CHP´Lİ KARABAT: “KANAL İSTANBUL KİMLERİ ZENGİN EDECEK?”
CHP´Lİ KARABAT: “KANAL İSTANBUL KİMLERİ ZENGİN EDECEK?”
Kanal İstanbul Projesi tartışmaları devam ediyor. Katar Emirinin annesi Şeyha Moza´nın Başakşehir´de proje güzergahında 44 dönüm arazi satın aldığı ortaya çıktı. CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat rant tartışmalarını TBMM´ye taşıyarak, Ulaştırma Bakanı Cahit Turhan´a Kanal İstanbul güzergahındaki arsaların kimlere ait olduğu sordu.
İZMİR BAROSU: ÇOCUKLAR DİNSEL SÖMÜRÜNÜN KONUSU HALİNE GETİRİLEMEZ
İZMİR BAROSU: ÇOCUKLAR DİNSEL SÖMÜRÜNÜN KONUSU HALİNE GETİRİLEMEZ
Basında yer alan haberlerden, İzmir Çiğli´de Akiş Öğütçü Ortaokulu´nda öğle arasında “Seccadem beni özler mi” adıyla namaz konferansı düzenlenerek, katılımın zorunlu tutulduğunu, konferans öncesinde ve sırasında konuşmacıya ait kitabın okulda dağıtıldığını öğrenmiş bulunuyoruz.
CHP´li Kılıç: “Bu bütçe AH´lar VAH´lar bütçesidir”
CHP´li Kılıç: “Bu bütçe AH´lar VAH´lar bütçesidir”
CHP İzmir Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Av. Sevda Erdan Kılıç, Türk Standartları Enstitüsü ile Türk Patent ve Marka Kurumunun 2020 bütçeleri üzerine TBMM Genel Kurulu´nda grubu adına konuşma yaptı.
2020 YILI BÜTÇESİ TBMM GENEL KURULUNDA
2020 YILI BÜTÇESİ TBMM GENEL KURULUNDA
TBMM Genel Kurulunda Ticaret Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile bağlı kurumların 2020 yılı bütçeleri kabul edildi.
TBMM´DEN ABD SENATOSUNUN SÖZDE ERMENİ SOYKIRIM KARARINA TEPKİ
TBMM´DEN ABD SENATOSUNUN SÖZDE ERMENİ SOYKIRIM KARARINA TEPKİ
TBMM Genel Kurulunda ABD Senatosunun "Ermeni kararı"nı reddeden karar metni kabul edildi.TBMM Genel Kurulunda, TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop imzalı karar metni okunarak, oylamaya sunuldu. Karar metnine AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti grupları kabul oyu, HDP Grubu ret oyu verdi.
Başarılarla dolu 74 yıl...
Gıda ve boya sanayiinin öncüsü Yaşar Topluluğu, 74. Kuruluş Yıldönümünü yurt içi ve yurt dışında görev yapan yöneticileriyle Çeşme Altın Yunus Otel´de kutladı.
Tarih: 26.11.2019 23:57:36

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar: “ Son 5 yılda 1.4 Milyar TL yatırım yaptık. Önümüzdeki dönemde kapasitelerimizi verimli kullanarak var olduğumuz sektörlerde daha da büyümeye devam edeceğiz. Yerinde üretim, Arge ve İnovasyon çalışmaları ile değer yaratmaya devam edeceğiz.”

 

Yaşar Holding İcra Başkanı Dr.Mehmet Aktaş; “2019 yılında ekonomimizin özelliklerine uygun stratejiler geliştirerek büyümemizi sürdürdük. Yaşar Topluluğu olarak yaklaşık %10 civarında büyüme gerçekleştireceğimizi planlıyoruz. Bu yıl İstanbul Yaşar İş ve Lojistik Merkezi, Çamlı Yem Turgutlu Fabrikası ve son olarak Yaşar Topluluğu´nun ilk yurt dışı gıda yatırımı olan Hadaf Foods fabrikası olmak üzere 3 büyük yatırım yaptık.

 

 

Yaşar Topluluğu 74´üncü Kuruluş Yıldönümünü Çeşme Altın Yunus Otel´de gerçekleşen törenle kutladı. Açılış Törenine Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Feyhan Yaşar, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili İdil Yiğitbaşı, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Erol, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Gökoğlu, Yaşar Holding İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş, Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Yiğitbaşı ve Yaşar Topluluğu Yöneticileri katıldı.  Yaşar Topluluğu 74. Kuruluş Yıldönümü töreninde Topluluk´ta 5, 10, 15, 20, 25 ve 30 kıdem yılını tamamlayan 46 yöneticiye sertifika verildi.

 

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, “Yaşar Topluluğu olarak son 5 yılda 1.4 Milyar TL yatırım yaptık. Önümüzdeki dönemde yarattığımız kapasitelerimizi verimli kullanarak var olduğumuz sektörlerde daha da büyümeye devam edeceğiz. Yerinde üretim, Arge ve İnovasyon çalışmalarımız ile değer yaratmaya devam edeceğiz. Dünya ve Türkiye´de son yıllarda bir değişim süreci yaşanıyor. Yaşar Topluluğu olarak 2020 yılında bu değişim ve gelişim sürecine uyum sağlamayı hedefliyoruz. Yaşar Topluluğu olarak üretim ve hizmet iş kollarındaki potansiyelimizin farkındayız. 2020 yılında bu potansiyeli ortaya çıkarmak için daha çok çalışacağız. En son faaliyete geçirdiğimiz Hadaf Foods üretim tesisimizde endüstri 4.0 teknolojisi kullanıyoruz. Üretimi fabrikaya girişten sevkiyat noktasına kadar el değmeden gerçekleştiriyoruz. Bu vizyonla önümüzdeki bu değişim ve gelişimi diğer şirketlerimizde de kullanmaya başlayacağız.” dedi.

 

Kuruluş yıldönümünde konuşma yapan Yaşar Holding İcra Başkanı Dr.Mehmet Aktaş,                     “Önümüzdeki dönemde stratejilerimizi üç temel unsur üzerine oluşturuyoruz. Bunlar; verimlilik bazlı büyüme, arge ve inovasyon ile dijital devrimin imkanlarından yararlanmak şeklindedir.”

 

2019 yılında ekonomimizin özelliklerine uygun stratejiler geliştirerek büyümemizi sürdürdük. Yaşar Topluluğu olarak yaklaşık %10 civarında büyüme gerçekleştireceğimizi öngörüyoruz. Ülkemizin ve sektörlerimizin geleceğine yatırım yapmayı sürdürüyoruz. 2019  yılında İstanbul Yaşar İş ve Lojistik Merkezi, Çamlı Yem Turgutlu Fabrikası ve son olarak Yaşar Topluluğu´nun ilk yurt dışı gıda yatırımı Hadaf Foods Fabrikası  olmak üzere 3 büyük yatırım yaptık.

 

Gıda sektöründeki ihracatlarımız ağırlıklı olarak Körfez coğrafyasına yapılmaktadır. 35 yıllık bir tecrübeye sahip olduğumuz bu bölgede, Pınar markasıyla çok güçlü bir satış ve dağıtım gücüne sahibiz. Milyonlarca tüketici ürünlerimizi tanıyor ve keyifle tüketiyor. Hadaf yatırımımız bu anlamda çok olumlu bir yerel üretim yatırımı oldu. Bundan sonraki hedefimiz,  gelecek beş yılda bölgedeki ciromuzu Türkiye´den ihracatla birlikte ikiye katlamak olacaktır.

 

Yaşar Topluluğu şirketlerimizde 5 Arge Merkezi faaliyet gösteriyor. Bu merkezlerdeki arge ve inovasyon çalışmalarıyla birim değeri yüksek ürün ve hizmetlerin portföydeki payını arttırmayı planlıyoruz.

 

Dünya olarak bir dijital devrimin içinden geçiyoruz. Topluluk olarak, dijital altyapımızı önemli ölçüde geliştirdik. “Bundan sonraki hedefimiz, oluşan büyük veriyi de dikkate alarak, değer zincirinin tüm safhalarında dijitalleşme imkanlarından maksimum ölçüde yararlanmaktır.dedi.

 

Yaşar Topluluğu´nun kuruluşundan bu yana insan kaynağına yatırım yaptığını ifade eden Dr.Mehmet Aktaş, ‘´Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz kuruluş yıldönümlerinde Yaşar Topluluğu´na uzun yıllar hizmet eden çalışanlarımızı onurlandırıyoruz. Şimdiye kadar olduğu gibi gelecekte de kurumların başarısının temeli, insan kaynağına yapılan yatırıma bağlı olacaktır. Yaşar Topluluğu  yıllar içinde yaratmış olduğu altyapı ve insan kaynağı ile avantajlı konumdadır.´´ diye konuştu.

 

 

Fotoğraf altı 1:  Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar

Fotoğraf altı 2: Yaşar Holding İcra Başkanı Dr.Mehmet Aktaş

Fotoğraf altı 3: Yaşar Topluluğunda 30. Yılını dolduran Ahmet Yiğitbaşı ve Nevzat Gazioğlu onurlndırma sertifikalarını Selim Yaşar´dan aldı.

