Başbakan: İninize Gireceğiz Didik Didik Edeceğiz
Başbakan Erdoğan, "Çok değerli bir şahsiyet için ahlaksız bir filmden kare alınıyor iftira atılıyor. İninize gireceğiz didik didik edeceğiz'' dedi.
Tarih: 22.12.2013 03:25:55

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ordu'da yaptığı konuşmada ''Çok değerli bir şahsiyet için ahlaksız bir filmden kare alınıyor iftira atılıyor. Bu alçaklıktır, şerefsizliktir, ahlaksızlıktır. Devlette paralele bir yapı olmaz. İninize gireceğiz didik didik edeceğiz'' dedi. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"DEVLET NASIL YÖNETİLİR ORTAYA KOYDUK"

Bunlar anlamaz belediye başkanlığından. Bu kardeşiniz belediyecilikten geldi. Artık belde belediyesi, köy yok. Köyler mahalle olacak, hizmet farklı gidecek. Artık fosseptiklerle uğraşmayacağız. Bir taraftan kazanıyoruz, bir taraftan hizmet ediyoruz halkımıza

Devlet nasıl yönetilir onu ortaya koyduk. 11 yıldır hizmetkarınız olduk.

"BU MİLLETİ İNSAN YERİNE KOYMADILAR"

Her gece başımızı yastığımıza koyduğumuzda şunu düşündük arkadaşlarımla. Bugün Allah için ne yaptın, bugün halkın için ne yaptın. Ülkemiz için çırpındık. Bu zengin, bu fakir demedik. Yaradılanı yaradandan ötürü severiz dedik, insandır dedik. Biz çok tuzakları boşa çıkardık, tehlikelere göğüs gerdik. Sizin emanetinizi vermedik, yere düşürmedik. Yeter dedik, artık yeter dedik. Ahh güzel ülkem, Türkiyem yıllarca bu milleti insan yerine koymadılar.

"DAHA ÖNCEKİ DURUM ANORMALDİ"

"Köylü" dediler, aşağıladılar, "başörtülü" dediler, "Yazıyor" dediler cezalandırdılar. Siz her zaman cevabınızı sandıkta verdiniz. . Bakınız açık söylüyorum. Bunların derdi bizimle değil, bunların derdi milletle. Biz vekiliz bunların derdi asille yani milletle.

"ATMADIKLARI ÇAMUR KALMADI"

94'te İstanbul'un belediye başkanı seçildim. Yazmadıklarını bırakmadılar, atmadıkları çamur kalmadı. Bir kız trenden düştü Pendik'te. Ne dediler, "kızı attılar trenden" dediler. Otobüsleri ayıracaklar dediler. Kızlarımızı üniversite kapılarında ağlattılar. Hep "sabır" dedik "sabır" dedik.

"NORMALLEŞME ŞU ANDAKİ DURUMDUR"

Ne oldu bölündük mü parçalandık mı. Başı açık da kapalı yavrum da beraber okuyorlar ne oldu? Normalleşme şu andaki durumdur. Daha önceki durum anormaldi. Anormal durumları normale çevirdik biz. Onlar bu tür şeylere adım atmadılar. Acele etmeden bugünlere geldik. Bunların hepsinin bilinci içerisindeyiz.

"BU OPERASYON MİLLETE KARŞIDIR"

Ülkemizi o arzu edilen yere doğru götürüyoruz. İşte şimdi bir yolsuzluk çıkardılar. Bir kere bu hükümete yönelik operasyon öyle düşündüler ama bu operasyon millete karşı operasyondur. Bütçe bitirdik. Muhalefet bütçeye 117 oyla ret verdi. 318 oyla sahip çıktı. Şimdi soruyorum ben Başbakan'ım, orada yokum diye eleştirdiler. Ben başbakanım benim işim çok orada vekilim var. CHP'nin Genel Müdürü sen neredeydin senin ne işin vardı?. Sahaya sürecek adamı yok adamı. İktidar bütün takımıyla oradaydı. Bütçe ciddi iştir, ülke yönetiyoruz bakkal dükkanı değil. 5 tane koyun verin ellerine kaybedip gelirler.

"ŞİMDİ YOLSUZLUK SAKIZI"

Attıkları iftiralara sığınacaklar güya. 11 yıl önce göreve geldik. Milli geliri artırdık üçe katladık. Ödedik, ödedik, ödedik IMF'yi sıfırladık. Alan el ver elden üstündür. Siz borçlandınız biz ödedik. İnsan bir iktidarı eleştirirken işi iyi bilmesi lazım. Yeni bir sakız çıktı şimdi yolsuzluk sakızı. Bu sakız onların damağına yakışır, hem yakışır hem yapışır.

"BU TUZAKTA BOĞULACAKSINIZ"

Dikkat edin Ordu'da tek bir miting yapmıyoruz. Ordu, Fatsa, Ünye mitingleri yapıyoruz. Benim milletim bir gerçeği görüyor. Bu iktidara bu tuzak haksızlıktır. Bu tuzakta boğulacaksınız. 30 Mart'ta sandığa gömüleceksiniz. Oyun içinde oyun var. 30 yılda sadece teröre 40 bin insanımız verdik şehit verdik. Çözüm süreciyle terörü bitirdiğimiz anda düşmanlar, kan tüccarları bundan mahrum kalacaklar terörün bitmesini istemiyorlar. 1 yıldır analar ağlamıyor. Terörden beslenenler büyük rahatsızlık duyuyorlar. Biz çözüm süreciyle çok kirli bir tezgahı bozduk. Şimdi yeniden baltalamaya çalışıyorlar

"ORTADA ÇOK BÜYÜK İHANET VAR"

Biz göreve geldiğimizde Halk Bank zarardaydı, aldık kara geçirdik. En saygın bankalardan biri haline geldi. Kendi pastalarına devletin bankasını alet etmek istemediler. Rantlarını kaybettikleri için Türkiye'ye böyle çirkin komple kuruyorlar Türkiye'deki maşalar tarafından. Ortada çok büyük ihanet var. Bu ihanetin hesabını yargı yoluyla soracağız. Bu ajanlığın hesabını sandıklar, yargıyla soracağız. Hiçbir güç dışarıdan benim ülkemde ameliyat yapamaz. Geçti o günler artık.

"ALÇAKLIK, ŞEREFSİZLİK"

Çok değerli bir şahsiyet için ahlaksız bir filmden kare alınıyor iftira atılıyor. Bu alçaklıktır, şerefsizliktir, ahlaksızlıktır. Hem dindarım diyeceksin hem de gözünü kırpmadan masum insanlar iftira atacaksın. Yazıklar olsun! Devlette paralele bir yapı olmaz. İninize gireceğiz didik didik edeceğiz.

"ÇOK KİRLİ BİR İTTİFAK KURDULAR"

Çok kirli bir ittifak kurdular. Yurt içi yurt dışı o malum çevrelere bakın. Bunlar eskiden bir araya gelemezlerdi. Şimdi ortak hareket ediyorlar hükümete karşı

Siz bu oyunu bozarsınız, bozacaksınız inanıyorum. Türkiye'yi karanlıktan temizleyeceğiz. Büyüyen Türkiye'den rahatsız olanların inşallah hevesleri kursaklarından kalacak

Sevgi Ordulular biz hizmet için geldik. Sadece 3 ay içinde 11 şehrimizi 11,5 milyar liralık hizmet sunduk. Asya ile Avrupa'yı birbirine bağladık. Ortalama günde Marmaray'da giden gelenlerin sayısı 300 bin. Şimdi yeni bir adım daha attık, yeni bir tünel yaptık. Oradan da arabalar geçecek. 3. köprüyü de kuruyoruz, 5 tane karşılıklı şerit. Bunların çıldırması bundan. Bunlara rağmen bunları yapacağız. Ankara'da yeni yatırımları hizmete açtık. Milletimizle buluşturduk

"ORDU'YA SÖZÜM VARDI"

Ordu'ya benim bir sözüm vardı. 750 bin nüfusu yakalarsa büyükşehir yapacağız dedik. Siz 750 bini aştınız, büyükşehir oldunuz

30 Mart'ta Ordu mülki sınırların tamamında oy kullanacak. Modern Ordu'yu kuracağız. Önce inanacaksın, azmedeceksin.

"İMAN TEKEDEN BİLE SÜT ÇIKARIR"

İman öyle bir şeydir ki tekeden bile süt çıkartır. Karadeniz'de 3 tane büyükşehrimiz oldu. Emel Yılmaz kardeşimizi size emanet ediyorum, Ordu'da gece gündüz koşacağız. Sizden bir dua istiyorum. Birlik beraberliğimiz, kardeşliğimiz devam etsin. Bütün bu yatırımların hayırlı olmasını diliyorum. Dik duracağız, duruyoruz ama diklenmeyeceğiz. İmam hatipli yavrularıma teşekkür ediyorum, bütün yavrularımıza teşekkür ediyorum. Birlik beraberlik için el ele omuz omuza sevgiye dayalı olarak yarınlara yürümenizi istiyorumKaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Adınız:
Eposta:
Güvenlik:
Telefon:
Yorum:
CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ GÜNDEME DAMGA VURDU
CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ GÜNDEME DAMGA VURDU
Geride bıraktığımız ay yazılı basındaki Türkiye Gündemine, ilk kez halkın katılımı ile gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçimi damga vurdu. AK Parti’de yeni Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun seçildiği Kongre ile CHP’nin Olağanüstü Kurultay kararı alması da öne çıkan diğer konular oldu.
“CHP’li Çıray: Çiftçinin 2.5 milyar lirayı bulan elektrik borcunun faizleri ve KDV’si silinsin”
“CHP’li Çıray: Çiftçinin 2.5 milyar lirayı bulan elektrik borcunun faizleri ve KDV’si silinsin”
“Türk çiftçisi AB çiftçisinden neredeyse 6 kat daha pahalı elektrik kullanıyor” “Elektrik faturaları mahsül zamanlarında ödensin”
TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI METİN FEYZİOĞLU’NUN ADLİ YIL AÇILIŞ KONUŞMASI
TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI METİN FEYZİOĞLU’NUN ADLİ YIL AÇILIŞ KONUŞMASI
Sayın Yargıtay Başkanı, Ana muhalefet partisinin Sayın Genel Başkanı, Yurttaşlarımıza, “Ankara’da hâkimler var” dedirten yüksek yargı organlarının sayın başkan ve üyeleri, Her yurttaşın güvenli limanı olması gereken adliyelerimizin sayın hâkim ve savcıları, Tarih boyunca özgürlükler mücadelesinin lokomotifi olmuş gurur, duyduğum avukat meslektaşlarım, Sayın basın mensupları, Sayın misafirler, Hanımefendiler, beyefendiler;
ZORLU PAZARLIK
ZORLU PAZARLIK
Zorlu Center`den Hazine`ye 500 milyon Erdoğan Bayraktar`ın `imar kanununun ruhuna aykırı` dediği Zorlu Center inşaatına ruhsat verilmesi için 500 milyon para istediği 17 Aralık fezlekelerinde yer aldı.
Kılıçdaroğlu: Savaş Dışında Erdoğan`la Görüşmeyiz
Kılıçdaroğlu: Savaş Dışında Erdoğan`la Görüşmeyiz
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ulusal çıkar konuları hariç Cumhurbaşkanı Erdoğan`la bir araya gelmeyeceğini belirtti.
MİLYONLARCA VATANDAŞA ERKEN EMEKLİLİK MÜJDESİ
MİLYONLARCA VATANDAŞA ERKEN EMEKLİLİK MÜJDESİ
Önümüzdeki günlerde yasalaşacak torba tasarı, erken emeklilik imkanı getiriyor. Önümüzdeki günlerde yasalaşacak torba tasarı, çalışan annelere, borçlu Bağ-Kur`lulara, madencilere ve gurbetçilere erken emeklilik imkanı getiriyor.
FİRST LADY EMİNE ERDOĞAN RİCA ETTİ KÖY TALAN EDİLDİ
FİRST LADY EMİNE ERDOĞAN RİCA ETTİ KÖY TALAN EDİLDİ
Çevre Bakanı Bayraktar’ın, Cumhurbaşkanı’nın eşi Emine Erdoğan’ın ricasıyla imara açtığı Sarıyerdeki Kısırkaya Köyü, yeni bir talana sahne oluyor.
Görüyoruz ki yargı AKP’nin Yeni Türkiye zırvasının önündeki engel
Görüyoruz ki yargı AKP’nin Yeni Türkiye zırvasının önündeki engel
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, Yargıtay’ın yarınki Adli Yıl Açılış Töreni’ne katılmayacağı yönündeki açıklamasına, CHP yönetiminden çok sert tepki geldi.
30 Ağustos 1922 Zafer  30 Ağustos 2014 Yenilgi
30 Ağustos 1922 Zafer 30 Ağustos 2014 Yenilgi
30 Ağustos 1922, AB-D Emperyalistlerinin ve onların taşeronu Yunan Ordusu’nun dağıtılarak Akdeniz’e sürüldüğü ve denize döküldüğü gündür, büyük bir zaferdir, bayramdır.
GENELKURMAY BAŞKANI`NDAN "PARALEL YAPI" AÇIKLAMASI
GENELKURMAY BAŞKANI`NDAN "PARALEL YAPI" AÇIKLAMASI
Belge istedik gelmedi. Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel, paralel yapı soruşturmasıyla ilgili MİT ve Emniyet`ten belge istediklerini ancak kendisine ulaşmadığını söyledi.
PKK`yı kahraman ilan etme çabaları tam gaz
PKK`yı kahraman ilan etme çabaları tam gaz
PKK BÖYLE "KAHRAMAN" İLAN EDİLECEK
PROFESÖR, İSYAN ETTİ ÜNİVERSİTELERİN ÇÖKÜŞÜNE
PROFESÖR, İSYAN ETTİ ÜNİVERSİTELERİN ÇÖKÜŞÜNE
Bu kadar da olmaz’ diyerek akademisyenlik kariyerini sonlandırdı.
BU BELEDİYE İÇİN 30 AĞUSTOS ZAFERİ KARA GÜNMÜŞ
BU BELEDİYE İÇİN 30 AĞUSTOS ZAFERİ KARA GÜNMÜŞ
Belediyeden hiç kimsenin törene katılmaması üzerine çelenk ortada kaldı.
Öcalan`a İmralı`da sekretarya
Öcalan`a İmralı`da sekretarya
Öcalan`ın o talebi kabul edildi Abdullah Öcalan`ın İmralı`da bir sekreterya oluşturulması talebi kabul görürken, yatılı ziyarete izin verilmedi.
Erdoğan`ın Siyasi Geleceği Davutoğlu`nun Elinde
Erdoğan`ın Siyasi Geleceği Davutoğlu`nun Elinde
Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Profesörü Soli Özel, Cumhurbaşkanı`nın siyasi geleceğinin Başbakan Davutoğlu`na bağlı olduğunu söyledi.
Kılıçdaroğlu, Erdoğan`ın Elini Havada Bıraktı
Kılıçdaroğlu, Erdoğan`ın Elini Havada Bıraktı
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, protokol tribününde kendisine elini uzatan Cumhurbaşkanı Erdoğan`a karşılık vermedi.
THY`de Bilet Krizi Yaşandı, Yolcular Uçağa Alınmadı
THY`de Bilet Krizi Yaşandı, Yolcular Uçağa Alınmadı
Atatürk Havalimanı`ndan THY ile Milano`ya uçmak isteyen 18 yolcu fazla bilet satıldığı gerekçesiyle uçağa alınmadı.
Muharrem İnce 300 Delegeyi Buldu
Muharrem İnce 300 Delegeyi Buldu
Köşk seçimleri sonrası Kılıçdaroğlu`nun istifasını isteyip genel başkanlık için adaylığını açıklayan İnce, aday olması için yeterli sayı olan 300 delegeyi buldu.
ABDULLAH GÜL İFADE VERECEK
ABDULLAH GÜL İFADE VERECEK
Kayıp trilyon davası yeniden gündemde
BAHÇELİ NEDEN ANKARA’DA DEĞİLDİ
BAHÇELİ NEDEN ANKARA’DA DEĞİLDİ
İşte Devlet Bahçeli’nin ilginç 30 Ağustos tercihi…
KILIÇDAROĞLU’DAN ERDOĞAN’A: EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ
KILIÇDAROĞLU’DAN ERDOĞAN’A: EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ
Çankaya’da Lozan Parkı’nın açılışında konuştu Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında Çankaya Belediyesi`nin düzenlediği Lozan Parkı`nın açılışına katıldı.
BAYRAKTAR`DAN EMİNE ERDOĞAN İTİRAFI
BAYRAKTAR`DAN EMİNE ERDOĞAN İTİRAFI
Ünlü Yazar Hasan Cemal, Cumhuriyet gazetesinin manşetini köşesine taşıdı. İşte Yazar Hasan Cemal`in köşesinde paylaştığı o çarpıcı yazı;
BURHAN KUZU KABİNE`YE GİREMEDİ TWİTTER YIKILDI
BURHAN KUZU KABİNE`YE GİREMEDİ TWİTTER YIKILDI
Başbakan Ahmet Davutoğlu 62. Hükümet`in kabinesini kamuoyuna duyurdu. Ama yıllardır bakanlık bekleyen AKP`li milletvekili Burhan Kuzu yine kabineye giremedi.
DÜNYANIN EN FAKİR CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN
DÜNYANIN EN FAKİR CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN
Tüm iddiaları yalanlayan servet miktarı bu kadar
İzmir
Güneşli
Bugün
32 / 21 °C
Güneşli
Salı
33 / 22 °C
Güneşli
Çarşamba
31 / 21 °C
DOLAR
2,1632
EURO
2,8381
ALTIN
89,53
BIST
80.313
 
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
04:51 06:32 13:21 17:01 19:52 21:19
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5
Etin pişerken dağılmaması için suyuna birkaç damla sirke koyun. Etin suyunun berrak olması için üstünde oluşan köpüğü bir kevgir ile temizleyin.

Et Yemekleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
1648 Sultan İbrahim`in halli sonrasında, IV. Mehmet tahta çıkarıldı.
1924 Güneydoğu`da sınırda, Nasturi ayaklanması baş gösterdi.
1985 deneme3
2014 deneme 1
Biyografi
Tüm Biyografiler