Avrupa Ağaç İşleme Sektörü İstanbul´da buluştu
Avrupa Ağaç İşleme Makinesi İmalatçıları Federasyonu´nun (EUMABOIS) Genel Kurulu, Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği´nin (AİMSAD) ev sahipliğinde İstanbul´da gerçekleştirildi.
Tarih: 10.10.2018 10:02:39

EUMABOIS Başkanı Jürgen Köppel “Türkiye Euro ve Dolar kurları açısından iç piyasada zorluklar yaşasa da, Avrupa´da Almanya ve İtalya´dan sonra gelen en büyük üretici ülke. Dolayısıyla, bu süreci kolay bir şekilde atlatacağınızı düşünüyorum” dedi.

AİMSAD Başkanı Mustafa Erol ise, “Euro ve Dolar kurlarından kaynaklı iç piyasalarda bir kriz yaşanmasına rağmen, son 3 yılda olduğu gibi üreticiler olarak ihracatımızı arttırmaya gayret ediyoruz. Ülke olarak sektörümüzde 3 yıldır cari açık vermeden ilerliyoruz. Bunu da sürdürmeye gayret ediyoruz” diye konuştu.

Avrupa´da ağaç işleme sektöründe faaliyet gösteren 14 ülke derneği ile 2 firmayı bir araya getiren Avrupa Ağaç İşleme Makinesi İmalatçıları Federasyonu´nun (EUMABOIS)Genel Kurulu, Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği´nin (AİMSAD)ev sahipliğinde İstanbul´da Çırağan Sarayı´nda gerçekleştirildi.

Avrupa genelinde temsil ettiği toplam 800 imalatçı firma ile dünya üzerindeki sektörel üretim ihtiyacının yüzde 56´sını karşılayan EUMABOIS, ağaç işleme makineleri ve yan sanayisi imalatçıları tarafından Avrupa ülkelerinde tesis edilmiş olan sivil toplum kuruluşlarının bir araya geldiği, federatif yapıda bir çatı meslek örgütü.

EUMABOIS Genel Kurulu´nun Türkiye´de yapılmasının son derece önemli olduğunu belirten AİMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Erol, AİMSAD´ın 2014 yılında kurulduğunda bizzat davet edilerek EUMABOIS´e üye kabul edildiklerini, 2016 yılından bu yana da EUMABOIS´ın seçilen 5 yönetim kurulu üyesinden biri olarak görevlerini sürdürdüklerini söyledi.

EUMABOIS´in bir parçası olmaktan çok memnun olduklarını dile getiren Erol, Euro ve Dolar kurlarından kaynaklı iç piyasalarda bir kriz yaşanmasına rağmen, son 3 yılda olduğu gibi üreticiler olarak ihracatımızı arttırmaya gayret ediyoruz. Ülke olarak sektörümüzde 3 yıldır cari açık vermeden ilerliyoruz. Bunu da sürdürmeye gayret ediyoruz. 13-17 Ekim 2018 tarihleri arasında İstanbul´da gerçekleştirilecek Ağaç İşleme Makinesi fuarı ile de iç piyasanın da rahatlayacağını umuyorum”dedi.

Türkiye üçüncü büyük üretici ülke”

EUMABOIS Başkanı Jürgen Köppel ise yaptığı konuşmada, Türkiye´nin Euro veDolar kurları açısından iç piyasada zorluklar yaşasa da Türkiye´nin, Avrupa´da Almanya ve İtalya´dan sonra gelen en büyük üretici ülke olduğunu söyledi. Köppel, “Dolayısıyla, bu süreci kolay bir şekilde atlatacağını düşünüyorum. Diğer taraftan ise, bu tür ekonomik krizler ülkelerde 2 konuyu tetiklemektedir. Birincisi, üreticileri ihracata ve ar-ge yapmaya zorlaması; ikincisi ise firmaların daha da güçlenerek krizleri atlatıyor olması. Türkiye´de umarım bunu fırsat bilir ve ihracattaki konumunu daha da yukarıya çıkarır” diye konuştu.