Fotoğraf altı 4: İlker Yazıcı, Gürkan Hekimoğlu, Hüseyin Karamehmetoğlu, Sinan Gerçek,  Abdullah Haluk Koçak, Okan Alkan 25.yıl sertifikalarını Feyhan Yaşar´dan aldı.

Fotoğraf altı 5: İdil Yiğitbaşı, 20 çalışma yılını tamamlayan Niyazi Burteşin Ülkü, Kadri Uzun, Özlem Yalçın, Orhan Tekin, Pınar Şimşek ve Aykut Önen´e sertifikalarını takdim etti.

Fotoğraf altı 5:  5, 10, 15, 20, 25 ve  30 kıdem yılını tamamlayan 46 Yaşar Topluluğu çalışanı onurlandırıldı.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Başarılarla dolu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İZTO ve Microsoft işbirliği yapacak
İZTO ve Microsoft işbirliği yapacak
İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu´yu ziyaret ederek, İZTO´nun dijitalleşme alanındaki çalışmaları ile İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi Projeleri´ni aktardı. Birçok alanda işbirliği kararının alındığı görüşmede, Microsoft Türkiye´nin partner´leri ile İZTO´nun hayata geçireceği İzQ Girişimcilik Merkezi arasında bağ kurulması ve böylece network havuzunun genişletilmesi konusunda mutabık kalındı. Ayrıca, her iki kurum girişimcilik ve inovasyon projeleri kapsamında ortak etkinlikler düzenleyecek. İşbirliğinin kapsamı ve detayları hakkında, Ocak ayında her iki kurum yetkilileri tekrar bir araya gelerek görüşmelerde bulunacak.
AK PARTİLİ KIRKPINAR´DAN KEMALPAŞA´YA MÜJDE
AK PARTİLİ KIRKPINAR´DAN KEMALPAŞA´YA MÜJDE
Kemalpaşa´da yıllardan beri eksikliği hissedilen adalet sarayı sorunu çözüme kavuştu.
İYİ Parti Türkiye İl Başkan Yardımcılarının katıldığı toplantı Ankara İYİ Parti Genel merkezinde yapıldı.
İYİ Parti Türkiye İl Başkan Yardımcılarının katıldığı toplantı Ankara İYİ Parti Genel merkezinde yapıldı.
İYİ Parti Sivil Toplum Kuruluşları İlişkileri Başkanı Antalya Milletvekili Dr Tuba Vural Çokal´ın yönettiği 12.12.2019 tarihli İYİ Parti Stk İl Başkan Yardımcıları toplantısına İzmir İl Başkan Yardımcısı Serap Özöktem katıldı.
EÜ Sağlıklı Yaşam Salonu´nda yeni spor aletleri kullanıma hazır
EÜ Sağlıklı Yaşam Salonu´nda yeni spor aletleri kullanıma hazır
Ege Üniversitesi spor tesislerindeki yenileme çalışmaları kapsamında, Spor Bilimleri Fakültesi bünyesinde hizmet veren Sağlıklı Yaşam Salonunda, 6 ayrı fitness aleti ile 8 yeni spor cihazı kullanıma sunuldu.
DAĞLIK ALANLARIN SÜRDÜRÜLEBİLİR ETKİN YÖNETİMİ ÇALIŞTAYI
DAĞLIK ALANLARIN SÜRDÜRÜLEBİLİR ETKİN YÖNETİMİ ÇALIŞTAYI
Dokuz Eylül Üniversitesi ve İzmir Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü tarafından İzmir Ticaret Odası´nda 11 Aralık Uluslararası Dağlar Günü nedeniyle “Dağlık Alanların Sürdürülebilir Etkin Yönetimi ve Toplum 5.0” adlı Çalıştay gerçekleştirildi.
Mutlu: ‘Taslak, perakende sektöründeki boşlukları doldurmalı…´
Mutlu: ‘Taslak, perakende sektöründeki boşlukları doldurmalı…´
Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan Perakende Ticareti Taslağı´nı değerlendiren İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, perakende sektöründe yeni yasal düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunu söyledi.
Özgener´den Çin´e “yatırım” daveti
Özgener´den Çin´e “yatırım” daveti
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, Çin´in Xi´an kentinde düzenlenen “İpekyolu İş Zirvesi 2019”a TOBB´u temsilen katıldı, Pekin ve Xi´an kentlerinde bir dizi temaslarda bulundu. Çin ziyaretinin çok verimli geçtiğini ifade eden Özgener, İzmir´in Çin ile yapabileceği işbirliği konularını ele aldıklarını söyledi. TOBB olarak tarihi İpek Yolu´nun canlandırılmasına büyük önem verdiklerini vurgulayan Özgener, Çinli yatırımcıları ülkemize davet ederek “Çin´in Türkiye´deki doğrudan yatırımlarını arttırmasını istiyoruz. Finans, otomobil üretimi, altyapı, 5G iletişim teknolojisi, akıllı şehirler gibi alanlarda Çin ile işbirliklerimizi geliştirebiliriz. İzmir özelinde de özellikle turizm ve Odamızın Girişimcilik ve İnovasyon Projesi kapsamında ortak çalışmalar yapabiliriz” dedi.
SOCAR TÜRKİYE´NİN YENİ REKLAM FİLMİ YAYINLANDI
SOCAR TÜRKİYE´NİN YENİ REKLAM FİLMİ YAYINLANDI
SOCAR Türkiye´nin doğalgaz iletişimi için hazırladığı reklam filminde, SOCAR uzmanlığıyla doğalgaza kavuşan evlerde yaşanan mutlu anlar ekrana yansıdı. SOCAR Türkiye, hizmetiyle milyonlarca insanı mutlu etmekten duyduğu gururu vurguladı.
ÇYDD İzmir´den çocuk ve gençler için yılbaşı kermesi
ÇYDD İzmir´den çocuk ve gençler için yılbaşı kermesi
10 Aralık Dünya Evrensel İnsan Hakları Günü´nde, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği İzmir Şubesi Anemon Fuar Otel´de, Yılbaşı Kermesi´ni çocuk ve gençler için düzenledi
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI BOZKIR, ABD BÜYÜKELÇİSİNİ KABUL ETTİ
TBMM DIŞİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI BOZKIR, ABD BÜYÜKELÇİSİNİ KABUL ETTİ
TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Volkan Bozkır, ABD´nin Ankara Büyükelçisi David Michael Satterfield´i kabul etti. Volkan Bozkır, makamında gerçekleşen görüşmenin başında, Satterfield ile tanışmaktan onur duyduğunu söyledi.
MEKSİKALI ÖĞRENCİLERİN TBMM´Yİ ZİYARETİ
MEKSİKALI ÖĞRENCİLERİN TBMM´Yİ ZİYARETİ
TBMM Türkiye-Meksika Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, bir grup Meksikalı öğrenciyi kabul etti.
Yarım günde 45 bin topladı
Yarım günde 45 bin topladı
Takipçileriyle yaptığı yüz binlerce liralık sosyal yardım kampanyalarıyla sürekli dikkatleri üzerine çeken sosyal medya fenomeni Mehmet Berk Ergin, bu kez kalp hastası bir bebek için takipçileriyle yarım günde 45 bin topladı.
Halkın Sanatçısı Haluk Levent  Uzel Makina İşçileriyle Dayanışmada
Halkın Sanatçısı Haluk Levent Uzel Makina İşçileriyle Dayanışmada
Halkın Sanatçısı Haluk Levent, Bakü´den İstanbul´a Konser dönüşünde İstanbul Hava Limanına iner inmez Direniş alanında Uzel Makine, Real, Makro Market İşçileri haklı mücadelesine desteğe gitti.
YEŞİL BAŞARI ÖYKÜLERİ´NİN KONUĞU; BTM
YEŞİL BAŞARI ÖYKÜLERİ´NİN KONUĞU; BTM
Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV)´nın ilkini İzmir´de düzenlediği Yeşil Başarı Öyküleri´nde panelist olarak yer alan BTM, “İzmir´de Eko-verimlilik projelerinin yaygınlaştırılması” programındaki deneyimlerini paylaştı.
5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü Faaliyetleri devam ediyor
5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü Faaliyetleri devam ediyor
Aktiffelsefe Alsancak GEA Arama Kurtarma, Ekoloji ve Sosyal Kampanyalar ekibi gönüllüleri 5 Aralık Dünya Gönüllülük Günü´nü Ödemiş´te bir köy okulunda öğrenim gören küçük öğrenciler ile kutladı.
CHP´Lİ BAKAN; ‘BU VAHŞETE SEYİRCİ KALINAMAZ´
CHP´Lİ BAKAN; ‘BU VAHŞETE SEYİRCİ KALINAMAZ´
TBMM Çevre Komisyonu CHP Sözcüsü İzmir Milletvekili Murat Bakan, Bulduk Barajı´ndaki balık ölümlerini meclis gündemine taşıdı, “Bu bir katliam” dedi.
ANNELER ÖZEL ÇOCUKLARI İÇİN OYNADI
ANNELER ÖZEL ÇOCUKLARI İÇİN OYNADI
Karşıyaka´daki anneler Engelliler Günü kapsamında engelli çocukları için oyun oynadı.
Kuşlar masallarla dile gelecek
Kuşlar masallarla dile gelecek
Barışın, aşkın, yuvanın, ruhun, bilgeliğin, tekamülün, gecenin, sabahın, yardımın, yaşamın, ölümün, tutsaklığın, özgürlüğün, av´ın, muhabbetin, baharın, güzelliğin, şansın simgesi KUŞLAR masallarda yaşıyor.
Roman çiftçiler Ankara´da buluştu
Roman çiftçiler Ankara´da buluştu
AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, tarım politikalarıyla ilgili bilgilendirme yapmak amacıyla Roman çiftçilerle bir araya geldi. Bekle, “Türkiye´nin tarımda iş gücünün önemli bir kısmını Roman çiftçilerimiz yükleniyor” dedi
Bolluk Bereket Festivali, bu yıl ‘´Barış´´a kucak açıyor…
Bolluk Bereket Festivali, bu yıl ‘´Barış´´a kucak açıyor…
Kişisel gelişim dünyasındaki pek çok eğitim, uygulama, çalışma ve yeniliği tanıtma, İzmir halkıyla buluşturma fikriyle yola çıkan BOLLUK BEREKET FESTİVALİ, 7-8 Aralık 2019 tarihlerinde İzmir´de gerçekleştiriliyor.
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Cibuti 2. Abdülhamid Han Camii´nde hutbe irad etti
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Cibuti 2. Abdülhamid Han Camii´nde hutbe irad etti
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfınca yaptırılan ve bugün resmi açılışı gerçekleştirilen Cibuti 2. Abdülhamid Han Camii´nde Cibutili Müslümanlara hutbe irad etti, Cuma Namazı kıldırdı
Türkiye´nin hac kontenjanı 83 bin 430´a yükseltildi
Türkiye´nin hac kontenjanı 83 bin 430´a yükseltildi
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Muhammed Salih bin Tahir Benten ile 2020 yılı Hac Protokolü´nü imzaladı. Protokolde Türkiye için belirlenen hac kontenjanı 3 bin 430 kişi arttırılarak, 83 bin 430´a yükseltildi
Evinizin mutfağı açıldı
Evinizin mutfağı açıldı
Yeme içme sektöründe İzmir´in İtalyan´ı olarak bilinen Murano´s, yeni markasını "Evinizin Mutfağı" sloganıyla Point Bornova´da "Brasseire by Murano´s" adıyla açtı. Türk, İtalyan, Fransız mutfağını kapsayan Brasseire by Murano´s, kapısını sadece lezzet düşkünlerine değil yatırımcılara da açtı.
İslam: Siyaseti kaba bir menfaat ilişkisinden çıkaralım
İslam: Siyaseti kaba bir menfaat ilişkisinden çıkaralım
Saadet Partisi (SP) İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nazır Cihangir İslam, “Siyaset sadece kaba bir menfaat ilişkisinden çıkartılıp adil, prensiplere ve ilkelere dayalı bir siyaset ortaya konduğunda inanın bu ülkenin önü açılacaktır" dedi.
Girit ve Giritlilerin fotoğraf Sergisi
Girit ve Giritlilerin fotoğraf Sergisi
Buca Kasaplar Meydanında bulunan ´Göç ve mübadele anı evi´de, İzmirli Kolleksiyoner Mert Rüstem´in koleksiyonundan kaçırılmaması gereken, Girit ve Giritliler fotoğraflarını görebilirsiniz.
YENİ YIL HEDİYELİKLERİ BOSPA´DAN
YENİ YIL HEDİYELİKLERİ BOSPA´DAN
Hediyeleşmeye önem verenlerin beklediği “İzmir Hediye Fest 2019” Yeni Yıl Hediyelik Eşya Alışveriş Günleri 27-31 Aralık tarihlerinde Bostanlı Pazarında gerçekleşecek. Festival katılımcıları yılın son 5 gününde büyük indirimlerle Efsane Günleri yapma kararı aldı. Organizasyon Genel Koordinatörü Dilek Erbey, geniş ürün yelpazesi ve hesaplı fiyatların ziyaretçileri mutlu edeceğini söyledi.
Hayata Enerji Katan Aydem ´den Maratona Destek
Hayata Enerji Katan Aydem ´den Maratona Destek
4. Uluslararası Bodrun Ultra Maratonu, 22-23 Kasım tarihleri arasında, yaklaşık 900 sporcunun katılımıyla Bodrum´da gerçekleşti. Aydem, sporun birleştirici ve bütünleştirici gücüne olan inancıyla maratona sponsor oldu. Aydem Enerji Takımı üyeleri, maratonda farkındalık sağlamak üzere İzmir Koruyucu Aile Derneği (İZKAD) üyeleriyle beraber “Adımların Bir Çocuğa Aile Olsun” sloganı eşliğinde koştu.
ROTARY´DE GÜNDEM İLETİŞİM VE İTİBAR YÖNETİMİ…
ROTARY´DE GÜNDEM İLETİŞİM VE İTİBAR YÖNETİMİ…
Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu Bursa Osmangazi Rotary Kulübü, Bursa Kuzey Yıldızı Rotary Kulübü ve Bursa Halkla İlişkiler Derneği iş birliği ile Tarihi Ördekli Kültür Merkezi´nde “İletişim ve İtibar Yönetimi” semineri düzenledi.
TEMA´dan toprağımıza sahip çıkalım çağrısı
TEMA´dan toprağımıza sahip çıkalım çağrısı
TEMA Vakfı İzmir İl Temsilciliği erozyonla mücadele haftası kapsamında Karşıyaka Çarşısı´nda stant açtı. Çalışmaya ´genç tema´lar da katılarak çarpıcı mesajlar verdi.
Emine Erdoğan, Geleceği Yazan Kadınlar Ödül Töreni´ne katıldı
Emine Erdoğan, Geleceği Yazan Kadınlar Ödül Töreni´ne katıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan, Turkcell ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından hayata geçirilen "Geleceği Yazan Kadınlar" projesi kapsamında Küçükyalı Plaza´da düzenlenen Geleceği Yazan Kadınlar Ödül Töreni´ne katıldı.
Derin Fikirler´de Finale Doğru
Derin Fikirler´de Finale Doğru
Deri sektöründe katma değerli ürünlerin ortaya çıkması amacıyla yenilikçi ve vizyoner deri mühendisleri ile tasarımcıların yarıştığı Deri´n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması´nda final yolunda son düzlüğe girildi. Geçtiğimiz günlerde belirlenen 10 finalist, bu yıl “eksiotuz” teması ile yarışacakları Deri´n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması Finali öncesi “workshop” etkinliğinde çalışmalarını sergiledi.
HER ŞEYİN BAŞI EĞİTİM, EĞİTİMİN BAŞI ÖĞRETMENDİR.
HER ŞEYİN BAŞI EĞİTİM, EĞİTİMİN BAŞI ÖĞRETMENDİR.
“Mustafa Kemal Atatürk´ün Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanını kabul ettiği (24 Kasım 1928) tarihi öğretmenler günü olarak kutlamak, 1981 yılından beri resmileşmiştir. Bu yıldan başlayarak “kutlandığımız” süre içinde mesleki itibarımız sürekli erozyona uğratılmıştır.
Sanayiciler, Zorluklara Rağmen Üretimden Vazgeçmiyor
Sanayiciler, Zorluklara Rağmen Üretimden Vazgeçmiyor
TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Can Yavaş, zorlu bir süreçten geçen Türkiye ekonomisinin çıkışının üretmekten geçtiğini belirterek, “Türk sanayicisi gerektiğinde küllerinden de doğmasını bilir. Yeter ki kendisine engel çıkarılmasın” dedi.
EŞİT,ÖZGÜR, ŞİDDETSİZ BİR DÜNYA İÇİN GAZETECİLER VAR!
EŞİT,ÖZGÜR, ŞİDDETSİZ BİR DÜNYA İÇİN GAZETECİLER VAR!
Kim, nerede, ne, ne zaman, neden, nasıl! Gazetecinin hayati soruları bunlar, 5N 1K! Her gün yaptığımız haberlerde bu sorulara dikkat ederken, haberin meslek etiğine uygunluğu için bir kriter daha var: Eşitsizliğe, şiddete, ayrımcılığa, nefret söylemine, ötekileştirmeye maruz kalan kadın ve LGBTİ+´lar için de sorumluluklarımız var…
Demir-Çelik Sektöründe İlklerin Öncüsü
Demir-Çelik Sektöründe İlklerin Öncüsü
Kocaer Haddecilik San. Ve Tic. A.Ş. 2015 yılında Bakanlık tarafından onaylanan, sektöründe ilk Ar-Ge Merkezi ile 2018 yılındaki faaliyetleri çerçevesinde başarısına hız kesmeden devam etmektedir. 2017 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından takdim edilen Verimlilik Proje Ödülleri´nde Büyük Ölçekli İşletmeler kategorisinde birincilik ödülü ile demir-çelik sektöründe ilk ve tek ödülün sahibi olan KOCAER, 7. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Ar-Ge Merkezleri Ödülleri kapsamında iki kategoride birden ödüle layık görülmüştür.
LİSELİLERDEN ‘ŞEHİRDE TARIM´A ÖRNEK PROJE
LİSELİLERDEN ‘ŞEHİRDE TARIM´A ÖRNEK PROJE
İzmir Amerikan Koleji´nin 141 yıllık tarihi kampüsündeki asırlık 151 zeytin ağacının bahçeye dökülen zeytinleri için proje geliştiren öğrenciler, zeytin hasadı düzenledi. Topladıkları zeytinleri TARİŞ Tepeköy Tesisleri´ne gönderen öğrenciler, üretilen zeytinyağından elde edecekleri gelirle hem bahçedeki zeytinlikleri güçlendirecekler hem de okulun burs fonuna destek olacaklar
TÜRK BİLİM ADAMI DÜNYA LİSTESİNDE
TÜRK BİLİM ADAMI DÜNYA LİSTESİNDE
34 yaşında profesör olarak Türkiye´nin en genç profesörlerinden biri olan Prof. Dr. Tancan Uysal, bilimsel yayınlarıyla dünya listesine girdi. Dünya genelinde 30 binden fazla diş hekimi arasında yapılan sıralamada Prof. Dr. Tancan Uysal, dünya 20´ncisi oldu. İlk 100´de Türk üniversitelerinden listeye giren akademisyen olmadı.
MOTOSİKLETLİ KURYELER ÖRGÜTLENİYOR!
MOTOSİKLETLİ KURYELER ÖRGÜTLENİYOR!
Motosikletli kuryelerin yaşadığı problemler Radyo Trafik İzmir´de masaya yatırıldı. Sipariş yetiştirme çabası, trafikte yaşanan zorluklar, özlük haklarındaki eksiklikler ve kuryelerin talepleri “MotoKask” programında konuşuldu. Federasyon ve dernek çatıları altında toplanan motosikletli kuryeler için önümüzdeki yıl meslek odası kurulacağı bildirildi.
Küçükler ara tatillerini EÜ Gözlemevi´nde değerlendiriyor
Küçükler ara tatillerini EÜ Gözlemevi´nde değerlendiriyor
Ege Üniversitesi(EÜ) Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Milli Eğitim Bakanlığı´nın ortak yürüttüğü “Astronomi Çocuk Kampı- Oyunlarla Uzayı Öğreniyorum” etkinliği, EÜ Gözlemevi´nde gerçekleştirildi. İlköğretim ve ortaöğretim öğrencilerinin katıldığı etkinlikte öğrenciler, hem bilgi edinip hem de uygulama yaparak ara tatillerini değerlendirme fırsatı buldu.
GEÇEN YIL GÜNLÜK ORTALAMA 3 SAAT 34 DAKİKA TELEVİZYON İZLEDİK
GEÇEN YIL GÜNLÜK ORTALAMA 3 SAAT 34 DAKİKA TELEVİZYON İZLEDİK
Dünyada yaşanan dijitalleşme ile birlikte televizyon izleme oranları da düşerken, geçen yıl günde 3 saat 34 dakika televizyon izlediğimiz ortaya çıktı. Bu rakam 2006 yılında ise 5 saat 8 dakika olarak kaydedildi.
KARŞIYAKA KAYMAKAMI ALİ RIZA ÇALIŞIR´IN MUTLU GÜNÜ
KARŞIYAKA KAYMAKAMI ALİ RIZA ÇALIŞIR´IN MUTLU GÜNÜ
Karşıyaka Kaymakamı Ali Rıza Çalışır´ın kızı Dr. Esra Çalışır Karşıyaka´da görkemli bir tören ile evlendi.
Prematüre bebekler Medifema´da buluştu
Prematüre bebekler Medifema´da buluştu
İzmir Özel Medifema Hastanesi, Dünya Prematüre Günü dolayısı ile geleneksel prematüre bebekler buluşması etkinliği yaptı.
GENÇLER ATA´NIN HUZURUNDA BULUŞTU
GENÇLER ATA´NIN HUZURUNDA BULUŞTU
Uluslararası Rotary 2440. Bölge Federasyonu üyeleri 10 Kasım Atatürk´ü anma etkinlikleri kapsamında ilköğretim ve lise öğrencileriyle birlikte Anıtkabir´i ziyaret etti. Bu yıl 17. si gerçekleşen etkinlikte 275 genç Ata´nın huzurunda bir araya geldi.
Ünlü DJ Her Cana Bir Sahip Programına Konuk Oldu
Ünlü DJ Her Cana Bir Sahip Programına Konuk Oldu
Medya 24 Tv ekranlarında ünlü astrolog Binnur Sormageç´in sunduğu, Türkiye´nin tek hayvan haklarını koruyan “Her cana bir sahip” adlı programın bu haftaki konuğu Türkiye´nin son dönemlerde en çok konuşulan DJ´lerinden Mahmut Görgen´di
“Metruk” evler fotoğrafseverlerle buluştu
“Metruk” evler fotoğrafseverlerle buluştu
Esen Özay´ın İzmir´in Tire ilçesindeki terk edilmiş yapıları fotoğrafladığı “Metruk” isimli fotoğraf sergisi, 16 Kasım Cumartesi günü açıldı.
ÜRETTİLER, KAZANDILAR, BAĞIŞLADILAR
ÜRETTİLER, KAZANDILAR, BAĞIŞLADILAR
Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları öğrencileri tarımsal üretim ürünlerinin satışından kazandıkları para ile ihtiyaç sahibi okulun bilgisayarlarını satın alarak armağan ettiler
TÜRKİYE´DE İLKLERİN MARKASI PINAR SU VE İÇECEK İLE VEGAN YAŞA!
TÜRKİYE´DE İLKLERİN MARKASI PINAR SU VE İÇECEK İLE VEGAN YAŞA!
Yenilikçi yaklaşımıyla, ilklerin markası Pınar Su ve İçecek, Türkiye´nin ilk vegan sertifakalı içeceklerini Türkiye Vegan Derneği´nin evsahipliğindeki Dünya Vegan Günü 2019 etkinliğinde tanıttı.
Geri dönüşüm çağrısı "Çöpü evde ayrıştırana ucuz ulaşım"
Geri dönüşüm çağrısı "Çöpü evde ayrıştırana ucuz ulaşım"
Ege Plastik Sanayicileri Dayanışma Derneği Başkanı Şener Gençer, İzmir´de her ay ekonomik değeri 1.5 milyar lirayı bulan 6 milyon ton evsel atığın geri dönüşüme kazandırılmadan toprağa gömüldüğünü söyledi. Evsel atıkların çöpe atılmadan önce evde ayrıştılması için yerel yönetimlere çağrı yapan Gençler, “Bir kampanya yapalım, çöpünü ayrıştıran İzmirli otobüse, metroya, tramvaya daha ucuz binsin. Bunu da yine İzmirim Kart aracalığıyla çok rahat yapabiliriz. Böylece Türkiye´ye örnek oluruz” dedi.
Prof. Dr. Kamuran Elbeyoğlu  “TOPLUM 5.0´DA ORTAK VAROLUŞUN SIRRINA ERİLMELİ”
Prof. Dr. Kamuran Elbeyoğlu “TOPLUM 5.0´DA ORTAK VAROLUŞUN SIRRINA ERİLMELİ”
İkinci Uluslararası Kadın Felsefeciler Kongresi Muğla´da yapıldı. Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşen organizasyonda önemli isimler sunumlarını gerçekleştirdi. Uzun dönem ABD´de çalışmalar gerçekleştiren Toros Üniversitesi Öğretim Üyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Uzmanı Prof. Dr. Kamuran Elbeyoğlu Toplum 5.0´da doğanın bütün bileşenleriyle ortak varoluşu oluşturmanın etik bir temelini bulmanın mümkün olduğunu söyledi.
Hedef yeşil ve mavi büyüme
Hedef yeşil ve mavi büyüme
Ege Ekonomik Forum´da “AR-GE, Yenilik ve Akıllı Uzmanlaşma” konulu oturuma katılan İzmir Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Mehmet Yavuz, 2020 ve sonrası hedeflerini anlatırken, “Yeşil ve mavi büyüme” kavramlarını gündeme taşıyacaklarını açıkladı. Dr. Yavuz, “Bu kavramlar, daha az kaynak kullanarak, çevreye daha saygılı şekilde, kaynakların gelecek nesle de ait olduğu bilinciyle kaliteli büyümemizi sağlayacak” dedi. Dr. Yavuz, 2020´nin ilk çeyreğinde akıllı uzmanlaşma strateji çalışmalarını başlatmak istediklerini de vurguladı.
“Atatürk, evrensel bir liderdi”
“Atatürk, evrensel bir liderdi”
Ege Üniversitesi (EÜ) tarafından düzenlenen Cumhuriyet ve Atatürk Günleri kapsamında EÜ Su Ürünleri Fakültesi ve Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliğinde “Atatürk´ün Cumhuriyet Düşüncesi” ve “Atatürk´ün Vefatı ve Anıtkabir” paneli gerçekleştirildi. EÜ Su Ürünleri Fakültesi Binbir Gıda Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen programa, EÜ Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Uğur Sunlu, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Tolga Dinçer, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
DOLAR
5.7726
EURO
6.4503
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sen gönlünü beslemeye bak..! Yücelere gidecek, şereflenecek odur."

İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
deneme deneme

deneme 4