ATALNYA OSB İNOVATİF FİKİLERE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
Antalya OSB tarafından ikincisi düzenlenecek Ar-Ge ve İnovasyon Proje Pazarı Etkinliğinin başvuru süreci 16 Aralık´ta başlıyor. Etkinlik ile inovatif fikir ve projelerin yatırımcılar ile buluşması sağlanacak.
Tarih: 28.11.2019 09:26:02

Antalya Organize Sanayi Bölgesi, ilkini 2018 yılında gerçekleştirdiği Ar-Ge ve İnovasyon Proje Pazarı Etkinliği´nin ikincisini 2020 yılı Nisan ayında düzenleyecek. Üretimdeki katma değerin artırılması, yeni teknoloji ve metotların sanayiye kazandırılması, Ar-Ge ve inovasyon kültürünün yaygınlaşması amacıyla gerçekleştirilecek etkinliğe 16 Aralık 2019 – 14 Şubat 2020 tarihleri arasında başvuru yapılabilecek. Tarım-Kimya-Biyoteknoloji-Gıda, Enerji-Makine-Elektrik-Elektronik-İnşaat-Yazılım-Bilişim-Yapay Zeka, Sağlık-Tıp Teknolojileri-Biyomalzeme-İlaç-Kozmetik kategorilerindeki projelerin kabul edileceği etkinlik kapsamında dereceye giren proje sahipleri ödüllendirilecek. 

ONLİNE BAŞVURU

Sunulan proje önerilerinin kategorilerine göre ayrı ayrı değerlendirilip ödüllendirileceği etkinliğin ödül töreni ise 17 Nisan 2020 tarihinde, Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü İdari Hizmet Binası Atatürk Konferans Salonu´nda yapılacak. Ödül töreninden bir gün önce açılacak sergi ile dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan proje önerilerinin yatırımcılar ile buluşması sağlanacak. Etkinlik başvuruları www.antalyaosbprojepazari.com adresinden online olarak yapılabilecek. 

EKOSİSTEMİN TÜM PAYDAŞLARI BİR ARADA

Ödüle ya da sergilenmeye değer görülecek projeler, akademisyen, sanayici ve profesyonellerden oluşan Bilim ve Danışma Kurulu hakemliğinde, Yürütme Kurulu tarafından belirlenecek. Bu yıl ayrıca Ürün, Prototip, Patent Sergisi açılarak daha önce ödül almış ya da sergilenmiş proje, ürün ve prototip vb. sahiplerinin de yatırımcılar ile buluşması ve yeni ortaklıkların başlatılması için platform oluşturulacak.  Etkinlik, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Avrupa Birliği Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu, Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezi Platformu, Türk Patent ve Marka Kurumu, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği, Türk Standartları Enstitüsü, Antalya Bilim Üniversitesi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB, BATEM gibi önemli kurum ve kuruluşları desteği ile gerçekleşecek.

İLK ETKİNLİK BAŞARIYLA TAMAMLANDI

2018 yılında düzenlenen etkinliğe 211 proje önerisinin kabul edildiğini, yapılan değerlendirme sonucunda 165 projenin yatırımcıların ve akademisyenlerin dikkatine sunulduğunu belirten Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, “Etkinliğimiz akademisyenlere, sanayicilere, araştırmacılara, öğrencilere ve profesyonel çalışan herkese somut Ar-Ge proje fikirlerini hayata geçirebilecekleri bir ortam sağladı. Katılımcılar arasında oluşan iletişim ağı, sektörün gelişmesi adına önemli bir kaynak olurken, profesyonellerin gerçekleştirdiği sunumlar, sektör temsilcilerinin yeni bir vizyon ve farkındalık kazanmasına neden oldu” dedi. 

BAŞKAN´DAN DAVET

2020 yılı ilkbaharında gerçekleşecek etkinlik ile oluşturulan toplam faydanın artarak devam ettirilmesinin amaçlandığını söyleyen Bahar, “Etkinlik Bölgemizde gerçekleştirmeyi arzuladığımız teknolojik dönüşüm için büyük bir önem taşımaktadır. Ülkemizde üretilen katma değerin artmasına vesile olacak tüm proje ve sergi başvuru sahiplerini Antalya OSB´ye ve etkinliğimize davet ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

 

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AP TÜRKİYE DAİMİ RAPORTÖRÜ AMOR´DAN İMAMOĞLU´NA TEBRİK ZİYARETİ
AP TÜRKİYE DAİMİ RAPORTÖRÜ AMOR´DAN İMAMOĞLU´NA TEBRİK ZİYARETİ
Avrupa Parlamentosu´nun Türkiye Daimi Raportörü Nacho Sanchez Amor, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu´na tebrik ziyaretinde bulundu. İmamoğlu, Amor´u, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte ağırladı. İmamoğlu, “Sizi, 2 kez tebrik ederim. Çünkü 2 kez seçim kazandınız” diyen Amor´a, “AB´deki yerel yöneticilerle, belediye başkanlarıyla, bizimle bağ kurmak isteyen herkesle çok verimli, sıcak bir ilişki kurmak çabası içerisinde olmak istediğimizi bilmenizi isterim. Bizimle bağ kurmak isteyen kim varsa AB bünyesinde, kapımızın açık olduğunu da size duyurmak isterim” şeklinde karşılık verdi.
ANTALYA´DA SALSA ŞÖLENİ SONA ERDİ
ANTALYA´DA SALSA ŞÖLENİ SONA ERDİ
Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Dans Sporları Federasyonu 2019-2020 Salsa Ligi Kulüpler Sportif Salsa Şampiyonası´nın ikinci etabı tamamlandı. Antalya´da salsa rüzgarı estiren şampiyona dans severlere unutulmaz anlar yaşattı.
HAVUTLU´YA 4 BUÇUK KM´LİK ASFALT YOL
HAVUTLU´YA 4 BUÇUK KM´LİK ASFALT YOL
Adana Büyükşehir Belediyesi, Havutlu Mahallesi´nde 4 buçuk km´lik yol çalışması gerçekleştirdi. Set Yolu olarak bilinen ve özellikle narenciye üreticisinin yoğun olarak kullandığı yol baştan sona yenilendi.
TOPUKLU EFE KUŞADASI´NIN 40 YILLIK ALTYAPI HATLARINI YENİLİYOR
TOPUKLU EFE KUŞADASI´NIN 40 YILLIK ALTYAPI HATLARINI YENİLİYOR
Vatandaşlar ASKİ´nin Kuşadası´ndaki çalışmalarından oldukça memnun
BAŞKAN YAVAŞ´A ZİYARET
BAŞKAN YAVAŞ´A ZİYARET
Türkiye´deki şehirlerin kent konseylerinden oluşan Türkiye Kent Konseyleri Birliği üyeleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş´ı ziyaret etti.
İMAMOĞLU´NDAN ERDOĞAN´A “ÜCRETSİZ SÜT” YANITI: “VEREN EL, ALAN ELİ GÖRMEYECEK”
İMAMOĞLU´NDAN ERDOĞAN´A “ÜCRETSİZ SÜT” YANITI: “VEREN EL, ALAN ELİ GÖRMEYECEK”
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, DSP Kurucu Genel Başkanı Rahşan Ecevit´in Ankara´daki cenaze törenine katıldı. İmamoğlu, cenaze sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın, “ücretsiz süt dağıtımı" vaadini yerine getirmediği iddiasına, “Sayın Cumhurbaşkanı´nın bahsettiği süt dağıtımı, 100 bine yakın çocuğumuza yapılıyor. Belki alışkın oldukları, yardım yapılan insanların deşifre edildiği ortamları göremedikleri için zannediyorlar ki, yapılmıyor. Ama biz; veren elin, alan eli görmediği bir yardımlaşma kültürünü yaymak istiyoruz” yanıtını verdi.
AYVALIK HALKI, KARAKOÇ BARAJI´LA DOĞA TALANINA TOPYEKÜN KARŞI!
AYVALIK HALKI, KARAKOÇ BARAJI´LA DOĞA TALANINA TOPYEKÜN KARŞI!
Ayvalık´ta Karakoç barajı projesine karşı, Karakoç köprüsünde basın açıklaması düzenlendi. 18 Ocak Cumartesi Günü saat 15.00´da yapılan açıklamaya, Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, Kent Konseyi Başkanı Halil Çoşkun, Atatürkçü Düşünce Derneği Ayvalık Şubesi üyeleri, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ayvalık Şubesi üyeleri, Ayvalık Çevre Derneği üyeleri, Giritliler Derneği üyeleri, Ayvalık Tabiat Platformu üyeleri, siyasi parti temsilcileri ilçe ve köy muhtarları ile çok sayıda köylü katıldı.
İBB, AÇIK VERİ PORTALINI HİZMETE SUNDU
İBB, AÇIK VERİ PORTALINI HİZMETE SUNDU
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu´nun “Zirve 2020”de açılacağını duyurduğu “İBB Açık Veri Portalı” hizmete sunuldu. https://data.ibb.gov.tr internet adresinden ulaşılabilen portal, bilgiye kolay ulaşım ve analiz imkanı ile kamuda şeffaflık vaat ediyor.
ARAMA KURTARMA EKİBİ GÖNDERDİ
ARAMA KURTARMA EKİBİ GÖNDERDİ
İBB Su Altı Arama Kurtarma Ekibi, 2 haftadır kendisinden haber alınamayan üniversite öğrencisi Gülistan Doku´yu arama çalışmalarına katılmak üzere Tunceli´ye gitti.
Başkan Gökhan Yüksel, karne dağıtım gününe katıldı
Başkan Gökhan Yüksel, karne dağıtım gününe katıldı
Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal İhsan Zakiroğlu Ortaokulu´ndaki öğrencilerin karne sevincine ortak oldu. Törene Başkan Gökhan Yüksel´in yanı sıra Kartal Kaymakamı Abdullah Demir ve Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz de katıldı.
BAŞKAN YAVAŞ, ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANINA ORTAK OLDU
BAŞKAN YAVAŞ, ÖĞRENCİLERİN KARNE HEYECANINA ORTAK OLDU
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Çayyolu´nda bulunan Milli Eğitim Vakfı (MEV) Gökkuşağı Özel Eğitim Okulu öğrencilerinin karne heyecanına ortak oldu.
Büyükşehir´in ev sıcaklığında konuk evleri yoğun ilgi gördü
Büyükşehir´in ev sıcaklığında konuk evleri yoğun ilgi gördü
Büyükşehir Belediyesi´nin Antalya ve Alanya´da bulunan Hasta ve Hasta Yakınları Sosyal Tesisleri şehir dışından tedavi için gelen ancak kalacak yer sorunu yaşayan vatandaşları otel konforunda ağırlıyor. Konukların ücretsiz konaklama, yemek, çamaşırhane gibi her türlü ihtiyaçlarını karşılayan tesislerde 2019 yılı içerisinde 2 bin 340 kişi misafir edildi.
ADANA´NIN GÖBEĞİNDE KARLA OYNAMA FIRSATI
ADANA´NIN GÖBEĞİNDE KARLA OYNAMA FIRSATI
Adana Büyükşehir Belediyesi Gündüz Bakım Evi´nde eğitim gören, 3-6 yaş arasındaki çocuklar, Adana´nın göbeğinde kardan adam yapmanın keyfini yaşadı. Toroslardan getirilen bir kamyon dolusu kar ile oynayan çocuklar, karne heyecanı da yaşayarak yarı yıl tatiline girdi.
ANKARA BÜYÜKŞEHİR´DEN TEMİZ ULAŞIM
ANKARA BÜYÜKŞEHİR´DEN TEMİZ ULAŞIM
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent´te toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların daha hijyenik bir ortamda seyahat etmeleri için temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor.
BAŞKAN ÇERÇİOĞLU TÜTÜNCÜLER´E SU DEPOSUNA KAVUŞTURUYOR
BAŞKAN ÇERÇİOĞLU TÜTÜNCÜLER´E SU DEPOSUNA KAVUŞTURUYOR
Bozdoğan´ın Tütüncüler Mahallesi, Aydın Büyükşehir Belediyesi Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) tarafından yapılan yeni su deposuna kavuşuyor.
İMAMOĞLU, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´A SUNDUĞU MEKTUBUN İÇERİĞİNİ AÇIKLADI: “CEVABINI İSTANBUL HALKI ADINA BEKLİYORUM”
İMAMOĞLU, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN´A SUNDUĞU MEKTUBUN İÇERİĞİNİ AÇIKLADI: “CEVABINI İSTANBUL HALKI ADINA BEKLİYORUM”
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul için hazırlanan ÇED raporunun ardından, “Avrupa Yakası Rezerv Yapı Alanı 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliği” için de itiraz dilekçesi verdi. İmamoğlu, itiraz öncesinde gazetecilerin faytondan cemevlerinin ibadethane olarak kabul edilmesi sürecine kadar birçok sorusuna yanıt verdi.
MANAVGAT HALK ET MAĞAZASI GÜN SAYIYOR
MANAVGAT HALK ET MAĞAZASI GÜN SAYIYOR
Antalya Büyükşehir Belediyesi´nin vatandaşı ekonomik ve kaliteli etle tanıştırdığı Halk Et Mağazası´nın Manavgat´ta açılacak ikinci şubesinde çalışmalar sürüyor. Sağlıklı, güvenilir ve uygun fiyatla vatandaşın sofrasına ulaşacak olan Halk Et için Manavgatlılar gün sayıyor.
ANTALYA´DA ULAŞIMDAKİ ENGELLER KALKIYOR
ANTALYA´DA ULAŞIMDAKİ ENGELLER KALKIYOR
Antalya Büyükşehir Belediyesi görme engelli vatandaşların toplu taşıma araçlarında daha rahat ulaşım sağlayabilmeleri için belediye otobüsleri ve duraklarda sesli uyarı sistemini hayata geçirecek. Böylece görme engelli bireyler yolculuk sırasında otobüsün hangi durakta olduğunu sesli uyarı sistemi ile duyabilecek.
HALK ET HALKIN DESTEĞİYLE ADIM ADIM BÜYÜYOR
HALK ET HALKIN DESTEĞİYLE ADIM ADIM BÜYÜYOR
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek´in hayata geçirdiği Halk Et Antalyalıları güvenilir, kaliteli ve sağlıklı et ürünleriyle buluşturuyor. Halka uygun fiyatla et ve et ürünlerinin satışını yapan Halk Et, Antalyalıların desteğiyle adım adım büyüyor. Kepez´de açılan Halk Et´in ilk satış mağazası bir ayda 6 bin 500 kişi tarafından ziyaret edilirken, 14 bin kilogram et ve et ürününün satışı gerçekleşti. Başkan Böcek, ikinci mağazanın çok yakında Manavgat´ta açılacağını hatırlatarak, “Tüm ilçelerimizde hemşehrilerimizi kaliteli ve sağlıklı et ürünleriyle buluşturacağız” dedi.
MESAİ BAŞLAMADAN MESAİYE BAŞLAYACAKLAR…
MESAİ BAŞLAMADAN MESAİYE BAŞLAYACAKLAR…
Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar´ın talimatları doğrultusunda Adanalıların ihtiyaçlarını gözeterek, vatandaş memnuniyetini en üst seviyede tutmak için çalışmalarını sürdürüyor.
TOPUKLU EFE, SÜT ÜRETİCİNİN YANINDA
TOPUKLU EFE, SÜT ÜRETİCİNİN YANINDA
Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Haydarlı Köyü Kırsal Kalkınma Kooperatifi´ne hibe edilen süt soğutma tankıyla mahallelilerin yüzü gülüyor. Üreticiler günlük 3 tondan fazla süt toplanan tankta sütlerin soğuk olarak saklanmasından dolayı kazançlarının arttığını belirtti. Üreticiler yaklaşık bir yıldır kullandıkları süt soğutma tankı için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu´na teşekkür etti.
ANKARALI GAZETECİLERLE BULUŞTU…
ANKARALI GAZETECİLERLE BULUŞTU…
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 10 Ocak Gazeteciler Günü etkinlikleri kapsamında Başkentin gündemini belirleyen yerel medya temsilcileri ile bir araya geldi.
İBB MECLİS ÇOĞUNLUĞU CEMEVİNE İBADETHANE STATÜSÜ VERMEDİ
İBB MECLİS ÇOĞUNLUĞU CEMEVİNE İBADETHANE STATÜSÜ VERMEDİ
İBB Meclisi´nde İstanbul´daki Cemevlerinin “ibadethane” olarak tanınması için sunulan teklif AK Parti ve MHP grupları tarafından reddedildi.
FAYTON PLAKALARI İBB´YE GEÇTİ
FAYTON PLAKALARI İBB´YE GEÇTİ
İBB Meclisi, Adalar´daki tescilli fayton plakalarının 300 bin TL bedelle İBB´ye geçmesini onayladı.
NAZIM HİKMET “TARANTA BABU” İLE ANILDI
NAZIM HİKMET “TARANTA BABU” İLE ANILDI
Maltepe Belediyesi, dünyaca ünlü şair Nazım Hikmet´i 118.doğum gününde “Taranta Babu” isimli oyununun gösterimiyle andı.
"Öncü Kadınlarımız"ın 20. durağı Maltepe oldu
"Öncü Kadınlarımız"ın 20. durağı Maltepe oldu
Cumhuriyet tarihine isimlerini altın harflerle yazdıran, ilklere öncülük etmiş kadınların tanıtıldığı “Öncü Kadınlarımız” resim sergisinin Türkiye genelindeki 20. durağı, Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Tür
BÜYÜKŞEHİR´DEN HAFRİYAT ATIKLARIYLA MÜCADELE
BÜYÜKŞEHİR´DEN HAFRİYAT ATIKLARIYLA MÜCADELE
Ankara Büyükşehir Belediyesi, hafriyat atıklarıyla mücadelesini sürdürüyor.
TOPLU TAŞIMA OTOBÜSLERİNDE KAZA SAYISI AZALIYOR
TOPLU TAŞIMA OTOBÜSLERİNDE KAZA SAYISI AZALIYOR
İBB´nin aldığı önlemler sayesinde İETT´ye bağlı otobüslerin kaza sayılarında bir önceki yıla göre önemli düşüş gerçekleşti. İETT, Otobüs AŞ. ve Özel Halk Otobüsü araçları toplam 14 bin 770 kazaya karışırken, bu rakam 2019´da 10 bin 664´e geriledi.
BÜYÜKŞEHİR, ASFALTLAMA ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR
BÜYÜKŞEHİR, ASFALTLAMA ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR
Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Şube Müdürlüğü ekipleri, Adana-Karataş yolu ile Havutlu Mahallesi TOKİ arasındaki yolda asfaltlama çalışması yapıyor. Barış Manço Bulvarı´nda da, yol yapımı öncesi asfalt kazıma işlemleri sürüyor.
TOPUKLU EFE´NİN DAĞITTIĞI SAKIZ KOYUNLARI DERTLERE DERMAN OLDU
TOPUKLU EFE´NİN DAĞITTIĞI SAKIZ KOYUNLARI DERTLERE DERMAN OLDU
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlen Çerçioğlu´nun projesinden alınan sonuçlar projenin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor
Mavi Gözlü Dev Kartal´da Unutulmadı
Mavi Gözlü Dev Kartal´da Unutulmadı
Kartal Belediyesi, Türk şiirinin dünya çapında tanınan ismi Nazım Hikmet Ran´ın, 118. yaş günü dolayısıyla unutulmaz bir anma programı gerçekleştirdi.
Maltepe´de yarıyıl tatilinde çocuklara şenlik var
Maltepe´de yarıyıl tatilinde çocuklara şenlik var
Maltepe Belediyesi, yarıyıl tatilinde ilçedeki çocuklara muhteşem bir “Sömestr Çocuk Şenliği” düzenlemeye hazırlanıyor. 18 Ocak Cumartesi günü başlayıp, 2 Şubat Pazar günü sona erecek olan şenlikte dünyaca ünlü çocuk masalı kahramanları, sevilen çizgi film karakterlerinin maceraları, eğitici ve eğlendirici oyunlar sahnelenecek. Minikler etkinliklere aileleriyle birlikte ücretsiz olarak katılabilecekler.
DSİ MANİSA´DA 15 BARAJ 10 GÖLET YAPTI
DSİ MANİSA´DA 15 BARAJ 10 GÖLET YAPTI
Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Manisa´ya yaptığı yatırımlarla mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Manisa ilimizde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.
ALTUNİZADE METROBÜS İSTASYONU GENİŞLETİLDİ
ALTUNİZADE METROBÜS İSTASYONU GENİŞLETİLDİ
İBB, Altunizade Metrobüs İstasyonu´ndaki yolcu yoğunluğunu azaltmak için yeni indirme peronu ve merdiven inşa etti. Yamanevler - Çekmeköy Metrosu´nun açılmasıyla Altunizade´de günlük yolcu sayısı 17 binden 35 bine çıkmıştı.
KURU AĞAÇLAR SANAT ESERİNE DÖNÜŞÜYOR..
KURU AĞAÇLAR SANAT ESERİNE DÖNÜŞÜYOR..
Ankara Büyükşehir Belediyesi, sanatsal ve estetik dokunuşlarla Başkent´in çehresini değiştirmeye devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş´ın talimatıyla kenti güzelleştirmeye yönelik çalışmalara bir yenisi eklenirken, yol kenarlarında ve parklarda bulunan ancak biyolojik ömürlerini tamamlamış kuru ağaçların estetik, dekoratif ve sanatsal çalışmalarla Ankara´ya özgü figürlere dönüştürülmesine başlandı.
BAŞKAN İMAMOĞLU´NDAN TBB´YE KONGRE TEPKİSİ: “180 DERECE FARKLI BİR PSİKOLOJİ İLE SÜREÇ YÖNETİLDİ”
BAŞKAN İMAMOĞLU´NDAN TBB´YE KONGRE TEPKİSİ: “180 DERECE FARKLI BİR PSİKOLOJİ İLE SÜREÇ YÖNETİLDİ”
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye Belediyeler Birliği´nin davetlisi olarak Ankara´da düzenlenen “Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi”ne katıldı. Davette, İBB´ye, sinyalizasyon konusundaki çalışmaları dolayısıyla ödül verileceği, İmamoğlu´nun ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın elinden alacağı kaydedildi.
İMAMOĞLU´NDAN YAVAŞ´A ZİYARET
İMAMOĞLU´NDAN YAVAŞ´A ZİYARET
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi” için geldiği başkentte, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş´a nezaket ziyaretinde bulundu.
SİMİT CAMEKANLARI SAHİPLERİNİ BULDU
SİMİT CAMEKANLARI SAHİPLERİNİ BULDU
Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, engelli vatandaşları üretime teşvik ederek ekonomik yönden destek olmak amacıyla simit camekanı dağıtıyor.
İMAMOĞLU´NDAN ERDOĞAN´A “BAŞAKŞEHİR METROSU” ÇAĞRISI: “EL BİRLİĞİYLE DURAN BÜTÜN METRO HATLARINI HAREKETE GEÇİRELİM”
İMAMOĞLU´NDAN ERDOĞAN´A “BAŞAKŞEHİR METROSU” ÇAĞRISI: “EL BİRLİĞİYLE DURAN BÜTÜN METRO HATLARINI HAREKETE GEÇİRELİM”
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 20´nci ilçe belediyesi ziyaretini Sultanbeyli´ye yaptı. İmamoğlu, gazetecilerin sorularını da Sultanbeyli´de yaptığı saha incelemesi sırasında yanıtladı. Başakşehir Hastanesi´ne bağlantılı olacak metro hattının İmamoğlu tarafından durdurulduğu iddia edilmiş, ancak talimatın eski İBB Başkanı Mevlüt Uysal tarafından verildiği ortaya çıkmıştı. Gazeteciler, İmamoğlu´na bu konuyu sordu. İmamoğlu, “Benim arkadaşlarım evvelsi gün buna bir açıklama yazdılar. ‘Yanlış ifade´ diye belirttiler. Doğru, ama eksik. Yalan; yanlış değil, yalan ifade” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın bazı bakanlar tarafından yanlış yönlendirildiğini belirten İmamoğlu, şu çağrıyı yaptı: “Ben, Sayın Cumhurbaşkanı´na buradan çağrı yapıyorum. Gelin, el birliğiyle duran bütün metro hatlarını harekete geçirelim 2022-2023 bitmeden. Bu durmuş, 2 yıldır yapılamayan bütün metro hatlarını hemen bitirelim. Kimin bu metro? Ekrem İmamoğlu´nun mu? Sayın Erdoğan´ın mı? Hayır; milletin. Beraber çözelim. Onun için bakanların bu yanıltmalarıyla, yalan ifade kullanarak hem Sayın Cumhurbaşkanı´na hem hükümete hem millete zarar verdiklerini düşünüyorum.”
İMAMOĞLU, SULTANBEYLİ PAZARINDA: “ÜLKENİN ÖNCELİKLERİ PAZARLARDA”
İMAMOĞLU, SULTANBEYLİ PAZARINDA: “ÜLKENİN ÖNCELİKLERİ PAZARLARDA”
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçim kampanyasının ana omurgasına oturttuğu semt pazarı ziyaretlerine Sultanbeyli´de devam etti. Ülkenin gerçek sorunlarının pazarlardan gözlemlendiğini belirten İmamoğlu, “Burayla yüzleştiğiniz zaman öncelikleriniz yerine daha hızlı oturuyor. Pazarları o zaman gezmenin bize kazandırdığı duygular, gerçekten çok daha verimli sözler ve işler üretmemize sebep oldu. Şimdi de o noktadayız” dedi.
19 SANATÇI, KIVIRCIK ALİ İÇİN KARTAL´DA SAHNE ALDI
19 SANATÇI, KIVIRCIK ALİ İÇİN KARTAL´DA SAHNE ALDI
Türk Halk Müziği´nin sevilen sanatçısı Kıvırcık Ali (Ali Özütemiz), vefatının 9. yılında Kartal´da düzenlenen konser ile anıldı. 19 sanatçının sahne aldığı konsere, merhum sanatçının Kartallı sevenleri yoğun ilgi gösterdi.
Atatürk´ün Annesi Zübeyde Hanım Kartallı Minikler Tarafından Anıldı
Atatürk´ün Annesi Zübeyde Hanım Kartallı Minikler Tarafından Anıldı
Kartal Belediyesi´nde eğitim gören minik öğrenciler, Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün annesi Zübeyde Hanım´ı, vefatının 97. yıl dönümünde düzenlenen törenle andı.
EDEBİYATIN KALBİ KARTAL´DA ATIYOR
EDEBİYATIN KALBİ KARTAL´DA ATIYOR
Kartal Belediyesi´nin düzenlediği Kartal Edebiyat Günleri´nin açılışına edebiyatseverler büyük ilgi gösterdi. Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi ve Kartal Belediyesi Masal Müzesi´nde düzenlenen organizasyonda, Türkiye´nin sevilen yazarları, söyleşi ve imza programları ile okurlarıyla buluştu.
Kartal Edebiyat Günleri´nde Zülfü Livaneli´ye Onur Ödülü
Kartal Edebiyat Günleri´nde Zülfü Livaneli´ye Onur Ödülü
Kartal Belediyesi´nin 10-11ve 12 Ocak tarihleri arasında organize ettiği Edebiyat Günleri´nin ikinci günü, edebiyat ve sanat dünyasının ünlü isimlerini bir araya getirdi. Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi ve Kartal Belediyesi Masal Müzesi´nde düzenlenen programlarda, günümüz Türk Edebiyatının en çok okunan yazarları, gerçekleştirdikleri söyleşiler ile geceye damga vurdu. Söyleşilerin sonunda Zülfü Livaneli, ‘Onur Ödülü´nü Başkan Gökhan Yüksel´den aldı.
Budanan Ağaçlardan Elde Edilen Odunlar, Kudret Teyze´nin Evini Isıtacak
Budanan Ağaçlardan Elde Edilen Odunlar, Kudret Teyze´nin Evini Isıtacak
Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü´nün, her yıl budama takvimi esas alınarak gerçekleştirdiği çalışmalar neticesinde elde edilen odunlar, kış aylarında ihtiyaç sahibi vatandaşların yakacak gereksinimini karşılıyor.