Ağaç işleme makineleri sektörünün çok kritik bir periyodu geride bıraktığını kaydeden Köppel, 2018 yılı sonunda gayri safi yurtiçi hasılanın Dünya´da toplamdayüzde 3.3 artmasının beklendiğini, bu rakamın Avrupa´da ise yüzde 2.5 olduğunu bildirdi. Köppel, “Derneklerimizden aldığımız bilgilere dayanarak, sektörümüzün 2017 yılı sonunda 7.5 Milyar Euro´luk bir büyüklüğe ulaştığını görüyoruz, Almanya ve İtalya toplam üretimin yüzde72´sini gerçekleştiriyor. Türkiye ise yüzde 5 ile üçüncü sıradadır. Bu güzel gelişmelerin kuşkusuz en büyük nedenleri firmaların katılım sağladığı fuarlardır. Eumabois olarak her yıl birçok fuar ile anlaşma yaparak, bizlerde dernek üyelerimizin katılımlarında avantaj sağlıyoruz ve sağlamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

AİMSAD Hakkında (www.aimsad.org)

6 Haziran 2014 tarihinde İstanbul´da kurulan Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD), sektörün birlikteliğini sağlamak,  projeler üretmek ve sektörü güvenilir istatistikler ile tanımlayarak ortaya koymak amacıyla yola çıkmıştır. Üretici, ihracatçı ve ithalatçılardan oluşan; sektörün tüm paydaşlarını tek bir çatı altında toplayarak bugün sektörün tek temsilcisi olma misyonunu üstlenen AİMSAD, Türkiye´nin 2023 yılı hedefleri doğrultusunda önemli yol haritaları teşkil eden Türkiye Sanayi Strateji Belgesi´ni ve Makine Sektörü Strateji Belgesi´ni kılavuz edinerek öncelikli olarak bu belgeler ile uyumlu çalışmalar yapmayı ve ülke için katma değer yaratmayı ilke edinmiştir.  Ağaç işleme makineleri imalatı ile iştigal eden firmalar tarafından İstanbul merkezli olarak kurulmasına karşın, Türkiye genelindeki tüm ilgili makine ve yan sanayi firmalarını çatısı altında birleştiren AİMSAD, 30 yıldır düzenlenen Ağaç İşleme Makineleri ve Yan Sanayi Fuarı´nın tam bir ihtisas fuarı haline getirilmesine yönelik olarak REED TÜYAP ile bir işbirliği anlaşmasına imza atmıştır. AİMSAD´ın gelecek dönem projeleri arasında, sektörün tanıtımını ve derneğe üye sayısını artırmak, Mesleki Teknik Beceri Geliştirme Merkezi ve Mesleki Sertifikasyon Merkezi projelerini hayata geçirmek gibi birçok çalışma yer almaktadır.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başkan Kılıç´a tıp merkezi övgüsüBaşkan Kılıç´a tıp merkezi övgüsü
Başkan Kılıç´a tıp merkezi övgüsüBaşkan Kılıç´a tıp merkezi övgüsü
Mahalle toplantılarına hız kesmeden devam eden Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Küçükyalı mahallesi sakinleri ve esnaflarıyla bir araya geldi. Mahalleye dair pek çok konunun konuşulduğu toplantıda 2017 yılında hizmete açılan Tıp Merkezi mahalle sakinlerinden büyük övgü aldı.
MARMARİS DÜĞÜNÜ İKTİDAR VE MUHALEFETİ BULUŞTURDU
MARMARİS DÜĞÜNÜ İKTİDAR VE MUHALEFETİ BULUŞTURDU
Marmaris´in İçmeler Beldesi Mahallesinin 2014 yılı öncesi son Belediye Başkanı  olan AK Partili Zeki Eren´in yeğeninin düğününde nikahı, CHP´li  Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar kıydı. Düğünde, AK parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen de konuk oldu.
"Ölü´n Bizi Ayırana Dek” ile kara komedi
"Ölü´n Bizi Ayırana Dek” ile kara komedi
Gergedan Yapım´ın sahnelediği sezonun iddialı yapımlarından “Ölü´n Bizi Ayırana Dek”, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi´nde kapalı gişe oynadı.
Topyekün Mücadeleye  Akhisar´dan dev destek
Topyekün Mücadeleye Akhisar´dan dev destek
Akhisar Sanayi ve Ticaret Odası (ATSO) Türkiye´nin enflasyonla mücadelede başarıya ulaşması için Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak´ın açıkladığı Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı´na Oda olarak tam destek verdi. Kampanya çağrısının yapıdığı ilk iki günde katılan firma sayısı 30´u geçti.
OK YAYDAN ÇIKTI OKTAY DA YOLA ÇIKTI!..
OK YAYDAN ÇIKTI OKTAY DA YOLA ÇIKTI!..
Marmarisli gençler Marmaris CHP´de; Marmaris´in yönetimi için ezeli rekabetin başlangıcı oldu!
“ATIĞINA SAHİP ÇIK” KAMPANYASI KARTAL´DA ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
“ATIĞINA SAHİP ÇIK” KAMPANYASI KARTAL´DA ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz´ün öncülüğünde faaliyetlerini sürdüren Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından başlatılan “Atığına Sahip Çık” kampanyası, Kartal´da birçok firmanın katılması ile çığ gibi büyüyor.
AKP´Lİ BAŞKANA SERBEST, VATANDAŞA YASAK MI?.
AKP´Lİ BAŞKANA SERBEST, VATANDAŞA YASAK MI?.
Ordu´nun Korgan İlçesinde vatandaşa çivi bile çakmasına izin vermeyen AKP´li Belediye Başkanı Tuncay Kiraz kendisine VİLLA yaptı iddiası.
“CUMHURİYET´İN 100. YILINA DOĞRU, TOPLUMSAL BARIŞ İÇİN ANAYASA” PANELİ KARTAL´DA GERÇEKLEŞECEK
“CUMHURİYET´İN 100. YILINA DOĞRU, TOPLUMSAL BARIŞ İÇİN ANAYASA” PANELİ KARTAL´DA GERÇEKLEŞECEK
Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında..
Kula´nın 6. Barajı yolda Emre Barajı´nın % 15´i  tamamlandı
Kula´nın 6. Barajı yolda Emre Barajı´nın % 15´i tamamlandı
16 yıl öncesine kadar bir göleti bile bulunmayan Kula´ya altıncı baraj geliyor. Daha önce Bebekli, Çelengöz, Eroğlu ve Yurtbaşı barajlarını tamamlayarak hizmete açan, DSİ 2. Bölge Müdürlüğü inşaatı devam eden Konurca barajının ardından Emre Barajı´nda da gaza bastı. 6 ay önce temeli atılan barajda % 15 gerçekleşme oranına ulaşılırken, projenin 2020 yılında tamamlanması planlanıyor.
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR´DEN OTOBÜS FİRMALARINA YALANLAMA!
MUĞLA BÜYÜKŞEHİR´DEN OTOBÜS FİRMALARINA YALANLAMA!
Muğla genelinde şehirlerarası yolcu taşıyan firmaların, daha önce verdikleri ücretsiz yolcu servisi hizmetinin belediye tarafından kaldırıldığı iddialarına karşılık, Muğla Büyükşehir Belediyesinden açıklama geldi.
CHP FRANSA LYON BİRLİĞİ BAŞKANI NEDİM KOCAK´TAN BAŞKAN ALTINOK ÖZ´E ZİYARET
CHP FRANSA LYON BİRLİĞİ BAŞKANI NEDİM KOCAK´TAN BAŞKAN ALTINOK ÖZ´E ZİYARET
Cumhuriyet Halk Partisi Fransa Lyon Birliği Başkanı Nedim Kocak ve yönetim kurulu üyeleri, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz´ü makamında ziyaret etti.
AKP´Lİ BELEDİYEYE DENETİM KIYAĞI: YEMEK MASASINDA DENETLEME İDDİASI..
AKP´Lİ BELEDİYEYE DENETİM KIYAĞI: YEMEK MASASINDA DENETLEME İDDİASI..
Ordu İlinin AKP´li Korgan İlçe Belediyesinde yaşanan “çalışmadan maaş alan (MATİK) işçiler” hakkındaki iddialar İzmir medyasında gündeme bomba gibi düşerken çorap söküğü gibi art arda yeni iddialarda düşmeye başladı.
KORGAN´DA NELER OLUYOR? AKP´Lİ BELEDİYE HAKKINDA ŞOK İDDİA “KAMU ZARARI”
KORGAN´DA NELER OLUYOR? AKP´Lİ BELEDİYE HAKKINDA ŞOK İDDİA “KAMU ZARARI”
Ordu İli Korgan AKP´li Belediye Başkanı Tuncay Kiraz hakkında ard arda şok iddialar gündeme bomba gibi düşerken DSP Korgan ilçe başkanı Veysel Araç sosyal medya hesabından hemen, hemen her gün yaptığı paylaşımlarla gündemi sarsmaya devam ediyor.
DSP KORGAN İLÇE BAŞKANI VEYSEL ARAÇ´TAN BOMBA GİBİ AKP´Lİ “MATİK” PAYLAŞIMI
DSP KORGAN İLÇE BAŞKANI VEYSEL ARAÇ´TAN BOMBA GİBİ AKP´Lİ “MATİK” PAYLAŞIMI
Meclis Üyesi bile çalışmadan maaş almış.
Maltepe´de ‘Nefes´ aldılar
Maltepe´de ‘Nefes´ aldılar
Terapotik nefes koçu ve eğitmeni Mehtap Utuş, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi´nde, “Terapotik Nefes ile Yaşam” semineri verdi. Maltepe Belediyesi´nin ev sahipliği yaptığı seminerde Utuş, sağlıklı ve zinde olmanın, doğru nefes alma teknikleriyle mümkün olduğunu söyledi.
KREŞ MÜDÜRLÜĞÜ´NDEN STAJYER ÖĞRENCİLERE ORYANTASYON EĞİTİMİ
KREŞ MÜDÜRLÜĞÜ´NDEN STAJYER ÖĞRENCİLERE ORYANTASYON EĞİTİMİ
Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü, bünyesinde bulunan 90 stajyer öğrenciye Kartal Belediyesi Merkez Kreş Konferans Salonu´nda oryantasyon eğitimi verdi.
KARTAL BELEDİYESİ´NDEN YIL BOYU ÜCRETSİZ SÜNNET KAMPANYASI ŞÖLENİ
KARTAL BELEDİYESİ´NDEN YIL BOYU ÜCRETSİZ SÜNNET KAMPANYASI ŞÖLENİ
Kartal´da insan sağlığına yönelik önemli projelerde imzası bulunan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz´ün öncülüğündeki Kartal Belediyesi, “Yıl Boyu Ücretsiz Sünnet Kampanyası” kapsamında sünnet şöleni düzenliyor.
KAYMAKAMLIKTA MUHTARLAR TOPLANTISI DÜZENLENDİ
KAYMAKAMLIKTA MUHTARLAR TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Kartal Kaymakamlığı tarafından belirli aralıklarla düzenlenen Muhtarlar Toplantısı´nın 5.si Kartal Hükümet Konağı´nda gerçekleştirildi.
DÜNYA BARIŞ KUPASI 3.ULUSLARARASI MASTERLER FUTBOL TURNUVASI KUŞADASI´NDA BAŞLIYOR
DÜNYA BARIŞ KUPASI 3.ULUSLARARASI MASTERLER FUTBOL TURNUVASI KUŞADASI´NDA BAŞLIYOR
Her yıl Ekim Ay´ının ilk haftası Kuşadası´nda düzenlenen Dünya Barış Kupası Masterler Uluslararası Futbol Turnuvası´nın üçüncüsü 4 Ekim 2018 Perşembe günü başlıyor. Yunanistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuiyeti (KKTC), Romanya gibi ülkelerden takımlarında yer aldığı turnuvada bu yıl ilk kez 50 yaş üstü takımlarda yer alıyor.
CHP BEYKOZ İLÇE BAŞKANI AYDIN DÜZGÜN´DEN BAŞKAN ALTINOK ÖZ´E ZİYARET
CHP BEYKOZ İLÇE BAŞKANI AYDIN DÜZGÜN´DEN BAŞKAN ALTINOK ÖZ´E ZİYARET
Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz´ü makamında ziyaret etti.
Mama getirene bu film ücretsiz
Mama getirene bu film ücretsiz
Sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarıyla dikkat çeken Maltepe Belediyesi, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü´nde, Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi´nde “Kedi” filmini gösterecek.
KARTAL BELEDİYESİ AŞURE LOKMASI DAĞITIMINA KATILDI
KARTAL BELEDİYESİ AŞURE LOKMASI DAĞITIMINA KATILDI
Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Hüseyin Tozkoparan ve Gökhan Yüksel, aşure lokması dağıtan dernekleri ziyaret etti.
FOX NETWORKS GROUP, TÜRKİYE ÇALIŞANLARI ÇEVRE İÇİN BİR ARAYA GELDİ
FOX NETWORKS GROUP, TÜRKİYE ÇALIŞANLARI ÇEVRE İÇİN BİR ARAYA GELDİ
Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Çevko ve Fox Networks Group Türkiye işbirliği ile “Her Atık Çöp Değildir” etkinliği Kartal Aydos Ormanı´nda yapıldı.
Maltepe´de ´sanata evet´ dediler
Maltepe´de ´sanata evet´ dediler
Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Vakfı (TOBAV) ile Tiyatro Oyuncuları Meslek Birliği kurucusu ve ilk Genel Başkanı, usta oyuncu Tamer Levent ile oyun yazarı, yönetmen Nazif Uslu "Sanata Evet" sloganıyla çıktıkları yolda, Maltepeli sanatseverler ile bir araya geldi.
BAŞKAN ACAR´DAN ÖNCE NİŞAN SONRA NİKAH
BAŞKAN ACAR´DAN ÖNCE NİŞAN SONRA NİKAH
Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar; eşi Sevgi Acar´la davetli gittiği düğünde, unutulmayacak hoş bir sürprizle karşılaştı.
BAŞKAN ALTINOK ÖZ GENÇ ÇİFTİN MUTLULUĞUNA ORTAK OLDU
BAŞKAN ALTINOK ÖZ GENÇ ÇİFTİN MUTLULUĞUNA ORTAK OLDU
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Tuğçe Buyurman ve Barış Boy çiftinin nikâhını kıyarak mutluluklarına ortak oldu.
BAŞKAN ALTINOK ÖZ´DEN HEMŞEHRİ DERNEKLERİNE ZİYARET
BAŞKAN ALTINOK ÖZ´DEN HEMŞEHRİ DERNEKLERİNE ZİYARET
Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz; Gümüşhane İnözlüler, Çorum Sungurlu İlçesi Çiçekli Eller Köyü, Elağız Karakoçan Sarıbaşak Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneklerini ziyaret etti.
Başkan Kılıç´tan meclis üyelerine plan teşekkürü
Başkan Kılıç´tan meclis üyelerine plan teşekkürü
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi´nde oy birliğiyle kabul edilen Başıbüyük, Gülsuyu ve Gülensu planlarıyla ilgili olarak, Maltepe Belediye Meclis üyelerine teşekkür etti.
Romeo Juliet, çocuklar için sahnelendi
Romeo Juliet, çocuklar için sahnelendi
Maltepe Belediyesi´nin Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi´nde çocuklar için hafta sonu sahnelediği tiyatro..
Köyden Kente Göçü önleyecek
Köyden Kente Göçü önleyecek
Uşaklı çiftçilerin sabırsızlıkla beklediği Sivaslı Karaboyalık Göleti´nde adım adım sona yaklaşıyor. % 85´i tamamlanan proje; sene sonuna kadar bitirilecek ve önümüzdeki yıldan itibaren tarlalara Karaboyalık´tan bereket akacak.
Rachmaninov Anatolian Project TSKM´de sahne aldı
Rachmaninov Anatolian Project TSKM´de sahne aldı
20. yüzyılın en büyük piyanist ve bestecilerinden, Tatar asıllı Sergey Rachmaninov´un eserlerinin, Anadolu enstrümanlarıyla yeniden yorumlandığı “Rachmaninov Anatolian Project” konseri, Maltepe Belediyesi Prof. Dr.Türkan Saylan Kültür Merkezi´nde, Maltepeli müzikseverler ile buluştu.
Coğrafi İşaretler Afyonkarahisar´da konuşulacak
Coğrafi İşaretler Afyonkarahisar´da konuşulacak
Coğrafi İşaretler sistemi alanında ülkemizin en önemli sivil aktörü olan Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Türkiye Araştırma Ağı (YÜciTA), Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) işbirliği ile 4-5 Ekim tarihlerinde “Coğrafi İşaretler´de Afyonkarahisar Buluşması” başlıklı uluslararası bir Çalıştay düzenleniyor. ATSO evsahipliğinde Afyonkarahisar´da gerçekleşecek Çalıştay yurtiçi ve yurtdışından pek çok konuşmacı ve konuğu bir araya getirecek. Çalıştay´ın Açılış Konferansı´nı “Birlikten Güç Doğar: Dünya Coğrafi İşaretler İttifakı, OriGIn” başlığıyla OriGIn Yönetim Kurulu Başkanı Claude Vermot- Desroches verecek.
Minik öğrencilerin “Sevgi Kafe” keyfi
Minik öğrencilerin “Sevgi Kafe” keyfi
Maltepe Belediyesi´nin engelli bireyleri sosyal hayata katmak ve üretebilmelerinin önünü açmak amacıyla kurduğu Üreten Engelliler Merkezi´nin misafiri olan minik öğrenciler, “Sevgi Kafe”yi de ziyaret etti.
PİR SULTAN ABDAL VE UĞUR MUMCU CEMEVİNDE AŞURE DAĞITIMI
PİR SULTAN ABDAL VE UĞUR MUMCU CEMEVİNDE AŞURE DAĞITIMI
Kartal´da Muharrem ayı etkinlikleri kapsamında Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Uğur Mumcu Cemevi´nin düzenlediği aşure dağıtımında vatandaşlar bir araya geldi.
ÇORUM ŞEKER´DE ÜRETİM BAŞLADI!
ÇORUM ŞEKER´DE ÜRETİM BAŞLADI!
Özelleştirme sonrası Safi Holding´e devredilen Çorum Şeker Fabrikası´nda ilk pancar alım kampanyası gerçekleştirildi. Çorum Şeker´de sezon açılışı yapan Safi Holding yeni üretim sezonu için hazır olduğunu belirtti.
“Anadolu Işığı” sergisi Maltepe´de açıldı
“Anadolu Işığı” sergisi Maltepe´de açıldı
Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi, fotoğraf sanatçısı Emine Ülkerim´in “Anadolu Işığı” (Anadolu Alevileri) isimli belgesel-fotoğraf sergisine kapılarını açtı.
BÜLBÜLOĞLU 3 FARKLA YENİDEN GETOB BAŞKANI
BÜLBÜLOĞLU 3 FARKLA YENİDEN GETOB BAŞKANI
Merkezi Marmaris´te bulunan GETOB´un, son Olağan Genel Kurulunda, son iki dönem Başkanı Bülent Bülbüloğlu rakibi Rıza Ersoy´a karşı 3 oy fazla alarak, yeniden başkan seçildi.
DSİ´den Manisa´ya 2019 müjdeleri..
DSİ´den Manisa´ya 2019 müjdeleri..
Gördes ve Gölmarmara´daki şantiyeleri gezen DSİ 2. Bölge Müdürü Ali Fuat Eker´den Manisalı üreticilere müjde üstüne müjde geldi.. 2019 yazında Akhisar Ovasındaki binlerce dönüm arazinin modern sulamaya açmayı planladıklarını belirten Eker; “hem çiftçimiz hem de ülkemiz kazanacak” dedi.
KARTAL BELEDİYESİ´NDEN ALZHEİMER HASTALIKLARI BİLGİLENDİRME KONFERANSI
KARTAL BELEDİYESİ´NDEN ALZHEİMER HASTALIKLARI BİLGİLENDİRME KONFERANSI
Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Alzheimer Vakfı işbirliği ile 25 Eylül Salı günü saat 11.00´da Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi´nde “Alzheimer Hastalıkları Bilgilendirme Konferansı”na ev sahipliği yapıyor.
Maltepe´de aşure kazanları kuruluyor
Maltepe´de aşure kazanları kuruluyor
Yas-ı Matem oruçlarının tutulduğu Muharrem Ayı´nın sona ermesiyle birlikte gerçekleşecek
KARTAL BELEDİYESİ´NDEN YIL BOYU ÜCRETSİZ SÜNNET KAMPANYASI ŞÖLENİ
KARTAL BELEDİYESİ´NDEN YIL BOYU ÜCRETSİZ SÜNNET KAMPANYASI ŞÖLENİ
Kartal´da insan sağlığına yönelik önemli projelerde imzası bulunan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz´ün öncülüğündeki Kartal Belediyesi, “Yıl Boyu Ücretsiz Sünnet Kampanyası” kapsamında sünnet şöleni düzenliyor.
KARTAL BELEDİYESİ “TÜRK DİLİ” PANELİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR
KARTAL BELEDİYESİ “TÜRK DİLİ” PANELİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR
Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 26 Eylül Türk Dil Bayramı kapsamında “Türk Dili” konulu panele ev sahipliği yapıyor.
ARDAHAN DERNEĞİ´NDEN BAŞKAN ALTINOK ÖZ´E ZİYARET
ARDAHAN DERNEĞİ´NDEN BAŞKAN ALTINOK ÖZ´E ZİYARET
Ardahan Derneği Başkanı Ahmet Demirbaş ve dernek yönetimi, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz´ü makamında ziyaret etti.
UŞAK SİVASLI KARABOYALIK GÖLETİ´NDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
UŞAK SİVASLI KARABOYALIK GÖLETİ´NDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
DSİ Uşak iline yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Uşak ili ve ilçelerimize son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.
