Başbakan: İninize Gireceğiz Didik Didik Edeceğiz
Başbakan Erdoğan, "Çok değerli bir şahsiyet için ahlaksız bir filmden kare alınıyor iftira atılıyor. İninize gireceğiz didik didik edeceğiz'' dedi.
Tarih: 22.12.2013 03:25:55

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ordu'da yaptığı konuşmada ''Çok değerli bir şahsiyet için ahlaksız bir filmden kare alınıyor iftira atılıyor. Bu alçaklıktır, şerefsizliktir, ahlaksızlıktır. Devlette paralele bir yapı olmaz. İninize gireceğiz didik didik edeceğiz'' dedi. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"DEVLET NASIL YÖNETİLİR ORTAYA KOYDUK"

Bunlar anlamaz belediye başkanlığından. Bu kardeşiniz belediyecilikten geldi. Artık belde belediyesi, köy yok. Köyler mahalle olacak, hizmet farklı gidecek. Artık fosseptiklerle uğraşmayacağız. Bir taraftan kazanıyoruz, bir taraftan hizmet ediyoruz halkımıza

Devlet nasıl yönetilir onu ortaya koyduk. 11 yıldır hizmetkarınız olduk.

"BU MİLLETİ İNSAN YERİNE KOYMADILAR"

Her gece başımızı yastığımıza koyduğumuzda şunu düşündük arkadaşlarımla. Bugün Allah için ne yaptın, bugün halkın için ne yaptın. Ülkemiz için çırpındık. Bu zengin, bu fakir demedik. Yaradılanı yaradandan ötürü severiz dedik, insandır dedik. Biz çok tuzakları boşa çıkardık, tehlikelere göğüs gerdik. Sizin emanetinizi vermedik, yere düşürmedik. Yeter dedik, artık yeter dedik. Ahh güzel ülkem, Türkiyem yıllarca bu milleti insan yerine koymadılar.

"DAHA ÖNCEKİ DURUM ANORMALDİ"

"Köylü" dediler, aşağıladılar, "başörtülü" dediler, "Yazıyor" dediler cezalandırdılar. Siz her zaman cevabınızı sandıkta verdiniz. . Bakınız açık söylüyorum. Bunların derdi bizimle değil, bunların derdi milletle. Biz vekiliz bunların derdi asille yani milletle.

"ATMADIKLARI ÇAMUR KALMADI"

94'te İstanbul'un belediye başkanı seçildim. Yazmadıklarını bırakmadılar, atmadıkları çamur kalmadı. Bir kız trenden düştü Pendik'te. Ne dediler, "kızı attılar trenden" dediler. Otobüsleri ayıracaklar dediler. Kızlarımızı üniversite kapılarında ağlattılar. Hep "sabır" dedik "sabır" dedik.

"NORMALLEŞME ŞU ANDAKİ DURUMDUR"

Ne oldu bölündük mü parçalandık mı. Başı açık da kapalı yavrum da beraber okuyorlar ne oldu? Normalleşme şu andaki durumdur. Daha önceki durum anormaldi. Anormal durumları normale çevirdik biz. Onlar bu tür şeylere adım atmadılar. Acele etmeden bugünlere geldik. Bunların hepsinin bilinci içerisindeyiz.

"BU OPERASYON MİLLETE KARŞIDIR"

Ülkemizi o arzu edilen yere doğru götürüyoruz. İşte şimdi bir yolsuzluk çıkardılar. Bir kere bu hükümete yönelik operasyon öyle düşündüler ama bu operasyon millete karşı operasyondur. Bütçe bitirdik. Muhalefet bütçeye 117 oyla ret verdi. 318 oyla sahip çıktı. Şimdi soruyorum ben Başbakan'ım, orada yokum diye eleştirdiler. Ben başbakanım benim işim çok orada vekilim var. CHP'nin Genel Müdürü sen neredeydin senin ne işin vardı?. Sahaya sürecek adamı yok adamı. İktidar bütün takımıyla oradaydı. Bütçe ciddi iştir, ülke yönetiyoruz bakkal dükkanı değil. 5 tane koyun verin ellerine kaybedip gelirler.

"ŞİMDİ YOLSUZLUK SAKIZI"

Attıkları iftiralara sığınacaklar güya. 11 yıl önce göreve geldik. Milli geliri artırdık üçe katladık. Ödedik, ödedik, ödedik IMF'yi sıfırladık. Alan el ver elden üstündür. Siz borçlandınız biz ödedik. İnsan bir iktidarı eleştirirken işi iyi bilmesi lazım. Yeni bir sakız çıktı şimdi yolsuzluk sakızı. Bu sakız onların damağına yakışır, hem yakışır hem yapışır.

"BU TUZAKTA BOĞULACAKSINIZ"

Dikkat edin Ordu'da tek bir miting yapmıyoruz. Ordu, Fatsa, Ünye mitingleri yapıyoruz. Benim milletim bir gerçeği görüyor. Bu iktidara bu tuzak haksızlıktır. Bu tuzakta boğulacaksınız. 30 Mart'ta sandığa gömüleceksiniz. Oyun içinde oyun var. 30 yılda sadece teröre 40 bin insanımız verdik şehit verdik. Çözüm süreciyle terörü bitirdiğimiz anda düşmanlar, kan tüccarları bundan mahrum kalacaklar terörün bitmesini istemiyorlar. 1 yıldır analar ağlamıyor. Terörden beslenenler büyük rahatsızlık duyuyorlar. Biz çözüm süreciyle çok kirli bir tezgahı bozduk. Şimdi yeniden baltalamaya çalışıyorlar

"ORTADA ÇOK BÜYÜK İHANET VAR"

Biz göreve geldiğimizde Halk Bank zarardaydı, aldık kara geçirdik. En saygın bankalardan biri haline geldi. Kendi pastalarına devletin bankasını alet etmek istemediler. Rantlarını kaybettikleri için Türkiye'ye böyle çirkin komple kuruyorlar Türkiye'deki maşalar tarafından. Ortada çok büyük ihanet var. Bu ihanetin hesabını yargı yoluyla soracağız. Bu ajanlığın hesabını sandıklar, yargıyla soracağız. Hiçbir güç dışarıdan benim ülkemde ameliyat yapamaz. Geçti o günler artık.

"ALÇAKLIK, ŞEREFSİZLİK"

Çok değerli bir şahsiyet için ahlaksız bir filmden kare alınıyor iftira atılıyor. Bu alçaklıktır, şerefsizliktir, ahlaksızlıktır. Hem dindarım diyeceksin hem de gözünü kırpmadan masum insanlar iftira atacaksın. Yazıklar olsun! Devlette paralele bir yapı olmaz. İninize gireceğiz didik didik edeceğiz.

"ÇOK KİRLİ BİR İTTİFAK KURDULAR"

Çok kirli bir ittifak kurdular. Yurt içi yurt dışı o malum çevrelere bakın. Bunlar eskiden bir araya gelemezlerdi. Şimdi ortak hareket ediyorlar hükümete karşı

Siz bu oyunu bozarsınız, bozacaksınız inanıyorum. Türkiye'yi karanlıktan temizleyeceğiz. Büyüyen Türkiye'den rahatsız olanların inşallah hevesleri kursaklarından kalacak

Sevgi Ordulular biz hizmet için geldik. Sadece 3 ay içinde 11 şehrimizi 11,5 milyar liralık hizmet sunduk. Asya ile Avrupa'yı birbirine bağladık. Ortalama günde Marmaray'da giden gelenlerin sayısı 300 bin. Şimdi yeni bir adım daha attık, yeni bir tünel yaptık. Oradan da arabalar geçecek. 3. köprüyü de kuruyoruz, 5 tane karşılıklı şerit. Bunların çıldırması bundan. Bunlara rağmen bunları yapacağız. Ankara'da yeni yatırımları hizmete açtık. Milletimizle buluşturduk

"ORDU'YA SÖZÜM VARDI"

Ordu'ya benim bir sözüm vardı. 750 bin nüfusu yakalarsa büyükşehir yapacağız dedik. Siz 750 bini aştınız, büyükşehir oldunuz

30 Mart'ta Ordu mülki sınırların tamamında oy kullanacak. Modern Ordu'yu kuracağız. Önce inanacaksın, azmedeceksin.

"İMAN TEKEDEN BİLE SÜT ÇIKARIR"

İman öyle bir şeydir ki tekeden bile süt çıkartır. Karadeniz'de 3 tane büyükşehrimiz oldu. Emel Yılmaz kardeşimizi size emanet ediyorum, Ordu'da gece gündüz koşacağız. Sizden bir dua istiyorum. Birlik beraberliğimiz, kardeşliğimiz devam etsin. Bütün bu yatırımların hayırlı olmasını diliyorum. Dik duracağız, duruyoruz ama diklenmeyeceğiz. İmam hatipli yavrularıma teşekkür ediyorum, bütün yavrularımıza teşekkür ediyorum. Birlik beraberlik için el ele omuz omuza sevgiye dayalı olarak yarınlara yürümenizi istiyorumKaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İlker Başbuğ: `Darbe mağduruyuz`
İlker Başbuğ: `Darbe mağduruyuz`
Antalya`da kitap fuarına katılan Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne kurulan komploların kimler tarafından yapıldığının ortaya çıkartılması için TBMM’yi göreve çağırdı.
Erdoğan`dan `IŞİD ile takas` iddiasına yanıt
Erdoğan`dan `IŞİD ile takas` iddiasına yanıt
Cumhurbaşkanı Erdoğan Musul`da IŞİD`in alıkoyduğu Türk rehinelerin kurtarılmasında pazarlık yapıldı mı sorusuna, "Maddi değil siyasi pazarlık yapıldı" diye cevap verdi. Rehinelerin takasla alındığı iddialarına ise, "49 vatandaşımızın karşılığı hiçbir şeyle değişilmez" dedi.
Erdoğan`dan şüpheli açıklama
Erdoğan`dan şüpheli açıklama
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, IŞİD`in elinden 101 gün sonra kurtarılan Musul Başkonsolosluğu personelini kabul etti.
Sınır hattında gerginlik
Sınır hattında gerginlik
Suruç ilçesinde, terör örgütü IŞİD saldırılarından kaçan Suriyelilerin sınırdan Türkiye`ye geçmesini takip eden grupla güvenlik güçleri arasında gerginlik yaşandı.
O GAZİ KINADI
O GAZİ KINADI
Dün sitemizde yayınladığımız bir habere çok sayıda tepki geldi. Hem okurlar hem de bir çok medya kuruluşu tarafından tekrarlanan haberimiz üzerine haber ajansları, "Gaziler Günü" nedeni ile yapılan törende yağmur altında sırılsıklam olan gaziyi bulup konuştular. İşte AA`nın görüştüğü o gazinin haberi yapan bizleri şok eden açıklamalar
NUMAN KURTULMUŞTAN BÜYÜK MÜJDE !
NUMAN KURTULMUŞTAN BÜYÜK MÜJDE !
Birazda kendi vatandaşınızı kucaklasanız
IŞİD`E REHİNELER KARŞILIĞI BUNLAR MI VERİLDİ
IŞİD`E REHİNELER KARŞILIĞI BUNLAR MI VERİLDİ
Rehineler kurtuldu ortalık toz dumandan geçilmiyor
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 49 konsolosluk personeli serbest
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 49 konsolosluk personeli serbest
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Musul`da IŞİD tarafından rehin alınan 49 Türk`ün serbest bırakıldığını açıkladı.
`ATATÜRK`E DİKTATÖR DİYENLER YA HAİNDİR YA DA KARA CAHİL`
`ATATÜRK`E DİKTATÖR DİYENLER YA HAİNDİR YA DA KARA CAHİL`
İzmir`de, Ege Bölgesi Kars Demokrat Dernekler Federasyonu`nun düzenlediği panele katılan Barolar Birliği Başkanı Avukat Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, "Hiçbir diktatör ölümünden bunca yıl sonra milletinin yüreğinde bu kadar büyümez. Atatürk`e diktatör diyenler ya haindir, ya hainlerin etkilediği kara cahillerdir" dedi.
TAKSİCİLERDEN AKP`YE İSRAİLLİ FİRMA İSYANI
TAKSİCİLERDEN AKP`YE İSRAİLLİ FİRMA İSYANI
Türkiye Taksiciler Vakfı`nın öncülüğünde Taksi Şoförleri Derneği...
SOMA FACİASINDA BİR SKANDAL DAHA ORTAYA ÇIKTI
SOMA FACİASINDA BİR SKANDAL DAHA ORTAYA ÇIKTI
Patron ve çalışan birbirine girdi
BU NASIL GAZİLER GÜNÜ KUTLAMASI
BU NASIL GAZİLER GÜNÜ KUTLAMASI
Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Ramazan Çakal ise
Demirtaş: Gençlere IŞİD`e karşı cephede savunma çağrısı yapıyorum
Demirtaş: Gençlere IŞİD`e karşı cephede savunma çağrısı yapıyorum
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ``Bütün gençlere IŞİD`e karşı cephede savunma çağrısı yapıyorum" dedi.
Türkiye sınırı Suriyelilerin geçişine açıldı
Türkiye sınırı Suriyelilerin geçişine açıldı
Türkiye sınırı Suriyelilerin geçişine açıldı IŞİD`den kaçıp sınırda yığılan Suriyelilere güvenlik güçleri müdahalede bulundu. İlerleyen dakikalarda sınır açıldı ve Suriyelilerin Türkiye`ye girişine izin verildi.
CHP’li Çıray: “Bankaya el koymak için BDDK’ya baskı yapmayın”
CHP’li Çıray: “Bankaya el koymak için BDDK’ya baskı yapmayın”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Katar dönüşünde Bank Asya’ya el konulması gerektiğini ima eden sözleri üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yazdığı ‘uyarı mektubu’nun yankıları sürüyor.
DEVLET, GAZİLERE VE ŞEHİT YAKINLARINA DESTEK OLMALI!
DEVLET, GAZİLERE VE ŞEHİT YAKINLARINA DESTEK OLMALI!
CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ ALAATTİN YÜKSEL: “ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİMİZE, SAYGIN KİŞİLİKLERİNE VE İNSAN ONURUNA YAKIŞIR YAŞAM KOŞULLARI SUNMAK, SOSYAL DEVLET OLMANIN BİR GEREĞİDİR VE TOPLUMSAL OLARAK BORCUMUZDUR.”
Güvenlik Zirvesi`nden flaş IŞİD kararı
Güvenlik Zirvesi`nden flaş IŞİD kararı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Çankaya Köşkü`nde gerçekleştirilen Güvenlik Zirvesi, 3 saat sürdü.
ABD’DEN TÜRKİYE’YE İNANILMAZ SUÇLAMA: IŞİD PETROLÜ TÜRKİYE ÜZERİNDEN KAÇIRILIYOR
ABD’DEN TÜRKİYE’YE İNANILMAZ SUÇLAMA: IŞİD PETROLÜ TÜRKİYE ÜZERİNDEN KAÇIRILIYOR
İşte Kerry’nin inanılmaz suçlamaları…
Devlet Soma`da katliama doymuyor
Devlet Soma`da katliama doymuyor
İşte gece yarısı baskınından son haberler…
PKK BİR OKULU DAHA YAKTI
PKK BİR OKULU DAHA YAKTI
Eğitim yılıyla birlikte PKK’nın okul saldırıları da başladı. Şu ana 12 okul yakan örgüt eylemlerine deevam ediyor.
ALEVİLERDEN ZORUNLU DİN DERSİNE İSYAN
ALEVİLERDEN ZORUNLU DİN DERSİNE İSYAN
AİHM`in zorunlu din dersleri bir insan hakları ihlali kararı sonrası, Alevilerden açıklama geldi.
Erdoğan: Edepsizliktir, alçaklıktır, adiliktir
Erdoğan: Edepsizliktir, alçaklıktır, adiliktir
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Esnaf ve Sanaatkarlar Odası (TESK) Genel Kurulu`nda konuştu.
Davutoğlu`ndan AİHM`e sert tepki!
Davutoğlu`ndan AİHM`e sert tepki!
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye`nin zorunlu din dersi uygulamasına derhal son vermesi kararı alan AİHM`e tepki gösterdi.
Kılıçdaroğlu` Sizi son kez uyarıyorum:
Kılıçdaroğlu` Sizi son kez uyarıyorum:
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu`na açık mektup gönderdi.
İzmir
Güneşli
Bugün
31 / 21 °C
Güneşli
Salı
31 / 15 °C
Güneşli
Çarşamba
26 / 13 °C
DOLAR
2,2342
EURO
2,8660
ALTIN
87,32
BIST
76.922
 
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1648 Sultan İbrahim`in halli sonrasında, IV. Mehmet tahta çıkarıldı.
1924 Güneydoğu`da sınırda, Nasturi ayaklanması baş gösterdi.
1985 deneme3
2014 deneme 1
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:14 06:50 13:14 16:41 19:19 20:43
Yufka ile yapılan böreklerde tepsiye yaydığınız yufkaların üzerine eritilmiş margarin ve sütten oluşmuş karışımı dökerseniz böreklerinize ayrı bir lezzet katarsınız. Yufka ile yaptığınız böreklerin üstüne, böreği fırına vermeden önce bir yumurtayı, bir ş

Börek Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Biyografi
Tüm Biyografiler