Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
 Abla Azize´den, kardeşe hayat
Abla Azize´den, kardeşe hayat
21 yaşındaki üniversiteli genç kız, 10 yaş küçük kardeşine karaciğerinden bir parçayla yeni bir hayat verdi ve nakilden sonra şöyle dedi;
SAĞLIK
Kuşadası´nda fuar bereketi
Kuşadası´nda fuar bereketi
Efes Kongre Merkezi´nde GL Platform Fuarcılık tarafından düzenlenen Ege Bölgesi Ağırlama Konaklama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarı (Aegean Hosttech) ziyaretçi akınına uğradı. Fuar, kış sezonunda turizm ilçesi Kuşadası´na canlılık getirdi.
GÜNCEL
Göztepe´nin yeni tesis arazisine bakanlık onayı
Göztepe´nin yeni tesis arazisine bakanlık onayı
AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Göztepe camiasının uzunca bir süredir beklediği müjdeyi verdi. Menderes Belediyesi tarafından Göztepe´ye tahsis edilen 130 dönümlük alanın "kentsel ve bölgesel yeşil ve spor alanı" olarak planlamasının tamamlandığını açıklayan Kaya, söz konusu alanda kurulacak tesislerin Göztepe´nin geleceğini garanti altına alacağını belirtti.
İZMİR
İzmir, Şiirden Ezgilere ‘Aşk İle´ diyecek
İzmir, Şiirden Ezgilere ‘Aşk İle´ diyecek
Gazeteci-şair Vedat Araz ile sanatçı Hüseyin Kurtulmaz “Şiirden Ezgilere Aşk İle” isimli konser/dinleti etkinliği ile sanatseverlerle buluşacak. 25 Şubat Cumartesi günü saat 20.30´da BoneMa Cafe´de gerçekleşecek etkinlikte, Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencileri de hazırladıkları şiirlerden bir sunum yapacak.
İZMİR
İzmir Barosu Kararını Açıkladı ‘HAYIR´ Diyeceğiz!
İzmir Barosu Kararını Açıkladı ‘HAYIR´ Diyeceğiz!
Mesele kişisel ya da parti meselesi değil, MEMLEKET MESELESİDİR.
İZMİR
GÜRER: “YETKİ MİLLETTE Mİ OLACAK YOKSA TEK KİŞİYE Mİ BIRAKILACAK?”
GÜRER: “YETKİ MİLLETTE Mİ OLACAK YOKSA TEK KİŞİYE Mİ BIRAKILACAK?”
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer “Referandumda halkımız oyları ile geleceğin yönetim şeklini belirleyecektir. Hangi partiden olursa olsun mutlaka Anayasada hangi maddelerde değişimin olduğunu okumalı, görmeli ve vicdanı ile oyunu vermelidir. Bu oy diğer oylardan farklı olarak rejimin oylandığını unutmadan oylarını düşünerek kullanmalıdır. Söz millette mi olacak yoksa tek kişinin iki dudağı arasında kararlara mı bırakılacak bu iyi düşünülmelidir. Yetki millette mi olacak yoksa tek kişiye mi bırakılacak? ”dedi.
Politika
Prof. Dr. Yılmaz,  “Minikler  bu eğitimler sayesinde üniversiteli olacak”
Prof. Dr. Yılmaz, “Minikler bu eğitimler sayesinde üniversiteli olacak”
Prof. Dr. Yılmaz, “Eğitimler tamamen çocukların kişisel gelişimine ve vizyon gelişimine odaklı eğitimlerdir. Çocuklar bu eğitimler sayesinde üniversiteye gitmeden üniversiteye adım atmış oluyorlar. Bu eğitimlerin çocukların kariyer planlamalarında da etkili olacağına inanıyoruz” dedi.
İZMİR
Yüzlerce öğrenciye burs desteği
Yüzlerce öğrenciye burs desteği
Karşıyaka Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliği yaratmak amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında, bu yıl 892 öğrenciye burs veriyor. 8 aylık burs desteğinden; ilköğretim ve lise düzeyindeki öğrenciler yararlanabiliyor. Başkan Akpınar, “Evlatlarımızın geleceği için, her zaman ve her şartta eğitime destek veriyoruz” dedi.
YEREL YÖNETİMLER
İzmir trafiği İstanbul´la yarışıyor
İzmir trafiği İstanbul´la yarışıyor
Bornova Manisa Kavşağı´nda trafiğin yoğun olması nedeniyle, Ege Üniversitesi Kampüs çıkışında kişiler trafikte uzun vakit geçirmek zorunda kalıyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri de; kampüs çıkışındaki trafik lambasının 98 sn. süre boyunca kırmızı halinde olması aksine de yeşil ışık süresinin 19 sn. gibi kısa bir süre olmasından kaynaklanıyor.
İZMİR
Karşıyaka´nın Filizleri bu kez Bayraklı´da yeşerdi!
Karşıyaka´nın Filizleri bu kez Bayraklı´da yeşerdi!
Karşıyaka Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine karşılıksız burs sağlamak için başlatılan ve kısa sürede Türkiye´nin en önemli projelerinden biri olan Karşıyaka´nın Filizleri Projesi, ilçe sınırlarının dışına çıktı. Bayraklı Manavkuyu´daki Yapıcı-1 Apartmanı sakinleri, kendi aralarında örgütlenerek bir üniversiteliye burs vermeye başladı. Başkan Akpınar “Karşıyaka´nın Filizleri´ni Türkiye´nin Filizleri yapacağız” dedi.
YEREL YÖNETİMLER
Pekdaş: Kadınlar kaybede kaybede kazanıyor
Pekdaş: Kadınlar kaybede kaybede kazanıyor
Konak Rotary Kulübü´nün düzenlediği panelde konuşan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, kadınların siyasette kaybede kaybede kazanmayı öğrendiğini söyledi.
YEREL YÖNETİMLER
CHP Lideri Kılıçdaroğlu Gençliğin Bucası´nda
CHP Lideri Kılıçdaroğlu Gençliğin Bucası´nda
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, üniversiteli gençlerin kültürden spora tüm ihtiyaçlarını tek bir çatı altında karşılayan Buca Belediyesi Tarık Akan Gençlik Merkezi´ni ziyaret etti. Gençlere seslenen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Benim öğrenciliğimde bunlar yoktu, keşke böyle imkânlar olsaydı. Ama siz çok daha fazlasına layıksınız” dedi. “Sizleri görünce moralim düzeliyor. Bir kişi dahi kalsak, doğrunun yanında olduğunuz sürece sırtınız yere gelmeyecek. Sizleri seviyorum, sizlere inanıyorum, sizlere güveniyorum, sizleri bu ülkenin umudu olarak görüyorum” diyen Kılıçdaroğlu, gençlerden bilime, sanata, siyasete ilgi göstermelerini istedi. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile birlikte Tarık Akan Gençlik Merkezi´ni gezen CHP Lideri merkezin 1000. Üyesi Adnan Doğukan Toprak´a da tablet hediye etti.
İZMİR
30 ayda 60 milyon lira yatırım
30 ayda 60 milyon lira yatırım
Buca Belediyesi 30 ayda 60 milyon lira yatırımla İzmir´in parlayan yıldızı oldu. Türkiye´ye örnek olan sosyal projeleri ve kentin dinamiklerinin hayat bulduğu fiziki projelerle 30 ay gibi kısa bir sürede buluşan Buca, adeta uzun bir uykudan uyanıyor. Buca´yı “kültür turizm ve spor kenti” vizyonu çerçevesinde 62 projeyle buluştururken temel felsefelerinin “İnsana dokunmak” olduğunu vurgulayan Buca´nın genç Belediye Başkanı Levent Piriştina, “25 yıldır kangren olmuş sorunları ‘onur meselesi ‘ olmaktan çıkarıp, ‘gurur meselesi´ haline getirdik. Buca adeta bir büyük uyanışı yaşıyor. İzmir´in nüfus bakımından 2. Büyük ilçesine de bu yakışırdı” dedi.
YEREL YÖNETİMLER
SALİHLİ BAHÇECİK MAHALLESİ´NE ÇİFTE KÜTÜPHANE
SALİHLİ BAHÇECİK MAHALLESİ´NE ÇİFTE KÜTÜPHANE
Haber Hürriyeti Gazetesi´nin Sosyal Sorumluluk Projesi olarak yürüttüğü Köylerde Kütüphane kurma çalışmalarında 26. durak Manisa´nın Salihli İlçesi´nin Bahçecik Köyü oldu.