BAŞKAN ALTINOK ÖZ, KARTAL´DA SAHNELENEN ‘TWO TURKISH TENORS´ MÜZİKALİNİ İZLEDİ
BAŞKAN ALTINOK ÖZ, KARTAL´DA SAHNELENEN ‘TWO TURKISH TENORS´ MÜZİKALİNİ İZLEDİ
Two Turkish Tenors adlı müzikal düello, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü´nün Eylül ayı kültür-sanat programları kapsamında, Kartal´da sahnelendi. Yaklaşık 3 saat süren oyun, izleyenlerden tam not aldı.
İSVİÇRE DEVİ ZEHNDER´DEN MANİSA´YA GÖZ KAMAŞTIRAN YATIRIM
İSVİÇRE DEVİ ZEHNDER´DEN MANİSA´YA GÖZ KAMAŞTIRAN YATIRIM
Avrupa´nın en büyük radyatör, havlupan, endüstriyel ısıtma sistemleri ve iklimlendirme sistemleri üreticisi Zehnder Group´un Türkiye yatırımı faaliyetlerine başlamaya hazırlanıyor.
Başpehlivan İsmail Balaban CW Enerji´yi ziyaret etti
Başpehlivan İsmail Balaban CW Enerji´yi ziyaret etti
Antalya Konyaaltı Belediyesi güreşçisi "sarı fırtına" olarak bilinen Başpehlivan İsmail Balaban, CW Enerji CEO´su 664. 665. 666. Tarihi Elmalı Yeşilyayla Yağlı Pehlivan Güreşleri Güreş Ağası Tarık Sarvan´ı ziyaret etti.
Decozone´da yılın sergisi
Decozone´da yılın sergisi
Bayyurt Şirketler Topluluğu bünyesinde yer alan yapı ve dekorasyon merkezi Decozone, Türkiye´nin yetenekli ve seçkin genç sanatçıların sergisine ev sahipliği yapacak.
MARMARİS´TE EGE AKDENİZ MUTFAKLI BİR AVRUPALI
MARMARİS´TE EGE AKDENİZ MUTFAKLI BİR AVRUPALI
Avusturya´nın Viyana kentinde yaşayan İstanbullu Koçoğlu çifti; son 30 yıldır her yıl tatile geldikleri Marmaris´e yerleşerek, Ege ve Akdeniz´e özgü yöresel ev yemeklerinin sunulduğu, ETAP Restaurant´ı açtı.
Usta tiyatroculara emek ödülü
Usta tiyatroculara emek ödülü
Maltepe Belediyesi tarafından ilki düzenlenen Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında, duayen tiyatrocu Emin Olcay´a “Yaşam Boyu Başarı” ve Maltepe´yle bütünleşen “Mahallenin Muhtarları” dizisi ile tanınan oyuncu Cihat Tamer başta olmak üzere 6 tiyatrocuya da, emek ödülü verildi.
KARTAL BELEDİYESİ, ÜNLÜ HALK OZANI NEŞET ERTAŞ´I ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE ANIYOR
KARTAL BELEDİYESİ, ÜNLÜ HALK OZANI NEŞET ERTAŞ´I ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE ANIYOR
Abdallık geleneğinin son büyük temsilcisi Neşet Ertaş, ölümünün 6. yılında Kartal´da anılacak. Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen anma programı 25 Eylül Salı günü saat 20.30´da Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilecek. Neşet Ertaş´ı Anma Gecesi´nde Türk Halk Müziği sanatçısı İsmail Altunsaray da sazıyla ve sesiyle Ertaş´ın türkülerini seslendirecek.
İzmir Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
23°
12°
Salı
Bulutlu
23°
15°
Çarşamba
Fırtına
21°
16°
Perşembe
Fırtına
18°
11°
DOLAR
5.6134
EURO
6.4316
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Alim, ilim ve amelin yeri cennettedir. Alim, ilmi ile amel etmezse, ilim ve amel cennette, alim ise cehennemde olur.

Hz. Muhammed
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Dolma iç için kullanacağınız pirincinizi mutlaka ılık suda bekletip yumuşatın ve nişastasından arındırmak için birkaç defa sudan geçirin. Böylece içinin sert kalmasını önlersiniz. Dolmamızın daha lezzetli olması için sızma zeytinyağı kullanın.

Dolma - Sarma Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları