlığından. Bu kardeşiniz belediyecilikten geldi. Artık belde belediyesi, köy yok. Köyler mahalle olacak, hizmet farklı gidecek. Artık fosseptiklerle uğraşmayacağız. Bir taraftan kazanıyoruz, bir taraftan hizmet ediyoruz halkımıza

Devlet nasıl yönetilir onu ortaya koyduk. 11 yıldır hizmetkarınız olduk.

"BU MİLLETİ İNSAN YERİNE KOYMADILAR"

Her gece başımızı yastığımıza koyduğumuzda şunu düşündük arkadaşlarımla. Bugün Allah için ne yaptın, bugün halkın için ne yaptın. Ülkemiz için çırpındık. Bu zengin, bu fakir demedik. Yaradılanı yaradandan ötürü severiz dedik, insandır dedik. Biz çok tuzakları boşa çıkardık, tehlikelere göğüs gerdik. Sizin emanetinizi vermedik, yere düşürmedik. Yeter dedik, artık yeter dedik. Ahh güzel ülkem, Türkiyem yıllarca bu milleti insan yerine koymadılar.

"DAHA ÖNCEKİ DURUM ANORMALDİ"

"Köylü" dediler, aşağıladılar, "başörtülü" dediler, "Yazıyor" dediler cezalandırdılar. Siz her zaman cevabınızı sandıkta verdiniz. . Bakınız açık söylüyorum. Bunların derdi bizimle değil, bunların derdi milletle. Biz vekiliz bunların derdi asille yani milletle.

"ATMADIKLARI ÇAMUR KALMADI"

94'te İstanbul'un belediye başkanı seçildim. Yazmadıklarını bırakmadılar, atmadıkları çamur kalmadı. Bir kız trenden düştü Pendik'te. Ne dediler, "kızı attılar trenden" dediler. Otobüsleri ayıracaklar dediler. Kızlarımızı üniversite kapılarında ağlattılar. Hep "sabır" dedik "sabır" dedik.

"NORMALLEŞME ŞU ANDAKİ DURUMDUR"

Ne oldu bölündük mü parçalandık mı. Başı açık da kapalı yavrum da beraber okuyorlar ne oldu? Normalleşme şu andaki durumdur. Daha önceki durum anormaldi. Anormal durumları normale çevirdik biz. Onlar bu tür şeylere adım atmadılar. Acele etmeden bugünlere geldik. Bunların hepsinin bilinci içerisindeyiz.

"BU OPERASYON MİLLETE KARŞIDIR"

Ülkemizi o arzu edilen yere doğru götürüyoruz. İşte şimdi bir yolsuzluk çıkardılar. Bir kere bu hükümete yönelik operasyon öyle düşündüler ama bu operasyon millete karşı operasyondur. Bütçe bitirdik. Muhalefet bütçeye 117 oyla ret verdi. 318 oyla sahip çıktı. Şimdi soruyorum ben Başbakan'ım, orada yokum diye eleştirdiler. Ben başbakanım benim işim çok orada vekilim var. CHP'nin Genel Müdürü sen neredeydin senin ne işin vardı?. Sahaya sürecek adamı yok adamı. İktidar bütün takımıyla oradaydı. Bütçe ciddi iştir, ülke yönetiyoruz bakkal dükkanı değil. 5 tane koyun verin ellerine kaybedip gelirler.

"ŞİMDİ YOLSUZLUK SAKIZI"

Attıkları iftiralara sığınacaklar güya. 11 yıl önce göreve geldik. Milli geliri artırdık üçe katladık. Ödedik, ödedik, ödedik IMF'yi sıfırladık. Alan el ver elden üstündür. Siz borçlandınız biz ödedik. İnsan bir iktidarı eleştirirken işi iyi bilmesi lazım. Yeni bir sakız çıktı şimdi yolsuzluk sakızı. Bu sakız onların damağına yakışır, hem yakışır hem yapışır.

"BU TUZAKTA BOĞULACAKSINIZ"

Dikkat edin Ordu'da tek bir miting yapmıyoruz. Ordu, Fatsa, Ünye mitingleri yapıyoruz. Benim milletim bir gerçeği görüyor. Bu iktidara bu tuzak haksızlıktır. Bu tuzakta boğulacaksınız. 30 Mart'ta sandığa gömüleceksiniz. Oyun içinde oyun var. 30 yılda sadece teröre 40 bin insanımız verdik şehit verdik. Çözüm süreciyle terörü bitirdiğimiz anda düşmanlar, kan tüccarları bundan mahrum kalacaklar terörün bitmesini istemiyorlar. 1 yıldır analar ağlamıyor. Terörden beslenenler büyük rahatsızlık duyuyorlar. Biz çözüm süreciyle çok kirli bir tezgahı bozduk. Şimdi yeniden baltalamaya çalışıyorlar

"ORTADA ÇOK BÜYÜK İHANET VAR"

Biz göreve geldiğimizde Halk Bank zarardaydı, aldık kara geçirdik. En saygın bankalardan biri haline geldi. Kendi pastalarına devletin bankasını alet etmek istemediler. Rantlarını kaybettikleri için Türkiye'ye böyle çirkin komple kuruyorlar Türkiye'deki maşalar tarafından. Ortada çok büyük ihanet var. Bu ihanetin hesabını yargı yoluyla soracağız. Bu ajanlığın hesabını sandıklar, yargıyla soracağız. Hiçbir güç dışarıdan benim ülkemde ameliyat yapamaz. Geçti o günler artık.

"ALÇAKLIK, ŞEREFSİZLİK"

Çok değerli bir şahsiyet için ahlaksız bir filmden kare alınıyor iftira atılıyor. Bu alçaklıktır, şerefsizliktir, ahlaksızlıktır. Hem dindarım diyeceksin hem de gözünü kırpmadan masum insanlar iftira atacaksın. Yazıklar olsun! Devlette paralele bir yapı olmaz. İninize gireceğiz didik didik edeceğiz.

"ÇOK KİRLİ BİR İTTİFAK KURDULAR"

Çok kirli bir ittifak kurdular. Yurt içi yurt dışı o malum çevrelere bakın. Bunlar eskiden bir araya gelemezlerdi. Şimdi ortak hareket ediyorlar hükümete karşı

Siz bu oyunu bozarsınız, bozacaksınız inanıyorum. Türkiye'yi karanlıktan temizleyeceğiz. Büyüyen Türkiye'den rahatsız olanların inşallah hevesleri kursaklarından kalacak

Sevgi Ordulular biz hizmet için geldik. Sadece 3 ay içinde 11 şehrimizi 11,5 milyar liralık hizmet sunduk. Asya ile Avrupa'yı birbirine bağladık. Ortalama günde Marmaray'da giden gelenlerin sayısı 300 bin. Şimdi yeni bir adım daha attık, yeni bir tünel yaptık. Oradan da arabalar geçecek. 3. köprüyü de kuruyoruz, 5 tane karşılıklı şerit. Bunların çıldırması bundan. Bunlara rağmen bunları yapacağız. Ankara'da yeni yatırımları hizmete açtık. Milletimizle buluşturduk

"ORDU'YA SÖZÜM VARDI"

Ordu'ya benim bir sözüm vardı. 750 bin nüfusu yakalarsa büyükşehir yapacağız dedik. Siz 750 bini aştınız, büyükşehir oldunuz

30 Mart'ta Ordu mülki sınırların tamamında oy kullanacak. Modern Ordu'yu kuracağız. Önce inanacaksın, azmedeceksin.

"İMAN TEKEDEN BİLE SÜT ÇIKARIR"

İman öyle bir şeydir ki tekeden bile süt çıkartır. Karadeniz'de 3 tane büyükşehrimiz oldu. Emel Yılmaz kardeşimizi size emanet ediyorum, Ordu'da gece gündüz koşacağız. Sizden bir dua istiyorum. Birlik beraberliğimiz, kardeşliğimiz devam etsin. Bütün bu yatırımların hayırlı olmasını diliyorum. Dik duracağız, duruyoruz ama diklenmeyeceğiz. İmam hatipli yavrularıma teşekkür ediyorum, bütün yavrularımıza teşekkür ediyorum. Birlik beraberlik için el ele omuz omuza sevgiye dayalı olarak yarınlara yürümenizi istiyorum
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Davutoğlu, çözüm sürecini bakın nasıl ifade etti.
Davutoğlu, çözüm sürecini bakın nasıl ifade etti.
Başbakan Davutoğlu, çözüm süreciyle ilgili olarak, "Eğer sürecin muhatabı olanlar gerekeni yaparsa önümüzdeki birkaç ay içerisinde istenilen noktaya gelinebilir." dedi.
CHP’li Susam, Milli Eğitim’in hafızası silindi.
CHP’li Susam, Milli Eğitim’in hafızası silindi.
Tek amaçları İmam Hatip liseleri
CHP’li Çıray: Devletin egemenlik haklarının kullanılmasını engelleyenler vatana ihanet suçu işlemiş olmuyor mu?
CHP’li Çıray: Devletin egemenlik haklarının kullanılmasını engelleyenler vatana ihanet suçu işlemiş olmuyor mu?
CHP İzmir Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Dr. Aytun Çıray, Kobani’ye dönük IŞİD saldırılarını bahane ederek gerçekleştirilen provokatif ve yıkıcı eylemlere karşı pasif kalan hükümet ile güvenlik kurumlarının tavrını Meclis gündemine taşıdı. Çıray, konuyla ilgili olarak verdiği soru önergesinde “muhataplarına” zor sorular yöneltti.
Devlet Erkanı Nikah Şahidi
Devlet Erkanı Nikah Şahidi
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu, AK Parti Genel Başkanı Başdanışmanı Hüseyin Çelik`in oğlunun nikah şahitliğini yaptı.
Davutoğlu: tek tek açıkladı çok şey değişecek!
Davutoğlu: tek tek açıkladı çok şey değişecek!
Başbakan Ahmet Davutoğlu, kamuoyunda tartışmalara yol açan iç güvenlik paketinin ayrıntılarını açıkladı.
Kılıçdaroğlu: Onun gerçek adı Sarraf`ın avukatı!
Kılıçdaroğlu: Onun gerçek adı Sarraf`ın avukatı!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.
TEZKEREYE EVET DİYEN BAHÇELİ ÇOK KIZACAK
TEZKEREYE EVET DİYEN BAHÇELİ ÇOK KIZACAK
Daha önce AKP`nin Meclise Sunduğu Tezkereye Milli Menfaatler Diyerek Evet Diyen Bahçeli Bu Duruma Ne Diyecek
Gülen’den Yine Skandal Sözler!
Gülen’den Yine Skandal Sözler!
Fethullah Gülen skandal açıklamalarına bir yenisini daha ekledi: Bize paralel diyenler cennete gidemez.
CHP’den adliyeye ’17 Aralık’ çelengi
CHP’den adliyeye ’17 Aralık’ çelengi
CHP, 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet soruşturmasında verilen takipsizlik kararını protesto etti
Yolsuzluk Soruşturması Şüpheli listesinde Ebru Gündeş`de var.
Yolsuzluk Soruşturması Şüpheli listesinde Ebru Gündeş`de var.
17 Aralık soruşturmasını yürüten Savcı Ekrem Aydıner`in verdiği 63 sayfalık takipsizlik kararının detayları ortaya çıktı. Şüpheli listesinde ünlü sanatçı Ebru Gündeş`de var.
Gazeteci Suruç`taki Kazada Öldü
Gazeteci Suruç`taki Kazada Öldü
Suruç`ta Kobani`deki gelişmeleri izleyen Lübnan asıllı ABD vatandaşı Serena Shim, "Türkiye`de ajanlıkla suçlanıyorum" dedikten 1 gün sonra trafik kazasında öldü.
Hatipoğlu: İyi ki Erdoğan Var
Hatipoğlu: İyi ki Erdoğan Var
Nihat Hatipoğlu canlı yayında "İyi ki Cumhurbaşkanı Erdoğan var" diyerek bu söyleminin sebebini de açıkladı.
Davutoğlu, Akil İnsanlar Heyetiyle Buluştu
Davutoğlu, Akil İnsanlar Heyetiyle Buluştu
Başbakan Davutoğlu: (4) "Çözüm süreci sadece bir tarafı ikna etmeye dayalı bir süreç değildi.
REKTÖRDEN SKANDAL DAVETİYE
REKTÖRDEN SKANDAL DAVETİYE
Manisa Celal Bayar Üniversitesi, yaklaşan rektörlük seçimleri öncesinde bastırdığı davetiyeyle "eğitim öğretim yılı açılış töreni" ve "Deneysel Fen Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi" açılış töreni programında bakın ne var.
PPK’LIYI TEDAVİ EDEN DEVLET GAZİSİNİ İCRAYA VERDİ
PPK’LIYI TEDAVİ EDEN DEVLET GAZİSİNİ İCRAYA VERDİ
İzmirli Bülent Kocaoğlan, Hakkari Çukurca`daki terör saldırısında 16 silah arkadaşını şehit verdi, kendisi de sol bacağını kaybetti
"HIRSIZLAR KAHRAMAN YAKALAYAN HIRSIZ "
"HIRSIZLAR KAHRAMAN YAKALAYAN HIRSIZ "
AKP Kurucularının eski partileri Saadet Partisi
CHP`li Susam, "Petrol fiyatı düştü, benzinde de indirim olmalı"
CHP`li Susam, "Petrol fiyatı düştü, benzinde de indirim olmalı"
CHP’li Susam, son 4 ayda ham petrol fiyatının yüzde 30 gerilediğini ama benzine sadece 8 kuruş indirim yapıldığını söyledi, “Düşüş oranında indirim yapılsın” dedi.
KAMU VİCDANI, MİLLİ İRADE, ADALET
KAMU VİCDANI, MİLLİ İRADE, ADALET
Toplumun bir kesimi infial içinde, bir kesimi sevinç içinde. Yandaşlara veya karşıtlarına göre; suçsuzlar suçlu, suçlular suçlu görülüyor.
KILIÇDAROĞLU`NDAN AKP`YE ŞOK TWEET
KILIÇDAROĞLU`NDAN AKP`YE ŞOK TWEET
17-25 Aralık haftası “Hırsızlar Haftası" olsun
 Şivan Perwer, Kürtler İçin BM`den Yardım İstedi
Şivan Perwer, Kürtler İçin BM`den Yardım İstedi
Şivan Perwer ve bir grup Kürt sanatçı, Suriye`nin Kobani ilçesi ve Irak`ın Sincar bölgesinin IŞİD`in saldırılarından korunması için BM`nin devreye girmesini talep etti.
Irak Başbakanı: Davutoğlu`na Irak`ta PKK`ya Operasyon Yapmayın
Irak Başbakanı: Davutoğlu`na Irak`ta PKK`ya Operasyon Yapmayın
Irak Başbakanı İbadi, Davutoğlu`nu telefonla arayarak "Irak toprakları içinde PKK`ya operasyon düzenlemeyin" dediğini söyledi.
Anayasa Mahkemesi Ayak Bağı Oluyor"
Anayasa Mahkemesi Ayak Bağı Oluyor"
Türkiye’nin yeni bir anayasa ihtiyacı olduğunu söyleyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, Anayasa Mahkemesi’nin hükümete ayak bağı olduğunu ileri sürdü.
Yeni Kimlik Kartları 18 TL`den Vatandaşa Verilecek
Yeni Kimlik Kartları 18 TL`den Vatandaşa Verilecek
3 yıl içerisinde tüm ülke genelinde dağıtılacak 1 GB`lik hafızası olan çipin de yer alacağı kimlik kartlarının vatandaşa maliyeti 18 lira olacak.
Davutoğlu: Hain pusu için ihbar almıştık
Davutoğlu: Hain pusu için ihbar almıştık
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bingöl`deki saldırıyla ilgili önemli bir bilgi paylaştı. İşte Davutoğlu`nun açıklamalarından satırbaşları: - Çözüm süreci ortadoğudaki karmaşalar içinde büyük bir başarıdır. Daha önce 90`lı yıllarda yasaklanan bir çok şeyi biz değiştirdik, getirdiğimiz yeni anlayış, bireylerin devletle ilişkisinin yeniden restore edilmesi için adımlar attık. Bütün bunlar olmuşken şiddetin sebebi ne niye hala silah kullanılıyor?
MİT topu Genelkurmay’a attı
MİT topu Genelkurmay’a attı
Ogün Samast’ın yargılandığı davada TBMM’den gelen evrakların ‘devlet sırrı’ olup olmadığı sorulan MİT, mahkemeye ‘Genelkurmay’a sorulması uygundur’ diye yazı gönderdi.
17 Aralık soruşturmasına takipsizlik
17 Aralık soruşturmasına takipsizlik
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 17 Aralık soruşturması kapsamında, iş adamı Rıza Sarraf ile eski bakanların çocukları Barış Güler ve Salih Kaan Çağlayan`ın da aralarında bulunduğu 53 kişi hakkında takipsizlik kararı verdi.
Deniz Baykal’ın ayak Sesleri
Deniz Baykal’ın ayak Sesleri
Genel Başkan gibi karşılandı.
Genel Kurul`da `Kobani Protestoları` Gerginliği
Genel Kurul`da `Kobani Protestoları` Gerginliği
TBMM Genel Kurulu`nda HDP`li vekil Buldan`ın, Kobani protestoları sırasındaki ölümlerin sorumlusunun Erdoğan olduğunu iddia etmesi, kurulun gerilmesine neden oldu.
Bekaroğlu: CHP`ye geçtim diye kızım ağladı
Bekaroğlu: CHP`ye geçtim diye kızım ağladı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, CHP`ye geçtiği için kızının ağlamaklı bir sesle sitem ettiğini söyledi.
CHP’li Çıray Bütün kamu çalışanlarına seyyanen bin 155 TL zam teklifini TBMM’ne verdi.
CHP’li Çıray Bütün kamu çalışanlarına seyyanen bin 155 TL zam teklifini TBMM’ne verdi.
CHP İzmir Milletvekili PM Üyesi Dr. Aytun Çıray 13 Ekim pazartesi yaptığı yazılı basın açıklaması ile Hakim ve savcılara yapılan zammın kamu çalışanlarına da yansıtılması için gerekli girişimlerde bulunacağını söylemişti. Çıray, ilgili kanun teklifini 15 Ekim 2014 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisine verdi.
İzmir
Fırtına
Bugün
22 / 11 °C
Fırtına
Cuma
21 / 14 °C
Sağanak
Cumartesi
18 / 11 °C
Dr. M. Galip Baysan
Dr. M. Galip Baysan
Son yazımızda sizlere ABD’den gelen bir mesaja göre günümüz yöneticilerimizin 2015 seçimlerini yine kazanmaları halinde yeni Osmanlı dönemini nasıl yeniden kuracaklarını öğrenmiştik.
Mufit Demirkol
Mufit Demirkol
Acılar çeşitlidir. Can acısı,evlat acısı,kardeş acısı, sevdiğimiz kimselerin acıları,hayvanların acıları, malımıza gelen zararın acıları gibi.
YUSUF BİLDİRİCİ
YUSUF BİLDİRİCİ
Yıllardır halklarına baskı ve zülüm eden o sözde Müslüman ülke yöneticileri neredesiniz?
Hasan Korkutan
Hasan Korkutan
Gazeteci-Yazar Hasan Korkutan, ülkedeki iç karışıklıklara değinerek bu yangının herkesi yakacağını söyledi. Genç yazar, ana muhalefet partisi genel başkanı Kılıçdaroğlu`nu sert bir dille eleştirdi. İşte Hasan Korkutan`ın o sözleri:
Oya Biçici
Oya Biçici
Evet, “müzik, ruhun gıdasıdır” diyen kimse, çok doğru söylemiş. Mutluyken, yorgunken, sevinçliyken…. ne zaman müzik dinlesem, ruhumun beslendiğini, deşarj olduğumu hissediyorum. Müzik gibi bir nimet olmasa ne yapardık hayal edemiyorum açıkçası.
Alpar Sayın
Alpar Sayın
Zaman boyutunun neresindeyiz,
MEHMET TOPTAŞ
MEHMET TOPTAŞ
TARAFIM HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ
KEMAL GÜNEK
KEMAL GÜNEK
1 MAYIS' LA İŞÇİ'NİN GAZINI ALAN KAPİTALİST SENDİKACILAR.
ŞEYMA YİĞİT
ŞEYMA YİĞİT
KONUŞAN SATIRLARDIR CUMHURİYET
Enez Talip
Enez Talip
HER DERDE DEVA MI BU ANTİBİYOTİKLER?
Muzaffer DÖNMEZ
Muzaffer DÖNMEZ
İğneyi Kendine Sok,Çuvaldızı Ne Yaparsan Yap!
Mustafa FURKAN NUR
Mustafa FURKAN NUR
NEREYE GİDİYORUZ ?
Aydın Demirkan
Aydın Demirkan
Ruhumu Arıyorum Gecede; Karanlık Bile Yitmiş
Gökhan ÇOBAN
Gökhan ÇOBAN
Türkiye` nin Franchising` i
Nurullah AYDIN
Nurullah AYDIN
Aşama aşama zihinsel sürüleştirme virüsü yayma yöntemleri uygulanmaktadır.
MÜSLÜM ÜNVER
MÜSLÜM ÜNVER
DOLAR
2,2443
EURO
2,8774
ALTIN
90,10
BIST
76.331
 
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Biyografi
Tüm Biyografiler