BÖLGE
Egeli başarılı bilim insanı Prof. Dr. Ela,  ödüle doymuyor
Egeli başarılı bilim insanı Prof. Dr. Ela, ödüle doymuyor
Ege Üniversitesi Güneş Enerjisi Enstitüsü Enerji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şule Erten Ela, "ODTÜ Prof. Dr. Mustafa Parlar Araştırma Teşvik Bilim Ödülü"nü aldı
İZMİR
CHP´li Sertel´den AKP hükümetine Eğitim Tepkisi
CHP´li Sertel´den AKP hükümetine Eğitim Tepkisi
“OLAN YİNE GARİBANA OLUYOR”
Gündem
Tarık Akan Gençlik Merkezi´ni CHP Lideri Kılıçdaroğlu açacak
Tarık Akan Gençlik Merkezi´ni CHP Lideri Kılıçdaroğlu açacak
Üniversiteli gençlerin kültürden spora tüm ihtiyaçlarını tek bir çatı altında karşılayacak ‘Buca Belediyesi Tarık Akan Gençlik Merkezi´, muhteşem bir açılış töreniyle kapılarını açmak için gün sayıyor. Buca Belediyesi tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen, çamaşırhaneden fitness salonlarına, cep sinemalarından workshop alanlarına kadar gençlerin tüm aktivitelerine ev sahipliği yapacak şekilde projelendirilen Merkez, 5 Kasım Cumartesi günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun katılımıyla yapılacak görkemli törenle hizmete girecek. Gençlerin vazgeçemeyeceği, hatta içinden hiç çıkmak istemeyeceği kadar fonksiyon ve donanıma sahip olan Merkez, büyüleyici atmosferiyle gençleri bekliyor.
İZMİR
Karşıyaka´nın Filizleri´ne ‘Süper´ destek
Karşıyaka´nın Filizleri´ne ‘Süper´ destek
Karşıyaka Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve Türkiye´nin en önemli sosyal sorumluluk projeleri arasında gösterilen “Karşıyaka´nın Filizleri”ne bir destek de futbol hakemlerinden geldi. Süper Lig´in ve Türk futbolunun en tanınmış hakemlerinden oluşan Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği İzmir Şubesi, iki üniversiteli gence burs vermeye başladı. Başkan Akpınar, "Bu anlamlı desteğin örnek olmasını diliyorum" dedi.
YEREL YÖNETİMLER
Yumurta kapıya dayandı
Yumurta kapıya dayandı
Aydın Germencik´e bağlı Ortaklar Mahallesi´nde yaşayan 3 genç arkadaş girişimcilik örneği sergileyerek 2200 tavuklu köy yumurtası üretim çiftliği kurdu. Tavukları kapalı ortamda tutmayarak çiftlikte serbest bırakan girişim, gördüğü ilgiyle Ege Bölgesi´ni aştı. Gençler şimdi de ürettikleri yumurtaları “Yumurta Kapıya Dayandı” sloganıyla tüm ülkeye göndermeye başladılar.
GÜNCEL
KENTTEKİ GENÇLER KÖY HAYATINI YAŞAYARAK ÖĞRENİYOR
KENTTEKİ GENÇLER KÖY HAYATINI YAŞAYARAK ÖĞRENİYOR
Manisa´da Ahmetli Gençlik Merkezi tarafından hayata geçirilen "Kentten Köye Gençlik Köprüsü" projesi kapsamında üniversiteli öğrenciler köy hayatını yaşayarak tanıdı. Köydeki evlere sürpriz ziyaretlerde bulunarak yaşlılarla sohbet eden gençler, köy işlerinde kadınlara yardım etti.
GÜNCEL
BAĞIMSIZ TÜRKİYE SİNEMASI İZMİR BULUŞMALARI
BAĞIMSIZ TÜRKİYE SİNEMASI İZMİR BULUŞMALARI
Hezarfen Film Galeri tarafından düzenlenen “Bağımsız Türkiye Sineması İzmir Buluşmaları” üçüncü yılında, Konak Belediyesi işbirliği ile yeniden başlıyor.
İZMİR
EGİKAD Başkanı Elmasoğlu:  “Üniversiteliler her alanda desteklenmeli” “Genç nüfus iyi değerlendirilmeli”
EGİKAD Başkanı Elmasoğlu: “Üniversiteliler her alanda desteklenmeli” “Genç nüfus iyi değerlendirilmeli”
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatma Naciye Can Muğan´ı yönetim kurulu üyeleriyle birlikte makamında ziyaret eden Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Başkanı Betül Elmasoğlu, üniversiteden mezun olan her gencin bir an evvel iş hayatına atılması için desteklenmesi şart olduğunu bildirdi.
İZMİR
Belediye kursuna katılıp, üniversiteli oldular
Belediye kursuna katılıp, üniversiteli oldular
Maltepe Belediyesi´nin üniversite öğrencilerine yönelik olarak verdiği kurslarda eğitim gören öğrencilerin yüzde 81.7´si üniversiteye yerleşerek, büyük bir başarıya imza attı.
BÖLGE
“Ege Üniversiteli olmak bir ayrıcalık”
“Ege Üniversiteli olmak bir ayrıcalık”
Ege Üniversitesi´ni takip ediyorum. Asıl benim hayalimdi Ege Üniversitesi´nde okumak. Ama olmadı şimdi ise oğlum kazandı, sanki kendim kazanmışım gibi mutlu oldum. Zaten yılların üniversitesi, kampüs olarak çok rahat bir üniversite. Gerçekten Ege Üniversiteli olmak bir ayrıcalık” diye konuştu
İZMİR
Buca Belediyesi´nden üniversitelilere sıcak karşılama
Buca Belediyesi´nden üniversitelilere sıcak karşılama
Üniversite kayıtlarının başlamasıyla birlikte Buca´yı da tatlı bir telaş sardı. Yükseköğrenimleri için Dokuz Eylül Üniversitesi´ne kayda gelen gençler Buca Belediyesi tarafından karşılanıyor. Buca Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile birlikte üniversite girişine “Öğrenci Karşılama ve Tanıtım” standı kuran Buca Belediyesi çiçeği burnunda üniversite öğrencilerine ilçe hakkında bilgi vererek, ilk günlerinde yabancılık çekmemelerine yardımcı oluyor.
YEREL YÖNETİMLER
Bornova´da üniversiteli öğrencilere sıcak yuva
Bornova´da üniversiteli öğrencilere sıcak yuva
İzmir´e üniversite eğitimi için gelen gençler, Bornova Belediyesi´nin sıcak dost eliyle karşılanıyor. Bornova Belediyesi, üniversite öğrencilerine pek çok olanak sunan Dost Kart´ın kayıtlarını Ege Üniversitesi Kampüsü´nde kurduğu stantta yapıyor. Öğrencilere ve ailelerine Bornova Belediyesi´nin sunduğu imkanlar anlatılıyor. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila da standa giderek Dost Kart ve Gençlik Merkezi´ni anlattı. Atila, “Üniversite kenti olan Bornovamızda öğrencilerimize destek oluyoruz. Onlara Bornova´yı evleri gibi hissettiriyoruz” dedi
YEREL YÖNETİMLER
KARGEM´den uluslararası eğitim
KARGEM´den uluslararası eğitim
Karşıyaka Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (KARGEM), bu yaz öğrencilere dil eğitimi vermek ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak adına uluslararası bir projeye imza attı. Dünyanın dört bir yanından Karşıyaka´ya gelen yabancı üniversite öğrencileri, Karşıyakalı çocuklara ücretsiz İngilizce eğitimi vermeye başladı.
YEREL YÖNETİMLER
BAYGEM hedefi yine 12´den vurdu!
BAYGEM hedefi yine 12´den vurdu!
Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi (BAYGEM), Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)´de yüzde 100´lük başarı sağlayan öğrencilerin Türkiye´nin en iyi üniversitelerine yerleşebilmesi için rehberlik ve danışmanlık hizmeti veriyor. Türkiye genelinde 6 öğrencisi derece yapan BAYGEM´de toplam 233 öğrencinin tamamı 180 puan barajını aşarak, en doğru tercihi yapmaya hazırlanıyor.
BAYRAKLI
“Minik Egeliler” eğitime başladı
“Minik Egeliler” eğitime başladı
Şule Ar, “Öğrencilerin küçük yaşlarda üniversite hedeflerini koymalarını sağlamak, Ege Üniversitesi özelinde Türkiye´deki diğer üniversitelerde dâhil üniversiteli olma bilincini geliştirmek adına böyle bir projeye başvurduk” dedi
GÜNCEL
Bir mucizeyi başaran Handan´a  Bayraklı Belediyesi sahip çıktı
Bir mucizeyi başaran Handan´a Bayraklı Belediyesi sahip çıktı
Bayraklı Belediyesi, 2.5 aylıkken safra kanallarının olmadığı anlaşılan ve bu şekilde 17 yıl yaşayan ardından da ameliyat olup sağlığına kavuşan Handan Ülker´e sahip çıktı. Bu yıl özel bir üniversite fizyoterapistlik okumaya başlayan Ülker, belediyenin kız yurdunda misafir edildi. “
BAYRAKLI
DOLAR
5.7712
EURO
6.4158
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kadınları okutunuz, kadını okutmayan millet yükselemez…

Hacı Bektaşı Veli
İzmir için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:37 08:19 13:23 15:51 18:10 19:39
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları