Başbakan: İninize Gireceğiz Didik Didik Edeceğiz
Başbakan Erdoğan, "Çok değerli bir şahsiyet için ahlaksız bir filmden kare alınıyor iftira atılıyor. İninize gireceğiz didik didik edeceğiz'' dedi.
Tarih: 22.12.2013 03:25:55 / okunma / 0 yorum

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ordu'da yaptığı konuşmada ''Çok değerli bir şahsiyet için ahlaksız bir filmden kare alınıyor iftira atılıyor. Bu alçaklıktır, şerefsizliktir, ahlaksızlıktır. Devlette paralele bir yapı olmaz. İninize gireceğiz didik didik edeceğiz'' dedi. İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"DEVLET NASIL YÖNETİLİR ORTAYA KOYDUK"

Bunlar anlamaz belediye başkanlığından. Bu kardeşiniz belediyecilikten geldi. Artık belde belediyesi, köy yok. Köyler mahalle olacak, hizmet farklı gidecek. Artık fosseptiklerle uğraşmayacağız. Bir taraftan kazanıyoruz, bir taraftan hizmet ediyoruz halkımıza

Devlet nasıl yönetilir onu ortaya koyduk. 11 yıldır hizmetkarınız olduk.

"BU MİLLETİ İNSAN YERİNE KOYMADILAR"

Her gece başımızı yastığımıza koyduğumuzda şunu düşündük arkadaşlarımla. Bugün Allah için ne yaptın, bugün halkın için ne yaptın. Ülkemiz için çırpındık. Bu zengin, bu fakir demedik. Yaradılanı yaradandan ötürü severiz dedik, insandır dedik. Biz çok tuzakları boşa çıkardık, tehlikelere göğüs gerdik. Sizin emanetinizi vermedik, yere düşürmedik. Yeter dedik, artık yeter dedik. Ahh güzel ülkem, Türkiyem yıllarca bu milleti insan yerine koymadılar.

"DAHA ÖNCEKİ DURUM ANORMALDİ"

"Köylü" dediler, aşağıladılar, "başörtülü" dediler, "Yazıyor" dediler cezalandırdılar. Siz her zaman cevabınızı sandıkta verdiniz. . Bakınız açık söylüyorum. Bunların derdi bizimle değil, bunların derdi milletle. Biz vekiliz bunların derdi asille yani milletle.

"ATMADIKLARI ÇAMUR KALMADI"

94'te İstanbul'un belediye başkanı seçildim. Yazmadıklarını bırakmadılar, atmadıkları çamur kalmadı. Bir kız trenden düştü Pendik'te. Ne dediler, "kızı attılar trenden" dediler. Otobüsleri ayıracaklar dediler. Kızlarımızı üniversite kapılarında ağlattılar. Hep "sabır" dedik "sabır" dedik.

"NORMALLEŞME ŞU ANDAKİ DURUMDUR"

Ne oldu bölündük mü parçalandık mı. Başı açık da kapalı yavrum da beraber okuyorlar ne oldu? Normalleşme şu andaki durumdur. Daha önceki durum anormaldi. Anormal durumları normale çevirdik biz. Onlar bu tür şeylere adım atmadılar. Acele etmeden bugünlere geldik. Bunların hepsinin bilinci içerisindeyiz.

"BU OPERASYON MİLLETE KARŞIDIR"

Ülkemizi o arzu edilen yere doğru götürüyoruz. İşte şimdi bir yolsuzluk çıkardılar. Bir kere bu hükümete yönelik operasyon öyle düşündüler ama bu operasyon millete karşı operasyondur. Bütçe bitirdik. Muhalefet bütçeye 117 oyla ret verdi. 318 oyla sahip çıktı. Şimdi soruyorum ben Başbakan'ım, orada yokum diye eleştirdiler. Ben başbakanım benim işim çok orada vekilim var. CHP'nin Genel Müdürü sen neredeydin senin ne işin vardı?. Sahaya sürecek adamı yok adamı. İktidar bütün takımıyla oradaydı. Bütçe ciddi iştir, ülke yönetiyoruz bakkal dükkanı değil. 5 tane koyun verin ellerine kaybedip gelirler.

"ŞİMDİ YOLSUZLUK SAKIZI"

Attıkları iftiralara sığınacaklar güya. 11 yıl önce göreve geldik. Milli geliri artırdık üçe katladık. Ödedik, ödedik, ödedik IMF'yi sıfırladık. Alan el ver elden üstündür. Siz borçlandınız biz ödedik. İnsan bir iktidarı eleştirirken işi iyi bilmesi lazım. Yeni bir sakız çıktı şimdi yolsuzluk sakızı. Bu sakız onların damağına yakışır, hem yakışır hem yapışır.

"BU TUZAKTA BOĞULACAKSINIZ"

Dikkat edin Ordu'da tek bir miting yapmıyoruz. Ordu, Fatsa, Ünye mitingleri yapıyoruz. Benim milletim bir gerçeği görüyor. Bu iktidara bu tuzak haksızlıktır. Bu tuzakta boğulacaksınız. 30 Mart'ta sandığa gömüleceksiniz. Oyun içinde oyun var. 30 yılda sadece teröre 40 bin insanımız verdik şehit verdik. Çözüm süreciyle terörü bitirdiğimiz anda düşmanlar, kan tüccarları bundan mahrum kalacaklar terörün bitmesini istemiyorlar. 1 yıldır analar ağlamıyor. Terörden beslenenler büyük rahatsızlık duyuyorlar. Biz çözüm süreciyle çok kirli bir tezgahı bozduk. Şimdi yeniden baltalamaya çalışıyorlar

"ORTADA ÇOK BÜYÜK İHANET VAR"

Biz göreve geldiğimizde Halk Bank zarardaydı, aldık kara geçirdik. En saygın bankalardan biri haline geldi. Kendi pastalarına devletin bankasını alet etmek istemediler. Rantlarını kaybettikleri için Türkiye'ye böyle çirkin komple kuruyorlar Türkiye'deki maşalar tarafından. Ortada çok büyük ihanet var. Bu ihanetin hesabını yargı yoluyla soracağız. Bu ajanlığın hesabını sandıklar, yargıyla soracağız. Hiçbir güç dışarıdan benim ülkemde ameliyat yapamaz. Geçti o günler artık.

"ALÇAKLIK, ŞEREFSİZLİK"

Çok değerli bir şahsiyet için ahlaksız bir filmden kare alınıyor iftira atılıyor. Bu alçaklıktır, şerefsizliktir, ahlaksızlıktır. Hem dindarım diyeceksin hem de gözünü kırpmadan masum insanlar iftira atacaksın. Yazıklar olsun! Devlette paralele bir yapı olmaz. İninize gireceğiz didik didik edeceğiz.

"ÇOK KİRLİ BİR İTTİFAK KURDULAR"

Çok kirli bir ittifak kurdular. Yurt içi yurt dışı o malum çevrelere bakın. Bunlar eskiden bir araya gelemezlerdi. Şimdi ortak hareket ediyorlar hükümete karşı

Siz bu oyunu bozarsınız, bozacaksınız inanıyorum. Türkiye'yi karanlıktan temizleyeceğiz. Büyüyen Türkiye'den rahatsız olanların inşallah hevesleri kursaklarından kalacak

Sevgi Ordulular biz hizmet için geldik. Sadece 3 ay içinde 11 şehrimizi 11,5 milyar liralık hizmet sunduk. Asya ile Avrupa'yı birbirine bağladık. Ortalama günde Marmaray'da giden gelenlerin sayısı 300 bin. Şimdi yeni bir adım daha attık, yeni bir tünel yaptık. Oradan da arabalar geçecek. 3. köprüyü de kuruyoruz, 5 tane karşılıklı şerit. Bunların çıldırması bundan. Bunlara rağmen bunları yapacağız. Ankara'da yeni yatırımları hizmete açtık. Milletimizle buluşturduk

"ORDU'YA SÖZÜM VARDI"

Ordu'ya benim bir sözüm vardı. 750 bin nüfusu yakalarsa büyükşehir yapacağız dedik. Siz 750 bini aştınız, büyükşehir oldunuz

30 Mart'ta Ordu mülki sınırların tamamında oy kullanacak. Modern Ordu'yu kuracağız. Önce inanacaksın, azmedeceksin.

"İMAN TEKEDEN BİLE SÜT ÇIKARIR"

İman öyle bir şeydir ki tekeden bile süt çıkartır. Karadeniz'de 3 tane büyükşehrimiz oldu. Emel Yılmaz kardeşimizi size emanet ediyorum, Ordu'da gece gündüz koşacağız. Sizden bir dua istiyorum. Birlik beraberliğimiz, kardeşliğimiz devam etsin. Bütün bu yatırımların hayırlı olmasını diliyorum. Dik duracağız, duruyoruz ama diklenmeyeceğiz. İmam hatipli yavrularıma teşekkür ediyorum, bütün yavrularımıza teşekkür ediyorum. Birlik beraberlik için el ele omuz omuza sevgiye dayalı olarak yarınlara yürümenizi istiyorum
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SIVASIZ EVLERİN YİĞİT ÇOCUKLARI...
SIVASIZ EVLERİN YİĞİT ÇOCUKLARI...
Şehidin baba evi yürekleri sızlattı...
BAKAN ÇELİK`TEN TARİHİ İTİRAFLAR
BAKAN ÇELİK`TEN TARİHİ İTİRAFLAR
Çalışma Bakanı: Sözüm nereye giderse gitsin, bu madenler kapatılmalı
ERDOĞAN`IN MADENDE Kİ GÖRÜNTÜSÜ ÇOK ŞAŞIRTTI
ERDOĞAN`IN MADENDE Kİ GÖRÜNTÜSÜ ÇOK ŞAŞIRTTI
"Siz kalkıp buradaki yemekle ilgili olayını 6 saate yedirmeye kalkarsanız bunun hesabını devletin sorması gerekir."
`Bu afet falan değil`
`Bu afet falan değil`
Enerji Bakanı Taner Yıldız, 18 madencinin mahsur kaldığı kazanın bir doğal afet olmadığını söyledi. Madeni işleten şirket `Bu bir doğal afet` demişti. Bakanlar çamur yüzünden çalışmaların yavaş işlediğini de söyledi.
Madencinin Annesi Yürekleri Dağladı
Madencinin Annesi Yürekleri Dağladı
Ermenek`teki madende mahsur kalan işçilerden Tezcan Gökçe`nin yaşlı annesi Ayşe Gökçe madenin su altında kalmış olmasını “Oğlum yüzmeyi bilmezdi ki” diyerek karşıladı. Babası ise gazetecilere şu soruyu sordu; “Gitti mi benim oğlan şimdi?”
Elinizi, kolunuzu bağlayan kim?
Elinizi, kolunuzu bağlayan kim?
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural askerlerin şehit olduğu saldırıların ardından kınama açıklaması yapan Genelkurmay Başkanlığı`nı eleştirdi. Vural, "Genelkurmay`ı kınama başkanlığına dönüştürdünüz" dedi.
BU NASIL İLERİ DEMOKRASİ
BU NASIL İLERİ DEMOKRASİ
Yani ileride olanlara…
Peşmerge`nin Geçişinde Bir Peşmergenin Üniforması Dikkat Çekti
Peşmerge`nin Geçişinde Bir Peşmergenin Üniforması Dikkat Çekti
Kobani`ye giden Peşmergenin geçişi sırasında ilginç detay gözlere takıldı. Bir peşmergenin üniformasındaki ABD bayrağı ve `Amerikan Ordusu` yazısı dikkatlerden kaçmadı.
29 Ekim törenlerine damga vuran kare!
29 Ekim törenlerine damga vuran kare!
29 Ekim törenlerine damga vuran kare!
NİYETLERİ BELLİ KUTLAMAYA KATILMADILAR
NİYETLERİ BELLİ KUTLAMAYA KATILMADILAR
Diyarbakır`da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına, Diyarbakır Büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkanlarının katılmadığı görüldü..
CHP`li Vekilden Çelenk Tepkisi: Burası Mozambik Cumhuriyeti mi
CHP`li Vekilden Çelenk Tepkisi: Burası Mozambik Cumhuriyeti mi
Balıkesir`de düzenlenen çelenk sunma törende T.C. krizi yaşandı. CHP Milletvekili Namık Havutça, valilik çelenginde T.C. ibaresinin olmamasına tepki gösterdi.
Abdullah Gül, Geri Vitese mi Taktı?
Abdullah Gül, Geri Vitese mi Taktı?
Gül’ün Cumhurbaşkanlığından sonra geri vitese taktı söylentileri gündeme damga vurdu.
KURTULAN MADENCİ: BİZE KAÇIN DEDİLER KENDİLERİ GELEMEDİLER
KURTULAN MADENCİ: BİZE KAÇIN DEDİLER KENDİLERİ GELEMEDİLER
Karaman`daki madenden sağ kurtulan madenci o anları DHA muhabiri Hasan Dönmez`e anlattı.
BAKAN YILDIZ`DAN KARA HABER
BAKAN YILDIZ`DAN KARA HABER
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, şu ana kadar mahsur kalan her hangi bir işçiye ulaşamadıklarını belirtti.
Erdoğanîn öfkesi Türkiye`ye milyarlarca dolar kaybettirdi
Erdoğanîn öfkesi Türkiye`ye milyarlarca dolar kaybettirdi
"Keskin sirke küpüne zarar" atasözü bir kez daha kendini doğruladı. Erdoğanîn bir öfkesi daha Türkiye`ye milyarlarca dolar kaybettirdi
MADENDE KALAN 18 İŞÇİ İLE BAĞLANTI KURULAMIYOR
MADENDE KALAN 18 İŞÇİ İLE BAĞLANTI KURULAMIYOR
YETKİLİ;Maden ocağının 50 metresi su ile dolduğu için elektrik devreleri çalışmaz durumda. Dolayısı ile bağlantı kurulamıyor.
ASKER VE POLİSE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI
ASKER VE POLİSE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI
Cizre`de özerklik ilan eden PKK, iki mahallenin etrafına hendek kazdı, güvenlik güçlerinin mahalleye girmesini engelliyor. Valilik ise polis ve askere zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın emri verdi.
TOKİ İHALE SKANDALI MECLİS GÜNDEMİNDE
TOKİ İHALE SKANDALI MECLİS GÜNDEMİNDE
Daire başkanı eski çalıştığı şirkete 45 milyon ihale verip şirkete geri dönmüş.
PKK`YA OPERASYON BEKLERKEN POLİSE OPERASYON GELDİ
PKK`YA OPERASYON BEKLERKEN POLİSE OPERASYON GELDİ
Mersin`de yasadışı dışı dinlemelere yönelik olduğu iddia edilen operasyonda 20 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
TOMA Üreticisi Katmerciler`in  Paraları Katmerlendi
TOMA Üreticisi Katmerciler`in Paraları Katmerlendi
TOMA üreticisi Katmerciler Ekipman`ın borsada günlük kazancı yüzde 13,4`ü buldu. Hisselerin 17 günlük yükselişi yüzde 50`ye dayandı.
Bu Ölümler Türkiye`nin Bölünmesi Anlamına Gelir
Bu Ölümler Türkiye`nin Bölünmesi Anlamına Gelir
Neo OSMANLI RÜYASI GÖRÜYORLAR CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr Birgül Ayman Güler, Atatürkçü Düşünce Derneği Zonguldak Şubesi`nce Genel Maden İşçileri Sendikası`nda düzenlenen `Çökertilen Cumhuriyet, Dönüştürülen Türkiye` konulu konferansa katıldı.
PKK, patlayıcı yüklü kamyon kaçırdı
PKK, patlayıcı yüklü kamyon kaçırdı
Genelkurmay Başkanlığı, PKK`lı bir grubun Şırnak’ta özel bir kömür ocağına ait yaklaşık 400 kilo amonyum nitrat patlayıcı yüklü kamyonu kaçırdığını açıkladı. Başbakan Yardımcısı Arınç, "Cudi Dağı`na varmadan yakalanacaklarını tahmin ediyoruz" dedi.
IŞİD Teröristinin TÜRK ASKERİYLE NE İŞİ VAR
IŞİD Teröristinin TÜRK ASKERİYLE NE İŞİ VAR
AKP’nin IŞİD’e destek verdiği iddialarına bir yenisi daha eklendi.
3 ŞEHİT OLAYINDA FLAŞ GELİŞME
3 ŞEHİT OLAYINDA FLAŞ GELİŞME
Hakkari Valiliği gözaltına alınan 3 kişi ile ilgili yazılı açıklama yaptı.
IŞİD`İN ADRESİ ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU`NUN ÇIKTI
IŞİD`İN ADRESİ ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU`NUN ÇIKTI
Halk Tv’de yayınlanan ve Ayşenur Arslan’ın sunduğu Medya Mahallesi’nde IŞİD ve AKP’nin “ortak adresi” açıklandı. Ayrıca programa dün gözaltına alınan gazeteci Soner Yalçın telefon bağlantısıyla katıldı
AKP`Lİ ESKİ BAKAN ALMANYA`DA IŞİD`LE YEMEKTE
AKP`Lİ ESKİ BAKAN ALMANYA`DA IŞİD`LE YEMEKTE
Almanya’da polis takibindeki “OKU-Lies” kampanyasını sürdüren Filistin asıllı İbrahim Ebu Naci de bulunuyor.
Askerlerimiz şehit edilirken,açılım mimarları kurdele kesiyor
Askerlerimiz şehit edilirken,açılım mimarları kurdele kesiyor
Hakkari`nin Yüksekova İlçesi`nde caddede yüzleri maskeli 2 teröristin silahlı saldırısına uğrayan askerler Ramazan Gülle, Yunus Yılmaz ve Ramazan Köse başlarına sıkılan kurşunlarla ağır yaralandı. Askerlerden 2`si olay yerinde, biri de kaldırıldığı hastanede şehit oldu.
YÜKSEKOVA`DAKİ HAİN SALDIRIYLA İLGİLİ YAYIN YASAĞI
YÜKSEKOVA`DAKİ HAİN SALDIRIYLA İLGİLİ YAYIN YASAĞI
Yüksekova ilçesinde terör örgütü mensuplarınca düzenlenen silahlı saldırıda, 3 askerin şehit edilmesiyle ilgili olay yeri görüntülerine yayın yasağı kararı alındı.
ERDOĞAN`DAN ÖCALAN`A ÖVGÜ DOLU SÖZLER
ERDOĞAN`DAN ÖCALAN`A ÖVGÜ DOLU SÖZLER
Erdoğan, üst üste farklı Öcalan açıklamalarıyla kendisiyle çelişen, önce "Öcalan, olayları doğru okuyor." deyip sonra "Kobani olaylarını Öcalan tahrik etti." diyen Yalçın Akdoğan`la da çelişti.
CHP’Li AYTUN ÇIRAY,“Çözüm sürecinin mahiyeti Türk milleti için karanlıktır”
CHP’Li AYTUN ÇIRAY,“Çözüm sürecinin mahiyeti Türk milleti için karanlıktır”
CHP İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Aytun Çıray 6-7 Ekim olaylarını meclise taşıdı:
İzmir
Güneşli
Bugün
16 / 9 °C
Güneşli
Cumartesi
17 / 8 °C
Güneşli
Pazar
18 / 7 °C
YUSUF BİLDİRİCİ
YUSUF BİLDİRİCİ
AZİZ BEYİN DSP SIKINTISI
Oya Biçici
Oya Biçici
Cumhuriyetimizin 91. Yaşını kutlayacağımız 29 Ekime çok yaklaştık. Bu sene diyorum ki; hepimiz her zamankinden daha coşkulu kutlayalım Cumhuriyetimizi.
Yasemin Çin
Yasemin Çin
İslâm dininin ana/temel/TEK kaynağı Allah`ın son ilahi Kitabı KUR`AN,
Mufit Demirkol
Mufit Demirkol
İstanbul, Üsküdar ilçesi,Validebağ semtinde yapılması istenen camii inşaatı için ağaçların kesilmesine karşı çıkan mahalle sakinlerinin mücadelesi günlerce devam etmektedir. Amaç, yeşilin katledilmesine engel olmakla birlikte, bence camii yapılmasına da
Hasan Ali Ferger
Hasan Ali Ferger
5 YILDA İNŞAATLARDA KAÇ KİŞİ ÖLDÜ?
Dr. M. Galip Baysan
Dr. M. Galip Baysan
Son yazımızda sizlere ABD’den gelen bir mesaja göre günümüz yöneticilerimizin 2015 seçimlerini yine kazanmaları halinde yeni Osmanlı dönemini nasıl yeniden kuracaklarını öğrenmiştik.
Hasan Korkutan
Hasan Korkutan
Gazeteci-Yazar Hasan Korkutan, ülkedeki iç karışıklıklara değinerek bu yangının herkesi yakacağını söyledi. Genç yazar, ana muhalefet partisi genel başkanı Kılıçdaroğlu`nu sert bir dille eleştirdi. İşte Hasan Korkutan`ın o sözleri:
Alpar Sayın
Alpar Sayın
Zaman boyutunun neresindeyiz,
MEHMET TOPTAŞ
MEHMET TOPTAŞ
TARAFIM HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ
KEMAL GÜNEK
KEMAL GÜNEK
1 MAYIS' LA İŞÇİ'NİN GAZINI ALAN KAPİTALİST SENDİKACILAR.
ŞEYMA YİĞİT
ŞEYMA YİĞİT
KONUŞAN SATIRLARDIR CUMHURİYET
Enez Talip
Enez Talip
HER DERDE DEVA MI BU ANTİBİYOTİKLER?
Muzaffer DÖNMEZ
Muzaffer DÖNMEZ
İğneyi Kendine Sok,Çuvaldızı Ne Yaparsan Yap!
Mustafa FURKAN NUR
Mustafa FURKAN NUR
NEREYE GİDİYORUZ ?
Aydın Demirkan
Aydın Demirkan
Ruhumu Arıyorum Gecede; Karanlık Bile Yitmiş
Gökhan ÇOBAN
Gökhan ÇOBAN
Türkiye` nin Franchising` i
Nurullah AYDIN
Nurullah AYDIN
Aşama aşama zihinsel sürüleştirme virüsü yayma yöntemleri uygulanmaktadır.
MÜSLÜM ÜNVER
MÜSLÜM ÜNVER
DOLAR
2,2190
EURO
2,7910
ALTIN
85,93
BIST
79.862
 
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1648 Sultan İbrahim`in halli sonrasında, IV. Mehmet tahta çıkarıldı.
1924 Güneydoğu`da sınırda, Nasturi ayaklanması baş gösterdi.
1985 deneme3
2014 deneme 1
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
04:51 06:28 12:05 15:00 17:24 18:48
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Biyografi
Tüm Biyografiler