DÜNYADA SADECE DENİZLİ´DE BULUNAN BİR BİTKİ TÜRÜ KEŞFEDİLDİ
DÜNYADA SADECE DENİZLİ´DE BULUNAN BİR BİTKİ TÜRÜ KEŞFEDİLDİ
Ege Üniversitesi (EÜ) Fen Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Yıldırım, orman mühendisi Rasim Çetiner´in fotoğraflayarak kendisine ulaştırdığı farklı bir Yünlügelin (Rindera) fotoğrafından yola çıkarak dünyada sadece Denizli´nin Çameli ilçesi sınırlarında bulunan “Denizli Yünlügelini” isimli yeni türü keşfetti.
Ayvalık Belediye Başkanı Ergin´den,Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisinde ´Karakoç Barajı´na itiraz!!!
Ayvalık Belediye Başkanı Ergin´den,Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisinde ´Karakoç Barajı´na itiraz!!!
DSİ tarafından Ayvalık İlçesi Altınova Mahallesine yapacağı ´Karakoç Barajı´na Ayvalık Belediye Başkanı Ergin şu sözlerle karşı çıktı; ´Karakoç Barajı´nın yapımı için belirlenen alanın yüzde 80´inin zeytinlik alandan oluşması, barajın bölgenin ekolojik yapısını olumsuz etkileyecek olması, zeytinliklere vereceği zarardan dolayı tarım faaliyetlerini etkileyecek olması nedeniyle Ayvalık halkı olarak itiraz ediyoruz.´ dedi
KARTAL BELEDİYESİ´DEN DUYURU
KARTAL BELEDİYESİ´DEN DUYURU
Hazal Sokak ve Edali Sokak arasında kalan ve mülkiyeti belediyemize ait olan Buz ve Kay Kay Pisti tesisi üzerinden gerek görsel ve yazılı medya gerek sosyal medya üzerinden kurumumuz ve Belediye Başkanımıza yönelik asılsız, hukuki dayanaklardan uzak beyan ve suçlamalarda bulunulmuştur.
‘TOPUKLU EFE´DEN TEMİZ ENERJİ VURGUSU
‘TOPUKLU EFE´DEN TEMİZ ENERJİ VURGUSU
Nazilli´de bu yıl 3´üncüsü düzenlenen Tarım Fuarı´nda konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu bir kez daha temiz enerji vurgusu yaparak jeotermal enerjinin Aydın´da tarım alanlarına zarar verdiğini söyledi
 BAŞKAN ALİ KILIÇ´TAN CHP İLÇE BAŞKANLIĞI´NA TEBRİK ZİYARETİ
BAŞKAN ALİ KILIÇ´TAN CHP İLÇE BAŞKANLIĞI´NA TEBRİK ZİYARETİ
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Cumhuriyet Halk Partisi Maltepe İlçe Başkanlığı´nı ziyaret ederek, ilçe kongresinde başkan seçilen Ali Cengiz Erol´u ve yönetim kurulunu tebrik etti. Kılıç, “Sosyal demokrasi ve Maltepe´nin geleceği adına yapılacak tüm çalışmalarda, Maltepe Belediyesi olarak sizlerle istişare içinde olacak, ayrı gayrı demeden birlikte çalışacağız” dedi.
AYVALIK BELEDİYESİ VİCDANLARI RAHATLATTI
AYVALIK BELEDİYESİ VİCDANLARI RAHATLATTI
Balıkesir´in Ayvalık ilçesinde, geçmişte 30 yaş ve üzeri vatandaşların hatıralarını barındıran Vural Sineması´nın ekonomik nedenlerle kapatılması ilçede büyük bir kesim tarafından büyük bir üzüntüyle karşılanmasının ardından harekete geçen Ayvalık Belediyesi, bu üzüntüye son verdi. Belediye Başkanı Mesut Ergin´in girişimlerinin sonucunda Vural Sineması Ayvalık Belediyesi tarafından kiralanarak yeniden halka hizmet vereceği açıklandı.
DOLAR
5.9191
EURO
6.5680
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Muhakkak ki kulak, göz, kalp, bunların her biri kendi fiillerinden mesul tutulacaklardır.

Hz. Muhammed
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları